Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Eurovision 2024
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής

Πήγαινε κάτω 
+9
ntalia
titika
domniki
nina
ariel
ΜΙΜΙ
Aldebaran
elpidaki
ariathniM
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 12:40 pm

Από τους πιο σκιωδεις και μικρους σε διαρκεια χαρακτηρες πιο σας ήταν πιο αγαπητός, ποιος σας έκανε μεγαλύτερη εντυπωση!

Δεν μιλώ φυσικά για Αννυ, Παττυ, Στηαρ, Αρτσι, Σουζάννα και φυσικά οχι για Αντονυ, Τερρυ, Αλμπερτ, Ελρου κ.τ.λ.! Πολλοι παρέλασαν από κομιξ και ανιμε, να θυμίσω την Κάθριν, την ηθοποιο που βρηκε η Κάντυ στην Φλοριντα , τον Κουκι, την Μαιρη-Τζεην, τον Τσαρλι, τον Τζιμι, την Ντοροθυ, τον δύστροπο ασθενή που η Κάντυ περιποιόνταν στο αγιας ολγα νομιζοντας πως ειναι ο γουιλιαμ, τον πατερα του Τομ, τον κυριο Καλτραιτ , τον κηπουρό και άλλους!

flower flower Εμένα συμπαθεια μου είναι ο Τομ αλλά και ο γιατρος Μαρτιν, νομίζω οτι ήταν από τις πιο αγνές και γλυκές φυσιογνωμίες και οι δυο με τα ελαττωματακια τους που τους έκαναν πολύ ρεαλιστικούς! Αυτο ακριβώς νομίζω οτι εχω δει τετοιους χαρακτηρες! Ειδικά με Τομ , εχω ζήσει αλλα και ο Μαρτιν σαν φυσιογνωμια δεν μου είναι άγνωστος!

Και κάτι ακόμα η καθριν ερωτευτηκε ποτε τον Τερρυ Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 5103 και τότε που παιζανε μαζί τον Ρωμαιο και Ιουλιετα , οταν αντικαθιστουσε την Σουζι! Τι πιστευετε;


Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Candylandkingkandycandy

Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 1:08 pm

εμενα με μαγευει η φυσιογνωμια της μαιρυ τζαιην!!!!! ειναι φοβερη η γυναικα!!!!! ξερει καλα τη δουλεια της και επικεντρωνεται σε αυτην!

ειναι τελεια, και αυτο ακριβως ειναι που με συνδεει με αυτην. αναζητω το τελειο...

πιστευω οτι η καθριν ερωτευτηκε τον τερρυ, αλλα ηξερε οτι δεν ειχε και πολλες ελπιδες για αυτο και δεν εκδηλωθηκε (οχι σαν κατι αλλες....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 2:46 pm

Αυτό σχετικά με τον Τέρυ και την Κάθριν γιατί δεν το ανοίγετε στην ενότητα του Τέρρυ;;; drunken

_________________
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 6:57 pm

ειναι ένα θεμα με δυο σκέλη σαν τα διαγωνίσματα που γραφαμε με τα υποερωτηματα αλλά να σου πω αλντι είναι εύκολη η απάντηση: ακόμα και αν η Κάθριν εδειχνε ερωτικές διαθέσεις έναντι του Τερρυ( που δεν θα το εκανε απροκάλυπτα αφου τα πράγματα στην ζωή της ήταν τοσο ρευστά τότε)
ο Τερρυ με την κατάσταση της Σουζι και την φυγή της Κάντυ δεν θα είχε καμια όρεξη να ανταπεξέρθει! γενικά η Κάθριν ήταν λίγο φιλόδοξη σαν άνθρωπος δεν ξέρω αν έχω άδικο, ο Τερρυ είχε πάθος για το θεατρο, αυτη μετρουσε αλλιως την φήμη και την διασημότητα! flower flower Ομως οι δυο τους περαν από αυτο είχαν αρκετα κοινά , ηταν πολυ δυναμικοι και κάπως πιο κλειστοι χαρακτηρες, κατα βάθος πληγωμένα παιδιά και τα δύο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 7:27 pm

Εμένα μου άρεσε η Ντόροθυ ήταν πολύ γλυκιά και βοηθούσε την Κάντυ! Τότε που ήταν και μόνη της σε εκείνο το άθλιο σπίτι με τις ραδιουργίες της Ελίζας και του Νηλ ήταν πάντα δίπλα στην Κάντυ flower Τώρα για την Κάθριν δεν νομίζω οτι ήταν ερωτευμένη με τον Τέρυ ίσως να τον ήθελε αλλά μόνο για την καριέρα της. Ήταν τόσο εγωίστρια και ζηλιάρα που το μόνο που ήθελε ήταν να γίνει κάποια στιγμή πρώτο όνομα στο θέατρο με οποιοδήποτε κόστος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 8:38 pm

μιμι μου να σου πω ήταν άνθρωπος που αγαπούσε την επιτυχία ενω ο Τερρυ την ευτυχία μεσω της ολοκληρωσης αυτου που θα εκανε ( συγκεκριμένα του θεατρου) αν ερχοταν και η επιτυχία εντάξει, απλώς δεν την κυνηγουσε ενω η Καθριν την αποζητούσε!

αλλα δεν ήταν κακιά οταν η κάντυ αναζήτησε τον Τερρυ στο Στρατφορντ στα καμαρινια μετα τα καψόνια του Νηλ, η Καθριν την βοήθησε να μπει. Αυτο είναι ένα καλό δειγμα του χαρακτηρα της, δεν ζήλεψε τον θαυμασμό μιας άλλης γυναίκας για εναν ωραιο συναδελφό της που όλες ήταν τρελαμένες μαζί του!Θα μπορουσε η αυταρεσκεια της να την νικουσε όμως την συμπαθουσε την Κάντυ και σεβαστηκε την επιθυμία της να τον δει! flower flower flower

Η ντοροθυ είναι καθ'όλα συμπαθητική και πολύ λογική σαν κοπέλα( η ζωή την έκανε έτσι), νομίζω οτι θα ταιριαζε με τον Τομ μας!! και η Κάντυ κουμπάρα!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 8:42 pm

ariathniM έγραψε:
μιμι μου να σου πω ήταν άνθρωπος που αγαπούσε την επιτυχία ενω ο Τερρυ την ευτυχία μεσω της ολοκληρωσης αυτου που θα εκανε ( συγκεκριμένα του θεατρου) αν ερχοταν και η επιτυχία εντάξει, απλώς δεν την κυνηγουσε ενω η Καθριν την αποζητούσε!

αλλα δεν ήταν κακιά οταν η κάντυ αναζήτησε τον Τερρυ στο Στρατφορντ στα καμαρινια μετα τα καψόνια του Νηλ, η Καθριν την βοήθησε να μπει. Αυτο είναι ένα καλό δειγμα του χαρακτηρα της, δεν ζήλεψε τον θαυμασμό μιας άλλης γυναίκας για εναν ωραιο συναδελφό της Θα μπορουσε η αυταρεσκεια της να την νικουσε όμως την συμπαθουσε την Κάντυ! flower flower flower

Ναι ομολογώ οτι είχα ξεχάσει τότε που βοήθησε την Κάντυ!!!!! Αναθεωρώ την προηγούμενη άποψη μου!! Ήμουν λίγο σκληρή μαζί της flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 8:51 pm

για κουμπαρια καντυς με Ντοροθυ και Τομ τι λες, δεν θα ήταν Ντοροθυ και Τομ ένα ζευγαράκι-ποιημα!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 8:54 pm

ariathniM έγραψε:
για κουμπαρια καντυς με Ντοροθυ και Τομ τι λες, δεν θα ήταν Ντοροθυ και Τομ ένα ζευγαράκι-ποιημα!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589

Ναι ομολογώ οτι θα ήταν τέλιοι!!!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 10:18 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
ariathniM έγραψε:
για κουμπαρια καντυς με Ντοροθυ και Τομ τι λες, δεν θα ήταν Ντοροθυ και Τομ ένα ζευγαράκι-ποιημα!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589

Ναι ομολογώ οτι θα ήταν τέλιοι!!!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589


διαμαρτυρομαι!!!!!! και εκεινο το πιτσιρικι (ειμαι μια μικρη πασχαλιτσα...λαλαλα... Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 699469 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 699469 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 699469 ) ποιος θα το παρει?????

για τον τομ προοριζεται!!!! απλα περιμενουν να μεγαλωσει λιγο!!!!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Μάης 23, 2010 12:24 am

Αγαπημένος μου δεύτερος χαρακτήρας ήταν η Φλάνυ. Πολύπλοκη και πονεμένη ψυχή. Κατά βάθος όμως η Φλάνυ ήταν αλτρουίστρια και ευγενική, αγαπούσε τους ανθρώπους και ας την ειχαν πληγώσει. Τώρα για την Κάρεν... σίγουρα θα της είχε γυαλισει ο Τέρρυ που δεν γύρισε ουτε να την κοιταξει. (¨Οπως και καμία αλλη εδω που τα λέμε γιατί γι αυτόν μονο μία υπήρχε...) Η Κάρεν ξέσπασε την πικρια της στην Κάντυ προσπαθώντας να της δημιουργησει ανασφάλειες και αμφιβολίες μόνο και μόνο για να μην είναι η μόνη ηττημένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Μάης 23, 2010 2:41 pm

ariel έγραψε:
Αγαπημένος μου δεύτερος χαρακτήρας ήταν η Φλάνυ. Πολύπλοκη και πονεμένη ψυχή. Κατά βάθος όμως η Φλάνυ ήταν αλτρουίστρια και ευγενική, αγαπούσε τους ανθρώπους και ας την ειχαν πληγώσει. Τώρα για την Κάρεν... σίγουρα θα της είχε γυαλισει ο Τέρρυ που δεν γύρισε ουτε να την κοιταξει. (¨Οπως και καμία αλλη εδω που τα λέμε γιατί γι αυτόν μονο μία υπήρχε...) Η Κάρεν ξέσπασε την πικρια της στην Κάντυ προσπαθώντας να της δημιουργησει ανασφάλειες και αμφιβολίες μόνο και μόνο για να μην είναι η μόνη ηττημένη.

Συμφωνω σε ολα με την Ariel!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 391308

Το πρωτο ονομα δευτεραγωνιστη που μου ηρθε στο μυαλο, ηταν της Φλανυ. Μπορει να φερθηκε σκληρα και ισως αδικα καποιες φορες στην Καντυ, αλλα αυτο οφειλοταν στους αντιδιαμετρικα διαφορετικους χαρακτηρες τους και οχι σε ταπεινα κινητρα. Η αποφαση της να μεταβει εθελοντικα και χωρις δισταγμο στην πρωτη γραμμη του πολεμου, αποδεικνυει οτι η αφοσιωση της στον σκοπο που υπηρετουσε, δεν ηταν επιπλαστη και αυτο την εξυψωνει στην συνειδηση μου. Εξαλλου στο τελος, παρα τον διαφορετικο τροπο που προσεγγιζαν την ζωη και τους ανθρωπους, η Φλανυ αναγνωρισε την αξια της Καντυ και κερδισε τον σεβασμο και την εκτιμηση της.

Στο δευτερο σκελος του θεματος, εχω κι εγω την αισθηση οτι η Καρεν ηταν "τσιμπημενη" με τον Τερρυ (οπως αλλωστε η πλειοψηφια του γυναικειου πληθυσμου!), γι αυτο και στην αρχη προσπαθησε να ενοχλησει την Καντυ με σχολια του τυπου " οποιο ζευγαρι παιζει τον Ρωμαιο και την Ιουλιετα, στο τελος γινεται ζευγαρι και στη ζωη!", τα οποια ηταν περιττα και κακεντρεχη! Ομως παραλληλα ηταν και πολυ κακομαθημενη, εγωιστρια, υπερμετρα φιλοδοξη και εξυπνη ωστε να εμπλακει σε μια μαχη διεκδικησης που αντιλαμβανοταν οτι απο την αρχη ηταν χαμενη!!! Μολις πηρε τον ρολο της Ιουλιετας (που ηταν και ο πρωταρχικος της στοχος) δεν ειχε κανενα λογο να μην βοηθησει την Καντυ να δει την παρασταση.
Οσο για τον Τερρυ....απεδειξε πολλακις οτι δεν ειχε ματια για καμια αλλη εκτος απο την Καντυ και η εν γενει συμπεριφορα του δεν αφηνε κανενα περιθωριο σε νορμαλ ανθρωπους (και οχι σε ψυχασθενικες και αναξιοπρεπεις προσωπικοτητες τυπου Σουζανα) για ερωτικες εξομολογησεις και διεκδικησεις!

Επισης διαφωνω με το οτι η Καρεν και ο Τερρυ ειχαν κοινα στοιχεια, εκτος απο το προφανες, δλδ το θεατρο. Και παλι ομως με μια δευτερη αναγνωση πιστευω οτι το υπηρετουσαν για διαφορετικους λογους. Στον Τερρυ αυτη η ενασχολησε καλυπτε εσωτερικες, βαθυτερες αναγκες και σιγουρα ερχοταν δευτερη σε σχεση με την Καντυ, ενω στην Καρεν το θεατρο ηταν το μεσο για δημοσιοτητα, ηταν το οχημα για την επιτευξη των υπερμετρων φιλοδοξιων της, ανευ ορων! Η Καρεν θα χρησιμοποιουσε καθε τροπο προκειμενου να παρει τον πρωτο ρολο που θα απογειωνε την καριερα της..... για τον Τερρυ δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να ισχυριστει το ιδιο. Τον ενδιεφερε περισσοτερο το ταξιδι παρα η " Ιθακη".....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΠεμ Ιουν 03, 2010 6:06 pm

Ο δικος μου αγαπημενος ειναι ο Τομ! Ειναι πολυ αγαπητος ανθρωπος και αγαπαει βαθια την Καντυ. Εχουν μεγαλωσει μαζι, εχουν κοινες εμπειριες, ειναι σαν αδερφια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 5:40 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
ariathniM έγραψε:
για κουμπαρια καντυς με Ντοροθυ και Τομ τι λες, δεν θα ήταν Ντοροθυ και Τομ ένα ζευγαράκι-ποιημα!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589

Ναι ομολογώ οτι θα ήταν τέλιοι!!!! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589 Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 540227589


Σας αγαπω γιατι μου δικαιωνετε την πολυπαθη ΝΤΟΡΟΘΥ που τραβηξε στη ζωη της τα περισσοτερα απο ολους χωρις φιλους και ερωτα...

Η ΦΛΑΝΝΥ,ειναι πικραμενη κι αναγκαστηκε να ορθωσει αμυνες για το οικογενειακο τους δραμα ,αφου παλευε παντα και αυτη μονη.Εχει γινει ρεαλιστρια γιατι ποτε της δεν ειχε την ευκαιρια να ειναι πιο ρομαντικη η ξεγνοιαστη.Ειναι ομς πολυ γενναια ,αλτρουιστρια κ εχει εντονη την αισθηση του καθηκοντος απεναντι στον Ανθρωπο.Ειναι μια μικρη ΜΑΙΡΗ ΤΖΕΗΝ κ αυτη.

Η ΜΑΙΡΗ ΤΖΕΗΝ ειναι μια χαρισματικη γυναικα με βαθια αγαπη στον ανθρωπο,αυταπαρνηση,κ συγκροτηση η οποια λειπει λιγο απο την ονειροπολα ΚΑΝΤΥ.Εχει την ανθεκτικοτητα που απαιτει η αποστολη της νοσοκομας.Ειναι μια γνησια ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ,ενα προτυπο.Με συγκλονισε ο λογος της για τιο χρεος της νοσοκομας στον πολεμο που δεν εξεταζει πολιτικη,εθνικοτητα κ συμφεροντα,αλλα βοηθα οποιον την εχει αναγκη ανεξαιρετως!

Εμενα με αγγιξε πολυ και ο ΜΙΣΕΛ.Ενα πλασμα πανεμορφο,φωτεινο,ενα παλικαρι πολυ ωριμο για την ηλικια του.Αχ,ο Μισελ!Ιδεαλιστης,γενναιος ,ωριμος,συμπονετικος κ...ωραιος ταχθηκε στα ιδανικα του κ οσους τον ειχαν αναγκη με αυταπαρνηση.Ποσο διαφορετικος απο την αργοσχολη μπουρζουαζια.Ανθρωποι σαν τ Μισελ ειναι οι επι της ουσιας "επαναστατες".

Ενας συνειδητοποιημενος γιατρος,που αφησε τη βολη της αριστοκρατικης ζωης για να βοηθησει οσους τον εχουν αναγκη.Να σας πω την αληθεια μ αρεσει περισσοτερο απο τον αναποφασιστο ΤΕΡΡΥ σα χαρακτηρας-κ θα μπορουσε η ΜΙΖΟΥΚΙ εναλλακτικα να βαλει την ΚΑΝΤΥ συνοδοιπορο στο μετωπο με τον ΜΙΣΕΛ αντι να τη στελνει ολομοναχη στα κατσαβραχα της Αγριας Δυσης.Ο ΜΙΣΕΛ θα ηταν το προτυπο του καλου γιατρου κ συζυγου.

Ειναι πολυ ανοητο που η ΜΙΖΟΥΚΙ τον εξαφανισε απο την ιστορια βαζοντας ενα πληθος ανουσια περιστατικα κ βαρετους χαρακτηρες μετα το χωρισμο ΚΑΝΤΥ-ΤΕΡΡΥ.


ΜΙΣΕΛ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=2RyU1DxSpgo






Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 1:00 am

νΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ συγκλονιστικο ηταν και το επεισοδιο του ταξιδιου της ΚΑΝΤΥ για το ΛΟΝΔΙΝΟ.Με συγκλονισε ο καπετανιος ΓΟΥΕΛΣ εκεινος ο βαθια ανθρωπινος καπετανιος με την τρυφερη καρδια

Αμεσως καταλαβ τον ευγενικη ψυχη της ΚΑΝΤΥ κ συγκινηθηκε απο αυτην.Ενδιαφερθηκε για ενα τραυματισμενο γλαρο.

Κουβαλουσε το πενθος για το χαμενο του γιο που πνιγηκε κ αυτος ο θανατος-αντι να τν κανει δυστροπο τον εκανε ακομη πιο συμπονετικο.ΔΕ διστασε,λοιπον, να αλλαξει την πορεια του καραβιου για να περισυλλεξει ναυαγους κι ας τν απειλησε ο πλοιοκτητης με απολυση που δε θα του επετρεπε να συνταξιοδοτηθει.

Η ΚΑΝΤΥ μιλωντας γεματη αγωνια κ οδυνη στον πλοιοκτητη που συνταξιδευε για το χαμο του ΑΝΤΟΝΥ κ του γιου-ΓΟΥΕΛΣ κ την αξια της ανθρωπινης ζωης τον μεταπειθει κ οταν σωζονται οι ναυαγοι -αντι αυτος να απολυσει τον καπετανιο- ΓΟΥΕΛΣ διοργανωνει δεξιωση προς τιμην του,οπου τν στεφανωνει κ η ΚΑΝΤΥ του χαριζει ενα τρυφερο φιλι.

Πηγαινοντας να παρει αερα απο τη σαμπανια που την ειχε χρτυπησει η ΚΑΝΤΥ θα συναντησει στο καταστρωμα τον ΤΕΡΡΥ...

Ο ΓΟΥΕΛΣ ηταμν ενας λεβεντης κ κεινο το επεισοδιο -
αν κ δεν ηταν αποφασιστικο για την πλοκη -ηταν απο τα πλεον συγκινητικα

https://www.youtube.com/watch?v=KSklDyCjsWs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 1:05 am

ΓΚΡΡΡ Το τελευταιο μηνυμα μου εχει πολλα λαθη -σα μεθυσμενη το εγραψα απο τη βιασυνη-συγνωμη... Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 1:22 am

titika έγραψε:
ΓΚΡΡΡ Το τελευταιο μηνυμα μου εχει πολλα λαθη -σα μεθυσμενη το εγραψα απο τη βιασυνη-συγνωμη... Sad Sad


ελα βρε κουτο ενα - δυο ποτηρακια παραπανω ποιον εβλαψαν; σαμπως οδηγουμε; :\~/:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 1:44 am

ariel έγραψε:
titika έγραψε:
ΓΚΡΡΡ Το τελευταιο μηνυμα μου εχει πολλα λαθη -σα μεθυσμενη το εγραψα απο τη βιασυνη-συγνωμη... Sad Sad


ελα βρε κουτο ενα - δυο ποτηρακια παραπανω ποιον εβλαψαν; σαμπως οδηγουμε; :\~/:

LES na καταληξω σαν τον δικο μας... Επωνυμο Αλκοολικο ΤΕΡΡΥ Ρ.ΓΚΑΝΤΣΕΣΤΕΡ?ΧΑΧΑΧΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 4:18 am

Ο δικος μου αγαπημενος ειναι ο Τομ! Ειναι πολυ αγαπητος ανθρωπος και αγαπαει βαθια την Καντυ. Εχουν μεγαλωσει μαζι, εχουν κοινες εμπειριες, ειναι σαν αδερφια!

συμφωνω...δεν ξερω αλλα τωρα τελευταια ψηφιζω Τον δαγκωτο !!!
ειμαι σοβαρα γιατρε μου ??? αμαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 50
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 8:54 pm

Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Ντόροθυ. Οταν ήμουν μικρή μάλιστα τη φανταζόμουν ζευγαράκι με τον Τομ. Ίσως γιατί κανένας απ' τους δυο τους δεν είχε κάποια σχέση. Μετά την ιστορία της Ντάλιας όμως άλλαξα άρδην απόψεις. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 9:40 pm

natalia έγραψε:
Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Ντόροθυ. Οταν ήμουν μικρή μάλιστα τη φανταζόμουν ζευγαράκι με τον Τομ. Ίσως γιατί κανένας απ' τους δυο τους δεν είχε κάποια σχέση. Μετά την ιστορία της Ντάλιας όμως άλλαξα άρδην απόψεις. Very Happy

τι εννοεις ???? st
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 10:53 pm

natalia έγραψε:
Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Ντόροθυ. Οταν ήμουν μικρή μάλιστα τη φανταζόμουν ζευγαράκι με τον Τομ. Ίσως γιατί κανένας απ' τους δυο τους δεν είχε κάποια σχέση. Μετά την ιστορία της Ντάλιας όμως άλλαξα άρδην απόψεις. Very Happy

και εμενα αγαπημενος χαρακτηρας ηταν η ντοροθυ και στεναχωρηθηκα πολυ που την αφησε η μιζουκι στη μεση... Sad αλλος αγαπημενος χαρακτηρας ειναι και η φλανυ...που συγκρινοντας της πνευματικες εμπειριες μας...την καταλαβαινω Sad αλλα και παλι με πειραξε το οτι και εκεινη την αφησε στη μεση....το μονο δευτεραγωνιστη που δεν αφησε στη μεση ειναι ο τομ.... αδικοοοοοοοοο No No (χωρις να εννοω οτι εχω κατι με τον τομ αντιθετα :o )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 50
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 11:05 pm

Παράθεση :
τι εννοεις ????

Καλέ για το φαν φικ που έγραψες λέω. Τι να μαρτυρήσω και αλλα? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΔευ Νοε 21, 2011 1:26 am

natalia έγραψε:
Παράθεση :
τι εννοεις ????

Καλέ για το φαν φικ που έγραψες λέω. Τι να μαρτυρήσω και αλλα? Very Happy

οχι...οχι...προς Θεού μην διαρευσει κατι αλλο...μη απλως σε εξεταζα... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aγαπημένος δευτεραγωνιστής   Aγαπημένος δευτεραγωνιστής Icon_minitimeΔευ Νοε 21, 2011 12:31 pm

Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 1363687423
ntalia έγραψε:
natalia έγραψε:
Εμένα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Ντόροθυ. Οταν ήμουν μικρή μάλιστα τη φανταζόμουν ζευγαράκι με τον Τομ. Ίσως γιατί κανένας απ' τους δυο τους δεν είχε κάποια σχέση. Μετά την ιστορία της Ντάλιας όμως άλλαξα άρδην απόψεις. Very Happy

τι εννοεις ???? st


Ναταλία και εγω ήθελα μικρή να δω την Καντυ ζευγάρι με τον Τομ, μα τέτοια σύμπτωση Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 5036 και αν δεις στην αρχή του θέματος το γράφω Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 1370021294 μεχρι και σε φικ ηθελα να το γραψω αλλο που δεν τα κατάφερα να το ολοκληρώσω!!δηλ. αυτη η Ντοροθυ μερα καλή δεν ειδε, να κραταει τα ρουχα της Ελρου και να ανέχεται τα καπρίτσια του καθένα..και να ήθελα να αποζημιωθει γιατι ηταν ψυχούλα!! χαιρομαι που την αγαπήσατε κοριτσια!

καλά ο Τομ έχει τρεις ψήφους μέχρι τωρα Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 951845

καλα Νταλια ήμουν σιγουρη οτι ο αγαπημένος σου δευτεραγωνιστης θα ήταν ο Τομ, τι δίδυμοι ήμαστε εξάλλου! Aγαπημένος δευτεραγωνιστής 391308



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aγαπημένος δευτεραγωνιστής
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Υπόλοιποι αγαπημένοι χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: