Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!

Πήγαινε κάτω 
+4
Uranya
domniki
Turrican
akaliakoukou
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 15, 2008 1:20 pm

Η σχέση του Άλμπερτ και της Κάντυ έχει μιά ιδιαιτερότητα.



Από την ημέρα που τη σώζει στο ποτάμι και μετά, κάθε τους συνάντηση
ανεξάρτητα από το λόγο καταλήγει σε μιά θερμότατη αγκαλιά!

Είναι άραγε τυχαίο;;;

Τι σημαίνει η αγκαλιά του Άλμπερτ για την Κάντυ;;;

Σίγουρα δεν είναι ένας τυπικός εναγκαλισμός... η Κάντυ δεν
φέρεται τυπικά με τους φίλους της. Βγάζει όλη την ομορφιά
της ψυχής της κάθε φορά που τους συναντάει.

Η Κάντυ σε όλη την ιστορία δείχνει δυνατή... έτοιμη να αντιμετωπίσει
την κάθε αναποδιά της Μιζούκι, να σηκώσει το βάρος όχι
μόνο των δικών της προβλημάτων αλλά και των φίλων της.
Σαν το δέντρο που αναρριχώνται κισσοί και γκυ γύρω του... που όμως
χρειάζεται γερές ρίζες και καλό πότισμα για να μεγαλώσει και να απλώσει
τα κλαδιά και τους καρπούς του...
Ο Άλμπερτ είναι το χώμα και το νερό που έχει ανάγκη η Κάντυ και τα προσφέρει
απλόχερα για να καρπίσει...
Μόνο στην αγκαλιά του βρίσκει η Κάντυ καταφύγιο όταν ο άνεμος
λυσσομανάει στην ψυχή της. Και είναι πάντα ανοιχτή να τη δεχτεί,
να την παρηγορήσει να τη συμβουλεύσει... να φέρει γαλήνη...



Η Κάντυ έχει ανάγκη τον Άλμπερτ ακόμα και όταν αυτός δεν μπορεί
ή δεν ξέρει πώς να βοηθήσει.
Στο πάρκο του Σικάγου, όπου ο Άλμπερτ είναι... χαμένος στη μετάφραση
η Κάντυ πέφτει και πάλι στην αγκαλιά του προσπαθώντας να του δείξει
πόσο απαραίτητος είναι στη ζωή της...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 16, 2008 10:01 pm

Δεν ήταν δυνατόν να μην προσθέσω μερικές εικόνες σε όλα αυτά!...

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠαρ Οκτ 17, 2008 11:09 am

Μα δεν δείχνει τόσο ερωτευμένος ο ΄Αλμπερτ στην τελευταία φωτό;;;;

Ετοιμος να φιλήσει την "Ωραία Κοιμωμένη" αλλά το γεγονός πως είναι ο μεγάλος θείος που την έχει υιοθετήσει, συγκρατείται...

Νομίζω πως είναι η ομορφότερη σκηνή του manga!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 9:43 am

Η δευτερη εικονα ειναι κλασικη περιπτωση "σωτηρα-θυματος"!

Μα τι εχουμε τελωσπαντων οι γυναικες και θελουμε να νιωθουμε οτι καποιος θα μας "σωσει"?

- Μηπως επειδη μικρες διαβαζαμε την σταχτοπουτα περιμενουμε ακομα τον ομορφο πριγκιπα που πανω στο ασπρο του αλογο θα καλπασει προς την σωτηρια μας?

- Μηπως επειδη αργοτερα διαβαζαμε Αρλεκιν περιμενουμε τον αντρα που θα μας σφιξει στα στοιβαρα του μπραστα?

- Μηπως απλα ειμαστε ηλιθιες και δεν καταλαβαινουμε οτι οχι απλως ο "καλος" μας δεν προκειται να μας σωσει, αλλα θα μας βαλει και σε απειρους μπελαδες, απ'οπου πρεπει να βγουμε μονες μας?

Μολις το ξεδιαλυνω, θα επανελθω με απαντησεις...το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο να ξερεις οτι καποιος σε νοιαζεται και σε φροντιζει, εστω και αν τις περισσοτερες φορες αυτο ειναι απλα ενας ευσεβης ποθος. Με αλλα λογια, αυτοπαραμυθιαζομαστε... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 1:33 pm

Παναγία μου...dom αν και ο Άλμπερτ είναι βαθιά μέσα στο τσουβάλι τότε έχουμε καεί όλοι από χέρι!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 1:48 pm

domniki έγραψε:
Η δευτερη εικονα ειναι κλασικη περιπτωση "σωτηρα-θυματος"!

Μα τι εχουμε τελωσπαντων οι γυναικες και θελουμε να νιωθουμε οτι καποιος θα μας "σωσει"?

- Μηπως επειδη μικρες διαβαζαμε την σταχτοπουτα περιμενουμε ακομα τον ομορφο πριγκιπα που πανω στο ασπρο του αλογο θα καλπασει προς την σωτηρια μας?

- Μηπως επειδη αργοτερα διαβαζαμε Αρλεκιν περιμενουμε τον αντρα που θα μας σφιξει στα στοιβαρα του μπραστα?

- Μηπως απλα ειμαστε ηλιθιες και δεν καταλαβαινουμε οτι οχι απλως ο "καλος" μας δεν προκειται να μας σωσει, αλλα θα μας βαλει και σε απειρους μπελαδες, απ'οπου πρεπει να βγουμε μονες μας?

Μολις το ξεδιαλυνω, θα επανελθω με απαντησεις...το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο να ξερεις οτι καποιος σε νοιαζεται και σε φροντιζει, εστω και αν τις περισσοτερες φορες αυτο ειναι απλα ενας ευσεβης ποθος. Με αλλα λογια, αυτοπαραμυθιαζομαστε... Sad


Εμμμ... :shock: Dom σε ποιό σημείο ο Άλμπερτ παριστάνει το σωτήρα στη συγκεκριμένη φωτό;;;
Εκτός και αν η Ακάλια είχε προσθέσει και άλλες που δεν βλέπω... :|


Πως φαίνεται πως δεν έχεις ανοίξει το μάνγκα καθόλου... Very Happy


Btw, Turri τα τεύχη του Rakeesh μου τα προσέχεις φαντάζομαι. cheers .. Αντε να τα πάρω και αυτά γιατί και εγώ ελείψεις εχω Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 4:29 pm

JUANITA έγραψε:

Εμμμ... :shock: Dom σε ποιό σημείο ο Άλμπερτ παριστάνει το σωτήρα στη συγκεκριμένη φωτό;;;

Μα βρε Juanita μου, οταν την κραταει προστατευτικα στην αγκαλια του, ενω αυτη εχει αποκοιμηθει κλαιγοντας και της λεει δεν θυμαμαι τι ακριβως, χμ, πώς το ονομαζεις εσυ?????? Διασωση απο τον πονο...δεν χρειαζεται να ερθει ο αλλος και να σε σωσει απο τα χερια ανθρωποφαγων...η διασωση εχει πολλες μορφες Wink

Οσο για το τσουβαλι που ανεφερες Turri, χμ, ο Αλμπερτ ειναι φανταστικος αντρας, ηρωας που υπαρχει μονο στην φαντασια μιας γυναικας, της Μιζουκι, οποτε χαλαρα μενει εκτος σακου και μαζι με τους ελαχιστους εκλεκτους Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 4:42 pm

domniki έγραψε:
JUANITA έγραψε:

Εμμμ... :shock: Dom σε ποιό σημείο ο Άλμπερτ παριστάνει το σωτήρα στη συγκεκριμένη φωτό;;;

Μα βρε Juanita μου, οταν την κραταει προστατευτικα στην αγκαλια του, ενω αυτη εχει αποκοιμηθει κλαιγοντας και της λεει δεν θυμαμαι τι ακριβως, χμ, πώς το ονομαζεις εσυ?????? Διασωση απο τον πονο...δεν χρειαζεται να ερθει ο αλλος και να σε σωσει απο τα χερια ανθρωποφαγων...η διασωση εχει πολλες μορφες Wink


Γιατί το να σε κρατάει κάποιος στοργικά και να σε ξαπλώνει στο κρεβάτι λέγοντας πως φταίει εκείνος που σε έκανε να κλαις δηλώνει "σωτηρία"...
Το αντίθετο μάλιστα... της έλεγε "κλάψε... και ξέχασέ τον... "

Θα επανέλθω δριμύτερη με τους αυθεντικούς διαλόγους.

Εγώ νομίζω πως με αυτή την κίνηση ο Άλμπερτ προσπαθεί απλά να φιλήσει την Κάντυ αλλά επειδή έχει ήδη βρει τη μνήμη του, κάνει πίσω...
Αλλωστε... έχουν τόοοοοοοοοοοοοσα χρόνια μπροστά τους να αγκαλιάζονται και να φιλιούνται... δε χάθηκε και ο κόσμος αν δεν το κάνουν από τώρα... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 4:45 pm

Mα δεν λεω κατι διαφορετικο! Θελει να την σωσει απο τον πονο του χωρισμου της με τον Τερρυ....αυτο δεν θελουμε ολοι οταν χωριζουμε? Να φυγει ο πονος, να μην τον νιωθουμε πια....ποσο μαλλον να ερθει καποιος να μας σωσει απ'αυτον!

Λενε οτι ο καλυτερος γιατρος ειναι ο χρονος, αλλα θα ελεγα οτι ο χρονος αργει βασανιστικα πολυ! Μονο ο καινουριος ερωτας διωχνει τον παλιο. Ο Αλμπερτ ειναι το παυσιπονο της Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 4:49 pm

Ακόμη όμως και αν ο Άλμπερτ παριστάνει όντως το σωτήρα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η Κάντυ εκείνη ακριβώς τη στιγμή - όπως και σε κάθε σημείο του μάνγκα - δεν τον έχει ανάγκη;;;

Η Κάντυ φανερώνει την αδυναμία της μόνο μπροστά στον Άλμπερτ...

Για όλους τους άλλους είναι το δυνατό - δυναμικό αγοροκόριτσο που ό,τι και να του συμβεί θα βρει τρόπο να το ξεπεράσει.

Κανείς άλλος -εκτός ίσως από τις μαμάδες της - δεν έχει καταφέρει να δει πραγματικά μέσα στην ψυχή της...
Ούτε καν ο Τέρρυ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 5:00 pm

JUANITA έγραψε:
Ακόμη όμως και αν ο Άλμπερτ παριστάνει όντως το σωτήρα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η Κάντυ εκείνη ακριβώς τη στιγμή - όπως και σε κάθε σημείο του μάνγκα - δεν τον έχει ανάγκη;;;

Μα αυτο ακριβως λεω: οτι ολες μας, ανεξαιρετως, θελουμε να "σωθουμε" απο τον πριγκιπα! Γιατι να αποτελεσει εξαιρεση η Καντυ?

Και για να αναφερω την αγαπημενη μου Μαρω Βαμβουνακη:
"[...] κι εγώ χρειάζομαι την πολυτέλεια να μου είναι κάποιος απαραίτητος. Έτσι που όλοι με έχουν "χρίσει" δυνατή, φορτώνομαι με μια αόριστη υποχρέωση να στέκω μόνη κι ακλόνητη, να μην έχω να αφεθώ και να λυγίσω" (από το βιβλίο "Ιστορίες με καλό τέλος", εκδόσεις Φιλοππότη).

Αυτο κανει η Καντυ: ειναι δυνατη μπροστα σε ολους, και τελος καταρρεει μπροστα στον Αλμπερτ...ειναι η τελευταια την ελπιδα. Εχει κουραστει να παριστανει την δυνατη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 1:58 am

Χε! Χε! Αν στην φώτο είναι η στιγμή που ο Άλμπερτ παρηγορεί την Candy μετά το χωρισμό της, οφείλω να ομολογήσω ότι στο anime πιο τολμηρός είναι ο ασβός του θείου που έσπευσε να χωθεί στο κρεβάτι της παρά o ίδιος ο Άλμπερτ που πήγε να ψωνίσει στον μπακάλη!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 7:13 am

Turrican έγραψε:
Χε! Χε! Αν στην φώτο είναι η στιγμή που ο Άλμπερτ παρηγορεί την Candy μετά το χωρισμό της, οφείλω να ομολογήσω ότι στο anime πιο τολμηρός είναι ο ασβός του θείου που έσπευσε να χωθεί στο κρεβάτι της παρά o ίδιος ο Άλμπερτ που πήγε να ψωνίσει στον μπακάλη!! Razz

Προσεχε Turri, γιατι η Juanita καραδοκει στη γωνια με το τσεκουρι...μ'αυτα που λες, σε βλεπω να μενεις χωρις κεφαλι...θα σε στειλει στην γκιλοτινα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 11:18 am

O Άλμπερτ δεν έχει ανάγκη να χωθεί κάτω από το κρεβάτι εκείνη τη στιγμή.

Πάντως δεν είναι το σημείο που ο Τέρρυ έχει στείλει την Κάντυ στη αγκαλιά του Άλμπερτ, αλλά σίγουρα το τελευταίο που η Κάντυ κλαίει τη χαμένη της αγάπη...

Και βρε Τούρι μου, σε μιά τέτοια στιγμή αδυναμίας, τόσο κρετίνος θα ήταν ο Άλμπερτ;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 11:54 am

JUANITA έγραψε:
O Άλμπερτ δεν έχει ανάγκη να χωθεί κάτω από το κρεβάτι εκείνη τη στιγμή.

Πάντως δεν είναι το σημείο που ο Τέρρυ έχει στείλει την Κάντυ στη αγκαλιά του Άλμπερτ, αλλά σίγουρα το τελευταίο που η Κάντυ κλαίει τη χαμένη της αγάπη...

Και βρε Τούρι μου, σε μιά τέτοια στιγμή αδυναμίας, τόσο κρετίνος θα ήταν ο Άλμπερτ;;;;

Αχ, ετσι κρετινοι ειναι οι περισσοτεροι Juanita μου No
Παντως το να σε κραταει αγκαλια ο αγαπημενος σου ειναι το ωραιοτερο πραγμα (αντε να φορτωσουμε τα νεα emoticons με καρδουλες να δουμε μια ασπρη μερα Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:24 pm

Όχι κρετίνος βέβαια δεν ήταν... αλλά αμέσως της είπε από την άλλη ότι έκανε το σωστό... και ότι ο Τέρρυ για αυτό την αγάπησε!!!! (πήγε να τα ξαναφτιάξει στα παιδιά!!) Suspect

Μετά αφού έδεσε τον γάιδαρο του , πήγε να πάρει από τον μπακάλη τα εφόδια για μια αξέχαστη βραδιά! Ο μπακάλης όμως τον υποψιαζόταν και τον κακολογούσε γιατί τότε με την αμνησία , έδινε κάθε φορά και άλλο όνομα για το βερεσέ! Από την γλωσσοφαγιά του έπαθε ότι έπαθε ο Αλμπερτάκος και έφαγε σούπα αυγολέμονο στο νοσοκομείο...τραγικό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:27 pm

Turrican έγραψε:
Όχι κρετίνος βέβαια δεν ήταν... αλλά αμέσως της είπε από την άλλη ότι έκανε το σωστό... και ότι ο Τέρρυ για αυτό την αγάπησε!!!! (πήγε να τα ξαναφτιάξει στα παιδιά!!) Suspect

Μετά αφού έδεσε τον γάιδαρο του , πήγε να πάρει από τον μπακάλη τα εφόδια για μια αξέχαστη βραδιά! Ο μπακάλης όμως τον υποψιαζόταν και τον κακολογούσε γιατί τότε με την αμνησία , έδινε κάθε φορά και άλλο όνομα για το βερεσέ! Από την γλωσσοφαγιά του έπαθε ότι έπαθε ο Αλμπερτάκος και έφαγε σούπα αυγολέμονο στο νοσοκομείο...τραγικό!

lol! lol! lol!
Αμαν Turrican, σημερα μαλλον εχεις εμπνευση Razz
Ισως η ιστορια με το τσουβαλι να σου εδωσε το εναυσμα να γραψεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:30 pm

Ναι... αλλά σε εκείνο το σημείο ο Άλμπερτ δούλευε και ήταν κύριος του εαυτού του...

Δεν έβαζε βερεσέδια στο όνομα του Πούπε... Κασ πλήρωνε από τα δωράκια που έπαιρνε από τον ιδιοκτήτη του ρεστωράν όπου δούλευε. (Κανένας δεν έμενε ασυγκίνητος από την ομορφάδα του.. rabbit )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:33 pm

Αχ, εμενα παλι μου αρεσε το φορεμα που της πηρε δωρο: ηταν τοσο γλυκια κινηση...αλλα δεν μας εχει διευκρινιστεί αν τα χρηματα ηταν Αρντλεϊκα ή αν τα ειχε κερδισει με τον ιδρωτα του προσωπου του Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:35 pm

Α!!! όλα και όλα!!!

Με τον ιδρώτα του κορμιού του τα αγόραζε!Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:39 pm

...ναι βρε παιδιά αλλά αφού δεν έβγαινε..που τα ξόδευε; Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 9:40 pm

Turrican έγραψε:
...ναι βρε παιδιά αλλά αφού δεν έβγαινε..που τα ξόδευε; Wink

Mα εκανε οικονομια για να παρει δωρακια στην Καντυ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 17, 2017 5:32 pm

Από τη στιγμή που ο Άλμπερτ ξαναβρίσκει τη μνήμη του, κάνει τα πάντα για να περάσει όμορφα η Κάντυ και να ξεχάσει το παρελθόν της με τον Τέρυ.

Ίσως η καλύτερη κίνησή του είναι που πηγαίνουν βόλτα στην εξοχή με το αυτοκίνητό του για να της δείξει ένα όμορφο μέρος που η Κάντυ το παρομοιάζει με το λόφο της Πόνη. Μονάχα ο Άλμπερτ θα έψαχνε να βρει ένα αγαπημένο σημείο για να της ζητήσει να μοιράζονται τα πάντα και όχι μόνο το σάντουιτς.Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! 509524

Αυτό σαν έμμεση πρόταση γάμου το εκλαμβάνω εγώ Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 17, 2017 5:33 pm

Άλντε βοήθεια Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!   Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 17, 2017 5:41 pm

Η Κάντυ στην αγκαλιά του Άλμπερτ ηρεμεί, είναι το απάγγειο και το απανέμι της.

Στην αγκαλιά του πέφτει όταν τη φέρνει ο Άρτσι σπίτι μετά το χωρισμό της με τον Τέρυ,
και όταν της στήνει παγίδα ο Νιλ και ο Αλμπερτ την ψάχνει μέσα στο δάσος πάλι στην αγκαλιά του αποκοιμιέται. Όταν διαπιστώνει ότι είναι ο πρίγκηπάς της στο λόφο στην αγκαλιά του τρέχει να κρυφτεί αλλά ακόμη και μετά την κηδεία του Στήαρ, αγκαλιασμένοι οι δυο τους πάνω στο δέντρο κάνουν το δικό τους μνημοσυνο στο φιλο τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στην αγκαλιά μου και απόψε σαν άστρο κοιμήσου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Halloween
» Χριστούγεννα στην Κάντυ
» Γράμμα στην Σουζάννα;
» ο ρολος του πριγκιπα στην ιστορια
» Αφιερωμένο στην Κάντυ και τον Τέρρυ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: