Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!

Πήγαινε κάτω 
+8
geobacter
ntalia
nansecrets
domniki
ΜΙΜΙ
juliet
ariathniM
ntmhx
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 20, 2010 2:42 pm

Άνοιξα αυτο το θέμα σε αντιπαράθεση με το: " ο πρίγκηπας της καρδιάς της" . Είμαι πολυ περίεργη για το τι θα ειπωθεί κυρίως γιατί νομίζω ότι οι άντρες που παρουσιάζονται στην ιστορία είναι αντιπροσωπευτική εικόνα των ανδρών γενικά και οι δικές μας προσδοκίες μπορεί τελικά να βρίσκουν ανταπόκριση στην προτίμηση συγκεκριμένων χαρακτήρων... ξέρετε τι εννοώ έτσι;;;;;;;;;; Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 180310
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 20, 2010 11:33 pm

Δεν κατάλαβα καλά τί εννοείς αν θες δώσε κάποιες διευκρινίσεις, τί ακριβώς θέλεις να πεις, δηλ. αγαπώ κάποιον αντίστοιχα με τον χαρακτήρα μου;;;; Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 930789 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 1:15 pm

ariathniM έγραψε:
Δεν κατάλαβα καλά τί εννοείς αν θες δώσε κάποιες διευκρινίσεις, τί ακριβώς θέλεις να πεις, δηλ. αγαπώ κάποιον αντίστοιχα με τον χαρακτήρα μου;;;; Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 930789 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 5036

Δεν είχα ακριβώς αυτο στο μυαλό μου αλλά μπρούμε να το εντάξουμε στο θέμα..... Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 5036 αυτο που λέω είναι μία σκέψη που έχει ειπωθεί σε αυτο το φόρουμ: Η προτίμηση στον Τέρρυ που έχει μια μερίδα των μελών μπορεί να πηγάζει από το ότι τους αρέσουν οι μυστηριώδεις άνδρες και η προτίμηση που έχουν άλλα μέλη στον Άλμπερτ μπορεί να πηγάζει απο ότι τους αρέσουν άντρες συντροφικοί με τους οποίους η σχέση είναι χωρίς εξάρσεις, αντίστοιχα για τον Άντονυ οι άνδρες οι ρομαντικοί, για τον Στήαρ οι άνδρες οι εφευρετικοί-γκαφατζήδες κτλ. Για παράδειγμα το κόλλημα που είχα με την ιστορία της Κάντυ με είχε ωθήσει σε όλα τα εφηβικά μου χρόνια να ελκύομαι απο ατίθασα νευρικά αγόρια που γύρω τους υπήρχε ένα πέπλο μυστηρίου άσχετο που τις περισσότερες αυτές ήταν φελλοί με μπλαζε υφάκι Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 36501 Φυσικά μπορεί να μη συμβαίνει τίποτα απο τα παραπάνω και το ερώτημα είναι πως θέλετε τον άνδρα των ονείρων σας πριγκηπα σας ή αν τον έχετε βρει πως είναι αυτός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 1:54 pm

Ναι πάντα ήμουν με τους δυναμικούς χαρακτήρες (όχι ακριβώς τους επαναστατικούς) αλλά τους αποφασιστικούς και αυτούς που ξέρουν τι να κάνουν και πως να το κάνουν. Αυτό είναι το κοινό στοιχείο όλων τους. Το αναγνωρίζω...αν και μετά από πολλα χρόναι γάμου, αυτό μπορεί να γυρίσει καπάκι. Αλλά δεν μπορώ τους αναποφάσιστους, τους γλυκανάλατους και τους mr right, την παθαίνω τη σύγχυση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 2:32 pm

Εγω πάντα είχα ένα κόλλημα με τους ρομαντικούς στυλ Άντονυ αλλά δυστυχώς ποτέ δεν έκανα σχέση με κανέναν!!!! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 137270 Τώρα που πλέον είμαι παντρεμένη το έχω πάρει απόφαση οτι δε γίνεται τίποτα, Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 889631 Άσε που είναι πολύ σπάνιο αυτό το είδος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 4:07 pm

Μετα την επεξηγηση της ntmhx, μπορω να απαντησω Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 36501

Μπορει να προτιμω τον Τερρυ στην ιστορια της Καντυ, αλλα στην πραγματικη ζωη οι αντρες που εχω ερωτευθει δεν εχουν καμια σχεση με τον επαναστατημενο νεο. Μ'αρεσουν αυτοι που θα τους χαρακτηριζα "ηρεμη δυναμη". Δεν μπορω με τιποτα τους φασαριοζους, αυτους που τραβανε την προσοχη, που προσπαθουν να εντυπωσιασουν. Ολοι αυτοι ειναι για μενα "instant turn-off" Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 125220 Μ'αρεσουν αυτοι που δεν μιλανε πολυ (μιλαω εγω παρα πολυ, Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 ), που μου εμπνεουν ηρεμια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 833201 Αυτοι που ξερουν τι θελουν, πώς θα το αποκτησουν, και δεν κανουν πολυ φασαρια οταν το καταφερουν :\~/: Επισης μ'αρεσουν πολυ οι ντροπαλοι, καθως και αυτοι που δεν φοβουνται να εκφρασουν τα συναισθηματα τους, αλλα χωρις φανφαρες Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 930789 Δεν μπορω αυτους που θεωρουν τους εαυτους τους φοβερους και ανεπαναληπτους, τους υπεροπτικους. Και εκεινο που με ριχνει στα σιγουρα ειναι η ευγενια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 922907 Δεν τους μπορω τους αγενεις Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 238107 Επισης δεν επηρεαζομαι απο την εξωτερικη εμφανιση -το ετερο μου ημισυ σοκαριστηκε οταν το εμαθε αυτο Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 4:16 pm

ντομ με κάλυψες 100% Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 699469 τα ίδια ακριβώς ζητάω και εγώ αν θα τα βρω είναι το πρόβλημα, δεν μ' αρέσουν οι πολύ δυναμικοί χαρακτήρες μα την φοβερή αυτοπεποίθηση, οι πιο ήρεμοι και ρομαντικοί, αυτοί που έχουν τον τρόπο να σε κάνουν να αισθάνεσαι όμορφα, αυτοί μ' αρέσουν. και να αγαπούν τα ταξίδια, την ζωή και την περιπέτεια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 922907 , αυτοί που είναι ανυπόκριτοι, απλοί χωρίς εγωπάθεια, που δεν υποκρίνονται ρόλους, που δεν φορούν μάσκα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 567966 που βρίσκονται δίπλα σου τις δύσκολες στιγμές και δεν την κάνουν και το γέλιο τους βγαίνει βαθειά από την καρδιά τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 4:32 pm

Εγώ πάλι πάντα μου άρεσαν οι περιπετειώδεις και δύσκολοι τύποι γιαυτό και έχω κολλήσει με τον Τέρρυ άλλωστε. Παρόλα αυτά επείδή διαθέτω πολλά από τα ελαττώματα τέτοιων ανθρώπων-χαρακτήρων δεν κατάφερα ποτέ να δαμάσω ή να δαμαστω σε σχέση με τέτοιο άτομο. Τα ομώνυμα απωθούνται, είναι γνωστό και ισχύει 100%. Γιαυτό λοιπόν η επιλογή μου ήταν τελικά στον τύπο που είναι η ήρεμη δύναμη και που είναι σίγουρος και πιο συγκαταβατικός από εμένα, για να κάνουμε χωριό που λένε.. Είμαι εγώ αντιδραστική και καπετάν φασαρίας, αν ήταν και ο σύζυγος... θα κάναμε πόλεμο κάθε μέρα και το σπίτι μας θα θύμιζε πεδίο μάχης και όχι σπίτι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26, 2010 1:19 am

domniki έγραψε:
Μετα την επεξηγηση της ntmhx, μπορω να απαντησω Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 36501

Μπορει να προτιμω τον Τερρυ στην ιστορια της Καντυ, αλλα στην πραγματικη ζωη οι αντρες που εχω ερωτευθει δεν εχουν καμια σχεση με τον επαναστατημενο νεο. Μ'αρεσουν αυτοι που θα τους χαρακτηριζα "ηρεμη δυναμη". Δεν μπορω με τιποτα τους φασαριοζους, αυτους που τραβανε την προσοχη, που προσπαθουν να εντυπωσιασουν. Ολοι αυτοι ειναι για μενα "instant turn-off" Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 125220 Μ'αρεσουν αυτοι που δεν μιλανε πολυ (μιλαω εγω παρα πολυ, Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 ), που μου εμπνεουν ηρεμια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 833201 Αυτοι που ξερουν τι θελουν, πώς θα το αποκτησουν, και δεν κανουν πολυ φασαρια οταν το καταφερουν :\~/: Επισης μ'αρεσουν πολυ οι ντροπαλοι, καθως και αυτοι που δεν φοβουνται να εκφρασουν τα συναισθηματα τους, αλλα χωρις φανφαρες Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 930789 Δεν μπορω αυτους που θεωρουν τους εαυτους τους φοβερους και ανεπαναληπτους, τους υπεροπτικους. Και εκεινο που με ριχνει στα σιγουρα ειναι η ευγενια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 922907 Δεν τους μπορω τους αγενεις Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 238107 Επισης δεν επηρεαζομαι απο την εξωτερικη εμφανιση -το ετερο μου ημισυ σοκαριστηκε οταν το εμαθε αυτο Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 720684

και γω θα συμφωνησω μαζι σου δομνικη αλλα θελω να προσθεσω και εγω κατι...ωραια καλοι και ντροπαλοι αλλα γιατι ρε παιδι μου να μην μπορουν να μιλησουν να εκφρασουν τλχστν τα συναισθηματα τους??????????τι θα παθουν δηλαδη???θα τους φαμε??????!!!!!!! confused scratch
scratch (μου εχει τυχει περιπτωση αυτες τις μερες γι αυτο κανω σαν απελπισμενη )

οσον αφορα το πως θα ηθελα τον αντρα - πριγκιπα των ονειρων μου ...γιανα μην μακρυγορησω και με παρει η νυχτα θα προτιμουσα εναν αντρα σαν τον αλμπερτ (αντρας τετοιος δεν υπαρχει πιθανοτητα να βρεθει) και οχι κατι σε τερρυ τετοιοι αντρες με φοβιζουν και με αποθουν...και ειμαι συγουρη πως ενας αντρας σαν τον τερρυ δεν θα θελε ποτε να κανει σχεση με μια σαν και μενα αρα διπλη η ανακουφιση...χαχαχαχα lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26, 2010 1:18 pm

ntalia έγραψε:
γιανα μην μακρυγορησω και με παρει η νυχτα θα προτιμουσα εναν αντρα σαν τον αλμπερτ (αντρας τετοιος δεν υπαρχει πιθανοτητα να βρεθει) και οχι κατι σε τερρυ τετοιοι αντρες με φοβιζουν και με αποθουν...και ειμαι συγουρη πως ενας αντρας σαν τον τερρυ δεν θα θελε ποτε να κανει σχεση με μια σαν και μενα αρα διπλη η ανακουφιση...χαχαχαχα lol! lol!

Αντρες τυπου Αλμπερτ υπαρχουν, αλλα ποτε δεν ερωτευονται εμενα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 238107 Οποτε ειναι δωρον-αδωρον! Αυτο μου θυμιζει μια συζητηση που ειχα καποτε με μια φιλη μου, οταν της ελεγα οτι δεν ξερω αντρες που να τους αρεσουν τα ταξιδια. Οταν μου ειπε οτι εκεινη γνωριζει πολλους που να τους αρεσουν τα ταξιδια, της απαντησα οτι μπορει να τους αρεσουν τα ταξιδια, αλλα δεν τους αρεσω εγω Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26, 2010 3:02 pm

domniki έγραψε:
ntalia έγραψε:
γιανα μην μακρυγορησω και με παρει η νυχτα θα προτιμουσα εναν αντρα σαν τον αλμπερτ (αντρας τετοιος δεν υπαρχει πιθανοτητα να βρεθει) και οχι κατι σε τερρυ τετοιοι αντρες με φοβιζουν και με αποθουν...και ειμαι συγουρη πως ενας αντρας σαν τον τερρυ δεν θα θελε ποτε να κανει σχεση με μια σαν και μενα αρα διπλη η ανακουφιση...χαχαχαχα lol! lol!

Αντρες τυπου Αλμπερτ υπαρχουν, αλλα ποτε δεν ερωτευονται εμενα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 238107 Οποτε ειναι δωρον-αδωρον! Αυτο μου θυμιζει μια συζητηση που ειχα καποτε με μια φιλη μου, οταν της ελεγα οτι δεν ξερω αντρες που να τους αρεσουν τα ταξιδια. Οταν μου ειπε οτι εκεινη γνωριζει πολλους που να τους αρεσουν τα ταξιδια, της απαντησα οτι μπορει να τους αρεσουν τα ταξιδια, αλλα δεν τους αρεσω εγω Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 889631

καταλαβα...εσενα δεν σαρεσουν τα ταξιδια...μωρε ασ βρισκοταν ενας αλμπερτ και θα ημουν διατεθειμενη να γυρησω και ολο τον κοσμο μαζι του... lol! lol! εκει θα τα χαλασουμε τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27, 2010 6:22 pm

Εμενα οχι απλα μ'αρεσουν τα ταξιδια, αλλα ζω γι'αυτα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 41307 Δυστυχως δεν εχω βρει ετερο ημισυ που να του αρεσουν τα ταξιδια...αλλα αυτο δεν με πτοει! Ταξιδευω και μονη μου και περναω τελεια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 951845
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27, 2010 6:39 pm

domniki έγραψε:
Εμενα οχι απλα μ'αρεσουν τα ταξιδια, αλλα ζω γι'αυτα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 41307 Δυστυχως δεν εχω βρει ετερο ημισυ που να του αρεσουν τα ταξιδια...αλλα αυτο δεν με πτοει! Ταξιδευω και μονη μου και περναω τελεια Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 951845

δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν υπαρχουν ουτε αντρες που να μην ταξιδευουν ελεος δηλαδη! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 137270 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 137270

καλα το λεω γυναικες του κοσμου ανυπαντρες ενωθειτε! ηρθε η ωρα να ξενυτευτουμε !χαχα Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 (πλακα πλακα...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27, 2010 8:11 pm

Εγω νομιζω πως οι καλυτερες σχεσεις ειναι μεταξυ ρεαλιστων. Η ζωη ειναι δυσκολη και βοηθαει να εχεις ενα λογικο και ψυχραιμο κεφαλι πανω στους ωμους σου.

Ωραιος και ο ρομαντισμος - κι εμενα μου αρεσει και τυχερη ειμαι να εχω εναν αντρα που εκφραζεται και ρομαντικα, ομως πιστευω πως χρειαζεται μια καλη δοση ρεαλισμου προκειμενου να ειναι κανεις ευτυχισμενος στη σχεση του. Μιλαω για σχεσεις οχι μονο διαρκειας αλλα και ποιοτητας.

Και μιας που οι περισσοτεροι αντρες ειναι λιγο δυσκοιλιοι στα ρομαντικα, χρειαζονται εκπαιδευση και υπομονη. Αληθεια, σκεφτειτε τους γονεις σας - απο τους οποιους βεβαια εχουμε μαθει ολοι υποσυνειδητα τον τροπο που σχετιζομαστε (σε γενικες γραμμες) - ηταν ρομαντικοι? Δε θυμαμαι ποτε τους δικους μου να φιλιουνται η να αγκαλιαζονται τωρα που το σκεφτομαι...

Νομιζω πως αξιζει να κατσει κανεις και να ψαξει μεσα του να δει πρωτα απ'ολα τι πραγματικα θελει απο μια σχεση (οχι μονο τι φανταζεται πως θελει). Μετα, ειναι καλο να αξιολογησει αν οντως υπαρχουν τετοια ατομα στην πραγματικοτητα και επισης στην καθημερινοτητα του (καλοι οι διασημοι ηθοποιοι και ολα αυτα, αλλα δυστυχως δεν ειναι στον κυκλο μας). Αυτα για τον ρεαλισμο.

Απο κει και περα, ο καθενας ειναι ο εαυτος του, με τα καλα του, τα χουγια του και τα ορια του. Προσωπικα δεν πιστευω τα περι ομωνυμων και ετερωνυμων. Και με μεν εκανα σχεσεις και με δε και με ολους καλα περασα. Καθε σχεση εχει το δικο της ιδιαιτερο προφιλ και νομιζω πως αξιζει να το ψαξει κανεις λιγο το θεμα πριν παει και δεσμευτει. Παλια ημουνα πιο αυθορμητη, τωρα δεν κανω σχεσεις μονο και μονο επειδη μπορει να νιωσω μια φανταστικη ελξη για καποιον, εχω πολυ περισσοτερα κριτηρια απο τοτε που ημουνα πες 25 χρονων - αλλα αυτο ειναι μαλλον το αποτελεσμα της ωριμοτητας που αποκτα κανεις με τα χρονια.

Παντως αυτο που πιστευω σιγουρα ειναι πως καθε σχεση χρειαζεται διαρκη επενδυση χρονου και καλης επικοινωνιας (με ρεαλιστικα δεδομενα και οχι φαντασια μονο) ωστε να αντεξει το περασμα του χρονου και της ρουτινας που φερνει η καθημερινη συμβιωση. Ειναι ευκολο να αρχισεις να τον παιρνεις τον αλλο για δεδομενο μετα απο μερικα χρονια. Μια καλη σχεση ειναι το αποτελεσμα πολλης κοινης προσπαθειας, συμβιβασμου μερικες φορες αλλα και παρομοιας κοσμοθεωριας - βιολογικα παντως ειναι πιθανοτερο να κανει κανεις μια βιωσιμη σχεση με ατομα που του μοιαζουν (ακομη και εμφανισιακα μερικες φορες) παρα με ατομα με τα οποια εχουν λιγα κοινα. Παρομοια κοινωνικη, οικονομικη, δεοντολογικη νοοτροπια βοηθανε να νιωσουμε "οικειοτητα" με καποιον και απο κει και περα αν υπαρχει και η ελξη, τοτε τοσο το καλυτερο. Φυσικα εννοειται πως χρειαζεται το ζευγαρι να εχει και το δικο του ατομικο χρονο, ωστε να ασχολειται και με τα προσωπικα του χομπυ, τους φιλους και τα ενδιαφεροντα του.

Εμεις παντως εχουμε μια καλη ρουτινα που βρισκουμε πως μας επιτρεπει το συνδυασμο. Για παραδειγμα, μας αρεσουν πολυ οι περιπατοι στο δασος και οποτε μπορουμε ξεφευγουμε. Μετα κανουμε μαθηματα χορου μαζι, διαβαζουμε βιβλια για σχεσεις μαζι (4-5 σελιδες καθε βραδυ) και μετα τα συζηταμε, αλλα το φικ το γραφω μονη μου, το πιανο μου το μελεταω μονη μου και ο καλος μου παιζει ποδοσφαιρο με τους φιλους του και ασχολειται με τον κηπο του και τον υπολογιστη του και το διαβασμα του χωρις την παρεμβαση μου. Σιγουρα θα αρρωσταινα αν ειμασταν μαζι ολη την ωρα, μπρρρ!

Και με ολα αυτα σας χαιρετω να παμε κατω να μαγειρεψουμε. Τι υπεροχη μερα η Παρασκευη!
Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27, 2010 8:18 pm

geobacter έγραψε:
Εγω νομιζω πως οι καλυτερες σχεσεις ειναι μεταξυ ρεαλιστων. Η ζωη ειναι δυσκολη και βοηθαει να εχεις ενα λογικο και ψυχραιμο κεφαλι πανω στους ωμους σου.

Ωραιος και ο ρομαντισμος - κι εμενα μου αρεσει και τυχερη ειμαι να εχω εναν αντρα που εκφραζεται και ρομαντικα, ομως πιστευω πως χρειαζεται μια καλη δοση ρεαλισμου προκειμενου να ειναι κανεις ευτυχισμενος στη σχεση του. Μιλαω για σχεσεις οχι μονο διαρκειας αλλα και ποιοτητας.

Και μιας που οι περισσοτεροι αντρες ειναι λιγο δυσκοιλιοι στα ρομαντικα, χρειαζονται εκπαιδευση και υπομονη. Αληθεια, σκεφτειτε τους γονεις σας - απο τους οποιους βεβαια εχουμε μαθει ολοι υποσυνειδητα τον τροπο που σχετιζομαστε (σε γενικες γραμμες) - ηταν ρομαντικοι? Δε θυμαμαι ποτε τους δικους μου να φιλιουνται η να αγκαλιαζονται τωρα που το σκεφτομαι...

Νομιζω πως αξιζει να κατσει κανεις και να ψαξει μεσα του να δει πρωτα απ'ολα τι πραγματικα θελει απο μια σχεση (οχι μονο τι φανταζεται πως θελει). Μετα, ειναι καλο να αξιολογησει αν οντως υπαρχουν τετοια ατομα στην πραγματικοτητα και επισης στην καθημερινοτητα του (καλοι οι διασημοι ηθοποιοι και ολα αυτα, αλλα δυστυχως δεν ειναι στον κυκλο μας). Αυτα για τον ρεαλισμο.

Απο κει και περα, ο καθενας ειναι ο εαυτος του, με τα καλα του, τα χουγια του και τα ορια του. Προσωπικα δεν πιστευω τα περι ομωνυμων και ετερωνυμων. Και με μεν εκανα σχεσεις και με δε και με ολους καλα περασα. Καθε σχεση εχει το δικο της ιδιαιτερο προφιλ και νομιζω πως αξιζει να το ψαξει κανεις λιγο το θεμα πριν παει και δεσμευτει. Παλια ημουνα πιο αυθορμητη, τωρα δεν κανω σχεσεις μονο και μονο επειδη μπορει να νιωσω μια φανταστικη ελξη για καποιον, εχω πολυ περισσοτερα κριτηρια απο τοτε που ημουνα πες 25 χρονων - αλλα αυτο ειναι μαλλον το αποτελεσμα της ωριμοτητας που αποκτα κανεις με τα χρονια.

Παντως αυτο που πιστευω σιγουρα ειναι πως καθε σχεση χρειαζεται διαρκη επενδυση χρονου και καλης επικοινωνιας (με ρεαλιστικα δεδομενα και οχι φαντασια μονο) ωστε να αντεξει το περασμα του χρονου και της ρουτινας που φερνει η καθημερινη συμβιωση. Ειναι ευκολο να αρχισεις να τον παιρνεις τον αλλο για δεδομενο μετα απο μερικα χρονια. Μια καλη σχεση ειναι το αποτελεσμα πολλης κοινης προσπαθειας, συμβιβασμου μερικες φορες αλλα και παρομοιας κοσμοθεωριας - βιολογικα παντως ειναι πιθανοτερο να κανει κανεις μια βιωσιμη σχεση με ατομα που του μοιαζουν (ακομη και εμφανισιακα μερικες φορες) παρα με ατομα με τα οποια εχουν λιγα κοινα. Παρομοια κοινωνικη, οικονομικη, δεοντολογικη νοοτροπια βοηθανε να νιωσουμε "οικειοτητα" με καποιον και απο κει και περα αν υπαρχει και η ελξη, τοτε τοσο το καλυτερο. Φυσικα εννοειται πως χρειαζεται το ζευγαρι να εχει και το δικο του ατομικο χρονο, ωστε να ασχολειται και με τα προσωπικα του χομπυ, τους φιλους και τα ενδιαφεροντα του.

Εμεις παντως εχουμε μια καλη ρουτινα που βρισκουμε πως μας επιτρεπει το συνδυασμο. Για παραδειγμα, μας αρεσουν πολυ οι περιπατοι στο δασος και οποτε μπορουμε ξεφευγουμε. Μετα κανουμε μαθηματα χορου μαζι, διαβαζουμε βιβλια για σχεσεις μαζι (4-5 σελιδες καθε βραδυ) και μετα τα συζηταμε, αλλα το φικ το γραφω μονη μου, το πιανο μου το μελεταω μονη μου και ο καλος μου παιζει ποδοσφαιρο με τους φιλους του και ασχολειται με τον κηπο του και τον υπολογιστη του και το διαβασμα του χωρις την παρεμβαση μου. Σιγουρα θα αρρωσταινα αν ειμασταν μαζι ολη την ωρα, μπρρρ!

Και με ολα αυτα σας χαιρετω να παμε κατω να μαγειρεψουμε. Τι υπεροχη μερα η Παρασκευη!
Very Happy

geobaxter τι να πω?! απλα οτι εισαι πολυ τυχερη....αααχχχ μακαρι να εμενα κι εγω σκωτια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27, 2010 8:42 pm

Νταλια,
σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια - αλλα πρεπει να σου πω πως κανενας δεν ειναι τυχερος η ατυχος - μονοι μας φτιαχνουμε την τυχη μας κι ας μην το καταλαβαινουμε μερικες φορες. Φυσικα αν σου πεσει μια γλαστρα στο κεφαλι καθως περπατας στο δρομο και πεσεις τεζα, τοτε, ενταξει τι να πω, αλλα στο βαθμο που μιλαμε για την καθημερινοτητα, ειναι θεμα επιμονης, ξεκαθαρου μυαλου ωστε να ξερεις τι θελεις, προγραμματισμου και συμπαραστασης απο τους κοντινους σου ανθρωπους (η και τους μακρυνους σου μεσα απο τα φορουμς) Wink

Η Σκωτια ειναι οντως πολυ ομορφη (αν και 7 βαθμοι Κελσιου σημερα το πρωι ηταν καπως δυσβασταχτοι) και ευχομαι να μπορεσεις να την επισκεφτεις συντομα - και εμας επισης. Ξαναπαω κατω γιατι θα τα καψω τα λαζανια... μμμ... εννοειται πως ειναι του κουτιου, για να μη νομιζεις πως εχω κανα ταλεντο στη μαγειρικη γιατι δεν εχω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΣαβ Αυγ 28, 2010 12:27 am

geobacter έγραψε:
Νταλια,
σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια - αλλα πρεπει να σου πω πως κανενας δεν ειναι τυχερος η ατυχος - μονοι μας φτιαχνουμε την τυχη μας κι ας μην το καταλαβαινουμε μερικες φορες. Φυσικα αν σου πεσει μια γλαστρα στο κεφαλι καθως περπατας στο δρομο και πεσεις τεζα, τοτε, ενταξει τι να πω, αλλα στο βαθμο που μιλαμε για την καθημερινοτητα, ειναι θεμα επιμονης, ξεκαθαρου μυαλου ωστε να ξερεις τι θελεις, προγραμματισμου και συμπαραστασης απο τους κοντινους σου ανθρωπους (η και τους μακρυνους σου μεσα απο τα φορουμς) Wink

Η Σκωτια ειναι οντως πολυ ομορφη (αν και 7 βαθμοι Κελσιου σημερα το πρωι ηταν καπως δυσβασταχτοι) και ευχομαι να μπορεσεις να την επισκεφτεις συντομα - και εμας επισης. Ξαναπαω κατω γιατι θα τα καψω τα λαζανια... μμμ... εννοειται πως ειναι του κουτιου, για να μη νομιζεις πως εχω κανα ταλεντο στη μαγειρικη γιατι δεν εχω!

μακαρι να μπορουσα να επισκεπτω μια τοσο ομορφη χωρα..αλλα επειδη ειναι μακρινη μου φαινεται καπως αδυνατον... Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 310719
σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου geobacter... Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 922907 και μην ανησυχεις δεν παρεξηγω εγω...σου ευχομαι καλη ορεξη...! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 1370021294
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 8:14 am

ntalia έγραψε:

μακαρι να μπορουσα να επισκεπτω μια τοσο ομορφη χωρα..αλλα επειδη ειναι μακρινη μου φαινεται καπως αδυνατον... Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 310719
σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου geobacter... Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 922907 και μην ανησυχεις δεν παρεξηγω εγω...σου ευχομαι καλη ορεξη...! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 1370021294

@ntalia, στην σημερινη εποχη που οι αερομεταφορες ειναι καθημερινοτητα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου φαινεται αδυνατη μια επισκεψη στη Σκωτια. Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 5036 Για την ακριβεια ειναι πιο ευκολη η μεταβαση στην Σκωτια παρα η μετακινηση εντος Ελλαδος: απεργιες στα τρενα, αυξηση διοδιων και βενζινης, απεργιες οι βυτιοφορεις, μπλοκα αγροτων στους δρομους, τραγικη κατασταση στην Εθνικη οδο. Για να μην αναφερθω στο γεγονος οτι ολες ανεξαιρετως οι πτησεις εσωτερικου εχουν καθυστερηση, ενω αυτες για το εξωτερικο ειναι στην ωρα τους. Η Σκωτια, αλλα γενικα η Μεγαλη Βρετανια, ειναι πανεμορφη. Ειναι μια καταπρασινη χωρα! Και ενω εμεις εχουμε ενα αχτι στο πρασινο, εκει εχουν το ακριβως αντιθετο αχτι: λατρευουν τα λουλουδια, το πρασινο και την κηπουρικη.

@geobacter, δεν μπορεις να φανταστεις ποσο λαχταραω λιγη δροσια, λιγο κρυο βρε αδερφε! Μολις χθες κοιμηθηκα καλα, χωρις κλιματισμο δλδ, εδω και 20 μερες. Φυσικα την ημερα εχει και παλι καυσωνα, αλλα τουλαχιστον το βραδυ δροσισε. Σχετικα με τα θεματα σχεσεων, στο μονο που εχω καταληξει ειναι οτι οφειλουμε να κανουμε πραγματα που μας κανουν ευτυχισμενους και οι επιλογες μας πρεπει να εχουν σαν γνωμονα αυτο το στοχο. Μπορει κατι που κανει εσενα ευτυχισμενη, να μου ειναι αδιαφορο, και κατι που κανει εμενα να πεταω στα συννεφα, να μην σε αγγιζει καθολου. Οσο για τον ρομαντισμο, μπορει να μην εχω δει τους γονεις μου να ειναι ρομαντικοι, γιατι δεν ειναι στο χαρακτηρα τους, αλλα εχω δει τους θειους μου. Επειδη οι γονεις μας εχουν αποτυχει σε κατι, δεν σημαινει οτι πρεπει να αποτυχουμε κ'εμεις, ουτε σημαινει οτι αυτο το κατι δεν υπαρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 8:36 am

[quote="geobacter"]Νταλια,
σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια - αλλα πρεπει να σου πω πως κανενας δεν ειναι τυχερος η ατυχος - μονοι μας φτιαχνουμε την τυχη μας κι ας μην το καταλαβαινουμε μερικες φορες.


καλη μου geo, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω αλλα πολλες φορες καποια γεγονοτα μας ξεπερνουν και καθοριζουν αυτα την μοιρα μας και την τυχη μας, και την πορεια μας, δυστυχως δεν θα ηθελα να συμβαινει αλλα συμβαινει..οταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια..ο Θεός γελάει..το εχω ακουσει αυτο και δεν μου μοιαζει πολυ ψέμα, ειναι και οι συγκεριες που θα σε πάνε, οχι πάντα αλλα ειναι. Πολλες φορες για αλλου ξεκινας και αλλου καταλήγεις..και πως να προγραμματισεις..βεβαια τιποτα δεν αποκλειει και την μετεπειτα ευτυχια ενος ανθρωπου που δεν εχει σταθει πάντα τυχερός μεχρι σήμερα..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 9:23 am

ariathniM έγραψε:

καλη μου geo, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω αλλα πολλες φορες καποια γεγονοτα μας ξεπερνουν και καθοριζουν αυτα την μοιρα μας και την τυχη μας, και την πορεια μας, δυστυχως δεν θα ηθελα να συμβαινει αλλα συμβαινει..οταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια..ο Θεός γελάει..το εχω ακουσει αυτο και δεν μου μοιαζει πολυ ψέμα, ειναι και οι συγκεριες που θα σε πάνε, οχι πάντα αλλα ειναι. Πολλες φορες για αλλου ξεκινας και αλλου καταλήγεις..και πως να προγραμματισεις..βεβαια τιποτα δεν αποκλειει και την μετεπειτα ευτυχια ενος ανθρωπου που δεν εχει σταθει πάντα τυχερός μεχρι σήμερα..


Ω, ναι! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 238107 Και ειναι τοσο εκνευριστικο! Οσες φορες πηρα αποφασεις, παντα εγινε κατι και ολα ανατραπηκαν! Επισης πολλες φορες παιρνουμε αποφασεις για πραγματα βασιζομενοι στα δεδομενα που εχουμε. Εκεινη τη στιγμη η αποφαση μας φαινεται λογικη και σωστη. Μετα παντα συμβαινει κατι, νεα δεδομενα μπαινουν στην εξισωση και στο τελος η αρχικη μας αποφαση μοιαζει εντελως παραλογη. Ειναι σαν την αρχη της αβεβαιοτητας: αν ξεραμε ολες τις αρχικες συνθηκες θα μπορουσαμε να καθορισουμε την θεση του ηλεκτρονιου. Αλλα αυτο ειναι αδυνατον, καθως αυτες οι συνθηκες ειναι απειρες. Αρα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ο θεος οντως παιζει ζαρια. Κατεληξα να πιστευω οτι ειναι τελικα τοσο λιγα αυτα που εξαρτωνται αποκλειστικα απο εμας τους ιδιους. Και δεδομενου οτι οι φιλοι μου με αποκαλουν "control freak", μπορει να κανεις να φανταστει ποσο δυσκολο ειναι για μενα να παρω αποφαση την αδυναμια μου αυτη Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 137270
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 10:24 am

Και εγω ντομ, πολλες φορές εχω υπάρξει θεατης απλά σε πράγματα που συνέβαιναν χωρις να μπορω να παρεμβω, ουτε στο ελάχιστο..τελικά μπορεις να φτιαξεις μονος σου την τυχη σου ή απλά αυτη βρισκεται στα χερια άλλου και συ απλα νιωθεις καποιες φορές σαν εναν ανθρωπο που σε πάει το ποτάμι όπου θέλει...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 11:02 am

dom και ariathni συμφωνώ απόλυτα μαζί σας! Εγω πραγματικά σε ορισμένα θέματα έχω κανει τις τεράστιες προσπάθειες για να αλλάξουν προς το καλύτερο αλλά πάντα κάτι τυχαίνει και πάλι χαλάνε! Πλέον έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμαι να κάνω σχέδια γιατί πάντα κάτι τυχαίνει και χαλάνε ή δεν πάνε τα πράγματα όπως θα τα ήθελα! Ένας λόγος που είμαι και λίγο πεσμένη τον τελευταίο καιρό είναι γιατί έχω γενικότερα απογοητευτεί από κάποιες καταστάσεις!! Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 137270
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 1:42 pm

καλε μηπως να μετακομισω τελικα?? να παω να ζησω στην σκωτια??αλλα ποσο θα μου ρθει το μανικι?? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 1:51 pm

βρε κορίτσια, εμένα που μου την έδωσε να κάνω τη διάσχιση της Σκωτίας περπατώντας, ας μου πετάξει καμιά σας καμιά πέτρα στο κεφάλι μπας και συνέλθω. Ο Γιώργος ακόμα γελάει. Μάλιστα του έκανα και υπολογισμό ότι θα χρειαστούμε 45 μέρες πορεία για να την περπατήσουμε (ε τι νομίζετε; μόνο για την κάντυ θα μου ζητήσει διαζύγιο; του έχω δώσει κι άλλες αφορμές Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 735403 ).
Geobacter πέτα κι εσύ καμιά πετρούλα μπας και συνέλθω (σκωτσέζικη πετρούλα εννοώ Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 315913 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!   Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 3:05 pm

libra έγραψε:
βρε κορίτσια, εμένα που μου την έδωσε να κάνω τη διάσχιση της Σκωτίας περπατώντας, ας μου πετάξει καμιά σας καμιά πέτρα στο κεφάλι μπας και συνέλθω.

Γιατι περπατωντας? Τάμα εκανες? Βρε υπαρχουν τοσα μεταφορικα μεσα, πολυ πιο ξεκουραστα και ανετα.

@ΜΙΜΙ, φετος θα παιχτει στο θεατρο μια παρασταση με τιτλο "Αυτος ο αλητης ο Κοελιο εχει παρει πολυ κοσμο στο λαιμο του" Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 829804 Μια κωμωδία που διερωτάται μέχρι πού μπορεί να φτάσει ο καθένας μας με τη θέλησή του. Ποια είναι τα όρια της θέλησης, του πείσματος και του αναπάντεχου, οπως γραφει και το Αθηνοραμα. Απο προσωπικη εμπειρια, οποτε θελησα κατι πολυ και προσπαθησα γι'αυτο, το συμπαν συνωμοτησε για να μην το αποκτησω. Καλως? Κακώς? Δεν θα μαθω ποτε Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς! 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο πρίγκηπας της δική σας καρδιάς!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της
» Η δική μας Άλκη Ζέη
» Ο μικρός πρίγκηπας!
» Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
» Η δική σας επιλογή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: