Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Θείε, πατέρα, μπαμπά...

Πήγαινε κάτω 
+7
Turrican
ΜΙΜΙ
nina
ariathniM
domniki
nuitetoile21
juliet
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27, 2010 11:06 pm

nuitetoile21 έγραψε:
μα τι μας νοιαζουν οι προηγουμενοι ερωτες του αλμπερτ??αυτο που ειπωθηκε για το ''ακαταλληλο για ενηλικους'' αφορουσε τις σχεσεις της καντυ κυριως και μετα τις υπολοιπες.οτι δηλαδη ηταν εκει, υπηρχαν και φαινοντουσαν! δηλαδη τι θελετε να μας πειτε τωρα???οτι ο αλμπερτ ειναι τοσο hot που δεν εκανε καμια κινηση για να εκδηλωθει γιατι αν το εκανε θα επεμβενε το ραδιοτηλεοπτικο???????

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 720684 σου λέει η Μιζούκι "που να γράψω τώρα οτι τη φιλάει, όχι δεν μας περάζει που είναι κηδεμόνας της, που είναι hot και θα πάρει φωτιά η σελίδα και η πένα με νοιάζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27, 2010 11:13 pm

Παράθεση :
σου λέει η Μιζούκι "που να γράψω τώρα οτι τη φιλάει, όχι δεν μας περάζει που είναι κηδεμόνας της, που είναι hot και θα πάρει φωτιά η σελίδα και η πένα με νοιάζει.

Δεν με αφηνετε να αγιασω! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 41307 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 720684 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 720684

Καλα μας βλεπω σαν τους τρεις σωματοφυλακες Juliet, nuitetoile21, nina και Νταρτανιαν τη dominiki! Ολες στην υπηρεσια του Τερρυ!!!Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27, 2010 11:45 pm

Τζούλιετ είναι hot είναι sexy και όποιος αντέξει ο Αλμπερτ!! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 930789 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 930789 Καλός ο Τέρρυ δεν λέω αλλά το φεγγάρι κρύβεται όταν αντικρίζει το πρωί τον ήλιο και τ' αστέρια χάνουν πια την λάμψη τους.

Είναι άνδρας ο Αλμπερτ με Α κεφαλαίο τα έχω πει να μην τα ξαναπώ
Θέλω την γνώμη σου ως ειδική πλέον στα γιαπωνέζικα manga( την έχεις πάρει την ειδικότητα πλέον) ο Αλεκ στην Σαντυμπελ δεν έχει από Τέρρυ πολλά στοιχεία;Περιμένω απάντηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27, 2010 11:58 pm

Πάντως παιδιά χτυπάει κάπως η Candy να τα φτιάξει με επιχειρηματία!!! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27, 2010 11:59 pm

Παράθεση :
Είναι άνδρας ο Αλμπερτ με Α κεφαλαίο τα έχω πει να μην τα ξαναπώ
Θέλω την γνώμη σου ως ειδική πλέον στα γιαπωνέζικα manga( την έχεις πάρει την ειδικότητα πλέον) ο Αλεκ στην Σαντυμπελ δεν έχει από Τέρρυ πολλά στοιχεία;Περιμένω απάντηση!

Την Σαντιμπελ την ειδα ξανα προσφατα στο you tube για να ξεπερασω το τελευταιο επεισοδιο της Καντυ καταλαβαινεις μιας και εκει εχουμε αισιο τελος. Ο Αλεκ καμια σχεση με τον Τερρυ!!!!
Καλα λεω οτι εχετε μετρησει πολυ λαθος τον Τερρυ. Ασε που γενικα οι χαρακτηρες της Σαντιμπελ ειναι πιο επιπεδοι χωρις ιδιαιτερο συναισθηματικο βαθος Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:05 am

Α, όλα και όλα, ο Άλεκ είναι το alter ego του Τέρρυ και γόης είναι ,την χαστούκα του την δίνει σε ανυπεράσπιστα κοράσια και το ανδριλίκι του το έχει και γοητεία ασκεί στο γυναικείο πληθυσμό, Τέρρυ στην πιο εξελιγμένη μορφή του! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 922907 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 125220. Περιμένω σχόλια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:07 am

Τούρι, τα κορίτσια της γειτονιάς σου με πειράζουνε! ΤΟΝ ΜΠΙΛ ΓΚΑΤΕς ΄θα πάρει η Κάντυ στο τέλος τί μας λες! Τούρι τί βλέπεις εσύ για το τέλος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:12 am

ariathniM έγραψε:
Τζούλιετ είναι hot είναι sexy και όποιος αντέξει ο Αλμπερτ!! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 930789 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 930789 Καλός ο Τέρρυ δεν λέω αλλά το φεγγάρι κρύβεται όταν αντικρίζει το πρωί τον ήλιο και τ' αστέρια χάνουν πια την λάμψη τους.

Εμ, τώρα κατάλαβα γιατί δεν το άντεξε άλλο η Μιζούκι να συνεχίσει την νουβέλα πως να αντέξει και αυτή η δόλια...Σου λέει είναι too much...too hot και μου ανεβαίνει η κάψα της γιαπωνέζας και δεν νομίζω να είχαν και toyotomi την εποχή εκείνη να φύγει η φούντωση. Ευτυχώς είχαν χαρτομάντηλα... Twisted Evil


Θέλω την γνώμη σου ως ειδική πλέον στα γιαπωνέζικα manga( την έχεις πάρει την ειδικότητα πλέον) ο Αλεκ στην Σαντυμπελ δεν έχει από Τέρρυ πολλά στοιχεία;Περιμένω απάντηση!

Αυτό γιατί το λες επειδή έριχνε χαστούκια; Για αυτό θα το λες σίγουρα, είναι πιο σκληρός ο Άλεξ και πιο ρεαλιστής αλλά όχι δεν μου θυμίζει τον Τέρυ. Ούτε και ο Μαρκ να σου πω την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:18 am

Παράθεση :
, όλα και όλα, ο Άλεκ είναι το alter ego του Τέρρυ και γόης είναι ,την χαστούκα του την δίνει σε ανυπεράσπιστα κοράσια και το ανδριλίκι του το έχει και γοητεία ασκεί στο γυναικείο πληθυσμό, Τέρρυ στην πιο εξελιγμένη μορφή του! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 922907 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 125220. Περιμένω σχόλια!

Μμμμ!!! Τωρα που το λες μαλλον ο Τερρυ μου θυμιζει τον Τζακ τον αντεροβγαλτη!!


Οεεοο!!!
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 238107


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nina στις Πεμ Ιαν 28, 2010 12:23 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:23 am

ariathniM έγραψε:
Α, όλα και όλα, ο Άλεκ είναι το alter ego του Τέρρυ και γόης είναι ,την χαστούκα του την δίνει σε ανυπεράσπιστα κοράσια και το ανδριλίκι του το έχει και γοητεία ασκεί στο γυναικείο πληθυσμό, Τέρρυ στην πιο εξελιγμένη μορφή του! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 922907 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 125220. Περιμένω σχόλια!

Αχ δεν το είχα δει αυτό, και σου απάντησα και πριν. Να σου πω την αλήθεια μου ο Αλεξ ερωτισμό δεν αποπνέει, ούτε ευαισθησίες έχει, ούτε προσωπικά προβλήματα, ούτε extra hard core ερωτευμένος είναι, ούτε επαναστάτης, ούτε τα ιδανικά του Τέρυ μοιράζεται, δεν φτάνει μία γοητεία για να τον συγκρίνεις και ένα χαστούκι, χρειάζεται και άλλα προσόντα, το έτσι άντε..άντε. Ο Μαρκ εσένα μήπως σου θυμίζει τον Άλμπερτ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:24 am

nina έγραψε:
Παράθεση :
, όλα και όλα, ο Άλεκ είναι το alter ego του Τέρρυ και γόης είναι ,την χαστούκα του την δίνει σε ανυπεράσπιστα κοράσια και το ανδριλίκι του το έχει και γοητεία ασκεί στο γυναικείο πληθυσμό, Τέρρυ στην πιο εξελιγμένη μορφή του! Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 922907 Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 125220. Περιμένω σχόλια!

Μμμμ!!! Τωρα που το λες μαλλον ο Τερρυ μου θυμιζει τον Τζακ τον αντεροβγαλτη!!


Οεεοο!!!
Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 238107

Μετά είναι ο Hannibal...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:28 am

Έχετε δίκιο είναι πιο σύνθετος ο Τέρρυ! Εκτός θέματος βέβαια, τον Μαρκ με ποιόν ήρωα από την Κάντυ θα τον συγκρίνατε; Θέλω την γνώμη σας;

Καλά τζούλιετ πόσα manga έχεις δει, με τρομάζεις! Καλά διδακτορικό, διατριβή έχεις κάνει! Επίτιμη λέκτωρ πρέπει να σε ονομάσει το πανεπιστήμιο του Τόκιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:35 am

ariathniM έγραψε:
Έχετε δίκιο είναι πιο σύνθετος ο Τέρρυ! Εκτός θέματος βέβαια, τον Μαρκ με ποιόν ήρωα από την Κάντυ θα τον συγκρίνατε; Θέλω την γνώμη σας;

Καλά τζούλιετ πόσα manga έχεις δει, με τρομάζεις! Καλά διδακτορικό, διατριβή έχεις κάνει! Επίτιμη λέκτωρ πρέπει να σε ονομάσει το πανεπιστήμιο του Τόκιο!
Όχι καλέ δεν έχω δει πολλά, μην ανησυχείς, απλώς τώρα περνάω μία φάση με το vampires knight και έχω πάθει μία πόρωση με αυτό και χμ, anyway. Χμ, ο Μαρκ είναι σε φάση λίγο Άλμπερτ (πουθενά δεν στέκεται) αλλά επειδή θέλει να χαράξει το δρόμο του μου φέρνει λίγο Τέρυ, στην εαυισθησία (λουλουδάκια και καλλιτεχνία) συνδυάζει και κάτι λίγο από Τέρυ και Άντονυ. Άντονυ ποιο πολύ μάλλον σε ένα πιο εξελιγμένο στιλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:44 am

Εμένα μου φέρνει Άλμπερτ σε μια πιο νεαρή ηλικία, ναι είναι αλήθεια, Αλμπερτ με Αντονυ μαζί, μπα Τέρρυ δεν το λες με τίποτα, ούτε ο Άλεκ μοιάζει με Τέρρυ. Λάθος μου το αναγνωρίζω, βασικά έχυν άλλη συναισθηματική δομη οι χαρακτήρες! Η Κίττυ λίγο με Ελίζα, ίσως, η Σαντυμπελ πάλι έχει στοιχεία από Κάντυ!

Έχεις dark side δεσποινίς μου; Ποίος άλλος χαρακτήρας manga μοιάζει με Τέρρυ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:54 am

ariathniM έγραψε:
Εμένα μου φέρνει Άλμπερτ σε μια πιο νεαρή ηλικία, ναι είναι αλήθεια, Αλμπερτ με Αντονυ μαζί, μπα Τέρρυ δεν το λες με τίποτα, ούτε ο Άλεκ μοιάζει με Τέρρυ. Λάθος μου το αναγνωρίζω, βασικά έχυν άλλη συναισθηματική δομη οι χαρακτήρες! Η Κίττυ λίγο με Ελίζα, ίσως, η Σαντυμπελ πάλι έχει στοιχεία από Κάντυ!

Έχεις dark side δεσποινίς μου; Ποίος άλλος χαρακτήρας manga μοιάζει με Τέρρυ;

Στον Τέρυ φέρνει σε 2 πράγματα: στο καλλιτεχνικό γιατί ασχολείται με τη ζωγραφική και όλοι οι καλλιτέχνες έχουν ευαισθησία μέσα τους και στο ότι τραβάει το δικό του δρόμο, θέλωντας να ξεφύγει από την κηδεμονιά. Αλλά πιο πολύ μου κάνει στον Άντονυ για κάποιον ακαθόριστο λόγο, ίσως η αγάπη του για τα λουλούδια ή οτι είναι πιο φωτεινός χαρακτήρας ίσως άλλωστε και ο Άντονυ αν μεγάλωνε να έπαιρνε τον δικό του δρόμο και να αναζητούσε κάτι πέρα από τα καθιερωμένα. Με τον Τέρυ κανένας χαρακτήρας δεν συγκρίνεται, είναι ένας και μοναδικός, ανεπανάληπτος που λέει και το άσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:07 am

Τον Αλμπερτ τον συγκρίνω με τον Αρθρουρ Κλέμμαν στην μικρή Ντόριτ του Καρόλου Ντίκενς, η μητέρα που τον καταπιέζει κάτι σε θεία Ελρόυ και ο έρωτας με την υπηρετρία τους Ντόριτ που έρχεται αργά, αργά και δεν διέπεται από πάθος αλλά από συντροφηκότητα και αφοσοίωση! Αυτός πρώτα νιώθει σαν μεγάλος της αδελφός, σαν προστάτης ένα πράγμα, είναι 15 χρόνια μεγαλύτερος της, την συμβουλεύει, ο φύλακας-άγγελος της με ξανθά μαλλιά και γαλάζια μάτια. Αυτή ειναι μικρούλα και μικροκαμωμένη με γαλανά ματάκια, έχει δει την αδικία της ζωής! Εκείνος ταξιδεύει συνεχώς δεν τον χωρά ο τόπος, διευθύνει επιχηρήσεις ώσπου μια μέρα άρρωστος, αβοήθητος, φυλακισμένος θα βρεθεί στο έλεος της, κάποτε την προστάτευε, τώρα καλείται αυτή να το κάνει και κεί θα έρθει ο έρωτας!

Τζούλιετ βλέπεις η καλοσύνη του Αλμπερτ δεν είναι μοναδική , υπήρξαν και άλλοι πριν απ' αυτόν το ίδιο καλοί, το ίδιο υπέροχοι. Το πρόσωπο της καλοσύνης και της αυτοθυσίας έχει πολλές μορφές
ύποπτο που εσύ δεν έχεις να συγκρίνεις με κάποιον τον Τέρρυ σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:20 am

ariathniM έγραψε:
Τον Αλμπερτ τον συγκρίνω με τον Αρθρουρ Κλέμμαν στην μικρή Ντόριτ του Καρόλου Ντίκενς, η μητέρα που τον καταπιέζει κάτι σε θεία Ελρόυ και ο έρωτας με την υπηρετρία τους Ντόριτ που έρχεται αργά, αργά και δεν διέπεται από πάθος αλλά από συντροφηκότητα και αφοσοίωση! Αυτός πρώτα νιώθει σαν μεγάλος της αδελφός, σαν προστάτης ένα πράγμα, είναι 15 χρόνια μεγαλύτερος της, την συμβουλεύει, ο φύλακας-άγγελος της με ξανθά μαλλιά και γαλάζια μάτια. Αυτή ειναι μικρούλα και μικροκαμωμένη με γαλανά ματάκια, έχει δει την αδικία της ζωής! Εκείνος ταξιδεύει συνεχώς δεν τον χωρά ο τόπος, διευθύνει επιχηρήσεις ώσπου μια μέρα άρρωστος, αβοήθητος, φυλακισμένος θα βρεθεί στο έλεος της, κάποτε την προστάτευε, τώρα καλείται αυτή να το κάνει και κεί θα έρθει ο έρωτας!

Τζούλιετ βλέπεις η καλοσύνη του Αλμπερτ δεν είναι μοναδική , υπήρξαν και άλλοι πριν απ' αυτόν το ίδιο καλοί, το ίδιο υπέροχοι. Το πρόσωπο της καλοσύνης και της αυτοθυσίας έχει πολλές μορφές
ύποπτο που εσύ δεν έχεις να συγκρίνεις με κάποιον τον Τέρρυ σου!

Οι άνθρωποι δεν συγκρίνονται μεταξύ τους Ariath μου, αυτό είναι επιτυχία της συγγραφέως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:34 am

ariathni θα διαφωνησω...αν μπορεις να βρεις 100 χαρακτηρες απο manga ή βιβλια ή ανιμε που να μοιαζουν με τον Αλμπερτ, αυτο δεν τον κανει ξεχωριστο,μαλλον συνηθισμενο τον κανει. Τωρα για τον τερρυ δεν μπορω να σκεφτω με ποιον μοιαζει η οχι και γιατι. οχι μονο για τον τερρυ δηλαδη, γενικοτερα. δεν εχει νοημα να συγκρινεις τους ανθρωπους. ειναι σαν να λες πως ολοι οι καλλιτεχνες ας πουμε ειναι ευαισθητοι, αρα ο τερρυ που ειναι καλλιτεχνης ειναι ευαισθητος. (που ειναι αλλα θα μπορουσε και να μην ηταν παρολο που ειναι καλλιτεχνης).σας μπερδεψα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 9:31 am

Tην Σαντυμπελ την ειχα δει πριν απο πολλα πολλα χρονια, σχεδον παραλληλα με την Καντυ. Ο Μαρκ θα ελεγα οτι μοιαζει με τον Αντονυ. Αυτον ομως δεν τον δολοφονει ο συγγραφεας και ετσι μετα απο πολλες περιπετειες καταληγουν μαζι Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 391308


Ο Αντονυ δειχνει ερωτικο ενδιαφερον για την Καντυ, παρολο που δεν υπαρχουν φιλιά και άλλα τετοια. Ζηλευει τον πριγκιπα, θελει να την εχει κοντα του, φανταζεται γάμους και την Καντυ νυφη. Δεν χρειαζεται να μας δειξει τιποτα το τρομερο η Μιζουκι για να καταλαβουμε οτι ο Αντονυ ειναι ερωτευμενος με την Καντυ. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 509524


Ο Τερρυ δειχνει φανερο ερωτικο ενδιαφερον για την ξανθια μας! Δεν υπαρχει κανεις που να μπορει να αμφισβητησει τις προθεσεις του. Υπαρχουν φιλια, αγκαλιες, εισιτηρια χωρις επιστροφη...υπαρχει ερωτας. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 5103


Ο Αλμπερτ δεν φαινεται πουθενα στο anime να δειχνει ερωτικο ενδιαφερον για την Καντυ. Αδερφικο/πατρικο, με μια λεξη οικογενειακο ενδιαφερον, δειχνει παντα. Την φροντιζει οταν αρρωσταινει, την προστατευει, αλλα μεχρι εκει. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 5036


Η Καντυ απο την πλευρα της στα σιγουρα ερωτευεται τον Αντονυ και τον Τερρυ. Για τον Αλμπερτ νιωθει ευγνωμοσυνη, γιατι καποτε την εσωσε (οταν ειχε πεσει στο ποταμι) και θελει να του το ξεπληρωσει. Δεν τον βλεπει μεσα στην σουπα της, ουτε οταν τον συνανταει νιωθει οτι η ζωη ειναι πιο ομορφη. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 10:26 am

juliet έγραψε:


Μα δεν στηρίχτηκε ποτέ στη μητέρα του για να κάνει καριέρα αγαπητέ...ούτε και σε κανέναν άλλο, ούτως ή άλλως τι θα πει αν δεν ήταν η Κάντυ;
Και η Κάντυ αν δεν ήταν ο Άλμπερτ Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 803997 ή ως κατάσκοπος πολέμου ή από τροχαίο ή γενική καθαρίστρια στο νοσοκομείο; Αυτά τα ξεχνάμε εεε;;;


Κατ' αρχάς... αγαπητή lol!

Στη μητέρα του στηρίχτηκε όταν έφυγε από το Κολέγιο για να πάει στην Αμερική. Η ίδια του είχε μιλήσει για την δυνατότητα αυτή στον πύργο στη Σκωτία και -όπως τόνισα και αλλού- η Κάντυ μόνο τον κρατούσε στο Κολέγιο.

Όσο για την Κάντυ, αν δεν ήταν ο Άλμπερτ ούτε ο Τέρρυ θα είχε υπάρξει.
Και δεν αναφέρομαι στο σώσιμό της στο ποτάμι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 10:29 am

domniki έγραψε:


Ο Αλμπερτ δεν φαινεται πουθενα στο anime να δειχνει ερωτικο ενδιαφερον για την Καντυ. Αδερφικο/πατρικο, με μια λεξη οικογενειακο ενδιαφερον, δειχνει παντα. Την φροντιζει οταν αρρωσταινει, την προστατευει, αλλα μεχρι εκει. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 5036


Η Καντυ απο την πλευρα της στα σιγουρα ερωτευεται τον Αντονυ και τον Τερρυ. Για τον Αλμπερτ νιωθει ευγνωμοσυνη, γιατι καποτε την εσωσε (οταν ειχε πεσει στο ποταμι) και θελει να του το ξεπληρωσει. Δεν τον βλεπει μεσα στην σουπα της, ουτε οταν τον συνανταει νιωθει οτι η ζωη ειναι πιο ομορφη. Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 35868

Καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σου να παραδεχτείς πως η Κάντυ και ο Άλμπερτ ήταν ερωτευμένοι αφού το ανιμέ δεν παρουσιάζει σχεδόν τίποτα από όσα έζησαν.
Οσο για τον αν τον έβλεπε στη σούπα της ή τον αναζητούσε, (καθώς και τις υπόλοιπες απορίες σου) μιά ματιά στο μάνγκα θα σε πείσει... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 11:00 am

I had learned of (Terry's) Hamlet in the newspapers and magazines.
Although I try not to see the news about Terry, I can't help but see them.
I feel like a long time has passed since we met in that country town.
He has completely recovered. I've never been happier.

Είχα μάθει τα νέα του Τέρυ από τα περιοδικά και της εφημερίδες. Παρόλο που προσπαθώ να μη μαθαίνω τα νέα του, δεν μπορώ παρά να τα δω. Νιώθω οτι έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που συναντηθήκαμε σε εκείνο το χωριό. Είχε συνέλθει πλήρως. Δεν ήμουν ποτέ μου τόσο ευτυχισμένη.

But, but, I can't go there. I really want to see the play that Terry appears.
But I don't want to see it.

If I see his play, I will want to meet him. I'll want to meet and talk to him.
Unlike the play in the road company in that country town, finally I might be able to see Terry's play.
But I decided to give up.
There is still my painful memory in New York.
I can't smile saying that has changed to the memory.
After a while... after a while, time will cure it.

Αλλά, αλλά, δεν μπορώ να πάω. Αλήθεια θέλω να δω το έργο όπου ο Τέρυ εμφανίζεται. Αλλά δεν θέλω να το δω. Εαν δω το έργο, θα θέλω να τον συναντήσω. Θα θέλω να τον συναντήσω και να του μιλήσω. Αντίθετα με εκείνο το έργο της περιοδείας σε εκείνο το χωριό, τώρα τελικά θα μπορούσα να δω την παράσταση του Τέρυ. Αλλά αποφάσισα να παραιτηθώ.
Υπάρχει ακόμα αυτή η οδυνηρή ανάμνηση της Νέας Υόρκης.
Δεν μπορώ να χαμογελάσω λέγοντας οτι έχει αλλάξει στη μνήμη μου.


Ξαναβάζω εδώ το γράμμα για όσους δεν βλέπουν ή κάνουν οτι δεν βλέπουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:16 pm

Τα γράμματα Κάντυς προς Αλμπερτ δεν μετρούν! Και εκείνα κάνετε πως δεν τα βλέπετε αλλά υπάρχουν! Υπάρχουν και κάτι λένε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:41 pm

juliet έγραψε:

Αλλά, αλλά, δεν μπορώ να πάω. Αλήθεια θέλω να δω το έργο όπου ο Τέρυ εμφανίζεται. Αλλά δεν θέλω να το δω. Εαν δω το έργο, θα θέλω να τον συναντήσω. Θα θέλω να τον συναντήσω και να του μιλήσω. Αντίθετα με εκείνο το έργο της περιοδείας σε εκείνο το χωριό, τώρα τελικά θα μπορούσα να δω την παράσταση του Τέρυ. Αλλά αποφάσισα να παραιτηθώ.
Υπάρχει ακόμα αυτή η οδυνηρή ανάμνηση της Νέας Υόρκης.
Δεν μπορώ να χαμογελάσω λέγοντας οτι έχει αλλάξει στη μνήμη μου.


Ξαναβάζω εδώ το γράμμα για όσους δεν βλέπουν ή κάνουν οτι δεν βλέπουν.


Μα είναι λογικότατο...

Είναι δυνατόν  να μη σε πονά που ο -τότε- άνθρωπός σου επέλεξε κάποια άλλη;;;; Στην πατρίδα μου, προδοσία το λένε...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Δευ Νοε 25, 2019 2:13 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θείε, πατέρα, μπαμπά...   Θείε, πατέρα, μπαμπά... - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:46 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:


Μα είναι λογικότατο...

Είναι δυνατόν  να μη σε πονά που ο -τότε- άνθρωπός σου επέλεξε κάποια άλλη;;;; Στην πατρίδα μου, προδοσία το λένε...
ο τερρυ δεν επελεξε την σουζανα γιατι την ερωτευτηκε, αλλα επειδη ετσι ηταν οι καταστασεις.και ουσιαστικα δεν επελεξε την σουζανα αλλα την υποχρεωση του απεναντι της επειδη του εσωσε την ζωη.μην λεμε και οτι θελουμε βρε παιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θείε, πατέρα, μπαμπά...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: