Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Περί εκδήλωσης συναισθηματων..

Πήγαινε κάτω 
+7
domniki
nansecrets
juliet
Aldebaran
ariathniM
nuitetoile21
Λορένα
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤετ Απρ 14, 2010 6:36 pm

Με απασχολησε και αλλου αυτο το θεμα : Την καντυ την ερωτευτηκαν πολλοι. Πέραν του Αντονυ, του Τερυ και του Άλμπερτ, υπήρξαν και ο Άρτσι ο Στήαρ αλλα και ο Νηλ.
Ο καθένας εκδήλωσε τον έρωτα του με διάφορους τρόπους. Είδαμε την τρυφερη και ρομαντικη πλευρά του Άντονυ, είδαμε την ορμητικη του Τέρρυ, ειδαμε την διακριτικη (και αμφισβητουμενη απο πολλους) του Άλμπερτ, είδαμε την βίαιη με το ετσι θελω του Νηλ, και τέλος την απόκρυφη των αγοριών.

Το ερώτημα μου είναι : Κατα ποσο η μορφή εκδηλωσης των συναισθηματων του καθενός επηρέασε την κρίση της Καντυ και διάλεξε.. αυτους που διάλεξε τελος παντων.

Ειδαμε ποσο ξεκαθαρα την διεκδικησε ο Τερρυ. Πολυ πριν το φιλι (την ξεκαθαρη δηλ δηλωση) προηγηθηκαν πειραγματα, καβγαδες και γενικά ένα κλιμα που σε προετοίμαζε για τα μελλοντικα.
Ειδαμε επισης τον Αντονυ, που παροτι δεν ηταν τοσο διαχυτικος, εξεφρασε τον θαυμασμο του, πολλες φορες. Ο Αλμπερτ απο την αλλη προτιμησε να σταθει πιο πολυ στο πλευρο της, και... ασχετα με το τι πιστευουν οι τερρικιες, σε πολλους αυτο ειναι μια μορφη αγαπης (και πολλες φορες και η πιο βαθια, γιατι κοιτας πρωτα το καλο του αλλου και μετα το δικο σου).
Αν ο Νηλ ηταν πιο λιγακι πιο συγκρατημενος στην κτητικότητα του, πιστευετε πως θα την κερδιζε με τον καιρο? Μήπως ειναι η πρωτη φορα αραγε που συμβαινει αυτο?
Τελος αν τα αγορια δεν το εκρυβαν, περα απο το ακαιρο ξεσπασμα του Αρτσι που πυροδοτησε το ξέσπασμα την Άννυ, θα είχαν ελπιδες?

Με βασιμη υποψια πως ολοι την ερωτευτηκαν, αλλα το εδειξαν με διαφορετικο τροπο, αν εκεινη το καταλαβαινε αυτο, και αν δεν περιμενε μια τοσο ξεκαθαρη εκδηλωση ερωτα (οπως με τον Τερρυ), πιστευετε πως θα εβρισκε την ευτυχια και το παθος με τους υπολοιπους;

Εν ολιγης.. ολοι ετσι περιμενουν να ερωτευτουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤετ Απρ 14, 2010 7:15 pm

Λορένα έγραψε:
Με απασχολησε και αλλου αυτο το θεμα : Την καντυ την ερωτευτηκαν πολλοι. Πέραν του Αντονυ, του Τερυ και του Άλμπερτ, υπήρξαν και ο Άρτσι ο Στήαρ αλλα και ο Νηλ.
Ο καθένας εκδήλωσε τον έρωτα του με διάφορους τρόπους. Είδαμε την τρυφερη και ρομαντικη πλευρά του Άντονυ, είδαμε την ορμητικη του Τέρρυ, ειδαμε την διακριτικη (και αμφισβητουμενη απο πολλους) του Άλμπερτ, είδαμε την βίαιη με το ετσι θελω του Νηλ, και τέλος την απόκρυφη των αγοριών.

Το ερώτημα μου είναι : Κατα ποσο η μορφή εκδηλωσης των συναισθηματων του καθενός επηρέασε την κρίση της Καντυ και διάλεξε.. αυτους που διάλεξε τελος παντων.

Ειδαμε ποσο ξεκαθαρα την διεκδικησε ο Τερρυ. Πολυ πριν το φιλι (την ξεκαθαρη δηλ δηλωση) προηγηθηκαν πειραγματα, καβγαδες και γενικά ένα κλιμα που σε προετοίμαζε για τα μελλοντικα.
Ειδαμε επισης τον Αντονυ, που παροτι δεν ηταν τοσο διαχυτικος, εξεφρασε τον θαυμασμο του, πολλες φορες. Ο Αλμπερτ απο την αλλη προτιμησε να σταθει πιο πολυ στο πλευρο της, και... ασχετα με το τι πιστευουν οι τερρικιες, σε πολλους αυτο ειναι μια μορφη αγαπης (και πολλες φορες και η πιο βαθια, γιατι κοιτας πρωτα το καλο του αλλου και μετα το δικο σου).
Αν ο Νηλ ηταν πιο λιγακι πιο συγκρατημενος στην κτητικότητα του, πιστευετε πως θα την κερδιζε με τον καιρο? Μήπως ειναι η πρωτη φορα αραγε που συμβαινει αυτο?
Τελος αν τα αγορια δεν το εκρυβαν, περα απο το ακαιρο ξεσπασμα του Αρτσι που πυροδοτησε το ξέσπασμα την Άννυ, θα είχαν ελπιδες?

Με βασιμη υποψια πως ολοι την ερωτευτηκαν, αλλα το εδειξαν με διαφορετικο τροπο, αν εκεινη το καταλαβαινε αυτο, και αν δεν περιμενε μια τοσο ξεκαθαρη εκδηλωση ερωτα (οπως με τον Τερρυ), πιστευετε πως θα εβρισκε την ευτυχια και το παθος με τους υπολοιπους;

Εν ολιγης.. ολοι ετσι περιμενουν να ερωτευτουν?

κοιτα εμενα προσωπικα μου αρεσε η προσεγγιση του τερρυ που ηταν πιο εκρηκτικη.αλλα δεν αμφιβαλω οτι υπαρχουν πολλα ατομα που δεν μπορουν να εκφραστουν ετσι και προτιμουν εναν πιο προσγειωμενο και ησυχο τροπο για να πλησιασουν καποιον. και αν η μιζουκι μας πει ξεκαθαρα οτι ναι ο αλμπερτ ηταν ερωτευμενος μαζι της δεν προκειται να το αμφισβητησω, απλα εγω δεν θα τον επελεγα αν ειχε αυτη την τακτικη. αυτο που δεν θα μπορεσω να δεχτω ειναι να ηταν η καντυ ερωτευμενη μαζι του.αυτο θα μου φαινοταν ακυρο πραγματικα.
Τωρα ο Νηλ νομιζω πως οπως και αν εκδηλωνε τα αισθηματα του παλι ακυρο θα ετρωγε. Επειδη δεν θα μπορουσε η καντυ να ερωτευτει ποτε εναν τετοιο ανθρωπο. ισως να μπορουσε να τον συγχωρεσει για ολη την προηγουμενη συμπεριφορα του αλλα αυτο απεχει πολυ απο τον ερωτα.
Ο Αρτσι δεν θα ειχε ποτε ελπιδες επειδη ηταν η Αννυ στην μεση. Αλλα και να μην υπηρχε η Αννυ, υπηρχε ο Αντονυ. Αυτο αποκλειει και τον Στηαρ. Δεν θα μπορουσε η Καντυ μετα τον θανατο του Αντονυ να περασει στα ξαδερφια του, θα ηταν εντελως παραλογο πιστευω.
Τωρα για το τελευταιο σου ερωτημα, νομιζω οτι ο καθενας ερωτευεται και εκφραζεται διαφορετικα. Και αντιστοιχα περιμενει διαφορετικα να τον προσεγγισει καποιος. Ας πουμε μπορει μια γυναικα να τρελλαινεται με το να της στελνει ο αλλος λουλουδια και μια αλλη να μην το αντεχει καθολου. Ειναι εντελως υποκειμενικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΤετ Απρ 14, 2010 8:09 pm

πολυ ωραιο θεμα, όμως για την Καντυ μιλάμε ή για εμάς; περισσότερο ; από ποια πλευρα το προσεγγίζουμε πιο πολύ;! εμένα μου άρεσε πολύ η προσέγγιση του Αλμπερτ( η διακριτική) που στάθηκε τοσο στο πλευρό της, τωρα η Κάντυ είναι παθιασμένη πολύ( πιστευω οτι σίγουρα θα την κέρδιζε ένα άνδρας σαν τον Τερρυ) αλλά και η αγάπη του Αντονυ η πιο τρυφερή και γλυκειά δεν την άφησε ασυγκίνητη! τον Αρτσι και τον Στηαρ πάλι τους έβλεπε σαν αδελφους, σαν οικογένεια!!! όσο για τον Νηλ, πείσμα μου φαινόταν παρα έρωτας από μέρους του πάντα!! τωρα όσον αφορά τον Αλμπερτ, η Κάντυ έχει και με κοινον πολλά κοινά, είναι το ίδιο τρυφερή και γλυκειά και γιατί αναρωτιέμαι να μην είναι η μεγάλη αγάπη της ο Αλμπερτ( ένας τοσο ρομαντικός ήρωας)! ο Τομ άραγε να την ερωτευτηκε;
βασικά ο Αλμπερτ σέβεται τα πάντα( σέβεται τον διπλανό του) και αυτο τον κάνει αξιαγάπητο κατα την γνώμη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 1:55 pm

Ααααχχχχχ...

Εμένα πάντα μου άρεσε η προσέγγιση του Άλμπερτ...
"Δίνω ό,τι έχω και δεν έχω και αφήνω στον άλλον την κρίση και την επιλογή"

Όχι πως δε μου άρεσε και εκείνη του Τέρρυ ή του Άντονυ...
Ο καθένας τους είχε έναν ξεχωριστό τρόπο που άγγιξε την Κάντυ.
Ο Άντονυ μέσα στο ρομαντισμό... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 509524
Ο Τέρρυ μέσα στο πάθος Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589 και
Ο Άλμπερτ Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 η χρυσή τομή των δύο παραπάνω... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 5103 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 891341

Νομίζω πως είχαν αυτό που ζητούσε η Κάντυ την κατάλληλη στιγμή
Ο Άντονυ της έδειχνε την όμορφη πλευρά της ζωής όταν σχεδόν τα πάντα γύρω της φάνταζαν μαύρα.
Ο Τέρρυ εκπροσωπούσε τη δημιουργική πλευρά του πάθους και τη μη παραίτηση από τα όνειρα ώστε μια μέρα να γίνουν πραγματικότητα
Ο Άλμπερτ την ασφάλεια που παρέχει ένα λιμανάκι στη βαρκούλα που έχει βγει στο πέλαγος και θαλασσοδέρνεται, τη συντροφικότητα, την αληθινή αγάπη...
Πως να μην νιώθει ευλογημένο αυτό το κορίτσι που ακόμα και τους εχθρούς της έκανε να την ερωτευτούν;;;;

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:12 pm

Aldebaran έγραψε:
Ααααχχχχχ...

Εμένα πάντα μου άρεσε η προσέγγιση του Άλμπερτ...
"Δίνω ό,τι έχω και δεν έχω και αφήνω στον άλλον την κρίση και την επιλογή"

Όχι πως δε μου άρεσε και εκείνη του Τέρρυ ή του Άντονυ...
Ο καθένας τους είχε έναν ξεχωριστό τρόπο που άγγιξε την Κάντυ.
Ο Άντονυ μέσα στο ρομαντισμό... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 509524
Ο Τέρρυ μέσα στο πάθος Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589 και
Ο Άλμπερτ Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 η χρυσή τομή των δύο παραπάνω... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 5103 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 891341

Νομίζω πως είχαν αυτό που ζητούσε η Κάντυ την κατάλληλη στιγμή
Ο Άντονυ της έδειχνε την όμορφη πλευρά της ζωής όταν σχεδόν τα πάντα γύρω της φάνταζαν μαύρα.
Ο Τέρρυ εκπροσωπούσε τη δημιουργική πλευρά του πάθους και τη μη παραίτηση από τα όνειρα ώστε μια μέρα να γίνουν πραγματικότητα
Ο Άλμπερτ την ασφάλεια που παρέχει ένα λιμανάκι στη βαρκούλα που έχει βγει στο πέλαγος και θαλασσοδέρνεται, τη συντροφικότητα, την αληθινή αγάπη...
Πως να μην νιώθει ευλογημένο αυτό το κορίτσι που ακόμα και τους εχθρούς της έκανε να την ερωτευτούν;;;;

To ξέρεις οτι δεν το θέλω lol! αλλά δεν αντέχω να το Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 147157 είναι ενάντια στη φύση μου.
Καλά από πάθος ο Άλμπερτ άσε δεν τον προλαβαίναμε...πέρα από τις σελίδες που είχαν φωτιά και τρέχαμε όλοι να τη σβήσουμε πανικόβλητη: Βοήθεια θα πάει στις κουρτίνες!!!!!!!!!!! Αφού δεν τους έφτανε η σελίδα για να εκφράσουν το πάθος΄, τους έψαχνα στα πατώματα...ξέρεις να κυλιούνται στα χαλιά και τέτοια... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 180310
Τώρα για το ήρεμο λιμανάκι στα 16-17 τι να πω; Είναι η κατάλληλη ηλικία για ηρεμία, κατάνυξη, τήλιο και καμία μασέλα.
Μα που την είδατε την εκφραστικότητα στον έρωτα δεσποινίς; Αυτός ήταν κατάλληλος μόνο για ηρεμιστικό (κράτα μου το χέρι για να με πιάσει ο ύπνος) και για υποκάστατο της κυρίας Πόνυ, α ναι και των γονέων της (η ίδια τα λέει). Από έρωτα δε.... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 1535215984 κάτσε να παιξουμε κρυφτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:26 pm

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Ααααχχχχχ...

Εμένα πάντα μου άρεσε η προσέγγιση του Άλμπερτ...
"Δίνω ό,τι έχω και δεν έχω και αφήνω στον άλλον την κρίση και την επιλογή"

Όχι πως δε μου άρεσε και εκείνη του Τέρρυ ή του Άντονυ...
Ο καθένας τους είχε έναν ξεχωριστό τρόπο που άγγιξε την Κάντυ.
Ο Άντονυ μέσα στο ρομαντισμό... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 509524
Ο Τέρρυ μέσα στο πάθος Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589 και
Ο Άλμπερτ Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 η χρυσή τομή των δύο παραπάνω... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 5103 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 891341

Νομίζω πως είχαν αυτό που ζητούσε η Κάντυ την κατάλληλη στιγμή
Ο Άντονυ της έδειχνε την όμορφη πλευρά της ζωής όταν σχεδόν τα πάντα γύρω της φάνταζαν μαύρα.
Ο Τέρρυ εκπροσωπούσε τη δημιουργική πλευρά του πάθους και τη μη παραίτηση από τα όνειρα ώστε μια μέρα να γίνουν πραγματικότητα
Ο Άλμπερτ την ασφάλεια που παρέχει ένα λιμανάκι στη βαρκούλα που έχει βγει στο πέλαγος και θαλασσοδέρνεται, τη συντροφικότητα, την αληθινή αγάπη...
Πως να μην νιώθει ευλογημένο αυτό το κορίτσι που ακόμα και τους εχθρούς της έκανε να την ερωτευτούν;;;;

To ξέρεις οτι δεν το θέλω lol! αλλά δεν αντέχω να το Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 147157 είναι ενάντια στη φύση μου.
Καλά από πάθος ο Άλμπερτ άσε δεν τον προλαβαίναμε...πέρα από τις σελίδες που είχαν φωτιά και τρέχαμε όλοι να τη σβήσουμε πανικόβλητη: Βοήθεια θα πάει στις κουρτίνες!!!!!!!!!!! Αφού δεν τους έφτανε η σελίδα για να εκφράσουν το πάθος΄, τους έψαχνα στα πατώματα...ξέρεις να κυλιούνται στα χαλιά και τέτοια... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 180310
Τώρα για το ήρεμο λιμανάκι στα 16-17 τι να πω; Είναι η κατάλληλη ηλικία για ηρεμία, κατάνυξη, τήλιο και καμία μασέλα.
Μα που την είδατε την εκφραστικότητα στον έρωτα δεσποινίς; Αυτός ήταν κατάλληλος μόνο για ηρεμιστικό (κράτα μου το χέρι για να με πιάσει ο ύπνος) και για υποκάστατο της κυρίας Πόνυ, α ναι και των γονέων της (η ίδια τα λέει). Από έρωτα δε.... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 1535215984 κάτσε να παιξουμε κρυφτό.


juliet με κάλυψες!!!! Λιμανάκια και βλακείες!!! Και μετά τα 16 πάλι δεν ψάχνεις για λιμάνι! Χωρίς πάθος δεν αξίζει!!!! Άμα είναι για παρηγοριά να σου κραταει το χέρι απο τα 16... και ηρεμία και σιγουριά βράστα!!!! Ένταση, πάθος, φασαρία καρδιοχτύπι!!!! Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 5103 Τα προτιμώ!!! Τέρρυ και πάλι Τέρρυ!! Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789 juliet εντάξει η φωτιά, (του Άλμπερτ!! λέμε τώρα!!) δεν ήταν μεγάλη φλόγα!!! Οι κουρτίνες όμως είναι για πέταμα!!! Πρέπει να πάρεις άλλες!!!
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:35 pm

Καθίστε να πυρακτωθείτε εσείς με τον ηθοποιό...
Ειδικά όταν θα πάει στο Χόλυγουντ θα τρέχετε να σβήνετε τη μιά φωτιά μετά την άλλη... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403


Ο Άλμπερτ ταιριάζει απόλυτα με την Κάντυ... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789

(Άσε που όταν ακούς πολλά κεράσια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 205160 μην κρατάς καθόλου καλάθι, ενώ τα σιγανά ποταμάκια πάντα να τα φοβάσαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε ποιό χείμαρρο ή καταρράκτη καταλήγουν... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 764840 )

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:41 pm

Aldebaran έγραψε:
Καθίστε να πυρακτωθείτε εσείς με τον ηθοποιό...
Ειδικά όταν θα πάει στο Χόλυγουντ θα τρέχετε να σβήνετε τη μιά φωτιά μετά την άλλη... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403


Ο Άλμπερτ ταιριάζει απόλυτα με την Κάντυ... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789

(Άσε που όταν ακούς πολλά κεράσια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 205160 μην κρατάς καθόλου καλάθι, ενώ τα σιγανά ποταμάκια πάντα να τα φοβάσαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε ποιό χείμαρρο ή καταρράκτη καταλήγουν... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 764840 )


Ακριβώς και τι κουσούρια θα σου βγάλει... ο χείμμαρος που ήταν σιγανό ποταμάκι!!!

Μη μας φοβάσαι εμάς τις Τερρικές!! Έχουμε ειδική εκπαίδευση στο να σβήνουμε τις φωτιές που ανάβει ο ΘΕΟΣ Τέρρυ!!! Άσε που το ζητούμενο είναι να είσαι πάντα σε εγρήγορση και όχι σε καταστολή!!!!!
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:44 pm

Aldebaran έγραψε:
Καθίστε να πυρακτωθείτε εσείς με τον ηθοποιό...
Ειδικά όταν θα πάει στο Χόλυγουντ θα τρέχετε να σβήνετε τη μιά φωτιά μετά την άλλη... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403


Ο Άλμπερτ ταιριάζει απόλυτα με την Κάντυ... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789

(Άσε που όταν ακούς πολλά κεράσια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 205160 μην κρατάς καθόλου καλάθι, ενώ τα σιγανά ποταμάκια πάντα να τα φοβάσαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε ποιό χείμαρρο ή καταρράκτη καταλήγουν... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 764840 )

Μη ξεχάσεις να φορέσεις σωσίβιο εσύ στους καταρράκτες...τουλάχιστον εμείς τον δικό μας τον ξέρουμε γιατί το παιδί εκφράστηκε (είπαμε είναι εκδηλωτικός, ολιγον τι ζηλιάρης, φιλάει έντονα και σε κυνηγά να σου κλέψει φιλάκια, απειλεί οτι θα σου φάει τις φακίδες, σου κάνει και πλακίτσες για να σε πάρει αγκαλίτσα και δεν σε κοροιδεύει όταν σου σηκώνεται η φούστα από τον αέρα), ναι, ναι έχουμε χειροπιαστά στοιχεία, για τον Άλμπερτ Αααααααααααααααα δεν τον ξέρουμε, πως να τον εμπιστευτούμε; άμα κρίνω από το μούσι...μούσι η δουλειά.

@nan, θα στείλω στη Μιζούκι το λογαριασμό για τις κουρτίνες με τόσο ερωτικές σκηνές ανάμεσα σε Άλμπερτ και Κάντυ φαντάζομαι οτι θα έχει ανοίξει λογαριασμό στην τράπεζα για αποζημίωση των θυμάτων. Να στείλεις και εσύ τίποτα..τώρα που είναι τσάμπα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:47 pm

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Καθίστε να πυρακτωθείτε εσείς με τον ηθοποιό...
Ειδικά όταν θα πάει στο Χόλυγουντ θα τρέχετε να σβήνετε τη μιά φωτιά μετά την άλλη... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403


Ο Άλμπερτ ταιριάζει απόλυτα με την Κάντυ... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 930789

(Άσε που όταν ακούς πολλά κεράσια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 205160 μην κρατάς καθόλου καλάθι, ενώ τα σιγανά ποταμάκια πάντα να τα φοβάσαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε ποιό χείμαρρο ή καταρράκτη καταλήγουν... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 764840 )

Μη ξεχάσεις να φορέσεις σωσίβιο εσύ στους καταρράκτες...τουλάχιστον εμείς τον δικό μας τον ξέρουμε γιατί το παιδί εκφράστηκε (είπαμε είναι εκδηλωτικός, ολιγον τι ζηλιάρης, φιλάει έντονα και σε κυνηγά να σου κλέψει φιλάκια, απειλεί οτι θα σου φάει τις φακίδες, σου κάνει και πλακίτσες για να σε πάρει αγκαλίτσα και δεν σε κοροιδεύει όταν σου σηκώνεται η φούστα από τον αέρα), ναι, ναι έχουμε χειροπιαστά στοιχεία, για τον Άλμπερτ Αααααααααααααααα δεν τον ξέρουμε, πως να τον εμπιστευτούμε; άμα κρίνω από το μούσι...μούσι η δουλειά.

@nan, θα στείλω στη Μιζούκι το λογαριασμό για τις κουρτίνες με τόσο ερωτικές σκηνές ανάμεσα σε Άλμπερτ και Κάντυ φαντάζομαι οτι θα έχει ανοίξει λογαριασμό στην τράπεζα για αποζημίωση των θυμάτων. Να στείλεις και εσύ τίποτα..τώρα που είναι τσάμπα lol!

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:52 pm

Ενδιαφερον το θεμα. Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 5036
Δεν νομιζω οτι η Καντυ περιμενε απο τα αγορια να της δειξουν το ενδιαφερον τους για να τους ερωτευθει Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 36501 Η Καντυ τους ερωτευθηκε πριν αυτοι κανουν την οποιαδηποτε κινηση. Και αναφερομαι στον Αντονυ και τον Τερρυ, γιατι δεν θεωρω οτι υπαρχει ερωτας αναμεσα στην Καντυ και τον Αλμπερτ Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 175236

Το γιατι τους ερωτευθηκε ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα...γιατι ερωτευομαστε? Υπαρχει λογικη εξηγηση στον ερωτα? Νομιζω οτι τους ερωτευθηκε γιατι ειδε ενα τρυφερο και προστατευτικο Αντονυ και εναν ευαισθητο και πληγωμενο Τερρυ. Η δικια τους σταση και ανταποκριση πολυ λιγο επηρεασε τα συναισθηματα της. Αν θυμαστε ηθελε να παει στο παρτυ των Αρντλευ για να συναντησει τον Αντονυ πολυ πριν αυτος της αφιερωσει το τριανταφυλλο, και επισης τριγυριζε εξω απο το εξοχικο του Τερρυ πολυ πριν αυτος την φιλησει, και ενω ακομα εδειχνε αδιαφορια για την φακιδομουρα Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 315913

Τωρα για το ποια εκφραση αγαπης προτιμω εγω Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631 στον ερωτα δεν υπαρχουν νορμες και κουτακια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 833201 ουτε μαγικες συνταγες Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 829804 Ολες οι εκφρασεις αγαπης με συγκινουν, αρκει να μην με προσβαλουν Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 436003608
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 2:56 pm

Δεν ξέρετε να εκτιμάτε τα κελεπούρια... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631
Βασίζεστε μόνο σε ό,τι βλέπετε και δεν μπορείτε να καταλάβετε πως η καρδιά της Κάντυ ανήκει μόνο στον πρίγκηπά της... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589

(Εχω πληροφορίες πως στο σπιν όφ που ετοιμάζει η Μιζούκι κύριος πρωταγωνιστής είναι ο μικρός Αντωνάκης Καϊλ... έμμμ Άρντλεϋ που παίζει ξεχασμένος με τα ζωάκια του υπό την εποπτεία της μεγάλης θείας Ελρόυ ενώ οι γονείς του (Κάντυ και Άλμπερτ) κάνουν το γύρο του κόσμου... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 833201 )

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠεμ Απρ 15, 2010 3:00 pm

Aldebaran έγραψε:
Δεν ξέρετε να εκτιμάτε τα κελεπούρια... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631
Βασίζεστε μόνο σε ό,τι βλέπετε και δεν μπορείτε να καταλάβετε πως η καρδιά της Κάντυ ανήκει μόνο στον πρίγκηπά της... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589

(Εχω πληροφορίες πως στο σπιν όφ που ετοιμάζει η Μιζούκι κύριος πρωταγωνιστής είναι ο μικρός Αντωνάκης Καϊλ... έμμμ Άρντλεϋ που παίζει ξεχασμένος με τα ζωάκια του υπό την εποπτεία της μεγάλης θείας Ελρόυ ενώ οι γονείς του (Κάντυ και Άλμπερτ) κάνουν το γύρο του κόσμου... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 833201 )

Να ρίξεις μια ακόμη κουβέρτα Aldebaran το βράδυ γιατί άμα κρυώνεις βλέπεις τέτοια όνειρα!!! Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 7:14 am

nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Δεν ξέρετε να εκτιμάτε τα κελεπούρια... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631
Βασίζεστε μόνο σε ό,τι βλέπετε και δεν μπορείτε να καταλάβετε πως η καρδιά της Κάντυ ανήκει μόνο στον πρίγκηπά της... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 540227589

(Εχω πληροφορίες πως στο σπιν όφ που ετοιμάζει η Μιζούκι κύριος πρωταγωνιστής είναι ο μικρός Αντωνάκης Καϊλ... έμμμ Άρντλεϋ που παίζει ξεχασμένος με τα ζωάκια του υπό την εποπτεία της μεγάλης θείας Ελρόυ ενώ οι γονείς του (Κάντυ και Άλμπερτ) κάνουν το γύρο του κόσμου... Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 833201 )

Να ρίξεις μια ακόμη κουβέρτα Aldebaran το βράδυ γιατί άμα κρυώνεις βλέπεις τέτοια όνειρα!!! Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 735403

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Bρε nansecrets να 'σαι καλα...αυτο με την κουβερτα ηταν πολυ καλο Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684

Απο ποτε το κελεπουρι ειναι καποιος που δεν εκφραζει τα συναισθηματα του? Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 35868 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 35868 Μα μονο εγω θελω να μου δειχνει ο αλλος αυτο που νιωθει? Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631 Για εκφρασεις του ερωτα δεν συζηταμε? Αν δηλαδη πνιγοσαστε στο ποταμι και καποιος που περναει τυχαια απο εκει σας σωσει, σημαινει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σας? Μαλλον οι Αλμπερτικες μπερδευουν τα αισθηματα ανθρωπιας και αλληλοβοηθειας με τον ερωτα Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 625188
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 10:27 am

domniki έγραψε:


Απο ποτε το κελεπουρι ειναι καποιος που δεν εκφραζει τα συναισθηματα του? Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 35868 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 35868 Μα μονο εγω θελω να μου δειχνει ο αλλος αυτο που νιωθει? Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631 Για εκφρασεις του ερωτα δεν συζηταμε? Αν δηλαδη πνιγοσαστε στο ποταμι και καποιος που περναει τυχαια απο εκει σας σωσει, σημαινει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σας? Μαλλον οι Αλμπερτικες μπερδευουν τα αισθηματα ανθρωπιας και αλληλοβοηθειας με τον ερωτα Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 625188

Συγνώμη ρε παιδιά, υπάρχει κανείς που δεν παραδέχεται πως ο Άλμπερτ είχε ερωτευτεί την Κάντυ και της το έδειχνε με τον τρόπο του;;;;
Στο αν η Κάντυ είχε ερωτευτεί και εκείνη τον Αλμπερτ ή έχει κολλήσει στο παρελθόν δεν είναι η διαμάχη μας;;;
Ντομ, μπορεί να σου αρέσει μόνο το ανιμέ αλλά η πραγματική ιστορία είναι η νουβέλα και το μάνγκα.
Η ΤΟΕΙ απλά εμπνεύστηκε από τη νουβέλα της Μιζούκι και έφτιαξε κάτι σχετικό (και ίσως και πιό όμορφο σαν εικόνες) αλλά αυτό δεν ήταν η ιστορία της Κάντυ.

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 10:48 am

Aldebaran έγραψε:

Συγνώμη ρε παιδιά, υπάρχει κανείς που δεν παραδέχεται πως ο Άλμπερτ είχε ερωτευτεί την Κάντυ και της το έδειχνε με τον τρόπο του;;;;
Στο αν η Κάντυ είχε ερωτευτεί και εκείνη τον Αλμπερτ ή έχει κολλήσει στο παρελθόν δεν είναι η διαμάχη μας;;;
Ντομ, μπορεί να σου αρέσει μόνο το ανιμέ αλλά η πραγματική ιστορία είναι η νουβέλα και το μάνγκα.
Η ΤΟΕΙ απλά εμπνεύστηκε από τη νουβέλα της Μιζούκι και έφτιαξε κάτι σχετικό (και ίσως και πιό όμορφο σαν εικόνες) αλλά αυτό δεν ήταν η ιστορία της Κάντυ.

Η νουβελα, το μανγκα και το ανιμε ειναι πνευματικα παιδια της Μιζουκι. Ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι το ανιμε εγινε τελευταιο μπορει να πει οτι ειναι το αρτιοτερο Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 41307 Η Μιζουκι εκοψε πανω απο 1000 σελιδες απο την νουβελα. Αν ακολουθησω την λογικη σου μπορω να ισχυριστω οτι ουτε κ'αυτη ειναι το αυθεντικο κειμενο και πρεπει να ψαξουμε τα χειρογραφα της Μιζουκι για να μαθουμε την αληθεια Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 790358 Δεν υπαρχει αρα λογικη σ'αυτο που λες.

Τωρα αν εσυ μεταφραζεις κατα το δοκουν το μανγκα δεν σημαινει οτι εχεις και δικιο. Ειδικα η τελευταια εικονα του μανγκα μπορει να μεταφραστει με διαφορους τροπους: εσυ λες οτι μια ερωτευμενη Καντυ πεφτει στην αγκαλια του αγαπημενου της, ενω εγω οτι μια χαρουμενη Καντυ βρισκει τον πατερα/αδερφο που εψαχνε παντα. Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 889631 Και αν θεωρησουμε οτι η νουβελα προχωραει περα απο το τελος του μανγκα/ανιμε, τοτε μαλλον εχω δικιο εγω, αφου η Καντυ στα πρωτα γραμματα αναφερεται στον Αλμπερτ σαν τον πατερα/αδερφο της Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 727288
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 11:20 am

Είσαι και πάλι λάθος.
Το ανιμέ δεν είναι πνευματικό παιδί της Μιζούκι αλλά της ΤΟΕΙ.
Η Μιζούκι δε ρωτήθηκε για το πως θα εξελίξει η ΤΟΕΙ την ιστορία και η συμβολή της Ιγκαράσι ήταν μόνο στα σχέδια.
Ο πρώτος κύκλος του ανιμέ τελείωνε εκεί που τελειώνε και η νουβέλα.
Στο φευγιό του Τέρρυ στην Αμερική και στην απόφαση της Κάντυ να επιστρέψει και εκείνη.
Ο δεύτερος κύκλος του ανιμέ παρέκλεινε τελείως από το μάνγκα και προκειμένου η Μιζούκι να δώσει την εξέλιξη που ήθελε στη νουβέλα της έγραψε τα γράμματα τα οποία δημοσιεύτηκαν όταν, τόσο το ανιμέ όσο και το μάνγκα πολύ πιο πριν, είχαν ολοκληρωθεί.
Απλά η ποιήτρια δεν ήθελε να δείξει πως η Κάντυ ξεπερνούσε τόσο εύκολα πιά κάθε της έρωτα και άφησε να εννοηθεί πως για τον Τέρρυ (και λογικό ήταν) της πήρε (της Κάντυ) πολύ περισσότερο χρόνο για να ξεχάσει και να προχωρήσει τη ζωή της...
Επίσης, δεν είναι τυχαίο που όταν η Μιζούκι τα είχε ακόμη σχετικά καλά με την Ιγκαράσι της είχε ζητήσει να σχεδιάσει το "Γάμο" ο οποίος θύμιζε κατά αρκετά σα σύλληψη το αντίστοιχο σχέδιο της Σάρα Κέυ με διαφορετικό φόντο βέβαια και διαφορετικούς ήρωες...

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 11:33 am

Aldebaran έγραψε:
Είσαι και πάλι λάθος.
Το ανιμέ δεν είναι πνευματικό παιδί της Μιζούκι αλλά της ΤΟΕΙ.
Η Μιζούκι δε ρωτήθηκε για το πως θα εξελίξει η ΤΟΕΙ την ιστορία και η συμβολή της Ιγκαράσι ήταν μόνο στα σχέδια.
Ο πρώτος κύκλος του ανιμέ τελείωνε εκεί που τελειώνε και η νουβέλα.
Στο φευγιό του Τέρρυ στην Αμερική και στην απόφαση της Κάντυ να επιστρέψει και εκείνη.
Ο δεύτερος κύκλος του ανιμέ παρέκλεινε τελείως από το μάνγκα και προκειμένου η Μιζούκι να δώσει την εξέλιξη που ήθελε στη νουβέλα της έγραψε τα γράμματα τα οποία δημοσιεύτηκαν όταν, τόσο το ανιμέ όσο και το μάνγκα πολύ πιο πριν, είχαν ολοκληρωθεί.
Απλά η ποιήτρια δεν ήθελε να δείξει πως η Κάντυ ξεπερνούσε τόσο εύκολα πιά κάθε της έρωτα και άφησε να εννοηθεί πως για τον Τέρρυ (και λογικό ήταν) της πήρε (της Κάντυ) πολύ περισσότερο χρόνο για να ξεχάσει και να προχωρήσει τη ζωή της...
Επίσης, δεν είναι τυχαίο που όταν η Μιζούκι τα είχε ακόμη σχετικά καλά με την Ιγκαράσι της είχε ζητήσει να σχεδιάσει το "Γάμο" ο οποίος θύμιζε κατά αρκετά σα σύλληψη το αντίστοιχο σχέδιο της Σάρα Κέυ με διαφορετικό φόντο βέβαια και διαφορετικούς ήρωες...

Επειδη υπαρχει ενα προβλημα επικοινωνιας, μπορεις να απαντησεις στα παρακατω, μηπως και βγαλουμε ακρη:
1. Η νουβελα γραφτηκε μετα απο τα μανγκα/ανιμε?
2. Υπαρχει ενα απο τα 3 (νουβελα, μανγκα, ανιμε) που θεωρεις εσυ πιο εγκυρο?
3. Τα γραμματα της νουβελας εξελισσουν την ιστορια μετα το τελος των μανγκα/ανιμε? Το μανγκα και το ανιμε τελειωνουν με τον ιδιο τροπο.

Οσο για τα πνευματικα δικαιωματα του ανιμε, μπορεις να μας πεις που διαβασες οτι ανηκουν μονο στην ΤΟΕΙ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 11:43 am

Aldebaran σε ποιο σχέδιο της Σάρα Κέι αναφέρεσαι?
Μήπως έχεις καμμιά εικόνα πρόχειρη να ανεβάσεις???
Τη λατρεύω τη Σάρα Κέι, όπως λατρεύω και τα σκίτσα της Ιγκαράσι!
Θα μου άρεσε πολύ να είχαμε σε κάποιο θέμα και τα δύο σχέδια και να συγκρίνουμε ομοιότητες διαφορες!!!! Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 41307 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 41307 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 41307

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 11:52 am

http://images.google.gr/images?um=1&hl=el&tbs=isch%3A1&sa=1&q=sarah+kay+marriage&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&start=0

Ακάλια μου, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό εδώ γιατί δεν έχω πρόσβαση σε imageshuck αλλά στο παραπάνω λινκ πρέπει να είναι η πρώτη εικόνα.

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 12:06 pm

domniki έγραψε:


Επειδη υπαρχει ενα προβλημα επικοινωνιας, μπορεις να απαντησεις στα παρακατω, μηπως και βγαλουμε ακρη:
1. Η νουβελα γραφτηκε μετα απο τα μανγκα/ανιμε?
2. Υπαρχει ενα απο τα 3 (νουβελα, μανγκα, ανιμε) που θεωρεις εσυ πιο εγκυρο?
3. Τα γραμματα της νουβελας εξελισσουν την ιστορια μετα το τελος των μανγκα/ανιμε? Το μανγκα και το ανιμε τελειωνουν με τον ιδιο τροπο.

Οσο για τα πνευματικα δικαιωματα του ανιμε, μπορεις να μας πεις που διαβασες οτι ανηκουν μονο στην ΤΟΕΙ?

1. Η νουβέλα πρέπει να γραφόταν παράλληλα με το μάνγκα αλλά είχε σταματήσει στο τέλος του πρώτου κύκλου.
Το ανιμέ ξεκίνησε να παίζεται όταν ήδη μέρος του μάνγκα είχε κυκλοφορήσει και βασίστηκε (δεν αντέγραψε... απλά εμπνεύστηκε) στο μάνγκα και στη νουβέλα.
2. Ασφαλώς και θεωρώ αυθεντικά το μάνγκα και τη νουβέλα.
3. Ναι, τα γράμματα είναι μετά το τέλος του μάνγκα και της νουβέλας. Γράφτηκαν και κυκλοφόρησαν μετά το τέλος του ανιμέ.

Όσο για τα πνευματικά, η ΤΟΕΙ βασίστηκε στην Μιζούκι και την Ιγκαράσι όπως η New Line στον Τολκιν για τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιών και η Summit Ent. στην Meyers για το Twilight. Εσύ ποιοί πιστεύεις πως είναι οι δημιουργοί της αρχικής ιστορίας;;; Ποιοί δλδ λένε την πραγματική ιστορία;;; Η Μιζούκι - Ιγκαράσι, Τόλκιν, Μέγιερς ή ΤΟΕΙ, New Line, Summit;;;

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 12:19 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:


Επειδη υπαρχει ενα προβλημα επικοινωνιας, μπορεις να απαντησεις στα παρακατω, μηπως και βγαλουμε ακρη:
1. Η νουβελα γραφτηκε μετα απο τα μανγκα/ανιμε?
2. Υπαρχει ενα απο τα 3 (νουβελα, μανγκα, ανιμε) που θεωρεις εσυ πιο εγκυρο?
3. Τα γραμματα της νουβελας εξελισσουν την ιστορια μετα το τελος των μανγκα/ανιμε? Το μανγκα και το ανιμε τελειωνουν με τον ιδιο τροπο.

Οσο για τα πνευματικα δικαιωματα του ανιμε, μπορεις να μας πεις που διαβασες οτι ανηκουν μονο στην ΤΟΕΙ?

1. Η νουβέλα πρέπει να γραφόταν παράλληλα με το μάνγκα αλλά είχε σταματήσει στο τέλος του πρώτου κύκλου.
Το ανιμέ ξεκίνησε να παίζεται όταν ήδη μέρος του μάνγκα είχε κυκλοφορήσει και βασίστηκε (δεν αντέγραψε... απλά εμπνεύστηκε) στο μάνγκα και στη νουβέλα.
2. Ασφαλώς και θεωρώ αυθεντικά το μάνγκα και τη νουβέλα.
3. Ναι, τα γράμματα είναι μετά το τέλος του μάνγκα και της νουβέλας. Γράφτηκαν και κυκλοφόρησαν μετά το τέλος του ανιμέ.

Όσο για τα πνευματικά, η ΤΟΕΙ βασίστηκε στην Μιζούκι και την Ιγκαράσι όπως η New Line στον Τολκιν για τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιών και η Summit Ent. στην Meyers για το Twilight. Εσύ ποιοί πιστεύεις πως είναι οι δημιουργοί της αρχικής ιστορίας;;;

Στην περιπτωση της New Line, η εταιρεια αγορασε τα πνευματικα δικαιωματα για την δημιουργια της ταινιας και την εκμεταλλευση της. Δεν υπαρχει "βασιζομαι" οταν αναφερομαστε σε πνευματικα δικαιωματα. Το μανγκα και το ανιμε που εχουμε δει και διαβασει δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες. Το μυθιστορημα δεν το εχουμε διαβασει αρα δεν μπορουμε να αποφανθουμε. Εψαξα λιγο κ'εγω για το μυθιστορημα και εχω ηδη ποσταρει εδω https://candy-candy.forumgreek.com/forum-f2/topic-t202-60.htm#8012 καποιες πληροφοριες που βρηκα στο http://candyterry.com/

Και παλι θα κανω καποιες ερωτησεις μηπως και βγαλουμε ακρη. Οταν τελειωνει το μανγκα θεωρεις οτι η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον Αλμπερτ? Αν ναι, τοτε γιατι στα γραμματα του μυθιστορηματος (που μου απαντησες οτι εξελισσεται μετα το τελος του μανγκα) τον αποκαλει πατερα/αδερφο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 12:40 pm

domniki έγραψε:


Στην περιπτωση της New Line, η εταιρεια αγορασε τα πνευματικα δικαιωματα για την δημιουργια της ταινιας και την εκμεταλλευση της. Δεν υπαρχει "βασιζομαι" οταν αναφερομαστε σε πνευματικα δικαιωματα. Το μανγκα και το ανιμε που εχουμε δει και διαβασει δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες. Το μυθιστορημα δεν το εχουμε διαβασει αρα δεν μπορουμε να αποφανθουμε. Εψαξα λιγο κ'εγω για το μυθιστορημα και εχω ηδη ποσταρει εδω https://candy-candy.forumgreek.com/forum-f2/topic-t202-60.htm#8012 καποιες πληροφοριες που βρηκα στο http://candyterry.com/?

Δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές μεταξύ μάνγκα και ανιμέ Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 679307 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 175236 ;;;;

Αυθαίρετα το λες αυτό;;;;


Επιπλέον, δε μου απάντησες ποιά ιστορία εσύ θεωρείς αυθεντική.
Αυτή που έγραψε και συνέγραψε η Μιζούκι με την Ιγκαράσι ή αυτή που παρουσίασε η ΤΟΕΙ...
domniki έγραψε:
Και παλι θα κανω καποιες ερωτησεις μηπως και βγαλουμε ακρη. Οταν τελειωνει το μανγκα θεωρεις οτι η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον Αλμπερτ? Αν ναι, τοτε γιατι στα γραμματα του μυθιστορηματος (που μου απαντησες οτι εξελισσεται μετα το τελος του μανγκα) τον αποκαλει πατερα/αδερφο?

Όταν τελειώνει το μάνγκα αυτό που καταλαβαίνω είναι πως και οι δύο είναι ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλο αλλά διστάζουν - ο καθένας για τους λόγους του- να το εκδηλώσουν.
Να σε ξαναρωτήσω για τα γράμματα όπου τον αποκαλεί πατέρα/αδερφό εκτός από το 5ο σε ποιό άλλο συμβαίνει;;;

Στα γράμματα, η Μιζούκι αναφέρεται σε ότι έχει συμβεί από τη φυγή από το Κολέγιο και μετά.
Σ' αυτά που δε στέλνει γιατί θεωρεί την ιστορία λήξασα και αναφέρονται στον Τέρρυ και τη Σουζάνα περιγράφει όσα είχαν συμβεί μέχρι να χωρίσει η Κάντυ με τον Τέρρυ και μέχρι το τέλος του μάνγκα. Δλδ όσα δεν είχε συμπεριλάβει στη 2η νουβέλα της.
Σ' αυτά που στέλνει στον Άλμπερτ ουσιαστικά πιάνει την ιστορία από την αρχή.
Πως ο Άλμπερτ είναι αρχικά ο Πρίγκηπά της, αργότερα αυτός που την έσωσε, την υιοθέτησε την έστειλε στο Λονδίνο να σπουδάσει.
Στην πορεία, αυτός παθαίνει αμνησία και μένουν αρχικά σαν αδέρφια, και αργότερα σιγά σιγά ερωτεύονται μέχρι να ανακαλύψουν πως ανάμεσά του υπάρχει και μιά τυπική ένωση.
Με τα γράμματα, προσπαθεί η Μιζούκι να ξεδιαλύνει αυτό με τη συγγένεια.
Ο Άλμπερτ της ξεκόβει διάφορα στην πορεία.
Δε θέλει να είναι η παιδική της ανάμνηση την οποία είχε ερωτευτεί στα έξι
Δε θέλει να είναι μεγάλος θειός - πατέρας αλλά ο Άλμπερτ: ο φίλος και ίσως αργότερα και ο άνθρωπος με τον οποιο θα μοιράζεται τα πάντα όπως κάποτε είχαν υποσχεθεί ο ένας στον άλλον.
Τώρα αν εσύ πιστεύεις πως μεταξύ ενός άντρα στην ηλικία που είναι ο Άλμπερτ και μιάς κοπέλας τόσο όμορφης γλυκιάς κλπ που την ερωτεύτηκαν ακόμη και οι εχθροί μπορεί να υπάρξει φιλία και μόνο... τί να πω...

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 12:45 pm

Aldebaran έγραψε:

Όταν τελειώνει το μάνγκα αυτό που καταλαβαίνω είναι πως και οι δύο είναι ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλο αλλά διστάζουν - ο καθένας για τους λόγους του- να το εκδηλώσουν.

Με καλυψες Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 125220 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684 Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί εκδήλωσης συναισθηματων..   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 12:51 pm

Candy's Letter to Albert
(translated by Hitomi Fujii):
Dear William Albert Ardlay,

I read your letter over and over. It is not easy for every one to carry on their own life. Now I realize it. And I'm so glad that I feel you are much closer to me. I'm also happy to know about George and Anthony's mother. It is very beautiful to get to know people in my life. Many years have passed since I met you at Pony's hill. Since we met at first, there have been many sad "good-byes". But I believed that tomorrow will come. The badge is ringing at my chest. When you go and travel, please take me with you anywhere! If you say No, I'm going with you! Oh, Albert...It is wonderful to live! Wow! I can't sleep tonight! I'm so excited to think what happens tomorrow! When the door is knocked, then you might be there, Albert! I'm so grateful to my parents. Because if they didn't leave me at Pony's Home, I would not have met Albert. Oh, Sister Pony says don't stay up late. She always treats me as a baby. Well, I'm going to have a wonderful dream tonight. Good Night, Albert.

With love,
Candice White Ardlay



Και αυτό είναι το τελευταίο γράμμα όπως μπορεί ο καθένας ελεύθερα να δει στην ιστοσελίδα candyterry.
Όταν γράφει πως το μενταγιόν κουδουνίζει στο στήθος της, σημαίνει πως έχει αποδεχτεί την οικογένεια Άρντλεϋ σε τέτοιο βαθμό που κουβαλά το μενταγιόν πάντα μαζί της μη τυχόν και δεν την πιστέψει κανείς;;;
Όταν μιλά με τέτοια χαρά και έξαψη το κάνει επειδή επιτέλους ο μπαμπάς της θα την πάρει μαζί του στο γύρο του κόσμου;;;
Όταν του γράφει πως και αν ακόμη δεν τη θέλει μαζί του αυτή θα πάει με το ζόρι θέλει εμμέσως πλην σαφώς να του υποδηλώσει πως είναι ένα κακομαθημένο και ανυπάκουο παιδί;;;
Όταν δεν μπορεί να κοιμηθεί και περιμένει πως και τι να ξημερώσει να τρέξει στην πόρτα να τον δει είναι επειδή πεθύμησε την πατρική αγκαλιά και θέλει να νιώσει τη ζεστασιά της;;;
Όταν υπογράφει With love... σημαίνει πως υπογράφουν όσοι αλληλογραφούν μεταξύ τους και είναι φίλοι;;;;
Κάπως έτσι υπέγραφε και στον Τέρρυ;;;;

_________________
Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί εκδήλωσης συναισθηματων.. 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Περί εκδήλωσης συναισθηματων..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: