Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;

Πήγαινε κάτω 
+11
nuitetoile21
dolly
geobacter
Aldebaran
ΜΙΜΙ
nansecrets
juliet
nina
domniki
elpidaki
ariathniM
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 06, 2010 9:25 pm

Aldebaran έγραψε:
Οκ... αφού τουλάχιστον έχουμε αποδεχτεί πως ο Άλμπερτ υπήρξε ερωτευμένος με την Κάντυ είμαστε σε καλό δρόμο... lol! lol! lol!

Τώρα... για το αν ήταν μονόπλευρο το αίσθημα... ποιός -εκτός της Μιζούκι- να ξέρει;;; scratch

- Η Κάντυ μήπως, scratch που ένα φιλί στο μέτωπο (μετά την παγίδα του Νηλ) ήταν αρκετό για να ξεχάσει πού βρίσκεται;;; Μπαααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 μόνο το φιλί που δέχτηκε από τον Άντονυ στο ροδώνα, και από τον Τέρρυ στη Σκωτία είχε τέτοια επίδραση πάνω της...

- Η Κάντυ μήπως, scratch όταν μετά τη φυγή του Άλμπερτ τον αναζητούσε παντού;;;; Μπαααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 μόνο για τον Τέρρυ νοιαζόταν...

- Η Κάντυ μήπως, scratchόταν τον έβλεπε παντού μπροστά της;;;; Μπααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 η Κάντυ μόνο τον Τέρρυ έβλεπε στη σούπα της και τον Άντονυ όταν πέθανε ανάμεσα στα δέντρα του λόφου...

- Η Κάντυ μήπως, scratchόταν έκλαιγε αφότου έφυγε ο Άλμπερτ;;;; Μπααααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 η Κάντυ έκλαψε μόνο για τη φυγή του Τέρρυ ή θάνατο του Άντονυ...

- Η Κάντυ μήπωςscratch όταν κόντεψε να πάθει κατάθλιψη σ΄ένα διαμέρισμα μόνη της;;; Μπαααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 αφού το ήξερε πως ο Άλμπερτ θα έφευγε ξανά μιά μέρα...

- Η Κάντυ μήπως, scratchπου όταν τον ξαναβρήκε κόντεψε να τρελαθεί από τη χαρά της;;;; Μπααααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 μόνο όταν βρήκε τον Τέρρυ έκανε έτσι...

- Η Κάντυ μήπως, scratch που όταν έμενε μόνη μαζί του σκεφτόταν πόσο γοητευτικός είναι και πως είναι όπως ακριβώς θα τον ήθελε;;;; Μπαααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 η Κάντυ μόνο με τον Τέρρυ ή με τον Άντονυ ένιωθε τόσο όμορφα...

- Η Κάντυ μήπως,scratch όταν κοντά στον Άλμπερτ σκεφτόταν πως η ζωή κατάφερε να τη χωρίσει από τον Τέρρυ και όλα όσα έζησαν είναι μιά γλυκιά ανάμνηση;;; Μπαααα.... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 η Κάντυ μόνο το θάνατο του Άντονυ μπόρεσε να συνειδητοποιήσει κοντά στον Τέρρυ...

- Η Κάντυ μήπως,scratch τότε που έφτασε στο λόφο και της είπε η κα Πόνυ πως έξω την περίμενε ο Άλμπερτ έφυγε σφαίρα να τον συναντήσει;;; Μπαααα... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 η Κάντυ μόνο τον Τέρρυ αναζήτησε αμέσως μόλις επέστρεψε στο λόφο όταν έμαθε πως είχε περάσει από εκεί...

Αυτά μόνο στο μάνγκα που έχουμε διαβάσει...
Στη νουβέλα ακόμη παίζονται διάφορα...

Λοιπόν, τα επιχειρήματά μου είναι (αυτο)μαχητά Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 564279
Οπότε, αφού δεν μπορούν όλοι να τα αντιληφθούν, ας περιμένουμε τη νουβέλα να ρίξει άπλετο φως στον κρυφό συναισθηματικό κόσμο της Κάντυ που τόσο η Ιγκαράσι με τα σκίτσα της όσο και η Μιζούκι με τα συννεφάκια με τις σκέψεις της Κάντυ δεν έχουν καταφέρει να μας πείσουν πως ένας νέος έρωτας (από την πλευρά της Κάντυ, πάντα) γεννιέται... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 540227589

Ένα λεπτό γιατί πήρες φόρα...

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να λέει ότι ούτε η Μιζούκι ήξερε τι ήθελε να κάνει! Είμαστε λοιπόν υποχρεωμένοι να βλέπουμε αυτό που έκανε και όχι αυτό που ίσως θα ήθελε ή μάλλον θα θελήσει!

Η αγάπη κάποιων από εμάς - εσάς για τον Άλμπερτ είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο και κατά τη γνώμη μου δικαιολογημένο αφού είναι γλυκός!
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλοι οι φανς υποστηρίζουν ότι υπάρχει έρωτας! Απλά τους αρέσει σαν άντρας και κατά τη γνώμη μου εξαιτίας του αόριστου τέλους απλά τρέφουν ελπίδες για ότι καλύτερο! Δεν έχει καμία σχέση όμως αυτό με τους αποδεδειγμένους έρωτες της ιστορίας!
Ο ένας την φανταζόταν νύφη και ο άλλος κόντεψε να πεθάνει!

Η λίστα που έγραψες είναι κάποια ερωτήματα και όχι επιχειρήματα! Σου απαντώ υπεύθυνα ότι όλα αυτά (εκτός απο αυτό που λες " όπως ακριβώς τον ήθελε" αλήθεια πρέπει να το δω και εγώ αυτό! Που βρίσκεταιWink, τα έχει κάνει για την Άννυ και με πολύ πιο εκδηλωτικό τρόπο! !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 06, 2010 10:32 pm

Mα.. η Άννυ, Turrican, είναι φίλη της Κάντυ και όχι σύντροφος...
Άσε που δεν είδα πότε συνέβησαν όσα γράφω για την Άννυ στο μάνγκα αλλά τεσπα.

Θέλω πολύ να ανεβάσω το μάνγκα όπου αναφέρονται όλα αυτά, όμως δεν έχω τη δυνατότητα... Ο μόνος τρόπος απ΄ό,τι κατάλαβα είναι να δημιουργήσεις λογαριασμό στο imageshuck.
Θα το δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω τί θα βγει.

Η Μιζούκι ήξερε πολύ καλά τί ήθελε να κάνει... Και ακριβώς επειδή δημιούργησε ένα δυνατό έρωτα (που καμιά αλμπερτικιά δεν αμφισβητεί,) δεν ήθελε να φαίνεται πως η ηρωϊδα της πετούσε από λουλουδάκι σε λουλουδάκι. Γι αυτό άφησε να περάσει χρόνος ανάμεσα στο χωρισμό με τον Τέρρυ και μιά νέα συντροφική σχέση.
Όμως ακόμη και αν δεν έδειξε στην πράξη πως ξεκίνησε ουσιαστικά η σχέση άφησε να εννοηθεί πως τα (συν)αισθήματα υπάρχουν και μάλιστα και από τις δύο πλευρές.
Σ΄αυτά αναφέρομαι παραπάνω, που ενώ (προ)ϋπάρχουν σε κάθε σχέση της Κάντυ δε θέλετε να παραδεχτείτε πως το ίδιο συμβαίνει και με τον Άλμπερτ.

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 06, 2010 11:32 pm

Ακριβώς!!! Τα γεγονότα που περιγράφεις μπορούν να αποδοθούν σε οποιοδήποτε αγαπητό πρόσωπο και δεν ορίζουν σε καμία των περιπτώσεων μια σχέση, ιδιαίτερα μάλιστα αν ο ένας εξ αυτών λέει τα γκομενικά του στον άλλο κλαίγοντας στη αγκαλιά του άλλου!


Για το θέμα του image sack όχι δεν κατάλαβες καλά!


Τώρα εσύ πότε βγήκατε για καφέ με τη Μizuki δεν το κατάλαβα!

Λέει κάποια στιγμή ο μαθητής του στον Φρόιντ: κύριε αυτό που λέτε δεν είναι φροϊδικό!!! Και του λέει ο ΦΡΟΙΝΤ εσύ είσαι φροϊδικός εγώ είμαι ο Φρόιντ!

Έχεις επιστρατεύσει την έδρα magoλογίας, το πανεπιστήμιο Ιαπωνικών σπουδών, τις ανατολικές θρησκείες και κουλτούρες, το κέντρο μεταφυσικής και πάλι άκρη δεν βρίσκεις!!!! Που τις απέκτησες αυτές τις γνώσεις;
Δική σου δοξασία και εφεύρημα είναι αυτό το ψευδοδίλημμα, αυτή η πλάνη ότι η Candy κινδύνευε με τρεις νεαρούς που θα γνώρισε (αν γνώριζε) να χαρακτηριστεί μελισσούλα! (Ήμαρτον πια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 06, 2010 11:45 pm

Ακριβώς. Μπορούν να αποδοθούν σε οποιοδήποτε πρόσωπο, αλλά στην Κάντυ όλα αυτά αποδίδονται μόνο στους τρεις: Άντονυ, Τέρρυ, Άλμπερτ.

Και για τεκμηρίωσέ μου σε παρακαλώ πότε και με ποιό τρόπο αναφέρονται όλα τα παραπάνω στην Άννυ;;;

Όσο για το πού απέκτησα αυτές τις γνώσεις, δε νομίζω πως είναι κανένα μυστικό.
Ρώτησε τις Τερρυκιές φίλες σου από το Κάντυ Τέρρυ και θα σου τα επιβεβαιώσουν.

Και σε παρακαλώ, χρησιμοποίησε καλύτερο τρόπο όταν απευθύνεσαι σε μένα.

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 12:45 am

Στους τρεις; Καλά! Βγάλε ένα! Γιατί δύο επέδειξαν το πάθος της ζήλιας! Ο Anthony την έβλεπε απο τώρα σαν γυναίκα του και πέθανε με αυτή και ο άλλος της έπαιζε όλη τη νύχτα φυσαρμόνικα για να τη χαιρετήσει αφού είχε κάνει τη μεγαλύτερη θυσία που μπορούσε να κάνει. Ο τρίτος έπαιζε γκάιντα στους θάμνους και τα δέντρα!

Μπορώ να σου το αποδείξω και να ανεβάσω το υλικό που ζητάς (?) και τις εικόνες! Θα μου πάρει γύρω στο εικοσάλεπτο να βρω το υλικό και άλλο τόσο να το ανεβάσω!

Το θέμα μου όμως δυστυχώς με εσένα είναι ότι μόλις τα δεις θα κάνεις πάλι το "παγόνι" όπως τότε στο θέμα με την Άννυ που δε λυπήθηκες τον χρόνο μου και τον κόπο μου γειώνοντας με κανονικά , " κάνοντας την" στη μέση της συζήτησης διαπράττοντας απρέπεια!


Θα σου πω μόνο ότι στα πρώτα επεισόδια η Candy βίωσε όλα αυτά που λες όταν αποχωρίστηκε την Anny! Στο βίντεο μου μπορείς επίσης να δεις την τελική οθόνη που οι δυο φίλες (όπως και τη φωτό που η μία πιάνει την καρδιά της άλλης) βρίσκονται η μία στην αγκαλιά της άλλης και χάνουν τον κόσμο! ! Ένας ανόητος Μεξικανός μου άφησε σεξουαλικά υπονοούμενα στο κανάλι μου και αφού τα έσβησα τον μπάναρα δια παντός!


Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Annieb



Δεν νομίζω ότι είμαστε άγνωστοι και δεν νομίζω ότι πρέπει να με στείλεις στις φίλες μου τερυκιές ή όπου αλλού επιθυμείς εσύ για να πάρω μια απλή απάντηση! Έχεις ένα τρομερό ταλέντο ενός λεπτού υπόθεση να την κάνεις σίριαλ!

Δε νομίζω ότι στο συγκεκριμένο ποστ διατυπώθηκε κάτι που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν έχει ξαναειπωθεί!

......να χρησιμοποιώ καλύτερο τρόπο όταν απευθύνομαι σε εσένα!
Και όχι και στους άλλους; Μπράβο! Τον εαυτούλη σου μόνο! ( αστειεύομαι)
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 12:51 am

βρεεεεεε!!!!!!! δεν σταματατε και οι 2 λεω εγω!!!!!

τοση ωρα παρακολουθω και εχω μεινει με το στοματακι μου ανοιχτο! ελεος παιδια!!!! μεσα στα αγρια μεσανυχτα βρηκατε και σεις να μαλλωσετε?

δεν περιμενετε εμενα και τη nan να πλακωθουμε ολοι μαζι ανταμα???
μερα ομως, ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 12:56 am

Η αληθεια ειναι οτι μια αντιπαλοτητα ειναι αντιτληπτη απο ολους μας στο φορουμ και εμενα προσωπικα εχει αρχισει να με στεναχωρει σαν μελος. Το να βλεπω να διαπληκτιζονται μελη σε σημειο που να αγγιζει την προσωπικη διαφορα για θεματα που μας αρεσουν, τα αγαπαμε και επειδη ειναι τοσα χρονια σε εκρεμοτητα απο την δημιουργο τους καθομαστε και τα αναλυουμε, με κανει να θλιβομαι και να μην καταλαβαινω πως καταληγει ετσι μια αγαπημενη σε ολους μας παιδικη σειρα να προκαλει ενταση και κοντρα στους φαν της. Αδυνατω να καταλαβω και πραγματικα δεν ειναι ομορφο να συμβαινει. Απλως εξεφρασα τον συλλογισμο μου και μεχρι εκει. Ζητω συγνωμμη αν ενοχλησα καποιο μελος χωρις να θελω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nansecrets στις Παρ Μάης 07, 2010 1:33 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYH
Candy Fan
Candy Fan
EYH


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 48
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy & Antony
Registration date : 09/01/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 1:02 am

Αγάπες μου ο καθένας έχει την άποψή του και δημοκρατία έχουμε να την λέμε, αλλά δεν είναι όμορφο στα καλά καθούμενα να σφάζεστε με το γάντι.
Σας έχω δει και σε άλλο topic και το έκλεισε η Ελένη αν θυμάστε τι λέω. Κρίμα δεν είναι να μαλώνετε??? Μου είστε και οι 2 σας ιδιαίτερα συμπαθείς και λυπάμαι όταν σας βλέπω σε τέτοια λεκτική διαμάχη σχεδόν συνέχεια.Είμαστε όλοι φίλοι εδώ σωστά????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 1:23 am

elpidaki έγραψε:
βρεεεεεε!!!!!!! δεν σταματατε και οι 2 λεω εγω!!!!!

τοση ωρα παρακολουθω και εχω μεινει με το στοματακι μου ανοιχτο! ελεος παιδια!!!! μεσα στα αγρια μεσανυχτα βρηκατε και σεις να μαλλωσετε?

δεν περιμενετε εμενα και τη nan να πλακωθουμε ολοι μαζι ανταμα???
μερα ομως, ετσι?

Εσυ το πρωι εχεις διαβασμα μην το ξεχνας!!! Ασε την "αντιπαραθεση" για μετα τις εξετασεις!!! Και μην ξενυχτας!!! (σε μαλωνω τωρα!!!) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 10:02 am

Turrican έγραψε:
Στους τρεις; Καλά! Βγάλε ένα! Γιατί δύο επέδειξαν το πάθος της ζήλιας! Ο Anthony την έβλεπε απο τώρα σαν γυναίκα του και πέθανε με αυτή και ο άλλος της έπαιζε όλη τη νύχτα φυσαρμόνικα για να τη χαιρετήσει αφού είχε κάνει τη μεγαλύτερη θυσία που μπορούσε να κάνει. Ο τρίτος έπαιζε γκάιντα στους θάμνους και τα δέντρα!
Ο τρίτος την είχε υιοθετήσει ώστε να μπορέσει να περάσει όμορφες στιγμές με τον πρώτο και να ερωτευτεί το δεύτερο.
Επιπλέον... από πότε το "πάθος της ζήλειας" σημαίνει έρωτα δεν το έχω καταλάβει... Κάτι σε κόμπλεξ κατωτερότητας και ανασφάλειας μου βγάζει...
Και δεν νομίζω πως κάποιος από τους συντρόφους της Κάντυ ήταν παθολογικά ζηλειάρης... Φυσιολογικοί και οι δύο όπως η πλειοψηφία των ερωτευμένων..

Turrican έγραψε:
Μπορώ να σου το αποδείξω και να ανεβάσω το υλικό που ζητάς (?) και τις εικόνες! Θα μου πάρει γύρω στο εικοσάλεπτο να βρω το υλικό και άλλο τόσο να το ανεβάσω! ..... Θα σου πω μόνο ότι στα πρώτα επεισόδια η Candy βίωσε όλα αυτά που λες όταν αποχωρίστηκε την Anny! Στο βίντεο μου μπορείς επίσης να δεις την τελική οθόνη που οι δυο φίλες (όπως και τη φωτό που η μία πιάνει την καρδιά της άλλης) βρίσκονται η μία στην αγκαλιά της άλλης και χάνουν τον κόσμο!
Ένας ανόητος Μεξικανός μου άφησε σεξουαλικά υπονοούμενα στο κανάλι μου και αφού τα έσβησα τον μπάναρα δια παντός! !

Οκ. Θα ήθελα πολύ να τα δω αυτά που γράφεις. Από το μάνγκα όμως να τα ανεβάσεις... Το ανιμέ δεν ήταν η ιστορία της Κάντυ αλλά η άποψη της ΤΟΕΙ για την Κάντυ. Κάτι σαν φικ δηλαδή.
Που κολλάει τώρα το τι έγραψε ο Μεξικανός στο κανάλι σου δεν έχω καταλάβει...
Turrican έγραψε:
Το θέμα μου όμως δυστυχώς με εσένα είναι ότι μόλις τα δεις θα κάνεις πάλι το "παγόνι" όπως τότε στο θέμα με την Άννυ που δε λυπήθηκες τον χρόνο μου και τον κόπο μου γειώνοντας με κανονικά Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 175236 " κάνοντας την" στη μέση της συζήτησης διαπράττοντας απρέπεια! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 679307

Ντροπή μου... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 Να απευθυνθείς στην Ελένη για το ατόπημά μου ώστε να με μπανάρει...

Turrican έγραψε:
... Έχεις ένα τρομερό ταλέντο ενός λεπτού υπόθεση να την κάνεις σίριαλ!

Ναι... Το έχω και αυτό... τί να κάνουμε;;;; Δεν είμαι τέλεια... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 310719 Αγάπα το πλησίον σου...

_________________
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 160_im10


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Παρ Μάης 07, 2010 12:17 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 10:50 am

nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
βρεεεεεε!!!!!!! δεν σταματατε και οι 2 λεω εγω!!!!!

τοση ωρα παρακολουθω και εχω μεινει με το στοματακι μου ανοιχτο! ελεος παιδια!!!! μεσα στα αγρια μεσανυχτα βρηκατε και σεις να μαλλωσετε?

δεν περιμενετε εμενα και τη nan να πλακωθουμε ολοι μαζι ανταμα???
μερα ομως, ετσι?

Εσυ το πρωι εχεις διαβασμα μην το ξεχνας!!! Ασε την "αντιπαραθεση" για μετα τις εξετασεις!!! Και μην ξενυχτας!!! (σε μαλωνω τωρα!!!) Wink


αααα!!!!! με μαλλωνεις????? ελα ρε και πως δεν το καταλαβα????
βαλε καμια φατσα νευρικη να καταλαβαινω αλλη φορα!!!!

δεν ξενυχταωωωω!!!! μεχρι τις 12 και 30 καθησα! μετα μου εβαλαν τις φωνες!!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 1:53 pm

elpidaki έγραψε:
nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
βρεεεεεε!!!!!!! δεν σταματατε και οι 2 λεω εγω!!!!!

τοση ωρα παρακολουθω και εχω μεινει με το στοματακι μου ανοιχτο! ελεος παιδια!!!! μεσα στα αγρια μεσανυχτα βρηκατε και σεις να μαλλωσετε?

δεν περιμενετε εμενα και τη nan να πλακωθουμε ολοι μαζι ανταμα???
μερα ομως, ετσι?

Εσυ το πρωι εχεις διαβασμα μην το ξεχνας!!! Ασε την "αντιπαραθεση" για μετα τις εξετασεις!!! Και μην ξενυχτας!!! (σε μαλωνω τωρα!!!) Wink


αααα!!!!! με μαλλωνεις????? ελα ρε και πως δεν το καταλαβα????
βαλε καμια φατσα νευρικη να καταλαβαινω αλλη φορα!!!!

δεν ξενυχταωωωω!!!! μεχρι τις 12 και 30 καθησα! μετα μου εβαλαν τις φωνες!!!! lol!

Αρκετη ενταση ειχε εχτες το φορουμ απο μονο του δεν ηταν απαραιτητα τα νευρικα εμοτικονς, οπως θα καταλαβες!!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 6:29 pm

Χαίρομαι που κατάλαβες ότι δε σε προσέβαλα και συνεχίζεις μαζί μου τη συζήτηση!!! Για να δούμε τι θες σήμερα απο εμένα:


Aldebaran έγραψε:
Ο τρίτος την είχε υιοθετήσει ώστε να μπορέσει να περάσει όμορφες στιγμές με τον πρώτο και να ερωτευτεί το δεύτερο.
Επιπλέον... από πότε το "πάθος της ζήλειας" σημαίνει έρωτα δεν το έχω καταλάβει... Κάτι σε κόμπλεξ κατωτερότητας και ανασφάλειας μου βγάζει...
Και δεν νομίζω πως κάποιος από τους συντρόφους της Κάντυ ήταν παθολογικά ζηλειάρης... Φυσιολογικοί και οι δύο όπως η πλειοψηφία των ερωτευμένων..

Με χαρά μου βλέπω ότι έχεις ξεπεράσει την μεσογειακή ιδιοσυγκρασία και ζεις πια στη μακρινή Σουηδία! Εντυπωσιακό! Θα ήθελα όμως ομολογώ να σε δω απο μία μεριά όταν θα σου λέει αυτός που είσαι ερωτευμένη για μια άλλη! Άλλα τι λέμε τώρα....εσύ θα την καλέσεις στο σπίτι για καφέ για να γνωριστείτε και να της δώσεις συμβουλές!!! Φυσικά βέβαια ο Άντονυ και Τερρυ από αυτά που λες....... έχουν κόμπλεξ κατωτερότητας. Είδες που έπιασε το παράδειγμα του Φρόιντ ; Αν χρησιμοποιούσα πιθανότατα το παράδειγμα κάποιου μεγάλου ορθοπεδικού θα έκανες ίσως άλλη διάγνωση...Σύνδρομο Καρπιαίου Σωλήνα του Άλμπερτ που δυστυχώς δεν του επιτρέπει να κρατάει το..... φανάρι! Βέβαια εσύ δε σταμάτησες εκεί αφού βλέποντας ότι το σκεπτικό σου δεν στηρίζεται σε γερά θεμέλια προσέθεσες στα λόγια μου το....παθολογικός (!!!) Τώρα χρειάζομαι και παθολόγο!!! Για ιατρικό συμβούλιο το κόβω)!!! Μετά με διορθώνεις και απο επάνω λέγοντας μου ότι ο Τερρυ και ο Άντονυ είναι φυσιολογικοί και οι δύο τους!!! Τι άλλο να πω εγώ τώρα...... απλά ότι από την αρχή εγώ έλεγα ότι η δική τους στάση είναι φυσιολογική και του Άλμπερτ αφύσικη! Μπερδεύτηκες; Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 315913


Aldebaran έγραψε:

Οκ. Θα ήθελα πολύ να τα δω αυτά που γράφεις. Από το μάνγκα όμως να τα ανεβάσεις... Το ανιμέ δεν ήταν η ιστορία της Κάντυ αλλά η άποψη της ΤΟΕΙ για την Κάντυ. Κάτι σαν φικ δηλαδή.
Που κολλάει τώρα το τι έγραψε ο Μεξικανός στο κανάλι σου δεν έχω καταλάβει...

Μια στο καρφί και μια στο πέταλο! Δε σε πιάνω πουθενά! Σου είπα για το anime και τώρα μου ζητάς να δεις απο το manga....και ενώ σου είπα ότι η στάση σου με εκνεύρισε γιατί το υλικό που με κόπο εντόπιζα και ανέβαζα το αγνόησες τελείως! Και άντε να πάει στα κομμάτια....να ξανα ανεβάσω άλλα πιο κάτω που στο καταλογίζω αυτό επαναλαμβάνεις αμετανόητη το ίδιο ατόπημα ειρωνευόμενη ξανά τον κόπο μου! Δεν γνωρίζω γιατί το κάνεις αυτό άλλα γνωρίζω καλά ότι δεν θες να συζητήσεις ούτε σε ενδιαφέρει να μάθεις! Δε βαριέσαι όμως....μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει.Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 559993

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Candy3
Η Candy Χαιρετάει και αναπολεί!

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Candy2q
Πατρικό φιλί ο Άλμπερτ στο μέτωπο; Μητρικό απο την Candy και πατρικό όταν φόρεσε μουστάκι! Μην ανεβάζω και την άλλη...

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Candy1s
I love you!!!! Αν το έλεγε έτσι με αυτό τον τρόπο ο Άλμπερτ θα είχαμε πανηγύρια τώρα και τετελεσμένο! Χμμμ αν έβαζα το " Με την Candy περνάω όμορφα; Μπααααα....

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Candy4
Στεναχώρια απο το γράμμα και ξανά love αναπόληση!


Για το θέμα του Μεξικανού σε νοιώθω που δεν το κατάλαβες δεν ήταν εμφανές....

Απλά ήθελα να πώ ότι ένας τρίτος άσχετος που είδε τις φωτογραφίες νόμιζε αυτό......

Aldebaran έγραψε:

Ντροπή μου... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 889631 Να απευθυνθείς στην Ελένη για το ατόπημά μου ώστε να με μπανάρει...
Αυτό που λέγαμε και πριν......ειρωνεία άλλα ανέβασε να δούμε......
Να σε μπανάρουν έ;Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 720684 Εδώ σε δικαιολογώ 100% αφού έχεις μάθει σε άλλα περιβάλλοντα που που τέτοιες τακτικές τις έχουν για ψωμοτύρι. Από την άλλη ο σεβασμός στον διάλογο και η ύπαρξη ή όχι επιχειρημάτων δεν τιμωρείται από κανένα forum. Εύχομαι να μην βιώσεις ποτέ στη ζωή σου πως είναι να σου αφαιρούν βίαια τον λόγο και να ξεφτιλίζεσαι χωρίς την δυνατότητα να απαντήσεις.
Aldebaran έγραψε:

Ναι... Το έχω και αυτό... τί να κάνουμε;;;; Δεν είμαι τέλεια... Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 310719 Αγάπα το πλησίον σου...
lol!
Εγώ το αντίθετο συνέχεια βλέπω! Υπερβολικά τέλεια σε όλα! Μισείς το ψέμα είσαι υπέρ της ειρήνης, αγαπάς την οικολογία δεν πουλάς τους φίλους σου λες πάντα την αλήθεια, δε ζηλεύεις ποτέ! Είσαι λίγο αυστηρή μου φαίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 07, 2010 10:15 pm

Συγχαρητηρια Turrican για το τελευταιο σου post! Κατα την αποψη μου απαντησες ευστοχα στο θεμα που αφορουσε στην συγκριση των τριων σχεσεων της Καντυ (των δυο υπαρκτων και της μιας φανταστικης ή αμφισβητουμενης εστω). Τα επιχειρηματα σου μαζι με τις εικονες που ανεβασες, ειχαν δομη, λογικη συνεχεια, συνοχη, ακριβεια και κυριως δεν υποτιμουν την νοημοσυνη μου, κατι που το εκτιμω ιδιαιτερα στις τοποθετησεις! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 48364

Εμενα τουλαχιστον με καλυψες πληρως και δεν εχω τιποτα περισσοτερο να προσθεσω. Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 147157 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 205570
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ελένη
Admin
Ελένη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Ηλικία : 48
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μάης 08, 2010 12:30 am

Ο σεβασμός και η ευγένεια έχουν αρχίσει να πηγαίνουν περίπατο σε αυτό το φόρουμ... Είμαι υπέρ της ελευθερίας και δεν έχω βάλει καν κανόνες εδώ μέσα, επειδή πιστεύω ότι όλοι είμαστε αρκετά ώριμοι ώστε να λειτουργούμε σωστά χωρίς αυτούς.
Τελευταία βλέπω την τάση να διαταράσσεται η επί τριών ετών ηρεμία του φόρουμ από τα ίδια άτομα και η διακριτικότητά μου αντί να γίνει σεβαστή γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης.
Στο εξής θα πάψω να είμαι διακριτική. Είναι η τελευταία φορά που δέχομαι τέτοιες συμπεριφορές. Υπάρχουν άπειρα φόρουμ στα οποία μπορείτε να κάνετε διαγωνισμούς ειρωνείας και να σφαχτείτε. Εδώ είμαστε για άλλο λόγο.

_________________
The Hunger Site
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thenailhacker.blogspot.gr
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;   Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 2:23 am

[quote="domniki"]Ωραια θεμα Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 922907

Μπορω να παρω λιγο απ'ολα? Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 829804

1. ασφαλεια
2. ταξιδια-περιπετεια
3. συντροφικοτητα
4. ονειρο
5. προστασια
6. φιλία

Και εγω ολο το πακετο θα ηθελα !!!! Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 436003608 Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε; - Σελίδα 5 436003608
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Κάντυ στη ζωή του Άλμπερτ
» Ποια ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή της Κάντυ?
» Αν ο Άλμπερτ..
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
» Άντονυ-Άλμπερτ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: