Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.

Πήγαινε κάτω 
+9
Turrican
ntmhx
akaliakoukou
domniki
candyholic1
nana
Lina
Λορένα
nefelh
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 10:32 pm

Λορένα έχω αρχίσει να σε μισώ Suspect

Σ' αυτά τα τέσσερα συμπεράσματα δεν αφήνεις περιθώρειο αμφισβήτησης σε κανέναν.

Πάνω που έλεγα να κάνω μιά τέτοια ανάλυση να βγάλω τα απωθημένα μου... Sad

Το μόνο που θέλω να συμπληρώσω και δεν έχω προλάβει να δω αν το αναφέρεις παρακάτω είναι το εξής:

Η Μιζούκι αναγκάστηκε τα γράψει τις νουβέλες επειδή ο τρόπος που τα παρουσίασε η ΤΟΕΙ απείχε πολύ από αυτό που παρουσίαζε το πόνημά της.

Σίγουρα μπορεί να το χαρακτηρίσει κανείς ανοιχτό εγώ όμως νομίζω πως απλά παραλείπει όσα εννοούνται.

Μετά το Ρόκστοουν η Κάντυ ουδέποτε σκέφτεται την έλειψη του Τέρρυ.
Στο μυαλό της βρίσκεται μόνο ο Άλμπερτ και η μοναξιά που νιώθει μετά την "εγκατάλειψή του".
Πολύ πριν ανακαλύψει ποιός είναι ο μεγάλος θείος έχει πάρει την απόφασή της να γυρίσει μόνιμα στον αγαπημένο της Λόφο.
Και εκεί που θεωρούμε πως η ιστορία τθα τελειώσει άδοξα έρχεται ο παρολίγο αρραβώνας και η μεγάλη αποκάλυψη για να μας δείξει στο τέλος πως η Κάντυ δεν επιστρέφει στο Λόφο μόνη της...

Αυτό μάλλον που ζητάμε από τη Μιζούκι είναι να μας πει πως:
ΝΑΙ, η Κάντυ παντρεύεται τον Άλμπερτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 10:43 pm

Σαν αδιάβαστη και αφηρημένη και κακιά μαθήτρια, θέλω να κάνω την εξής ερώτηση...
(Ξέρω, ξέρω, αύριο με τον κηδεμόνα μου...)
Η Μιζούκι αρχικά είχε γράψει μία νουβέλα, σωστά????

ΜΕΤΑ την ΤΟΕΙ ξαναέγραψε νουβέλες?

Και το νόημά τους ήταν διαφορετικό από την αρχική???
Έχει προσθέσει κι άλλα στοιχεία????

Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά μπερδεύτηκα!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 9:24 am

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως μετά την ΤΟΕΙ συμπλήρωσε την αρχική Κάντυ (όχι το μάνγκα) προσθέτοντας και τις νουβέλες. 🤡

Νομίζω πως έδινε περισσότερα στοιχεία για το ποιός ήταν τί, καθώς και τη γνωστή συνέχεια.

Όλα αυτά πρέπει να περιλαμβάνονται :arrow: στο βιβλίο με το μωβ εξώφυλλο που έχει παραθέσει η Λορένα μας στην αρχή του νηματίου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 10:23 am

Μισό λεπτο, η αρχική νουβέλα είναι αυτή, σωστά?
Image hosted by servimg.com

Οι νουβέλες που έγραψε ΜΕΤΑ την ΤΟΕΙ είναι αυτές???

Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com Image hosted by servimg.com

Περιέχουν κι άλλα πράγματα από την αρχική νουβέλα???

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 10:31 am

Σόρρυ έπρεπε να κάνω έντιτ.

Η αρχική νουβέλα είναι η μωβ.

Μετά την ΤΟΕΙ απλά συμπλήρωσε (ή επανέγραψε) την αρχική προσθέτοντας τα γράμματα.

Αυτά που παρέβαλες είναι τύπου μάνγκα (ή κάνω λάθος;;; )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 3:16 pm

Δεν κάνεις λάθος!!
Αυτά που παρέλαβα είναι μάνγκα, δεν έχουν καμμία σχέση με τη νουβέλα!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 17, 2008 3:32 pm

Σε αυτή την ενότητα, έχει γίνει καταπληκτική δουλειά από τη Λορένα!!!
Θεωρώ ότι υπάρχει συγκεντρωμένο, σχεδόν όλο το ιστορικό που αφορά γράμματα Μιζούκι, πληροφορίες για Ιγκαράσι κλπ κλπ...

Θα ήταν καλό πιστεύω, για καθέναν που μας ρωτά τι ξέρουμε και αν θα υπάρχει συνέχεια στην ιστορία της Κάντυ, να δίνουμε το λινκ να διαβάσει όλα αυτά...
Αν έχει την υπομονή να το κάνει, γιατί είναι και πολλά, θα του λυθούν οι περισσότερες απορίες του!

(και θα αρχίσει να εξαγριώνεται, όπως έπαθα κι εγώ...) No :evil:

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2008 8:43 am

Διαβασα κ'εγω προσεκτικα οσα εχουν γραφτει εδω.

Οταν ενας συγγραφεας γραφει ενα βιβλιο, ή οταν γινεται ενα manga ή μια τηλεοπτικη σειρα, κανεις δεν ξερει αν θα εχει επιτυχια και ποσο θα διαρκεσει αυτη. Στην περιπτωση της Candy-Candy νομιζω οτι το δημιουργημα ξεπερασε τον δημιουργο και η δυναμη της ηρωιδας πηρε μυθικες διαστασεις, χωρις να μπορει να κανει κατι γι' αυτο η Μιζουκι ή η Ιγκαρασι ή ακομα και η ιδια η ΤΟΕΙ. Και θεωρω οτι το "ανοιχτο" τελος βοηθησε προς αυτη την κατευθυνση. Μην ξεχνατε τι ειχε γινει με το "Οσα παιρνει ο ανεμος" και το ανοιχτο τελος της M. Mιτσελ.

Ειναι πραγματικα αποριας αξιο γιατι οι δημιουργοι της σειρας, αλλα και η ΤΟΕΙ, δεν εδωσαν συνεχεια στην τηλεοπτικη σειρα που ειχε απιστευτη επιτυχια, ή γιατι τελειωσαν την σειρα "ετσι ξαφνικα". Ισως να ειχαν αλλα project στο χρονοδιαγραμμα, ισως να ειχαν αρχισει απο τοτε οι γκρινιες μεταξυ των δημιουργων, ισως οι Ιαπωνες να ειχαν βαρεθει την ιστορια, γιατι ειχε παρατραβηξει. Το σιγουρο ειναι παντως οτι η Candy-Candy ειναι απο τα πιο μακροσκελη anime, παρολο το "αποτομο" τελος του.

Πολυ θα ηθελα να μαθω την γνωμη του κοινου στην Ιαπωνια εκεινη την εποχη (στα τελη του '70) οταν προβληθηκε η σειρα για πρωτη φορα. Και να σκεφτειτε οτι ειχα την ευκαιρια...καποια στιγμη ειχα συγκατοικους Ιαπωνες, που μαλιστα ασχολουνταν με τον χωρο της τεχνης και η κοπελα του ενος ηξερε την Candy...ημουν τοσο χαζη Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candyholic1
Newbie
Newbie
candyholic1


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Registration date : 24/02/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2008 10:57 pm

Μου άρεσε πολύ ο παραλληλισμός με το "Όσα παίρνει ο άνεμος". Μου έχει περάσει κάποιες φορές απ' το μυαλό. Βέβαια, δεν επιχειρώ να ταυτίσω τα δύο προϊόντα (anime – ταινία/βιβλίο), καθώς πρόκειται για διαφορετικά πράγματα, στο ένα μάλιστα (βιβλίο/κινηματογραφική ταινία) η πλάστιγγα γέρνει προς βαθύτερα νοήματα (πόλεμος, τέλος εποχής και άλλα σημαντικά, μην επεκταθώ τα ξέρετε άλλωστε), πέρα από το «θυελλώδες» θέμα της σχέσης των δύο ηρώων. Έτσι, μιλώ πάντα για σύγκριση που την επιτρέπουν κάποιες αντιστοιχίες των καταστάσεων και όχι για απόλυτη ταύτιση των δύο προϊόντων.
Συμφωνώ μαζί σου domniki ότι το ανοικτό τέλος συνέβαλε στη μυθική διάσταση που έλαβε το όλο θέμα. Είναι πιστεύω πολύ εύστοχη παρατήρηση. Πιο πολύ στο μυαλό μου παραλλήλιζα την ταινία αυτή με την Candy βάσει του των δύο προσώπων που συνδέονται με έντονη αγάπη, αλλά διάφορα επισυμβαίνουν που τους χωρίζουν. Βέβαια, στο “Όσα παίρνει ο άνεμος” οι πρωταγωνιστές δεν έχουν απόλυτη συνείδηση για τη βαθιά αγάπη που τους συνδέει και δεν έχουν ακόμη καταλάβει πλήρως ότι θα είναι ευτυχισμένοι μόνο αν είναι πάντα μαζί, ενώ η Candy με τον Terry γνωρίζουν τα αισθήματα που έχουν ο ένας για τον άλλο, ενώ οι καταστάσεις τους χωρίζουν. Μια ακόμη διαφορά είναι ότι στην ταινία αφήνει, νομίζω, μια υπόνοια ότι η επανένωσή τους δεν αποκλείεται, είναι κάτι δυνατό να συμβεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2008 11:25 pm

Ας μήν ξεχνάμε πάντως ότι η γιαπωνέζικη κουλτούρα είναι εντελώς διαφορετική από τη δική μας και ότι η Μιζούκι που έγραψε την ιστορία είναι γιαπωνέζα!!!
Για παράδειγμα, όχι απλά δεν τους κάνει εντύπωση, αλλά μάλλον επιβάλλεται να πεθάνει ένας από τους πρωταγωνιστές!!!!Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 238107
Κάτι που σε μας φαίνεται πολύ σκληρό και άδικο, σε κείνους είναι αυτονόητο.
Το να πεθάνει κάποιος από τους βασικούς ήρωες και το να τελειώσει άδοξα μια μεγάλη και αληθινή αγάπη...

Kαι κάτι άλλο πολύ σημαντικό!!!
Ο ντόρος για συνέχεια που τη ζητάμε απεγνωσμένα, έγινε σε όλες τις χώρες που προβλήθηκε η Κάντυ! Σε όλες εκτός της... Ιαπωνίας!!!
Οι Ιάπωνες θεώρησαν ότι το τέλος ήταν καλό και όλα καλά!!!


Βρε παιδιά, όπως έλεγε ο Αστερίξ " Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι"
εγώ θα το αλλάξω λίγο και θα πω:

" Είναι τρελλοί αυτοί οι Γιαπωνέζοι!!!"

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 18, 2008 7:28 am

Μαλιστα, ωστε οι γιαπωνεζοι δεν ειχαν κανενα προβλημα που 70 επεισοδια η Καντυ ονειρευοταν τον Τερρυ, τον εβλεπε και πατουσε τα κλαματα, και ξαφνικα αναγκαζεται να απαρνηθει την αγαπη του Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 238107 Τραβα-τραβα τα μαλλια μου, στο τελος θα μεινω καραφλη Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 310719

Σχετικα με την διαφορα κουλτουρας, δεν νομιζω οτι υπαρχει τοσο μεγαλη αποσταση. Ας μην ξεχναμε οτι στο αρχαιο ελληνικο δραμα, ολοι οι πρωταγωνιστες πεθαινουν, και μαλιστα καπως ετσι ερχεται η καθαρση: με την αναγνωριση των σφαλματων τους, που πληρωνονται με θανατο. Ο Τερρυ ομως δεν εχει κανει κανενα τρομερο λαθος...Τωρα που αναφερθηκαμε στην ανατολικη κουλτουρα, δεν ξερω αν βλεπετε κινεζικο κινηματογραφο, ομως σας προτεινω ανεπιφυλακτα το "Η Καταρα του Χρυσου Λουλουδιου"...καταπληκτικη ταινια!!!!! Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 77426

Τωρα για το "Οσα παιρνει ο ανεμος", ενα απο τα αγαπημενα μου βιβλια, που με ειχε συγκλονισει οταν το ειχα διαβασει για τους εντονους χαρακτηρες, την πλοκη αλλα και το τελος του, μπορω να γραφω σελιδες και σελιδες. Η ιστορια δεν μοιαζει με την Καντυ-Καντυ, αλλα το ανοιχτο τελος και η αναγκη των αναγνωστων να ξαναδουν μαζι τους Σκαρλετ-Ρετ μου θυμιζει ολους εμας που αναζηταμε ενα διαφορετικο τελος για την Καντυ. Φυσικα στο εργο της Μιτσελ η Σκαρλετ παντρευεται τον Ρετ, αλλα τον χανει εξαιτιας της ανικανοτητας της να δει περα απο τη μυτη της, αλλα κυριως εξαιτιας της αδυναμιας της να δει μεσα στον ιδιο της τον εαυτο. Α, και να τονισω οτι η ταινια ειναι υπεροχη, αλλα οσοι δεν εχετε διαβασει το βιβλιο, χανεται! akaliakoukou, να ανοιξω θεμα στο Offtopic για το "Oσα παιρνει ο ανεμος"???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 18, 2008 12:03 pm

Πριν καν με ρωτήσεις σκεφτόμουν να το κάνω!!!Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 391308
'ανοιξε!!!!! Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 509524

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
candyholic1
Newbie
Newbie
candyholic1


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Registration date : 24/02/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 13, 2009 5:27 pm

Καλή Χρονιά!
Είναι πολύ όμορφες όλες αυτές οι προσωπικές σας σκέψεις, τις οποίες μοιράζεστε μαζί μας για την ιστορία της Candy, Turrican, misspepper77, akaliakoukou, cristi κ.λπ., τόσο τις τελευταίες εβδομάδες όσο και στις παλαιότερες δημοσιεύσεις σας στο forum. Είναι αλήθεια ότι μέσα από τα κείμενά σας αναδύονται όλα τα συναισθήματα και οι εικόνες που μας ενέπνευσε η ιστορία της Candy όταν την παρακολουθούσαμε στα παιδικά μας χρόνια, αλλά και τα συναισθήματα που μας γεννά η ιστορία όταν την ανακαλούμε σήμερα στη μνήμη μας, ειδομένη πια μέσα από το πρίσμα των αναμνήσεων μας (διότι νομίζω ότι ακόμη και όταν βλέπουμε σήμερα τα επεισόδια στο internet τα αισθανόμαστε υπό την επίδραση των αναμνήσεών μας). Οι δημοσιεύσεις σας, κατά τη γνώμη μου, συμπληρώνουν την εικόνα μας για τις πιο σημαντικές στιγμές της ιστορίας, από το θάνατο του Antony (παρεμπιπτόντως και εγώ πιστεύω ότι αν ζούσε ο Antony δε θα υπήρχε χώρος για κανέναν άλλο) ως το χωρισμό με τον Terry. Διαβάζοντας όλες αυτές τις δημοσιεύσεις σας δεν μπορώ παρά αβίαστα να σκεφτώ ότι θα ήθελα η πολυπόθητη συνέχεια και τέλος της ιστορίας να δοθεί με την ίδια ποιότητα και προσήλωση που έχουν οι δικές σας δημοσιεύσεις.
Σίγουρα το να δημοσιευθεί το sequel μιας τόσο αγαπημένης ιστορίας είναι αρκετά δύσκολο, διότι κάθε τι προσδιορίζεται και χαρακτηρίζεται από την εποχή μέσα στην οποία γεννιέται. Ακόμη και εμείς, οι αποδέκτες του προϊόντος, σίγουρα δεν είμαστε τώρα στην ίδια φάση που ήμασταν τότε. (Για να μην προβαίνω σε γενικεύσεις, θα μιλήσω για τον εαυτό μου.) Το θεωρώ σχεδόν βέβαιο για μένα ότι δύσκολα θα αποδεχθώ και θα ενστερνισθώ ένα sequel αυτής της σειράς των κινουμένων σχεδίων, διότι σήμερα ζω σε μια κατάσταση που σε τίποτε δε συγκρίνεται με την ανεμελιά των παιδικών μου χρόνων που υπάρχουν στις αναμνήσεις μου πάντα λουσμένα μέσα σε ένα φως παντοτινού καλοκαιριού. Είναι βέβαια φυσικό η ζωή ενός ενήλικα να μη μπορεί να συγκριθεί με τα παιδικά του χρόνια, αλλά, πιστεύω, ότι πολλά έχουν αλλάξει γενικότερα γύρω μας (αρκεί κανείς να ρίξει μια ματιά στα γεγονότα που σημάδεψαν τις εφετινές εορτές τόσο στην Ελλάδα, όσο και στον κόσμο). Για παράδειγμα σίγουρα αν προβαλλόταν η συνέχεια στην τηλεόραση (που δεν το νομίζω) δεν υπήρχε καμία περίπτωση να την παρακολουθήσω, δεδομένων των σύγχρονων ρυθμών της ζωής μου, άρα θα προσέγγιζα μέσω του internet το sequel σε ώρα και στιγμή που εγώ θα είχα τον αντικειμενικό, αλλά και συναισθηματικό χρόνο και χώρο να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Θα έβλεπα το sequel (ή θα το διάβαζα) από περιέργεια. Η βασική όμως δύναμη που θα με παρακινούσε να ασχοληθώ με τη νέα ιστορία είναι να βρω μια ευκαιρία να ξαναθυμηθώ για λίγο την εποχή που έβλεπα την πρώτη ιστορία και να ταξιδέψω για λίγο εκεί μέσα από τα συναισθήματα και τις αναφορές που θα μου επέτρεπε η νέα ιστορία. Θα ήθελα να έχει συχνές αναφορές στα περασμένα γεγονότα, κάτι που άλλωστε στην αυθεντική ιστορία γινόταν πολύ συχνά με τις κρυφές σκέψεις των πρωταγωνιστών και ήταν βασικό συστατικό της επιτυχίας της.
Επειδή όμως το θεωρώ πολύ δύσκολο να κατακτηθεί εκ νέου ένας αναγνώστης/τηλεθεατής που είχε κατακτηθεί σε μια άλλη ηλικία και υπό διαφορετικές συνθήκες ζωής, πιστεύω ότι πραγματικά η Μιζούκι πρέπει να καταβάλει μεγάλη προσπάθεια ώστε να δημιουργήσει ένα πρωτότυπο sequel αλλά και να κατακτήσει τους παλιούς της αναγνώστες/τηλεθεατές.
Μέσα σε αυτό το πνεύμα, βρίσκω τις δικές σας γραφές πολύ επιτυχημένες.
Συγγνώμη αν σας κούρασα με τις σκέψεις μου.
Φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 13, 2009 7:01 pm

Διαβάζοντας τις σκέψεις σου πάνω στο τέλος της ιστορίας της Κάντυ εμένα μου γεννήθηκε το εξής ερώτημα: Αν ήμασταν 10 χρονών τώρα, στο 2009 θα παρακολουθούσαμε το κινούμενο σχέδιο ή θα μας άφηνε αδιάφορους; Μπορώ να δεχτώ ότι οι αξίες που προβάλλονται μπορούν να θεωρηθούν διαχρονικές αλλά με δεδομένο το σύγχρονο τρόπο ζωής και τις προσλαμβάνουσες των σημερινών παιδιών είμαι λίγο διστακτική στο να απαντήσω θετικά στην παραπάνω ερώτηση (αλλά ελπίζω να κάνω λάθος).
Αν γραφόταν κάποιο sequel νομίζω ότι θα είχε στόχο μόνο τη δική μας γενιά και αυτό για λόγους που έχουν να κάνουν μόνο με τη σύνδεση στα παιδικά μας χρόνια και στην τότε αθωότητα της ψυχής μας. Το κινούμενο αυτό σχέδιο για να εκτιμηθεί χρειάζεται "φρέσκια ματιά". Μετά από εκατοντάδες ταινίες και βιβλία που έχουμε διαβάσει νομίζω ότι την ιστορία δε θα τη βρίσκαμε ούτε πρότυπη ούτε θα μας ικανοποιούσε.
Μιλώντας πλέον προσωπικά μου αρέσει που η ιστορία δεν είχε το αναμενόμενο τέλος, μου αρέσει που η Κάντυ στο τελευταίο επεισόδιο είναι αυτάρκης και μοιάζει να έχει βρει την αληθινή ευτυχία, αυτή που πηγάζει από μέσα μας, από την πίστη στον εαυτό μας και στις επιλογές μας ….να σας πω και κάτι άλλο... να επιτέλους μια ηρωίδα που δείχνει να μη χρειάζεται έναν άντρα στο πλευρό της για να είναι ευτυχισμένη !!!!!
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candyholic1
Newbie
Newbie
candyholic1


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Registration date : 24/02/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2009 12:56 pm

Νομίζω, εικάζοντας πάντα, ότι δε θα το έδειχναν καν σήμερα τα κανάλια, διότι, κατά τη γνώμη μου, δε βάζουν καλά προϊόντα στην τηλεόραση, ειδικά για παιδιά (αν και την Candy μπορούσε να την παρακολουθήσει και ένας μεγαλύτερος). Σήμερα το πολύ πολύ να βάλουν κανένα "μικρό μου πόνυ" που απευθύνεται σε πολύ μικρά παιδάκια.
Και εγώ πιστεύω ότι το sequel θα απευθυνόταν αποκλειστικά σε όσους είχαν παρακολουθήσει την Candy. Πιστεύω ότι ήμασταν στους τυχερούς που προλάβαμε, τουλάχιστον στην παιδική μας ηλικία, να δούμε κάποιες πολύ καλές παραγωγές. Σήμερα, για παράδειγμα, τα παιδιά πρέπει να αρκεστούν σε μια τραγική «Παναγία των Παρισίων» της Disney, king jocolor που δυστυχώς αποτελεί τεράστια παραφθορά του πραγματικού μυθιστορήματος ενός μεγάλου συγγραφέα και σε άλλα τέτοια θλιβερά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 23, 2009 8:41 am

ntmhx έγραψε:

Μιλώντας πλέον προσωπικά μου αρέσει που η ιστορία δεν είχε το αναμενόμενο τέλος, μου αρέσει που η Κάντυ στο τελευταίο επεισόδιο είναι αυτάρκης και μοιάζει να έχει βρει την αληθινή ευτυχία, αυτή που πηγάζει από μέσα μας, από την πίστη στον εαυτό μας και στις επιλογές μας ….να σας πω και κάτι άλλο... να επιτέλους μια ηρωίδα που δείχνει να μη χρειάζεται έναν άντρα στο πλευρό της για να είναι ευτυχισμένη !!!!!
Razz

Κ'εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η ιδεα! Γενικα η σειρα με πρωταγωνιστρια μια μικρουλα που μεγαλωνει και γινεται εφηβη και ανεξαρτητη ειναι κατι που πολυ μου ταιριαζει "με τον χαρακτηρα που 'χω" (οπως θα ελεγα και η αειμνηστη Μαλβινα). Ο ερωτας απλα αποτελει κομματι της ζωης, αλλα η ζωη δεν περιστρεφεται γυρω απο αυτον...η ζωη εχει πολλες πλευρες και οι στιγμες ευτυχιας μας δεν εξαρτωνται μονο απο τον ερωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2009 1:07 am

Ότι έχει ο καθένας καλό είναι...Ωχχ! Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30, 2009 2:04 am

Μένω κατάπληκτος απο το μέγεθος της εργασίας που έχεις κάνει εδώ Λορένα!!!!! Τον σεβασμό μου!

Επίσης συγχαρητήρια στην nana και σε όσους μίλησαν και βοήθησαν ώστε να βγάλουμε μια άκρη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30, 2009 11:06 am

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια Turrican.

Πραγματικα εδω ειχα κανει αρκετη ερευνα. Ο σκοπος μου οταν αρχισα να γραφω, ηταν να υπαρχει υλικο στα ελληνικα, μιας και τοτε που ειχα αρχισει να ψαχνω εγω πληροφοριες για την καντυ, τα παντα ηταν στα αγγλικα και σε σκορπια σαιτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30, 2009 1:25 pm

Λορένα μου πρέπει να σου πω κι εγώ συγχαρητήρια Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 41307 γιατί χάρη σε σένα και στα υπόλοιπα άτομα που βρίσκουν πληροφορίες για το τι θα γίνει με την Καντυ έμαθα κι εγω cheers που πρέπει να ομολογήσω γνώριζα ελάχιστα!!! βέβαια το ζητούμενο είναι τι θα γίνει από δω και πέρα με τις γιαπωνέζες που έχουμε μπλέξει Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30, 2009 5:34 pm

Λορένα μου το ευνοώ! Κάθισες και συγκέντρωσες τόσο μεγάλο όγκο πληροφοριών και το μοιράστηκες απλόχερα μαζί μας! Πολύ ενδιαφέρουσες και οι αναλύσεις σου! Πραγματικά έχουμε εδώ συγκεντρωμένο ότι χρειαζόμαστε για να σχηματίσουμε εικόνα! Συγχαρητήρια και πάλι! Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 1058481448
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2014 6:37 pm

η λορενα μας λειπει flower 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 19, 2014 1:10 pm

Καταρχήν λέτε να δουμε ποτε την νουβέλα μεταφρασμένη για να εχουμε ιδιαν αποψη για το καθετι η λέτε όνειρα θερινής νυκτός Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 1363687423 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Freedom
Newbie
Newbie
Freedom


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 37
Registration date : 21/03/2017

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 21, 2017 6:36 pm

Ποιά Μιζούκι και ποιά (κυρίως) Ιραγκάσι! Όταν επιλέγεις να μοιραστείς δημόσια ένα έργο , αυτό πλέον ανήκει στις καρδιές των θεατών / αναγνωστών , ειδικά όταν αγγίζει τόσο πολύ μαζικά τις καρδιές αυτές των ανθρώπων και των παιδιών! Για μένα δεν έχει καμία δικαιώματα , αλλά ένα αμφίδρομο χρέος , απέναντι στο κοινό τους , να κάτσουν παρέα και να ολοκληρώσουν , αυτό που άφησαν στη μέση. Αδιαφορώ για τις κτητικές τους και οικονομικές τους ανησυχίες! Δεν λέω , η Μιζούκι έχει σε διάφορα θέματα δίκιο , αλλά στην τελική και αυτή αν ήθελε τόσο πολύ , ας κρατούσε την Κάντυ για τον εαυτό της και να μην τη δημοσιοποιούσε ποτέ. Και δυστυχώς κανείς δεν κάνει εξ επι τουτου μια δουλειά για την ψυχή της μάνας του , αλλά γιατί αποσκοπεί στα οικονομικά οφέλη από αυτήν. Και αυτές τις στεναχώριες και τα δήθεν ψυχολογικά που έχει , είναι μάλλον γιατί της φάγαν το μπιφτέκι της και έχει εγκλωβιστεί στα σκίτσα της Ιραγκάσι. Κανένας μας δεν θα ήθελε ούτε να δει την Κάντυ αλλιώς , αλλά ούτε και με άλλο όνομα! Είμαι σίγουρη οτι σε μια δουλειά που θα τους πρότειναν η Ιραγκάσι θα δεχόταν αν ήταν αξιόλογη η συμφωνία (που φυσικά και θα ήταν!!!) , αλλά αμφιβάλλω αν της Μιζούκι θα της επέτρεπε τελικά ο εγωισμός της να δεχτεί και αμφιβάλλω πολύ για όλα αυτά τα δήθεν αγνά της συναισθήματα απέναντι στην Κάντυ. Ας ελπίσουμε κάποια στιγμή επιτέλους (από παιδί το περιμένω) να δούμε ένα όμορφο τέλος , σαν να συνεχίζεται η ιστορία από τότε και να δούμε αυτό το κορίτσι να δικαιώνεται , να ολοκληρώνεται και να είναι ευτυχισμένο , που τόσο πολύ της αξίζει μετά από όλα αυτά που έχει τραβήξει (και εμείς μαζί της)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.   Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 24, 2017 8:42 am

Καλως την φριντομ!!!! Καλως μας ηρθες ! New kid on the block ! Νεο αίμα στο πορταλ!❤
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ συνέχεια της Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!
» Σχόλια : Κάντυ Κάντυ η συνέχεια...
» Τι δεν μας αρεσει τοσο στην Καντυ-Καντυ;
» Η συνέχεια της Κάντυ (1η εκδοχή), σχόλια
» ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: