Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;

Πήγαινε κάτω 
+11
nuitetoile21
dolly
geobacter
Aldebaran
ΜΙΜΙ
nansecrets
juliet
nina
domniki
elpidaki
ariathniM
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 10:27 am

Πες τα nina Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307

Μπορει να μην εχω διαβασει ολο το μανγκα, γιατι δεν ειμαι φιλος των κομικ, αλλα εχω δει ολο το anime, απο την αρχη ως το τελος και με την σειρα που προβληθηκε. Αντιθετα απο την Αldebaran που ξεκινησε να βλεπει Καντυ απο το επεισοδιο 60+, που σημαινει οτι δεν εζησε τα επεισοδια με την σωστη σειρα, και αρα του ερωτες της Καντυ ετσι οπως τους περιεγραψε η Μιζουκι.

Αρα ειναι φυσικο Αldebaran να μην μπορεις να μπεις στην ψυχολογια της ηρωιδας καθως και στον θυελλωδη ερωτα της με τον Τερρυ. Οταν η Καντυ ονειρευοταν την ζωη της με τον Τερρυ, εσυ δεν ηξερες ποιος ειναι ο Τερρυ...αρα πολυ λογικα ξεπερασες ευκολα τον χωρισμο (αλλωστε ηταν με καποιον που δεν ειχες ζησει και ερωτευτει) και προχωρησες στον επομενο. Αλλα αυτο δεν συνεβη στην Καντυ, που για 70+ επεισοδια ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Και εδω θα θυμισω κατι που μου ειπε μια φιλη, φανατικη Αντονυκια (μεχρι εκει που δεν παιρνει): καλος ο Αντονυ, υπεροχος ο Αλμπερτ, αλλα η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Η κοπελα ειχε κ'αυτη δει το anime, οπως προβαλλονταν απο την ΕΡΤ, και ειχε μπει στην ψυχολογια της ηρωιδας. Μπορει για την ιδια ο Αντονυ να ειναι ο ιδανικος, αλλα η Μιζουκι τον εστειλε σε τοπο χλοερο...και ο Αλμπερτ δεν ηταν ποτε για την Καντυ το αντικειμενο του ποθου της Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 11:19 am

domniki έγραψε:
Πες τα nina Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307

Μπορει να μην εχω διαβασει ολο το μανγκα, γιατι δεν ειμαι φιλος των κομικ, αλλα εχω δει ολο το anime, απο την αρχη ως το τελος και με την σειρα που προβληθηκε. Αντιθετα απο την Αldebaran που ξεκινησε να βλεπει Καντυ απο το επεισοδιο 60+, που σημαινει οτι δεν εζησε τα επεισοδια με την σωστη σειρα, και αρα του ερωτες της Καντυ ετσι οπως τους περιεγραψε η Μιζουκι.

Αρα ειναι φυσικο Αldebaran να μην μπορεις να μπεις στην ψυχολογια της ηρωιδας καθως και στον θυελλωδη ερωτα της με τον Τερρυ. Οταν η Καντυ ονειρευοταν την ζωη της με τον Τερρυ, εσυ δεν ηξερες ποιος ειναι ο Τερρυ...αρα πολυ λογικα ξεπερασες ευκολα τον χωρισμο (αλλωστε ηταν με καποιον που δεν ειχες ζησει και ερωτευτει) και προχωρησες στον επομενο. Αλλα αυτο δεν συνεβη στην Καντυ, που για 70+ επεισοδια ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Και εδω θα θυμισω κατι που μου ειπε μια φιλη, φανατικη Αντονυκια (μεχρι εκει που δεν παιρνει): καλος ο Αντονυ, υπεροχος ο Αλμπερτ, αλλα η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Η κοπελα ειχε κ'αυτη δει το anime, οπως προβαλλονταν απο την ΕΡΤ, και ειχε μπει στην ψυχολογια της ηρωιδας. Μπορει για την ιδια ο Αντονυ να ειναι ο ιδανικος, αλλα η Μιζουκι τον εστειλε σε τοπο χλοερο...και ο Αλμπερτ δεν ηταν ποτε για την Καντυ το αντικειμενο του ποθου της Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631


Συμφωνουμε 100% σε αυτο dom ! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 391308

Αν και εγω δεν το αλλαζω το ανιμε- πως να το κανουμε το οπτικοακουστικο ειναι πιο ελκυστικο- στο μανγκα πραγματικα τρελλαθηκα ακομα περισσοτερο με τον Τερρυ!!!! Εκφραζονται πέρισσοτερο οι σκεψεις του για την Καντυ και η δομη του γενικοτερα εχει μεγαλυτερη συνοχη. Εξαλλου το ανιμε μην ξεχναμε οτι φτιαχθηκε ετσι (τουλαχιστον στην ελληνικη μεταφραση) ωστε να απευθυνεται και σε μικροτερες ηλικιες απο οτι το μανγκα, το οποιο ειναι πιο σκοτεινο και ταιριαζει πιο πολυ στην ιδιοσυγρκασια του Τερρυ! Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι αλμπερτφανς θεωρουν οτι το μανγκα γερνει περισσοτερο προς τον αλμπερτ ενω κατα την αποψη μου συμβαινει ακριβως το αντιθετο!

Παντως οπως και να το δεις σε τελικη αναλυση εγω δεν νομιζω οτι εχουν μεταξυ τους ουσιαστικες διαφορες, διαφορες που αλλαζουν την πορεια της ιστοριας!

Επισης ειναι φυσιολογικο αν δεν εχεις παρει την ιστορια απο την αρχη ειτε στο μανγκα ειτε στο ανιμε δεν μπορεις να μπεις στο συναισθημα! Η αλυσιδα των συναισθηματων σπαει! Κι εγω αν εβλεπα κατευθειαν τον Τερρυ, χωρις να εχω δει πρωτα τον Αντονυ, δεν θα μπορουσα να βιωσω τον πονο και την απελπισια της Καντυ στο ιδιο βαθμο! Το εχω γραψει πολλες φορες.......αν και η προτιμηση μου ειναι ο Τερρυ, οταν η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Αντονυ, ημουν κι εγω μαζι της! Και στην αρχη οταν συναντησε τον Τερρυ αισθανομουνα οτι δεν θα μπορουσα να ξεχασω τον Αντονυ. Το συναισθημα ηταν πολυ εντονο. Ομως η Μιζουκι καταφερε να κανει και εμενα και την Καντυ να ερωτευθουμε ξανα........και αυτη τη φορα με τον Τερρυ. Γι αυτο επιμενω οτι λειπει αυτος ο κρικος - ο ερωτας αναμεσα στην Καντυ και τον Αλμπερτ! Γι αυτο η Aldebaran δεν μπορει να νιωσει τον πονο και την απελπισια της Καντυ, γι αυτο συγκρινει αυτον τον πονο με τον πονο που αισθανθηκε η Καντυ οταν την εγκατελειψε ο Αλμπερτ! Ομως εμεις που εχουμε δει και βιωσει την ιστορια απο την αρχη.......ξερουμε οτι δεν συγκρινονται!

Ειναι αλλο να λες οτι προτιμω τον Αλμπερτ, γιατι μου ταιριαζει καλυτερα ή γιατι πιστευω οτι ταιριαζει καλυτερα στην Καντυ(αν και για μενα αυτος που σου ταιριαζει ειναι αυτος που επιλεγει η καρδια σου και οχι η λογικη σου), ή αλλο να λες οτι στο μελλον νομιζω οτι θα καταληξει με τον Αλμπερτ γιατι δεν εχει μεινει και κανενα αλλο αρσενικο διαθεσιμο εδω κολλαει η ρεζερβα και ο συμβιβασμος που λεγαμε......) και αλλο να εκμηδενιζεις συναισθηματα, να υποτιμας τον πονο και την απελπισια της Καντυ και του Τερρυ μετα τον τραγικο χωρισμο τους και να λες ......... εεεεε και τι εγινε ενας εφηβικος ενθουσιασμος ηταν ........ παμε γι αλλα!!!! Ο Τερρυ εχει το θεατρο, η Καντυ τον Αλμπερτ και η Σουζανα το 1/100 του Τερρυ, οποτε μια χαρα τα βολεψαμε.........τους ζευγαρωσαμε ολους ασχετα αν υπαρχει και η πιθανοτητα κανενας να μην ειναι πραγματικα ευτυχισμενος αφου αν ηταν ελευθερος να επιλεξει, οι επιλογες του θα ηταν τελειως διαφορετικες!!!!!

Οποτε dom μη μασας......ανιμε και μανγκα δεν εχουν διαφορες τετοιες που να σου αλλαξουν γνωμη Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol Βεβαια σου προτεινω να το διαβασεις, θα ανακαλυψεις Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 319142 εναν Τερρυ ακομα πιο συναισθηματικο.......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 12:00 pm

nina έγραψε:

Συμφωνουμε 100% σε αυτο dom ! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 391308

Αν και εγω δεν το αλλαζω το ανιμε- πως να το κανουμε το οπτικοακουστικο ειναι πιο ελκυστικο- στο μανγκα πραγματικα τρελλαθηκα ακομα περισσοτερο με τον Τερρυ!!!!

Μα φυσικα και προτιμω το anime: ομορφα χρωματα, υπεροχες φωνες και μουσικη! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845

nina έγραψε:
Εκφραζονται πέρισσοτερο οι σκεψεις του για την Καντυ και η δομη του γενικοτερα εχει μεγαλυτερη συνοχη.

Μπορει το anime να εχει fillers, αλλα αν παρακολουθησεις τα επεισοδια με την σειρα δεν χανεται τιποτα. Μαλιστα τα τελευταια επεισοδια με τα ορυχεια μπορει να ειναι εκνευριστικα την στιγμη που περιμενουμε να δουμε τον Τερρυ, αλλα δειχνουν την προσπαθεια της Καντυ να ξεχασει χωμενη στη δουλεια.

nina έγραψε:
Εξαλλου το ανιμε μην ξεχναμε οτι φτιαχθηκε ετσι (τουλαχιστον στην ελληνικη μεταφραση) ωστε να απευθυνεται και σε μικροτερες ηλικιες απο οτι το μανγκα, το οποιο ειναι πιο σκοτεινο και ταιριαζει πιο πολυ στην ιδιοσυγρκασια του Τερρυ!

Μπορει η μεταφραση της ΕΡΤ να υστερει, αλλα οι ηθοποιοι που επαιξαν στην μεταγλωττιση αποτελουν μια απο τις βασικες αιτιες που με εκαναν να αγαπησω τη σειρα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 36501 Εδωσαν πραγματικα ψυχη στους ηρωες και συναισθημα που με συνεπηρε Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

nina έγραψε:
Παντως οπως και να το δεις σε τελικη αναλυση εγω δεν νομιζω οτι εχουν μεταξυ τους ουσιαστικες διαφορες, διαφορες που αλλαζουν την πορεια της ιστοριας!

Aυτο πιστευω κ'εγω. Η ιστορια ειναι πανω-κατω η ιδια. Απλα οι αλμπερτφανς εστιαζουν εντονα σε συγκεκριμενα σημεια που ομως δεν εχουν μεγαλη σημασια στην πλοκη. Οι αλμπερτφανς που γνωριζω δεν ειχουν δει την τηλεοπτικη σειρα με την σωστη χρονολογικη σειρα, οποτε δεν μπηκαν ποτέ στην λογικη της Καντυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 12:54 pm

[quote="domniki"]
nina έγραψε:


Aυτο πιστευω κ'εγω. Η ιστορια ειναι πανω-κατω η ιδια. Απλα οι αλμπερτφανς εστιαζουν εντονα σε συγκεκριμενα σημεια που ομως δεν εχουν μεγαλη σημασια στην πλοκη. Οι αλμπερτφανς που γνωριζω δεν ειχουν δει την τηλεοπτικη σειρα με την σωστη χρονολογικη σειρα, οποτε δεν μπηκαν ποτέ στην λογικη της Καντυ.

ειμαι φανατικη οπαδος του αλμπερτ και εχω διαβασει/δει μανγκα και anime με την χρονολογικη σειρα.
ερωτευομουνα μαζι με την καντυ, το ιδιο προσωπο. τον αντονυ τον ανεπαναληπτο (δεν το συζητω), τον ευαισθητο τερρυ τον οποιο ομως μετα την αποφαση του να μεινει στη σουζυ σταδιακα ξεπερασα, οπως πιστευω και η καντυ. γιατι ενταξει τον αγαπουσε αλλα το χρεος του ηταν αλλου... ασε που δεν ταιραζαν και οι ασχολιες τους τοσο...ηθοποιος και νοσοκομα...εεε καπου χανει....
τελος αρχισα να αισθανομαι κατι για τον αλμπερτ! βεβαια αυτο στη συνεχεια εξελιχτηκε ανεξαρτητα απο το τι εκανε η καντυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 3:10 pm

nina μας έχεις συνεπάρει τις τελευταίες μέρες με αυτά που γράφεις!!!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Δυναμικό το come back σου!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364
Αφού και χωρίς να είχα δει/διαβάσει κάτι σχετικό με την Κάντυ με έχεις ήδη πείσει να έχω στο μυαλό μου μόνο δύο πρόσωπα...
Τον Άντονυ και τον Τέρρυ.
Πόσα συναισθήματα μου ξυπνάς και για τους δύο..!!!!
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 5:41 pm

Nansecrets έγραψε:
nina μας έχεις συνεπάρει τις τελευταίες μέρες με αυτά που γράφεις!!!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Δυναμικό το come back σου!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364
Αφού και χωρίς να είχα δει/διαβάσει κάτι σχετικό με την Κάντυ με έχεις ήδη πείσει να έχω στο μυαλό μου μόνο δύο πρόσωπα...
Τον Άντονυ και τον Τέρρυ.
Πόσα συναισθήματα μου ξυπνάς και για τους δύο..!!!!
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103



Εσυ φταις Nan με φωναξες και ηρθα και σταματημο δεν εχω.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 315913

Αλλα μη μου δινεις σημασια, ετσι ειμαι εγω κυκλοθυμικος ανθρωπος σαν τον λατρεμενο μας ..... ή που θα κανω τουμπεκι ψιλοκομμενο ή που δεν θα λεω να το βουλωσω....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 147157 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

Ααααχχ!!! Ο Τερρυ ειναι εμπενευση......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και αυτος ο ερωτας Καντυ-Τερρυ ακομα μεγαλυτερη......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 24956 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 2787 σας αφηνω προς το παρον παω να ισιωσω το μαλλι......και βαριεμαααααιιιιιιι !!!!!!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 310719 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 5:48 pm

nina έγραψε:
Nansecrets έγραψε:
nina μας έχεις συνεπάρει τις τελευταίες μέρες με αυτά που γράφεις!!!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Δυναμικό το come back σου!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 48364
Αφού και χωρίς να είχα δει/διαβάσει κάτι σχετικό με την Κάντυ με έχεις ήδη πείσει να έχω στο μυαλό μου μόνο δύο πρόσωπα...
Τον Άντονυ και τον Τέρρυ.
Πόσα συναισθήματα μου ξυπνάς και για τους δύο..!!!!
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103



Εσυ φταις Nan με φωναξες και ηρθα και σταματημο δεν εχω.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 315913

Αλλα μη μου δινεις σημασια, ετσι ειμαι εγω κυκλοθυμικος ανθρωπος σαν τον λατρεμενο μας ..... ή που θα κανω τουμπεκι ψιλοκομμενο ή που δεν θα λεω να το βουλωσω....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 147157 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

Ααααχχ!!! Ο Τερρυ ειναι εμπενευση......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και αυτος ο ερωτας Καντυ-Τερρυ ακομα μεγαλυτερη......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 24956 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 951845

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 2787 σας αφηνω προς το παρον παω να ισιωσω το μαλλι......και βαριεμαααααιιιιιιι !!!!!!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 310719 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270

Ωχ! κι εσύ ισιώνεις τα μαλλιά σου? Σε νιώθω!!! Μια από τα ίδια!!!! Κι εγω βαριέμαι όταν είναι η να τα ισιώσω!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 5:53 pm

nina όπως έχω ξαναπεί είσαι φοβερή!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Εμένα είναι γνωστό οτι μου αρέσει ο Άντονυ και πραγματικά στεναχωρήθηκα πολύ όταν η Μιζούκι Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 803997 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 803997 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 803997 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 803997 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 803997 τον έβγαλε από τη μέση Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 αλλά στην πορεία παρόλο που έμεινα κολλημένη στον Άντονυ δεν μπορώ να μη δω τον ξεκάθαρω έρωτα της Κάντυ με τον Τέρρυ και τα αδερφικά αισθήματα της για τον Άλμπερτ! Το anime το είδα απο την αρχή και όλα τα επεισόδια, το manga δεν το χω διαβάσει ολόκληρο έχω αρκετά τεύχη αλλά δυστυχώς όχι όλα! Όσα όμως διάβασα θα συμφωνήσω με τη nina οτι ο έρωτα της Κάντυ με τον Τέρρυ φαίνεται πιο έντονα αποτι στο anime και με τον Άλμπερτ δεν είδα και τίποτα το ιδιαίτερο απο τη μεριά της Κάντυ κυρίως, τώρα αν μου λείπουν τα επίμαχα τεύχη που λένε οι Αλμπερτικές δυστυχώς δεν μπορώ να εκφράσω άποψη.... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 7:53 pm

nansecrets έγραψε:
Ωχ! κι εσύ ισιώνεις τα μαλλιά σου? Σε νιώθω!!! Μια από τα ίδια!!!! Κι εγω βαριέμαι όταν είναι η να τα ισιώσω!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol


Αχ και εσυ........πωπω βασανο μεγαλο! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107

Βρε μηπως να το γυρισουμε σε σγουρο με κοτσιδες, σαν την αγαπημενη μας ηρωιδα;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 .........Μπα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631 οχι ε;;; Δεν μας παιρνει και η ηλικια.........δεν φτανει που ασχολουμαστε με ενα ανιμε, αν εμφανιστουμε και με κιτσιδακια........δεν το γλιτωνουμε το Δαφνη.....σηκωτες θα μας παρουνε.Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

ΜΙΜΙ μου εσυ λες λιγα λογια αλλα ολο ουσια! Ορθα κοφτα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 922907

Αχ τον καταλαβαινω τον πονο σας.......εγω δυο επεισοδια δεν μπορω να ξαναδω, αυτο με το ατυχημα του Αντονυ και το αλλο με τη σκαλα.......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145

Τουλαχιστον ο Αντονυ πηγε στον παραδεισο Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 833201 ο Τερρυ τι να πει που ζει μια κολαση;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270

Παντως αν θελεις να διαβασεις αυτα που σου λειπουνε, μπορεις να μπεις στην σελιδα του thecandyingreekproject εγω απο εκει τα διαβασα και ανατρεχω οταν θελω κατι να θυμηθω! Πρεπει να διαβασεις οπωσδηποτε την σκηνη στο Ροκστοουν που δεν υπαρχει στο ανιμε........ο Τερρυ ειναι τοσοοοοοο εκφραστικος.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και τη σκηνη που η Καντυ μιλαει με την μητερα του και της λεει:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 7:57 pm

nina έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Ωχ! κι εσύ ισιώνεις τα μαλλιά σου? Σε νιώθω!!! Μια από τα ίδια!!!! Κι εγω βαριέμαι όταν είναι η να τα ισιώσω!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol


Αχ και εσυ........πωπω βασανο μεγαλο! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107

Βρε μηπως να το γυρισουμε σε σγουρο με κοτσιδες, σαν την αγαπημενη μας ηρωιδα;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 .........Μπα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631 οχι ε;;; Δεν μας παιρνει και η ηλικια.........δεν φτανει που ασχολουμαστε με ενα ανιμε, αν εμφανιστουμε και με κιτσιδακια........δεν το γλιτωνουμε το Δαφνη.....σηκωτες θα μας παρουνε.Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

ΜΙΜΙ μου εσυ λες λιγα λογια αλλα ολο ουσια! Ορθα κοφτα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 922907

Αχ τον καταλαβαινω τον πονο σας.......εγω δυο επεισοδια δεν μπορω να ξαναδω, αυτο με το ατυχημα του Αντονυ και το αλλο με τη σκαλα.......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145

Τουλαχιστον ο Αντονυ πηγε στον παραδεισο Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 833201 ο Τερρυ τι να πει που ζει μια κολαση;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270

Παντως αν θελεις να διαβασεις αυτα που σου λειπουνε, μπορεις να μπεις στην σελιδα του thecandyingreekproject εγω απο εκει τα διαβασα και ανατρεχω οταν θελω κατι να θυμηθω! Πρεπει να διαβασεις οπωσδηποτε την σκηνη στο Ροκστοουν που δεν υπαρχει στο ανιμε........ο Τερρυ ειναι τοσοοοοοο εκφραστικος.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και τη σκηνη που η Καντυ μιλαει με την μητερα του και της λεει:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Έλα nina μην το συνεχίζεις άλλο για σήμερα!!!!! Too much love!!!!! Μεγάλη η φόρτιση μου!!!! Πάω να δω τα επεισόδια!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 8:10 pm

nansecrets έγραψε:
nina έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Ωχ! κι εσύ ισιώνεις τα μαλλιά σου? Σε νιώθω!!! Μια από τα ίδια!!!! Κι εγω βαριέμαι όταν είναι η να τα ισιώσω!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol


Αχ και εσυ........πωπω βασανο μεγαλο! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107

Βρε μηπως να το γυρισουμε σε σγουρο με κοτσιδες, σαν την αγαπημενη μας ηρωιδα;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 .........Μπα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631 οχι ε;;; Δεν μας παιρνει και η ηλικια.........δεν φτανει που ασχολουμαστε με ενα ανιμε, αν εμφανιστουμε και με κιτσιδακια........δεν το γλιτωνουμε το Δαφνη.....σηκωτες θα μας παρουνε.Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

ΜΙΜΙ μου εσυ λες λιγα λογια αλλα ολο ουσια! Ορθα κοφτα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 922907

Αχ τον καταλαβαινω τον πονο σας.......εγω δυο επεισοδια δεν μπορω να ξαναδω, αυτο με το ατυχημα του Αντονυ και το αλλο με τη σκαλα.......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145

Τουλαχιστον ο Αντονυ πηγε στον παραδεισο Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 833201 ο Τερρυ τι να πει που ζει μια κολαση;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270

Παντως αν θελεις να διαβασεις αυτα που σου λειπουνε, μπορεις να μπεις στην σελιδα του thecandyingreekproject εγω απο εκει τα διαβασα και ανατρεχω οταν θελω κατι να θυμηθω! Πρεπει να διαβασεις οπωσδηποτε την σκηνη στο Ροκστοουν που δεν υπαρχει στο ανιμε........ο Τερρυ ειναι τοσοοοοοο εκφραστικος.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και τη σκηνη που η Καντυ μιλαει με την μητερα του και της λεει:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Έλα nina μην το συνεχίζεις άλλο για σήμερα!!!!! Too much love!!!!! Μεγάλη η φόρτιση μου!!!! Πάω να δω τα επεισόδια!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study


Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Βρε το θεμα ειναι να ριξουμε καμια καινουρια εσυ η παλιοσειρα τρεχεις για διαβασμα;;;;;Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 8:33 pm

nina έγραψε:
nansecrets έγραψε:
nina έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Ωχ! κι εσύ ισιώνεις τα μαλλιά σου? Σε νιώθω!!! Μια από τα ίδια!!!! Κι εγω βαριέμαι όταν είναι η να τα ισιώσω!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Lol


Αχ και εσυ........πωπω βασανο μεγαλο! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107

Βρε μηπως να το γυρισουμε σε σγουρο με κοτσιδες, σαν την αγαπημενη μας ηρωιδα;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 .........Μπα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631 οχι ε;;; Δεν μας παιρνει και η ηλικια.........δεν φτανει που ασχολουμαστε με ενα ανιμε, αν εμφανιστουμε και με κιτσιδακια........δεν το γλιτωνουμε το Δαφνη.....σηκωτες θα μας παρουνε.Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

ΜΙΜΙ μου εσυ λες λιγα λογια αλλα ολο ουσια! Ορθα κοφτα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 922907

Αχ τον καταλαβαινω τον πονο σας.......εγω δυο επεισοδια δεν μπορω να ξαναδω, αυτο με το ατυχημα του Αντονυ και το αλλο με τη σκαλα.......Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 385145

Τουλαχιστον ο Αντονυ πηγε στον παραδεισο Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 833201 ο Τερρυ τι να πει που ζει μια κολαση;;;;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 790358 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270

Παντως αν θελεις να διαβασεις αυτα που σου λειπουνε, μπορεις να μπεις στην σελιδα του thecandyingreekproject εγω απο εκει τα διαβασα και ανατρεχω οταν θελω κατι να θυμηθω! Πρεπει να διαβασεις οπωσδηποτε την σκηνη στο Ροκστοουν που δεν υπαρχει στο ανιμε........ο Τερρυ ειναι τοσοοοοοο εκφραστικος.....Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103 και τη σκηνη που η Καντυ μιλαει με την μητερα του και της λεει:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Έλα nina μην το συνεχίζεις άλλο για σήμερα!!!!! Too much love!!!!! Μεγάλη η φόρτιση μου!!!! Πάω να δω τα επεισόδια!!!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study


Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Βρε το θεμα ειναι να ριξουμε καμια καινουρια εσυ η παλιοσειρα τρεχεις για διαβασμα;;;;;Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 720684

Η επανάληψη είναι η μήτηρ της μαθήσεως!!!!! Κι εγώ λατρευω τις επαναλήψεις με τον Τέρρυ!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 11:46 pm

domniki έγραψε:
Πες τα nina Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307

Μπορει να μην εχω διαβασει ολο το μανγκα, γιατι δεν ειμαι φιλος των κομικ, αλλα εχω δει ολο το anime, απο την αρχη ως το τελος και με την σειρα που προβληθηκε. Αντιθετα απο την Αldebaran που ξεκινησε να βλεπει Καντυ απο το επεισοδιο 60+, που σημαινει οτι δεν εζησε τα επεισοδια με την σωστη σειρα, και αρα του ερωτες της Καντυ ετσι οπως τους περιεγραψε η Μιζουκι.

Αρα ειναι φυσικο Αldebaran να μην μπορεις να μπεις στην ψυχολογια της ηρωιδας καθως και στον θυελλωδη ερωτα της με τον Τερρυ. Οταν η Καντυ ονειρευοταν την ζωη της με τον Τερρυ, εσυ δεν ηξερες ποιος ειναι ο Τερρυ...αρα πολυ λογικα ξεπερασες ευκολα τον χωρισμο (αλλωστε ηταν με καποιον που δεν ειχες ζησει και ερωτευτει) και προχωρησες στον επομενο. Αλλα αυτο δεν συνεβη στην Καντυ, που για 70+ επεισοδια ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Και εδω θα θυμισω κατι που μου ειπε μια φιλη, φανατικη Αντονυκια (μεχρι εκει που δεν παιρνει): καλος ο Αντονυ, υπεροχος ο Αλμπερτ, αλλα η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Η κοπελα ειχε κ'αυτη δει το anime, οπως προβαλλονταν απο την ΕΡΤ, και ειχε μπει στην ψυχολογια της ηρωιδας. Μπορει για την ιδια ο Αντονυ να ειναι ο ιδανικος, αλλα η Μιζουκι τον εστειλε σε τοπο χλοερο...και ο Αλμπερτ δεν ηταν ποτε για την Καντυ το αντικειμενο του ποθου της Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631


Πολύ σωστά, Ντομ. Φαντάσου πως ακόμη και από το ανιμέ το οποίο εμπνεύστηκε από την ιστορία της Κάντυ, αλλά ήταν πολύ μακριά από αυτήν, κατάφερα να δω αυτό που ήθελε να περάσει η ποιήτρια σχετικά με τους τρεις ήρωες που έπαιξαν το σημαντικότερο ρόλο στη ζωή της Κάντυ. cheers
Δε γνώριζα για τα γράμματα, Sleep το μάνγκα έτσι όπως δημοσιεύτηκε στην Ελλάδα περιείχε και εκείνη τη γελοία από κάθε άποψη ιταλική συνέχεια, :affraid: και παρόλα αυτά μου είχε μείνει η εικόνα του Άλμπερτ ως η τελική επιλογή της Κάντυ I love you ...
Αναφέρεσαι σε ένα θυελλώδη ( Suspect ) έρωτα και αναρωτιέμαι πού τον στήριξες;;; scratch
- Στο ένα και μοναδικό φιλί από την πλευρά του Τέρρυ;;;
- Στην ανυπαρξία επικοινωνίας μεταξύ τους για ένα σχεδόν χρόνο μετά τη φυγή από το Κολέγιο;;;
- Στο γεγονός πως δεν μπόρεσαν να βρεθούν καλά καλά και έπρεπε να ξαναχωρίσουν;;;
Οκ... ο Τέρρυ ήταν ο πρώτος "επίσημος" δεσμός της Κάντυ που όμως μας τέλειωσε νωρίς... πολύ νωρίς... σχεδόν πριν αρχίσει...
Θα καθόμαστε να κλαίμε το μακαρίτη για όλη μας τη ζωή Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 ;;;
Η ίδια αναφέρεις σε άλλο ποστ πως όσο διαρκεί μιά σχέση σε χρόνια (και μιλάμε για καθημερινή συνύπαρξη) τόσους μήνες θέλεις για να την ξεπεράσεις...
Με βάση το ανιμέ, ο Τέρρυ φιλά (άρα... τα "φτιάχνει" με) την Κάντυ λίγο πριν τελειώσουν οι διακοπές στη Σκωτία (στο μάνγκα συμβαίνει στη γιορτή του Μάη). Και πριν τελειώσει (να μην πω "αρχίσει") το φθινόπωρο χωρίζουν για να συναντηθούν ξανά ένα χρόνο σχεδόν μετά και λίγο αργότερα να χωρίσουν οριστικά... Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία που αναφέρεις αλλού, πόσο λες να πήρε στην Κάντυ να ξεπεράσει τον Τέρρυ;;;
Έξι βδομάδες με δυό μήνες το πάρα πολύ;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631

Εκτός και αν για όλους μας η ζωή συνεχίζεται, αλλά για την Κάντυ που η μοίρα της φέρθηκε τόσο σκληρά πρέπει να σταματήσει (ερωτικά εννοώ) στον πρώτο (ουσιαστικό) χωρισμό... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270


Και μου αρέσει, που οι Τερρυκιές γενικά, θεωρείτε τον Άλμπερτ υπερήλικα για την Κάντυ που μόνο με τήλια και φασκόμηλα θα τη "βγάζανε" και συγχρόνως καταδικάζετε την ηρωίδα σε μιά ανέραστη ζωή εφόσον αυτή δεν περιλαμβάνει τον Τέρρυ παραβλέποντας το γεγονός πως η Κάντυ είναι μόλις 16 ετών, το αίμα της βράζει, οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο, και τί ποιό φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να ερωτεύεσαι και να ξε-ερωτεύεσαι πανεύκολα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 (Βέβαια... έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που ήσασταν στην εφηβεία και λογικό είναι να μη θυμάστε πώς λειτουργούσε το μυαλό η καρδιά και το σώμα σας... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 )

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 11:55 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
Πες τα nina Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 41307

Μπορει να μην εχω διαβασει ολο το μανγκα, γιατι δεν ειμαι φιλος των κομικ, αλλα εχω δει ολο το anime, απο την αρχη ως το τελος και με την σειρα που προβληθηκε. Αντιθετα απο την Αldebaran που ξεκινησε να βλεπει Καντυ απο το επεισοδιο 60+, που σημαινει οτι δεν εζησε τα επεισοδια με την σωστη σειρα, και αρα του ερωτες της Καντυ ετσι οπως τους περιεγραψε η Μιζουκι.

Αρα ειναι φυσικο Αldebaran να μην μπορεις να μπεις στην ψυχολογια της ηρωιδας καθως και στον θυελλωδη ερωτα της με τον Τερρυ. Οταν η Καντυ ονειρευοταν την ζωη της με τον Τερρυ, εσυ δεν ηξερες ποιος ειναι ο Τερρυ...αρα πολυ λογικα ξεπερασες ευκολα τον χωρισμο (αλλωστε ηταν με καποιον που δεν ειχες ζησει και ερωτευτει) και προχωρησες στον επομενο. Αλλα αυτο δεν συνεβη στην Καντυ, που για 70+ επεισοδια ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Και εδω θα θυμισω κατι που μου ειπε μια φιλη, φανατικη Αντονυκια (μεχρι εκει που δεν παιρνει): καλος ο Αντονυ, υπεροχος ο Αλμπερτ, αλλα η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Η κοπελα ειχε κ'αυτη δει το anime, οπως προβαλλονταν απο την ΕΡΤ, και ειχε μπει στην ψυχολογια της ηρωιδας. Μπορει για την ιδια ο Αντονυ να ειναι ο ιδανικος, αλλα η Μιζουκι τον εστειλε σε τοπο χλοερο...και ο Αλμπερτ δεν ηταν ποτε για την Καντυ το αντικειμενο του ποθου της Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631


Πολύ σωστά, Ντομ. Φαντάσου πως ακόμη και από το ανιμέ το οποίο εμπνεύστηκε από την ιστορία της Κάντυ, αλλά ήταν πολύ μακριά από αυτήν, κατάφερα να δω αυτό που ήθελε να περάσει η ποιήτρια σχετικά με τους τρεις ήρωες που έπαιξαν το σημαντικότερο ρόλο στη ζωή της Κάντυ. cheers
Δε γνώριζα για τα γράμματα, Sleep το μάνγκα έτσι όπως δημοσιεύτηκε στην Ελλάδα περιείχε και εκείνη τη γελοία από κάθε άποψη ιταλική συνέχεια, :affraid: και παρόλα αυτά μου είχε μείνει η εικόνα του Άλμπερτ ως η τελική επιλογή της Κάντυ I love you ...
Αναφέρεσαι σε ένα θυελλώδη ( Suspect ) έρωτα και αναρωτιέμαι πού τον στήριξες;;; scratch
- Στο ένα και μοναδικό φιλί από την πλευρά του Τέρρυ;;;
- Στην ανυπαρξία επικοινωνίας μεταξύ τους για ένα σχεδόν χρόνο μετά τη φυγή από το Κολέγιο;;;
- Στο γεγονός πως δεν μπόρεσαν να βρεθούν καλά καλά και έπρεπε να ξαναχωρίσουν;;;
Οκ... ο Τέρρυ ήταν ο πρώτος "επίσημος" δεσμός της Κάντυ που όμως μας τέλειωσε νωρίς... πολύ νωρίς... σχεδόν πριν αρχίσει...
Θα καθόμαστε να κλαίμε το μακαρίτη για όλη μας τη ζωή Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 35868 ;;;
Η ίδια αναφέρεις σε άλλο ποστ πως όσο διαρκεί μιά σχέση σε χρόνια (και μιλάμε για καθημερινή συνύπαρξη) τόσους μήνες θέλεις για να την ξεπεράσεις...
Με βάση το ανιμέ, ο Τέρρυ φιλά (άρα... τα "φτιάχνει" με) την Κάντυ λίγο πριν τελειώσουν οι διακοπές στη Σκωτία (στο μάνγκα συμβαίνει στη γιορτή του Μάη). Και πριν τελειώσει (να μην πω "αρχίσει") το φθινόπωρο χωρίζουν για να συναντηθούν ξανά ένα χρόνο σχεδόν μετά και λίγο αργότερα να χωρίσουν οριστικά... Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία που αναφέρεις αλλού, πόσο λες να πήρε στην Κάντυ να ξεπεράσει τον Τέρρυ;;;
Έξι βδομάδες με δυό μήνες το πάρα πολύ;;; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 889631

Εκτός και αν για όλους μας η ζωή συνεχίζεται, αλλά για την Κάντυ που η μοίρα της φέρθηκε τόσο σκληρά πρέπει να σταματήσει (ερωτικά εννοώ) στον πρώτο (ουσιαστικό) χωρισμό... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 137270


Και μου αρέσει, που οι Τερρυκιές γενικά, θεωρείτε τον Άλμπερτ υπερήλικα για την Κάντυ που μόνο με τήλια και φασκόμηλα θα τη "βγάζανε" και συγχρόνως καταδικάζετε την ηρωίδα σε μιά ανέραστη ζωή εφόσον αυτή δεν περιλαμβάνει τον Τέρρυ παραβλέποντας το γεγονός πως η Κάντυ είναι μόλις 16 ετών, το αίμα της βράζει, οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο, και τί ποιό φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να ερωτεύεσαι και να ξε-ερωτεύεσαι πανεύκολα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 238107 (Βέβαια... έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που ήσασταν στην εφηβεία και λογικό είναι να μη θυμάστε πώς λειτουργούσε το μυαλό η καρδιά και το σώμα σας... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288 )

Ναι πες μας και μεσοκοπες!!!! Δεν τον λεμε υπερηλικα και ουτε μας ενοχλει η ηλικια του. Αλλα πως να το κανουμε ρε παιδακι μου, δεν ειναι δυνατον να βαζουμε χρονο ντε και καλα ποσο θα κανει η Καντυ και η καθε προσωπικοτητα να ξεπερασει ενα χωρισμο! Αυτο ειναι καθαρα στην ψυχολογια του καθενος και τα νουμερα δεν ειναι ικανα να αποδειξουν απολυτως τιποτα.
Τωρα αν εσυ αμφισβητεις τη σχεση της με τον Τερρυ εμεις που δεν βλεπουμε να εχει τιποτα με τον Αλμπερτ τι να πουμε περισσοτερο?
Οτι ειναι και παρεμειναν συγγενεις σου φτανει?Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 30, 2010 12:10 am

nansecrets έγραψε:

Ναι πες μας και μεσοκοπες!!!!
Εγώ;;; Εσείς ξεχνάτε... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220

nansecrets έγραψε:
Δεν τον λεμε υπερηλικα και ουτε μας ενοχλει η ηλικια του. Αλλα πως να το κανουμε ρε παιδακι μου, δεν ειναι δυνατον να βαζουμε χρονο ντε και καλα ποσο θα κανει η Καντυ και η καθε προσωπικοτητα να ξεπερασει ενα χωρισμο! Αυτο ειναι καθαρα στην ψυχολογια του καθενος και τα νουμερα δεν ειναι ικανα να αποδειξουν απολυτως τιποτα.
Τωρα αν εσυ αμφισβητεις τη σχεση της με τον Τερρυ εμεις που δεν βλεπουμε να εχει τιποτα με τον Αλμπερτ τι να πουμε περισσοτερο?
Οτι ειναι και παρεμειναν συγγενεις σου φτανει?Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study

Δεν αμφισβητώ τον έρωτα... Προς Θεού... Θα ήμουν παράλογη και τυφλή...
Τη διάρκεια και την ένταση αμφισβητώ...

Δε με χαλάει καθόλου που τους άφησε συγγενείς...
Και με το γάμο αποκτιέται η συγγένεια... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 30, 2010 12:12 am

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

Ναι πες μας και μεσοκοπες!!!!
Εγώ;;; Εσείς ξεχνάτε... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 125220

nansecrets έγραψε:
Δεν τον λεμε υπερηλικα και ουτε μας ενοχλει η ηλικια του. Αλλα πως να το κανουμε ρε παιδακι μου, δεν ειναι δυνατον να βαζουμε χρονο ντε και καλα ποσο θα κανει η Καντυ και η καθε προσωπικοτητα να ξεπερασει ενα χωρισμο! Αυτο ειναι καθαρα στην ψυχολογια του καθενος και τα νουμερα δεν ειναι ικανα να αποδειξουν απολυτως τιποτα.
Τωρα αν εσυ αμφισβητεις τη σχεση της με τον Τερρυ εμεις που δεν βλεπουμε να εχει τιποτα με τον Αλμπερτ τι να πουμε περισσοτερο?
Οτι ειναι και παρεμειναν συγγενεις σου φτανει?Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_study

Δεν αμφισβητώ τον έρωτα... Προς Θεού... Θα ήμουν παράλογη και τυφλή...
Τη διάρκεια και την ένταση αμφισβητώ...

Δε με χαλάει καθόλου που τους άφησε συγγενείς...
Και το παντρεμένο ζευγάρι συγγενείς είναι... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 735403

Και σου υπενθιμιζω να ριξεις μια κουβερτουλα γιατι βλεπεις ονειρα...!!!! Και δεν βγαινουν αληθινα!!!Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 2:36 am

Aldebaran έγραψε:

Βρε Dom, επιμένεις σε μιά άποψη τη στιγμή που δεν έχεις διαβάσει το μάνγκα και δεν σκοπεύεις να το κάνεις.
Δε σου λέω να το διαβάσεις ντε και καλά αφού δε σου αρέσουν αυτού του είδους οι ιστορίες, αλλά μη μας βγάζεις και χαζές όσες βλέπουμε πως κάτι συμβαίνει ανάμεσα στην Κάντυ και στον Άλμπερτ...
Δε χρειάζεται να έχεις δίπλα σου τον άντρα τον πολλά βαρύ για να ερωτευτείς.
Για την Κάντυ, ο Άλμπερτ μπορεί να ήταν αυτό που ήθελε, αυτός που της πρόσφερε αυτό που ζητούσε...
Επειδή κάποιοι δεν τον βρίσκουν όμορφο σαν τον Τερρυ (λέμε τώρα γιατί περί ορέξεως... ) δε σημαίνει πως δεν είναι και ερωτεύσιμος ή δεν θα έχει πάθος η σχέση τους...

Μια στιγμή να το συζητήσουμε λίγο! Εσύ δηλαδή ένα ολόκληρο forum έχουμε εδώ ( για να μην πούμε όλα τα διεθνή) δεν έχεις πάρει καθόλου μυρωδιά ότι υπάρχουν δύο απόψεις σε αυτό; Εσύ αλήθεια μιας και το συζητάμε έχεις διαβάσει το manga ή το κόμιξ; Η δική μου φτωχή έρευνα στο manga μου έβγαζε κάτι Godspeed που απο ότι έλεγες δεν ήταν η σωστή version!!!!

Που μπορεί αλήθεια να γίνει κάνεις mangoλόγος; Να πάρω την αληθινή γνώση βρε παιδί μου!!!

Για την ομορφιά του Άλμπερτ δεν είμαι ο κατάλληλος να μιλήσω άλλα για τις αρετές του μπορώ να πω δεν έχει προηγούμενο!

το 3 εμένα με γοήτευσε!
Ευπροσήγορος , γλυκός , συμπονετικός! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα πει κακό λόγο για κανένα! Ούτε καν στον εχθρό του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 7:19 am

Turrican έγραψε:
Ευπροσήγορος , γλυκός , συμπονετικός! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα πει κακό λόγο για κανένα! Ούτε καν στον εχθρό του!

Μα για συντροφο τον θελουμε Turrican, οχι για νοσοκομο!

nina έγραψε:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Μα αυτα συμβαινουν στο manga? Aρα το manga συνηγορει υπερ του Τερρυ, και οχι υπερ του Αλμπερτ!!!! Αυτη η μεταφυσικη αγαπη με τρελαινει...αχ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Τωρα για τις Αλμπερτικες, πολυ θα ηθελα να δω τι θα ελεγαν αν υπηρχε μια αντιστοιχη σκηνη αναμεσα στην Καντυ και στον Αλμπερτ...αλλα ξεχασα, ολες αυτες οι σκηνες ειναι απλα μεσα στο μυαλο της Aldebaran, οποτε δεν χρειαζεται να γραφτουν απο την Μιζουκι Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 11:21 am

domniki έγραψε:
Turrican έγραψε:
Ευπροσήγορος , γλυκός , συμπονετικός! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα πει κακό λόγο για κανένα! Ούτε καν στον εχθρό του!

Μα για συντροφο τον θελουμε Turrican, οχι για νοσοκομο!


Σωστή... τον άντρα τον θέλουμε να μας χαστουκίζει, να μας ξυλοφορτώνει, να αδιαφορεί στα προβλήματα και τις έννοιες μας... γενικά να ξέρει να φέρεται σε μιά γυναίκα... lol!


domniki έγραψε:
nina έγραψε:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Μα αυτα συμβαινουν στο manga? Aρα το manga συνηγορει υπερ του Τερρυ, και οχι υπερ του Αλμπερτ!!!! Αυτη η μεταφυσικη αγαπη με τρελαινει...αχ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Τωρα για τις Αλμπερτικες, πολυ θα ηθελα να δω τι θα ελεγαν αν υπηρχε μια αντιστοιχη σκηνη αναμεσα στην Καντυ και στον Αλμπερτ...αλλα ξεχασα, ολες αυτες οι σκηνες ειναι απλα μεσα στο μυαλο της Aldebaran, οποτε δεν χρειαζεται να γραφτουν απο την Μιζουκι Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288


Mα Ντομ, δεν αμφισβητούμε πως υπήρξε έρωτας μεταξύ Τέρρυ και Κάντυ...
Απλά λέμε πως τους τελείωσε... ή μάλλον της τελείωσε...

Όσο για το καρμικό, μεταφυσικό ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε... και μόνο το γεγονός πως η Κάντυ διαισθάνθηκε που βρισκόταν ο Άλμπερτ τότε που το έσκασε από το Νοσοκομείο (και ας μην τον είχε ερωτευτεί ακόμη) λέει πολλά...
Επίσης το ότι ο Άλμπερτ, όταν ο Νηλ την παγίδεψε, κατάφερε να τη βρει μέσα στα σκοτάδια και τις ερημιές πάλι λέει πολλά...
Καθώς και το γεγονός πως όταν η Κάντυ ΧΩΡΙΣΕ με τον Τέρρυ μόνο ο Άλμπερτ ήταν εκεί για να απαλύνει τον πόνο της... Ο οποίος (πόνος) ως δια μαγείας μιά μέρα μετά, μέσα στην αγκαλιά του ¨Αλμπερτ εξαφανίστηκε να το γράψω;;; ελαχιστοποιήθηκε;;;; έγινε χτες και το ξεχάσαμε;;;; Όπως θες δες το... Αν θες βέβαια...

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 11:42 am

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
Turrican έγραψε:
Ευπροσήγορος , γλυκός , συμπονετικός! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα πει κακό λόγο για κανένα! Ούτε καν στον εχθρό του!

Μα για συντροφο τον θελουμε Turrican, οχι για νοσοκομο!


Σωστή... τον άντρα τον θέλουμε να μας χαστουκίζει, να μας ξυλοφορτώνει, να αδιαφορεί στα προβλήματα και τις έννοιες μας... γενικά να ξέρει να φέρεται σε μιά γυναίκα... lol!


domniki έγραψε:
nina έγραψε:

Κ: Δεν πιστευα οτι ο Τερρυ με αντιληφθηκε...
Ελινορ: Μα ναι! Αισθανθηκε την παρουσια σου.....Αυτο του εδωσε τη δυναμη να βρει τον εαυτο του! Η αγαπη που αισθανεται για σενα τον εκανε να καταλαβει αμεσως οτι ησουνα εκει......Το ξερω ειμαι μητερα του.

Εεεεε;;;;;; Ολα τα λεφτα!!!!! Η αγαπη που υπερβαινει τις κοσμικες διαστασεις ........η αγαπη που δεν χρειαζεται λογια να εκφραστει........πνευμα και ψυχη γινονται ενα σε αλλη διασταση!!!!

Μα αυτα συμβαινουν στο manga? Aρα το manga συνηγορει υπερ του Τερρυ, και οχι υπερ του Αλμπερτ!!!! Αυτη η μεταφυσικη αγαπη με τρελαινει...αχ Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 5103

Τωρα για τις Αλμπερτικες, πολυ θα ηθελα να δω τι θα ελεγαν αν υπηρχε μια αντιστοιχη σκηνη αναμεσα στην Καντυ και στον Αλμπερτ...αλλα ξεχασα, ολες αυτες οι σκηνες ειναι απλα μεσα στο μυαλο της Aldebaran, οποτε δεν χρειαζεται να γραφτουν απο την Μιζουκι Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 727288


Mα Ντομ, δεν αμφισβητούμε πως υπήρξε έρωτας μεταξύ Τέρρυ και Κάντυ...
Απλά λέμε πως τους τελείωσε... ή μάλλον της τελείωσε...

Όσο για το καρμικό, μεταφυσικό ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε... και μόνο το γεγονός πως η Κάντυ διαισθάνθηκε που βρισκόταν ο Άλμπερτ τότε που το έσκασε από το Νοσοκομείο (και ας μην τον είχε ερωτευτεί ακόμη) λέει πολλά...
Επίσης το ότι ο Άλμπερτ, όταν ο Νηλ την παγίδεψε, κατάφερε να τη βρει μέσα στα σκοτάδια και τις ερημιές πάλι λέει πολλά...
Καθώς και το γεγονός πως όταν η Κάντυ ΧΩΡΙΣΕ με τον Τέρρυ μόνο ο Άλμπερτ ήταν εκεί για να απαλύνει τον πόνο της... Ο οποίος (πόνος) ως δια μαγείας μιά μέρα μετά, μέσα στην αγκαλιά του ¨Αλμπερτ εξαφανίστηκε να το γράψω;;; ελαχιστοποιήθηκε;;;; έγινε χτες και το ξεχάσαμε;;;; Όπως θες δες το... Αν θες βέβαια...


Μισο! Τον Τερρυ τον κατατασσεις στην κατηγορια των αντρων που χτυπανε τις γυναικες? Γιατι? Επειδη ανταλλαξαν δυο χαστουκια στη σκηνη του φιλιου με την Καντυ?
Και ο Αντονυ την χαστουκισε, αλλα δεν ακουσα ποτε κανεναν να πει οτι κι ο Αντονυ ειναι παλιοχαρακτηρας.
Με ενα χαστουκι δεν γινεσαι κακος ουτε καθαρμα που παραφερεται.
Μην τα ισοπεδωσουμε ολα.
Ποτε αδιαφορησε ο Τερρυ για την Καντυ? Πριν την συναντησει? Γιατι απο την στιγμη που την συναντησε την ερωτευτηκε! Εδειξε τρελο ενδιαφερον και ηταν το μονο ατομο σε ολο το κολλεγιο με το οποιο ανεπτυξε σχεση και επαφη. Τυχαιο?
Η περιπτωση του Αλμπερτ τωρα.Το οτι την βρηκε τη νυχτα μετα την παγιδα του Νηλ, δεν μας λεει κατι περισσοτερο απο οσο βλεπουμε σε ολη την ιστορια, οτι την νοιαζοταν και την αγαπουσε και αγωνιουσε για εκεινη ανθρωπινα.
Για την παρηγορια του στον χωρισμο της με τον Τερρυ παλι λογικη την βρισκω απο την στιγμη που συγκατοικουσαν σαν "αδελφια" να ειναι εκει τη στιγμη που η Καντυ ειχε αναγκη απο εναν δικο της ανθρωπο να την στηριξει. Τωρα πως μπορεις να λες οτι την αλλη μερα ολα ηταν μια χαρα, αυτο δεν το καταλαβαινω. Ενταξει η ιστορια ειναι φανταστικη αρα και ο χρονος? και οι καταστασεις? Δεν νομιζω. Θελω να μου δειξεις εναν ανθρωπο που ξεπερασε εναν ερωτα μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Δεν θα βρεις ειμαι σιγουρη.
No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 11:53 am

[quote="nansecrets"]

Μισο! Τον Τερρυ τον κατατασσεις στην κατηγορια των αντρων που χτυπανε τις γυναικες? Γιατι? Επειδη ανταλλαξαν δυο χαστουκια στη σκηνη του φιλιου με την Καντυ?[quote="nansecrets"]

Όχι βέβαια...
Η Ντομ αναφέρει κάποια χαρακτηριστικά πως τα αναζητάς σε νοσοκόμο και όχι στο σύντροφό σου.
lol! lol! lol!
nansecrets έγραψε:
...Ποτε αδιαφορησε ο Τερρυ για την Καντυ? Πριν την συναντησει? Γιατι απο την στιγμη που την συναντησε την ερωτευτηκε! Εδειξε τρελο ενδιαφερον και ηταν το μονο ατομο σε ολο το κολλεγιο με το οποιο ανεπτυξε σχεση και επαφη. Τυχαιο?
Η περιπτωση του Αλμπερτ τωρα.Το οτι την βρηκε τη νυχτα μετα την παγιδα του Νηλ, δεν μας λεει κατι περισσοτερο απο οσο βλεπουμε σε ολη την ιστορια, οτι την νοιαζοταν και την αγαπουσε και αγωνιουσε για εκεινη ανθρωπινα.
Για την παρηγορια του στον χωρισμο της με τον Τερρυ παλι λογικη την βρισκω απο την στιγμη που συγκατοικουσαν σαν "αδελφια" να ειναι εκει τη στιγμη που η Καντυ ειχε αναγκη απο εναν δικο της ανθρωπο να την στηριξει. Τωρα πως μπορεις να λες οτι την αλλη μερα ολα ηταν μια χαρα, αυτο δεν το καταλαβαινω. Ενταξει η ιστορια ειναι φανταστικη αρα και ο χρονος? και οι καταστασεις? Δεν νομιζω. Θελω να μου δειξεις εναν ανθρωπο που ξεπερασε εναν ερωτα μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Δεν θα βρεις ειμαι σιγουρη.
No

Δλδ, μόνο ο Τέρρυ που ήταν ερωτευμένος μπόρεσε να αντιληφθεί την παρουσία της Κάντυ στο σκοτάδι, ενώ ο Άλμπερτ τα κατάφερε χάρη στα πατρικά του αισθήματα;;;
Ελάτε , κορίτσια.
Ο,τι ισχύει για τον έναν ισχύει και για τον άλλον.

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 12:09 pm

[quote="Aldebaran"][quote="nansecrets"]

Μισο! Τον Τερρυ τον κατατασσεις στην κατηγορια των αντρων που χτυπανε τις γυναικες? Γιατι? Επειδη ανταλλαξαν δυο χαστουκια στη σκηνη του φιλιου με την Καντυ?
nansecrets έγραψε:


Όχι βέβαια...
Η Ντομ αναφέρει κάποια χαρακτηριστικά πως τα αναζητάς σε νοσοκόμο και όχι στο σύντροφό σου.
lol! lol! lol!
nansecrets έγραψε:
...Ποτε αδιαφορησε ο Τερρυ για την Καντυ? Πριν την συναντησει? Γιατι απο την στιγμη που την συναντησε την ερωτευτηκε! Εδειξε τρελο ενδιαφερον και ηταν το μονο ατομο σε ολο το κολλεγιο με το οποιο ανεπτυξε σχεση και επαφη. Τυχαιο?
Η περιπτωση του Αλμπερτ τωρα.Το οτι την βρηκε τη νυχτα μετα την παγιδα του Νηλ, δεν μας λεει κατι περισσοτερο απο οσο βλεπουμε σε ολη την ιστορια, οτι την νοιαζοταν και την αγαπουσε και αγωνιουσε για εκεινη ανθρωπινα.
Για την παρηγορια του στον χωρισμο της με τον Τερρυ παλι λογικη την βρισκω απο την στιγμη που συγκατοικουσαν σαν "αδελφια" να ειναι εκει τη στιγμη που η Καντυ ειχε αναγκη απο εναν δικο της ανθρωπο να την στηριξει. Τωρα πως μπορεις να λες οτι την αλλη μερα ολα ηταν μια χαρα, αυτο δεν το καταλαβαινω. Ενταξει η ιστορια ειναι φανταστικη αρα και ο χρονος? και οι καταστασεις? Δεν νομιζω. Θελω να μου δειξεις εναν ανθρωπο που ξεπερασε εναν ερωτα μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Δεν θα βρεις ειμαι σιγουρη.
No

Δλδ, μόνο ο Τέρρυ που ήταν ερωτευμένος μπόρεσε να αντιληφθεί την παρουσία της Κάντυ στο σκοτάδι, ενώ ο Άλμπερτ τα κατάφερε χάρη στα πατρικά του αισθήματα;;;
Ελάτε , κορίτσια.
Ο,τι ισχύει για τον έναν ισχύει και για τον άλλον.


περα απο την πλακα κοριτσια και την διαθεση μας να πειραζομαστε. η alde εχει δικιο. και οι δυο την αγαπησαν αλλα ο καθενας με διαφορετικο τροπο...αυτο! και μονο αυτο! δεν γινεται ολοι να αγαπουμε παθιασμενα (οπως ο τερρυ) ουτε ομορφα και γλυκα (οπως ο αλμπερτ)!!!! ετσι εχουν τα πραγματα τι να κανουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 4:58 pm

[quote="elpidaki"][quote="Aldebaran"]
nansecrets έγραψε:


Μισο! Τον Τερρυ τον κατατασσεις στην κατηγορια των αντρων που χτυπανε τις γυναικες? Γιατι? Επειδη ανταλλαξαν δυο χαστουκια στη σκηνη του φιλιου με την Καντυ?
nansecrets έγραψε:


Όχι βέβαια...
Η Ντομ αναφέρει κάποια χαρακτηριστικά πως τα αναζητάς σε νοσοκόμο και όχι στο σύντροφό σου.
lol! lol! lol!
nansecrets έγραψε:
...Ποτε αδιαφορησε ο Τερρυ για την Καντυ? Πριν την συναντησει? Γιατι απο την στιγμη που την συναντησε την ερωτευτηκε! Εδειξε τρελο ενδιαφερον και ηταν το μονο ατομο σε ολο το κολλεγιο με το οποιο ανεπτυξε σχεση και επαφη. Τυχαιο?
Η περιπτωση του Αλμπερτ τωρα.Το οτι την βρηκε τη νυχτα μετα την παγιδα του Νηλ, δεν μας λεει κατι περισσοτερο απο οσο βλεπουμε σε ολη την ιστορια, οτι την νοιαζοταν και την αγαπουσε και αγωνιουσε για εκεινη ανθρωπινα.
Για την παρηγορια του στον χωρισμο της με τον Τερρυ παλι λογικη την βρισκω απο την στιγμη που συγκατοικουσαν σαν "αδελφια" να ειναι εκει τη στιγμη που η Καντυ ειχε αναγκη απο εναν δικο της ανθρωπο να την στηριξει. Τωρα πως μπορεις να λες οτι την αλλη μερα ολα ηταν μια χαρα, αυτο δεν το καταλαβαινω. Ενταξει η ιστορια ειναι φανταστικη αρα και ο χρονος? και οι καταστασεις? Δεν νομιζω. Θελω να μου δειξεις εναν ανθρωπο που ξεπερασε εναν ερωτα μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Δεν θα βρεις ειμαι σιγουρη.
No

Δλδ, μόνο ο Τέρρυ που ήταν ερωτευμένος μπόρεσε να αντιληφθεί την παρουσία της Κάντυ στο σκοτάδι, ενώ ο Άλμπερτ τα κατάφερε χάρη στα πατρικά του αισθήματα;;;
Ελάτε , κορίτσια.
Ο,τι ισχύει για τον έναν ισχύει και για τον άλλον.


περα απο την πλακα κοριτσια και την διαθεση μας να πειραζομαστε. η alde εχει δικιο. και οι δυο την αγαπησαν αλλα ο καθενας με διαφορετικο τροπο...αυτο! και μονο αυτο! δεν γινεται ολοι να αγαπουμε παθιασμενα (οπως ο τερρυ) ουτε ομορφα και γλυκα (οπως ο αλμπερτ)!!!! ετσι εχουν τα πραγματα τι να κανουμε!

Θα συμφωνησω οτι και οι δυο την αγαπησαν αλλα δεν μπορω να ακουω για τον Τερρυ μονο κατηγοριες να πατατε πανω σε αυτα και να στηριζετε ετσι τα καλα του Αλμπερτ. Δεν ειναι δικαιο. Λαθος τροπος εκφρασης. (γνωμη μου.) study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 5:08 pm

[quote="elpidaki"][quote="Aldebaran"][quote="nansecrets"]

[b][color=indigo]Μισο! Τον Τερρυ τον κατατασσεις στην κατηγορια των αντρων που χτυπανε τις γυναικες? Γιατι? Επειδη ανταλλαξαν δυο χαστουκια στη σκηνη του φιλιου με την Καντυ?[quote="nansecrets"]

Όχι βέβαια...
Η Ντομ αναφέρει κάποια χαρακτηριστικά πως τα αναζητάς σε νοσοκόμο και όχι στο σύντροφό σου.
lol! lol! lol!
nansecrets έγραψε:
...Ποτε αδιαφορησε ο Τερρυ για την Καντυ? Πριν την συναντησει? Γιατι απο την στιγμη που την συναντησε την ερωτευτηκε! Εδειξε τρελο ενδιαφερον και ηταν το μονο ατομο σε ολο το κολλεγιο με το οποιο ανεπτυξε σχεση και επαφη. Τυχαιο?
Η περιπτωση του Αλμπερτ τωρα.Το οτι την βρηκε τη νυχτα μετα την παγιδα του Νηλ, δεν μας λεει κατι περισσοτερο απο οσο βλεπουμε σε ολη την ιστορια, οτι την νοιαζοταν και την αγαπουσε και αγωνιουσε για εκεινη ανθρωπινα.




περα απο την πλακα κοριτσια και την διαθεση μας να πειραζομαστε. η alde εχει δικιο. και οι δυο την αγαπησαν αλλα ο καθενας με διαφορετικο τροπο...αυτο! και μονο αυτο! δεν γινεται ολοι να αγαπουμε παθιασμενα (οπως ο τερρυ) ουτε ομορφα και γλυκα (οπως ο αλμπερτ)!!!! ετσι εχουν τα πραγματα τι να κανουμε!

τι να πω εχεις απόλυτο δίκιο, ο κάθε άνθρωπος αγαπά με τον δικό του μοναδικό, αναλιωτο τρόπο ανάλογα με τον χαρακτηρα του και τις εμπειρίες του( εγώ πάλι γιατί προτιμώ την όμορφη και γλυκειά αγάπη που περιγραφεις ελπιδάκι είναι άλλο θέμα, ίσως να έχω διαβάσει πολύ Τζειν Ωστεν στην ζωή μου, ίσως γιατί δεν θέλω να συμβιβαστώ με την πραγματικότητα, ίσως πάλι γιατί ο όμορφος και γλυκός τροπος αγάπης είναι αυτός που αντέχει στο χρόνο, ίσως, ίσως... flower flower , πολλά ίσως)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 5:11 pm

nansecrets έγραψε:


Θα συμφωνησω οτι και οι δυο την αγαπησαν αλλα δεν μπορω να ακουω για τον Τερρυ μονο κατηγοριες να πατατε πανω σε αυτα και να στηριζετε ετσι τα καλα του Αλμπερτ. Δεν ειναι δικαιο. Λαθος τροπος εκφρασης. (γνωμη μου.) study

Νανσυ μου, τη διάβασες την προηγούμενη απάντησή μου;;; Είναι μέσα στα "quote". Δεν κακολόγησε κανείς τον Τέρρυ και ξέρεις πολύ καλά πως κάτι τέτοιο δε μου αρέσει απ΄όποιον και αν προέρχεται... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 922907

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Κάντυ στη ζωή του Άλμπερτ
» Ποια ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή της Κάντυ?
» Αν ο Άλμπερτ..
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
» Άντονυ-Άλμπερτ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: