Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 H Κάντυ και οι άλλες!!!

Πήγαινε κάτω 
+5
Aldebaran
ΜΙΜΙ
xruste
elpidaki
ariathniM
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 4:13 pm

Δεν μας κουρασες καθολου ariathni μου, το αντιθετο. Πολυ καλη η σκεψη σου να ανεβασεις και τις φωτο. H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 48364 H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 48364
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 4:28 pm

ναι ειναι πολυ ωραιες!!!! σε ταξιδευουν!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 5:00 pm

To "Πόλεμος και Ειρήνη" δεν το έχω τελειώσει...

Αν και είχα και τους 4 μικρούς τόμους πρέπει να είχα διαβάσει μέχρι και τα μέσα του 3... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 35868 Και μιλάμε για 22 χρόνια πριν... Τώρα η Αριάδνη με έβαλε στο τρυπάκι να το ξαναδιαβάσω... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 137270
Εκτός και αν το βρω σε καμιά μίνι τηλεταινία και το δω στο ντι βι ντι... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 5036

_________________
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 5:03 pm

Aldebaran έγραψε:
To "Πόλεμος και Ειρήνη" δεν το έχω τελειώσει...

Αν και είχα και τους 4 μικρούς τόμους πρέπει να είχα διαβάσει μέχρι και τα μέσα του 3... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 35868 Και μιλάμε για 22 χρόνια πριν... Τώρα η Αριάδνη με έβαλε στο τρυπάκι να το ξαναδιαβάσω... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 137270
Εκτός και αν το βρω σε καμιά μίνι τηλεταινία και το δω στο ντι βι ντι... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 5036


προτεινω βιβλιο
δεν συγκρινεται η αναγνωση βιβλιου με μια ταινια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 5:45 pm

elpidaki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
To "Πόλεμος και Ειρήνη" δεν το έχω τελειώσει...

Αν και είχα και τους 4 μικρούς τόμους πρέπει να είχα διαβάσει μέχρι και τα μέσα του 3... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 35868 Και μιλάμε για 22 χρόνια πριν... Τώρα η Αριάδνη με έβαλε στο τρυπάκι να το ξαναδιαβάσω... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 137270
Εκτός και αν το βρω σε καμιά μίνι τηλεταινία και το δω στο ντι βι ντι... H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 5036


προτεινω βιβλιο
δεν συγκρινεται η αναγνωση βιβλιου με μια ταινια

ναι οντως.... ειναι αναλογα τον σκηνοθετη, και τον σεναριογραφο, τι λεπτομερειες θα σου αφησουν απ εξω κ τελικα συνηθως καταληγω στο συμπερασμα οτι αυτες οι λεπτομερειες ειναι που σε κανουν να αγαπησεις μια ιστορια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 5:50 pm

ariathniM έγραψε:
H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Pollyanna1

μοιαζει η ιστορια της, ειδικά στα τελευταια βιβλία καμια φορά νομίζω οτι βλέπω την Κάντυ!

οχι οχι please σε παρακαλωωωω ξου ξου!!!! ειχα διαβασει την πολυαννα στο δημοτικο κ μου αρεσε αλλα πραγματικα περσι που ξαναειδα την Καντυ, που περναγε τα μυρια οσα κ ηταν μεσα στη γλυκα κ την καλοσυνη λες κ επαιζε το παιχνιδι της χαρας μου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 238107 H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 238107 H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 238107 δλδ τοοοοση καλοσυνη φτανει στα ορια της ηλιθιοτητας!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 06, 2010 3:43 pm

Συμφωνα με λεγομενα της ιδιας της Μιζουκι, η Καντυ ειναι μειγμα της Τζουντυ απο το "Daddy Long Legs", της Ανν απο το "Anne of Green Gables", και αλλων κοριτσιων απο την Αμερικανικη λογοτεχνια. Βασικα η Μιζουκι διαβασε ολα αυτα τα βιβλια ουσα η ιδια αρφανη, επηρεαστηκε απο τις φασεις και βαζοντας και τη δικη της Γιαπωνεζικη νοοτροπια στο καζανι, εδωσε ενα τουρλου αμερικανογιαπωνεζικο με μια ηρωιδα που ολα τα νικα, για να ταυτιστει μαζι της και να ξορκισει ολα τα πωθημενα της.

Το κλειδι ομως ειναι το "ολα τα νικα". Η Καντυ ειναι καλη σε σημειο, συγνωμη, αηδιας. Της λειπει ο εγωισμος που ειναι ενα ρεαλιστικο χαρακτηριστικο καθε ανθρωπου. Επισης απο 12 χρονων γυρναει μονη της τον κοσμο και βρε παιδακι μου δεν παθαινει τιποτα! Με το μαγικο της αγγιγμα ολους τους κακους τους κανει καλους (πλην συγκεκριμενων εξαιρεσεων). Αυτο δεν ειναι αληθοφανες. Τοσο η Τζουντυ οσο και η Ανν εφαγαν ουκ ολιγες φορες το κεφαλακι τους, και αυτο τις κανει αληθινες. Η Καντυ για μενα δεν ειναι.



H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Κάντυ και οι άλλες!!!   H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 11, 2011 2:05 pm

elpidaki θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!!!! οταν ακουω καντυ μου ερχεται κατευθειαν στο μυαλο η τζλ απο τις μικρες κυριες,,, μοιαζουν πολυ στο χαρακτηρα,,, φυσικα μου φερνει και μια αλλη στο μυαλο αλλα δεν ειναι διασημη αλλα η καλυτερη μου φιλη που ειναι η <<καντυ>> μου!!!!! H Κάντυ και οι άλλες!!! - Σελίδα 2 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
 
H Κάντυ και οι άλλες!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Καντυ!Μια ιστορια αλλιωτικη απ'τις αλλες! Σχολια αναγνωστων!
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;
» Kαντυ ! Μια ιστορια αλλιωτικη απ'τις αλλες !- by ntalia !
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Κάντυ-
Μετάβαση σε: