Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΧθες στις 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Χαίρομαι - Γκρινιάζω

Πήγαινε κάτω 
+33
ntalia
marin@
Λορένα
libra
liana
Tatiana
arwyn-t
ariel
Cerry
geobacter
elpidaki
Funky_Axel
anna
xruste
nina
ariathniM
nuitetoile21
juliet
ΜΙΜΙ
nansecrets
origdim
dolly
candy+terry
akaliakoukou
Sofia
domniki
Ελένη
Aldebaran
cristi
mariam
ntmhx
Turrican
misspepper77
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:04 pm

ariathniM έγραψε:
ελπιδακι μου σε χρειαζομαι οπως και δηποτε!! ξερω μια κοπελιτσα φυσικοθεραπευτρια, δεν ηταν η επιλογης της , με το στανιο πήγε , τωρα και κυκλο εχει και η δουλεια δεν της λειπει και το αυτοκινητάκι της το πήρε!!

δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωή και ποιος στο τελος κερδιζει!!

με χρειαζεσαι αλλα δεν μου λες που εισαι να σε βρω!!!!!

ναι δεν ξερεις.....οπως ειπαν και τα κοριτσια....ισως ειναι καλυτερα για μενα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:05 pm

Αλλα για μενα μακαρι να μπεις λογοθεραπεια, ενας καλος άνθρωπος με μερακι και αγαπη για τον αλλον , μπορει να κανει πολλα σε αυτον τον τομέα και να ξεχωρίσει!!

γινε εσυ πρωτα μια καλή φυσικοθεραπευτρια και θα σου πω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:07 pm

Οι ξιπασμενοι πρωτευουσιανοι λενε πως αν ξαναβαλεις παολα ή οτι αλλο κακοφωνο εχεις θα απαντησουν με αριες απο Ρουσαλκα προς γνωσην και συμμορφωσην!! και καθολου δε με νοιαζει αν πονας και υποφερεις για τις εξετασεις!!! Κι εμεις τα περασαμε κοπελια, δεν φαγαμε τ' αυτια του κοσμακι γαβ! Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:08 pm

ariathniM έγραψε:
Αλλα για μενα μακαρι να μπεις λογοθεραπεια, ενας καλος άνθρωπος με μερακι και αγαπη για τον αλλον , μπορει να κανει πολλα σε αυτον τον τομέα και να ξεχωρίσει!!

γινε εσυ πρωτα μια καλή φυσικοθεραπευτρια και θα σου πω!!

οτι θελει ο θεος.....
εγω θα δηλωσω και οτι ειναι να γινει ας γινει....
και η μαρινα το σκεφτεται να δηλωσει λογοθεραπευτρια! λες να ειμαστε μαζι????
αχ μακαριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:09 pm

ariel έγραψε:
Οι ξιπασμενοι πρωτευουσιανοι λενε πως αν ξαναβαλεις παολα ή οτι αλλο κακοφωνο εχεις θα απαντησουν με αριες απο Ρουσαλκα προς γνωσην και συμμορφωσην!! και καθολου δε με νοιαζει αν πονας και υποφερεις για τις εξετασεις!!! Κι εμεις τα περασαμε κοπελια, δεν φαγαμε τ' αυτια του κοσμακι γαβ! Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 803997


χαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!
δεν ελεγα για εσας!!!!!! για τους διορθωτες!!!!!!!!

χιχιχιχιχιχιχ!!!!!!!! καλα δεν ξαναβαζω!!!!!!!!!

αληθεια...γιατι τα λενε σκυλαδικα?????
και πως τα ξεχωριζουν??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:10 pm

ελπιδακι δηλωσε λογοθεραπεια και θα με θυμηθεις μια μερα!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:11 pm

ariathniM έγραψε:
ελπιδακι δηλωσε λογοθεραπεια και θα με θυμηθεις μια μερα!! cheers

οκ!!!!! οτι πει η αδελφουλα!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:38 pm

elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
Οι ξιπασμενοι πρωτευουσιανοι λενε πως αν ξαναβαλεις παολα ή οτι αλλο κακοφωνο εχεις θα απαντησουν με αριες απο Ρουσαλκα προς γνωσην και συμμορφωσην!! και καθολου δε με νοιαζει αν πονας και υποφερεις για τις εξετασεις!!! Κι εμεις τα περασαμε κοπελια, δεν φαγαμε τ' αυτια του κοσμακι γαβ! Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 803997


χαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!
δεν ελεγα για εσας!!!!!! για τους διορθωτες!!!!!!!!

χιχιχιχιχιχιχ!!!!!!!! καλα δεν ξαναβαζω!!!!!!!!!

αληθεια...γιατι τα λενε σκυλαδικα?????
και πως τα ξεχωριζουν??????

Αληθεια; εγω και ξιπασμενη ειμαι και πρωτεουσιανα, που να το καταλαβω δλδ;

Η θεωρια μου για τα σκυλαδικα ειναι απλη: εχεις ακουσει τα σκυλια οταν γαυγιζουν ολα μαζι και παρακαλας για ελεος; Ε το αυτον! οτι μου ποναει τ' αυτια εγω το λεω σκυλαδικο! (και ειναι και μακρυα και ευαισθητα τα αυτακια μου,αχχχ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:40 pm

[quote="ariel"][quote="elpidaki"]
ariel έγραψε:


Αληθεια; εγω και ξιπασμενη ειμαι και πρωτεουσιανα, που να το καταλαβω δλδ;

Η θεωρια μου για τα σκυλαδικα ειναι απλη: εχεις ακουσει τα σκυλια οταν γαυγιζουν ολα μαζι και παρακαλας για ελεος; Ε το αυτον! οτι μου ποναει τ' αυτια εγω το λεω σκυλαδικο! (και ειναι και μακρυα και ευαισθητα τα αυτακια μου,αχχχ)

χιχιχιχιχι!!!! ελα σοβαρεψου!!!!
τι δουλεια ειχες εσυ! για τα καθαρματα τους καθηγητες ελεγα!!!!!!

αααα..... οκ!
γενικοτερα ομως ποια λενε σκυλαδικα?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:47 pm

Μα τα μυτερα αυτια μου παντα σοβαρη ειμαι!!!

Αχχχ, δεν ξερω και πολλα απο κατηγοριες τραγουδιων...εγω ακουω οτι χαιδευει τ' αυτακια μου το ειπαμε αυτο! Εσυ δεν εχεις αντρα μουσικο; Αυτον πρεπει να ρωτησεις! εκαστος στο ειδος του, κυρια! (εγω για καμια χοληστερινουλα αν θες...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:50 pm

ariel έγραψε:
Μα τα μυτερα αυτια μου παντα σοβαρη ειμαι!!!

Αχχχ, δεν ξερω και πολλα απο κατηγοριες τραγουδιων...εγω ακουω οτι χαιδευει τ' αυτακια μου το ειπαμε αυτο! Εσυ δεν εχεις αντρα μουσικο; Αυτον πρεπει να ρωτησεις! εκαστος στο ειδος του, κυρια! (εγω για καμια χοληστερινουλα αν θες...)

α μαλιστα!!!!
καλα οκ!!!! παω να ρωτησω!!!!!!
χοληστερινη ε??? χμμμ....ποσο ειναι η φυσιολογικη για ατομο της ηλικιας μου????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:54 pm

elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
Μα τα μυτερα αυτια μου παντα σοβαρη ειμαι!!!

Αχχχ, δεν ξερω και πολλα απο κατηγοριες τραγουδιων...εγω ακουω οτι χαιδευει τ' αυτακια μου το ειπαμε αυτο! Εσυ δεν εχεις αντρα μουσικο; Αυτον πρεπει να ρωτησεις! εκαστος στο ειδος του, κυρια! (εγω για καμια χοληστερινουλα αν θες...)

α μαλιστα!!!!
καλα οκ!!!! παω να ρωτησω!!!!!!
χοληστερινη ε??? χμμμ....ποσο ειναι η φυσιολογικη για ατομο της ηλικιας μου????

160-180, γιατι, ποσο εχεις; τι τρως; ποσο κοιμασαι; γυμναζεσαι; καπνιζεις;(ξερω οχι lol! ) να προσεχεις το στρες! αυτο φταιει για ολα ή η κληρονομικη προδιαθεση, αμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 4:57 pm

[quote="ariel"][quote="elpidaki"]
ariel έγραψε:

160-180, γιατι, ποσο εχεις; τι τρως; ποσο κοιμασαι; γυμναζεσαι; καπνιζεις;(ξερω οχι lol! ) να προσεχεις το στρες! αυτο φταιει για ολα ή η κληρονομικη προδιαθεση, αμε!


χαχαχαχαχ!!!! ιερα εξεταση!!!!!
λοιπον!!!! εχω υψηλη αν θυμαμαι καλα! γυρω στο 200
αιματοκριτη 38, πιεση 4-8, τι αλλο θες????
δεν τρωω, δεν κοιμαμαι, δεν μπορω να γυμναστω (εχω προβλημα με τα κοκαλα) και οχι! δεν καπνιζω!!!!! με πειραζει ο καπνος!
και εχω μπολικο στρες.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 5:35 pm

Ελπιδάκι μην απογοητεύεσαι... Όλα είναι μια πιθανότητα σε αυτή τη ζωή.

Θυμάμαι τα δικά μου χαϊρια. Πρώτη χρονιά πήγα για να μην που οι γονείς μου ότι δεν προσπάθησα. Κράτησα έκθεση 13 (είχα 11,5 όλο το χρόνο και το 13 μου φάνηκε ΙΔΑΝΙΚΟ!)
Δεύτερη χρονιά δίνω Μαθ-Χημ. Πριν τη Χημεία πέφτω και χτυπάω στο δρόμο και φτάνω στο εξεταστικό μέσα στα αίματα. Χημεία κόπηκα. Κράτησα το 13άρι στα μαθηματικά που δεν τράβαγα ούτως ή άλλως.
3η χρονιά πάω και ξαναδίνω. Φυσική από τα 19άρια-20άρια όλης της χρονιάς παθαίνω μπλακ-άουτ και δίνω λευκή κόλα. Βγαίνοντας από την αίθουσα λύνω ΟΛΑ τα θέματα στο καπό του αυτοκινήτου του καθηγητή μου που έκανα ιδιαίτερα (δεν μου ξαναμίλησε για 3 μήνες).
Χημεία κάτι ψιλά έγραψα και πέρασα ΤΕΙ Ιχθυοκαλλιέργειες στην Ηγουμενίτσα. Εγώ που σιχαινόμουν τα ψάρια δεν πήγα καν βέβαια και πήγα σε 2 ειδικότητες σε ΙΕΚ.
Εργάστηκα αμέσως στην πρώτη μου επιλογή ΙΕΚ (πληροφορική) μέχρι που για λόγους υγείας αναγκάστηκα να την εγκαταλείψω. Τώρα δουλεύω στη 2η επιλογή ΙΕΚ.
Το περίεργο όμως ξέρεις ποιο είναι; Ότι στην πορεία αποφάσισα να γίνω δυνή δύτρια με αποτέλεσμα να τρώω τα χρόνια μου στο ιντερνετ για να βρίσκω πληροφορίες ... για τα ψάρια.. Ε! Αυτό πως το ακούς;
Συμπέρασμα: Ποτέ δεν ξέρεις πως θα στα φέρει η ζωή (είτε περάσεις στην 1η σου επιλογή δεν ξέρεις αν μπορείς να το ακολουθήσεις). Και αυτό που νομίζεις ότι απορρίπτεις μπορεί να είναι αυτό που θα επιλέξεις να σε ακολουθεί για όλη σου τη ζωή.. Wink
Μην απογοητεύεσαι. Είσαι μικρή ακόμα για απογοητεύσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 7:15 pm

Λοιπον κι εγω δεν τα πηγα καταπληκτικα στις Πανελλαδικες τοτε. Για την ακριβεια τα πηγα μαλλον μαπα σε σχεση με τις σχολικες μου επιδοσεις. Δεν ξαναδωσα, πηγα στη σχολη ΤΕΙ που ειχα περασει. Κι ενω στις Πανελλαδικες δεν εγραψα καλα, οσο ημουνα εκει μου προσφερθηκαν 3 διδακτορικα, ενα στον Καναδα, ενα στην Αμερικη και ενα στην... Ιαπωνια(!)

Λογω ενος νεου και ωραιου βρεθηκα στη Σκωτια και αφησα τις σπουδες μου στην Ελλαδα μισες (ο πατερας μου δε μου μιλουσε για ενα χρονο περιττο να πω). Ευτυχως εδω τα 2 εκεινα χρονια αναγνωριζονται σαν διπλωμα και ειχα και μεσο ορο βαθμολογιας 9.3 οποτε το πανεπιστημιο εδω με δεχτηκε αμεσως.

Εδω εκανα πτυχιο και πηρα First Class με distinction, το οποιο δεν ξερω τι ειναι στα ελληνικα αλλα τελοσπαντων δεν μπορεις να παρεις ανωτερο. Πηρα και κατι βραβεια στα ενδιαμεσα και κατι υποτροφιες, και το ονομα μου τωρα ειναι σε μια μπρουτζινη πλακα στον τοιχου του τμηματος χημειας γιατι πηρα και ενα εξτρα βραβειο στη φυσικη χημεια.

Μετα εκανα διδακτορικο σε materials engineering με ολα τα διδακτρα πληρωμενα και με μισθο. Και διδασκα στο πανεπιστημιο ταυτοχρονα. Στη συνεχεια με προσεγγισαν διαφορα πανεπιστημια εδω και στην Αμερικη αλλα προτιμησα να δουλεψω στη βιομηχανια πετρελαιου, οπως ισως σου εχω ξαναπει.

Θα μου πεις τι μας τα λες ολα αυτα και μας κοκορευεσαι.

Βασικα αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι πως η ζωη δεν ειναι μονο οι εξετασεις και πως παντα υπαρχουν αμετρητες επιλογες και διαφορετικες καταληξεις ακομα κι αν μια κατασταση μοιαζει εντελως αρνητικη και καταστροφικη. Δε σου λεω να μη στεναχωρηθεις, πως ειναι δυνατον να μην στεναχωρηθεις οταν εχεις κανει τοσο μα τοσο κοπο και ειχες τοσες ελπιδες να κανεις σπουδες σε ενα συγκεκριμενο χωρο. Αυτο θα ηταν παραλογο να το περιμενουμε απο κανεναν.

ΟΜΩΣ - καθε μερα που περνα εχεις καινουριες ευκαιριες να διαμορφωσεις τη ζωη σου διαφορετικα. Επιτυχια δεν ειναι να σου ερχονται ολα οπως τα θες, αλλα να πλαθεις, να σπρωχνεις η και να εκβιαζεις την πραγματικοτητα σου ωστε να κανεις οτι καλυτερο μπορεις κατω απο τις περιστασεις.

Εχει λιγο νοημα και συνηθως δε βοηθαει και πολυ να κοιτας πισω. Η ζωη σου ειναι μπροστα, το τωρα που ζεις και το αυριο που ονειρευεσαι να φτιαξεις. Αν εχω μαθει ενα πραμα στη ζωη αυτη ειναι τουτο -

Plan the work and work the plan

Κατσε μερικες μερες, χωνεψε τα νεα, ηρεμησε και δες τα πραγματα με ψυχραιμια. Μετα συζητησε τα με τον εαυτο σου και με τους γονεις σου. Μπορει οπως ειπαν αλλα κοριτσια εδω να εχεις περασει καπου που να μην ειναι πια και τοσο απογοητευτικα. Εδω που τα λεμε, εγω που τοτε σπουδασα χημεια τροφιμων και μικροβιολογια εμαθα παρα πολλα πραγματα τα οποια με εχουν βοηθησει αφανταστα στην καριερα μου, ειδικα για τα αναεροβικα βακτηρια τα οποια τωρα τα βλεπω πρωτο χερι στον κλαδο μεταλλικης οξειδωσης που δουλευω τωρα.

Αν παλι δεν περασες πουθενα μα πουθενα (εχω χασει εντελως τα δεδομενα της Ελλαδας και των εξετασεων δεν ξερω πια τι πρεπει να περασεις για να ξερεις τι να σπουδασεις) τοτε και παλι εχεις επιλογες. Μπορεις να αποφασισεις να ξαναδωσεις, μπορει να αποφασισεις να πας σε ενα κολλεγιο, μπορει να αποφασισεις να δουλεψεις η να ξενιτευτεις η να ταξιδεψεις για λιγο και να κανεις δουλεια βοηθωντας φτωχα παιδια στην Αφρικη η μπορεις να παντρευτεις ενα πλουσιο και να ασχοληθεις με το νοικοκυριο σου, κλπ κλπ

Σορρυ μη νομιζεις πως σε κοροιδευω, αλλα για μενα πολυ λιγα πραγματα στη ζωη αξιζουν να χανεις το χαμογελο και την αισιοδοξια σου και το να πας μετρια στις εξετασεις δεν ειναι ενα απο αυτα. Να το ξαναπω για να μη με νομιζεις αναισθητη - θα ηταν αδιανοητο να μην επηρρεαστεις απο τα νεα και να μην εχεις αγχος για το τι θα κανεις μετα. Αυτη ειναι η αρχικη φαση του σοκ και οτι και να σου λεμε εμεις, εσυ θα την περασεις.

Μετα ομως θα συνερθεις, θα ανασυγκροτηθεις και θα ξανα-ορμηξεις μπροστα με καινουριες αποφασεις και επιλογες.

Θυμησου - plan the work and work the plan - κι αν το πρωτο πλανο δε δουλεψε, ε και, φτιαξε καινουριο!

Και θα με θυμηθεις καποτε χρονια απο τωρα και θα δεις πως ολα θα εχουν παει μια χαρα.

Σου ευχομαι κουραγιο στην αρχικη αυτη δυσκολη φαση αλλα πιστευω απολυτα σε σενα και στην ικανοτητα σου να βρεις διαφορετικους δρομους μεσα στο λαβυρινθο.

Εσυ εισαι ετοιμη να πιστεψεις στον εαυτο σου;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 7:24 pm

το μεγαλο λαθος μου ειναι οτι ποτε μα ποτε δεν εμπιστευτηκα την ελπιδα.....
και τωρα καθομαι κα τη βριζω οτι μπορουσε παραπανω αλλα εχανε το χρονο της στο ιντερνετ......
μου εχουν πει οτι κρινω πολυ αυστηρα τον εαυτο μου ενω δεν θα επρεπε....

ναι...αληθεια πιστευω οτι εχω επιλογες...αληθεια πιστευω οτι τιποτα δεν χαθηκε...
ομως αυτη η πικρα που δεν εγραψα οσο περιμενα δεν φευγει....

δεν ειναι τοσο το προβλημα μου οτι δεν θα περασω στη σχολη που θελω...
περισσοτερο σταναχωριεμαι που οι κοποι μου δεν ανταμειφθηκαν.
που δεν πηρα το χαρτι και να αρχισω να τρεχω χαρουμενη...
αυτο........... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 7:42 pm

Η πικρα θα φυγει σιγα σιγα και ολο αυτο το επεισοδιο θα το ξεχασεις με τον καιρο.

Και ξερεις γιατι; Γιατι θα εισαι πολυ απασχολημενη με τις καινουριες δραστηριοτητες και περιπετειες που θα εχεις.

Δυστυχως η ζωη δεν ειναι παντα δικαιη. Ουτε μας χρωσταει τιποτα. Σερνομαστε στο δερμα αυτου του μικρου πλανητη σαν παρασιτα, καταναλωνοντας οξυγονο, ηλιο και νερο και λεηλατωντας τη φυσικη ομορφια του περιβαλλοντος μας. Λυπαμαι αν αυτο ακουγεται σκληρο αλλα η τοποθετηση αυτη δεν απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα.

Η ζωη ειναι σκληρη. Ειναι αγωνας καθημερινος για επιβιωση. Εσυ κι εγω τωρα δε ζουμε βεβαια οπως οι τρωγλοδυτες που καθε μερα που βγαινανε για κηνυγι μπορει να γυριζανε ζωντανοι μπορει και οχι, αλλα ακομα και η τωρινη κοινωνια εχει δυσκολιες και προβληματα και αγχος.

Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα πολλα συνωμοτουν ενταντιον της υπαρξης μας - αρρωστειες, πολεμοι, φυσικες καταστροφες, μετεωριτες, ηφαιστεια, κοινωνικες αναταρραχες, φτωχεια, πεινα, ανεπαρκης ιατρικη περιθαλψη, καταπιεστικα καθεστωτα, εγκληματιες και πολλα αλλα.

Και μονο οτι εισαι ζωντανη σημερα και μας μιλας εδω ειναι ενα μικρο θαυμα. Εσυ η ιδια εισαι ενα μικρο θαυμα και μονο θαυμασια πραγματα θα καταφερεις στη ζωη σου, αν δεχτεις πως η ζωη εχει ενα μερτικο απο χαρες και λυπες για ολους (και οχι παντα ισορροπημενο!)

Ζησε τον πονο σου, κουβεντιασε τον, τσακωσου μαζι του, κλαψε μαζι του, φωναξε του και πες του ποσο απογοητευμενη εισαι... και μετα... αστον να φυγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 7:46 pm

τα λες τοσο ομορφα που με κανεις να αισθανομαι πως μπορω να συνεχισω, οτι ειναι ευκολο.....
οκ!
θα το παλαιψω!
ευχαριστω geo!
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 509524 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 2118874122 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 2429662201
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 9:48 pm

ελπιδακι να την ακους την geo αλλα και ολα τα κοριτσια και σημερα να το θεωρησεις μια νικη για σενα!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 1:04 am

geobacter έγραψε:
Λοιπον κι εγω δεν τα πηγα καταπληκτικα στις Πανελλαδικες τοτε. Για την ακριβεια τα πηγα μαλλον μαπα σε σχεση με τις σχολικες μου επιδοσεις. Δεν ξαναδωσα, πηγα στη σχολη ΤΕΙ που ειχα περασει. Κι ενω στις Πανελλαδικες δεν εγραψα καλα, οσο ημουνα εκει μου προσφερθηκαν 3 διδακτορικα, ενα στον Καναδα, ενα στην Αμερικη και ενα στην... Ιαπωνια(!)

και απ ολα εγω κραταω αυτο που μας καιει.....

αν ειχες δεχτει το διδακτορικο στην ιαπωνια, θα ειχες μαθει γιαπωνεζικα κ θα τη μεταφραζες αμεσως τη νουβελα μολις βγει, ενω τωρα θα πρεπει να περιμενουμε....... Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 559316 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 559316 (+οτι θα σε αγγαρευαμε καθε μηνα που βγαινει το τευχος του vampire knight δν θα μας ετρωγε η αγωνια (και οι εφευρεσεις για το πως να αντιγραψεις κειμενο που βρισκεται μσα σε εικονα στον μεταφραστη...) με τη νουιτ κ την τζουλιετ να καταλαβουμε τι στο καλο γινεται... Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 125220
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 11:06 am

Ελπιδακι μου, για μενα ενα ειναι το ρητο:

- People, events and the universe in whole will never cease to surprise you.
Οι ανθρωπο, τα γεγονοτα και ολο το συμπαν ποτέ δε θα παψουν να σε εκπλησσουν.


Η εκπληξη μπορει να ειναι θετικη ή αρνητικη, αλλά παντα θα σου ερθει ή απλή ή σαν κατραπακια. Αν ξερεις να την περιμενεις, εισαι ελευθερος. Απλα να ξερεις οτι θα σου ερθει. Τις θετικες εκπληξεις να τις απολαμβανεις, να τις τιμας και να χαιρεσαι και να ευχαριστεις την τυχη σου. Τις αρνητικες εκπληξεις να τις αντιμετωπιζεις με ψυχραιμια και τελικα να τις βλεπεις γι' αυτο που ειναι, ακομα μια εμπειρια της ζωης.

Οσο για το οτι λες οτι περασες πολυ χρονο στο Ιντερνετ και οχι σε διαβασματα, σιγα, κι εγω οταν εδωσα την πρωτη φορα Πανελληνιες ειχα και την τρελα με τον Robin μου, ξυπνουσα για να δω αμα πηρε μπρος το βιντεο να γραψει το επεισοδια! Εφαγα καμπανες μετα για τις χαμηλες μου βαθμολογιες (εκτος απο το αριστα στη Βιολογια), αλλα και το εγινε; Εδωσα αλλες δυο φορες, περασα εκει που ηθελα, περασα υπεροχα στη σχολη και απο κει εχω και τους πιο αγαπημενους μου φιλους! Αμα περνουσα πριν, δεν θα τους ειχα! Wink

Γενικα κοπελα μου, δεν ξερεις ποτέ απο πού θα σου έρθει η ευκαιρια και τα ατομα που θα σε εκπληξουν. Οπως λέει και το άλλο αγαπημενο μου ρητό:

Το σύμπαν σε βάζει σε μέρη όπου μπορεις να μαθεις. Ποτέ δεν ειναι ευκολα μερη, αλλα ειναι σωστα. Οπουδηποτε εισαι ειναι το σωστο μερος στη σωστη στιγμη. Ο πονος που ερχεται καμια φορα ειναι απλα μερος της διαδικασιας του να γεννιεσαι ξανα και ξανα.

Και οταν αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου, οταν λες "ποια ειναι η Ελπιδα, τι κανω, τι παω να κανω", τοτε μιλησε με τον εαυτο σου και με τα ατομα που εμπιστευεσαι περισσοτερο στη ζωη σου. Οχι με εμας, οχι με ενα απροσωπο φορουμ, με τους συγγενεις και καλυτερους φιλους σου. Αυτοι που πραγματικα σε αγαπανε θα σε συμβουλεψουν πιο σωστα, αυτων τα λογια να σκεφτεις πιο πολυ.



Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 2429662201
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 11:12 am

τωρα πια αργουην εχω πεισθει πως κατι καλο θα βγει απο αυη την ιστορια.
και μια φιλη μου, χθες, μου ειπε οτι δεν περασε τοτε θεσνικη για ελαχιστα μορια διαφορα. και την εστειλαν κομμοτηνη.
στην αρχη γκρινιαζε και ελεγε οτι θα ξαναδωσει.
ση συνεχεια ομως εκει βρηκε την καλυτερη παρεα!
τωρα πια και η ιδια το λεει ευτυχως που εχασα μορια απο την εκθεση και πηγα κομμοτηνη. αν πηγαινα θεσνικη δεν ξερω αν θα περνουσα τοσο καλα οσο περασα στην κομμοτηνη!

κατι αναλογο με σενα δλδ!

flower (προσπαθω να ελπιζω! αυτο που με περιμενει ειναι το καλυτερο για μενα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 11:35 pm

[quote="elpidaki"][quote="ariel"]
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:

160-180, γιατι, ποσο εχεις; τι τρως; ποσο κοιμασαι; γυμναζεσαι; καπνιζεις;(ξερω οχι lol! ) να προσεχεις το στρες! αυτο φταιει για ολα ή η κληρονομικη προδιαθεση, αμε!


χαχαχαχαχ!!!! ιερα εξεταση!!!!!
λοιπον!!!! εχω υψηλη αν θυμαμαι καλα! γυρω στο 200
αιματοκριτη 38, πιεση 4-8, τι αλλο θες????
δεν τρωω, δεν κοιμαμαι, δεν μπορω να γυμναστω (εχω προβλημα με τα κοκαλα) και οχι! δεν καπνιζω!!!!! με πειραζει ο καπνος!
και εχω μπολικο στρες.......

απο ιατρικες εξετασεις περασες παντως!!! σε παντρευουμε και θελουμε και προικα με τετοιο κοριτσι που δινουμε!!! ακουνε μερικοι μερικοι; lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 11:37 pm

[quote="ariel"][quote="elpidaki"]
ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:

160-180, γιατι, ποσο εχεις; τι τρως; ποσο κοιμασαι; γυμναζεσαι; καπνιζεις;(ξερω οχι lol! ) να προσεχεις το στρες! αυτο φταιει για ολα ή η κληρονομικη προδιαθεση, αμε!


χαχαχαχαχ!!!! ιερα εξεταση!!!!!
λοιπον!!!! εχω υψηλη αν θυμαμαι καλα! γυρω στο 200
αιματοκριτη 38, πιεση 4-8, τι αλλο θες????
δεν τρωω, δεν κοιμαμαι, δεν μπορω να γυμναστω (εχω προβλημα με τα κοκαλα) και οχι! δεν καπνιζω!!!!! με πειραζει ο καπνος!
και εχω μπολικο στρες.......

απο ιατρικες εξετασεις περασες παντως!!! σε παντρευουμε και θελουμε και προικα με τετοιο κοριτσι που δινουμε!!! ακουνε μερικοι μερικοι; lol!


περασα ε????
χαχαχαχαχαχ!!!! τοτε γιατι ολοι οι γιατροι με ρωτανε πως γινεται και ακομα ζω???????? lol! lol! lol!
Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 720684 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 720684 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 720684 Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαίρομαι - Γκρινιάζω   Χαίρομαι  - Γκρινιάζω - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 08, 2010 3:53 pm

Χαιρομαι
Αφου γυρισα ολα τα επιπλα κηπου της πολης μου, τελικα βρηκα στην διπλανη πολη τη σεζλογκ που ηθελα, μια φοβερη μιλαμε, γινεται απο καρεκλα μεχρι κρεβατακι με ανετοτατα δικα της μαξιλαρια/στρωμα! Εχω να ριξω αραχτηλικια στο μπαλκονι μου... μια χαρα!


Γκρινιαζω
Απο τον καυσωνα τωρα παλι για μπορες το παει ο καιρος και δεν μπορω να εγκαινιασω τη σεζλογκ μου!... Ωπα... ρε... χαλαζι ακουω! ΕΛΕΟΣ!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χαίρομαι - Γκρινιάζω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Χαίρομαι - Γκρινιάζω part 2
» Χαίρομαι - Γκρινιάζω part 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: