Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΡΟΚΣΤΟΥΝ

Πήγαινε κάτω 
+8
nansecrets
liana
ΜΙΜΙ
arwyn-t
Aldebaran
ariathniM
elpidaki
ariel
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 10:57 pm

εχουν αλλη κουλτουρα απο την δυτικη, εχουν σημασια γι' αυτους οι τυποι ευγενειας, πολυ μεγαλη σημασια... το να ξερεις να κρατας την θεση σου εναντι του ανωτερου!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ariathniM στις Κυρ Ιουν 13, 2010 10:58 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 10:57 pm

elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
χμμμ ειστε και τα δυο πολυ ευγενικουλια με την τερρικια... μπραβο μπραβο.. Τωρα εγω δεν εχω δει και πολλους κυκλους στην (μικρη)ζωη μου να κλεινουν, τι να πω. Και παλι επειμενω οτι μια συγγραφεας που τοσο επιμενει στην ηθηκη, θα πεσει σε μεγαλη λουμπα αν δωσει ερωτικη μορφη στη σχεση Αλμπερτ-Καντυ. Νομιζω οτι γι' αυτο τοσα χρονια το εχει αφησει το θεμα στον αερα, αλλα παλι γνωμη μου είναι...

δεν εχει σχεση με τη ζωη...ειδικα αυτο που λεω εγω....καμια....απλα ειναι τεχνικη συγγραφεων.
αυτο! ξεκινα απο σολωμο και συνεχιζει μεχρι τωρα με τη δημουλα

αν η γυναικα εχει εμπνευστει απο το μπαμπα με τα ξυλοποδαρα ή οπως αλλιως λεγεται....τοτε το τελος ειναι προκαθορισμενο....
και να σου πω και κατι?
οταν διαβασα μικρη αυτο το βιβλιο-παραμυθι δεν σκεφτηκα οτι πηρε το μπαμπα της η μικρη.
και απο οτι ξερω κανενα πιτσιρικι δεν το προσεξε
τωρα εμεις σαν μεγαλες καπου τα ψιλολογουμε και ολα.....

Μην με τρελενεις ελπιδα που ειδες κατι ερωτικο μεταξυ Αλμπερτ- Καντυ στο ανιμε ή στο ελληνικο κομικ; εγω πρωτοειδα κατι οταν το διαβασα στα αγγλικα και μετα την επιμονη των αλμπερτφανς, μεχρι τοτε δεν ειχα δει τιποτα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:00 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
χμμμ ειστε και τα δυο πολυ ευγενικουλια με την τερρικια... μπραβο μπραβο.. Τωρα εγω δεν εχω δει και πολλους κυκλους στην (μικρη)ζωη μου να κλεινουν, τι να πω. Και παλι επειμενω οτι μια συγγραφεας που τοσο επιμενει στην ηθηκη, θα πεσει σε μεγαλη λουμπα αν δωσει ερωτικη μορφη στη σχεση Αλμπερτ-Καντυ. Νομιζω οτι γι' αυτο τοσα χρονια το εχει αφησει το θεμα στον αερα, αλλα παλι γνωμη μου είναι...

δεν εχει σχεση με τη ζωη...ειδικα αυτο που λεω εγω....καμια....απλα ειναι τεχνικη συγγραφεων.
αυτο! ξεκινα απο σολωμο και συνεχιζει μεχρι τωρα με τη δημουλα

αν η γυναικα εχει εμπνευστει απο το μπαμπα με τα ξυλοποδαρα ή οπως αλλιως λεγεται....τοτε το τελος ειναι προκαθορισμενο....
και να σου πω και κατι?
οταν διαβασα μικρη αυτο το βιβλιο-παραμυθι δεν σκεφτηκα οτι πηρε το μπαμπα της η μικρη.
και απο οτι ξερω κανενα πιτσιρικι δεν το προσεξε
τωρα εμεις σαν μεγαλες καπου τα ψιλολογουμε και ολα.....

Μην με τρελενεις ελπιδα που ειδες κατι ερωτικο μεταξυ Αλμπερτ- Καντυ στο ανιμε ή στο ελληνικο κομικ; εγω πρωτοειδα κατι οταν το διαβασα στα αγγλικα και μετα την επιμονη των αλμπερτφανς, μεχρι τοτε δεν ειχα δει τιποτα!!!!

ειναι πως το βλεπει κανενας....
ναι εγω ενιωσα οτι κατι τους δενει παραπανω απο φιλια....
ναι το καταλαβα.... δεν ξερω πως...
ισως απλα επειδη εχω "παιδικη" ψυχη που λεει η αριαδνη, ή "απειρη" οπως λες εσυ και τα βλεπω αυτα....παντως την καντυ την καταλαβαινω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:05 pm

ειναι πως το βλεπει κανενας....
ναι εγω ενιωσα οτι κατι τους δενει παραπανω απο φιλια....
ναι το καταλαβα.... δεν ξερω πως...
ισως απλα επειδη εχω "παιδικη" ψυχη που λεει η αριαδνη, ή "απειρη" οπως λες εσυ και τα βλεπω αυτα....παντως την καντυ την καταλαβαινω


οκ δικαιωμα.....και ειδε η παιδικη ψυχη τον ερωτα να πλαναται στο αερα; και τι καταλαβαινεις απ την Καντυ βρε; αφου ουτε η ιδια δεν ξερει τι της γίνετε ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 735403
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:08 pm

χιχιχι!!!!! βλεπω μεσα της!!!!!
σαν γιατρος που ειμαι κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας και τα πιανω ολα!!!!!

η καντυ ξερει τι της γινεται απλα δεν θελει να το παραδεχτει ουτε στον ιδιο της τον εαυτο.
συνηθισμενη κινηση ντροπαλων παιδιων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:09 pm

elpidaki έγραψε:
χιχιχι!!!!! βλεπω μεσα της!!!!!
σαν γιατρος που ειμαι κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας και τα πιανω ολα!!!!!

η καντυ ξερει τι της γινεται απλα δεν θελει να το παραδεχτει ουτε στον ιδιο της τον εαυτο.
συνηθισμενη κινηση ντροπαλων παιδιων.



ΕΛΕΟΣ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:10 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
χιχιχι!!!!! βλεπω μεσα της!!!!!
σαν γιατρος που ειμαι κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας και τα πιανω ολα!!!!!

η καντυ ξερει τι της γινεται απλα δεν θελει να το παραδεχτει ουτε στον ιδιο της τον εαυτο.
συνηθισμενη κινηση ντροπαλων παιδιων.



ΕΛΕΟΣ ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 803997

ελπιζω μονο να μην αποκεφαλιζεις εμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
παντως αν εχεις τετοιες βλεψεις ενα σου λεω!!!!!!
υπαρχει ουρα!!!!! θα περιμενεις!!!!!
πολλοι θελουν να με σκοτωσουν!!!!!!!
οτι προλαβεις!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:14 pm

οχι, για μενα πηγενε με αυτα που διαβαζω η ξωτικια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:17 pm

α ενταξει!!!!!
ενας λιγοτερος που θα με καρυδωσει!!!!!!!!!!!!
καλα παμε!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:20 pm

elpidaki έγραψε:
α ενταξει!!!!!
ενας λιγοτερος που θα με καρυδωσει!!!!!!!!!!!!
καλα παμε!!!!!!

μικρο ψηλα το κεφαλι!!! δεν πεφτουμε ετσι ευκολα εμεις lol!

ακου να την καρυδωσουν!!!!! να τους φας ζωντανους βρε τι φαιτερ εισαι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:22 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
α ενταξει!!!!!
ενας λιγοτερος που θα με καρυδωσει!!!!!!!!!!!!
καλα παμε!!!!!!

μικρο ψηλα το κεφαλι!!! δεν πεφτουμε ετσι ευκολα εμεις lol!

ακου να την καρυδωσουν!!!!! να τους φας ζωντανους βρε τι φαιτερ εισαι;

χιχι!!!! μπα το διακσεδαζω να μου λεν ολοι "θα την σκοτωσω....δεν την αντεχω.....ας την παρει καποιος απο δω......"
!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol!
σιγα μην τους φαω!!!!!!!
εδω μαλλωνουν για το ποιος θα με σκοτωσει πρωτος!
και αποφασισαν κομματακι κομματακι!!!!!! χιχιχιχ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:24 pm

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 κι εμενα το ιδιο αλλα εχω φτασει τα 37 κι ακομα τιποτα... σε δηλωσεις εχουμε μεινει!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:25 pm

ariel έγραψε:
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 κι εμενα το ιδιο αλλα εχω φτασει τα 37 κι ακομα τιποτα... σε δηλωσεις εχουμε μεινει!!!!!!

μπα εμενα ξεκινησαν αποπειρες!!!!!!!
προς το παρον κινδυνευουν πολυ τα μαλλια μου!!!!! και ειναι και πολλα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:34 pm

elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 κι εμενα το ιδιο αλλα εχω φτασει τα 37 κι ακομα τιποτα... σε δηλωσεις εχουμε μεινει!!!!!!

μπα εμενα ξεκινησαν αποπειρες!!!!!!!
προς το παρον κινδυνευουν πολυ τα μαλλια μου!!!!! και ειναι και πολλα!!!!!

προσοχη τοτε !!!! μακρια απο φωτιες και ψαλλιδια!!!!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 11:35 pm

ariel έγραψε:
elpidaki έγραψε:
ariel έγραψε:
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 720684 κι εμενα το ιδιο αλλα εχω φτασει τα 37 κι ακομα τιποτα... σε δηλωσεις εχουμε μεινει!!!!!!

μπα εμενα ξεκινησαν αποπειρες!!!!!!!
προς το παρον κινδυνευουν πολυ τα μαλλια μου!!!!! και ειναι και πολλα!!!!!

προσοχη τοτε !!!! μακρια απο φωτιες και ψαλλιδια!!!!!! lol!

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 315913 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 315913 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 315913 ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 315913
προσπαθωωωωωω!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 10:40 am

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τις απαντήσεις, αλλά είναι πραγματικά ένα κομβικό σημείο ιδιάζουσας σημασίας στην εξέλιξη της ιστορίας.

Θα μελετήσω και θα έρθω διαβασμένη!!! ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 564279


Αριελ, μπράβο για το θέμα!!! ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 41307 (... καλά.. καλά... και Άργουην... ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 73559 )

_________________
ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 7:51 pm

Τι εκανα εγω και με ευχαριστειτε δεν καταλαβα, αλλα παρακαλω! ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 2429662201

Οσο για το θεμα μας... για μενα το Ροκσπωστολενε (Rocktown? Rockstown? Rockstone? ) ειναι απλα το οριστικο κλεισιμο της ιστοριας Καντυ-Τερρυ. Θα επανελθω κι εγω οταν ξαναμελετησω τη σκηνη και ετοιμασω το δοκιμιο μου.

:sweety1:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 3:14 pm

Χμμμμ.... Θα ειμαι λιγο σκληρη.

Το να εχεις δυναμη να αντιμετωπισεις τις δυσκολιες, να παρεις αποφασεις και να ζησεις με αυτες ειναι στο χερι σου. Στις δυσκολες στιγμες θα σε βοηθησουνε η οικογενεια σου και οι στενοι σου φιλοι. Και αντε, αν με την οικογενεια σου δεν τα πας καλα, εχεις τους φιλους σου. Παντα εχεις καποιους ανθρωπους διπλα σου.

Γιατι ο Τερρυ δεν εχει κανεναν διπλα του; Κανεναν φιλο κολλητο να τον πιασει απο την κοτσιδα και να του πει να συνελθει; Δυστυχως για μενα γι'αυτο φταιει μονο ο ιδιος του ο εαυτος, κανεις αλλος. Οταν θα μπορουσε να κανει φιλους, αυτος ητανε ο "επαναστατης", αντι για φιλιες, αυτος το εριχνε στις ειρωνιες και τα υφακια. Και μη μου πειτε οτι για ολα εφταιγε η αδικη οικογενεια και κοινωνια, επιλογη σου ειναι να εχεις τα της οικογενειας στην οικογενεια και τους φιλους φιλους.

Απο κει και περα, ειναι θεμα δυναμης χαρακτηρα. Και εκει ειναι που ο Τερρυ ειναι απιστευτα αδυναμος, δειλος και ευθυνοφυγας. Ειλικρινα δεν ξερω αν ειναι αστοχια της Μιζουκι να δωσει εναν νεο αντρα τοσο πεσμενο στον πατο, οταν λιγα χρονια νωριτερα αυτος ειχε παρει υποτιθεται τη ζωη του στα χερια του. Τοσο πια τον πονεσε ο ερωτας; Τοσο που αφησε τη Σουζανα, τη Σουζανα που δια-λε-ξε να ειναι μαζι της, και επεσε στο βουρκο του ποτού και το ρεζιλικι; Και αυτον τον αντρα ειναι να τον θαυμαζει κανεις;

Και παλι, η απο μηχανης θεα ειναι η Καντυ. Μια οπτασια. Μια σωτηρια. Και αντι κι αυτη να του σκασει ενα χαστουκι να συνελθει, φευγει μεσα στη νυχτα. Οκέι.... Και τωρα καταλαβε ο Τερρυ ποσο ******* ητανε. Το ευχομαι. Για χαρη της δολιας της Σουζανας, οχι τιποτα αλλο.

Βλεπω κι αλλα αστοχα στη Μιζουκι. Βλεπω την μανα Ελενορ Μπέηκερ που ταχα αγαπαει και εχει και μητρικο ενστικτο να μην εχει πιασει η ιδια το γιο της απο το γιακα, αλλα απλα να τον βλεπει και να κλαιει. Παρντον;;; Γιατι ολοι οι γονεις ειναι μια αποτυχια σε αυτο το παιδικο δεν καταλαβαινω! Ειτε νεκροι ειναι, ειτε αποντες, ειτε ψηλομυτες! Κανενας γονιος δεν εχει πραγματικα πιασει το παιδι του να το νουθετησει (εκτος αμα πειτε μπαμπακα τον Αλμπερτ και κορουλα την Καντυ...). Ελεος...

Τι νοημα ειχε τελικα το Ροκαμπιλιταουν; Για μενα εδειξε την καταντια του Τερρυ και την οριστικη επιστροφη του στη Σουζανα, αφου τον ντροπιασε και τον συνεφερε για αλλη μια φορα η ηρωιδα Καντυ. Και η Καντυ, αφου εκτελεσε την αποστολη της, του ειπε για αλλη μια φορα αντιο και συνεχισε τη ζωη της ψαχνοντας τον Αλμπερτ.

Ειναι ενδιαφερον το οτι στην βερζιον της ΤΟΕΙ ειναι παλι ο Αλμπερτ που τελικα ειναι η αιτια που ανασκουμπωνεται ο Τερρυ. Ειτε εμμεσα (μανγκα) ειτε αμεσα (ανιμε) ο Τερρυ λογω του Αλμπερτ επιτελους παιρνει μπρος. Θα μου πειτε "να ο φιλος που ελεγες", αλλα δεν εννοουσα αυτο. Ειδατε πουθενα τον Τερρυ να εχει φιλους εκτος απο Καντυ & Σια; Οχι. Παραλειψη της Μιζουκι; Μπορει. Εγω βλεπω εναν "εξυπνακια" νεο τελικα να τα βρισκει σκουρα, η συμπεριφορα του να μην του εχει αφησει φιλους και τελικα να πληρωνει το τιμημα με παρακμιακα θεατρακια και ποτο. Οπως εσπειρε, θερισε.

Ειμαι σκληρη το ξερω και ο τερροκοσμος δεν αρεσει τα λογια μου. Αλλοι χαϊδευουνε τον Τερρυ και κλαινε μαζι του. Θα το εκανα κι εγω αν ειχε εστω προσπαθησει, αν ειχε δειξει τα κοτσια και τη δυναμη της Καντυ, ειναι και αντρας παναθεμα τον. Αλλα οχι, ο Τερρυ λυγισε και επεσε κατω αμαχητι. Τα λαθη πληρωνονται.



ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 3:59 pm

θα υποστηριξω τον τερρυ οσο και αν φαινεται αστειο!

για μενα ο τερρυ ειναι μια πληγωμενη ψυχη που ηθελε βοηθεια....
ημουνα και γω καποτε στη θεση του και τον καταλαβαινω
ηθελα παρεα αλλα δεν ειχα το κουραγιο να την αναζητησω. και ετσι κρατουσα μια σταση καθολου φιλικη σε οποιον με πλησιαζε.
βεβαια μετα συνεβη κατι και αλλαξα εντελως
λοιπον και ο τερρυ περιμενει κατι!
αρχικα αυτο το κατι ηταν η καντυ....οταν αυτη εφυγε ξαναπεσε κατω....


με ολα οσα ειπες συμφωνω!
εκτος απο αυτο για τον τερρυ!
δεν θελω βεβαια καντυ και τερρυ μαζι αλλα δεν μπορω να μην τον υποστηριξω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 4:32 pm

^^^^
Το θεμα ειναι, Ελπιδακι, το πώς ειμαστε ευχαριστοι ανθρωποι εξαρχης για να εχουμε φιλους και το πώς τελικα αντιδρουμε στις δυσκολιες.

Ο Τερρυ ξαναρωτω: ειχε φιλους;

Στο κολεγιο του Αγιου Παυλου ειχε κολλητους;

Ή με τη συμπεριφορα του εδιωχνε τους παντες μακρια;

Και ηρθε η Καντυ και τον αλλαξε. Εφυγε απο το Λονδινο, πηγε να να γινει ηθοποιος στη Νεα Υορκη. Εκει τι εκανε; Εκανε φιλιες; Ειχε ανθρωπους γυρω του; Ή και στο θιασο ειχε το υφακι "κοιταξτε ποσο καλος ηθοποιος ειμαι;".

Ναι, ητανε πληγωμενη ψυχη ο Τερρυ. Αλλα ο ιδιος με τη σταση του ειχε ηδη διωξει μακρια του αυτους που θα μπορουσανε να τον βοηθησουνε! Αν με τα χερακια σου εβγαλες τα ματακια σου που λενε, τοτε τι να σε λυπηθω; Και ο Τερρυ υποτιθεται οτι εχει αλλαξει, τον εχει αλλαξει ηδη η Καντυ απο τον Αγιο Παυλο και μετα. Τελικα ομως... τζαμπα μαγκας μηπως;



No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 4:40 pm

οχι δεν ειχε φιλους και σου ειπα γιατι......

και μετα την γνωριμια του με την καντυ παλι δεν ειχε φιλους...ναι, συμφωνοι.
αλλα αυτο για μενα εξηγειται.
δεν εμπιστευοταν κανενα γιατι φοβοταν πως θα πληγωθει. λογικο μου φαινεται.

και δεν πιστευω πως εκανε το μαγκα σαν ηθοποιος
με το που τελειωνε τη δουλεια του εξαφανιζοταν
ακομα και οταν βγηκε στην εφημεριδα δεν αρχισε τις φανφαρες....οχι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 4:52 pm

Και εγω τον Τερρυ τον εχω για ενα παιδί με ήθος και καλό χαρακτηρα, κλειστο μεν που ηθελε καποια ιδιαιτερη προεργασία από τον αλλον για να τον νιωσει κοντα του!!! πάντως η ζωή με εχει διδάξει οτι μπορεί να εισαι καλός ανθρωπος και εντουτοις να μην είσαι πολύ δημοφιλής με πολλους φίλους, πραγματικούς πάντα φιλους εννοειται !! πραγματικους φιλους ειναι δύσκολο να βρεις και αυτό ο Τερρυ μπορει να το γνώριζε και ήταν τόσο επιφυλακτικός!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 4:53 pm

ariathniM έγραψε:
Και εγω τον Τερρυ τον εχω για ενα παιδί με ήθος και καλό χαρακτηρα, κλειστο μεν που ηθελε καποια ιδιαιτερη προεργασία από τον αλλον για να τον νιωσει κοντα του!!! πάντως η ζωή με εχει διδάξει οτι μπορεί να εισαι καλός ανθρωπος και εντουτοις να μην είσαι πολύ δημοφιλής με πολλους φίλους, πραγματικούς πάντα φιλους εννοειται !! πραγματικους φιλους ειναι δύσκολο να βρεις και αυτό ο Τερρυ μπορει να το γνώριζε και ήταν τόσο επιφυλακτικός!!

αριαδνη.....πολυ ταιριαζουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
βρε μηπως εχουμε καμια συγγενεια και μου το κρυβεις???????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 4:55 pm

Μακάρι να ειχαμε συγγενική σχέση αλλα μου φαινεται οτι θα αποκτησουμε φιλική!! flower flower sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΡΟΚΣΤΟΥΝ   ΡΟΚΣΤΟΥΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2010 5:00 pm

ariathniM έγραψε:
Μακάρι να ειχαμε συγγενική σχέση αλλα μου φαινεται οτι θα αποκτησουμε φιλική!! flower flower sunny

σιγουρα δεν εχουμε????
ξεκινα να μου λες το γενεαλογικο σου δεντρο!!!!!
θα τη βρουμε την ακρη!!!!!!!!
εεεε δεν μπορει!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΡΟΚΣΤΟΥΝ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: