Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Θείε, πατέρα, μπαμπά...

Πήγαινε κάτω 
+7
Turrican
ΜΙΜΙ
nina
ariathniM
domniki
nuitetoile21
juliet
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:58 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:

Αλλά, αλλά, δεν μπορώ να πάω. Αλήθεια θέλω να δω το έργο όπου ο Τέρυ εμφανίζεται. Αλλά δεν θέλω να το δω. Εαν δω το έργο, θα θέλω να τον συναντήσω. Θα θέλω να τον συναντήσω και να του μιλήσω. Αντίθετα με εκείνο το έργο της περιοδείας σε εκείνο το χωριό, τώρα τελικά θα μπορούσα να δω την παράσταση του Τέρυ. Αλλά αποφάσισα να παραιτηθώ.
Υπάρχει ακόμα αυτή η οδυνηρή ανάμνηση της Νέας Υόρκης.
Δεν μπορώ να χαμογελάσω λέγοντας οτι έχει αλλάξει στη μνήμη μου.


Ξαναβάζω εδώ το γράμμα για όσους δεν βλέπουν ή κάνουν οτι δεν βλέπουν.


Μα είναι λογικότατο...

Είναι δυνατόν  να μη σε πονά που ο -τότε- άνθρωπός σου επέλεξε κάποια άλλη;;;; Στην πατρίδα μου, προδοσία το λένε...

Στη δική μου πάλι το λένε έρωτα!!!!!

Ο προβολέας, το ατύχημα της Σουζάνας και η απόπειρα αυτοκτονίας δεν ήταν επιλογές του Τέρυ, αυτά καθόρισαν την συνέχεια...Η Κάντυ πονά ακόμα για το χωρισμό τους. Εκεί μας αφήνει μας Μιζούκι με μία Κάντυ ακόμα ερωτευμένη με τον Τέρυ και με έναν θετό πατέρα. Και λέγε οτι θες, λέγε   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:05 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:

Αλλά, αλλά, δεν μπορώ να πάω. Αλήθεια θέλω να δω το έργο όπου ο Τέρυ εμφανίζεται. Αλλά δεν θέλω να το δω. Εαν δω το έργο, θα θέλω να τον συναντήσω. Θα θέλω να τον συναντήσω και να του μιλήσω. Αντίθετα με εκείνο το έργο της περιοδείας σε εκείνο το χωριό, τώρα τελικά θα μπορούσα να δω την παράσταση του Τέρυ. Αλλά αποφάσισα να παραιτηθώ.
Υπάρχει ακόμα αυτή η οδυνηρή ανάμνηση της Νέας Υόρκης.
Δεν μπορώ να χαμογελάσω λέγοντας οτι έχει αλλάξει στη μνήμη μου.


Ξαναβάζω εδώ το γράμμα για όσους δεν βλέπουν ή κάνουν οτι δεν βλέπουν.


Μα είναι λογικότατο...

Είναι δυνατόν  να μη σε πονά που ο -τότε- άνθρωπός σου επέλεξε κάποια άλλη;;;; Στην πατρίδα μου, προδοσία το λένε...

Ε, οχι και προδοσια  Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 679307
Η Καντυ ηταν εκεινη που εφυγε, γιατι καταλαβε την κατασταση που επικρατουσε. Ο Τερρυ ποτέ δεν την προδωσε  Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 625188  Ακομα και αφου εφυγε η Καντυ, δεν μπορεσε να την προδωσει και γι'αυτο κατεληξε μεθυσμενος στο μπαρ.

Αν μιλαμε για προδοσια, αυτη θα ηταν του Αλμπερτ, που ενω ηξερε ποσο αγαπουσε η Καντυ τον Τερρυ, δεν ενθαρρυνε τον Τερρυ να της μιλησει στο επ. 112  Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 559316
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:09 pm

juliet έγραψε:
...Η Κάντυ πονά ακόμα για το χωρισμό τους. Εκεί μας αφήνει μας Μιζούκι με μία Κάντυ ακόμα ερωτευμένη με τον Τέρυ και με έναν θετό πατέρα. Και λέγε οτι θες, λέγε Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698


Η Μιζούκι δε μας αφήνει με μιά Κάντυ ερωτευμένη με τον Τέρρυ αλλά με τον Αλμπερτ Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 5103 Και λέγε ό,τι θες. λέγε Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 699469

Κυριακή, κοντή γιορτή που λέμε στο χωριό μου.

Οσονούπω κυκλοφορεί η νουβέλα με την περιβόητη παράγραφο μετά από 20 χρόνια

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:12 pm

Πολλοι εχουν πιθανολογησει οτι αν η Μιζουκι συνεχιζε την ιστορια θα τους ειχε πεθανει ολους! Με τοσο θανατικο που πεφτει στην ιστορια, αυτο δεν ειναι διολου απιθανο Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:27 pm

Για τον Τερρυ τουλαχιστον δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα βολευε πολλους να τον πεθανει!

Η συγκριση ειναι ισοπεδωτικη!Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 951845
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:29 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:
...Η Κάντυ πονά ακόμα για το χωρισμό τους. Εκεί μας αφήνει μας Μιζούκι με μία Κάντυ ακόμα ερωτευμένη με τον Τέρυ και με έναν θετό πατέρα. Και λέγε οτι θες, λέγε Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698


Η Μιζούκι δε μας αφήνει με μιά Κάντυ ερωτευμένη με τον Τέρρυ αλλά με τον Αλμπερτ Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 5103 Και λέγε ό,τι θες. λέγε Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 699469

Κυριακή, κοντή γιορτή που λέμε στο χωριό μου.

Οσονούπω κυκλοφορεί η νουβέλα με την περιβόητη παράγραφο μετά από 20 χρόνια

Σπόιλερ:

Την αφήνει ερωτευμένη με τον Τέρυ και συγγενείς με τον Άλμπερτ...αυτή είναι η μόνη αλήθεια που υπάρχει...λέγε οτι θες λέγε

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:35 pm

την αφηνει να τρεχει στην αγκαλια του αλμπερτ που ουπς!! ειναι ο ΘΕΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΤΕΡΑΣ!!!! το ερωτικο που το ειδατε για να καταλαβω??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:55 pm

Καλα βρε παιδια γιατι χρησιμοποιουμε παντα δυο μετρα και δυο σταθμα;Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 238107

Και να ακυρωθει η υιοθεσια με ενα χαρτι το ηθικο μερος της υποθεσης πως ακυρωνεται; Υπηρξε κηδεμονας της! Τι σημασια εχει αν δεν εχουν συγγενεια εξ αιματος; Τοτε καθε θετος πατερας θα μπορουσε να παντρευτει την θετη του κορη! Δεν θελω να αναφερω τι συναισθηματα μου δημιουργει αυτο γιατι θα παρεμβει σιγουρα η Ελενη!!!!!Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Lol

Οχι γιατι το ηθικο χρεος του Τερρυ απεναντι στη Σουζανα το υπερτονιζετε, ενω για το αλλο χρειαστηκαν 3000 δημοσιευσεις για να παρεδεχτειτε την υιοθεσια!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:02 pm

nina έγραψε:
Καλα βρε παιδια γιατι χρησιμοποιουμε παντα δυο μετρα και δυο σταθμα;Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 238107

Και να ακυρωθει η υιοθεσια με ενα χαρτι το ηθικο μερος της υποθεσης πως ακυρωνεται; Υπηρξε κηδεμονας της! Τι σημασια εχει αν δεν εχουν συγγενεια εξ αιματος; Τοτε καθε θετος πατερας θα μπορουσε να παντρευτει την θετη του κορη! Δεν θελω να αναφερω τι συναισθηματα μου δημιουργει αυτο γιατι θα παρεμβει σιγουρα η Ελενη!!!!!Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Lol

Οχι γιατι το ηθικο χρεος του Τερρυ απεναντι στη Σουζανα το υπερτονιζετε, ενω για το αλλο χρειαστηκαν 3000 δημοσιευσεις για να παρεδεχτειτε την υιοθεσια!!!!!

και ειδικά την πουριτανική Αμερική του 1910, όπου ήδη την έχει παρουσιάσει ως θετή του κόρη (αρραβώνας του Νηλ) κάτι τέτοιο θα ήταν πανεύκολο να συμβεί και να δικαιολογηθεί επίσης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:04 pm

nina έγραψε:
Καλα βρε παιδια γιατι χρησιμοποιουμε παντα δυο μετρα και δυο σταθμα;Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 238107

Και να ακυρωθει η υιοθεσια με ενα χαρτι το ηθικο μερος της υποθεσης πως ακυρωνεται; Υπηρξε κηδεμονας της! Τι σημασια εχει αν δεν εχουν συγγενεια εξ αιματος; Τοτε καθε θετος πατερας θα μπορουσε να παντρευτει την θετη του κορη! Δεν θελω να αναφερω τι συναισθηματα μου δημιουργει αυτο γιατι θα παρεμβει σιγουρα η Ελενη!!!!!Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Lol

Οχι γιατι το ηθικο χρεος του Τερρυ απεναντι στη Σουζανα το υπερτονιζετε, ενω για το αλλο χρειαστηκαν 3000 δημοσιευσεις για να παρεδεχτειτε την υιοθεσια!!!!!

και εδώ φάσκουν και αντιφάσκουν από τη μία ήταν επιλογή του η Σουζάνα αλλά από την άλλη πρέπει να πεθάνει για να αποδεσμευτεί ο Τέρυ και να γυρίσει κοντά της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:18 pm

H ιστορία της Κάντυ έχει τελειώσει και δυστυχώς για κάποιες το κεφάλαιο Τέρρυ .
Το κορίτσι μας περιμένει πως και τι να έρθει ο Άλμπερτ χαράματα και να την πάρει μαζί του στο ταξίδι. Και σίγουρα δεν αναφέρεται στον πατέρα ή στον κηδεμόνα της όταν γράφει το τελευταίο γράμμα.

Αν θέλετε να φαντάζεστε την Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί είναι δικαίωμά σας.
Απλά εθελοτυφλείτε σ΄αυτό που ήθελε η Μιζούκι να παρουσιάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:21 pm

Aldebaran έγραψε:
H ιστορία της Κάντυ έχει τελειώσει και δυστυχώς για κάποιες το κεφάλαιο Τέρρυ .
Το κορίτσι μας περιμένει πως και τι να έρθει ο Άλμπερτ χαράματα και να την πάρει μαζί του στο ταξίδι. Και σίγουρα δεν αναφέρεται στον πατέρα ή στον κηδεμόνα της όταν γράφει το τελευταίο γράμμα.

Αν θέλετε να φαντάζεστε την Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί είναι δικαίωμά σας.
Απλά εθελοτυφλείτε σ΄αυτό που ήθελε η Μιζούκι να παρουσιάσει.

Μα στον πατέρα της αναφέρεται γιατί υπό αυτήν την ιδιότητα την παίρνει μαζί του, κάνω λάθος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:30 pm

Aldebaran έγραψε:
H ιστορία της Κάντυ έχει τελειώσει και δυστυχώς για κάποιες το κεφάλαιο Τέρρυ .
Το κορίτσι μας περιμένει πως και τι να έρθει ο Άλμπερτ χαράματα και να την πάρει μαζί του στο ταξίδι. Και σίγουρα δεν αναφέρεται στον πατέρα ή στον κηδεμόνα της όταν γράφει το τελευταίο γράμμα.

Αν θέλετε να φαντάζεστε την Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί είναι δικαίωμά σας.
Απλά εθελοτυφλείτε σ΄αυτό που ήθελε η Μιζούκι να παρουσιάσει.

αν αυτο ηθελε να παρουσιασει η μιζουκι ας εφτιαχνε ακομα 50 περιοδικα και επεισοδια και να το παρουσιαζε.γιατι απο αυτα που εχει δειξει ως τωρα και για να υπαρχει τετοια αμφισβητηση για τον ερωτα καντυ-αλμπερτ μαλλον δεν τα καταφερε και πολυ καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:44 pm

nuitetoile21 έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
H ιστορία της Κάντυ έχει τελειώσει και δυστυχώς για κάποιες το κεφάλαιο Τέρρυ .
Το κορίτσι μας περιμένει πως και τι να έρθει ο Άλμπερτ χαράματα και να την πάρει μαζί του στο ταξίδι. Και σίγουρα δεν αναφέρεται στον πατέρα ή στον κηδεμόνα της όταν γράφει το τελευταίο γράμμα.

Αν θέλετε να φαντάζεστε την Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί είναι δικαίωμά σας.
Απλά εθελοτυφλείτε σ΄αυτό που ήθελε η Μιζούκι να παρουσιάσει.

αν αυτο ηθελε να παρουσιασει η μιζουκι ας εφτιαχνε ακομα 50 περιοδικα και επεισοδια και να το παρουσιαζε.γιατι απο αυτα που εχει δειξει ως τωρα και για να υπαρχει τετοια αμφισβητηση για τον ερωτα καντυ-αλμπερτ μαλλον δεν τα καταφερε και πολυ καλα.

Ο έρωτας είναι σαν τον οργασμό; Άμα πάς στον γιατρό και τον ρωτήσεις ήταν οργασμός αυτός γιατρέ μου; Οχι θα σου απαντήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 3:06 pm

Οσο και να προσπαθουν να μας τρελανουν δεν θα το καταφερουν!

Ο γαιδαρος παιδια δεν πεταει οσο και να προσπαθειτε να μας πεισετε για το αντιθετο! Εκτος κι αν πεταει στην Ιαπωνια!

Ο Τερρυ ειναι ο μεγαλος και παθιασμενος ερωτας και γι αυτο η Καντυ μετα απο δυο χρονια δεν μπορει να αντικρυσει ουτε την φωτογρφια του σε εφημεριδα. Δυστυχως για σας η ηρωιδα δεν ειχε καρδια αγκιναρα, οπως θελετε να την παρουσιασετε!

Τωρα αν στην Ιαπωνια συνηθιζεται να ερωτευεται η κορη τον κηδεμονα, τοτε ναι εχετε ακομα ελπιδες, να ζησετε κι εσεις κατι, γιατι μεχρι τωρα απο μια γραμμη σε ενα γραμμα κρεμεστε και αυτο διφορουμενο, αν σκεφτουμε την χαρα που εξεφραζε η Καντυ ακομα και οταν εβλεπε την πουπετ! Εχει πεσει πολυ πεινα! Κριμα να περιοριζεται ετσι ενας τοοοοσσσσοοοοο μεγαλος ερωτας!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα ποιος εθελοτυφλει......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 3:24 pm

Αν υποψιαζοταν η μανα μου οτι παρακολουθουσα την Λολιτα-Καντυ σε μορφη anime στα δεκα μου.........Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 803997


Αληθεια τι ομοιοτητες βρισκεται με αυτο το εργο;
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 951845 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 3:35 pm

nina έγραψε:
Αν υποψιαζοταν η μανα μου οτι παρακολουθουσα την Λολιτα-Καντυ σε μορφη anime στα δεκα μου.........Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 803997


Αληθεια τι ομοιοτητες βρισκεται με αυτο το εργο;
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 951845 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698

Λοιπόν Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698 αυτός μοιάζει του Άλμπερτ, ώριμος, εκλεπτυσμένος και κηδεμόνας της, ταξιδιάρης, με άγνωστο παρελθόν και κοσμογυρισμένος, την ερωτεύεται με την πρώτη ματιά, ήταν καρμικός έρωτας θα έλεγα καθώς έχει και το ταξιδιάρικο πολύ μέσα του Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 315913 και γυρνάνε παντού, έτσι θα καταλήξουν και αυτοί προκειμένου να χαρούν τον τρυφερό τους αλλά παράνομο για τα ήθη και έθιμα έρωτα τους, θα γυρνάνε όλο τον κόσμο και στην ελεύθερη τους ώρα θα κάνουν τσιχλόφουσκες (είχαν βγει αλήθεια τότε οι τσίχλεςWink. Τώρα κατάλαβες γιατί της ζητάει να πάνε ταξίδι Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 175236 . Και τώρα που το σκέφτομαι και η Λολίτα δεν ήταν ξανθιά με κοτσίδες; Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 1370021294
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 3:54 pm

Παράθεση :

nina έγραψε:
Αν υποψιαζοταν η μανα μου οτι παρακολουθουσα την Λολιτα-Καντυ σε μορφη anime στα δεκα μου.........Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 803997


Αληθεια τι ομοιοτητες βρισκεται με αυτο το εργο;
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 951845 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698


Λοιπόν Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 233698 αυτός μοιάζει του Άλμπερτ, ώριμος, εκλεπτυσμένος και κηδεμόνας της, ταξιδιάρης, με άγνωστο παρελθόν και κοσμογυρισμένος, την ερωτεύεται με την πρώτη ματιά, ήταν καρμικός έρωτας θα έλεγα καθώς έχει και το ταξιδιάρικο πολύ μέσα του Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 315913 και γυρνάνε παντού, έτσι θα καταλήξουν και αυτοί προκειμένου να χαρούν τον τρυφερό τους αλλά παράνομο για τα ήθη και έθιμα έρωτα τους, θα γυρνάνε όλο τον κόσμο και στην ελεύθερη τους ώρα θα κάνουν τσιχλόφουσκες (είχαν βγει αλήθεια τότε οι τσίχλεςΘείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_wink. Τώρα κατάλαβες γιατί της ζητάει να πάνε ταξίδι Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 175236 . Και τώρα που το σκέφτομαι και η Λολίτα δεν ήταν ξανθιά με κοτσίδες; Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 2787
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Ουτε εγω δεν ειχα βρει τοσες ομοιοτητες!!!!! Εισαι φοβερη!!!!

Και πραγματικα η λολιτα ειναι ξανθια με κοτσιδες και αυτος ψηλος καστανοξανθος! the perfect match!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 3:57 pm

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
η λολιτα καντυ!!! χαχαχχαχαχαχα μπραβο βρε παιδια!! ωραια ιδεα! ερχονται κ αποκριες!! lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 5:02 pm

Μετα απο μια διαφωτιστικη ανασκοπηση των οσων γραφτηκαν σημερα( γ....το, εχασα τρελο πανηγυρι!) κατεληξα στα εξης συμπερασματα:

Η διαμαχη αναμεσα σε Τερρυ και Αλμπερτ δεν βασιζεται τοσο στα δεδομενα της ιστοριας ή στο ανοικτο τελος, οσο σε διαφορετικες κοσμοθεωριες τελικα!
Οι φανς που ονειρευονται και επιθυμουν διακαως το ταιριασμα Καντυ-Αλμπερτ ειναι και οι ιδιοι που συμπαθουν τη Σουζανα και βρισκουν φυσιολογικη ή εστω ικανοποιητικη τη σχεση Τερρυ-Σουζανα.Τυχαιο; Αναρωτιεμαι.
Η Σουζανα μια γυναικα που παιρνει αυτο που θελει με οποιο τιμημα, χωρις να ενδιαφερεται αν βρισκουν ανταποκριση τα αισθηματα της και ο Αλμπερτ, ενας αντρας που θα πρεπει να ζησει με μια συντροφο που εχει γευτει στο παρελθον μια πολυ εντονη και ανεπαναληπτη - κατα πολλους, συμπεριλαμβανομενης και της συγγραφεως - σχεση, που οσο κι αν προσπαθει, δυσκολευεται να ξεπερασει. Αρα ως ενα βαθμο κι αυτος εθελοτυφλει και ειναι αναγκασμενος να μοιραζεται την γυναικα που αγαπαει.
Βλεπετε καποια ομοιοτητα αναμεσα στις δυο σχεσεις;
Για μενα ειναι ολοφανερα δυο σχεσεις απολυτου συμβιβασμου ή εστω μονομερεις σε μεγαλο βαθμο. Δυο σχεσεις που εκ πρωτης οψεως, δεν εχουν κανενα κοινο στοιχειο, κυριως λογω της αφετηριας τους, αλλα αν τις κοιταξεις βαθυτερα και κανεις μια προβολη στο μελλον, μπορει να ανακαλυψεις πολλες ομοιοτητες και ισως το ιδιο τελος.

Ειναι απολυτο δικαιωμα του καθενος να φαντασιωνεται μια τετοια σχεση, οπως ειναι απολυτο δικαιωμα καποιων να πιστευουν στα αμφιδρομα αισθηματα, να μην ξεχνουν ευκολα και να μην συμβιβαζονται με μια μονοπλευρη ηρεμη και ασφαλη αγαπη. Οτι και να γραψει η συγγραφεας στο μελλον, οτι καταφερε να περασει σε τρεις νουβελες και σε οσα πιστεψαμε 20 χρονια τωρα, δεν μπορει να τα ανατρεψει σε μια παραγραφο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 5:53 pm

nina έγραψε:
Η Σουζανα μια γυναικα που παιρνει αυτο που θελει με οποιο τιμημα, χωρις να ενδιαφερεται αν βρισκουν ανταποκριση τα αισθηματα της και ο Αλμπερτ, ενας αντρας που θα πρεπει να ζησει με μια συντροφο που εχει γευτει στο παρελθον μια πολυ εντονη και ανεπαναληπτη - κατα πολλους, συμπεριλαμβανομενης και της συγγραφεως - σχεση, που οσο κι αν προσπαθει, δυσκολευεται να ξεπερασει. Αρα ως ενα βαθμο κι αυτος εθελοτυφλει και ειναι αναγκασμενος να μοιραζεται την γυναικα που αγαπαει.

!


Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684


Ανεπανάληπτη και έντονη σχέση το ένα εξάμηνο στο Σαιν Πωλ με ανταλλαγή ενός φιλιού και 45 χαστουκιών εκατέρωθεν;;;;

Ναι... σίγουρα... Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 36501 Μόνο έτσι βιώνεις τον έντονο έρωτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 5:59 pm

Aldebaran έγραψε:
nina έγραψε:
Η Σουζανα μια γυναικα που παιρνει αυτο που θελει με οποιο τιμημα, χωρις να ενδιαφερεται αν βρισκουν ανταποκριση τα αισθηματα της και ο Αλμπερτ, ενας αντρας που θα πρεπει να ζησει με μια συντροφο που εχει γευτει στο παρελθον μια πολυ εντονη και ανεπαναληπτη - κατα πολλους, συμπεριλαμβανομενης και της συγγραφεως - σχεση, που οσο κι αν προσπαθει, δυσκολευεται να ξεπερασει. Αρα ως ενα βαθμο κι αυτος εθελοτυφλει και ειναι αναγκασμενος να μοιραζεται την γυναικα που αγαπαει.

!


Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 720684


Ανεπανάληπτη και έντονη σχέση το ένα εξάμηνο στο Σαιν Πωλ με ανταλλαγή ενός φιλιού και 45 χαστουκιών εκατέρωθεν;;;;

Ναι... σίγουρα... Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 36501 Μόνο έτσι βιώνεις τον έντονο έρωτα...

Καλέ πλάκα κάνουμε εσείς τον έρωτα Κάντυ-Άλμπερτ όλα σε εικασίες στα στηρίζετε, που θα ακυρωθεί η υιοθεσία, και θα και θα, ένω εγώ μία χαρά βολεμένους τους βλέπω και τους δύο και με την ίδια αλμπερτική λογική λοιπόν τι λες που ήταν ένα φιλί; Στο μάνγκα με τη νυχτικιά του πάει στο στάβλο, εδώ μιλάμε για ολοκληρωμένα και διαπιστωμένα πράγματα; Ποιο ένα φιλί; και τι κάναν όλη μέρα στα δέντρα της Σκοτίας, την φυσαρμόνικα έπαιζαν; Και εσύ που της σηκώνεται η φούστα ντράπηκε, όταν πάει με τη νυχτικιά δεν ντρέπεται; άστο γιατί υπάρχουν τρελές ενδείξεις και αποδείξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 6:15 pm

Απο την μεριά μου διαφωνώ στην τοποθετηση σου.

Δεν μιλαμε για εναν συμβιβασμο εμεις οι Αλμπερτικές και ουτε κοβουμε φλέβες για την Σουζανα.

Ειμαι μια πρωην Τερρυκια. Μικρη δεν χορταινα να βλεπω τα επεισοδια του κολεγιου, που σαν παιδι ηταν πιο ερωτικο και τρυφερο ειχα δει ποτε. Ερωτευτηκα τον Τερρυ και ακομη και σημερα οταν βλεπω εκεινα τα επεισοδια, δεν χορταινω να τον θαυμαζω (στο προφιλ μου εχω ακομη τοπο κατοικιας : κολεγιο του Αγιου Παυλου).
Μικρη επισης, μετα το κολεγιο, περιμενα και εγω επεισοδια και επεισοδια να ξαναδω να συναντιουνται ο Τερρυ με την Καντυ, τον Αλμπερτ ουτε που τον ειχα προσεξει, αλλα Τερρυ ακουγα και Τερρυ δεν εβλεπα. Ηθελα να τους δω μαζι και τους ειδα με την συνεχεια της Ιταλιας που μεχρι προσφατα νομιζα πως ηταν γνωστη.

Η αληθεια αποκαλυφτηκε, λιγο μετα την εγγραφη μου σε αυτο το φορουμ, και οταν αρχισα να ψαχνω πληροφοριες. Στην αρχη λυπηθηκα παρα πολυ, δεν ηθελα τον Αλμπερτ, μεχρι που μια μερα, καθισα και ειδα ξανα ολο το manga απο την αρχη (στην αγγλικη μεταφραση).

Ξαναερωτευτηκα τον Τερρυ, ξαναλυπηθηκα για τον θανατο του Αντονυ, και οταν εφτασα στον μοιραιο χωρισμο, δεν σας κρυβω πως εκλαψα κιολας (παραλιγο να γινω ρεζιλι στο γραφειο), ομως καπου εκει, προσεξα για πρωτη φορα την μορφη του Αλμπερτ σαν αντρα (κατι που δεν ειχα κανει μικρη).

Χρειαστηκε να το δω αλλη μια φορα με προσοχη. Οχι παιδι πια, και εχοντας περασει χωρισμους, ενιωσα οσο ποτε τον πονο της καντυ για τον χωρισμο. Το βραδυ που γυριζε με το τρενο, οταν το ειπε στους φιλους της, ενω προηγουμενως κοιταζε αφηρημενη το τρενο να περνα και να σκεφτεται, οταν ειδε τις φωτογραφιες του. Φαινοταν καθαρα ποσο υπεφερε και δεν αμφιβαλω πως ηταν μια μεγαλη αγαπη. Αλλα καπου εκει ηταν και ο Αλμπερτ, ασυναισθητα σχεδον στην αρχη, "επιασα" εκεινες τις στιγμες που εδειχνε καθαρα το ενδιαφερον του για εκεινην. Δεν ηταν βεβαια τοσο ορμητικο σαν του Τερρυ, αλλα ηταν.
Η ροη της ιστοριας μετα τον χωρισμο, ακολουθει μια πορεια (που θα προτεινα να την δειτε και εσεις στο manga εαν δεν την εχετε φρεσκια), που απο μια στιγμη και επειτα δειχνει πως ολα καταληγουν στον Αλμπερτ. Τουλαχιστον εγω ετσι το εξελαβα, και οσο και αν υποστηριζα τον Τερρυ, μελετωντας το manga αυτη η καταληξη καπου μου φανηκε λογικη.
Δεν την συγκρινω με κεινη του Τερρυ αν θα εμεναν μαζι, στο κατω κατω καθε αγαπη ειναι διαφορετικη, αλλα ξαναλεω, πως βλεποντας το τελος μου φανηκε μια λογικη καταληξη με τον Αλμπερτ.
Δεν υποστηριξα ουτε και την Σουζανα, αλλα βλεποντας απο την μερια της, κατανοω ποσο πολυ ηθελε τον Τερρυ και ποσα εκανε για να τον κατακτησει. Η Σουζανα δεν ειναι Ελιζα, και καπου σ'αυτη βλεπω εναν ανθρωπο με παρα πολλες ανθρωπινες αδυναμιες (δεν ειναι σιγουρα αυτες που θα εκανα εγω), αλλα και παλι δεν την ριχνω στην φωτια.
Σιγουρα αγαπα τον Τερρυ, και σιγουρα και του Τερρυ δεν του ηταν αδιαφορη. Δεν ξερω για συμβιβασμο, την θεση του Τερρυ την βρισκω τραγικη, αν αποφασιζοντας να μεινει με την Σουζανα δεν δωσει εστω μια ευκαιρία σ' αυτη την σχεση.
Σιγουρα η πιο τυχερη ειναι η καντυ σε ολο αυτο, και απο την μερια μου παντα, το συγκεκριμενο τελος, χρειαστηκε να δω, ξανα τοσο τον αποχαιρετισμο της με τον Τερρυ στο Ροκστοον για να δω τι συναισθηματα και αποφασεις ειχε εκεινος την δεδομενη στιγμη, οσο και την Καντυ απο κει και επειτα για να δω ποσο ξεπερασε τον χωρισμο. Απολυτα κανεις δεν ξεχασε, εχουν δρομο μπροστα τους, αλλα η αποφαση να προχωρησουν ειναι και στους δυο φανερη.
Μεσα απο αυτο το πρισμα καταληγω εκει, χωρις να κατηγορω κανεναν αλλον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 6:37 pm

Η τοποθετηση σου ειναι λογικη αλλα θα επιμεινω στον συμβιβασμο ως προς το εξης:
Ο Τερρυ και η Καντυ δεν χωρισαν γιατι το επελεξαν ή γιατι ειχε φθαρει η σχεση τους αλλα γιατι υποχρεωθηκαν απο τις καταστασεις. Ως εκ τουτου οπως και να προχωρησουν στη ζωη τους στο πισω μερος του μυαλου τους θα υπαρχει αυτο το αν.....τι θα γινοταν αν...... και αυτο που θα εχουν θα τους φαινεται παντα μικροτερο απο αυτο που θα μπορουσαν να εχουν. Η δυναμη του ανεκπληρωτου μπορει να παρασυρει το παρον και το μελλον.
Σε αυτη τη βαση οτι και να προκυψει μελλοντικα, οσο ομορφο και να ειναι δεν σε ικανοποιει πληρως γιατι απλα δεν το εκτιμας. Για μενα κρυβεται παντα ενας συμβιβασμος οταν δεν μπορεις να εχεις αυτο που επελεξες εξ αρχης!
Οσο για τον Αλμπερτ για μενα δεν υπαρεχει καν θεμα συγκρισης ή ανταγωνισμου, γιατι απλα τον βλεπω σαν κηδεμονα, σαν προστατη, σαν αδερφο ή εστω σαν ενα καλο φιλο και τιποτα παραπανω, οτι και αν μου σερβιρει η Μιζουκι μετα απο 20 χρονια.

Και να συμπληρωσω μια ερωτηση. Γιατι πιστευεις οτι δεν μας εδωσε ενα πιο ξεκαθαρο ερωτα η συγγραφεας; Για μενα η απαντηση βεβαια ειναι προφανης, γιατι δεν περιμενε ουτε και αυτη να αισθανθει ετσι και να αφησει στη μεση το αρχικο της πλανο, αλλα θα ηθελα και την αντιθετη αποψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 7:07 pm

Παράθεση :
Σιγουρα αγαπα τον Τερρυ, και σιγουρα και του Τερρυ δεν του ηταν αδιαφορη. Δεν ξερω για συμβιβασμο, την θεση του Τερρυ την βρισκω τραγικη, αν αποφασιζοντας να μεινει με την Σουζανα δεν δωσει εστω μια ευκαιρία σ' αυτη την σχεση.

Αυτο το σιγουρο δεν μου προκυπτει απο πουθενα! Αυτο που αισθανεται η Σουζανα μπορει να νομιζει οτι ειναι αγαπη, αλλα δεν ειναι! Και το τι ειναι αγαπη πραγματικη δεν θα το ορισω εγω αλλα το οριζει η ιδια η συγγραφεας στο προσωπο της Καντυ που αποφασιζει να θυσιαστει για τον αγαπημενο της. Οσο για τον Τερρυ σιγουρα δεν μπορουμε την απλη συναδελφικη συμπαθεια να την χαρακτηρισουμε κατι.... ερωτικο. Πως να δωσει καποιος ευκαιρια στον εκβιαστη του; Το μονο σιγουρο για τον Τερρυ ειναι οτι τον περιμενει το συνδρομο της Στοκχολμης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θείε, πατέρα, μπαμπά...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: