Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Αννυ, η καλυτερη της φιλη

Πήγαινε κάτω 
+27
Ολγα
VaggelisV
papirous
candy-candy
ioanna
voula
Τερυλία
Elenor Baker
stavroylaki
Sierra
candy.
Funky_Axel
ΒΑΣΩ!!!
ntmhx
nuitetoile21
Λορένα
nansecrets
ΜΙΜΙ
nina
juliet
ariathniM
Aldebaran
titika
Turrican
domniki
misspepper77
akaliakoukou
31 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Μαρ 03, 2010 6:59 pm

nansecrets έγραψε:
Μήπως κολλήσαμε λίγο στο θέμα της Άννυ;
Γιατί αναλύουμε ορθολογιστικά και με μικροσκόπιο την κάθε περίπτωση δεν έχω καταλάβει. Νιώθω ότι αρχίζουμε να τους ξεφτίζουμε τα χρώματα και την μαγεία που είχαν όλοι οι αγαπημένοι μας ήρωες μέσα από το manga και το anime με τόση ανάλυση. (άποψή μου!!!)


Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 5036

Ε ναι μάλλον έχεις δίκιο .... στο συγκεκριμένο θέμα το παρακάναμε..... 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μαρ 08, 2010 5:54 pm

nansecrets έγραψε:
Γιατί αναλύουμε ορθολογιστικά και με μικροσκόπιο την κάθε περίπτωση δεν έχω καταλάβει.

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 5036

Μα νομιζω οτι σε ενα φορουμ σαν αυτο εδω ασχολουμαστε με τους ηρωες και τους χαρακτηρες τους οπως αυτοι παρουσιαζονται μεσα απο το manga/anime. Ολα τα θεματα, αν διαβασεις ολα αυτα που εχουμε γραψει, σ'αυτο βασιζονται, καθως και στους ευσεβεις μας ποθους να δουμε ενα ξεκαθαρο τελος Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 1370021294
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΒΑΣΩ!!!
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
ΒΑΣΩ!!!


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ηλικία : 40
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αχ Τerry!!!!!!
Registration date : 26/02/2010

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μαρ 08, 2010 7:43 pm

εμενα η Αννι με εχει πραγματικα μπερδεψει.ειναι λες και εχει συνδρομο πολλαπλης προσωπικοτητας.εγω παντως δεν θα ηθελα μια φιλη σαν και αυτην.
ειναι καλη ναι,ειναι ντροπαλη ναι,ειναι φοβιτσιαρα ναι,αλλα αυτα δικαιολογουν την συμπεριφορα της?
οπως και να εχει το θεμα αρνηθηκε την φιλη της η μαλλον την αδερφη της πολλες φορες.η Kαντυ της φερθηκε και της σταθηκε σαν πραγματικη αδερφη!
μπορει να εκανε κανα δυο λαθακια αλλα δεν εκανε ποτε κατι για να την πληγωσει.η συμπεριφορα της αννις ομως ειναι απαρεδεχτη!
θα σταθω τοτε στο σπιτι με το συμβαν με το αλογο.δεν φτανει που τα σκατοπαιδα εκαναν οτι εκαναν και η καντυ την εσωσε αυτη παλι στην ουσια της γυρισε την πλατυ.βλεπεις να κατηγορουν την φιλη σου και εσυ δεν κανεις τιποτα?μετα δεν θυμαμαι να ρωτησε η Αννι την καντυ τι αισθανεται η καντυ για τον αρτσι απλα την παρακαλεσε να μην της τον παρει.και εαν η καντυ ηταν ερωτευμενη μαζι του αυτη που το ηξερε?
δεν ηταν και αυτος συναισθηματικος εγωισμος?γιατι η καντυ και τρελλη να ηταν για αυτον παλι θα της τον αφηνε για να γινει ευτυχισμενη η φιλη της. οατν πηγε η καντυ να την δει τοτε στο κολλεγιο αντι να χαρει που επιτελους θα ειχε και δικαιολογια για να δει την φιλη της αυτη κατεβασε τα μουτρα για την φιλη της επειδη πηγε με τον αρτσι!ι.
και να σας πω και κατι αλλο αλλα δεν ειχε ακουσει η ελιζα οτι μεγαλωσε και η Αννι σε ορφανοτροφειο τι θα ειχε συμβει?απλα η αννι ξεροντας τι εχει να αντιμετωπισει μετα στηριχθε για αλλη μια φορα απο την καντυ!
μπορει να ειμαι υπερβολικη δεν ξερω αλλα σαν την σουζανα συμπεριφερεται πολλες φορες δυστηχως και η Αννι.
και δεν μπορω της δικαιολογιες της δειλιας.και το χειροτερο για εμενα ειναι οτι αλλο αυτο ειναι καμουφλαρισμενο απο το προσωπιο της γλυκιας και αθωας κορασιδος!
φuσικα αυτη ειναι η αποψη μου απο το anime!
τελειωσα με το ποστ σεντονι!
lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 8:53 pm

domniki έγραψε:
Η Αννυ ειναι η πιο ομορφη κοπελα της σειρας: τα γαλανα της ματια και τα μαυρα της μαλλια την κανουν εντυπωσιακη. Να προσθεσω οτι η φωνη της στην ελληνικη μεταγλωττιση ειναι πολυ γλυκια και ταιριαζει απολυτο στον ντροπαλο της χαρακτηρα.

Πολλοι ειναι οι fan που δεν συμπαθουν την Αννυ. Εγω δεν ειμαι αναμεσα σ'αυτους.

Η Αννυ ειναι αδυναμη, αυτο ομως δε σημαινει πως δεν αγαπα την Καντυ. Χαρακτηριστικο σημειο της ιδιαιτερης αδυναμιας που εχει η Αννυ στην Καντυ ειναι οταν κινδυνευει με το αλογο κατα την διαρκεια της επισκεψης της στο σπιτι των Ρανγκαν. Εκει ο Νηλ σπιρουνιαζει το αλογο της Αννυ και αυτο φοβαται και αρχιζει να τρεχει. Η Αννυ νιωθει τον κινδυνο και φωναζει το ονομα της Καντυ, για να την σωσει. Ετσι και γινεται. Οταν μετα την αρνειται και φοβισμενη δε λεει τιποτα για τον Νηλ, η Καντυ πληγωνεται. Ομως ο κυριος Whitman, ο καλος κηπουρος, εξηγει στην Καντυ οτι οι ανθρωποι στις δυσκολοτερες στιγμες φωναζουν το ονομα του πιο αγαπημενου τους προσωπου...και η Αννυ φωναζει την Καντυ.

Αυτη η σκηνη με συγκινει τρομερα...αντε θα τα μπηξω

Συμφωνω και εγω σε αυτο,και ηταν ομορφη και γλυκια
οπως και η Καντυ ,αν και για καποιο λογο (οταν φερθηκε ασχημα στην Καντυ) την εβλεπα με περιεργο ματι αλλα δεν μπορω να πω οτι την αντιπαθουσα.

Ομως το πιο πιθανο ειναι οτι,αν ηταν αληθινα ολα αυτα και στην ηλικια
που ειμαι τωρα σιγουρα θα την αντιπαθουσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 9:14 pm

Βάσω αρκετά post πίσω αναλύω από την οπτική μου αυτά που έγιναν και δίνω απαντήσεις στα ερωτήματα που θέτεις. Η φιλία είναι από μόνη της παρεξηγημένη έννοια. Δυστυχώς πολλοί την εννοούν ως απλή συσπείρωση πίσω από μια κοινή επισφαλή ιδεολογία που με την παραμικρή διαφοροποίηση μπορείς να βρεθείς ξαφνικά στην αντίπερα όχθη! Συνεπώς η κολλητή που σταματάει να κάνει "πλάτες" στη φίλη της για να βγει κρυφά απο τον άνδρα της ξαφνικά φέρεται να πουλάει την ιερή φιλία απλά και μόνο επειδή όρθωσε την δική της προσωπική ηθική!

Όλοι θέλουμε να είμαστε αμόλυντης ηθικής και κατά συνέπεια επιθυμούμε να έχουμε δίπλα μας φίλους στυλοβάτες της κοινωνίας. Απλά εγώ λέω κρατήστε όλοι μια πισινή. Πολλές φορές η ζωή θα μας φέρει στη δυσάρεστη θέση να ζυγιστούμε και τότε μπορεί να μην αναγνωρίσουμε τους εαυτούς μας. Δεν καταλαβαίνω το οξύμωρο να δίνουμε τα εύσημα στην Candy για την συγχώρεση άλλα εμείς οι ίδιοι να μην ασπαζόμαστε επί του πρακτέου αυτή της τη στάση. Θυμήθηκα κάτι που είχα δει γραμμένο χειρόγραφα σε ένα βιβλιοπωλείο στη Νεμέα και μου άρεσε. Η κακία υποβλέπει.Η σύνεση προβλέπει.Η αγάπη παραβλέπει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy.
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
candy.


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 33
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 15/03/2010

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 29, 2010 5:44 pm

ΒΑΣΩ!!! έγραψε:
εμενα η Αννι με εχει πραγματικα μπερδεψει.ειναι λες και εχει συνδρομο πολλαπλης προσωπικοτητας.εγω παντως δεν θα ηθελα μια φιλη σαν και αυτην.
ειναι καλη ναι,ειναι ντροπαλη ναι,ειναι φοβιτσιαρα ναι,αλλα αυτα δικαιολογουν την συμπεριφορα της?
οπως και να εχει το θεμα αρνηθηκε την φιλη της η μαλλον την αδερφη της πολλες φορες.η Kαντυ της φερθηκε και της σταθηκε σαν πραγματικη αδερφη!
μπορει να εκανε κανα δυο λαθακια αλλα δεν εκανε ποτε κατι για να την πληγωσει.η συμπεριφορα της αννις ομως ειναι απαρεδεχτη!
θα σταθω τοτε στο σπιτι με το συμβαν με το αλογο.δεν φτανει που τα σκατοπαιδα εκαναν οτι εκαναν και η καντυ την εσωσε αυτη παλι στην ουσια της γυρισε την πλατυ.βλεπεις να κατηγορουν την φιλη σου και εσυ δεν κανεις τιποτα?μετα δεν θυμαμαι να ρωτησε η Αννι την καντυ τι αισθανεται η καντυ για τον αρτσι απλα την παρακαλεσε να μην της τον παρει.και εαν η καντυ ηταν ερωτευμενη μαζι του αυτη που το ηξερε?
δεν ηταν και αυτος συναισθηματικος εγωισμος?γιατι η καντυ και τρελλη να ηταν για αυτον παλι θα της τον αφηνε για να γινει ευτυχισμενη η φιλη της. οατν πηγε η καντυ να την δει τοτε στο κολλεγιο αντι να χαρει που επιτελους θα ειχε και δικαιολογια για να δει την φιλη της αυτη κατεβασε τα μουτρα για την φιλη της επειδη πηγε με τον αρτσι!ι.
και να σας πω και κατι αλλο αλλα δεν ειχε ακουσει η ελιζα οτι μεγαλωσε και η Αννι σε ορφανοτροφειο τι θα ειχε συμβει?απλα η αννι ξεροντας τι εχει να αντιμετωπισει μετα στηριχθε για αλλη μια φορα απο την καντυ!
μπορει να ειμαι υπερβολικη δεν ξερω αλλα σαν την σουζανα συμπεριφερεται πολλες φορες δυστηχως και η Αννι.
και δεν μπορω της δικαιολογιες της δειλιας.και το χειροτερο για εμενα ειναι οτι αλλο αυτο ειναι καμουφλαρισμενο απο το προσωπιο της γλυκιας και αθωας κορασιδος!
φuσικα αυτη ειναι η αποψη μου απο το anime!
τελειωσα με το ποστ σεντονι!
lol! lol! lol!

Συμφωνώ 100% !!!! Έλεος....πραγματικά η Άννι φέρθηκε απαίσια στην Άννυ και αυτόν δεν το δικιολογεί ο χαρακτήρας της...μετά απο τόσο καιρό το μόνο που βρήκε να της πει ήτανε για τον Άρτσι?? Τς τς τς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 8:03 pm

domniki έγραψε:
Η Αννυ ειναι η πιο ομορφη κοπελα της σειρας: τα γαλανα της ματια και τα μαυρα της μαλλια την κανουν εντυπωσιακη. Να προσθεσω οτι η φωνη της στην ελληνικη μεταγλωττιση ειναι πολυ γλυκια και ταιριαζει απολυτο στον ντροπαλο της χαρακτηρα.

Πολλοι ειναι οι fan που δεν συμπαθουν την Αννυ. Εγω δεν ειμαι αναμεσα σ'αυτους.

Η Αννυ ειναι αδυναμη, αυτο ομως δε σημαινει πως δεν αγαπα την Καντυ. Χαρακτηριστικο σημειο της ιδιαιτερης αδυναμιας που εχει η Αννυ στην Καντυ ειναι οταν κινδυνευει με το αλογο κατα την διαρκεια της επισκεψης της στο σπιτι των Ρανγκαν. Εκει ο Νηλ σπιρουνιαζει το αλογο της Αννυ και αυτο φοβαται και αρχιζει να τρεχει. Η Αννυ νιωθει τον κινδυνο και φωναζει το ονομα της Καντυ, για να την σωσει. Ετσι και γινεται. Οταν μετα την αρνειται και φοβισμενη δε λεει τιποτα για τον Νηλ, η Καντυ πληγωνεται. Ομως ο κυριος Whitman, ο καλος κηπουρος, εξηγει στην Καντυ οτι οι ανθρωποι στις δυσκολοτερες στιγμες φωναζουν το ονομα του πιο αγαπημενου τους προσωπου...και η Αννυ φωναζει την Καντυ.

Αυτη η σκηνη με συγκινει τρομερα...αντε θα τα μπηξω

Διαφωνώ κάθετα..[χωρίς να θέλω να σε προσβάλω]
1.Η Άννυ ζήτησε απ'την Κάντυ να μην τα φτιάξει με τον Άρτζι[αδυναμία
2.Πάντα ήταν φοβιτσιάρα
3.Πάντα βασίζονταν στους άλλους για τη ζωή της [σε αντίθεση με την Άννυ]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 07, 2011 12:23 pm

εγω προσωπικα συμπαθω παρα παρα πολυ την αννυ!!!!! γιατι οταν ειμουν και εγω πιο μικρη
( 5 η 6 ετων) ειμουν αρκετα φοβιτσιαρα και αδυναμη....... αλλα με τον καιρο εμαθα να ειμαι δυνατη και πιστευω το καταλαβε αυτο και η αννυ.... παρ ολα αυτα ομως εγω θεωρω οτι η φιλια ειναι παντα πιο πανω απο τον ερωτα..... (πρωσοπικη γνωμη) γιατι στον φιλο μπορεις να δωσεις μια μοναδικη αγαπη που στον ερωτα δυσκολα χαρακτηριζεται (αυτα τα λεω γιατι στην φιλια ειχα περασει παρα πολα και καταλαβα πως ενα πραγματικο φιλο τον εχεις για παντα σε αντιθεση με τον <<συντροφο>> ενα παραδειγμα πανω σε αυτο ειναι η καντυ και ο τερυ.... θα μπορουσαν να μεινουν ως φιλοι αν δεν ειχαν ερωτευτει ο ενας τον αλλον... αλλα ενταξει.... οτι αποφασισε η συγγραφεας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μάης 28, 2012 6:16 pm

όμως η Κάντυ έχει προδωθεί πολύ απο την Άννυ..τότε με την υιοθεσία..με τον Άρτσι και ποτέ ένα κανονικό συγγνώμη..δεν θα πω ποτέ ότι είμαι υπέρ της..πώς μπορείτε να είστε εσείς? pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 10:06 am

Elenor Baker έγραψε:
όμως η Κάντυ έχει προδωθεί πολύ απο την Άννυ..τότε με την υιοθεσία..με τον Άρτσι και ποτέ ένα κανονικό συγγνώμη..δεν θα πω ποτέ ότι είμαι υπέρ της..πώς μπορείτε να είστε εσείς? pirat

Της δίνουμε ελαφρυντικά λόγω του νεαρού της ηλικίας της... jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 12:41 pm

αυτό τώρα ήταν προσβολή????????ή σπόντα...... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 36501
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 1:20 pm

Elenor Baker έγραψε:
αυτό τώρα ήταν προσβολή????????ή σπόντα...... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 36501

Προσβολή;;;; Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 175236 Σπόντα;;; Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 679307

Πουτέ!!! Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 559316

Την Άννυ του ανιμέ ουδέποτε τη συμπάθησα και αν διαβάσεις τις προηγούμενές μου απαντήσεις θα το διαπιστώσεις... Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 36501
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 3:27 pm

ναι,έχεις δίκιο,δεν το πρόσεξα....
να κάνω όμως μία ερώτηση που έχω από την αρχή της Κάντυ.
Γιατί όταν η Άννυ αποφασίζει να κάνει κάτι και ζητάει από την Κάντυ να την βοηθήσει πάντα μπλέκει η Κάντυ?????και η Άννυ μας φεύγει σαν να μην έκανε τίποτα!!!!!!!!!
Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 137270
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 7:43 pm

Σα να πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά άτομα συμπεριφέρονται η Άννυ του ανιμέ και εκείνη του μαγγα.
Suspect Προσωπικά προτιμώ το μικρούλι συμπαθέστατο κοριτσάκι που αναφέρει το τελευταίο.
Και κάπου το λυπάμαι το καημένο αφού μέχρι να ξεπεράσει ο Άρτσυ την Κάντυ ξέρει πως έρχεται δεύτερη και καταιδρωμένη στην καρδιά του. :|
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Μάης 30, 2012 11:11 pm

Εγώ την Άννυ την αντιπάθησα εντελώς, από τότε που έκανε ότι έκανε με την υιοθεσία. Η μετέπειτα πορεία της, δεν βοήθησε στο παραμικρό να αλλάξω γνώμη γι αυτήν.
Υστερόβουλη, ιδιοτελής, που δεν έβαλε ποτέ τα θέλω της σε δεύτερη μοίρα για το καλό κάποιου άλλου και που με τον άλφα ή βήτα τρόπο πήρε αυτό που ήθελε.
Αν βρεθεί τέτοιος άνθρωπος στον δρόμο μου τον κάνω πέρα άμεσα.
Παράλληλα την βρίσκω εντελώς αδιάφορη σαν χαρακτήρα, άχρωμη, άοσμη, άγευστη!!
Να συμπληρώσω πως είμαι και λίγο στραβόξυλο και πως αν κάποιος/α, μπει στην black list μου, δύσκολα βγαίνει από αυτήν. (Για να είμαι ειλικρινής, δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει βγεί).

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31, 2012 12:05 am

voula έγραψε:
Εγώ την Άννυ την αντιπάθησα εντελώς, από τότε που έκανε ότι έκανε με την υιοθεσία. Η μετέπειτα πορεία της, δεν βοήθησε στο παραμικρό να αλλάξω γνώμη γι αυτήν.
Υστερόβουλη, ιδιοτελής, που δεν έβαλε ποτέ τα θέλω της σε δεύτερη μοίρα για το καλό κάποιου άλλου και που με τον άλφα ή βήτα τρόπο πήρε αυτό που ήθελε.

Συμφωνώ απολύτως, γιατί μεγάλωσα με το ανιμέ. Όσες φορές και να διαβάσω το μάνγκα, που την παρουσιάζει διαφορετική, δεν μπορώ να αλλάξω γνώμη. Έχω κολλήσει τόσα χρόνια με αυτή την άποψη και δεν μπορώ να τη δικαιολογήσω. (Το μάνγκα το γνώρισα από το φορουμάκι μας).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20, 2012 1:25 pm

και γω!!!!Τώρα που ξαναβλέπω την σειρά, έχω θυμώσει πάρα πολύ με την Άννυ, είναι δειλή και άπιστη, κλαψιάρα και ψεύτρα!Και πάνω από τις ζωές των άλλων, βάζει πάντα την δική της, σε αντίθεση με την Κάντυ, που έκανε τα πάντα για αυτήν. candy sad
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20, 2012 2:33 pm

ρε λενια η καντυ δεν ειναι για λυπηση.....!!!!
Πραγματι η Αννυ τα περιμενε ολα απο τους αλλους,δεν ειχε χαρακτηρα
και οτι την πειραζε,εστω και λιγακι βο0ο0ο0ο0ρ κλαματα....!!!!
Ελεος και να πεις οτι ειχε μανα για να ειναι μαμακια???
Αλλα η καντυ η καημενη της τα δινε ολα και παντα την συγχωρουσε....!!
Αλλιως η αννυ θα ειχε μεινει μονη με τα χαρτομαντηλα της
και η καντυ με ογδοντα γραμπρο0ς Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papirous
Candy Fan
Candy Fan
papirous


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Επάγγελμα : Μαμάκα :)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυυυυ!!!!!
Registration date : 14/07/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 21, 2012 11:38 am

Θα συμφωνησω με αυτο ακριβως που ειπε η Τερυλια, η αννυ του ανιμε ειναι για σφαλιαρες!!!! Twisted Evil και η αννυ του μανγκα για λυπηση!!!
Βασικα κατι σαν Δρ.Τζεκιλ και Μιστερ Χαιντ!!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://papirous.deviantart.com/
VaggelisV
Candy Genius
Candy Genius
VaggelisV


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 993
Ηλικία : 25
Τόπος : Athens
Επάγγελμα : Γυμνάσιο-Ερασιτέχνης Καραγκιοζοπαίχτης
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy, Terrence
Registration date : 04/01/2013

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 23, 2013 7:41 pm

Εντός ενός τόσο βαρετού σαββατοκύριακου δεν είχα να κάνω τίποτα, οπότε έκανα μια επαναληψούλα το anime. Να σας πω την αλήθεια, μέχρι την Παρασκευή την anime-Άννυ δεν την πήγαινα ιδιαίτερα. Όμως είχα να δω το anime καιρό, και τώρα που το είδα μπορώ να πω πως η anime-Άννυ δεν ήταν κακία ούτε προδότρια.  

Πριν με λιθοβολήσετε να πω την γνώμη μου; Ευχαριστώ Razz

Λοιπόν, πρώτα να θίξω την κατηγορία 1: "Η Άννυ πάτησε την υπόσχεση της να είναι για πάντα με την Κάντυ". Τι στο καλό; Επειδή έδωσε μια χαζουποσχεσούλα ένα εξάχρονο; Δεν γίνεται ένα εξάχρονο να χαρακτηρίσει την υπόλοιπη ζωή του. Μια χαζουποσχεσούλα ήτανε, πως τώρα τα μικρά φτιάχνουν βραχιολάκια της φιλίας; Κάτι τέτοιο. Τώρα είναι σειρά της κατηγορίας 2: "Η Άννυ την έκανε με τους Μπράιτονς ενώ η Κάντυ είχε αρνηθεί αρχικά για να είναι μαζί της". Μόνον εγώ θυμάμαι που η Άννυ έβλεπε τα ζωάκια να έχουν γονείς κι έκλαιγε;;; Η Κάντυ ποτέ δεν ζήτησε οικογένεια (κι ένα κομματάκι της που ήθελε, αναδύθηκε όταν η Άννυ της έστειλε το τελευταίο γράμμα), ενώ της Άννυ ήταν η μια και μοναδική της επιθυμία: μια μαμά κι ένας μπαμπάς. Ποια είναι η μεγαλύτερη σας επιθυμία; Σκεφτείτε πόσο την θέλετε (είναι το μισό από το πόσο το ήθελε η Άννυ, λόγω παιδικής αφέλειας). Τώρα πείτε πως αυτή η επιθυμία θα γίνει μόνο με ένα "ναι" σας. Εμ, δέχεστε ή όχι; Η Κάντυ γιατί αρνήθηκε; Γιατί φαντάστηκε πως αν έφευγε, η Άννυ θα έμενε μόνη. Αυτό που δεν σκέφτηκε, όμως, ήταν πως η Άννυ δεν ήθελε το ορφανοτροφείο, μα οικογένεια. Μην ξεχνάτε πως η Άννυ είχε προτείνει στην Κάντυ να ζητήσουν από τον κο Μπράιτον να τις υιοθετήσει και τις δύο. Μια ωραία μπάτσα εισέπραξε. Οκ, κι εγώ ακόμη τότε θα έλεγα "Οκ, άμα δεν γουστάρεις εσύ κακό του κεφαλιού σου. Αν εσύ θες ορφανοτροφείο, ορφανοτροφείο. Όμως εγώ δεν θέλω ορφανοτροφείο και δεν θα πάρω ορφανοτροφείο". Στο κάτω-κάτω της γραφής, ποια ήταν η Κάντυ να πει στην Άννυ με τι θα ήταν ευτυχισμένη; Πάει κι αυτό λοιπόόόν. Ώρα να διαψεύσω την αγαπημένη μου κατηγορία νούμερο 3: "Η Άννυ έγραψε πραγματικά την Κάντυ στο St. Paul, έκατσε δίπλα στην Ελίζα αντί της Κάντυ και μετά από 6 χρόνια το πρώτο πράγμα που της είπε ήταν "Μην μου πάρεις τον Άρτσυ", έπειτα έκανε ολόκληρη φασαρία και κατηγορούσε την Κάντυ κ.λ.π. κ.λ.π.". Λοιπόν, η Άννυ όπως λέει και η ίδια, δεν έκατσε δίπλα στην Κάντυ γιατί δεν θα άντεχε να μην της μιλήσει και να αναπολήσει και τέλος-πάντων, να δείξει πως είναι από ορφανοτροφείο, και πραγματικά λυπάται που δεν κάθεται δίπλα στην Κάντυ. Η Ελίζα και ο Νηλ -τσιράκι- που βλέπουν πόσο αγαπάει η Άννυ τον Άρτσυ, την κάνουν να πιστέψει πως η Κάντυ και ο Άρτσυ είναι ένα ειδυλλιακό ζευγαράκι. Η Άννυ, τρομοκρατημένη που χάνει τον έρωτα της και απελπισμένη, ζητάει από την Κάντυ να αφήσει τον Άρτσυ. Έπειτα η δύσμοιρη του κεντάει ένα μαντηλάκι ή ότι άλλο κέντησε, και πάει να του το κάνει δώρο χαρούμενη και ευτυχισμένη, και βλέπει τον Άρτσυ να κάνει ερωτική εξομολόγηση στην Κάντυ. Εκεί πέρα βγάζει και το άχτι της πια. Οι αδερφές όντως είχαν μια αδυναμία στην Κάντυ. Όλοι προτιμούσαν την Κάντυ, και την Άννυ την είχανε σε δεύτερη μοίρα. Όλο η Κάντυ και η Κάντυ και η Κάντυ. Τώρα θα την βγάλουμε και κακιά επειδή ήθελε να είναι "Η Άννυ" και όχι "Εκείνο το κοριτσάκι που ακολουθεί την Κάντυ, πως είπαμε το λένε;". Η Άννυ ήταν από γεννησιμιού της λίγο κοινωνική και πολύ αδύναμη. Η Κάντυ γεννήθηκε δυνατή, έτοιμη να αντεπεξέλθει. Η Άννυ ποτέ δεν θα είχε την δύναμη να ζήσει ό,τι έζησε και η Κάντυ. 

Τι λέτε; Έχετε δίκιο να με λιθοβολήσετε; :afro:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 23, 2013 8:22 pm

Aς πω και εγω για γνωμη που διαβασα σε αλλο φορουμ και θεωρω πως συμφωνω απολυτα με την γνωμη αυτη..... 
"Θεωρω την Αννυ μακραν την πιο ομορφη φυσιογνωμια ολης της σειρας.
Ντελικατη, εν αντιθεσει με την ατσαλη Καντυ,φυση αριστοκρατικη σε αντιθεση με την Καντυ που ποτε της δε φερθηκε με τροπους κ κανονες καλης συμπεριφορας αρνουμενη κ να ωριμασει,εντυπωσιακα γλυκια σε αντιθεση με την Καντυ που ιδιαιτερα ομορφη δεν ηταν κι ειχε πιο τραχια χαρακτηριστικα,
θηλυκοτατη,εν αντιθεσει με την κακοντυμενη κ κακοχτενισμενη Καντυ(κ στο ορφανοτροφειο ηταν εμφανης η διαφορα)διακριτικη εν αντιθεσει με τη θορυβωδη Καντυ...

Η Αννυ απο τοτε που γεννηθηκε βρεθηκε στη σκια μιας προσωπικοτητας δυνατης,οργιαζουσας,ευρηματικης,ηγετικης κι αρκετα εγωκεντρικης ωστε παντα ν στρεφει την προσοχη επανω της ασυνειδητα επιδεικνυοντας την υπεροχη της εις βαρος των αλλων.Ηταν κι αυτη χειροκροτητης μιας Καντυ που μονοπωλουσε τ ενδιαφερον ολων.
Οταν ζεις στη σκια σιγουρα θα κουβαλας κ λιγο σκοταδι μεσα σου-αυτο π στην Αννυ μεταφραστηκε ως ανικανοτητα αυθυπαρξιας η ληψης πρωτοβουλιων κ ως υποτακτικοτητα σε κατι πιο δυνατο(στην αρχη η Καντυ,μετα οι κοινωνικες συμβασεις κλπ)

Η φιλια τους στο ορφανοτροφειο περα απο τη ρομαντικη σκοπια του αδερφικου δεσιματος δεν ηταν με ορους υγιεις,αν κ η Αννυ ισως αποδεικνυεται πιο ωριμη...Η Καντυ στην επιθυμια της ν εχει ενα σημειο αναφορας,ενα "ατομο -οικογενεια" αγκιστρωθηκε απο την Αννυ κ θελησε απο ανασφαλεια να την εξουσιασει.Η Αννυ ακολουθουσε σιωπηλα.
Η νοσηροτητα της φιλιας φανηκε οταν η Καντυ μην αντεχοντας ν βγει απο τ φαντασιωσικο κομματι πεισματικα αρνηθηκε την προοπτικη υιοθεσιας αμφοτερων απο τους Μπραιτον. Δε θ αντεχε να μπουν νεα προσωπα στη σχεση αυτην ,η Αννυ ν φυγει απο την επιρροη της κ ν σπασει η αρρηκτη δυαδικοτητα εκεινης της φιλιας.
Η Αννυ ηταν για την Καντυ σα "ριζα"-κομματι προσδιοριστικο της ταυτοτητας της,παρεχοντας της την αισθηση του "Ανηκειν καπου".

Η Αννυ εδω προβαλλει πιο υγιης κ σπαει αυτη την αποκλειστικοτητα -κατα μια εννοια αυτονομειται-ακολουθει τ ΘΕΛΩ της χωρις ν αφομοιωθει απο την Καντυ...Αναζητει χωρις ενοχη μια δικη της ταυτοτητα εξω απο τη γυαλα του ιδρυματος.
Η Καντυ αντιθετως αποφασιζει ν βγει στον κοσμο παλι στο κατοπι ενος αλλου(του πριγκιπα,αλλα κ με προοπτικη να βρει την Αννυ)-αρα δεν ειναι αυτονομη.

Μπορω να δω με καποια κατανοηση και την πληρη αποκοπη της από το ορφανοτροφειο,αφου η αναγκη της να ΑΝΗΚΕΙ σε μια οικογενεια ηταν δυνατοτερη ώστε να ενδωσει στις πιεσεις για πληρη ενταξη στην αριστροκρατια μακρυα από το παρελθον.
Ωστοσο δεν μπορω να μη θεωρησω κατωτερη των περιστασεων τη σταση της και στο θεμα της αλληλογραφιας και στο περιστατικο στην οικια των Ραγκαν-ειδικα αυτό το επεισοδιο με «πληγωσε»παρα πολυ.Οκει, ας απεφευγε την «υπηρετρια»ΚΑΝΤΥ…Μπορουσε όμως,τη στιγμη που τα ελεεινα κακομαθημενα συκοφαντησαν την ΚΑΝΤΥ ως υπαιτια του ατυχηματος με την Κλεοπατρα, καλλιστα να πει απλουστατα ότι «Αυτή η ΥΠΗΡΕΤΡΙΑ με εσωσε ,όταν αφηνιασε το αλογο.»και να μην την αφησει να ΤΑΠΕΙΝΩΘΕΙ ετσι!
Α
κομη ,παρα τις δικαιολογιες δεν μπορω να μη διακρινω την αχαριστια που επεδειξε προς εκεινους που την αγαπησαν αληθινα και τους χρωστουσε «αυτό που ηταν»-ακομη και την ευκαιρια να συναντηθει με τους Μπραιτον(Αδερφες ΠΟΝΥ κ ΜΑΡΙΑ +ΚΑΝΤΥ).Κριμα γιθα την ΑΝΝΥ,να ένα μελανο σημειο.
Στο ζητημα του ΑΡΤΣΙ στο Κολεγιο του Αγιου Παυλου βρισκω ότι η σταση της φανερωνει χαμηλη αυτοεκτιμηση και δειλια-δεν μπορω όμως να την κατηγορησω –την καταλαβαινω απολυτα και στο κατω-κατω,εφτασε στο υστατο σημειο να ΙΚΕΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΖΗΛΟ, δεν εστησε καμια δολοπλοκια-πιο πολύ απογνωση απεπνεε,παρα κακια η εγωκεντρισμο...
Όταν ο ΑΡΤΣΙ την αποδεχτηκε παροτι εγινε γνωστη η ταπεινη της καταγωγη ωστοσο «μεταμορφωθηκε»πληρως,διοτι εφυγε ο φοβος,ο φοβος που ολους μπορει να μας διαφθειρει αθελα μας πιο πολύ κ από την τερψη κλπ….
Για να συμπαρασταθει στον ΑΡΤΣΙ (όταν αυτος τιμωρηθηκε στην απομονωση για τν καυγα με τν ΤΕΡΡΥ)κανει απανωτες υπερβασεις: Ρισκαρει και την ακεραιοτητα της,παρακαμπτοντας την υψοφοβια της (σκαρφαλωνοντας τα κεραμιδια),βγαινει στα αγρια μεσανυχτα,παραβιαζει ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ-διολου…καθωσπρεπει,ε?…Όταν τιμωρειται η ΚΑΝΤΥ για τη νυχτερινη τους εξορμηση,αυτή με παθος ζητα να μοιραστουν την τιμωρια.
Στο 77 ομολογει ότι θεωρει την ΚΑΝΤΥ καλυτερη της,πραγμα που θελει γενναιοτητα και ταπεινωση,απροσιτη σε πολλους πιο θαρραλεους από κεινη.
Αργοτερα την ακολουθει και τη βοηθα στο ιατρειο των ορυχειων…Η ΑΝΝΥ ειχε μεσα της το σπορο και της προσφορας και της υπερβασης όμως ,πιστευω ότι δεν της δοθηκαν οι ευκαιριες που της αξιζαν να ανθισει αυτονομα:
Η ΚΑΝΤΥ την επισκιαζε παντα,οι Μπραιτονς την αποδεχτηκαν με «προυποθεσεις» και ορους,ενσταλαζοντας της φοβο και επικρεμαμενη την απειλη της απορριψης-ειδικα η θετη μανα,ενώ ο ΑΡΤΣΙ,όπως θα αναλυσω αλλου, για εμενα ηταν ανεπαρκης συντροφος κ πολύ απασχολημενος με όλα γυρω του(και την …Καντυ)για να της δωσει την ωθηση που μονο ο αγαπημενος μπορει να μας δωσει.
Η ΑΝΝΥ ερχοταν παντα «Δευτερη».Κι αυτό είναι αφορητο για τον καθενα και θα μπορουσε να τον κανει μνησικακο και ζηλοφθονο,μα η ΑΝΝΥ δεν εγινε. 
Επισης ,εδειξε να περνα απαρατηρητη η εξαισια ομορφια της,που η ΚΑΝΤΥ ουτε στο μικρο της δαχτυλακι…Ακομη βρισκω ταιριαστη την υπεροχη φωνη που ειχε μεχρι και το τελος του κολλεγιου κ με εκνευρισε η εναλλαγη των επομενων-αταιριαστων κ αχαρων φωνων"

Ειναι προφανως απο ενα ατομο που αγαπα την αννυ.... 
Μαρεσε πολυ αυτη η αποψη και ηθελα να τν μοιραστω και με αλλους γιατι με βρισκει συμφωνει στα περισοτερρα SmileSmileSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24, 2013 9:13 pm

να πω κ γω τωρα την αποψη μου....που κατα καποιον τροπο ειν εντελως διαφορετικηWink

VaggelisV έγραψε: έγραψε:
Η Άννυ πάτησε την υπόσχεση της να είναι για πάντα με την Κάντυ". Τι στο καλό; Επειδή έδωσε μια χαζουποσχεσούλα ένα εξάχρονο; Δεν γίνεται ένα εξάχρονο να χαρακτηρίσει την υπόλοιπη ζωή του. Μια χαζουποσχεσούλα ήτανε, πως τώρα τα μικρά φτιάχνουν βραχιολάκια της φιλίας; Κάτι τέτοιο.

ναι εμ.....ξερς τοτε γτ ν μην την παταγε και η Καντυ?????θα σο0 πω γτ....επειδη η καντυ εβαζε το0ς αλλο0ς ΠΑΝΩ απ τον εαυτο της, αφο0 το λεγε ξεκαθαρα''θελω κ γω μια οικογενεια'' αλλα παραβλεπε τις επιθυμιες της για να ειναι μαζι με την αννυ.... δεν ηθελε να 'ναι μονη μαζι της, απλα προσπαθο0σε ν μην χωρισο0ν ποτε, δλδ ν τις υιοθετησο0ν μαζι γτ την πιστευε σαν αληθινη αδερφη της!!!!!!!!το ιδιο θ σ πω βαγγελη κ για το θεμα 2(οπως κ αν το λες τεσπα)

παλι ο VaggelisV έγραψε: έγραψε:
Η Άννυ έγραψε πραγματικά την Κάντυ στο St. Paul, έκατσε δίπλα στην Ελίζα αντί της Κάντυ και μετά από 6 χρόνια το πρώτο πράγμα που της είπε ήταν "Μην μου πάρεις τον Άρτσυ", έπειτα έκανε ολόκληρη φασαρία και κατηγορούσε την Κάντυ κ.λ.π. κ.λ.π.". Λοιπόν, η Άννυ όπως λέει και η ίδια, δεν έκατσε δίπλα στην Κάντυ γιατί δεν θα άντεχε να μην της μιλήσει και να αναπολήσει και τέλος-πάντων, να δείξει πως είναι από ορφανοτροφείο, και πραγματικά λυπάται που δεν κάθεται δίπλα στην Κάντυ. Η Ελίζα και ο Νηλ -τσιράκι- που βλέπουν πόσο αγαπάει η Άννυ τον Άρτσυ, την κάνουν να πιστέψει πως η Κάντυ και ο Άρτσυ είναι ένα ειδυλλιακό ζευγαράκι. Η Άννυ, τρομοκρατημένη που χάνει τον έρωτα της και απελπισμένη, ζητάει από την Κάντυ να αφήσει τον Άρτσυ. Έπειτα η δύσμοιρη του κεντάει ένα μαντηλάκι ή ότι άλλο κέντησε, και πάει να του το κάνει δώρο χαρούμενη και ευτυχισμένη, και βλέπει τον Άρτσυ να κάνει ερωτική εξομολόγηση στην Κάντυ. Εκεί πέρα βγάζει και το άχτι της πια. Οι αδερφές όντως είχαν μια αδυναμία στην Κάντυ. Όλοι προτιμούσαν την Κάντυ, και την Άννυ την είχανε σε δεύτερη μοίρα. Όλο η Κάντυ και η Κάντυ και η Κάντυ. Τώρα θα την βγάλουμε και κακιά επειδή ήθελε να είναι "Η Άννυ" και όχι "Εκείνο το κοριτσάκι που ακολουθεί την Κάντυ, πως είπαμε το λένε;". Η Άννυ ήταν από γεννησιμιού της λίγο κοινωνική και πολύ αδύναμη. Η Κάντυ γεννήθηκε δυνατή, έτοιμη να αντεπεξέλθει. Η Άννυ ποτέ δεν θα είχε την δύναμη να ζήσει ό,τι έζησε και η Κάντυ.

εδω αρνο0μαι κατηγορηματικα οσα λες......δεν ξερω πως τ σκεφτηκες.....Winkαν προσεξες η αννυ ΕΓΡΑΦΕ κυριολλεκτικα την καντυ γτ δεν ηθελε ν γινει ρεζιλι κ ν την κοροιδευο0ν οπως την καντυ... δλδ αφηνε ολες τις κοροιδιες πανω στην καντυ, που την προσεχε κιολας,κ δν ελεγε τπτ!!! ναι ηταν αδυναμη και καθολο0 κοινωνικη ΑΛΛΑ μετα απο τοοοοοσα πο0 εχει κανει η καντυ γι αυτην δεν πιστευω ν μην πρεπει εστω κ τοοοοοοσο δα ν την υπερασπιστει!οχι ν πει οτι ειν κ αυτην απ το ορφανοτροφειο,απλα ν αλλαξει θεμα,ή ν κανει κτ για ν μην μιλανε για την καντυ!!!!!Και εκει με τον αρτσυ....ποοοοο εκει, ειν σαν ν μην καταφερνει ΤΠΤ μονη της(το σαν τ το βαζω θεε μ?!) κ ζηταει χαρη απ την καντυ,ενω την γραφει εντελως....!εμ, βαγγελη η ελιζα με τον νηλ δεν ειπαν αυτο στην αννυ,αλλα οτι ο αρτσυ κανει σαν τρελος για την καντυ,οχι οτι ειν ζευγαριΑννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 36501
αυτο π λες οι αδερφες......τι εννοεις αδερφες ολα τ αγορια π ηθελαν την καντυ????κ πο0 ειν το προβλημα αν σε ολο0ς αρεζε η καντυ????......πως ν μην αρεσει εξαλλο0?!?!?!?......
σταυρο0λα αυτα π λες σχεδον δν τ κατλβ καθολο0:xax: απλα θ σ πω, πώς ν μην ερχοταν η αννυ παντα δευτερη αφο0:
*η καντυ ειν η πρωταγωνιστρια
*η αννυ ειν αδυναμη κ τ περιμενει ολα απ την καντυ
*και....η καντυ ειν δυναμικη, με χαρακτηρα, και κοινωνικη....
δλδ απορω πως ειν δυνατον ν ερχοταν πρωτη η αννυ:roll:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24, 2013 9:53 pm

Δομνίκη έγραψες πάλι..
νομίζω Βαγγέλη αν και βρισκόμαστε στο φόρουμ της Κάντυ δεν την υποστηριζεις καθολου, φαινεται οτι δεν σου αρεσει καθολου...
Η Άννυ , ειδικα στο ανιμε, απορω πως γινεται να λεμε οτι ηταν η καλυτερη της φιλη. Η Άννυ έκανε όλο λάθη και δεν μετανιωνε, ή σε μια περιπτωση μετανιωσε ψευτικα και δεν διορθωσε το λαθος της.
1..Η άννυ πάντα στο ορφανοτροφείο εξαρτιόταν από την Κάντυ
2.Η άννυ στέρησε το δικαίωμα υιοθεσίας από την Κάντυ
3.Η Άννυ δεν ευχαριστησε ποτε την Καντυ
4.Η Άννυ ποτε δεν προσπαθησε ειδικα στο ανιμε, να επικοινωνησει με την Καντυ οταν της το ειχε απαγορευσει η μητερα της, με τις ζαβολιες που κανουν οι καλυτερες φιλες κ.λ.π
5.Η άννυ είχε μια ζωή εξαρτημενη απο ολους, ερχοταν μονο στο σχολειο για αλλους και ζηλευε κ.λ.π
6.Η άννυ δεν έσωσε την καντυ μπροστα στους αρντλευ, για να μην προδωσει την ταυτοτητα της, αλλα έβαλε σε μεγάλο ρεζιλικι την Καντυ
7.Όλα τα ζητουσε απο την Καντυ και παντα η καντυ εβγαζε το φιδι απο την τρυπα, χρησιμοποιωντας τον εαυτο της ως ζωντανο δολωμα.

Δεν θελω να συνεχισω, ειναι πολλα...γενικα νομιζω οχι μονο οτι δεν γινοταν να ερχοταν πρωτη η αννυ, αλλα, για εμενα παντα, οτι δεν αξιζε καν να ειναι χαρακτηρας γενικα τοσο δημοφιλης, ωστε να λεμε αγαπημενος χαρακτηρας Αννυ..και ειδατε; ο χαρακτηρας και η ντροπη της εκτος απο την εξαρτημενη ζωη της την εκαναν να μην ειναι καθολου αγαπητη σε αντιθεση με την Καντουλα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24, 2013 10:09 pm

Το οτι η καντυ ειναι πρωταγωνιστρια το ξερουμε ολοι.... 
αλλα σε μια ιστορια δεν μπορουμε ολοι να κρατησουμε τον πρωταγωνιστη μπροστα απ ολα.. 
Το οτι ειναι πρωταγωνιστης δεν σημαινει πως σε καποια πραγματα δεν ειναι καλυτερος απο τον δευτεραγωνιστη... Οχι δεν λεω οτι η αννυ ειναι καλυτερη απο την καντυ...
αλλα σε καποια πραγματα που λεει το κειμενο ( ισως οχι σε ολα... γιατι σε καποια φαινεται οτι αυτη που το εγραψε αγαπαει πολυ την Αννυ και προσπαθει να ριξει την καντυ λογω αυτου ) 
ενα παραδειγμα ειναι αυτο που ειπε για την αυτονομια... 
"Η Αννυ εδω προβαλλει πιο υγιης κ σπαει αυτη την αποκλειστικοτητα -κατα μια εννοια αυτονομειται-ακολουθει τ ΘΕΛΩ της χωρις ν αφομοιωθει απο την Καντυ...Αναζητει χωρις ενοχη μια δικη της ταυτοτητα εξω απο τη γυαλα του ιδρυματος.
Η Καντυ αντιθετως αποφασιζει ν βγει στον κοσμο παλι στο κατοπι ενος αλλου(του πριγκιπα,αλλα κ με προοπτικη να βρει την Αννυ)-αρα δεν ειναι αυτονομη"
^ Εδω τουλαχιστον εγω θα συμφωνησω και θα πω πως εχει δικιο.... Η αννυ εκανε πολυ καλα που αποφασισε να παρει μια δικια της αποφαση.... Νομιζω τα λεει ολα το κειμενο που εγραψε η κοπελα και εβαλα  ( αν εξερεσεις αυτα που ειπα πριν ) 
Και εδω μπαινει αυτο που ειπες στον βαγγελη... Η καντυ ηταν απο τον χαρακτηρα της να βαζει αλλους πανω απο τον ευατο της... Και εγω το κανω αυτο και ξερω πολυ καλα πως ποναει... Ας μην το εκανε... αφου ηξερε τις συνεπειες αυτου.... 
Η καντυ  
στην επιθυμια της ν εχει ενα σημειο αναφορας,ενα "ατομο -οικογενεια" αγκιστρωθηκε απο την Αννυ κ θελησε απο ανασφαλεια να την εξουσιασει.Η Αννυ ακολουθουσε σιωπηλα.

Επεισης σχετικα με οτι η αννυ εγραφε την καντυ στο St Paul δυστυχως θα συμφωνησω ΝΑΙ το εκανε και ηταν ενα μελανο σημειο της.... παρα τις δικαιολογιες δεν μπορω να μη διακρινω την αχαριστια που επεδειξε προς εκεινους που την αγαπησαν αληθινα και τους χρωστουσε «αυτό που ηταν»-ακομη και την ευκαιρια να συναντηθει με τους Μπραιτον(Αδερφες ΠΟΝΥ κ ΜΑΡΙΑ +ΚΑΝΤΥ).

Νταξει το ξερω οτι παιρνω απο το απο πανω κειμενο αλλα ειναι η γνωμη μου αυτη παροτι που δεν αγαπω τοοοοσο την αννυ... 

Και επειδη ειμαι ζαλισμενη λιγο αν κατι ειπα λαθος η αφησα θα το δω απο τις απαντησεις σας...

Παντως ολοι συμφωνουμε οτι η αννυ ειχε πολλα μελανα σημεια... 
Λογικο ειναι... και η καντυ ειχε και μερικα το κειμενο που εδωσα τα αναφερει... 
Ας μην κολλαμε στο γεγονος οτι η καντυ ειναι πρωταγωνιστρια... Ολοι μας εχουμε αγαπησε αλλιως αλλους δευτεραγωνιστες...παραπανω απο ενα πρωταγωνιστη... 
To οτι η καντυ ειναι πρωταγωνιστης δεν σημαινει πως πρεπει να ειναι παντα μπροστα απ ολους και να βαφτιζουμε τα αρνητικα της ως θετικα και ουτω καθεξης....
Αλλιως δεν θα ειχε καν νοημα να βλεπουμε το anime αν το βλεπαμε για την πρωταγωνιστρια και μονο... 
Και η καντυ παροτι φανταστικος χαρακτηρας ειναι ανθρωπος σαν εμας με τα θετικα και τα αρνητικα του Smile 
ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΦΑΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Π Α Ν Τ Α ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ
Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αννυ, η καλυτερη της φιλη   Αννυ, η καλυτερη της φιλη - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24, 2013 10:13 pm

Σπόιλερ:
δηλαδη τωρα σταυρουλακι τι νομιζεις; εσυ γιατι το κανεις; ναι ολοι μας μπορουμε να πουμε τα ομορφα που κανουμε , ειναι εξαλλου το πιο ευκολο
η καντυ ομως ποτε δεν εκανε κατι τετοιο, ειναι το πρωτυπο ανθρωπου που θα επρεπε να εχουμε ολοι μας, εγω δεν εχω βρει καμια ατελεια στην καντυ, και την αγαπω, νομιζω ειναι ο μονος λογος που γραφτηκα σε αυτο το φορουμ:ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
 
Αννυ, η καλυτερη της φιλη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλύτερη τιμωρια
» Ο πρώτος μεγάλος πόνος από την Άννυ
» FanArts: Αρτσυ Άννυ Πάττυ και Στήαρ
» η σχεση Αρτσυ - Αννυ.ποσο λογικη ηταν αυτη η καταληξη???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Υπόλοιποι αγαπημένοι χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: