Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΧθες στις 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.

Πήγαινε κάτω 
+17
anna
ntmhx
nansecrets
ntalia
ΜΙΜΙ
elpidaki
ariel
Λορένα
libra
nina
juliet
Funky_Axel
mariam
dolly
misspepper77
domniki
akaliakoukou
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:26 pm

Αυτο που διαβασαμε στη ελλαδα, ηταν το ιταλικο σε μεταφραση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:30 pm

ariel έγραψε:
Αυτο που διαβασαμε στη ελλαδα, ηταν το ιταλικο σε μεταφραση

α οκ....
αρα οι ιταλοι το εφτιαξαν!

λες να το διαβασω ή μπαα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:37 pm

Νομιζω οτι υπαρχει στο φορουμ, δεν χανεις τιποτα να διαμορφωσεις προσωπικη αποψη ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:40 pm

ariel έγραψε:
Νομιζω οτι υπαρχει στο φορουμ, δεν χανεις τιποτα να διαμορφωσεις προσωπικη αποψη ε;

σε εμπιστευομαι!!!!
πες μου εσυ!!!!
μην χασω και τον καιρο μου τζαμπα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 5:05 pm

elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
Νομιζω οτι υπαρχει στο φορουμ, δεν χανεις τιποτα να διαμορφωσεις προσωπικη αποψη ε;

σε εμπιστευομαι!!!!
πες μου εσυ!!!!
μην χασω και τον καιρο μου τζαμπα!!!!


την αποψη σου, δεν θα την εμπιστευσε σε κανενα! Την αποκταμε με κοπο και γι' αυτο την υπερασπιζομαστε ελπιδα! Σε αλλη περιπτωση καταντας φερεφωνο του ενος και του αλλου! παντα να ψαχνεις μονη σου τις αληθειες σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 5:07 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
Νομιζω οτι υπαρχει στο φορουμ, δεν χανεις τιποτα να διαμορφωσεις προσωπικη αποψη ε;

σε εμπιστευομαι!!!!
πες μου εσυ!!!!
μην χασω και τον καιρο μου τζαμπα!!!!


την αποψη σου, δεν θα την εμπιστευσε σε κανενα! Την αποκταμε με κοπο και γι' αυτο την υπερασπιζομαστε ελπιδα! Σε αλλη περιπτωση καταντας φερεφωνο του ενος και του αλλου! παντα να ψαχνεις μονη σου τις αληθειες σου!

οκ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 5:14 pm

δεν σε μαλωνω, απλα ειναι κατι που παρατηρω σε πολλα νεα παιδια!
πριν διαβασουν, ακουσουν, δουν κατι παντα θα με ρωτησουν χιλιες φορες αν αξιζει το χρονο τους... και το ταξιδι εχει τη μαγεία του βρε παιδια, τι να κανουμε, δεν γινεται να μην απογοητευτηται απο κατι, να μην χασετε το χρονο σας καπου... ετσι εγινε με ολους μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 5:15 pm

ariel έγραψε:
δεν σε μαλωνω, απλα ειναι κατι που παρατηρω σε πολλα νεα παιδια!
πριν διαβασουν, ακουσουν, δουν κατι παντα θα με ρωτησουν χιλιες φορες αν αξιζει το χρονο τους... και το ταξιδι εχει τη μαγεία του βρε παιδια, τι να κανουμε, δεν γινεται να μην απογοητευτηται απο κατι, να μην χασετε το χρονο σας καπου... ετσι εγινε με ολους μας....

το ξερω οτι δεν με μαλωνεις!!!!!

μμμναι......το χουμε εμεις αυτο......
ειμαστε πολυασχολα παιδια για αυτο!!!!!! ε μην σπαταλαμε χρονο σε ανουσια πραματα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 5:20 pm

Τι πολυασχολα βρε που ολες οι καφετεριες και τα μπαρακια ειναι τιγκα; Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 238107 τι παραπανω κανετε πια απο μας; (στην ηλικια σαςWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:28 pm

Να ρωτήσω κατι γιατί είμαι και λίγο άσχετη? Το τέλος του manga (To αυθεντικό) πιο είναι? Η Ιταλική συνέχεια απο που αρχίζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:32 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Να ρωτήσω κατι γιατί είμαι και λίγο άσχετη? Το τέλος του manga (To αυθεντικό) πιο είναι? Η Ιταλική συνέχεια απο που αρχίζει?

το αυθεντικο ειναι το αγγλικο! δλδ η καντυ τρεχει προς τον Αλμπερτ και αυτος της λεει να χαμογελαιε παντα ή κατι τετοιο. Απο κει το παιρνουν οι ιταλοι και το κανουν σαπουνοπερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:35 pm

Κατάλαβα... γιατί τα τελευταία τεύχη τα χω και ομολογώ οτι ούτε και μένα μου άρεσαν απ όσο θυμάμαι γιατί έχω κατι χροοοονια να τα διαβάσω αλλά επειδή το ξαναπιασα απτην αρχή ήθελα να ξέρω μεχρι που να διαβάσω... μη διαβάσω βλακειες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:43 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Κατάλαβα... γιατί τα τελευταία τεύχη τα χω και ομολογώ οτι ούτε και μένα μου άρεσαν απ όσο θυμάμαι γιατί έχω κατι χροοοονια να τα διαβάσω αλλά επειδή το ξαναπιασα απτην αρχή ήθελα να ξέρω μεχρι που να διαβάσω... μη διαβάσω βλακειες...

και το ιταλικο αξιζει τον κοπο! εγω μεχρι περσυ που διαβασα το αυθεντικο στα αγγλικα νομιζα οτι καντυ - τερρυ εμεναν μαζι!!! δεν ηταν κακο ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:48 pm

εγω παντως κοριτσια απ'το ιταλικο μονο κατι εικονες εχω δει και φυσικα βιαζομαουν να παω στις τελευταιες για να δω και την εκδοχη των ιταλων...η οποια ηταν και αναμενομενη διοτι εχουν φυρησει και ταινια με αυτο το τελος...καντυ και τερρυ μαζι δλδ...δλδ για να ακριβολογουμε πηραν σκορπια κομματια και τα κολλησαν μεταξυ τους στην ταιναι...τολμω να πω οτι οπως και στο περιοδικο δεν μου εκανε καμια αισθηση αυτο ! Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 11:53 pm

ariel έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
Κατάλαβα... γιατί τα τελευταία τεύχη τα χω και ομολογώ οτι ούτε και μένα μου άρεσαν απ όσο θυμάμαι γιατί έχω κατι χροοοονια να τα διαβάσω αλλά επειδή το ξαναπιασα απτην αρχή ήθελα να ξέρω μεχρι που να διαβάσω... μη διαβάσω βλακειες...

και το ιταλικο αξιζει τον κοπο! εγω μεχρι περσυ που διαβασα το αυθεντικο στα αγγλικα νομιζα οτι καντυ - τερρυ εμεναν μαζι!!! δεν ηταν κακο ε;

καθόλου κακό θα λεγα!! Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 3:12 pm

Το δράμα το δικό μου είναι ότι σαν παιδάκι που έπαιρνα το περιοδικό, είχα πειστεί ότι η Κάντυ με τον Τέρρυ μένουν μαζί στο τέλος...
έτσι υπήρχε αγαλίαση στην καρδούλα μου!!!
Δεν ξέρω γιατί αλλά ήμουν σίγουρη ότι για κάποιο λόγο κόπηκε η συνέχεια στην τηλεόραση αλλά στο περιοδικό μας έδωσαν το τέλος.
Βέβαια μου είχε κάνει εντύπωση που τα σκίτσα ήταν τραγικά και η ιστορία σαπουνόπερα, αλλά δεν ήξερα τίποτα για Μιζούκι και Ιγκαράσι ούτε για Ιταλικό μάνγκα κλπ κλπ...
Μέχρι που μπήκα σε αυτό εδώ το φόρουμ και διάβασα τις αναλύσεις της Λορένα...
Εκεί γύρισαν πίσω οι εφιάλτες της παιδικής μου ηλικίας και κόντεψα να πάθω κατάθλιψη....
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 238107 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 385145 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 385145 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 385145
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΙΑΠΩΝΕΖΑΑΑ!!!!!!
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 790358 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 385145 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 625188 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 559993 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 137270 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 137270

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 4:53 pm

Eγω ακάλια αυτό που έπαθες εσύ το έπαθα κι εγώ πέρυσι όταν είδα τα επεισόδια στο yutube μετά απο τόσα χρόνια και είχα κι εγώ την εντύπωση οτι ο Τέρρυ μένει με την Κάντυ, όταν τέλειωσε και είδα οτι στο τέλος δεν είναι με κανέναν έπαθα σοκ. Παρηγορήθηκα βέβαια με το περιοδικό γιατί το χα το τελευταίο τεύχος, βέβαια και σε μένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα απο ένα σημείο και μετά γιατί όλα ηταν τραβηγμένα απο τα μαλλιά αλλά δεν παύει το τέλος να ήταν χάπι έντ. I love you
Όταν ανακάλυψα το φόρουμ έπαθα το δευτερο σοκ μόλις έμαθα οτι όλο αυτό δεν ισχύει.... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 238107
Οπότε υπομονή... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 5:56 pm

αναλαμπη!!! μολις καταλαβα γιατι ειχα αμυδρα στο μυαλο μου μια κατασταση τυπου οτι καποιος απο τους δυο φευγει απογοητευμενος απο κατι που ακουσε. ειναι η σκηνη στην ιταλικη συνεχεια που η Καντυ ακουει απο τον Τερρυ την προβα για το εργο που θα ανεβασει και που ειναι η ιστορια του με την Καντυ και την Σουζαννα. και δεν θυμομουν γιατι ειχα αυτο στο μυαλο μου τοσα χρονια!!! και μετα την συναντηση τους στο δρομο που ειναι οι τελευταιες σκηνες. μαλλον το ειχα διαβασει απο τα περιοδικα της αδελφης μου. το ειχα ξεχασει τοσα χρονια και δεν ηξερα γιατι ειχα αυτη την εντυπωση.
γι αυτο οταν μου ειπε μια μερα η aldebaran οτι υπαρχει και ο Αλμπερτ εμεινα εκπληκτη γιατι τον ειχα στο μυαλο μου μονο σαν τον κυριο Αλμπερτ, καποιον πολυ μεγαλυτερο της, που απλα την εσωσε απο το ποταμι... μεχρι που ειδα περυσι ξανα τα επεισοδια και διαβασα το manga....

τωρα μου ξεκαθαρισαν αρκετα στη θολη εικονα που ειχα τοσα χρονια...
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 12:14 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Eγω ακάλια αυτό που έπαθες εσύ το έπαθα κι εγώ πέρυσι όταν είδα τα επεισόδια στο yutube μετά απο τόσα χρόνια και είχα κι εγώ την εντύπωση οτι ο Τέρρυ μένει με την Κάντυ, όταν τέλειωσε και είδα οτι στο τέλος δεν είναι με κανέναν έπαθα σοκ. Παρηγορήθηκα βέβαια με το περιοδικό γιατί το χα το τελευταίο τεύχος, βέβαια και σε μένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα απο ένα σημείο και μετά γιατί όλα ηταν τραβηγμένα απο τα μαλλιά αλλά δεν παύει το τέλος να ήταν χάπι έντ. I love you
Όταν ανακάλυψα το φόρουμ έπαθα το δευτερο σοκ μόλις έμαθα οτι όλο αυτό δεν ισχύει.... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 238107
Οπότε υπομονή... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 310719


Δεν είστε οι μόνες κορίστια και το εγώ το ίδιο έπαθα. Θα πρέπει να ιδρύσουμε σύλλογο: Nόμιζα οτι η κάντυ ειχε άλλο τέλος,
για συντομία: ΣΝΟΚΕΑΤ

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 36501
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 1:05 pm

ntmhx έγραψε:



Δεν είστε οι μόνες κορίστια και το εγώ το ίδιο έπαθα. Θα πρέπει να ιδρύσουμε σύλλογο: Nόμιζα οτι η κάντυ ειχε άλλο τέλος,
για συντομία: ΣΝΟΚΕΑΤ

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 36501

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 9:08 pm

lol! lol! lol! κι εγω, κι εγω μελος του ΣΝΟΚΕΑΤ!!!!

Περασε, αμερική, ευρώπη και αφρική (την ασία την αφησαμε στην απέξω lol! ) αλλά τελικά ο Τερρυ και η Καντυ μένουν μαζί!!! Σαν καντυφαν, δεν είχα ποτέ αγωνία για το τέλος, για μενα ήταν δεδομένο!!! Η απορία μου ηταν για τις αλμπερτικές! Αν εβλεπαν το άνιμε που έβλεπα και διάβαζαν το ίδιο περιοδικό, πού είχαν δει Κάντυ και Αλμπερτ μαζί στο τέλος; Δεν ήταν άτοπο για τα ελληνικά δεδομένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 9:44 pm

χαχαχαχ κ εγω κ εγω!!!!!! μα ειχα εκνευριστει απιστευτα!!!!!!!!!! περιμενα 20 χρονια για να δω τα τελευταια επεισοδια κ το αποτελεσμα ηταν αυτο?????? :affraid: :affraid: δν μου εφταναν τα ψυχολογικα απ το θανατο του Αντονυ που ειχα παθει σοκ το πιτσιρικι, να αποκτησω κ αλλα ψυχολογικα????? Suspect καλα αν το τελος της συνεχειας ειναι μαπα εχει να φαει τοσες καταρες αυτη η γιαπωνεζα που η μονη λυτρωση της θα ειναι να κανει χαρακιρι!!!!! Παιρνω το αεροπλανο κ παω Ιαπωνια με τη μια!!! Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 10:00 pm

αννα ερχομαι κι εγω μαζι σου σφαιρα !!!!!!!!!!!...θα γραψε που θα γραψει την συνεχεια...να ευσταθει τλχστν αλλιως βραστα χαραλαμπε ! Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 10:12 pm

ntalia έγραψε:
αννα ερχομαι κι εγω μαζι σου σφαιρα !!!!!!!!!!!...θα γραψε που θα γραψει την συνεχεια...να ευσταθει τλχστν αλλιως βραστα χαραλαμπε ! Suspect

σε γενικες γραμμες παντως ειμαι επιφυλακτικη.....Μιζουκι ειναι αυτη.........Μπορει να της ηρθε καμια ιδεα ο Αλμπερτ να παει στο Ματσου Πιτσου για να βρει τον εαυτο του γιατι δν την παλευει στο ρολο του θειου Γουιλλιαμ......και ο Τερρυ να παει στον πολεμο για να γλιτωσει απ την Σουζανα κ εκει απο μια ναρκη να ακρωτηριαστει κ αυτος....Καπου εκει ενδιαμεσα η Καντυ μην αντεχοντας αλλο που με κανενα γκομενο δν λεει να στεριωσει, αποφασιζει να γινει καλογρια σαν την αδερφη Μαρια (η κυρια πονυ μας εχει αφησει χρονους εννοειται) και οταν μαθαινει για το ατυχημα του Τερρυ, αποφασιζει ως νοσοκομα κ ως καλογρια να του συμπαρασταθει και να γηροκομησει κ αυτον κ τη Σουζανα μεχρι να πεθανουν.........Και μετατρεπουν το ορφανοτροφειο σε γηροκομειο, μαζευουν και καμια 20αρια ραμολιμεντα ακομη κ ετσι περνουν τα υπολοιπα χρονια μεχρι τα βαθια γεραματα, με τηλιο και πανες tena για την ακρατεια!!!!!!!! Suspect Suspect Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26, 2010 10:15 pm

anna έγραψε:
ntalia έγραψε:
αννα ερχομαι κι εγω μαζι σου σφαιρα !!!!!!!!!!!...θα γραψε που θα γραψει την συνεχεια...να ευσταθει τλχστν αλλιως βραστα χαραλαμπε ! Suspect

σε γενικες γραμμες παντως ειμαι επιφυλακτικη.....Μιζουκι ειναι αυτη.........Μπορει να της ηρθε καμια ιδεα ο Αλμπερτ να παει στο Ματσου Πιτσου για να βρει τον εαυτο του γιατι δν την παλευει στο ρολο του θειου Γουιλλιαμ......και ο Τερρυ να παει στον πολεμο για να γλιτωσει απ την Σουζανα κ εκει απο μια ναρκη να ακρωτηριαστει κ αυτος....Καπου εκει ενδιαμεσα η Καντυ μην αντεχοντας αλλο που με κανενα γκομενο δν λεει να στεριωσει, αποφασιζει να γινει καλογρια σαν την αδερφη Μαρια (η κυρια πονυ μας εχει αφησει χρονους εννοειται) και οταν μαθαινει για το ατυχημα του Τερρυ, αποφασιζει ως νοσοκομα κ ως καλογρια να του συμπαρασταθει και να γηροκομησει κ αυτον κ τη Σουζανα μεχρι να πεθανουν.........Και μετατρεπουν το ορφανοτροφειο σε γηροκομειο, μαζευουν και καμια 20αρια ραμολιμεντα ακομη κ ετσι περνουν τα υπολοιπα χρονια μεχρι τα βαθια γεραματα, με τηλιο και πανες tena για την ακρατεια!!!!!!!! Suspect Suspect Suspect

ομολογω πως αυτη θα ηταν μια απ'τις εκδοχες της μιζουκι...αν θελει παλι να μας δειξει τον σκληρο της εαυτο...στην προκειμενη περιπτωση αν συμβει αυτο 'η κατι παρομοιο στην συνεχεια...δεν θα θελα ουτε καν να την διαβασω την συνεχεια...ελεος δλδ δεν θα με στειλει αυτη ..! Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 238107 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. - Σελίδα 2 506181
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» κατεβασμα μανγκα
» Η Άννα των αγρών / Το μάνγκα
» Emma (Το μάνγκα σε τόμους)
» Σχόλια για το μάνγκα "Swan"
» Anne of Green Gables (Το μάνγκα σε τόμους)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: