Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η μοναξιά της Κάντυ

Πήγαινε κάτω 
+20
kiki.lianou
ntalia
stavroylaki
Sierra
natalia
voula
Virginia1
elpidaki
geobacter
akaliakoukou
ΜΙΜΙ
dolly
ariathniM
nansecrets
nina
Turrican
juliet
Aldebaran
domniki
DarienChrissie
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 20, 2010 11:32 pm

Κι αν η μοναξια της Καντυ ειναι στο βαθος μια κραυγη της Μιζουκι που εχασε τους γονεις της νεα;
Ισως κι αυτη να μην μπορουσε να ανοιξει ευκολα την ψυχη της στους γυρω της και να το καταφερε μονο εμμεσα χρησιμοποιωντας το φανταστικο χαρακτηρα της Καντυ.

Μια σκεψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DarienChrissie
Newbie
Newbie
DarienChrissie


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 49
Registration date : 19/04/2010

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 21, 2010 10:45 am

geobacter έγραψε:
Κι αν η μοναξια της Καντυ ειναι στο βαθος μια κραυγη της Μιζουκι που εχασε τους γονεις της νεα;
Ισως κι αυτη να μην μπορουσε να ανοιξει ευκολα την ψυχη της στους γυρω της και να το καταφερε μονο εμμεσα χρησιμοποιωντας το φανταστικο χαρακτηρα της Καντυ.

Μια σκεψη...

Σίγουρα έχει περάσει η Μιζούκι δικά της βιώματα στην Κάντυ, κάθε συγγραφέας βάζει κάτι από τον εαυτό του στα έργα του.

Γενικά όμως η Κάντυ δεν ήτανε άτομο που ήθελε να φορτώνει τα δικά της προβλήματα στους άλλους, δεν κλαιγότανε πολύ ας το πω. Μόνο στον Άλμπερτ διέκρινα να ανοίγεται περισσότερο, να ομολογεί πόσο πονάει.

Σας λέω, πρόσφατα κατάφερα όλα τα επεισόδια στο YouTube, και εκτός από τα κλασσικά και χιλιοαναλυμένα σημεία, εκείνο το "πάλι μόνη, Κάντυ" ήτανε που άγγιξε μια άλλη χορδή. Έχω νιώσει προσωπικά αυτή τη μοναξιά, το να έχεις υποτίθεται τόσους φίλους, αλλά να νιώθεις ότι τελικά πορεύεσαι μόνη, ακόμη και οι γονείς δεν είναι σταθερά.

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 891341


Υ.Γ. (Off topic) Άνοιξαν οι αιθέρες! Πετάει πετάει η Ευρώπη! cheers Να δούμε πότε θα πετάξω κι εγώ, πότε θα με βολέψουνε. Καλό το καθισιό, αλλά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 21, 2010 10:58 am

DarienChrissie έγραψε:

Γενικά όμως η Κάντυ δεν ήτανε άτομο που ήθελε να φορτώνει τα δικά της προβλήματα στους άλλους, δεν κλαιγότανε πολύ ας το πω. Μόνο στον Άλμπερτ διέκρινα να ανοίγεται περισσότερο, να ομολογεί πόσο πονάει.

Με την επιστροφη της απο την Νεα Υορκη θα προσπαθουσε ισως να εξηγησει τον γρηγορο γυρισμο στο Σικαγο, αλλα η καταταξη του Στιαρ στο στρατο την σταματησε. Εκει που ηταν ετοιμη να μιλησει, ειδε μια Παττυ να κλαιει γοερα και εναν Αρτσυ να ανησυχει σιωπηλα για τον αδερφο του. Ετσι ενιωσε οτι δεν μπορουσε να φορτωσει στους ηδη φορτισμενους φιλους της τα δικα της προβληματα...

Eκτος απο την σκηνη που καταρρεει στην αγκαλια του Αλμπερτ, στο επομενο επεισοδιο ομολογει στην Αννυ και στον Αρτσυ το ποσο πολυ ποναει, και πως προσπαθει με εργασιοθεραπεια να ξεπερασει τον χωρισμο της. Ειναι ενα επεισοδιο που δεν το ειχα δει ΠΟΤΕ και μολις προσφατα καταφερα να το παρακολουθησω χαρη στο candyingreekproject.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 2:05 pm

Aldebaran έγραψε:
Την εποχή που μεγαλώνει η Κάντυ τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα ειδικά για τα παιδιά που ήταν ορφανά ή φτωχά.
Η Κάντυ είναι ένα παράδειγμα πως παρά τις αντιξοότητες, αν έχεις θέληση, μπορείς να προχωρήσεις.
Η μοναξιά της είναι περισσότερο ερωτικής φύσεως. Μένει μόνη όχι από φίλους (η Πάττυ, η Άννυ και ο Άρτσυ εξακολουθούν να μένουν στο Σικάγο) αλλά από συντρόφους. Στην εποχή της, μιά κοπέλα το πολύ μέχρι τα 20 έπρεπε να είχε αποκατασταθεί συμπεριλαμβανομένου και ενός 2ετούς αρραβώνα.
Κάθε άλλη περίπτωση ήταν εξαίρεση από το γενικό κανόνα.
Η μοναξιά της όμως κρατάει λίγο.
Απ΄ότι αφήνεται να φανεί, ο Πρίγκηπας δεν είναι μόνο ο φίλος που ήταν κοντά της τις περισσότερες φορές αλλά και ο σύντροφος που αναζητά.

Παρόλη τη θλίψη που έβγαζε κάποιες στιγμές, νομίζω πως κατά βάθος η Κάντυ δεν ήταν δυστυχισμένη.
Πρόσφατα ξαναδιάβασα το "'Ενα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν" με αφορμή ένα ποστ της Αριάδνης.
Η πρωταγωνίστρια κάποια στιγμή όταν όλα πιά πάνε καλά για την οικογένειά της, συζητά με τον σχεδόν συνομήλικο αδερφό της για το ρόδινο μέλλον της μικρούλας αδερφής τους. Και οι δύο καταλήγουν να λυπούνται τη μικρή που δε θα ζήσει όπως εκείνοι μιά ζωή με στερήσεις, αγώνες και μικρές χαρές που όμως στα μάτια τους φάνταζαν τεράστιες.
Σα να λέμε δλδ πως η ζωή της Κάντυ σε σύγκριση με εκείνη της Ελίζας ή και της Άννυ ακόμη ήταν σαφέστατα πιό όμορφη και πλούσια.

ασχετο με το ολο θεμα αλλα το εχω διαβασει και εγω αυτο το βιβλιο! φοβερο! αυτο το συγκεκριμενο σημειο θυμαμαι μικρη δεν το καταλαβαινα! δεν μπορουσα να καταλαβω πως γινεται να επιθυμεις δυσκολες εποχες! για αυτους πμως ηταν διασκεδαση!
ειμαι μαζι σου alde! η καντυ δεν ηταν δυστυχισμενη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Virginia1
Candy Fan
Candy Fan
Virginia1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 41
Τόπος : κήπος με τα τριαντάφυλλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αντονυ
Registration date : 09/03/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2011 3:53 pm

Darien γιατι δεν ειναι καλο τελος που θα μεινει με τον Αλμπερτ? Γιατι αυτο αφηνει να εννοηθει η συγγραφεας οτι θα ειναι μαζι. Αλλιως ο Αλμπερτ δε θα της ελεγε ποτε την αληθεια που ηξερε απο καιρο, οτι αυτος ηταν ο πριγκιπας της. Στο τελος δε μενει μονη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 12, 2011 12:52 am

Πάντως, όλοι οι ήρωες βιώνουν την μοναξιά. Ο καθένας με διαφορετικό τρόπο μεν, αλλά όλοι τελικά είναι μόνοι τους.
Ακόμα και αυτοί που συνέχισαν σε μια σχέση, (Τέρρυ - Σουζάννα και Άρτσι - Άννυ) βιώνουν την μοναξιά της δικής τους δυστυχίας.
Γιατί στην δυστυχία, σχεδόν πάντα, μόνος σου είσαι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Virginia1
Candy Fan
Candy Fan
Virginia1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 41
Τόπος : κήπος με τα τριαντάφυλλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αντονυ
Registration date : 09/03/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 12, 2011 9:05 am

Ο Αρτσυ και η Αννυ λες ειναι δυστυχισμενοι; Μηπως ο Αρτσυ ηθελε την Καντυ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 12, 2011 6:20 pm

Ναι. Ο Άρτσι είναι δυστυχισμένος γιατί θα ήθελε να είναι με την Κάντυ. Η Άννυ είναι δυστυχισμένη, γιατι ξέρει, ότι ο Άρτσι δεν την αγαπάει πραγματικά.
Και ενώ είναι μαζί, βιώνουν την δυστυχία τους ο καθένας μόνος του, μιας και το θέμα μας είναι η μοναξιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Virginia1
Candy Fan
Candy Fan
Virginia1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 41
Τόπος : κήπος με τα τριαντάφυλλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αντονυ
Registration date : 09/03/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 12, 2011 8:09 pm

Στη δυστυχια εισαι μονος , οπως πιστευω και στη μεγαλη χαρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 12, 2011 8:49 pm

Ο Άρτσι είναι άλλος ένας τραγικός ήρωας της ιστορίας...
έχασε τους δύο πολύ αγαπημένους του Άντονυ και Στήαρ...
μεγαλώσανε μαζί, ήταν σαν αδέλφια.... όταν έπαιζε στη μνήμη τους γκάιντα, στην κηδεία του Στήαρ σκεφτόταν ότι θα αισθάνεται την απουσία του σε όλη του τη ζωή... ποτέ δεν είχε νιώσει τόσο μόνος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 12:19 pm

[οφ τοπικ] Κατά τη γνώμη μου, ο Άρτσυ είχε ήδη συνειδητοποιήσει πως δε θα μπορούσε να είναι ποτέ με την Κάντυ και την είχε "ξεπεράσει" όταν έμαθε πως χώρισε τελικά με τον Τέρρυ. Στο μάνγκα, όταν φέρνουν στην Κάντυ το γράμμα του Στήαρ και εκείνη τους ανακοινώνει τα θλιβερά της νέα, θα περίμενε κανείς από έναν ερωτευμένο Άρτσυ να νιώσει πως έχει ελπίδες τώρα πιά. Αντί όμως γι΄αυτό, ο Άρτσυ δείχνει την ειλικρινή του στενοχώρια για το χωρισμό αυτό και τη -φιλική- αγάπη του προς την Κάντυ που για μιά ακόμη φορά δοκιμάζεται σκληρά...

Όταν παίζει με την γκάιντα στην κηδεία του Στήαρ νιώθει πιό μόνος από ποτέ... Όμως η Άννυ είναι εκεί δίπλα του στη δύσκολη στιγμή όπως θα είναι και την υπόλοιπη ζωή της.
Δεν είναι τυχαίο που στη νουβέλα, ο Άρτσυ τα βάζει τόσο με τους γονείς του όσο και με την Ελρόυ και το Αρντλεόσογο προκειμένου να αρραβωνιαστεί τη γυναίκα που αγαπά. [/οφ τοπικ]


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 50
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 7:16 pm

Παράθεση :
Κατά τη γνώμη μου, ο Άρτσυ είχε ήδη συνειδητοποιήσει πως δε θα μπορούσε να είναι ποτέ με την Κάντυ και την είχε "ξεπεράσει" όταν έμαθε πως χώρισε τελικά με τον Τέρρυ. Στο μάνγκα, όταν φέρνουν στην Κάντυ το γράμμα του Στήαρ και εκείνη τους ανακοινώνει τα θλιβερά της νέα, θα περίμενε κανείς από έναν ερωτευμένο Άρτσυ να νιώσει πως έχει ελπίδες τώρα πιά. Αντί όμως γι΄αυτό, ο Άρτσυ δείχνει την ειλικρινή του στενοχώρια για το χωρισμό αυτό και τη -φιλική- αγάπη του προς την Κάντυ που για μιά ακόμη φορά δοκιμάζεται σκληρά...

Συμφωνώ και εγώ μ' αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 7:26 pm

Το ότι μπορεί κάποιος να το πάρει απόφαση ότι δεν μπορεί να είναι με αυτόν που θέλει, δε σημαίνει απαραίτητα ότι παύει αυτόματα, να έχει αισθήματα αγάπης και τρυφερότητας.
Επειδή όμως το θέμα του τόπικ είναι η μοναξιά της Κάντυ, βλέπω ότι πάνω κάτω συμφωνούμε όλες, πως όλοι οι ήρωες τελικά βιώνουν κάποιου είδους μοναξιά.

Είπαμε....... Στην δυστυχία είμαστε μόνοι μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 8:44 pm

Υou are true
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 1:29 am

εγω προσπωπικα καταλαβαινω την καντυ... γιατι περασα πολλες καταστασεις που περασε και αυτη... εγω μονη μου ειμουν παντα.... αλλα φυσικα το λεω αυτο προς την ζωη μου εκτος της οικογενειακης αγαπης που ειχα παντα Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 509524 ... εγω φιλους μικρη στο νιπαγωγειο δεν ειχα... ουτε και στο δημοτικο... εκεινα τα σχολικα χρονια που ΟΛΗ ΜΑ ΟΛΗ η ταξη μου με μισουσε ηταν αβασταχτα... ειμουν παντα μόνη έμαθα να ζω μονη... και η πρωτη μου στο σχολειο φιλη ηταν στην πεμπτη δημοτικου.... τωρα.. που παω γυμνασιο... μια φιλη εχω... την καντυ μου οπως ξερουν οι περισοτερροι (χιχι Very Happy ) οσο θυμαμαι που παρακαλουσα να παιξω με αλλα παιδια μου ηταν εφιαλτης... αλλα και τωρα η μοναξια μου ειναι μεγαλη και το στεναχωρο στην υποθεση ηταν οτι η καντυ (και εγω) σε μια δυσκολη στιγμη ηταν μονη... στο χωρισμο της με τον τερυ ηταν μονη... δεν υπηρχε ουτε ο στιαρ ουτε ο αρτσι ουτε η πατυ ουτε η αννυ ουτε κανενας... ολοι οι ανθρωποι που ζουσαν μονοι μαθαιναν την μοναξια.... εγω μονη μου εμαθα να ζω.... εκεινη την στιγμη τη θα κανω?????? :mpouaaa:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 9:27 am

stavroylaki έγραψε:
εγω προσπωπικα καταλαβαινω την καντυ... γιατι περασα πολλες καταστασεις που περασε και αυτη... εγω μονη μου ειμουν παντα.... αλλα φυσικα το λεω αυτο προς την ζωη μου εκτος της οικογενειακης αγαπης που ειχα παντα Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 509524 ... εγω φιλους μικρη στο νιπαγωγειο δεν ειχα... ουτε και στο δημοτικο... εκεινα τα σχολικα χρονια που ΟΛΗ ΜΑ ΟΛΗ η ταξη μου με μισουσε ηταν αβασταχτα... ειμουν παντα μόνη έμαθα να ζω μονη... και η πρωτη μου στο σχολειο φιλη ηταν στην πεμπτη δημοτικου.... τωρα.. που παω γυμνασιο... μια φιλη εχω... την καντυ μου οπως ξερουν οι περισοτερροι (χιχι Very Happy ) οσο θυμαμαι που παρακαλουσα να παιξω με αλλα παιδια μου ηταν εφιαλτης... αλλα και τωρα η μοναξια μου ειναι μεγαλη και το στεναχωρο στην υποθεση ηταν οτι η καντυ (και εγω) σε μια δυσκολη στιγμη ηταν μονη... στο χωρισμο της με τον τερυ ηταν μονη... δεν υπηρχε ουτε ο στιαρ ουτε ο αρτσι ουτε η πατυ ουτε η αννυ ουτε κανενας... ολοι οι ανθρωποι που ζουσαν μονοι μαθαιναν την μοναξια.... εγω μονη μου εμαθα να ζω.... εκεινη την στιγμη τη θα κανω?????? :mpouaaa:

[οφ τοπικ] Γιατί καλό μου σε μισούσε όλη η τάξη;;;; :affraid:

Οι φίλοι δεν έρχονται κοντά μας επειδή τους το ζητάμε ή το απαιτούμε αλλά επειδή στην κοινή μας πορεία (είτε στο σχολείο, ή στο φροντιστήριο, στη γειτονιά κλπ) βλέπουν πως είμαστε άτομα άξια της εμπιστοσύνης και της φιλίας τους. Αν τα παιδιά γύρω σου δεν έχουν διαπιστώσει κάτι τέτοιο με σένα, ή λάθος πληροφορίες δίνεις με τη συμπεριφορά σου ή δεν αξίζουν για να τους έχεις φίλους... Στην πρώτη περίπτωση θα βοηθούσε αν προσπαθούσες να αλλάξεις την εικόνα σου δείχνοντας περισσότερο τα θετικά σου στοιχεία, στην άλλη δεν πρέπει να στενοχωριέσαι... Αργά ή γρήγορα, θα βρεθούν τα άτομα που θα θέλουν να είναι μαζί σου γι αυτό που είσαι. [/οφ τοπικ]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Virginia1
Candy Fan
Candy Fan
Virginia1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 41
Τόπος : κήπος με τα τριαντάφυλλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αντονυ
Registration date : 09/03/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 10:14 am

Επισης εχω προσεξει, οτι οταν επιζητας τη φιλια τους λες και το κανουν επιτηδες και πανε κοντρα. Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 12:16 pm

Virginia1 έγραψε:
Επισης εχω προσεξει, οτι οταν επιζητας τη φιλια τους λες και το κανουν επιτηδες και πανε κοντρα. Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 238107

ποσο δικιο εχεις ....θα συμφωνησω και σαυτο ! Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 559316
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 1:22 pm

albebaran... ρωτα τους!!!!! δεν ξερω τον λογο... τωρα τουλαχιστον αυτη η παρεξηγηση εχει καπως λυθει αλλα ακομα.... υπαρχουν τα αρχνητικα Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 310719 πιστευω πως με θεωρουσαν ετσι... γιατι η <<ελιζα>> του νιπιαγωγειου μου ειχε διαδωσει σε ολους οτι δεν ειμαι καλο παιδι... και αλλα ψεματα... που εγω σαν ευαισθητη και κλαψιαρα που ειμουν δεν μπορουσα να αντιδρασω...φυσικα σημερα... εχω φιλους λιγους.... αλλα η αποσταση φερνει την μοναξια μου.... τωρα που εμαθα τι σημαινει φιλια... δεν θελω να ειμαι μονη!!!! :<3:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 2:49 pm

stavroylaki έγραψε:
albebaran... ρωτα τους!!!!! δεν ξερω τον λογο... τωρα τουλαχιστον αυτη η παρεξηγηση εχει καπως λυθει αλλα ακομα.... υπαρχουν τα αρχνητικα Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 310719 πιστευω πως με θεωρουσαν ετσι... γιατι η <<ελιζα>> του νιπιαγωγειου μου ειχε διαδωσει σε ολους οτι δεν ειμαι καλο παιδι... και αλλα ψεματα... που εγω σαν ευαισθητη και κλαψιαρα που ειμουν δεν μπορουσα να αντιδρασω...φυσικα σημερα... εχω φιλους λιγους.... αλλα η αποσταση φερνει την μοναξια μου.... τωρα που εμαθα τι σημαινει φιλια... δεν θελω να ειμαι μονη!!!! :<3:

[ο τοπικ]
Να ξέρεις όμως και η μοναξιά δεν είναι τόσο άσχημη... sunny
Μεγαλώνοντας θα εκτιμήσεις περισσότερο τις στιγμές που θα είσαι μόνη και ελεύθερη να κάνεις τις δικές σου επιλογές χωρίς να χρειάζεται να δώσεις αναφορά σε κάποιον... Και ίσως μέσα από τη μοναξιά σου, ν΄ανακαλύψεις κάποιο ταλέντο σου... study Είδα πως γράφεις και ένα όμορφο φικ...
Μην ξεχνάς πως οι περισσότεροι καλλιτέχνες δημιουργούν όταν είναι μόνοι τους... Cool
Βέβαια, είναι απαραίτητοι και οι φίλοι να σε εμψυχώνουν και να σ΄ενθαρρύνουν για να πηγαίνεις ολοένα και μακρύτερα στο δρόμο σου... flower Λίγοι όμως και καλοί Σταυρούλα μου χρειάζονται... Smile
[/οφ τοπικ]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 3:04 pm

στε αυτο albe Μου εχεις δικιο!!!!!!!! πραγματικα οταν εκλεγα μονη μου και υποκρινομουν το ρολο της μπεθ ανακαλυψα το ταλεντο μου στην ηθοποιια Very Happy το κιφ τωρα που το γραφω... ολοι οι φιλοι μου ειναι διακοπες και δεν εχω τις συναντισεις κλπ..... πραγματικα εχεις δικιο πανω σε αυτο..... Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 48364 αλλα οχι και για 5 χρονια χωρις φιλους!!!!! Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 559993
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 3:18 pm

stavroylaki έγραψε:
... αλλα οχι και για 5 χρονια χωρις φιλους!!!!! Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 559993


Αυτά, είναι πιά παρελθόν...

Δε γυρνάμε πίσω σ΄αυτά αφού δεν μπορούμε να τ΄αλλάξουμε... Wink

αλλά προχωράμε μπροστά με όσους έχουμε δίπλα μας.

Στην πορεία, και αυτοί μπορούν να αλλάξουν κάποιοι θα φύγουν άλλοι θα έρθουν...

Έτσι είναι η ζωή... cheers Και όπως λέει και η Σιέρρα στην υπογραφή της: ζούμε για το σήμερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24, 2011 3:29 pm

σωστα.... μετα αναριωτιεμαι γιατι λατρευεις τον αλμπερντ.... ιδου η αποδειξη ετσι ειχε πει στην καντυ οταν πεθανε ο αντονυ... να κοιτα μπροστα!!!!!!! Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02, 2011 1:15 am

Στο θέμα της μοναξιάς της Κάντυ, θεωρώ ότι κάποιες φορές έμενε μονη της και κάποιες φορές -τόσο στα καλά όσο και στα ασχημα- ειχε καλους και σημαντικους για αυτην ανθρώπους δίπλα της. Κάτι που συμβαίνει σε ολους μας. Σε αυτο το σημείο ειναι η Μιζουκι πολύ ρεαλίστρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η μοναξιά της Κάντυ   Η μοναξιά της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2016 11:04 am

Δεν το ήξερα αυτό για την Μιζούκι ότι δηλαδή έχασε τους γονείς της νέα. Για την Κάντυ έχω να πω για την μοναξιά της αυτό που υπήρχε στο τραγούδι των τίτλων :
"Είναι στιγμές που η μοναξιά, μες στην καρδιά μας φωλιάζει
μα υπάρχει ελπίδα πάντοτε, δεν τελειώνει εδώ η ζωή"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η μοναξιά της Κάντυ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!
» Τι δεν μας αρεσει τοσο στην Καντυ-Καντυ;
» Σχόλια : Κάντυ Κάντυ η συνέχεια...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Κάντυ-
Μετάβαση σε: