Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Eurovision 2024
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Αννυ, η καλυτερη της φιλη

Πήγαινε κάτω 
+27
Ολγα
VaggelisV
papirous
candy-candy
ioanna
voula
Τερυλία
Elenor Baker
stavroylaki
Sierra
candy.
Funky_Axel
ΒΑΣΩ!!!
ntmhx
nuitetoile21
Λορένα
nansecrets
ΜΙΜΙ
nina
juliet
ariathniM
Aldebaran
titika
Turrican
domniki
misspepper77
akaliakoukou
31 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 11:09 am

Εμένα πάλι η Άννυ μου κάνει σαν αντίβαρο της Κάντυ σε αυτήν την ιστορια. Δηλαδή χργσιμοποιείται η δική της αδυναμία για να τονιστεί η δυναμική της Κάντυ (στην αρχή τουλάχιστον). Και προσφέρει και άπειρες αφορμές για να εκδηλώσει η Κάντυ έναν πιο ανώτερο και πιο αλτρουιστικό χαράκτήρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 11:32 am

Κι εγω παρακολουθωντας την σειρα σαν παιδι δεν ειχα αντιπαθησει την Αννυ, το αντιθετο μαλιστα την αγαπουσα οπως και την Καντυ. Τωρα που ξαναειδα το anime, μου εκανε φοβερη εντυπωση ο δολιος τροπος που καταφερε να υιοθετηθει και εκλαψα με την προδοσια της. Και δεν μπορω να δεχτω απολυτα οτι η Μιζουκι θα αφηνε την ΤΟΕΙ να κανει το ασπρο μαυρο στην ιστορια της. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι ο τροπος που φερεται η Αννυ στο manga ταιριαζει περισσοτερο με τον χαρακτηρα της και την προσκολληση της στην Καντυ. Ουτε για την κορδελα μπορω να την κατηγορησω. Ηθελε με τον δικο της αθορυβο τροπο να δειξει στην Καντυ οτι δεν την ξεχασε. Δεν μπορουσε να φανταστει τα προβληματα που θα δημιουργουσε αυτη της η κινηση. Αυτο που θεωρω απαραδεκτο, ειναι οτι προτιμησε να καθησει διπλα στην Ελιζα (που ειχε φερθει πολυ σκληρα στην Καντυ αλλα και στην ιδια), απορριπτοντας την φιλη της δημοσια η οποια σε εκεινη την φαση ηταν αδυναμη μεσα σε ενα τοσο εχθρικο περιβαλλον. Δεν χρειαζοταν να δειξει οτι την γνωριζε απο παλια, μονο τυπικη ευγενεια και ανθρωπια. Οπως επισης και το ξεσπασμα της για τον Αρτσι μου εδειξε οτι εκρυβε αρκετα αρνητικα αισθηματα για πολλα χρονια!! Αλλα στο σημειο αυτο δεν ''καταλαβαινω'' γιατι να μην την ''δικαιολογησουμε'' οπως τη Σουζι;;;; Ηταν πολυ ερωτευμενη, καιρο πριν, και χωρις να γνωριζει οτι ο Αρτσι ειχε αισθηματα για την Καντυ. Ομως επειδη δεν μου αρεσει να χρησιμοποιω δυο μετρα και δυο σταθμα, γι αυτο δεν θα την δικαιολογησω ουτε την Αννυ. Και δεν θα κατηγορουσα την αδυναμια ή τις φοβιες ενος ανθρωπου αρκει να μην προκαλουσε κακο σε καποιον αλλον, ποσο δε μαλλον στον καλυτερο του φιλο!!!
Το καταλυτικο ομως στοιχειο που κραταω και τελικα συμπαθω την Αννυ ειναι οτι εστω και αργα βρηκε την δυναμη (εστω και μεσα απο τον Αρτσι)να σταθει διπλα στην Καντυ σαν φιλη μεχρι το τελος. Μια αβεβαιοτητα την εχω, για το κατα ποσο θα συνεχιζε να στηριζει και να αγαπαει την φιλη της αν ο Αρτσι δεν την δεχοταν, αλλα την απαλλασω λογω αμφιβολιων και σιγουρα δεν μπορω να την καταταξω στην ιδια κατηγορια με την Ελιζα και την Σουζανα, οι οποιες μεχρι τελους δεν εδειξαν καμια μεταμελεια!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nina στις Δευ Φεβ 22, 2010 7:25 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 6:13 pm

Εγω την Άννυ πάντα τη συμπαθούσα! Βέβαια εκεί με την υιοθεσία, το άλογο και στο κολέγιο είχα στεναχωρηθεί αλλά και πάλι δεν μπορούσα να μη τη συμπαθώ! Πάντα τη λυπόμουν γιατί δεν ήταν δυνατός χαρακτήρας και δεν μπορούσε να πει τα θέλω της. Τέτοιους ανθρώπους δεν πρέπει να τους κατηγορούμε βέβαια μέχρι ενός σημείου! μη μας ποδοπατήσουν κιόλας!!! Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 559316 το καλό με την Άννυ είναι οτι μετά στάθηκε στην Κάντυ και παρόλο που ήταν πάντα αδύναμη μπόρεσε να αντιμετωπίσει την Ελίζα όταν έμαθε οτι ήταν φίλη της Κάντυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 9:30 pm

Σκέφτομαι ποιά τροπή θα μπορούσε να είχε πάρει η ιστορία αν η Κάντυ μετά το θάνατο του Άντονυ ερωτευόταν τρελά τον Άρτσυ.
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 5036 Με δεδομένη τη στάση της απέναντι στη Σουζάννα φαντάζομαι πως θα της παραχωρούσε τον Άρτσυ αμαχητί για να μην πληγωθεί η αδύναμη φίλη της που σημειωτέον εκτός από το "Μη μου πάρεις τον Άρτσυ" ίσως και να μην της μιλούσε ποτέ στο κολέγιο... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107

Ας όψεται η μεγαλοθυμία της Κάντυ και το γεγονός πως ο Άρτσυ ερχόταν πάντα δεύτερος και καταϊδρωμένος στην καρδιά της, και κατάφερε και απέκτησε η Άννυ δυό φίλες... Αν και τέτοια φίλη να τη βράσω... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 889631

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 10:27 pm

Δηλαδή αν η ζωή το φέρει και διεκδικήσουν δύο φίλοι τον ίδιο έρωτα ακυρώνει την ποιότητα των ανθρώπων; Της έπαιξε κανένα ύπουλο παιχνίδι; Την υπονόμευσε μήπως; Το ομολόγησε στα ίσια και πλήρωσε το τίμημα! Ταπεινώθηκε, ικέτεψε, ζήτησε συγνώμη! Εγώ αντιθέτως τέτοιους ανθρώπους εκτιμώ στη ζωή μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 10:43 pm

Turrican έγραψε:
Δηλαδή αν η ζωή το φέρει και διεκδικήσουν δύο φίλοι τον ίδιο έρωτα ακυρώνει την ποιότητα των ανθρώπων; Της έπαιξε κανένα ύπουλο παιχνίδι; Την υπονόμευσε μήπως; Το ομολόγησε στα ίσια και πλήρωσε το τίμημα! Ταπεινώθηκε, ικέτεψε, ζήτησε συγνώμη! Εγώ αντιθέτως τέτοιους ανθρώπους εκτιμώ στη ζωή μου!


Όχι, όταν δυό φίλοι διεκδικούν τον ίδιο άνθρωπο δεν είναι κακό. Φτάνει να το γνωρίζουν και οι δύο και να μη χρησιμοποιούν ύπουλα μέσα.
Στην περίπτωσή μας, η Άννυ βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα για το ποιόν έχει στην καρδιά της η Κάντυ και επιλέγει να τον διεκδικήσει με τον τρόπο της. Στην Κάντυ δε δίνει σημασία παρά μόνο όταν ακούει την εξομολόγηση του Άρτσυ. Και το κουφό;;; Δε φταίει πουθενά η Κάντυ για τα αισθήματα που τρέφει ο Άρτσυ για εκείνη, αλλά, παρόλα αυτά, η Άννυ την κατηγορεί πως της τον πήρε... Λες και όφειλε ο Άρτσυ κατ΄εντολή της να την ερωτευτεί.
Ζητάει συγνώμη από την Κάντυ μόνο όταν καταλαβαίνει πόσο λάθος είχε κάνει και όχι για τη στάση της απέναντι στη φίλη της αλλά για τους φόβους της μη μαθευτεί η ταπεινή καταγωγή της...
Έλεος... Αυτό είναι ταπείνωση;;;;
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 175236 Κατινιά τη λένε στο χωριό μου...

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 10:54 pm

Παιδιά εγώ την Αννυ με τίποτα δεν την θεωρώ κατίνα αλλά με τίποτα, ένα γλυκό, φοβισμένο παιδί είναι μόνο!!! Και όντως θα συμφωνήσω με τον Τούρι της το λέει στα ίσα αγαπώ τον Αρτσι. Την αγαπάει την Κάντυ, αγωνιά για κεινη αν η Κάντυ γίνει ευτυχισμένη και κεινη θα είναι, ένα κούνημα θέλει η Αννυ, ΄λιγο λάδωμα μετά θα σου χαρίσει την γλυκήτητα και την αγαπη της!!! Και είναι απο τους λίγους που αντιλαμβάνονται τα καρδιοκτύπια της ξανθούλας για τον ηθοποιό και κεινη που άταν η Κάντυ λείπει θα φροντίσει τον Αλμπερτ της! Ούτε εγωιστρια είναι η έρμη, ούτε το παίζει αφ' υψηλού παρα τα λεφτά της, ζώνεται την ποδιά της και κάνει τις οικιακές δουλειές( νοικοκυρούλα) Ακριβώς το αντιστάθμισμα της δυναμικής και ενεργητικής Κάντυ και ούτε ζητάει τίποτα, προσήνης και αθόρυθη πάντα μένει στα μετώπισθεν σε αντίθεση με την καρδιοκλέφτρα φίλη της που είναι στα έμπροσθεν, ακούραστη. Είναι λίγο μη-μου-άπτου τίποτα άλλο, είναι καλή απλώς όταν έχει προστασία νιώθει καλύτερα, ένα χέρι να την σκέπει, γι' αυτό τον αγάπησε τον Αρτσι!

Η αννυ ποτέ δεν θα έμπαινε στα αμπάρια ενός πλοίου αλλά ποτέ και δεν θα έκανε κακό σε κανέναν, μια ευγενική ψυχούλα είναι που ώρες-ώρες το θέλει το κούρδισμα της!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22, 2010 11:12 pm

Η αλήθεια είναι πως την Άννυ του μάνγκα αν εξαιρέσει κανείς αυτό το μελανότατο σημείο στο Σαιν Πωλ τη συμπαθώ αρκετά. Όχι όμως όσο την Πάττυ...

Η Άννυ του ανιμέ είναι τελείως διαφορετικός χαρακτήρας. Όπως γράφει και μιά κοπέλα παραπάνω δεν μπορώ να καταλάβω πώς η ΤΟΕΙ κατάφερε να διαστρεβλώσει τόσο το χαρακτήρα της...
Επειδή έτυχε να δω το ανιμέ ανάποδα (μέση-τέλος-αρχή) αρχικά την είχα συμπαθήσει πάρα πολύ που έκανε τόσα για την Κάντυ. Όταν όμως είδα τα πρώτα επεισόδια Suspect καθώς και εκείνα στο Σαιν Πωλ, ξενέρωσα ντιπ για ντιπ... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 310719

Αφήστε που ποτέ δεν κατάλαβα πως βρέθηκε να παρηγορεί την Κάντυ για το θάνατο του Άντονυ και στο κολέγιο να μη θυμάται πως την είχαν υιοθετήσει οι Άρντλεϋ... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 12:04 am

Aldebaran έγραψε:
Η αλήθεια είναι πως την Άννυ του μάνγκα αν εξαιρέσει κανείς αυτό το μελανότατο σημείο στο Σαιν Πωλ τη συμπαθώ αρκετά. Όχι όμως όσο την Πάττυ...

Η Άννυ του ανιμέ είναι τελείως διαφορετικός χαρακτήρας. Όπως γράφει και μιά κοπέλα παραπάνω δεν μπορώ να καταλάβω πώς η ΤΟΕΙ κατάφερε να διαστρεβλώσει τόσο το χαρακτήρα της...
Επειδή έτυχε να δω το ανιμέ ανάποδα (μέση-τέλος-αρχή) αρχικά την είχα συμπαθήσει πάρα πολύ που έκανε τόσα για την Κάντυ. Όταν όμως είδα τα πρώτα επεισόδια Suspect καθώς και εκείνα στο Σαιν Πωλ, ξενέρωσα ντιπ για ντιπ... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 310719

Αφήστε που ποτέ δεν κατάλαβα πως βρέθηκε να παρηγορεί την Κάντυ για το θάνατο του Άντονυ και στο κολέγιο να μη θυμάται πως την είχαν υιοθετήσει οι Άρντλεϋ... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν ξεχνιέται τέτοια βλακεία από μέρους της Άννυ στο κολλέγιο... Όπως θα συμφωνήσω και με τους προηγούμενους πως η Άννυ είναι το αντίβαρο της Κάντυ σαν χαρακτήρας στην ιστορία. Παρόλα αυτά να θυμίσω πως όλοι έχουμε καλό και "κακό" εαυτό και πως ενώ μπορεί να έχουμε πολλά καλά επάνω μας δεν τα βλέπουμε και νιώθουμε μειονεκτικά (βγάζοντας έτσι κόμπλεξ και αντιδράσεις κατωτερότητας) πόσο μάλλον δίπλα σε κάποιο φίλο/φίλη που πιθανόν να είναι κάπως πιο δημοφιλής ή χαριτωμένος (από εμάς) και όλοι αποζητούν την παρέα του... Κανείς δεν είναι τέλειος και πόσο μάλλον η Άννυ η οποία αποζητούσε μόνο τα απλά και κοινώς αποδεκτά απο την κοινωνία για την ζωή της (οικογένεια και στην πορεία σύντροφο-γάμο-παιδιά), ενώ η Κάντυ ήταν ανήσυχο πνεύμα και άρπαζε τη ζωή από τα κέρατα και τα έβγαζε πέρα στα δύσκολα συν του ότι είχε και τον "ακάθιστο" σε μια μεριά και ήθελε να βρεί τον δρόμο και την καταξίωσή της μόνη της!!! Σε γενικές γραμμές δεν την αντιπαθώ την Άννυ. Την καταλαβαίνω χωρίς να την δικαιολογώ κιόλας. Την αγαπάω όμως όπως αγαπώ τις φίλες μου που κι εκείνες όπως κι εγώ έχουν αρκετά και εκνευριστικά ώρες ώρες ελαττώματα. Ακριβώς όπως η Κάντυ...

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 891341 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 891341 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 891341 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 1:24 am

Δεν ξέρω βρε παιδιά...

... Αν η φίλη που μεγαλώσαμε μαζί (η Άννυ του μάνγκα και όχι του ανιμέ) σε μιά δική μου δύσκολη φάση σκεφτόταν τον εαυτό της δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να το δεχτώ...

Στο κάτω κάτω, μπορεί η Κάντυ να ήταν εξωστρεφής και πολύ πιό κοινωνική από την Άννυ αλλά αυτά τα 7 χρόνια που πέρασαν χώρια, η Κάντυ ήταν αυτή που στερήθηκε πολλά: την αγάπη δυό γονιών,(κυρίως αυτό) μιά ανέμελη ζωή με ανέσεις και ό,τι άλλο επιθυμούσε, και το χειρότερο;;; βίωσε τον άδικο θάνατο του αγαπημένου της... Η Άννυ, αν και δεν της έλειψε τίποτα, τόλμησε να απαιτήσει από την Κάντυ να μην της πάρει τον Άρτσυ.. (Ναι... έχω φάει κόλλημα... )
Και να δεχτώ βρε παιδιά, πως η Άννυ έναν άντρα αγάπησε αυτόν ήθελε, αυτόν διεκδίκησε, αυτόν είχε την ψευδαίσθηση πως κέρδιασε...
Ένα ρημαδοσυγνώμη στην Κάντυ δεν μπορούσε να ζητήσει;;; Όταν την καλεί στο ιατρείο για να της μιλήσει η έρμη η Κάντυ σκέφτεται γεμάτη χαρά "...Η Άννυ δεν τα έχει μαζί μου... " Δλδ, είχε και τύψεις από πάνω που ο Άρτσυ της έκανε εξομολόγηση, η Άννυ τους είχε παρακολουθήσει κρυφά και σαν αποτέλεσμα είχε να μαθευτεί το μυστικό της...

Τεσπα, η ουσία είναι πως η Κάντυ δεν της κράτησε κακία και μάλλον αυτή η κατάσταση που έζησε ήταν προάγγελος της αντίστοιχης φάσης με τη Σουζάννα...

Και επειδή αρκετά κακιά έγινα με την Άννυ, αν με ξαναδείτε να γράφω κάτι εναντίον της μη μου δώσετε σημασία... lol! lol! lol!

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3809
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 2:06 am

Όσο αναφορά το άνιμε στο συγκεκριμένο θέμα η Άννυ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.
Πήγε στο Λονδίνο, είχε να δει την Κάντυ τόσο καιρό, δε φτάνει που κάθισε δίπλα στην Ελίζα και την αγνόησε παντελώς αλλά το μοναδικό πράγμα που βρήκε να της πει ήτανε "Κάντυ, μη μου πάρεις τον Άρτσι"...
Εγώ αν ήμουν στη θέση της Κάντυ θα της έλεγα, "καλά είμαι, εσύ???"
Αλήθεια, να μη σου πάρω τον Άρτσι? Λοιπόν, τώρα που το σκέφτομαι, εγώ αρνήθηκα την υιοθεσία για να είμαστε μαζί, ενώ εσύ την δέχτηκες. Με έχεις γραμμένη κανονικά και τώρα μου ζητάς να μην πάρω τον Άρτσι?
Οκ, κι εγώ τον θέλω τον Άρτσι και δεν θα σου τον πάρω, γιατί είναι ήδη δικός μου. Και δεν τον χάνεις γιατί δεν τον είχες ποτέ... κλπ κλπ κλπ....
Α μα πια, απαπαπαπα, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΑΝΝΥ ΤΟΥ ΑΝΙΜΕ
Επιμένω!!!!! Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 625188

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 4:27 pm

Βρε μην είσαστε τόσο αυστηρές!!! Άλλες οι ανάγκες της μίας και άλλες της άλλης ! Άλλες βιταμίνες έχει ανάγκη ο κάθε οργανισμός και άλλα στερητικά βιώνει ο άλλος και ο καθένας!

Τι έγινε πια όταν ήταν.....5-6 χρονών και έπεσε ταφόπλακα και ταμπέλα για την υπόλοιπη ζωή τους; Δυο κοριτσόπουλα παιδιάριζαν και δώσανε μια τραβηγμένη παιδιάστικη ανεκπλήρωτη υπόσχεση!!!! Αρέσκεται κάποιος σε πνευματικά γυμνάσια ; Ξέρουμε τι είναι να σε χτυπάει κάτι στη αδυναμία σου; Ευχηθείτε αυτό που επιθυμείτε πιο πολύ και πολλαπλασιάστε το επί δύο λόγω παιδικής άδολης αφέλειας! Χαρείτε μερικές στιγμές την εικόνα και ξαφνικά σκεφτείτε να το χάνετε τώρα......

Θυμάστε όταν πρότεινε η Άννυ να υιοθετηθούν και οι δύο την σφαλιάρα που εισέπραξε (την κυριολεκτική) από τη δυναμική φίλη της; Σε θάμπωσαν τα πλούτη έλεγε και εγώ είμαι ευτυχισμένη στο ορφανοτροφείο! Θυμάστε όταν κοιμήθηκε η Άννυ για πρώτη φορά έξω απο το ορφανοτροφείο; Θυμάστε που αποφάσισε να γυρίσει στη φίλη της; Θυμάστε όταν είπε στην Candy ότι δεν ρώτησε τους Μραιτονς για εκείνο που έλεγαν; (υιοθεσία) . Η Άννυ δεν είναι ένοχη! Αντιστάθηκε όσο μπορούσε στην νούμερο 1 ανάγκη της! Για την Candy απλά δεν ήταν η Νο1 όσω και αν φαίνεται οξύμωρο και αιρετικό!
Τι θα πει αν πέρασε περισσότερα η Candy!!! Tι σχέση έχει με την ποιότητα των ανθρώπων αυτό; Ο άνθρωπος δεν ζει μόνο με ψωμί! Ποιος ξέρει τι κόμλπεξ και αίσθημα κατωτερότητας κουβαλούσε αυτό το κορίτσι και πόσο το δυσκόλευε στην καθημερινότητα του; Ποιος ξέρει για τους φόβους της ; Για τα όνειρα της;

Στο θέμα του κολεγίου που δεν της μίλησε ήταν προφανές το γιατί! Οι θετοί γονείς της την είχαν πιέσει ότι δεν πρέπει να λέει για την καταγωγή της γιατί θα τους χάλαγε το image! Και άλλη πίεση στους παιδικούς ώμους! Είναι η ορφανή, ή υιοθετημένη, η κακιά, η προδότρια!!!! Δεν είναι όμως έτσι! Η Candy το ξέρει, ο Άρτσυ το ξέρει και η ιστορία την κατέγραψε ώς την αδελφική φίλη της μέχρι το τέλος! Δεν υπάρχουν κάλοι και κακοί χαρακτήρες άλλα απλά άνθρωποι με πολλούς μάλιστα να μην έχουν την τύχη - ατυχία να δοκιμαστούν ακόμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 5:11 pm

Συμφωνώ με τον Τούρι! Η Άννυ επειδή είναι πολύ αδύναμος χαρακτήρας δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τις δυσκολίες της ζωής! Άσχημο αυτό για έναν άνθρωπο, αλλά δυστυχώς συμβαίνει! Από μικρή στηριζόταν στην Κάντυ και όταν χώρισαν οι δρόμοι τους στηριζόταν στους γονείς της και μετά στον Άρτσυ! Άργησε να σταθεί στα πόδια της και το έκανε για πρώτη φορά στο κολέγιο όταν έμαθαν την καταγωγή της. Ποτέ όμως δεν έβλαψε κάποιον! Ίσα ίσα ήταν πάντα δίπλα στην Κάντυ! Δεν μπορούμε να ρίξουμε ευθύνες σε ένα μικρό κοριτσάκι που απλά ήθελε οικογένεια! Ήταν πολύ μικρή τότε για να την κρίνουμε τόσο αυστηρά! Στην πορεία έδειξε πόσο αγαπάει την Κάντυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 6:02 pm

Θα συμφωνησω με τον Τουρι, πως στα 4-5 χρονια, δεν μπορει να χαρακτηριζουν μια ζωη, παιδουλες ηταν.

Παρατηρω επισης πως μετα το κολλεγιο (αντε και οταν σιγουρεψε τον Αρτσι) η παρουσια της ηταν σχεδον αδιαφορη.

Ολα καλα και δεν την κατηγορω (μονο) για την αδυναμια του χαρακτηρα της. Αν και.. δεν παραδεχομαι την αδυναμια στον ανθρωπο σαν δικαιολογια για απαρεδεκτη συμπεριφορα, στην Αννυ, κατηγορω το γεγονος πως : αρνηθηκε την καντυ.

Διαλεξε να καθισει μακρια της στο κολεγιο, και ενα διαστημα δεν την εκανε παρεα. Ομως.. παρολη την φοβια της βρηκε τροπο να την βρει χωρις να την δει κανεις και να την παρακαλεσει για τον Αρτσι.
Αραγε.. δεν μπορουσε να κανει το ιδιο και να της πει : καντυ μου, σ' αγαπω, αλλα πρεπει να σε αρνηθω, συγχωρεσε με αλλα μου το απαγορευουν οι γονεις μου, δεν πρεπει να μαθουν οτι ειμαι ορφανη κτλ (αυτα αν ελεγε θα ηταν ενταξει στα δικα μου ματια. Εκει.. θα αναγνωριζα την αδυναμια της).

Ενα σημειο που παραβλεψατε ολοι σας, ηταν το ξεσπασμα της οταν "επιασε" την καντυ με τον Αρτσι. Θυμαστε πως προδοθηκε στην Ελιζα?
Οταν κατηγορησε την καντυ, οτι αυτη προτιμουσαν απο μικρη η κυρια πονυ και Μαρια.
Αγαπη ειναι αυτο, φιλια η ζηλεια (και κακια) ολοκαθαρη? και απο τα μικρα της χρονια, που σημαινει πως τοσα χρονια σιγοβραζε μεσα της.
Αδυναμια χαρακτηρα ειναι αυτο? η μηπως θα προτιμουσε να ζησει την ζωη της καντυ, για να εχει την προτιμηση του Αρτσι? (δεν νομιζω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 6:37 pm

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Tomcandy

Μην είσαστε τόσο αυστηρές! Όλοι κάποτε δίστασαν και κάποιοι τους κατηγόρησαν για προδοσία! Το θέμα είναι τι κάνεις όταν βρεθείς σε κατάσταση που νιώθεις να παγώνεις! Και η Candy δεν έκανε τίποτα όταν ξεφτίλισαν τον Tom και τον λιντσάρισαν! Δεν έκανε τίποτα γιατί τώρα ήταν άλλου και έπρεπε να φερθεί σαν κυρία Άρτλευ! Δεν έχει σημασία μια στιγμιαία πτώση! Το μεγαλείο του χαρακτήρα απο άλλα πράγματα φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 7:16 pm

Turrican έγραψε:
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Tomcandy

Μην είσαστε τόσο αυστηρές! Όλοι κάποτε δίστασαν και κάποιοι τους κατηγόρησαν για προδοσία! Το θέμα είναι τι κάνεις όταν βρεθείς σε κατάσταση που νιώθεις να παγώνεις! Και η Candy δεν έκανε τίποτα όταν ξεφτίλισαν τον Tom και τον λιντσάρισαν! Δεν έκανε τίποτα γιατί τώρα ήταν άλλου και έπρεπε να φερθεί σαν κυρία Άρτλευ! Δεν έχει σημασία μια στιγμιαία πτώση! Το μεγαλείο του χαρακτήρα απο άλλα πράγματα φαίνεται.


Πολύ σωστή η παρατήρηση σου Τούρι!!! Το είχα ξεχάσει αυτό το σημείο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 8:58 pm

Νομίζω όμως ότι η Πάττυ θα φερόταν λίγο διαφορετικά όσον αφορά το κολέγιο και αυτή αδύναμος χαρακτήρας, μάλλον δειλός και όχι αδύναμος αλλά θα καθόταν κοντά στην Κάντυ με οποιοδήποτε κόστος. Κατα βάθος η Πάττυ έκρυβε μέσα της έναν επαναστάτη, λίγο ήθελε να τον αναδείξει.

Αυτό που με ξενίζει λίγο στην Αννυ είναι που τότε όταν βρίσκοταν στους Μπραιτον και είδε την καταντιά της καλύτερης της φίλης( κομόταν στους στάβλους, είχε και τα ραγκανακια να της κάνουν το βιο αβιωτο) δεν είπε κάτι ή μάλλον δεν έπεισε την κυρία Μπράιτον να πάρουν μαζί τους την μικρούλα έστω σαν υπηρετρια να την σώσουν απο τα μαρτύρια που περνούσε. τεσπα τώρα πλέον νομίζω ότι την αγάπησε πραγματικά την Κάντυ και οτι από εδώ και πέρα η μια θα είναι στήριγμα για την άλλη όποιο δρόμο και να πάρουν και ότι πολλά θα της δώσει, όσα της είχε στερήσει!

Τούρι νομίζω οτι η Κάντυ δεν είχε καμία πτώση ποτέ, σαν χαρακτήρας ήταν πολύ ακέραιος, πάντα υπερασπιζόταν τους αδύναμους.

Η Ντοροθυ επίσης της στάθηκε πολύ της Κάντυ και την αγάπησε πραγματικά, την θαυμάζω την Ντοροθυ, τόσο μίζερη η ζωή της χωρίς εκπλήξεις να υπηρετεί την εγωίστρια την Ελρου και τα καπρίτσια του καθενός, όμως δεν λυγίζει, είναι πάντα εκεί σταθερή σε μια ζωή χωρίς νόημα πολλές φορές, ο αφανής ήρωας που δεν προβάλλεται ποτέ από κανένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3809
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 9:01 pm

Τούρι νομίζω ότι στο θέμα της Άννυ με αυτό του Τομ, συγκρίνεις τα ασύγκριτα.
Μπόρεσε κρυφά η Άννυ στο κολέγιο να πει στην Κάντυ "μη μου πάρεις τον Άρτσι". Δεν μπορούσε να πει πρώτα, τι κάνεις, είσαι καλά?????

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 9:29 pm

Αγαπητή ariathniM ο κάθε χαρακτήρας έχει τα δικά του υπέρ και κατά και ίσως δεν βοηθάν οι υποθετικές συγκρίσεις! Το πόσο γενναία είναι μια πράξη είναι άμεσα συνυφασμένη με το κόστος! Η Πάττυ θα μπορούσε να πει κανείς αν και γλυκύτατη ότι ήταν ψυχοπαθητική προσωπικότητα σε ανιμε και manga. Η Ντόροθυ επίσης συμπαθέστατη άλλα δεν φαντάζομαι γιατί θα πρέπει να θυμάται κανείς αυτό το χαρακτήρα και να τον συγκρίνει με κάποιον άλλο!

Αν αρχίσουμε να κάνουμε υποθέσεις γιατί δεν έκανε η Άννυ για την candy αυτό ή το άλλο θα πρέπει να σκεφτούμε το ίδιο και για όλους τους άλλους που υποτίθεται ότι είχαν ενδιαφέρον για αυτήν και την άφησαν στα κρύα του λουτρού να βγάζει συνεχώς μόνη το φίδι απο την τρύπα! Και ο νοών νοείτο! Για την πτώση νομίζω ότι η εικόνα τα λέει όλα! Πως θα το ονόμαζες δηλαδή εσύ αυτό που βλέπεις;
Very Happy


@akaliakoukou γιατί ασύγκριτα; Δεν είναι το ίδιο πράγμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 9:42 pm

Τουρι τι εννοείς με τον όρο ψυχοπαθητική προσωπικότητα, θα το δω το επεισόδιο και θα σου πω δεν το θυμάμαι νομίζω οτι στην συγκεκριμένη περίπτωση ο Τομ κατηγόρησε τον Αντονυ άδικα, γι' αυτό δεν επενέβη η Κάντυ, αν υπάρχει κάτι να καταλογισθεί στην Αννυ είναι πράξεις 'δια παραλείψεως και όχι δια πράξεως' αλλά το ξέρω πως η φιλία της Αννυ για την Κάντυ θα είναι πάντα πολύτιμη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 9:49 pm

Πολύ σωστή! Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 41307 Σε αυτό θα μπορούσε να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει! Το να αφήσει όμως να παίρνουν βίαια τον " αδερφό της " και να μην κάνει το παραμικρό είναι τελείως διαφορετικό και δεν κολλάει! Μια φορά πήγε να πει κάτι ο Τερρυ για την Παττυ και του το "έκοψε" κατευθείαν!

Την αποκαλώ έτσι γιατί στην σχολή δήλωνε ότι είχε ένα χελωνάκι κάτι σαν μοναδικό φίλο(!!!!) και στο manga πήγε να θέσει τέλος στη ζωή της για μια σχέση μερικών μηνών.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 10:02 pm

1. Σύμφωνα με το ανιμέ, όταν η Άννυ υιοθετήθηκε από τους Μπράιτον είχε πατήσει τα 10 και δεν ήταν παιδούλα 6 χρονών. Άρα είχαν ζήσει πολλά περισσότερα χρόνια και καταστάσεις μαζί ώστε η μετέπειτα στάση της να μη δικαιολογείται.
2.Αναφέρετε πως δεν μπορούσε εξίσου εύκολα να αντιμετωπίσει τις δυσκολίες της ζωής όπως η Κάντυ... Δλδ, ποιές ακριβώς;;; Τι χρώμα καπέλο θα φορέσει στο σουαρέ στους Κόρνγουελ ή αν έχει ραγίσει το φλυτζανάκι του τσαγιού και πρέπει να το αντικαταστήσουν;;; Ή αν ο Άρτσυ έφυγε νωρίς για το κολεγιο και δεν κατάφερε να ταξιδέψει μαζί του;;; Μπορεί να μην ήξερε να αντιμετωπίσει τις δυσκολίες της ζωής όμως το μυαλουδάκι της για να πετύχει αυτό που ήθελε δούλεψε μιά χαρά την κατάλληλη στιγμή. Για να μην αναφερθώ και στην υπέρβασή της να πάει στους στάβλους και ν΄αφήσει την κορδέλα της... Άρα... μήπως και η Άννυ του ανιμέ αν και φαινομενικά αδύναμη είχε ένα μυαλό ξουράφι και μεγάλα ψυχικά αποθέματα όπου και όποτε τη βόλευε;;;
3. Η Άννυ στο ανιμέ ήταν φίλη της Κάντυ ανάλογα με τα φεγγάρια της.
Όταν σκοτώθηκε ο Άντονυ πήρε την άμαξα και πήγε να τη συλλυπηθεί . Όταν όμως παρουσιάστηκε στο κολέγιο αρνήθηκε να καθήσει κοντά στην Κάντυ μην τυχόν και αρχίσει η φίλη της κατά τη διάρκεια του μαθήματος να της μεταφέρει φιλιά και χαιρετίσματα από την κα Πόνυ και την αδερφή Μαρία, της εξιστορήσει τα τελευταία νέα της Μίνα και της περιγράφει με γλαφυρό τρόπο το λόφο της. Δλδ, 10 χρόνια μεγάλωσαν μαζί και δεν ήξερε αν η φίλη της θα σεβόταν την ανάγκη της να παραμείνει μυστικό εφτασφράγιστο η ταπεινή της καταγωγή;;;;

Ε... μην τρελαθούμε... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107 Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 238107

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 10:14 pm

Ποια μετέπειτα στάση της δεν δικαιολογούταν που ήταν ...10 χρονών; (ψήφιζε κιόλας)!

Τα προβλήμα της Αννυ ήταν ότι ήταν ορφανή και ένοιωθε ότι δεν είχε αγαπηθεί πολύ! Απο εκεί και πέρα η ψυχούλα της ξέρει τι έχει ζήσει και βιώσει! Εγώ πάντως δε θα ήθελα τη ζωή της!


Δεν διάβασες αυτά που είπα πριν.Εμένα με τρομάζουν οι δογματικοί άνθρωποι και συμπεριφορές και κρατάω πάντα πισινή ώστε να μην απογοητεύομαι ποτέ!
Στο θέμα της υιοθεσίας πιστεύω ότι η Candu πισωγύρισε και όχι η Αννυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 10:27 pm

Turrican έγραψε:
Ποια μετέπειτα στάση της δεν δικαιολογούταν που ήταν ...10 χρονών; (ψήφιζε κιόλας)!

Τα προβλήμα της Αννυ ήταν ότι ήταν ορφανή και ένοιωθε ότι δεν είχε αγαπηθεί πολύ! Απο εκεί και πέρα η ψυχούλα της ξέρει τι έχει ζήσει και βιώσει! Εγώ πάντως δε θα ήθελα τη ζωή της!


Δεν διάβασες αυτά που είπα πριν.Εμένα με τρομάζουν οι δογματικοί άνθρωποι και συμπεριφορές και κρατάω πάντα πισινή ώστε να μην απογοητεύομαι ποτέ!
Στο θέμα της υιοθεσίας πιστεύω ότι η Candu πισωγύρισε και όχι η Αννυ.

Η στάση της απέναντι στην Κάντυ... Για κάτι άλλο δεν μπορούμε να την κατηγορήσουμε.

Και τί είναι η αγάπη;;; Κουκιά να τα μετρήσεις και να πεις : σήμερα πήρα 2 κιλά αγάπη;;; :affraid:
Και ποιός είπε πως η Άννυ δεν είχε αγαπηθεί από τις μαμάδες της καρδιάς;;;
Αφού συνέχεια μάλωναν την Κάντυ όταν έβλεπαν πως η Άννυ έκλαιγε...
Και η αγάπη της Κάντυ γι αυτήν;;; Δε μετρούσε;;;

Και τι είχε ζήσει που μόνο η ψυχούλα της το ήξερε;;;;
Τεσπα...
Εμένα σε αχάριστη μου έκανε, (η Άννυ του ανιμέ) αλλά ίσως όπως το έθεσαν και τα άλλα κορίτσια, να ήταν απλά ένα αντιστάθμισμα για να υπερτονιστούν οι αρετές της Κάντυ. Ανάμεσα σ΄αυτές και η συγχώρεση.

_________________
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23, 2010 10:40 pm

Απο αυτά που είπα σε τι διαφωνείς να το πάμε ένα προς ένα! Οι ανθρώπινες σχέσεις δεν είναι μονοδιάστατες και ενίοτε γίνονται εξαιρετικά πολύπλοκες! Δεν έχουν όλοι τα ίδια ελατήρια και ας φαίνεται ότι δρουν από..... ειλικρινείς προθέσεις!


Εσύ δεν πιστεύεις ότι ακόμα και στα φυσικά αδέλφια υπάρχουν ανισότητες ως προς την αγάπη; Τώρα εσύ έχεις μια λογιστική προσέγγιση της αγάπης που λέει ότι και οι δύο έλαβαν τα ίδια αφού είχαν τον ίδιο τραπεζίτη! μπορείς να καταλάβεις ότι οι άνθρωποι δεν έχουν όλοι τις ίδιες ευαισθησίες ή την ίδια αναισθησία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αννυ, η καλυτερη της φιλη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλύτερη τιμωρια
» Ο πρώτος μεγάλος πόνος από την Άννυ
» FanArts: Αρτσυ Άννυ Πάττυ και Στήαρ
» η σχεση Αρτσυ - Αννυ.ποσο λογικη ηταν αυτη η καταληξη???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Υπόλοιποι αγαπημένοι χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: