Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.

Πήγαινε κάτω 
+17
anna
ntmhx
nansecrets
ntalia
ΜΙΜΙ
elpidaki
ariel
Λορένα
libra
nina
juliet
Funky_Axel
mariam
dolly
misspepper77
domniki
akaliakoukou
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 1:56 am

Τα σκίτσα ήταν χάλια και η ιστορία τρελλή σε κάποια σημεία.
Όμως μου άρεσε το τέλος της πάρα πολύ αφού επιτέλους βλέπουμε την Κάντυ και τον Τέρρυ μαζί.
Την ιταλική συνέχεια μας την έχει παρουσιάσει πολύ όμορφα η Λορένα στη γενική συζήτηση.
Σκέφτηκα όμως να σκανάρω και να σας δώσω εδώ τις τελευταίες σελίδες!!!
Το περιοδικό μου το είχα δανείσει και μου το επέστρεψαν σε άθλια κατάσταση δυστυχώς, παρόλα αυτά προσπάθησα να κάνω το καλύτερο δυνατό σκανάρισμα...

Με πολλή αγάπη για τη Δομνίκη, που τη στεναχώρεσε μάλλον, έτσι υποθέτω δηλαδή, το φινάλε της Λούνα, τουλάχιστον να δει την εκδοχή της Κάντυ με το φινάλε των Ιταλών, που επιτέλους βλέπουμε Κάντυ και Τέρρυ μαζί!!!
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 632323


Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 9:41 am

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 10:23 am

Ευχαριστουμε εργατικη μελισσουλα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 41307

Εχεις κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια με το σκανερ σου Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 509524
Εισαι αξιεπαινη Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 41307

Το σχολιο μου:
Μπορει η Καντυ και ο Τερρυ να παρουσιαζονται μαζι στο τελος του ιταλικου, αλλα μου φαινονται καπως ξενερωτοι και αλλαγμενοι απο τους ηρωες της Μιζουκι.

Παρολη την απογοητευση μου για το αυθεντικο τελος, το προτιμω απο το αρλεκινικο τελος των Ιταλων.

Η επιλογη της Καντυ να γινει νοσοκομα ηταν μια επιλογη ζωης που εξεφραζε την αναγκη της να προσφερει σε οσους μπορουσε. Δεν νομιζω οτι θα αλλαζε το επαγγελμα της. Ποια δικαιολογια χρησιμοποιουν οι Ιταλοι για την αλλαγη αυτη? Μου εχουν πει οτι συμβαινουν σημεια και τερατα στην ιταλικη συνεχεια και δεν θελησα να την διαβασω.

Και παλι σ'ευχαριστω akaliakoukou Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 1370021294

Eιμαι λιγο αρρωστη σημερα και με βλεπω κρεβατωμενη το σ/κ... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 506181
Παω να διαβασω Λουνα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 798155
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 10:42 am

Ρε παιδιά;;;
Τι το έκανα το μηνυμά μου;;;

Άλλα για άλλα έσβησα;;;;

Ακάλια, μπορείς να το επαναφέρεις;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 11:10 am

Ποιο μήνυμα?
Δεν βλέπω τίποτα άλλο εκτός από μία γκιλοτίνα..

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 11:32 am

domniki έγραψε:

Το σχολιο μου:
Μπορει η Καντυ και ο Τερρυ να παρουσιαζονται μαζι στο τελος του ιταλικου, αλλα μου φαινονται καπως ξενερωτοι και αλλαγμενοι απο τους ηρωες της Μιζουκι.

Παρολη την απογοητευση μου για το αυθεντικο τελος, το προτιμω απο το αρλεκινικο τελος των Ιταλων.

Η επιλογη της Καντυ να γινει νοσοκομα ηταν μια επιλογη ζωης που εξεφραζε την αναγκη της να προσφερει σε οσους μπορουσε. Δεν νομιζω οτι θα αλλαζε το επαγγελμα της. Ποια δικαιολογια χρησιμοποιουν οι Ιταλοι για την αλλαγη αυτη? Μου εχουν πει οτι συμβαινουν σημεια και τερατα στην ιταλικη συνεχεια και δεν θελησα να την διαβασω.

Ξενέρωτοι δεν θα πει τίποτα!!!
Και τα σκίτσα χάλια! Φαντάσου ότι οι τελευταίες σελίδες είναι σε κάπως καλύτερη κατάσταση, πού να δεις τα προηγούμενα σκίτσα... δράμα! Καλά και υπήρχε η Λούνα, από ένα σημείο και μετά κυρίως για τη Λούνα συνέχισα να αγοράζω το περιοδικό...
Όσο για την ιστορία... το παρατράβηξαν... με πολύ λίγα λόγια: η Κάντυ αποφάσισε να γίνει γιατρός και την έστειλε ο Άλμπερτ στη Γαλλία να σπουδάσει. Κάποια στιγμή ο Άλμπερτ κάνει ένα ταξίδι και το πλοίο του βυθίζεται. Ο θείος Γουίλιαμ πεθαίνει και πετάνε την Κάντυ από την οικογένεια. Δεν έχει λεφτά να συνεχίσει τις σπουδές της και αναγκάζεται να δουλέψει. Η Σουζάννα είχε πρόβλημα με την καρδιά της και πέθανε. Η Κάντυ ξανασμίγει με τον Τέρρυ, όμως ήταν σε απόσταση γιατί είχε συνεχώς περιοδείες. Ο γιος του σκηνοθέτη που ήταν ερωτευμένος με τη Σουζάννα είχε γράψει ένα σενάριο με τη ζωή της Σουζάννας στο οποίο τελικά θα επαιζε η Κάρεν. Η Κάντυ πάει να κάνει έκπληξη του Τέρρυ και τον βλέπει να κανει πρόβα με την Κάρεν και πέφτει στη σκηνή που λέει στη Σουζάννα ότι θα αφήσει την Κάντυ και θα μείνει για πάντα μαζί της. Η Κάντυ νομίζει ότι όλα αυτά τα λέει στ'αλήθεια στην Κάρεν και φεύγει απελπισμένη. Ο δρόμος της τη βγάζει στην... Αφρική... όπου συναντάει εκεί την Πάττυ(!!! Έλεος! η Πάττυ δεν θυμάμαι πώς είχε βρεθεί εκεί) (και η Κάντυ πέρασε ένα ναυάγιο...) Κάποια στιγμή εμφανίζεται από το πουθενά ο Άλμπερτ εκεί ο οποίος τελικά ήταν ζωντανός και τις παίρνει πίσω στην Αμερική. Εκεί κλείνει εισητήρια για το θέατρο που παίζει ο Τέρρυ και παίρνει με το ζόρι την Κάντυ να δουν την παρασταση και η Κάντυ διαπιστώνει ότι αυτό που είχε δει ήταν πρόβα... τα ξαναβρίσκει με τον Τέρρυ αλλά και πάλι αποχωρίζονται γιατί ο Τέρρυ είχε περιοδείες... ένας πανικός γίνεται...
Δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί είχα ξενερώσει αφάνταστα και το διάβασα μία φορά και αυτό ήτανε. Τα μόνα τεύχη που διάβασα περισσότερο ήταν αυτά που είχαν να κάνουν με τον Τέρρυ αλλά και πάλι ήταν άθλια τα σκίτσα, και το σενάριο και οι διάλογοι απελπισία...

Παρόλα αυτά και πάλι, το φινάλε αυτό το προτιμώ κι εγώ!!!

Δομνίκη περαστικούλια!!!
Μήπως σου σηκώθηκε πυρετός από το φινάλε της Λούνα????

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠεμ Νοε 20, 2008 12:00 pm

Εν ολιγης, γινεται χαμος στα ιταλικα επεισοδια Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 238107

akaliakoukou έγραψε:

Δομνίκη περαστικούλια!!!
Μήπως σου σηκώθηκε πυρετός από το φινάλε της Λούνα????


Οχι Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 310719 αλλα χθες ειχαν ανοιξει οι συναδελφοι τα παραθυρα στο γραφειο και παγωσα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 506181
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΠαρ Νοε 21, 2008 10:17 am

Αφού θέλησαν να δώσουν την δική τους συνέχεια (και δεν θα το γλύτωναν το μαλλιοτράβηγμα με την Μιζούκι για τα δικαιώματα)ήθελα να ήξερα γιατί το διαχειριστηκαν με τόση προχειρότητα την στιγμή που θα θέλαν να το πλασάρουν σε μια αγορά που κυριολεκτικά "ψοφούσε" για μια συνέχεια...Πραγματικά με λυπίζει να βλέπω πως κατάντησαν την Κάντυ,αλλά ευχαριστώ καλή μου Ακάλια που μου έδωσες μια εικόνα για τα ιταλικά σχέδια και το τέλος που δεν είχα ιδέα οτι υπήρχαν καν...πριν το ακούσω απο την Χουανίτα τυχαία σε ένα θρέντ. Άλλωστε και μόνο που διάβασα κάτι διαφορετικό με την Κάντυ με χαροποίησε...παρολλαυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Δεκ 01, 2008 7:44 am

misspepper77 έγραψε:
Αφού θέλησαν να δώσουν την δική τους συνέχεια (και δεν θα το γλύτωναν το μαλλιοτράβηγμα με την Μιζούκι για τα δικαιώματα)ήθελα να ήξερα γιατί το διαχειριστηκαν με τόση προχειρότητα την στιγμή που θα θέλαν να το πλασάρουν σε μια αγορά που κυριολεκτικά "ψοφούσε" για μια συνέχεια...

Αυτο ειναι ενα καλο ερωτημα: πώς κυκλοφορησαν την συνεχεια μιας σειρας που δεν τους ανηκε? Ειναι καπως περιεργο Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 175236

Σχετικα με την προχειροτητα, μαλλον δεν θα ειχαν πολυ χρονο να φτιαξουν τη συνεχεια και θα εγινε κατι βιαστικά. Ισως να καταλαβαν την τελευταια στιγμη οτι η σειρα ειχε απηχηση, ισως παλι να την συνεχισαν μετα απο παρακληση των αναγνωστων. Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΚυρ Απρ 05, 2009 10:02 pm

Καλησπέρα σας είμαι σχετικά νέα στο forum σας.... και τώρα σιγά σιγά ανακαλύπτω τα θεματά σας.... Θα ήθελα να σας πω τη δική μου εμπειρία.... Βλέπετε ως πιτσιρίκι έπαιρνα το περιοδικό και αφού είχα χάσει το τέλος στην σειρά καλή ώρα όπως η Ακάλια... το αγόραζα χωρίς να ξέρω ότι η σειρά είχε το συγκεκριμένο τέλος... κάποια στιγμή σταμάτησα να το παίρνω και αυτό καθώς στερούταν ενδιαφέροντος όπως ένοιωθα τότε.. και είχαν περάσει και τα κρίσιμα τεύχη με το θάνατο της Σουζάνας ...όπου το happy end ήταν θέμα χρόνου.... Γενικά πάντως είχα μείνει με την εντύπωση ότι η Κάντυ με τον Τέρρυ θα κατέληγαν μαζί... Όταν λίγο καιρό πριν βρήκα κάποιο site όπου έψαχνα παιδικά για τα πιτσιρίκια ανακάλυψα όλα τα επεισόδια της σειράς.. και άρχισα να τα κατεβάζω και να τα κάνω DVD. Εκεί ανακάλυψα και το τέλος που είχε η σειρά... έλα όμως που μου είχε καλλήσει ότι άλλο τέλος είχε κανονικά και απλώς δεν είχαν ανεβάσει όλα τα επεισόδια... έψαξα στα διάφορα site και ανακάλυψα την αλήθεια μετά βρήκα και τα περιοδικά (όλα με το ιταλικό τέλος-'Ηθελα να το δω και ας μην είναι αληθινό- ζόρια που τραβάει ο κόσμος θα μου πείτε). Και τότε θύμωσα γιατί οι Ιταλοί πραγματικά πέρα ότι παραποίησαν την ιστορία της Κάντυ, παραποίησαν και όλους τους χαρακτήρες, μηδενός εξαιρούμενου είνια όλοι ξενέρωτοι μόνο η Άννυ τους γλίτωσε αλλά αυτή ήταν έτσι και αλλιώς. Η ιστορία τους μπάζει από παντού και τα περισσότερα γεγονότα που περιγράφονται είναι για γέλια το λιγότερο.....Δεν χρειάζεται να αναφέρω συγκεκριμένα....Όσοι τα έχουν διαβάσει τα ξέρουν... πάντως το μόνο που έχω να πω. Είναι ότι χίλιες φορές το original και ας μη με ευχαριστεί το τέλος παρά το ιταλικό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Απρ 06, 2009 3:39 am

Όντως οι Ιταλοί το παρατράβηξαν...
όμως, θέλω να κρατήσω την τελευταία σελίδα και τα λόγια που γράφει....

"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"




Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Απρ 06, 2009 2:55 pm

akaliakoukou έγραψε:


"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"
[/font]


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589

Βρε παιδιά.
Αυτό το ήξεραν από το κολέγιο.
Ακόμη εκεί έμειναν; Δεν προχώρησαν καθόλου τη σχέση τους;

Το τέλος που έδωσαν οι Ιταλοί με ξενέρωσε πολύ περισσότερο από εκείνο το "φλου" της τηλεόρασης.
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 238107
Και όσο θυμάμαι τη χαρά που έκανα όταν στο τελευταίο (κανονικό) τεύχος διάβαζα πως η Κάντυ θα βρίσκεται στα περίπτερα και την επόμενη εβδομάδα. Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 625188
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Απρ 06, 2009 3:23 pm

Ένα σκιτσογράφο της προκοπής δεν μπορούσαν να βρουν οι Ιταλοί; Χάλια τα σκίτσα, από υπόθεση ....το μόνο που χάρηκα ήταν ότι ο Τέρυ και η Κάντυ ήταν επιτέλους μαζί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΤετ Απρ 22, 2009 10:36 pm

akaliakoukou έγραψε:
Όντως οι Ιταλοί το παρατράβηξαν...
όμως, θέλω να κρατήσω την τελευταία σελίδα και τα λόγια που γράφει....

"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"




Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589
Ένταξει να συμφωνήσω ότι είναι πολύ ωραία αυτά που γράφουν αλλά και στο original magna δείχνει την Καντυ να τρέχει να αγκαλιάσει τον Άλμπερτ στο λόφο της Πόνυ. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι το λεκτικό σε κάποιες μεταφράσεις ελληνική-αγγλική δεν βοηθάει για σαφή συμπεράσματα αλλά αν προτιμήσουμε τη γαλλική Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 125220 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 125220 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 125220 σίγουρα είναι ένα πολύ ωραίο φινάλε....
Άλλωστε ο Άλμπερτ ήταν, είναι και θα είναι για πάντα δίπλα της... Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589
όχι σαν μερικούς μερικούς.... ονόματα δεν λέμε Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 147157 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 147157 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 147157
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:12 pm

Κατι μου θυμιζει αυτο!

Θυμαμαι το ειχε η ξαδερφη μου (Στα Ιταλικα).

Ευχαριστω που το ανεβασες,τα σχεδια ειναι πολυ ωραια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:17 pm

Aldebaran έγραψε:
akaliakoukou έγραψε:


"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"
[/font]


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 540227589

Βρε παιδιά.
Αυτό το ήξεραν από το κολέγιο.
Ακόμη εκεί έμειναν; Δεν προχώρησαν καθόλου τη σχέση τους;


Το τέλος που έδωσαν οι Ιταλοί με ξενέρωσε πολύ περισσότερο από εκείνο το "φλου" της τηλεόρασης.
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 238107
Και όσο θυμάμαι τη χαρά που έκανα όταν στο τελευταίο (κανονικό) τεύχος διάβαζα πως η Κάντυ θα βρίσκεται στα περίπτερα και την επόμενη εβδομάδα. Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 625188


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Για πες, για πες, γιατί η σχέση του Άλμπερτ και της Κάντυ από το λόφο ξεκινά και εκεί καταλήγει (κοίτα από άγνωστοι που βγήκαμε και συγγενείς) . Εσύ λες οτι δεν προχωρά καθόλου αυτή η σχέση; lol! Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά οι Ιταλοί αντέγραψαν αυτό το στοιχείο από τη Μιζούκι, χαχα, χαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:27 pm

Funky_Axel έγραψε:
Κατι μου θυμιζει αυτο!

Θυμαμαι το ειχε η ξαδερφη μου (Στα Ιταλικα),πισω στην Ιταλια,πιτσιρικια ημασταν.

Ευχαριστω που το ανεβασες,τα σχεδια ειναι πολυ ωραια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:44 pm

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
akaliakoukou έγραψε:


"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"
[/font]


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 24956

Βρε παιδιά.
Αυτό το ήξεραν από το κολέγιο.
Ακόμη εκεί έμειναν; Δεν προχώρησαν καθόλου τη σχέση τους;


Το τέλος που έδωσαν οι Ιταλοί με ξενέρωσε πολύ περισσότερο από εκείνο το "φλου" της τηλεόρασης.
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 238107
Και όσο θυμάμαι τη χαρά που έκανα όταν στο τελευταίο (κανονικό) τεύχος διάβαζα πως η Κάντυ θα βρίσκεται στα περίπτερα και την επόμενη εβδομάδα. Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 625188


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Για πες, για πες, γιατί η σχέση του Άλμπερτ και της Κάντυ από το λόφο ξεκινά και εκεί καταλήγει (κοίτα από άγνωστοι που βγήκαμε και συγγενείς) . Εσύ λες οτι δεν προχωρά καθόλου αυτή η σχέση; Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά οι Ιταλοί αντέγραψαν αυτό το στοιχείο από τη Μιζούκι, χαχα, χαχα

Αυτο ειναι ενα θεμα που το εχω σκεφτει πολλες φορες. Αν και δεν το διαβασα γιατι οι καλλιτεχνικες διαφορες με χαλουσαν, δεν μπορω να μην αναρωτηθω γιατι οι Ιταλοι επελεξαν αυτο το τελος. Ολοκληρη παραγωγη δεν πηρε πρεφα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 125220 τον μεγαλο ερωτα (Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 889631 ) Καντυ-Αλμπερτ ;;;;;; Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:52 pm

nina έγραψε:
juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
akaliakoukou έγραψε:


"Σ'ένα λόφο ξανά, η Κάντυ κι ο Τέρρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο,
η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δυο μαζί.
Μαζί για πάντα!"
[/font]


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 24956

Βρε παιδιά.
Αυτό το ήξεραν από το κολέγιο.
Ακόμη εκεί έμειναν; Δεν προχώρησαν καθόλου τη σχέση τους;


Το τέλος που έδωσαν οι Ιταλοί με ξενέρωσε πολύ περισσότερο από εκείνο το "φλου" της τηλεόρασης.
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 238107
Και όσο θυμάμαι τη χαρά που έκανα όταν στο τελευταίο (κανονικό) τεύχος διάβαζα πως η Κάντυ θα βρίσκεται στα περίπτερα και την επόμενη εβδομάδα. Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 625188


Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Για πες, για πες, γιατί η σχέση του Άλμπερτ και της Κάντυ από το λόφο ξεκινά και εκεί καταλήγει (κοίτα από άγνωστοι που βγήκαμε και συγγενείς) . Εσύ λες οτι δεν προχωρά καθόλου αυτή η σχέση; Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Lol Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά οι Ιταλοί αντέγραψαν αυτό το στοιχείο από τη Μιζούκι, χαχα, χαχα

Αυτο ειναι ενα θεμα που το εχω σκεφτει πολλες φορες. Αν και δεν το διαβασα γιατι οι καλλιτεχνικες διαφορες με χαλουσαν, δεν μπορω να μην αναρωτηθω γιατι οι Ιταλοι επελεξαν αυτο το τελος. Ολοκληρη παραγωγη δεν πηρε πρεφα Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 125220 τον μεγαλο ερωτα (Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 889631 ) Καντυ-Αλμπερτ ;;;;;; Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684 Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 720684

Αχ, και μετά μας λέει η Αριάδνη για τους hot latin lovers...έλα εδώ κυρία μοτ έχουμε και αποδεικτικά στοιχεία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 10:53 am

Αυτό το ΣΚ αξιώθηκα να διαβάσω όλο το manga σκαναρισμένο (το είδα σε προτζέκτορα... Κάντυ-Τέρρυ σε 100 ιντσες διάμετρο.... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!).

Θα συμφωνήσω με όσα έχουν γραφτεί παραπάνω.
Ξενέρωτοι χαρακτήρες, ξενέωτη ιστορία, ξενέρωτα σκίτσα. Αλλού γι'αλλού το σύστημα. Έκανε μπαμ ότι δεν είναι Μιζούκι, αλλά όταν είσαι 10 χρονών που να το συνειδητοποιήσεις;;;

Τώρα εξηγείται γιατί μου άρεσε περισσότερο η Λούνα από ένα σημείο και μετά.
Πάντως τουλάχιστον (αφού τραβήξαν την ιστορία από τα μαλλιά), κατέληξαν οι Κάντυ-Τέρρυ μαζί.

Άντε τώρα και στης Μιζούκι το στόρυ (είπαμε-η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία) lol! Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 11:54 am

Η συνεχεια της Ιταλιας αρχισε να κανει νερα στα σκιτσα (και στο σεναριο) με το ξεκινημα της.
Θυμαμαι, που μετα την πρωτη αποπειρα αρραβωνιασματος με τον Νηλ, εγινε και μια δευτερη (των ιταλων). Λιγο μετα την αποκαλυψη του Αλμπερτ σαν πριγκιπα, ο Νηλ την απηγαγε. Στο περιπου ιδιο σκηνικο οι αρραβωνες , θυμαμαι που προσεξα ποσο "ασχημη" μου φαινοταν η καντυ και το φορεμα της, κατι δεν μου πηγαινε καλα..
Τα σκιτσα ηταν πραγματικα αθλια, το ιδιο και το σεναριο. Συντομα αρχισα να νιωθω τυψεις που δεν μου αρεσε η ιστορια της καντυ. Επαιρνα και εγω το περιοδικο μονο για την Λουνα και ολα τα υπολοιπα μου φαινοταν ξενερωτα.
Διαβασα πεταχτα την ιστορια και.. πραγμα απιστευτο μεχρι τοτε, κοιταζα στα πισω φυλλα να δω ποτε θα τελειωσει (τοσο δεν την αντεχα). Ακομη και η υπολοιπη υλη του περιοδικου με τα αφιερωματα μου φαινοταν "καπως"

Οταν η καντυ πηγε να σπουδασει γιατρος, εκει ενιωσα πως πραγματικα παρατραβηξε η δουλεια. Αρχισα να κοιτω τα παλια περιοδικα, οταν ειχε γινει νοσοκομα. Ειχε κατι περιεργο αυτη η συνεχεια. Οτι και ενα εδειχνε σε εκανε να τρεχεις στα παλια περιοδικα, γιατι παντου εβλεπες σαν κατι να επαναλαμβανεται (και ηθελες να δεις το παλιο).
Πχ ο αρραβωνας (αντιγραφη του αυθεντικου)
το η απαγωγη και κλεισιμο της καντυ στον σταυλο (θυμοσουν εποχες Αντονυ στο σταυλο, κτλ κτλ)

Εντυπωση τοτε μου ειχε κανει, πως πολλες φορες η Καντυ ειχε μνημες (δηλαδη σκιτσα) απο το παρελθον. Αντι να βαλουν το τοτε αυθεντικο σκιτσο (μαλλον νομικο το εμποδιο), σχεδιαζαν ενα προχειρο (νεο). Ποσες φορες εψαξα τα παλια να βρω την ιδια σκηνη και μου εκανε εντυπωση, ποσο διαφορετικη (και πιο ασχημη ηταν η μεταγενεστερη)

Αυτο που λεμε : καθε περσι και καλυτερα, καθε φετος και χειροτερα!!

Οταν σταματησε η Λουνα, σταματησα και εγω να το αγοραζω συστηματικα. Ενα στο τοσο. Οχι πως το παρατησα.. απλα δεν θεωρουσα πως εχανα και πολλα. Το τελευταιο τευχος το διαβασα απο καπου αλλου, και δεν μπηκα στον κοπο να το παρω (ηταν το τελευταιο ειπαμε).

Δεν θα τους συγχωρεσω (τους ιταλους) για το ξενερωμα που εφαγα. Κατορθωσαν και μου χαλασαν την ιστορια, τοσο πολυ, που για ενα διαστημα, ακομη και οταν εβλεπα τα αρχικα τευχη, σκεφτομουν την συνεχεια (που πιστευα αυθεντικη), και με χαλαγαν και τα παλια. Ηταν εγκλημα αυτο που εκαναν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:01 pm

Εγω θυμαμαι κατι ακομα ποιο ξενερωτο: την Καντυ να ανακοινωνει στο Τερρυ οτι θα γινει δημοσιογραφος και θα βγαλει περιοδικο! Το θυμαμαι λαθος; Θα πρεπει να ξανακοιταξω τα περιοδικα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:14 pm

δεν το εχω αγγιξει το ιταλικο περιοδικο....
χανω κατι????
λετε να το διαβασω??????

αν και απο οτι διαβαζω απο τα σχολια σας μαλλον μουφα ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:20 pm

elpidaki έγραψε:
δεν το εχω αγγιξει το ιταλικο περιοδικο....
χανω κατι????
λετε να το διαβασω??????

αν και απο οτι διαβαζω απο τα σχολια σας μαλλον μουφα ειναι!


Δεν ειναι ιταλικο ελπιδα μου, το ελληνικο ήταν! Απλα οι ελληνες πηραν την ιταλικη εκδοχη και αυτη μεταφρασανε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.   Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 4:22 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
δεν το εχω αγγιξει το ιταλικο περιοδικο....
χανω κατι????
λετε να το διαβασω??????

αν και απο οτι διαβαζω απο τα σχολια σας μαλλον μουφα ειναι!


Δεν ειναι ιταλικο ελπιδα μου, το ελληνικο ήταν! Απλα οι ελληνες πηραν την ιταλικη εκδοχη και αυτη μεταφρασανε!


εεεεε.............
μπερδευτηκα τωρα...........
παμε ξανα!!!!
ποιος το εφτιαξε????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το φινάλε του ιταλικού μάνγκα.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» κατεβασμα μανγκα
» Η Άννα των αγρών / Το μάνγκα
» Emma (Το μάνγκα σε τόμους)
» Σχόλια για το μάνγκα "Swan"
» Anne of Green Gables (Το μάνγκα σε τόμους)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: