Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!

Πήγαινε κάτω 
+4
Uranya
domniki
Turrican
akaliakoukou
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2018 10:00 pm

Μια που το συγκεκριμένο τόπικ αφορά την αγκαλιά του Άλμπερτ, ορίστε τι βρήκα.

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Ac-nak10

Η παραπάνω εικόνα είναι αυθεντικό σκίτσο της Ιγκαράσι από το μάνγκα που κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία. Ωστόσο, αφαιρέθηκε όταν εκδόθηκε σε τόμους. Αλλά εύκολα μπορεί να αναγνωρίσει κανείς τη σκηνή αν έχει διαβάσει το μάνγκα.

Σπόιλερ:

Τώρα, γιατί αφαιρέθηκε, ένας Θεός το ξέρει...( και μάλλον και η Μιζούκι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2018 10:50 am

Fay450 έγραψε:
Μια που το συγκεκριμένο τόπικ αφορά την αγκαλιά του Άλμπερτ, ορίστε τι βρήκα.

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Ac-nak10

Η παραπάνω εικόνα είναι αυθεντικό σκίτσο της Ιγκαράσι από το μάνγκα που κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία. Ωστόσο, αφαιρέθηκε όταν εκδόθηκε σε τόμους. Αλλά εύκολα μπορεί να αναγνωρίσει κανείς τη σκηνή αν έχει διαβάσει το μάνγκα.

Σπόιλερ:



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307

Δεν υπάρχεις, έτσι Φαίη;;;  Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 509524

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2018 2:34 pm

Υπέροχο σκίτσο!!!!!!!! Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 930789

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2018 2:11 pm

Aldebaran έγραψε:

Παλαιότερα, είχα διαβάσει πως κάποια σκίτσα της Ιγκαράσι είχαν αφαιρεθεί από το μάνγκα για να μη χαρακτηριστεί η Κάντυ... λεπιδόπτερο της υποοικογένειας των ...νυκτερίων
Η Μιζούκι ήταν τόσο βέβαιη  πως το τέλος όλοι οι φαν της θα καταλάβαιναν πως, αφού το μάνγκα της ανήκε σε συγκεκριμένη κατηγορία, η ηρωίδα της θα μείνει με τον πρώτο αντρικό χαρακτήρα που συναντά
Σπόιλερ:
ώστε  θεώρησε πως κάποια πράγματα θα ήταν υπερβολικά και θα ξέφευγαν από το "ηλικακό" όριο των αναγνωστών...
Που να μπορούσε τότε να προβλέψει τι διαδικτυακές (δια)μάχες θα δίνονταν για το έργο της τις επόμενες δεκαετίες...[/spoiler]

Στον ιστότοπο όπου βρήκα την παραπάνω εικόνα διάβασα και το σχόλιο μιας κοπέλας που όπως είπε έχει γεννηθεί στην Ιαπωνία και μιλάει και τη γλώσσα. Ανέφερε πως οι Ιάπωνες δεν αγκαλιάζονται, παρά μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις έντονης αγωνίας ή ανησυχίας, κάτι που συμβαίνει πολύ σπάνια. Ακόμη και μέλη της ίδιας οικογένειας ή φίλοι δεν συνηθίζουν να αγκαλιάζονται. Στην Ιαπωνική κουλτούρα η αγκαλιά είναι κάτι που χαρακτηρίζει μόνο τα ερωτευμένα ζευγάρια, και κυρίως κατ' ιδίαν, όχι μπροστά σε τρίτους. Είναι μια πράξη που υποδηλώνει πολύ μεγάλη οικειότητα, και πιθανόν γι' αυτό το λόγο αυτή η εικόνα αφαιρέθηκε από το μάνγκα. Τουλάχιστον οι Ιάπωνες αναγνώστες θα καταλάβαιναν αμέσως πως αυτή η αγκαλιά δεν υποδηλώνει απλώς φιλία.
Βέβαια και το ότι το μάνγκα της Κάντυ είναι shoujo, δηλαδή το είδος εκείνο όπου η ηρωίδα καταλήγει με τον πρώτο ανδρικό χαρακτήρα που γνωρίζει στην ιστορία, είναι πολύ σημαντικό στοιχείο που ορισμένοι επιλέγουν να αγνοήσουν. Επιπλέον, ας θυμηθούμε πώς τελειώνει το αυθεντικό μάνγκα, κι ας ξεχάσουμε τη συνέχεια των Ιταλών. Η τελευταία εικόνα που έχει το αυθεντικό μάνγκα είναι αυτή:

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 19810

Τώρα τι άλλο να πούμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2018 2:48 pm

Fay450 έγραψε:
... Είναι μια πράξη που υποδηλώνει πολύ μεγάλη οικειότητα, και πιθανόν γι' αυτό το λόγο αυτή η εικόνα αφαιρέθηκε από το μάνγκα. Τουλάχιστον οι Ιάπωνες αναγνώστες θα καταλάβαιναν αμέσως πως αυτή η αγκαλιά δεν υποδηλώνει απλώς φιλία.
...

Ολόκληρο το μάνγκα περιέχει τέτοιες σκηνές... η Κάντυ μόνο στην αγκαλιά του Άλμπερτ έτρεχε... μιά φορά μόνο (ξε)κίνησε για την αγκαλιά του Τέρρυ και έμεινε με τη χαρά... ή ίσως δύο... τη μία, όταν την... παρέλαβε στο σταθμό του τραίνου στη Νέα Υόρκη και την άλλη, στο σπίτι του, όταν έπεσε πάνω του...  
Σπόιλερ:

Μόνο για τη συγκεκριμένη τους έπιασε ο καημός; Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 5036  Θα έπρεπε - με τη λογική αυτή - να αφαιρούσαν και όλες τις υπόλοιπες, από το χωρισμό της με τον Τέρρυ και έπειτα Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 889631

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2018 4:06 pm

Όντως υπάρχουν πολλές σκηνές στο μάνγκα όπου η Κάντυ καταφεύγει στην αγκαλιά του Άλμπερτ. Ευτυχώς δεν τις έκοψαν όλες. Υπάρχει όμως και μία που είναι ακριβώς στο φινάλε του μάνγκα, αμέσως μετά τη σκηνή όπου η Κάντυ τρέχει ν' αγκαλιάσει τον Άλμπερτ, που μόλις ανακάλυψε πως είναι ο Πρίγκιπας του Λόφου. Σ' αυτή τη σκηνή όντως αγκαλιάζονται, αλλά η Μιζούκι για δικούς της λόγους επέλεξε να κόψει κι αυτή τη σκηνή. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2018 6:15 pm

Fay450 έγραψε:
Όντως υπάρχουν πολλές σκηνές στο μάνγκα όπου η Κάντυ καταφεύγει στην αγκαλιά του Άλμπερτ. Ευτυχώς δεν τις έκοψαν όλες. Υπάρχει όμως και μία που είναι ακριβώς στο φινάλε του μάνγκα, αμέσως μετά τη σκηνή όπου η Κάντυ τρέχει ν' αγκαλιάσει τον Άλμπερτ, που μόλις ανακάλυψε πως είναι ο Πρίγκιπας του Λόφου. Σ' αυτή τη σκηνή όντως αγκαλιάζονται, αλλά η Μιζούκι για δικούς της λόγους επέλεξε να κόψει κι αυτή τη σκηνή. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 803997


Αλήθεια??? Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307
Μα τα πιο ωραία τα κόβουν... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 310719
Μου θυμίζει το "Σινεμά ο Παράδεισος" που έκοβαν τις σκηνές με το φιλί...
Μήπως μπορούμε να τη βρούμε αυτή τη σκηνή? Η πιο όμορφη θα είναι...
Δεν ξέρω, μου τη δίνει η Μιζούκι... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 137270

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2018 9:57 am

Fay450 έγραψε:
... Υπάρχει όμως και μία που είναι ακριβώς στο φινάλε του μάνγκα, αμέσως μετά τη σκηνή όπου η Κάντυ τρέχει ν' αγκαλιάσει τον Άλμπερτ, που μόλις ανακάλυψε πως είναι ο Πρίγκιπας του Λόφου. Σ' αυτή τη σκηνή όντως αγκαλιάζονται, αλλά η Μιζούκι για δικούς της λόγους επέλεξε να κόψει κι αυτή τη σκηνή. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 803997

Μα, αν υπήρχε αυτή δε νομίζω πως θα υπήρχε άνθρωπος πάνω στη Γη που θα υποστήριζε ότι ο Άλμπερτ δεν ήταν ο μεγάλος έρωτας της Κάντυ...  Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 559316 ο νυν και αει και εις πάντας τους αιώνας... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 5103
Όχι shoujo...   Razz  άρλεκιν θα ήταν...  zzzzzzzz

Στο δικό μας περιοδικό, πάντως, έκοψαν ακόμη περισσότερα... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 889631  θα είχαν στο νου τους εκείνη τη γελοία συνέχεια που έμπαζε από παντού και προτίμησαν να μην αφήσουν περιθώρια για... λάθος ερμηνείες... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2022 5:02 pm

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Fb_img19
Η κατάλληλη φωτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2022 5:03 pm

Fay έγραψε:
Όντως υπάρχουν πολλές σκηνές στο μάνγκα όπου η Κάντυ καταφεύγει στην αγκαλιά του Άλμπερτ. Ευτυχώς δεν τις έκοψαν όλες. Υπάρχει όμως και μία που είναι ακριβώς στο φινάλε του μάνγκα, αμέσως μετά τη σκηνή όπου η Κάντυ τρέχει ν' αγκαλιάσει τον Άλμπερτ, που μόλις ανακάλυψε πως είναι ο Πρίγκιπας του Λόφου. Σ' αυτή τη σκηνή όντως αγκαλιάζονται, αλλά η Μιζούκι για δικούς της λόγους επέλεξε να κόψει κι αυτή τη σκηνή. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 803997
Γιατί βρε παιδί μου; Πολύ κρίμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2022 8:21 pm

Αχχχχχχ και βαχχχχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2022 12:27 am

akaliakoukou έγραψε:
Fay450 έγραψε:
Όντως υπάρχουν πολλές σκηνές στο μάνγκα όπου η Κάντυ καταφεύγει στην αγκαλιά του Άλμπερτ. Ευτυχώς δεν τις έκοψαν όλες. Υπάρχει όμως και μία που είναι ακριβώς στο φινάλε του μάνγκα, αμέσως μετά τη σκηνή όπου η Κάντυ τρέχει ν' αγκαλιάσει τον Άλμπερτ, που μόλις ανακάλυψε πως είναι ο Πρίγκιπας του Λόφου. Σ' αυτή τη σκηνή όντως αγκαλιάζονται, αλλά η Μιζούκι για δικούς της λόγους επέλεξε να κόψει κι αυτή τη σκηνή. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 803997


Αλήθεια??? Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 679307
Μα τα πιο ωραία τα κόβουν... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 310719
Μου θυμίζει το "Σινεμά ο Παράδεισος" που έκοβαν τις σκηνές με το φιλί...
Μήπως μπορούμε να τη βρούμε αυτή τη σκηνή? Η πιο όμορφη θα είναι...
Δεν ξέρω, μου τη δίνει η Μιζούκι... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 137270

Αυτή είναι η εν λόγω σκηνή που δεν την ξέραμε ως τώρα. Είναι η τελευταία εικόνα του μάνγκα που κυκλοφόρησε σε δύο τόμους το 1991, την εποχή που Μιζούκι και Ιγκαράσι δεν τα είχαν "σπάσει" ακόμη μεταξύ τους. Η Ιγκαράσι σχεδίασε την τελευταία σκηνή της αγκαλιάς μεταξύ Κάντυ και Άλμπερτ μετά την αποκάλυψη του πρίγκιπα, και μ' αυτή τελειώνει το μάνγκα. Απολαύστε την:


Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 29304810

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou και Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 19, 2022 7:13 pm

Fay έγραψε:


Αυτή είναι η εν λόγω σκηνή που δεν την ξέραμε ως τώρα. Είναι η τελευταία εικόνα του μάνγκα που κυκλοφόρησε σε δύο τόμους το 1991, την εποχή που Μιζούκι και Ιγκαράσι δεν τα είχαν "σπάσει" ακόμη μεταξύ τους. Η Ιγκαράσι σχεδίασε την τελευταία σκηνή της αγκαλιάς μεταξύ Κάντυ και Άλμπερτ μετά την αποκάλυψη του πρίγκιπα, και μ' αυτή τελειώνει το μάνγκα. Απολαύστε την:


Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 29304810

Σοβαρά;;; confused Της Ιγκαράσι είναι;;;

Περισσότερο για Rosdiana μου κάνει... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 5036

Δλδ, αν ψάξουμε στο διαδίκτυο το δίτομο μάνγκα θα έχει στο τέλος αυτή την εικόνα;;;

Όπως και η έκδοση σε τόμους που είχε την κλασική εικόνα με την Κάντυ ντυμένη νύφη στο πλάι του Άλμπερτ, ε;;; Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 379415035

_________________
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 19, 2022 8:24 pm

Είναι αυθεντική εικόνα της Ιγκαράσι που εμφανίστηκε μόνο σ' αυτή την έκδοση του μάνγκα το 1991. Και ναι, το δίτομο μάνγκα υπάρχει και πωλείται στο e-bay.

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 11033

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 21009


Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 19, 2022 8:40 pm

Δεν έβαλα παράθεση το σπόιλερ λόγω βαρεμάρας, πραγματικά οι τιμές είναι στα ύψη... όχι τώρα που είμαι άνεργη, αλλά ούτε τότε που δούλευα δεν θα τα έδινα για δύο τόμους.
Εντάξει έχω δώσει μια περιουσία για την Κάντυ συνολικά, και τη νουβέλα στα γιαπωνέζικα είχα αγοράσει (δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό) ,τα αυθεντικά μάνγκα, τα κορεάτικα μάνγκα, τα σελ...
Θα αρχίσω να πουλάω τώρα που αρχίζουν τα ζόρια μου φαίνεται...

Πάντως κι εμένα αυτή η εικόνα ενώ μου αρέσει τρελά, δεν μου μοιάζει για Ιγκαράσι. Αλλά αφού υπάρχει στις εκδόσεις του μάνγκα, θα είναι δεν γίνεται!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2022 11:26 am

Fay έγραψε:
...

Σπόιλερ:

Ναι... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 889631 αυτό είναι το μόνο που με πειράζει... που δεν ξέρω γιαπωνέζικα.. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 829804

[οφ τοπικ ον]

Θυμάμαι τις εποχές των παχέων αγελάδων, που αγοράζαμε αβέρτα - κουβέρτα ό,τι καντυκό βρίσκαμε..

Ακάλια, μήπως έφτασε η στιγμή να αρχίσουμε να ανεβάζουμε όσα έχουμε;;; Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 205570

Εν τω μεταξύ, επειδή τα δικά μου θα πάνε άκλαφτα, έχω αρχίσει και τα μοιράζω σε παιδιά φιλενάδων μου... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 310719 εντάξει... όχι τα πολύ σημαντικά... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 559316 κάτι αφισούλες, κονκάρδες, χαρτάκια, μολυβάκια... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 35868

[οφ τοπικ οφ]

_________________
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2022 11:30 am

Aldebaran έγραψε:
Fay έγραψε:
...

Σπόιλερ:

Ναι... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 889631 αυτό είναι το μόνο που  με πειράζει... που δεν ξέρω γιαπωνέζικα.. Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 829804

[οφ τοπικ ον]

Θυμάμαι τις εποχές των παχέων αγελάδων, που αγοράζαμε αβέρτα - κουβέρτα ό,τι καντυκό βρίσκαμε..

Ακάλια, μήπως έφτασε η στιγμή να αρχίσουμε να ανεβάζουμε όσα έχουμε;;; Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 205570

Εν τω μεταξύ, επειδή τα δικά μου θα πάνε άκλαφτα, έχω αρχίσει και τα μοιράζω σε παιδιά φιλενάδων μου... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 310719 εντάξει... όχι τα πολύ σημαντικά... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 559316  κάτι αφισούλες, κονκάρδες, χαρτάκια, μολυβάκια... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 35868

[οφ τοπικ οφ]

Μη βιαστείς να δώσεις τους θησαυρούς σου. Έχεις ακόμη χρόνια μπροστά σου να τους χαρείς. Μου φαίνεται ότι στην ηλικία μας μπορούμε να εκτιμήσουμε περισσότερο αυτά τα πραγματάκια από τα σημερινά παιδιά, απλά και μόνο επειδή αντιπροσωπεύουν ένα από τα πιο όμορφα κομμάτια της παιδικής μας ηλικίας.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2022 4:01 pm

Fay έγραψε:


Μη βιαστείς να δώσεις τους θησαυρούς σου. Έχεις ακόμη χρόνια μπροστά σου να τους χαρείς. Μου φαίνεται ότι στην ηλικία μας μπορούμε να εκτιμήσουμε περισσότερο αυτά τα πραγματάκια από τα σημερινά παιδιά, απλά και μόνο επειδή αντιπροσωπεύουν ένα από τα πιο όμορφα κομμάτια της παιδικής μας ηλικίας.

Σπόιλερ:

Καλά... κάποια θα φύγουν από το σπίτι μετά από εμένα... κολοκύθα1

Τα περιοδικά, τα έχω κρατήσει ως κόρες οφθαλμών και στολίδια της βιβλιοθήκης μου, μέχρι εκεί που τελειώνει η επίσημη ιστορία... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 699469
τη χαζοσυνέχεια, -όσα είχα... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 35868 δεν ήταν όλα... - τη χάρισα σε μια φατσοβιβλική φίλη που πουλάει ρετρό πραγματάκια.

_________________
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2022 1:35 pm

Aldebaran έγραψε:
Fay έγραψε:


Αυτή είναι η εν λόγω σκηνή που δεν την ξέραμε ως τώρα. Είναι η τελευταία εικόνα του μάνγκα που κυκλοφόρησε σε δύο τόμους το 1991, την εποχή που Μιζούκι και Ιγκαράσι δεν τα είχαν "σπάσει" ακόμη μεταξύ τους. Η Ιγκαράσι σχεδίασε την τελευταία σκηνή της αγκαλιάς μεταξύ Κάντυ και Άλμπερτ μετά την αποκάλυψη του πρίγκιπα, και μ' αυτή τελειώνει το μάνγκα. Απολαύστε την:


Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 29304810


Σοβαρά;;; confused Της Ιγκαράσι είναι;;;

Περισσότερο για Rosdiana μου κάνει... Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 5036

Δλδ, αν ψάξουμε στο διαδίκτυο το δίτομο μάνγκα θα έχει στο τέλος αυτή την εικόνα;;;

Όπως και η έκδοση σε τόμους που είχε την κλασική εικόνα με την Κάντυ ντυμένη νύφη στο πλάι του Άλμπερτ, ε;;; Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 379415035
Βρε κορίτσια αλήθεια τώρα; Sad Γιατί ποτέ δεν την είδαμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2022 4:13 pm

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Fb_img55
Δεν είναι πολύ τρυφερή σαν φωτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2022 4:33 pm

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! - Σελίδα 2 Img_2013
Αλντε μπορεί να το μεταφράσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Halloween
» Χριστούγεννα στην Κάντυ
» Γράμμα στην Σουζάννα;
» ο ρολος του πριγκιπα στην ιστορια
» Αφιερωμένο στην Κάντυ και τον Τέρρυ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: