Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΡΟΚΣΤΟΥΝ

Πήγαινε κάτω 
+8
nansecrets
liana
ΜΙΜΙ
arwyn-t
Aldebaran
ariathniM
elpidaki
ariel
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 6:56 pm

ariel έγραψε:

Να κανει τουμπεκι ψιλοκομμενο οπως οι αλλοι φιλοι; μπα δε θα το σκεφτηκε ο θειος!!!! εξ' αλλου κηδεμονας είναι, εχει ενα λογο παραπανω!!

Δεν ξερω αμα κανεις πλακα ή δεν γινονται κατανοητα αυτα που γραφω εγω. Δεν υπηρχε περιπτωση σου λεω ο Αλμπερτ να μην πει στην Καντυ "καλα εκανες", γιατι δεν το επιτρεπει η γιαπωνεζικη νοοτροπια που διατρεχει ολη την ιστορια! Δεν ειναι θεμα τουμπεκι ή αλλων ταπεινων κινητρων απο μεριας του Αλμπερτ, ειναι θεμα γιαπωνεζικης ηθικης και τιμης.

Κατανοητον;

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 790358 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 735403
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 7:00 pm

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 Κααααλοοοοο κρυβουμε με δηθεν αγανακτηση τα κακως κειμενα και απανταμε μονο αυτα που θελουμε....

Να σου θυμίσω οτι τον αλμπερτ δεν τον γνωρισε απο την καντυ ή θυμαμαι κατι λαθος; μπα δε νομιζω...
Καλυτερα μονος παρα με δηθεν φιλους.... και δε μου είπες η καντυ τι φιλους εκανε στο κολεγιο πλην της Παττυ; (που ήταν και σουπερ κοινωνικη και καλη με ολουςWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 7:02 pm

arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:

Να κανει τουμπεκι ψιλοκομμενο οπως οι αλλοι φιλοι; μπα δε θα το σκεφτηκε ο θειος!!!! εξ' αλλου κηδεμονας είναι, εχει ενα λογο παραπανω!!

Δεν ξερω αμα κανεις πλακα ή δεν γινονται κατανοητα αυτα που γραφω εγω. Δεν υπηρχε περιπτωση σου λεω ο Αλμπερτ να μην πει στην Καντυ "καλα εκανες", γιατι δεν το επιτρεπει η γιαπωνεζικη νοοτροπια που διατρεχει ολη την ιστορια! Δεν ειναι θεμα τουμπεκι ή αλλων ταπεινων κινητρων απο μεριας του Αλμπερτ, ειναι θεμα γιαπωνεζικης ηθικης και τιμης.

Κατανοητον;

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 790358 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 735403

Τσουυ!!! Γιατι η Αννυ, η Παττυ κι ο Αρτσι δεν εκαναν κανενα σχολιο και ο αλμπερτ επρεπε να κανει ε ,φανταστικη μου αλμπερτουλα ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 180310
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 16, 2010 1:02 pm

ariel έγραψε:
arwyn-t έγραψε:
ariel έγραψε:

Να κανει τουμπεκι ψιλοκομμενο οπως οι αλλοι φιλοι; μπα δε θα το σκεφτηκε ο θειος!!!! εξ' αλλου κηδεμονας είναι, εχει ενα λογο παραπανω!!

Δεν ξερω αμα κανεις πλακα ή δεν γινονται κατανοητα αυτα που γραφω εγω. Δεν υπηρχε περιπτωση σου λεω ο Αλμπερτ να μην πει στην Καντυ "καλα εκανες", γιατι δεν το επιτρεπει η γιαπωνεζικη νοοτροπια που διατρεχει ολη την ιστορια! Δεν ειναι θεμα τουμπεκι ή αλλων ταπεινων κινητρων απο μεριας του Αλμπερτ, ειναι θεμα γιαπωνεζικης ηθικης και τιμης.

Κατανοητον;

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 790358 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 735403

Τσουυ!!! Γιατι η Αννυ, η Παττυ κι ο Αρτσι δεν εκαναν κανενα σχολιο και ο αλμπερτ επρεπε να κανει ε ,φανταστικη μου αλμπερτουλα ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 180310

Καταρχην, οταν εμαθαν Αννυ-Πατυ-Αρτσι για το χωρισμο, ητανε ηδη περασμενο γεγονος και η Καντυ εφυγε τρεχατη. Ο Αλμπερτ ητανε ο πρωτος που μιλησε η Καντυ ουσα φρεσκοχωρισμενη. Επιπλεον ο Αλμπερτ, και δεν κανω πλακα, ειναι η ηθικη πυξιδα της ιστοριας, ο συμβουλος. Αλοιμονο αν η γιαπωνεζα Μιζουκι εβαζε τον Αλμπερτ να μην ελεγε ο,τι ειπε, να μην υποστηριζε την θυσια καθηκοντος, τιμης και δοξας.

Για τελευταια φορα, η ιστορια εχει γιαπωνεζικα ηθη, εθιμα και νοοτροπια και συμφωνα με εκεινα κυλαει.

Ουφ, κουραστηκα με αυτο το θεμα. Ας συμφωνησουμε οτι δεν συμφωνουμε και ας το αφησουμε εδω. Δεν ειναι ο τυπος μου ο Τερρυ, ο τυπος μου ειναι ανθρωποι με τη γενικη συμπεριφορα του Αλμπερτ, οποτε δεν εχει νοημα να μπλεκουμε σε αντιπαραθεσεις.

ice cream
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21, 2010 3:44 pm

Για μένα το Ρόκστοουν είναι το κομβικό σημείο στο οποίο η Κάντυ συνειδητοποιεί πως έχουν αλλάξει τα αισθήματά της. Δεν είναι πιά ερωτευμένη με τον Τέρρυ αλλά με τον Άλμπερτ.

Και για να πάρω τα πράγματα από την αρχή.

- Ο Άλμπερτ φεύγοντας από το σπίτι έχει μείνει στο γεγονός πως η Κάντυ καίγεται και τσουρουφλίζεται για τον Τέρρυ. Παραβλέποντας τα δικά του αισθήματα, όταν βρίσκει τον Τέρρυ στο Ρόκστοουν σκέφτεται πως ίσως ήρθε ο καιρός να ξανασμίξει με την Κάντυ. Και οι δύο υποφέρουν από το χωρισμό τους, ο Τέρρυ έχει φύγει από το θέατρο και ό,τι τον συνδέει με αυτό (βλ. Σουζάνα) και η Κάντυ μην έχοντας καμιά σταθερά να την κρατά εγκλωβισμένη κάπου (πχ. αρρώστια Άλμπερτ ή νοσοκομείο) μπορεί να τον πάρει και να φύγουν μακριά αρχίζοντας μιά νέα ζωή. Όμως δεν έχει υπολογίσει πως:

- Ο Τέρρυ βασανίζεται από τύψεις επειδή παράτησε την Κάντυ για να είναι με τη Σουζάνα όπως είχε κάνει παλαιότερα ο πατέρας του με τη μητέρα του. Αυτή την κατάσταση πάντα την απευχόταν και ήταν σίγουρος πως εκείνος δεν θα το έκανε ποτέ. Να όμως που η ζωή τον είχε φέρει ενώπιο σε ένα σταυροδρόμι όπου η απόφαση που θα έπαιρνε θα είχε οπωσδήποτε ένα θύμα. Μην έχοντας νέα για την Κάντυ (αφού ποτέ δεν της ξανάγραψε ή έψαξε να βρει πού είναι ) θεώρησε πως η απόφασή του την πλήγωσε ανεπανόρθωτα ίσως κάνοντάς της ανάλογο κακό με εκείνο που της είχε κάνει παλαιότερα η Ελίζα. Ο Τέρρυ ποτέ δε μετανιώνει που μένει με τη Σουζάνα, όπως ποτέ δε φαίνεται να έχει μετανιώσει ο πατέρας του που επέλεξε να ακολουθήσει το πρωτόκολλο - καθήκον της εποχής του από την καρδιά του. ΄Ετσι, όταν βλέπει πως η Κάντυ είναι εκεί, όρθια στα πόδια της, παίρνει κουράγιο και εκείνος ώστε να συνεχίσει τη ζωή του όπως την επέλεξε: στο θέατρο κοντά στη Σούζυ.

- τα αισθήματα της Κάντυ έχουν αλλάξει από την παγίδα του Νηλ και μετά. Μολονότι ο Άλμπερτ ήταν πάντα δίπλα της αυτή δεν είχε μάτια να το δει όσο σκεφτόταν τον Τέρρυ. Χάρη στο βλάκα το Νηλ (γι αυτό κάπου γράφω πως πάντα οι κακίες οδηγούν σε κάτι καλό) η Κάντυ αποδεσμεύεται απ΄ό,τι την κρατάει κολλημένη με το παρελθόν δίνει υπόσχεση στον Άλμπερτ πως θα μοιράζεται τα πάντα μαζί του (αυτό κάτι σε υπόσχεση γάμου μου κάνει) και αφού δεν τους χωρίζει ο θάνατος αλλά η ζωή κάνει ό,τι περνά από το χέρι της για να τον ξαναβρεί. Τα φαντάσματα και οι Σειρήνες στο Ρόκστοουν δεν είναι ικανά να την κάνουν να χάσει τον προσανατολισμό της και αφού θέλει κάτι τόσο πολύ τελικά όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσει. Ας μην ξεχνάμε πως τρεις ήταν οι μεγάλες επιθυμίες της Κάντυ :
- να ανακαλύψει ποιός είναι επιτέλους ο Πρίγκηπάς της
- να γνωρίσει τον άνθρωπο που την υιοθέτησε και
- να ξαναβρεί τον Άλμπερτ της
και το σύμπαν φρόντισε να της τις ικανοποιήσει όλες.

Δε θα αναλωθώ σε συζητήσεις για το ποιός ήταν καλύτερος... Άλλωστε, έχω ξαναγράψει πως αν η Κάντυ δεν έμενε τελικά με τον Άλμπερτ, μόνο τον Τέρρυ θα ήθελα κοντά της, και εννοείται πως αν ο Άντονυ δεν είχε φύγει νωρίς κανείς από τους δυό δεν θα είχε μέλλον στην ερωτική ζωή της Κάντυ.

_________________
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21, 2010 4:29 pm

Μπραβο alde δεν υπαρχει κατι παραπανω να πουμε για αυτο το θεμα τουλαχιστον εμενα με εχεις καλυψει πληρος ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21, 2010 4:58 pm

liana έγραψε:
Μπραβο alde δεν υπαρχει κατι παραπανω να πουμε για αυτο το θεμα τουλαχιστον εμενα με εχεις καλυψει πληρος ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 41307

οχι δα.... τωρα μολις ξαναγυρισε το ξωτικο.... το βραδακι θα τα πουμε (και ναι αυτο ήταν απειλη lol! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21, 2010 5:13 pm

ariel να ετοιμαζωμαστε για μαχη δηλαδη?? ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 73559 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 73559 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 73559
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21, 2010 5:33 pm

Αριελ... ηρθες να βαλεις φωτιες το προαισθανομαι... (ΚΑΝΤΟ!!!!!) lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 12:51 am

Και τωρα που ηρεμισε το φορουμ μπορω να γραψω και με την ησυχια μου!!
Καλα αλλη αισθηση να γραφεις σε δωματιο γεματο λουλουδια!!! (αμα ψωνιζεται ο ανθρωπος ψωνιζετα lol! )
Με τη σειρα σας κυριες μου:
Arwin: Παντα είχα την απορία πως ολες οι αλμπερτικες είστε τοσο καλα ενημερωνες στο ιαπωνικο γιγνεσθε... Θαρεις και εχετε ενα επτασφραγηστο μυστηκο και ξερεται τι εννοιει η Μιζουκι πισω απο λεξεις και συμβολα. Αναρωτιεμαι εχετε μελετησει τοσο καλα το μαθημα σας ή απλα τα εξηγηται ολα κατα το ελληνικο οσα δε φτανει η αλεπου πηδαει και τα πιανει; Σορρυ στα γιαπωνεζικα εγω ειμαι σκραπας... το να συμβουλεψει μονο ο Αλπερτ την Καντυ να χωρισει εξηγηται απο την ελληνικη μου νοοτροπια και μονο, αρα στα δικα μου ματια μονο αγαθος δεν ειναι...
Να ρωτησω και κατι ακομα; σε ολα τα ερωτηματα η τελικη απαντηση που δινετε ειναι κισμετ ή γιαπωνεζικη κουλτουρα. Σας καλυπτει πραγματικα αυτο; Δεν θα θελατε κατι παραπανω απο τη συγγραφεα; Επίσης η ηθικη ανισοροπια του τελους που προτεινετε δεν ταρασει την γιαπωνεζικη κουλτουρα ή για τους ιαπωνες οι τυποι γραφουν και ξεγραφουν κατα βουληση, τελικα δεν εχω καταλαβει...
Στο παραπανω θεμα δεχομαι απαντησεις απο ολους, σοβαρα με ενδιαφερει πολυ... απο οσα λενε οι αλμπερτικες εγω για τους ιαπωνες εχω πολυ αντιφατικες εικονες...
Μπορει καποιος να πει δυο λογια γι' αυτο το λαο και τον πολιτισμο τους;

arwin μην μου φουντωνεις... τωρα θα περιλαβω και την αλλη περιμενε!!!
Α, και οσο περιμενεις και μου τσαντιζεσαι ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 922907
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:00 am

εγω προσωπικα αριελ εχω δει σειρες στην δεκαετια του 80' με θεμα την γιαπωνέζικη κουλτουρα , να σου θυμίσω την πολύ γνωστη σειρά σογκουν, που διαδραματιζεται στην Ιαπωνια μην μου πεις πως δεν την εβλεπες; και αλλες αυτο που θυμάμαι έντονα ειναι οτι οι Ιαπωνες δεν μιλουν για τον ερωτα της ζωης τους σε τριτους, δεν το κοινωποιουν το κρατουν σαν λουλουδι στην ψυχή τους μέσα, ετσι το εχω διαβασει ειναι για αυτους σημαντικότατο θεμα για να το κοινοποιησουν οχι κατι απλο!!! αυτα τα εχω διαβάσει και η Μιζουκι ειναι γιαπωνεζα πως να το κάνουμε;
και οντως αυτο το σαν την καταληξη την χρησιμοποιουν θυμάσαι Αντζι-σαν, η Μαρικο τον αποκαλουσε ετσι και εκανε και υπόκλιση οταν τον εβλεπε και ας ήταν καραερωτευμένη μαζί του ειναι το δικο μας κυριος οχι βεβαια με αυτην την εννοια αν δε εισαι σημαντικο προσωπο τοτε σε αποκαλούν σαμα!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:19 am

Καλη μου alde, ποσο μου αρεσει να διαφωνω μαζι σου!!!
Οταν ο Αλμπερτ εφυγε απ' το σπιτι πραγματι ηξερε οτι η Καντυ τσουρουφλιζονταν για τον Τερρυ! Σαν ωριμος αντρας συμφωνουσε με αυτο; οχι! Ηδη είχε κανει μια πρωτη αποπειρα να τη σοκαρει- για να τον ξεπερασει προφανως αφου ως " πυξιδα" της αυτο προτεινε,-τοτε με τις εφημεριδες (τις θυμαστε όλες σωστά; ) και τωρα στο Ροκσταουν κανει το τελικο του βημα. Την στελνει μονο και μονο για να τελιωσει οριστικα η σχεση και ο πονος που τους προξενουσε. Ο Τερρυ και η Κάντυ στο Ροκστανουν είναι τρενα σε παραλληλες γραμμες, αδυνατο να αγγιξουν ο ενας τον αλλον. Κι αν για τον Τερρυ διατηρω τις επιφυλάξεις μου για την Κάντυ δεν έχω καμια (το ίδιο πιστευω κι ο Αλμπερτ) Η ηθικη της ηρωιδας μας είναι τετοια που δεν θα δεχοταν να σμιξει με τον Τερρυ (και επομενως να προδοσει την Σουζανα) για κανενα λογο. Και τελικα αυτο και γινεται... η Κάντυ ειναι αυτη που φευγει,δεν δίνει στον Τερρυ ουτε την ευκαιρια να της μιλησει.
Λες καπου οτι ο Τερρυ δεν εχει μετανιωσει για τις επιλογες του οταν η ιδια η Κάντυ σκεφτετε οτι ο Τερρυ δεν είχε επιλογες και οτι καταντησε σ' αυτα τα χαλια απ την αγαπη του για την Κάντυ... Η Κάντυ να εννοιωσε αραγε ενοχες; (ειδικα αν μετα ετρεχε πισω απ' τον Αλμπερτ; )
Αν μπεις στον κοπο να δεις και ενα ποηγουμενο ποστ που εγραψα για την Κάντυ, θα δεις κομματια του παζλ που δεν κολανε....
Τελικα ποια ειναι η Κάντυ; το καλο κοριτσι που θυσιαζεται για ολους ή αυτη που για χαρη του Αλμπερτ παραταει φιλους, δεν αισθανεται τυψεις κι εμεις να ειμαστε καλα;
Τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:24 am

Καμια διαφωνια Αριαδνη μου!!! μπορεις εσυ να μου εξηγησεις γιατι η καλυτερη φιλη της η αδελφη της, η αννυ δεν πηρε θεση, ενω ο Αλμπερτ, βιαστηκε να πει οτι επρεπε να χωρισουν... αφου οι ιαπωνες ειναι διακριτικοι και δεν ανακατευονται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:27 am

ariel έγραψε:
Και τωρα που ηρεμισε το φορουμ μπορω να γραψω και με την ησυχια μου!!
Καλα αλλη αισθηση να γραφεις σε δωματιο γεματο λουλουδια!!! (αμα ψωνιζεται ο ανθρωπος ψωνιζετα lol! )
Με τη σειρα σας κυριες μου:
Arwin: Παντα είχα την απορία πως ολες οι αλμπερτικες είστε τοσο καλα ενημερωνες στο ιαπωνικο γιγνεσθε... Θαρεις και εχετε ενα επτασφραγηστο μυστηκο και ξερεται τι εννοιει η Μιζουκι πισω απο λεξεις και συμβολα. Αναρωτιεμαι εχετε μελετησει τοσο καλα το μαθημα σας ή απλα τα εξηγηται ολα κατα το ελληνικο οσα δε φτανει η αλεπου πηδαει και τα πιανει; Σορρυ στα γιαπωνεζικα εγω ειμαι σκραπας... το να συμβουλεψει μονο ο Αλπερτ την Καντυ να χωρισει εξηγηται απο την ελληνικη μου νοοτροπια και μονο, αρα στα δικα μου ματια μονο αγαθος δεν ειναι...
Να ρωτησω και κατι ακομα; σε ολα τα ερωτηματα η τελικη απαντηση που δινετε ειναι κισμετ ή γιαπωνεζικη κουλτουρα. Σας καλυπτει πραγματικα αυτο; Δεν θα θελατε κατι παραπανω απο τη συγγραφεα; Επίσης η ηθικη ανισοροπια του τελους που προτεινετε δεν ταρασει την γιαπωνεζικη κουλτουρα ή για τους ιαπωνες οι τυποι γραφουν και ξεγραφουν κατα βουληση, τελικα δεν εχω καταλαβει...
Στο παραπανω θεμα δεχομαι απαντησεις απο ολους, σοβαρα με ενδιαφερει πολυ... απο οσα λενε οι αλμπερτικες εγω για τους ιαπωνες εχω πολυ αντιφατικες εικονες...
Μπορει καποιος να πει δυο λογια γι' αυτο το λαο και τον πολιτισμο τους;

arwin μην μου φουντωνεις... τωρα θα περιλαβω και την αλλη περιμενε!!!
Α, και οσο περιμενεις και μου τσαντιζεσαι ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 922907

Ariel σε ορισμενα μπορω να σου απαντησω κ εγω απο την εντυπωση που εχω σχηματισει τα τελευταια χρονια που εχω εντρυφισει στην αναγνωση manga lol! lol!
Λοιπον καταρχας (επειδη αυτα που θελω να πω ειναι πολλα κ δν ξερω αν θα αντεξω να τα γραψω ολα σημερα) το γεγονος οτι η ιστορια εξελισσεται στη δυση δν σημαινει οτι η Μιζουκι εχει δυτικη νοοτροπια....

νομιζω οτι το να συμβουλευσει ο Αλμπερτ την Καντυ να χωρισει ναι ειναι ζητημα γιαπωνεζικης φιλοσοφιας. Οπως κ ολος ο τροπος χωρισμου Καντυ- Τερρυ. Αναφερομαστε σε εναν λαο με πολυ διαφορετικη φιλοσοφια ζωης, ειδικα πριν 30 χρονια που η επιρροη απο τη δυση ηταν πολυ μικροτερη. Ας μην ξεχναμε οτι οι Ιαπωνες Σαμουραι θεωρουσαν οτι η αυτοκτονια με χαρακιρι ειναι ο υψιστος τιμητικος θανατος για να μην ατιμαστουν απο τον αντιπαλο τους....
Καθαρα λοιπον για λογους τιμης κ ηθικων αξιων, απο τη στιγμη που συνεβη το ατυχημα της Σουζανας, το τελος ηταν προδιαγεγραμμενο, και οχι επειδη η αγαπη τους δν ηταν αρκετα δυνατη αλλα επειδη η λυση ηταν καθαρα μονοδρομος!!!!
Στο ζητημα του Αλμπερτ: νομιζω τοποθετηθηκε εκει σε εκεινη τη χρονικη στιγμη για να τονισει παραπανω την αναγκαιοτητα αυτου του χωρισμου στον αναγνωστη.

Επισης δν μπορω να πιστεψω ολα αυτα που λετε περι Αλμπερτ κ ερωτων κτλ κτλ κτλ. Ναι με την αμνησια κ την συγκατοικηση ο Αλμπερτ αρχιζει να ερωτευεται την Καντυ που πριν την εβλεπε απλα ως φιλη κ προστατευομενη του. Αλλο ομως αυτο κ αλλο να πουμε οτι οταν μαζευε τις εφημεριδες κ οταν την εστειλε στο Ροκστοουν το εκανε για να αποτελειωσει την ιστορια Καντυ-Τερρυ κ μετα να εχει ολη δικη του την πρωην φιλου του...!!!!αυτο ειναι χαιρεκακο κ ποταπο κ δν ταιριαζει καθολου με τον χαρακτηρα του Αλμπερτ (γιατι δν ειναι ενας χαρακτηρας που κατασκευαστηκε απλα για να υπαρχει αλλα εξελισσεται κατα τη διαρκεια της ιστοριας!) Μου φαινεται πολυ πιο κοντα στο χαρακτηρα του το οτι μαζευε τις εφημεριδες γιατι νοιαζοταν για το φιλο του (κ γι'αυτο τις εκρυβε) κ την εστειλε στο Ροκστοουν παρολο που δν υπηρχε ελπιδα να τα ξαναβρουν οχι για να την τεσταρει κ μετα να τρεξει σε εκεινον αλλα για να βοηθησει τον φιλο του που καταστρεφοταν αλλα και την ιδια την Καντυ να παρει αποφαση το χωρισμο. Στην ουσια αποφασισε κατα καποιο τροπο να την πληγωσει παραπανω (βλεποντας τον σε τετοια χαλια) για να τον σωσει, δρωντας για την Καντυ χωρις η ιδια να το ξερει γιατι κ η ιδια θα ηθελε να τον βοηθησει αν ηξερε τη θεση του!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:44 am

Αννα αν διαβασεις τα αρχικα ποστ μου θα δεις οτι ακριβως αυτα γραφω κι εγω για τον Αλμπερτ και το Ροκσταουν!!!! (και τις εφημεριδες στο αθωος ενοχος) θεωρω οτι προσπαθει να βοηθησει φιλους!!! (οχι ομως να τους ξανασμιξει!!! ) Κατ εμε ο Αλμπερτ δεν κανει ερωτικες κρουσεις στην Κάντυ γιατι δεν κολαει στην ηθικη του τυπου του και αναρωτιωμουν γιατι προχωρησε σε δηλωσεις του στυλ πρεπει να χωρισετε, αφου οι αλμπερτικες εχουν σαν δεδομενο τον ερωτα του. Για μενα ενας ερωτευμενος ανθρωπος δεν πρεπει να δινει συμβουλες στο σντικειμενο του ποθου του γιατι δεν θα ειναι αντικειμενικος. Εγω φταιω που οι φαν του, του εκλεψαν την αντικειμενικοτητα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 1:53 am

Χμμμ νομιζω οτι καταλαβαινω τι εννοειται.... η παρουσια του αλμπερτ και σε αυτη την αποφαση της Καντυ τονιζει το κυρος του και τα ηψυλα του ιδανικα και γινεται παλι ο φαρος της.. Αλλα παλι αυτο δεν θα γυρισει μπουμεραγκ οταν (λεμε τωρα) ακυρωσει την υιοθεσια για να παντρευτει την κορη του; (και φιλη του φιλου του; )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 2:32 am

Μα ariel ο αλμπερτ δεν ειχε και καμια δυνατη φιλια με τον τερρυ για να πεις οτι θα εκλεβε την φιλη του φιλου του και εγω δεν πιστευω πως στο ροκστουν εστειλε ο αλμπερτ την καντυ ουτε για να βοηθησει τον τερρυ ουτε για να διαλεξει με ποιον θελει να ειναι η μιζουκι δειχνει την ιστορια αυτη απλα για να ξεκαθαρισει πως η ιστορια με τον τερρυ τελειωνει οριστικα δεν μας δινει καποιο υπονοουμενο πως ο αλμπερτ το εχει σκηνοθετησει ολο αυτο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 9:38 am

Οι τελευταιες μου κουβεντες επι του θεματος:

- Η ιστορια δεν ειναι δυτικη-αμερικανικη. Ειναι γιαπωνεζικη που κανει κουλουβαχατα γιαπωνεζικα και λιγοτερο αμερικανικα στοιχεια.

- Οι Γιαπωνεζοι εχουνε πολυ ισχυρη παραδοση ηθικης, τιμης και καθηκοντος.

- Εφοσον η Σουζανα θυσιαστηκε για τον Τερρυ, ειναι ανηκουστο για εναν Γιαπωνεζο να ΜΗΝ περιμενει τον Τερρυ να μεινει μαζι της. Ειναι θεμα καθηκοντος και τιμης.

- Ο Αλμπερτ ειναι ο σοφος-δασκαλος-συμβουλατορας της ολης ιστοριας. Θα ητανε αντιθετικο, παραλογο και απαραδεκτο για το γιαπωνεζικο κοινο αν ο υπερτατος Αλμπερτ δεν θεωρουσε τη θυσια της Καντυ ηθικη και δεν της ελεγε και μπραβο απο πανω. Ειναι θεμα ιδεολογιας και παραδοσης.

- Τις εφημεριδες τις εκρυψε ο Αλμπερτ για τον λογο που ειπε ο ιδιος απλα: για να μην τις δει η Καντυ και αναστατωθει.

- Με το που μαθαινει ο Αλμπερτ για τον Ροκαμπιλι-Τερρυ, επειδη νοιαζεται για το φιλο του και ξερει οτι αν συμβουν χειροτερα θα ειναι κριμα και για τον Τερρυ και για την Καντυ, στελνει με ενα κολπακι την Καντυ εκει. Κι εκει εχουμε την λυτρωση και το τελος της ιστοριας τους, με τον Τερρυ να συνερχεται και την Καντυ να λεει το οριστικο αντιο.

Ξερω αρκετα για τη Γιαπωνεζικη κουλτουρα. Εχω δει παρα πολλα γιαπωνεζικα σηριαλ και παιδικα της δεκαετιας του '70-'80 και η ηθικη, η τιμη, το καθηκον και η θυσια ειναι βαθια ριζωμενα. Αν η Καντυ-Καντυ ητανε γραμμενη απο δυτικη συγγραφεα, τοτε τα φιλιά θα πεφτανε συννεφο, ο Τερρυ δεν θα καθοτανε με τη Σουζανα, ο Αλμπερτ θα φλερταρε με την Καντυ ανοιχτα κλπ κλπ. Ολοι ομως ειναι (παραειναι!) τυποι και υπογραμμοι διοτι εχουμε μια γιαπωνεζικη ιστορια που απλα διαδραματιζεται στην Αμερικη.

Γνωριζω επισης το "Anne of Green Gables" και εχω διαβασει και το "Daddy Long Legs", αμερικανικα βιβλια απο τα οποια πηρε στοιχεια η Μιζουκι. Ειδικα το "Daddy Long Legs" ειναι η καραμπινατη πηγη του Θειου Γουϊλλιαμ/Αλμπερτ. Η Αμερικανιδα Jean Webster εγραψε για εναν πλουσιο που υιοθετησε μια ορφανη κοπελα, την Τζουντυ, αλλα δεν της αποκαλυπτε ποιος ειναι, δεχοτανε μονο γραμματα απο αυτην και της εστελνε γραμματα δια αντιπροσωπου. Η κοπελα μεγαλωνει κατα τη διαρκεια του βιβλιου και σε καποια φαση γνωριζει εναν μεγαλυτερο της πλουσιο, τον Τζαρβις, που τον ερωτευεται. Εχει και καποια φλερτακια στο ενδιαμεσο, αλλα βασικα δαγκανει τη λαμαρινα με τον Τζαρβις. Οταν ομως ο Τζαρβις της προτεινει γαμο, αυτη κομπλαρει λογω της ορφανειας της και του λεει οχι. Χανει τα ιχνη του για λιγο διαστημα, στο οποιο ομως καταλαβαινει ποσο τον αγαπαει. Οταν αποφασιζει να του ζητησει συγνωμη και να αποδεχτει την προταση γαμου του, σκεφτεται οτι πρεπει πρωτα να ζητησει τη συμβουλη του κηδεμονα της. Παει να τον βρει και... διαπιστωνει οτι ο κηδεμονας της ειναι ο Τζαρβις, που ειχε χαθει γιατι για δυο μηνες ειχε βαρια πνευμονια! Εννοειται οτι πεφτει στην αγκαλια του και ζουνε αυτοι καλα και μεις καλυτερα. Σας διαβεβαιω λοιπον οτι η Μιζουκι σχεδον αντεγραψε πολλα απο τα σκηνικα απο την παραπανω ιστορια (η αποκαλυψη του κηδεμονα ειναι copy-paste μεχρι και στην πολυθρονα που γυρναει), ΑΛΛΑ.... το μονο που δεν εκανε ειναι να βαλει τον Αλμπερτ να ειναι εξαρχης ερωτευμενος με την Καντυ, διοτι το Γιαπωνεζικο κοινο ΔΕΝ θα το αποδεχοτανε λογω των ιδεολογικων κολληματων του.

Και αν θελετε πιστεψτε το, αλλα εχω διαβασει σε ουδετερα Καντυ-Καντυ φορουμ οτι το γιαπωνεζικο κοινο θεωρει τον Τερρυ ξεκαθαρα ηθικα δεμενο με την Σουζανα και τα γραμματα Αλμπερτ-Καντυ στη νουβελα γραμματα που καταληγουνε ερωτικα. Επισης, η ιδια η Μιζουκι εχει πει οτι η τερρυκια Ιγκαρασι σε πολλα σημεια αλλοιωσε το υφος της ιστοριας, κανοντας το υπερ του Τερρυ και σκιαζοντας τον Αλμπερτ.

Αυτα απο μενα. Νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρη. Δεν εχω να πω τιποτα αλλο. Κουραστικα με τους πεντακαθαρους Γιαπωνεζους, παω να δω Merlin και True Blood που ειναι γεματα δυτικα παθη και αμφιβολες ηθικες! Razz


ice cream
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 9:46 am

Ή μαλλον.... διαβαστε να ξεστραβωθειτε:

Daddy-Long-Legs

http://www.gutenberg.org/cache/epub/157/pg157.html



study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 4:56 pm

Κατσε βρε αργουινακι μην αγριευεις... ποπο φωτια αυτο το κοριτσι!!!
λοιπον:περι γιαπωνεζικης ηθικης και τιμης συμφωνουμε.
περι υποχρεωσης του Τερρυ προς την Σουζανα (αναθεμα, αλλα) συμφωνουμε.
περι αλμπερτ και του ροκσταουν συφωνουμε.
περι δασκαλου -συμβουλατορα συμφωνουμε (ειδες, ειδες, δεν είμαι τοσο ξεροκεφαλη!) lol!
τωρα με τις εφημεριδες δεν ξερω... επρεπε να τις φερει σπιτι; μα και να τις εχει γυρισμενες και στις σελιδες που αφορουσαν τον Τερρυ; δεν ξερω δεν εχω πειστει ακομα, κανε μια προσπαθεια ακομα πλζ!!!!

Ααααα και περιμενω ακομα σχολιο σου για την Καντυ! (τον χαρακτηρα της δλδ, δεν εγραψες τιποτα! εσενα δεν σου φανηκε τιποτα αντιφατικοWink

Τον Νταντυ τον εχω διαβασει κι εγω... αλλα μια κι εκανες τοσο κοπο θα ξεστραβωθω μια φορα ακομα αξιζει lol!

Φυσικα αν η Αλντε εχει δικιο και η υιοθεσια εχει γινει απο την μεγαλη θεια, δεν εχουν πια βαση οι αντιρρησεις μου, αλλα φανταζεστε τη μεγαλη θεια "μαμα" της Καντυ;
- μητερα....
- τέκνο μου!
ενω με τον αλμπερτ θα ηταν
- νταντυ
- τεκνό μου!!!
Δεν ξερω πια εκδοχη να διαλεξω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 4:59 pm

liana έγραψε:
Μα ariel ο αλμπερτ δεν ειχε και καμια δυνατη φιλια με τον τερρυ για να πεις οτι θα εκλεβε την φιλη του φιλου του και εγω δεν πιστευω πως στο ροκστουν εστειλε ο αλμπερτ την καντυ ουτε για να βοηθησει τον τερρυ ουτε για να διαλεξει με ποιον θελει να ειναι η μιζουκι δειχνει την ιστορια αυτη απλα για να ξεκαθαρισει πως η ιστορια με τον τερρυ τελειωνει οριστικα δεν μας δινει καποιο υπονοουμενο πως ο αλμπερτ το εχει σκηνοθετησει ολο αυτο .

τωρα με απογοητευεις!! στα υπονοουμενα σας ειχα μανουλες lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 5:24 pm

Ο χαρακτηρας της Καντυ ειναι τοσο εξωφρενικα εξωπραγματικος για μενα που μου ειναι παγερα αδιαφορος. Δεν υπαρχει αυτη η κοπελα, δεν τη νιωθω αυτην την κοπελα, δεν σχολιαζω αυτην την κοπελα.

Το παιδικο το εβλεπα απο συνηθεια. Καμπανακια, καμπανες και λοιπα οργανα χτυπησαν οταν ειδα τον Αλμπερτ στο νοσοκομειο. Πριν το χαος.

Ή μαλλον ψεμματα. Και τον Αντονυ συμπαθουσα πολυ. Παει ο Αντονυ, ο Τερρυ μου την εδινε στα νευρα, επρεπε να ερθει ο Αλμπερτ για να εχει ενδιαφερον το παιδικο για μενα.

flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 5:40 pm

Αμάν βρε κορίτσια... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 625188

Μην κάνει ένας άνθρωπος τη διαδρομή Ομόνοια - Πατήσια και έχετε γράψει 15σελίδες... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 175236 Έλεος... δεν προλαβαίνω να διαβάσω κάτι, παρακάτω έχει γραφτεί κάτι διαφορετικό, ακόμη πιο πέρα κάτι άλλο και άντε να καταλήξουμε... lol!

Μεταξύ μας ξέρετε τί θυμίζουμε;;;; ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 951845

Το χωριό των ανυπότακτων Γαλατών που όταν΄κάποιος δεν έχει με τι να ασχοληθεί, κάνει αναφορά στα ψάρια του Αλφαβητίξ.... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 180310

_________________
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 7:41 pm

Aldebaran έγραψε:


Μεταξύ μας ξέρετε τί θυμίζουμε;;;; ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 951845

Το χωριό των ανυπότακτων Γαλατών που όταν΄κάποιος δεν έχει με τι να ασχοληθεί, κάνει αναφορά στα ψάρια του Αλφαβητίξ.... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 180310

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ TI ΕΙΠΕΣ!!!!!!!!!! τολμησες να κατηγορησεις τα ψαρια του Αλφαβητιξ????? :affraid: :affraid: τωρα θα δεις !@@#$ !@@#$ !@@#$ !@@#$ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 137270 !@@#$ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 238107 !@@#$

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχχααχ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2010 10:46 pm

anna έγραψε:
Aldebaran έγραψε:


Μεταξύ μας ξέρετε τί θυμίζουμε;;;; ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 951845

Το χωριό των ανυπότακτων Γαλατών που όταν΄κάποιος δεν έχει με τι να ασχοληθεί, κάνει αναφορά στα ψάρια του Αλφαβητίξ.... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 180310

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ TI ΕΙΠΕΣ!!!!!!!!!! τολμησες να κατηγορησεις τα ψαρια του Αλφαβητιξ????? :affraid: :affraid: τωρα θα δεις !@@#$ !@@#$ !@@#$ !@@#$ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 137270 !@@#$ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 238107 !@@#$

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχχααχ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 4 720684


αυτα βρωμανε αννα μου!!!
τι να μην σου τα θιξουμε!!!!!!
θιγμενα απο μονα τους ειναι!!!!!!!!

lol! lol! lol! lol!
ειμαστε για γελια!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: