Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Αγαπημένο καντυκό ζωάκι

Πήγαινε κάτω 
+9
ioanna
candymayia
Aldebaran
papirous
katerina
Elenor Baker
VaggelisV
candy-candy
ariathniM
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

αγαπημένο καντυκό ζωάκι
1. Κλύν (ρακούν)
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap30%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 30% [ 13 ]
2. Πούπε
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 19% [ 8 ]
3. Μίνα
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap12%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 12% [ 5 ]
4. Χιούλι ( χελώνα Πάττυς)
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
5. Καίσαρας και Κλεοπάτρα
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap7%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 7% [ 3 ]
6. άλογα του ροντέου ( αντονυ)
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
7. τα κοπάδια του Τομ
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
8. Σύλβια
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
9. Τόγκο
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 2% [ 1 ]
10. Θεοδώρα
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_lcap15%Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Vote_rcap
 15% [ 7 ]
Σύνολο Ψήφων : 43
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Απρ 26, 2013 2:38 pm

εγω θα το λυπομουνα το καημενο Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Απρ 26, 2013 8:06 pm

αχ ναι τα πάντα είναι γλυκήτατα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Απρ 27, 2013 12:14 am

Όταν ήμουν μικρή (ίσως πρώτη-δευτέρα δημοτικού) είχα ζητήσει από το θείο μου να μου πάρει για δώρο ένα χνουδωτό κουκλάκι να κοιμάμαι μαζί του. Θυμάμαι την έκπληξή μου, όταν αντίκρισα ένα μεγάλο πάντα!!! Τότε δεν ήξερα τι ήταν και νόμιζα απλά ότι θα κοιμάμαι με ένα αρκουδάκι μαύρο που φοράει άσπρη πάνα, γιατί είναι μωρό... Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 315913 Βέβαια, η χαρά μου δεν κράτησε και πολύ, γιατί μετά από τέσσερις-πέντε μέρες το πάντα μετακόμισε στην πολυθρόνα του σαλονιού και φυλακίστηκε εκεί από τη μαμά μου, γιατί το βράδυ σκέπαζα το φίλο μου κι εγώ έμενα ξεσκέπαστη!!!!!!!!Αναφέρω όλα τα παραπάνω, γιατί έγιναν η αφορμή να λατρέψω τα πάντα από παιδάκι... Θυμάμαι όποτε δεν με πρόσεχε η μητέρα μου, ξεκλείδωνα την πόρτα κι έμπαινα στο σαλόνι να το δω, να το χαιδέψω και να του πω να μη φοβάται και πως το αγαπάω πολύ-πολύ!!! Και τι έκπληξη όταν σε μεγαλύτερη ηλικία ανακάλυψα πως το αρκουδάκι μου δε φορούσε πάνα, αλλά ήταν έτσι γιατί ανήκε στην οικογένεια των πάντα!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Απρ 27, 2013 11:33 am

αχ τ ωραιαα ιστοριο0λα ιωαννα..........

τ γλυκα κ αθωα π ειναι τα μικρο0λα!!!!!!!!!!!
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Απρ 27, 2013 2:04 pm

ωραια ιστορία Ιωαννα για τα πάντα st ναι μωρε ειναι γλυκούλικα και λιχουδικα και δεν γινεται να μην τα αγαπήσεις- ε, στην Κάντυ δεν υπάρχει πάντα , παραλειψη, θα ταιριαζε με το τρυφερό καντυκό κλίμα Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 833201 και θα' χε μπόλικους θαυμαστες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina
Candy Genius
Candy Genius
katerina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 532
Ηλικία : 41
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 05/09/2010

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Απρ 27, 2013 9:22 pm

Όντως πολύ όμορφη και τρυφερή ιστορία Ιωάννα!

Είχα και εγώ μια τρυφερή, αλλά κυρίως αστεία ιστορία με αρκούδο.
Ήθελα και εγώ ένα μεγάλο αρκούδο και τον ζητούσα από τους γονείς μου, αλλά στην επαρχία που ζούσαμε δεν υπήρχε.
Η ξαδέρφη μου που σπούδαζε εκείνη την περίοδο στη Θεσσαλονίκη, αφού έμαθε αυτή μου την επιθυμία, αποφάσισε να μου δωρίσει έναν για τη γιορτή μου.

Δυστυχώς όμως η διαδρομή με το λεωφορείο του ΚΤΕΛ ήταν 7 ώρες περίπου, έτσι η ξαδέρφη μου αναγκάστηκε να κρατήσει στην αγκαλιά της έναν μεγάλο καφέ αρκούδο κατά τη διάρκεια όλης της διαδρομής, πράγμα καθόλου εύκολο. Ευτυχώς ήταν χειμώνας και δεν έσκασε από τη ζέστη! Δεν θυμάμαι γιατί δεν τον είχε βάλει στο χώρο με τις αποσκευές, ίσως φοβήθηκε μην τον κλέψει κανείς, γιατί το λεωφορείο έκανε στάση σε πολλούς σταθμούς, οπότε οι άνθρωποι που έπαιρναν τις αποσκευές τους θα τον έβλεπαν και ίσως κάποιος να υπέκυπτε στον πειρασμό και να τον έπαιρνε.

Ο αρκούδος ήταν γένους αρσενικού, φορούσε παπιγιόν, αλλά λόγω της ταλαιπωρίας του ταξιδιού αυτό λύθηκε. Η ξαδέρφη μου έδεσε την κορδέλα του παπιγιόν στο αυτί του και έτσι ο αρκούδος άλλαξε φύλο, γιατί έτσι έμοιαζε περισσότερο με κοριιτσάκι. Όταν επιτέλους έφτασε σε εμένα αποφάσισα να τον κάνω πάλι αγοράκι, βάζοντας του ένα κασκόλ της αγαπημένης μου ομάδας και ονομάζοντας τον Έντυ, το όνομα του αγαπημένου μου μπασκετμπολίστα της ομάδας αυτής.

Ναι, θα ήταν πολύ ωραία να υπήρχαν πάντα στην Κάντυ Αριάδνη, με πρώτους και καλύτερους εμάς θαυμαστές! Μάλλον η σειρά Τάο-Τάο, με έκανε να αγαπήσω τόσο τα ζωάκια αυτά από μικρή, τη θυμάστε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Απρ 28, 2013 12:48 pm

ναι απο την σειρά Ταο-ταο έχουμε και εμεις αυτη την μεγάλη αγάπη στα ζωάκια αυτά. Και γενικά βλέπαμε σειρες με αρκουδακια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 1:15 am

candy-candy έγραψε:
Παράθεση :

Είναι πολύ ωραίο το βιντεάκι! αφιερωμένο στον Άλμπερτ!

χαχαχα σωστό..δεν το σκέφτηκα!


Very Happy

Παράθεση :
κατά κάποιο τρόπο, δεν υπάρχει η υποδομή για αυτό!

πολύ σωστό@ τα κλείνουμε κυριολεκτικά μέσα! Sad

candy sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 1:16 am

ariathniM έγραψε:
ναι απο την σειρά Ταο-ταο έχουμε και εμεις αυτη την μεγάλη αγάπη στα ζωάκια αυτά. Και γενικά βλέπαμε σειρες με αρκουδακια !

Κι εμένα μου αρέσουνε πολύ αυτές οι σειρές! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 5:38 pm

Lovely bears! Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 436003608
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μάης 09, 2013 1:33 am

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 27, 2014 9:49 am

Πώς και δεν την είχα πάρει είδηση αυτή την ψηφοφορία????
Από το άνιμε λατρεύω τον Κλιν κι από το μάνγκα την Πούπε. Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 356870
Εκείνο που με εντυπωσίασε είναι το πώς τα θυμάστε όλα...
Οκ, υποκλίνομαι!!!!

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 41307

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 18, 2014 9:04 am

Στο επεισοδιο 13 που η καντυ συναντα για δευτερη φορα τον Αλμπερτ, ένα κουνελάκι θηλυκο ερωτευεται το κλιν Razz το θυμόσαστε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28, 2015 12:40 am

Κλιν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένο καντυκό ζωάκι   Αγαπημένο καντυκό ζωάκι - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Απρ 24, 2017 10:10 am

Ημουν μεταξύ δύο και ψήφισα και τα δύο.
Κλυν και Πούπε.
Ο Κλυν έκανε τη διαφορά στο τηλεοπτικό σε σύγκριση με το περιοδικό και ήταν η μόνη αλλαγή που δέχτηκα χωρίς διαμαρτυρίες
Ο Πούπε ήταν ο ασβός του Άλμπερτ που δεν αποχωριζόταν ποτέ. μου έκανε εντύπωση το πόσα χρόνια έζησε σε τέτοιες αντίξοες συνθήκες. δηλαδή από το Λέικγουντ στο Λονδίνο από το Λονδίνο στην Αφρική από την Αφρική στην Ευρώπη και από την Ευρώπη ξανά στην Αμερική. Χάρη στον Πούπε ο Άλμπερτ επέζησε στον Πόλεμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγαπημένο καντυκό ζωάκι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Καντυκό επάγγελμα
» Video με πρωταγωνιστή τον αγαπημένο μας Άλμπερτ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: