Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ Η ΤΑΙΝΙΑ (Στα Ελληνικά)
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΧθες στις 10:57 pm από v tz

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 τα αποκομματα..

Πήγαινε κάτω 
+7
ariathniM
libra
arwyn-t
elpidaki
nansecrets
ariel
nuitetoile21
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13, 2010 1:44 am

ariathniM έγραψε:
ariel έγραψε:
Οκ, θα παρακαλουσα λοιπον να αναφερεις που ηταν ο Αλμπερτ ποιο ωριμος, μονο αν γινεται, η συγκριση να αφορα τις ιδιες ηλικιες γιατι δεν ειναι και πολυ δικαιο να συγκρινεις ενα 30ρη με ενα 16ρη, ειναι;

ariel ο Αλμπερτ ειναι 24 χρονων και οχι 30αρης, παιδι ειναι και αυτος ουσιαστικά!!

Αριαδνη, εγω το μονο που ρωτησα ηταν τι ειχε κανει ο Αλμπερτ στα 16 του και τον εχετε θεο, ενω τον τερρυ τον θεωρητε εντελως ανωριμο... Νομιζω οτι η ερωτηση ήταν λογικη, ενω η μονιμη συγκριση ενος εφηβου στα 16 με εναν αντρα στα ποσα θες; στα 24 δεν ειναι δικαιη! Κρινε απο τον εαυτο σου! Ειχες τα ιδια μυαλα στο λυκειο και τα ιδια οταν στα 24 ειχες τελειωσει σχολη και δουλευες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13, 2010 10:00 am

Βρε κορίτσια...

Γιατί κατ΄ανάγκη να είναι ο ένας ώριμος και ο άλλος ανώριμος;;;; scratch

Εγώ νομίζω πως η Μιζούκι δε θα επέλεγε για αγόρι της ηρωίδας της ένα κακό χαρακτήρα... Τόσο ο Άντονυ όσο και ο Τέρρυ αλλά και ο Άλμπερτ αργότερα είναι παιδιά (λέμε τώρα...) διαμάντια... Οκ... ο Τέρρυ έχει περάσει ενδεχομένως περισσότερα όπως γνωρίζουμε αυτό όμως δε σημαίνει πως ο Άλμπερτ αντιμετώπισε λιγότερα ούτε πως ο Άντονυ ήταν τριαντάφυλλόόόό στ΄αυτίιιιι και πονηριά στο μάτιιιιι... Και τα τρία παιδιά στην ουσία μόνα τους ήταν (από άποψη οικογένειας) και κατάφεραν και διαμόρφωσαν άριστο χαρακτήρα σε αντίθεση με τα βούρλα που είχαν τους γονείς τους δίπλα και έγιναν κακομαθημένα...

Τη συμπεριφορά του Τέρρυ στο κολέγιο δε θα τη σχολιάσω αφού αν σε κάποιους ξύνιζε (πχ καλόγριες) ας φρόντιζαν να μην του έδιναν "πάτημα" δεχόμενες τις προσφορές του δούκα... τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 889631

Τώρα... όσον αφορά στο θέμα μας... τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 559316

εμμμμ... ποιό ακριβώς είναι;;; τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 35868

_________________
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13, 2010 11:54 pm

Aldebaran έγραψε:
Βρε κορίτσια...

Γιατί κατ΄ανάγκη να είναι ο ένας ώριμος και ο άλλος ανώριμος;;;; scratch

Εγώ νομίζω πως η Μιζούκι δε θα επέλεγε για αγόρι της ηρωίδας της ένα κακό χαρακτήρα... Τόσο ο Άντονυ όσο και ο Τέρρυ αλλά και ο Άλμπερτ αργότερα είναι παιδιά (λέμε τώρα...) διαμάντια... Οκ... ο Τέρρυ έχει περάσει ενδεχομένως περισσότερα όπως γνωρίζουμε αυτό όμως δε σημαίνει πως ο Άλμπερτ αντιμετώπισε λιγότερα ούτε πως ο Άντονυ ήταν τριαντάφυλλόόόό στ΄αυτίιιιι και πονηριά στο μάτιιιιι... Και τα τρία παιδιά στην ουσία μόνα τους ήταν (από άποψη οικογένειας) και κατάφεραν και διαμόρφωσαν άριστο χαρακτήρα σε αντίθεση με τα βούρλα που είχαν τους γονείς τους δίπλα και έγιναν κακομαθημένα...

Τη συμπεριφορά του Τέρρυ στο κολέγιο δε θα τη σχολιάσω αφού αν σε κάποιους ξύνιζε (πχ καλόγριες) ας φρόντιζαν να μην του έδιναν "πάτημα" δεχόμενες τις προσφορές του δούκα... τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 889631

Τώρα... όσον αφορά στο θέμα μας... τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 559316

εμμμμ... ποιό ακριβώς είναι;;; τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 35868

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 41307 τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 41307 τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 41307 Πεσ' τα βρε alde γιατι εμενα μαλλιασε η γλωσσα μου, αλλα εις ματην!!!! Και τα τρια αγορια ήταν καταπληκτικα! Γιατι ποια τετοιο μενος κατα του Τερρυ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 12:14 pm

Στο θέμα μας τώρα...

Διαβάζω μηνύματα από την αρχή του θέματος και με προβληματίζει το εξής...
(δεύτερη σελίδα είμαι ακόμη...)

Γιατί η Κάντυ δεν μπορούσε να ερωτευτεί τον Άλμπερτ;;; scratch

Όταν κατάλαβε πως με τον Τέρρυ είναι τελειωμένη η κατάσταση και αυτός που είναι πάντα δίπλα της είναι ο Άλμπερτ τι πιό απλό από το να αγαπήσει αυτόν;;; Έχει περάσει αρκετό διάστημα που ήταν μόνη της... Σχεδόν από τότε που έφυγε από το Λονδίνο... Γιατί λοιπόν η καρδιά της να μη χτυπήσει γι εκείνον που τη νοιάζεται, την αγαπά και τη φροντίζει;;;
Αν ένας άντρας, κουκλί όπως ο Άλμπερτ (και όχι πως είναι απαραίτητη η ομορφιά), σας φερόταν έτσι, δε θα σκιρτούσε η καρδούλα σας;;; Πόσο μάλλον αν μένατε στο ίδιο σπίτι μαζί... Και επειδή θα πείτε πως εσείς (οι Τερρυκιές μόνο) είστε αρκετά ώριμες για να ξεχωρίσετε τη φιλία από τον έρωτα, να σας υπενθυμίσω πως η Κάντυ είναι μόλις 17 σε μιά ηλικία που οι γυναικείες ορμόνες παίζουν κρεσέντο και ο Άλμπερτ σε ηλικία που ξέρει να ξεχωρίζει μιά γυναίκα από ένα παιδί...
Κολλάτε σε ένα νομικό θεσμό που εκείνες τις μέρες δεν είχε τίποτα το απαγορευτικό για να εξελιχθεί η σχέση σε κάτι άλλο (ούτε καν η εκκλησία δε θα αντιδρούσε) αλλά ούτε και στις μέρες μας θα ξύνιζε κανείς φτάνει να γίνονταν νομότυπα... Δεν υπάρχει συγγένεια εξ αίματος οπότε, πού βρίσκετε το παράνομο;;;


΄Οσον αφορά στα αποκόμματα, δεν έχω διαβάσει πολλές σχετικές απαντήσεις για να ξέρω αν με έχει καλύψει κάποια προ...γραφήσασα γι αυτό και θα παραθέσω τη δική μου εικασία αφού δεν έχουμε την άποψη της Μιζούκι για να ξέρουμε πώς και γιατί έγιναν έτσι τα πράγματα.

Δε νομίζω πως ο Άλμπερτ θα κρατούσε τα αποκόμματα επειδή ήθελε να πληγωθεί η Κάντυ ή επειδή ήταν φαν του Τέρρυ... Είναι απλό τρυκ της Μιζούκι, και μάλιστα τη μέρα που ο Άλμπερτ βρίσκει τη μνήμη του (ούτε και αυτό είναι τυχαίο) για να εμποδίσει την ερωτική εξέλιξη των πραγμάτων αλλά και για να διαπιστώσει η Κάντυ πως το παρελθόν κάπου εκεί τελειώνει οριστικά με όλη τη δυστυχία που της έφερε ενώ στο παρόν της και στο μέλλον της βρίσκεται αυτός που νοιάζεται και μπορεί και θέλει να σταθεί δίπλα της.

_________________
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 5:22 pm

Alde, το να ερωτευτει η Καντυ τον Αλμπερτ ειναι το πιο λογικο πραγμα στον κοσμο, για ολους τους λογους που ανεφερες και αλλους τοσους!
Το να ακυρωθει μια υιοθεσια, ειναι μια πολυ απλη νομικη διαδικασια, που γινοταν και τοτε και τωρα. Ποτε δεν ειπα οτι υπαρχει κατι παρανομο! (ουτε οτι ως τερρικια μπορω να ξεχωρισω τον ερωτα απο την φιλια lol! , πως σου προεκυψε αυτο; )
Το δικο μου κολλημα, και δεν θα βαρεθω να το λεω, ειναι το ηθικο κομματι της ιστοριας! Αν η καντυ ηταν βιβλιο ενηλικων, ο Αλμπερτ θα μπορουσε να ηταν και αδελφος της ακομα! Ξεχνατε ομως κατι βασικο! Επειδη τωρα εχουμε μια καπιοα ηλικια, ξεχναμε οτι η πρωτη μας επαφη μετην Καντυ ήταν στην ηλικια των 6-7 ετων!!!! Γενικα, η Καντυ εχει γραφτει για παιδια και νεους, οχι για μας!!! Ειναι ωραιο οικογενιακο προτυπο ο θετος πατερας να παντρευται την κορη του; Δεν θα προκαλεσει συγχυση, στα μικρα παιδια; Κι αν κατηγορηται την Μιζουκι για τους αλλους γονεις του στορι, για τον Αλμπερτ, τι εχετε να πειτε;
Ξανα θα σας παρακαλεσω, πριν με κατηγορησετε για πατρις, θρησκεια, οικογενεια, που δεν μου παει κιολας, σκεφτητε την πραγματικη ηλικια των αναγνωστων της Μιζουκι κι αν θα θελατε τα δικα σας παιδια να παιρνουν τετοια παραδειγματα ηθικης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 11:02 pm

βρε αριελ να σου πω κατ???
προσωπικη εμπειρια ειναι αλλα τεσπα.... (μονο μην μου βαλεις τις φωνες)

εγω βεβαια δεν εβλεπα μικρη την καντυ.
θυμαμαι ομως που η αδελφη μου με νανουριζε με αυτην
ποτε, μα ποτε δεν θυμαμαι να μου ελεγε οτι η καντυ στο τελος επαιρνε τον πατερα της.
ελεγε στο οτι η καντυ στο τελος εζησε καλα και μεις καλυτερα
αυτο μονο!
και γω που το ειδα φετος....στο τελος ειχα ξεχασει εντελως το ρολο του αλπερτ ως θετος γονιος και μου εμεινε μονο οτι η καντυ βρηκε τον πριγκιπα και ολα οκ!
το ιδιο ακριβως συνεβη και στη μανα μου και στον αδελφο μου!
δεν μενει το συναισθημα οτι παιρνει την κορη του και καλα.
σε μενα και στην οικογενεια μου τουλαχιστον δεν εμεινε....
και δεν πιστευω οτι στα μικρα παιδια μενει.
αλλο αν εμεις σαν μεγαλες τα παιρνουμε ολα και τα μετραμε...

αυτη ειναι η αποψη μου....
και μην μου βαλεις τις φωνες σε παρακαλω..... μου φτανει ο πονοκεφαλος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 11:47 pm

Tremate, tremate, le stregge son tornate!!!! lol!
Ωστε με φοβασε μικρο μου, μπουχαχα, και δεν με εχεις δει να αγριευω, φαντασου!
Προσεξε την αντιφαση σε αυτα που γραφεις.... πρωτα πρωτα ομολογεις οτι δεν ειδες την Καντυ μικρη! Επειτα η Καντυ στο ανιμε, δεν υπονοει καν ερωτικη σχεση με τον Αλμπερτ, ολα οσα γραφονται απο τις αλμπερτφανς, βασιζονται στο μανγκα και στις νουβελες (που δεν υπαρχουν παρα στα ιαπωνικα!) Με λιγα λογια δεν θα μπορουσε η αδελφη σου να σου πει οτι η καντυ παιρνει τον πατερα της γιατι κατι τετοιο δεν γινοταν! Για ρωτα τη μαμα σου ποια γνωμη θα ειχε για ενα παιδικο, τονιζω παιδικο που ο μπαμπας θα παντρευτει στο τελος την κορη του;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 11:51 pm

ariel έγραψε:
Tremate, tremate, le stregge son tornate!!!! lol!
Ωστε με φοβασε μικρο μου, μπουχαχα, και δεν με εχεις δει να αγριευω, φαντασου!
Προσεξε την αντιφαση σε αυτα που γραφεις.... πρωτα πρωτα ομολογεις οτι δεν ειδες την Καντυ μικρη! Επειτα η Καντυ στο ανιμε, δεν υπονοει καν ερωτικη σχεση με τον Αλμπερτ, ολα οσα γραφονται απο τις αλμπερτφανς, βασιζονται στο μανγκα και στις νουβελες (που δεν υπαρχουν παρα στα ιαπωνικα!) Με λιγα λογια δεν θα μπορουσε η αδελφη σου να σου πει οτι η καντυ παιρνει τον πατερα της γιατι κατι τετοιο δεν γινοταν! Για ρωτα τη μαμα σου ποια γνωμη θα ειχε για ενα παιδικο, τονιζω παιδικο που ο μπαμπας θα παντρευτει στο τελος την κορη του;

που ειναι η αντιφαση???? κατσε μπερδευτηκα τωρα!!!!

αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν μενει το συναισθημα οτι θα τα φτιαξει με την κορη του!!!! αλλα με τον πριγκιπα της!!!!
(ναι αν της το πω ετσι ωμα σιγουρα θα αντιδρασει
και γω θα αντιδρασω! λογικο ειναι! αλλα δεν μενει αυτο το συναισθημα!)
:mpouaaa: οχι οχι οχι!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:05 am

elpidaki έγραψε:


(ναι αν της το πω ετσι ωμα σιγουρα θα αντιδρασει
και γω θα αντιδρασω! λογικο ειναι! αλλα δεν μενει αυτο το συναισθημα!)
:mpouaaa: οχι οχι οχι!!!!!!!

Λυπαμαι που σου το λεω ωμα, αλλα η ουσια αυτη ειναι Ελπιδα! Γι' αυτο χτυπιεμαι τοσο καιρο! Δεν μπορεις να ξερεις τι θα μεινει σε ενα παιδακι 6-7 χρονων.... ο πριγκηπας του λοφου ή οτι δεν υπαρχει οικογενεια και κανουμε ο,τι θελουμε! Στην παιδικη λογοτεχνεια, παντα ειναι πιο αυστηρη η ηθικη, πως να το κανουμε βρε κοριτσια!!! Γενιες και γενιες τωρα ετσι μεγαλωνουμε...θελετε να θεσουμε τα παντα σε μηδενικη βαση και να γυρισουμε σε αναρχια; Ισως ναι. Εξ αλλου καποιες εδω μεσα μου εχουν γραψει οτι υπαρχουν κοινωνιες με αλλα κοινωνικα δεδομενα, που επιτρεπουν ακομα και την αιμομοιξια και πανε θαυμασια! Φυσικα ξεχασαν να αναφερουν τα σταδια που θα πρεπει να περασει η δεδομενη δικη μας κοινωνια για να γινει αυτη η μεταβαση....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:09 am

[quote="ariel"]
elpidaki έγραψε:

Εξ αλλου καποιες εδω μεσα μου εχουν γραψει οτι υπαρχουν κοινωνιες με αλλα κοινωνικα δεδομενα, που επιτρεπουν ακομα και την αιμομοιξια και πανε θαυμασια! Φυσικα ξεχασαν να αναφερουν τα σταδια που θα πρεπει να περασει η δεδομενη δικη μας κοινωνια για να γινει αυτη η μεταβαση....

σε αυτη την περιπτωση....απλα κατηγορεις το κρατος που δεν επιβαλει λογοκρισια οπου πρεπει.....
τι να πω.....

(ηταν διεστραμμενη η μιζουκι???? καλα...τι ρωταω......λες και δεν ξερω!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:17 am

[quote="elpidaki"]
ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:

Εξ αλλου καποιες εδω μεσα μου εχουν γραψει οτι υπαρχουν κοινωνιες με αλλα κοινωνικα δεδομενα, που επιτρεπουν ακομα και την αιμομοιξια και πανε θαυμασια! Φυσικα ξεχασαν να αναφερουν τα σταδια που θα πρεπει να περασει η δεδομενη δικη μας κοινωνια για να γινει αυτη η μεταβαση....

σε αυτη την περιπτωση....απλα κατηγορεις το κρατος που δεν επιβαλει λογοκρισια οπου πρεπει.....
τι να πω.....

(ηταν διεστραμμενη η μιζουκι???? καλα...τι ρωταω......λες και δεν ξερω!)

Συγγνωμη που ειδες να κατηγορω το κρατος και που μιλησα για λογοκρισια; Υπαρχει καποια απο αυτες τις λεξεις στο παστ μου; Που μπερδευτικες Ελπιδα; τι πολυπλοκο εγραψα; scratch Πες μου για να το αναλυσω απο την αρχη, αλλα μην παραφραζεις τα λεγομενα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:18 am

παντως κοριτσια εγω που το ειχα δει μικρη δεν μου αφησε καποιο ασχημο συναισθημα οταν ειδα στο τελος την Καντυ με τον Αλμπερτ αντιθετως σκεφτηκα πως επιτελους βρηκε τον πριγκιπα της.Ο Αλμπερτ ποτε δεν της φερθηκε σαν πατερας (με την εννοια του πατερα-κορη) απλα την υιοθετησε για να της προσφερει μια καλυτερη ζωη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:21 am

[quote="ariel"]
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:

Εξ αλλου καποιες εδω μεσα μου εχουν γραψει οτι υπαρχουν κοινωνιες με αλλα κοινωνικα δεδομενα, που επιτρεπουν ακομα και την αιμομοιξια και πανε θαυμασια! Φυσικα ξεχασαν να αναφερουν τα σταδια που θα πρεπει να περασει η δεδομενη δικη μας κοινωνια για να γινει αυτη η μεταβαση....

σε αυτη την περιπτωση....απλα κατηγορεις το κρατος που δεν επιβαλει λογοκρισια οπου πρεπει.....
τι να πω.....

(ηταν διεστραμμενη η μιζουκι???? καλα...τι ρωταω......λες και δεν ξερω!)

Συγγνωμη που ειδες να κατηγορω το κρατος και που μιλησα για λογοκρισια; Υπαρχει καποια απο αυτες τις λεξεις στο παστ μου; Που μπερδευτικες Ελπιδα; τι πολυπλοκο εγραψα; scratch Πες μου για να το αναλυσω απο την αρχη, αλλα μην παραφραζεις τα λεγομενα μου!

λαθος καταλαβες!!!!!
ειπα οτι πρεπει τοτε να κατηγορουμε το κρατος!!!! που δεν φροντιζει να πασαρει στα μικρα παιδια σωστα προτυπα!!!!
ετοιμη για να με μαλλωσεις εισαι κοπελα μου!!!!!! ετοιμη να με φας!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:35 am

elpidaki έγραψε:


λαθος καταλαβες!!!!!
ειπα οτι πρεπει τοτε να κατηγορουμε το κρατος!!!! που δεν φροντιζει να πασαρει στα μικρα παιδια σωστα προτυπα!!!!
ετοιμη για να με μαλλωσεις εισαι κοπελα μου!!!!!! ετοιμη να με φας!!!!!

Δεν ειπα οτι ειμαι αγρια; Twisted Evil Το κρατος και η λογοκρισια ειναι σοβαρη κουβαντα...μην ξεχνας οτι ο δρομος για την κολαση ειναι στρωμενος με καλες προθεσεις....γενικα δεν συμφωνω με την λογοκρισια, δεν νομιζω οτι οι ενηληκες την χρειαζονται...καθε ενας εχει κριτικη ικανοτητα για να αποφασισει τι ειναι σωστο και τι οχι. Προστασια θελουν μονο τα παιδια γιατι δεν εχουν ακομα διαμορφωσει αποψη. Αλλα γι' αυτα φροντιζουν οι παραγωγοι, οι εκδοτες και τελικα οι γονεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:48 am

liana έγραψε:
παντως κοριτσια εγω που το ειχα δει μικρη δεν μου αφησε καποιο ασχημο συναισθημα οταν ειδα στο τελος την Καντυ με τον Αλμπερτ αντιθετως σκεφτηκα πως επιτελους βρηκε τον πριγκιπα της.Ο Αλμπερτ ποτε δεν της φερθηκε σαν πατερας (με την εννοια του πατερα-κορη) απλα την υιοθετησε για να της προσφερει μια καλυτερη ζωη...

Ισως γιατι στο ανιμε δεν μενει η καντυ με τον Αλπερτ, αλλα κανει παρτυ με τους φιλους της. Αν ειχες διαβασει δε το περιοδικο δεν θα ειχες βγαλει κανενα τετοιο συμπερασμα...
Στον δικο μου τον κυκλο παντως, μιλαω για ολες μου τις συμμαθητριες καμια δεν ειχε καταλαβει κατι ερωτικο αναμεσα στο Αλμπερτ και την Καντυ... Τον βρησκαμε ολες καταπληκτικο, αλλα μεχρι εκει. Πρωτη φορα ακουσα να γινεται λογος για κατι τετοιο σε πολυ μεγαλη ηλικια οταν πρωτομπηκα στο ιντερνετ. Θυμαμαι οτι μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση και το ειχα συζητησει με συνομιληκες φιλες που κι αυτες με κοιταζαν καλα καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:57 am

ariel έγραψε:
liana έγραψε:
παντως κοριτσια εγω που το ειχα δει μικρη δεν μου αφησε καποιο ασχημο συναισθημα οταν ειδα στο τελος την Καντυ με τον Αλμπερτ αντιθετως σκεφτηκα πως επιτελους βρηκε τον πριγκιπα της.Ο Αλμπερτ ποτε δεν της φερθηκε σαν πατερας (με την εννοια του πατερα-κορη) απλα την υιοθετησε για να της προσφερει μια καλυτερη ζωη...

Ισως γιατι στο ανιμε δεν μενει η καντυ με τον Αλπερτ, αλλα κανει παρτυ με τους φιλους της. Αν ειχες διαβασει δε το περιοδικο δεν θα ειχες βγαλει κανενα τετοιο συμπερασμα...
Στον δικο μου τον κυκλο παντως, μιλαω για ολες μου τις συμμαθητριες καμια δεν ειχε καταλαβει κατι ερωτικο αναμεσα στο Αλμπερτ και την Καντυ... Τον βρησκαμε ολες καταπληκτικο, αλλα μεχρι εκει. Πρωτη φορα ακουσα να γινεται λογος για κατι τετοιο σε πολυ μεγαλη ηλικια οταν πρωτομπηκα στο ιντερνετ. Θυμαμαι οτι μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση και το ειχα συζητησει με συνομιληκες φιλες που κι αυτες με κοιταζαν καλα καλα!
ariel ειχα διαβασει και το μανγκα και παλι την ιδια γνωμη ειχα και εχω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 1:16 am

liana έγραψε:
ariel έγραψε:
liana έγραψε:
παντως κοριτσια εγω που το ειχα δει μικρη δεν μου αφησε καποιο ασχημο συναισθημα οταν ειδα στο τελος την Καντυ με τον Αλμπερτ αντιθετως σκεφτηκα πως επιτελους βρηκε τον πριγκιπα της.Ο Αλμπερτ ποτε δεν της φερθηκε σαν πατερας (με την εννοια του πατερα-κορη) απλα την υιοθετησε για να της προσφερει μια καλυτερη ζωη...

Ισως γιατι στο ανιμε δεν μενει η καντυ με τον Αλπερτ, αλλα κανει παρτυ με τους φιλους της. Αν ειχες διαβασει δε το περιοδικο δεν θα ειχες βγαλει κανενα τετοιο συμπερασμα...
Στον δικο μου τον κυκλο παντως, μιλαω για ολες μου τις συμμαθητριες καμια δεν ειχε καταλαβει κατι ερωτικο αναμεσα στο Αλμπερτ και την Καντυ... Τον βρησκαμε ολες καταπληκτικο, αλλα μεχρι εκει. Πρωτη φορα ακουσα να γινεται λογος για κατι τετοιο σε πολυ μεγαλη ηλικια οταν πρωτομπηκα στο ιντερνετ. Θυμαμαι οτι μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση και το ειχα συζητησει με συνομιληκες φιλες που κι αυτες με κοιταζαν καλα καλα!
ariel ειχα διαβασει και το μανγκα και παλι την ιδια γνωμη ειχα και εχω.

Χμμμ....προφανως ειχες διαβασει το αγγλικο (στο ελληνικο καταληγει σαφεστατα με τον Τερρυ) γι' αυτο. Εγω δεν ειχα προσβαση στο αγγλικο μανγκα μεχρι προσφατα για να δω την δικη σας εκδοχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 2:47 am

εεεε.... οχι το ελληνικο εχω και που ακριβως δειχνει πως καταληγει σαφεστατα με τον Τεερυ?? τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 5036 τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 4:00 pm

ariel έγραψε:
...Το δικο μου κολλημα, και δεν θα βαρεθω να το λεω, ειναι το ηθικο κομματι της ιστοριας! Αν η καντυ ηταν βιβλιο ενηλικων, ο Αλμπερτ θα μπορουσε να ηταν και αδελφος της ακομα! Ξεχνατε ομως κατι βασικο! Επειδη τωρα εχουμε μια καπιοα ηλικια, ξεχναμε οτι η πρωτη μας επαφη μετην Καντυ ήταν στην ηλικια των 6-7 ετων!!!! Γενικα, η Καντυ εχει γραφτει για παιδια και νεους, οχι για μας!!! Ειναι ωραιο οικογενιακο προτυπο ο θετος πατερας να παντρευται την κορη του; Δεν θα προκαλεσει συγχυση, στα μικρα παιδια; Κι αν κατηγορηται την Μιζουκι για τους αλλους γονεις του στορι, για τον Αλμπερτ, τι εχετε να πειτε;
Ξανα θα σας παρακαλεσω, πριν με κατηγορησετε για πατρις, θρησκεια, οικογενεια, που δεν μου παει κιολας, σκεφτητε την πραγματικη ηλικια των αναγνωστων της Μιζουκι κι αν θα θελατε τα δικα σας παιδια να παιρνουν τετοια παραδειγματα ηθικης...

Mα Άριέλ μου, όταν διαβάζαμε την Κάντυ, ή την παρακολουθούσαμε στην ΤΒ, 20τόσα χρόνια πριν δε νομίζω πως είχε συνδέσει κανείς τον Άλμπερτ με μιά πατρική φιγούρα ώστε να μας ξενίζει μιά ερωτική σχέση μεταξύ τους...
Ίσα ίσα, που το γεγονός πως ήταν και πατέρας της το μάθαμε στα τελευταία τεύχη - επεισόδια. Και ακόμη και τότε, δεν τον είχαμε για πατέρα ούτε με τη στενή ούτε με την ευρεία ένοια, αλλά για μεγάλο θείο Γουίλιαμ... Οπότε δε νομίζω πως είχε δημιουργηθεί στα παιδιά κάποια σύγχιση...



εδιτ
------
Το Ελπιδάκι αμέσως παρακάτω με κάλυψε πλήρως...
Embarassed

_________________
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 4:15 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:


(ναι αν της το πω ετσι ωμα σιγουρα θα αντιδρασει
και γω θα αντιδρασω! λογικο ειναι! αλλα δεν μενει αυτο το συναισθημα!)
:mpouaaa: οχι οχι οχι!!!!!!!

Λυπαμαι που σου το λεω ωμα, αλλα η ουσια αυτη ειναι Ελπιδα! Γι' αυτο χτυπιεμαι τοσο καιρο! Δεν μπορεις να ξερεις τι θα μεινει σε ενα παιδακι 6-7 χρονων.... ο πριγκηπας του λοφου ή οτι δεν υπαρχει οικογενεια και κανουμε ο,τι θελουμε! Στην παιδικη λογοτεχνεια, παντα ειναι πιο αυστηρη η ηθικη, πως να το κανουμε βρε κοριτσια!!! Γενιες και γενιες τωρα ετσι μεγαλωνουμε...θελετε να θεσουμε τα παντα σε μηδενικη βαση και να γυρισουμε σε αναρχια; Ισως ναι. Εξ αλλου καποιες εδω μεσα μου εχουν γραψει οτι υπαρχουν κοινωνιες με αλλα κοινωνικα δεδομενα, που επιτρεπουν ακομα και την αιμομοιξια και πανε θαυμασια! Φυσικα ξεχασαν να αναφερουν τα σταδια που θα πρεπει να περασει η δεδομενη δικη μας κοινωνια για να γινει αυτη η μεταβαση....

Η "οικογένεια" στην ιστορία της Κάντυ είναι αλλού γι αλλού...

Κανένας από τους "καλούς" της υπόθεσης δεν έχει σωστή οικογένεια κοντά του. Αντίθετα, οι "κακοί" είναι μέσα στις αγκαλιές και τις περιποιήσεις των γονιών τους...
Χωρίς να το έχω διαβάσει πουθενά, δε νομίζω πως η Μιζούκι ήθελε μέσα από το παραμύθι της να τιμήσει το θεσμό της οικογένειας... Δεν ξέρω πόση δύναμη έχει η οικογένεια στην Ιαπωνία, η "Κάντυ" όμως δεν έχει καμία σχέση με το δυτικό πρότυπο μ΄αυτό με το οποίο έχουμε μεγαλώσει ή συνεχίζουμε να βλέπουμε ακόμη και σήμερα πχ στο "1001 νύχτες" (έχω φάει πόρωση όπως η Arwen με τον Μέρλιν lol! )
Αν τώρα η ιστορία της ξέφυγε από τα πλαίσια της πατρίδας της μάλλον δεν το είχε υπολογίσει και ίσως και να μην την ενδιέφερε καθόλου...
Πάντως, όποιον ουδέτερο και να ρωτήσεις που έχει δει το ανιμέ ή έχει διαβάσει το μάνγκα δε θεωρεί πως υπάρχει σχέση μεταξύ Άλμπερτ - Κάντυ και ούτε τίθεται -μα επ΄ουδενί...- θέμα αιμομιξίας... Από που και ως που άλλωστε;;;; (Εκτός και αν ο πατήρ Άρντλεϋ ήταν μπερμπαντούλης όπως αναφέρει η Ακάλια στο φικ της... geek )

_________________
τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Charmichan
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
Charmichan


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Επάγγελμα : Elementary School Teacher
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert *The Legit King*
Registration date : 02/02/2011

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 7:30 am

nansecrets έγραψε:
κατσε Αριελ... γιατι κατα πως τα λενε οι αλμπερτικες για τις υιοθεσιες εκεινο τον καιρο.. δεν ηταν κορη του η Καντυ... ουτε ανηψια του... μαλλον ξαδελφη του... οποτε δεν υπαρχει κολλημα να παντρευτουν και χωρις την αρση της υιοθεσιας... το θεμα ξερεις ποιο ειναι???
οτι ολα αυτα δειχνουν να ειναι προμελετημενα και καθαρα βαση σχεδιου...
επεμβαινε στη ζωη της Καντυ κατα διαστηματα... γιατι?? για να την βοηθησει??? δεν νομιζω... αφου εκεινος ελεγχε καταστασεις και κινουσε τα νηματα αυτο φανηκε... παντα.. μα παντα να βρισκεται την ταδε στιγμη που κατι ετρεχε... για σκεφτειτε...... δεν αφηνε να την πλησια σει κανενας... και τον Τερρυ τον αφησε για λιγο... οσο θα ελειπε στην Αφρικη... μετα... καταρραμενε προβολεα....
lol!

Like a Star @ heaven Wow!!!!!! I just discovered this post and I'm surprised how amusing the conversations are!

I have seen posts referring to Albert as gay (backed by his lack of girlfriend and mild temperance), his character dishonored with a nickname WOODY (as in Woody Allen and not the bird nor the toy)! and to add to that, a mastermind of conspiracy theories!

Poor poor Albert, let me shield you with my love baby. Good thing Candy is loyal and smart enough not to be bothered by any of these. Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα αποκομματα..   τα αποκομματα.. - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 2:54 pm

Charmichan έγραψε:
Like a Star @ heaven Wow!!!!!! I just discovered this post and I'm surprised how amusing the conversations are!

I have seen posts referring to Albert as gay (backed by his lack of girlfriend and mild temperance), his character dishonored with a nickname WOODY (as in Woody Allen and not the bird nor the toy)! and to add to that, a mastermind of conspiracy theories!

Poor poor Albert, let me shield you with my love baby. Good thing Candy is loyal and smart enough not to be bothered by any of these. Like a Star @ heaven

Welllll.... to be honest, there have been such discussions here too, but this is not (or no longer) a fanatical Terry forum. We respect all characters.

There's a difference between negative criticism and character bashing or slander. Criticism is healthy, everyone is entitled to their polite opinion. But calling a character names all the time, with irony and mockery, that is not nice at all.

Regarding Albert, the thing is that he is the only present threat for Terry. Anthony is dead, there's no other suitor. Fanatic terry-fans are terrified that Albert is or can be the lucky one, so they end up mocking him to demean him, something neither polite nor effective.




Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τα αποκομματα..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: