Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Πήγαινε κάτω 
+8
domniki
ΜΙΜΙ
nansecrets
Aldebaran
nina
ariathniM
juliet
nuitetoile21
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 11:04 am

Αχ, Alde μου! Μεγάλος πόνος στην καρδιά ο Τέρρυ και ειδικά όσο η Μιζούκι, μου τον έχει στα αζήτητα... Crying or Very sad Αλλά μάλλον πρέπει να το αναλύσουμε σε άλλη ενότητα. Να κάνω και μια ερώτηση:από παράθεση μπορώ να πάρω κείμενο από κάποιο μέλος του φόρουμ και να του απαντήσω? ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 12:26 pm

ioanna έγραψε:
Αχ, Alde μου! Μεγάλος πόνος στην καρδιά ο Τέρρυ και ειδικά όσο η Μιζούκι, μου τον έχει στα αζήτητα... Crying or Very sad Αλλά μάλλον πρέπει να το αναλύσουμε σε άλλη ενότητα. Να κάνω και μια ερώτηση:από παράθεση μπορώ να πάρω κείμενο από κάποιο μέλος του φόρουμ και να του απαντήσω? ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 5036

Ναι Smile Αν πατήσεις την παράθεση (quote) που βρίσκεται πάνω από κάθε μήνυμα θα μπορείς να απαντήσεις σε όποιον θέλεις... Επίσης, μπορείς και να κρατήσεις από το μήν. μόνο το κομμάτι που θέλεις και να διαγράψεις το υπόλοιπο. Το μόνο που χρειάζεται είναι να κρατήσεις το [quote] που βρίσκεται στην αρχή και στο τέλος του μηνύματος που παραθέτεις... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 1:41 pm

Ευχαριστώ πολύ, Alde μου! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 4:02 pm

ioanna έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ, για τα καλά σου λόγια Aldebaran! Εγώ χαίρομαι ακόμα περισσότερο που είμαι στην παρεούλα σας! Όσο για την συνάντηση, θα κάνω υπομονή... Sad Εύχομαι κι εγώ να είναι και η Ακάλια μας και η Ελένη μας κοντά μας! Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω από κοντά, γιατί σίγουρα από το φόρουμ καταλαβαίνω ότι έχω να συναναστραφώ με ανθρώπους γεμάτους, αγάπη, ευαισθησίες και αξίες που σπανίζουν στις μέρες μας κι αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα. Ο τρόπος που γράφετε και εκφράζεστε δείχνει ότι είστε ψυχούλες. (Όχι, δεν είμαι ψυχολόγος!!! Εξάλλου, αν ήμουν θα είχα λύσει και το πρόβλημά μου με την Κάντυ!!! Χα,χα,χα!!!) Θέλεις να μάθεις αν είμαι και Αλμπερτικιά; Μεγάλο κεφάλαιο ανοίγεις... Έχω δει μόνο τα επεισόδια στην τηλεόραση όταν ήμουν μικρή και πριν 2-3 μήνες τα ξαναείδα στο ίντερνετ και η καρδούλα μου μέχρι και το τέλος φώναζε Τέρρυ!!! Τέρρυ!!! Τέρρυ!!! Δεν ξέρω αν διάβαζα και το μάνγκα (πολύ θέλω να βρω τα περιοδικά, έστω και δανεικά, ειλικρινά δεν καταστρέφω και ούτε είμαι του τύπου δανεικά και αγύριστα και καταλαβαίνω απόλυτα το πόσο πολύτιμα είναι για τον ιδιοκτήτη τους, οπότε αν προσφέρεται κάποιος, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων) τι άποψη θα είχα. Αυτό το λέω, γιατί μέσα από το φορουμάκι μας, πληροφορήθηκα ότι στο μάνγκα φαίνεται περισσότερο το στοιχείο του έρωτα μεταξύ Κάντυ-Άλμπερτ. Και από κάποιες εικόνες που έχω δει είναι κούκλος. Στο ανιμέ τον έχουν αδικήσει πολύ κατά τη γνώμη μου. Και από φωνή και από εμφάνιση. Μου κάνει κάτι φιλικό. Ενώ ο Τέρρυ με τη φωνή και του Αργύρη Παυλίδη με έχει συναρπάσει πάρα πολύ. Να φανταστείς, αφού τελείωσαν τα επεισόδια, μπήκα σε κάτι βιντεάκια με τραγούδια και βαλάντωσα στο κλάμα που έδειχναν Κάντυ-Τέρρυ μαζί. Όχι πως δεν έκανα το ίδιο όταν είδα και τα βιντεάκια με τον Άντονι και με τον Άλμπερτ. Ειδικά όταν άκουσα το Everything I Do, I Do it for You από τον Bryan Adams, έλιωσα από τα δάκρυα βλέποντας τον Άλμπερτ. Δεν ξέρω, όλοι την αγαπούσαν... Έχω μπερδευτεί... Η Μιζούκι τα φταίει όλα. Μια χαρά ήταν με τον Άντονι. Ήταν ανάγκη να τον ξεκάνει; Τα δικά της απωθημένα πρέπει να με στιγματίζουν τώρα;! Πάντως, μέχρι στιγμής, μυαλό και καρδιά θέλουν Κάντυ-Τέρρυ μαζί. Η Ακάλια πάρα πολλές φορές συμπληρώνει τα κενά μου και με καλύπτει με τις σκέψεις τις. Ειδικά όταν διάβασα το τέλος της δικιάς της νουβέλας, μπορώ να πω ότι ο πόνος μου μαλάκωσε. Αλλά και της Κατερίνας μας (ελπίζω να μην κάνω λάθος,αν ναι, συγχωρέστε με, αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλα όσα είναι γραμμένα σε αυτό το φόρουμ και λογικό να μην θυμάμαι και καλά) με έβαλε σε σκέψεις... Τι να σου πω Alde μου... Ίσως βάζω και προσωπικά βιώματα και έναν Τέρρυ τον έχω κι εγώ απωθημένο... κι επειδή ούτε και σε μένα κράτησε, ήθελα η Κάντυ να είναι για πάντα μαζί με τον Τέρρυ. Όχι ότι δεν με συγκινεί και η στάση του Άλμπερτ. Με συγκινεί και με παρασυγκινεί, γι'αυτό και δεν με πείραξε το τέλος (αυτό της τηλεόρασης πάντα γιατί για τα υπόλοιπα έχω πλήρη άγνοια και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη). Μπορεί να έχω πικραθεί περισσότερο που δεν είναι ο Τέρρυ με την Κάντυ, επειδή αυτή η Μιζούκι του έχει δώσει ένα μέλλον που δεν του αξίζει. Όταν έμαθα και από εσάς ότι η Σουζάννα πέθανε και ότι στην τελευταία νουβέλα δεν έχουμε στοιχεία του, θα συμφωνήσω με την γλυκειά μου Ακάλια, ότι έναν ήρωά σου δεν τον πετάς έτσι. Ακόμα και να μην ήταν γραφτό Τέρρυ - Κάντυ μαζί έπρεπε να μας πει τι απέγινε κι αυτό το παλικάρι... Παράπονο το'χω... Αχ, καταραμένη Μιζούκι, τον βλέπω τον ζουρλομανδύα να έρχεται κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου...Αχ, αχ, αχ...Σε ζάλισα και άκρη δεν έβγαλες κι εσύ καλή μου Alde... Όλο αυτό το κατεβατό δικό μου είναι???!!!! Ευτυχώς που δεν δουλεύω το πρωί!!! Γράφω,γράφω, γράφω και μέσα ακούω μια φωνούλα: Τέρρυ!!!Τέρρυ!!!Τέρρυ!!!... Alde μου, sorry αν σου στέρησα τη χαρά. Και είσαι και από τις πρώτες που μιλάω...Πολύ στενοχωριέμαι...Πάνω απ'όλα, όμως,μην ξεχνιόμαστε, υποστηρίζω Κάντυ!!! ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 509524

Πέστα Ιωάννα μου!!!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ άλλη μία Τερρυκιά να καταλάβει τον πόνο μου!!!! Crying or Very sad
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου εδώ μέσα!!!!!

Ακούς Άλντε, ακούς???? geek
Και σε παρακαλώ σταμάτα να θέλεις να κάνεις όλο τον κόσμο Αλμπερτικές!!!!
Μια ακόμη Τερρυκιά έχουμε, πας να μου την αποπλανήσεις κι αυτήν???? ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 137270
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 5:07 pm

Ακάλια μου, πιστεύω ότι έτσι και συναντηθούμε εμείς οι δύο, μπορεί και να μιλάμε σ΄όλη την υπόλοιπη ζωή μας για τον Τέρρυ!!! Τι λες να πάμε να βρούμε την Μιζούκι, να την εκβιάσουμε και να την αναγκάσουμε να εκδόσει σαν τέλος της Κάντυ τη δικιά σου νουβέλα?Τέλειο δεν ακούγεται? Αν και στο δικό μου μυαλό, από τότε που τη διάβασα και συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αυτό κράτησα για τέλος!Πού πας και τα σκαρφίζεσαι!!! Ακόμα κι εγώ που πόνεσα τόσο μετά το τέλος του ανιμέ και δεν σταμάτησα να κλαίω για μέρες (με είχε επηρεάσει τόσο πολύ που όπου βρισκόμουνα και το σκεφτόμουνα, να τα δάκρυα κυλούσαν ποτάμι και πόσα αναπάντητα γιατί), αυτό το τέλος, ομολογώ ότι δεν το σκέφτηκα. Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 24, 2011 11:54 pm

Για να μην παρεξηγηθώ για το παραπάνω μήνυμά μου, επειδή μιλάω για τον Τέρρυ και τη νουβέλα της Ακάλιας, δεν είναι ότι καταλήγει η Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί. Και με τον Άλμπερτ να ήτανε κανένα πρόβλημα δεν θα είχα. Τον συμπαθώ όσο τον Τέρρυ, απλώς λόγω προσωπικών μου βιωμάτων, έχω μεγαλύτερη αδυναμία στον Τέρρυ. Αλλά ούτε αυτό είναι το θέμα μου, δηλαδή με ποιόν θα καταλήξει η Κάντυ, όσο ότι δίνει απαντήσεις σε πολλά κενά που αφήνει η Μιζούκι, όπως η πολυπόθητη τιμωρία του Νηλ και της Ελίζας, ο έρωτας του Τζωρτζ και της Ρόζμαρι, η σωτηρία του Στίαρ χάρη στην εφεύρεσή του (πολύ μου άρεσε αυτό, Ακάλια μου, μεγάλη ανακούφιση να συνεχίσει να ζει και να, επιτέλους, μια εφεύρεσή του που πέτυχε!!! ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 315913
και πολλά άλλα που τα έχει γράψει με τόση αγάπη και τόση λεπτομέρεια, που συγκινείσαι γλυκά όταν τα διαβάζεις.Όπως αντίστοιχα και στο γράμμα της Κατερίνας από την Κάντυ προς τον Άντονυ. Πολύ συγκίνηση...Συγχαρητήρια, κορίτσια!!! ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 41307 Η Μιζούκι θα πρέπει να σας τρέμει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 25, 2011 12:05 am

Χαχαχα, σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ Ιωάννα μου για τα καλά σου λόγια!!!
Πραγματικά χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!

Επειδή έχουμε βγει εκτός τόπικ εδώ (ξέρω είναι εκνευριστικό που βαράω την κουδούνα dindon συνέχεια) όμως, έλα στα σχόλια των φανφικ να τα κουβεντιάσουμε όλα αυτά!!!!

(αν αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο, είμαι ικανή να γράψω ένα τεράστιο κατεβατό σχετικά με τα φαν φικ και θα βγούμε πια καλά καλά εντελώς τόπικ)

Όσο για συνάντηση, πραγματικά θέλω πολύ να έρθω Αθήνα!!
Με την πρώτη ευκαιρία θα κανονίσουμε έναν καφέ Κάντυ-Κάντυ!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 25, 2011 12:13 am

Έχεις δίκιο!!! Embarassed Περιμένω πως και πως αυτή τη μέρα και ελπίζω να έρθει πολύ σύντομα!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 25, 2011 11:52 am

[ οφ τοπικ] Ιωάννα, επειδή σε κάποιο προηγούμενο μήνυμά σου αναφέρθηκες στο περιοδικό

εδώ
https://candy-candy.forumgreek.com/t218-topic

θα το βρεις όλο καθώς και την ιταλική συνέχεια...Smile

[/ οφ τοπικ]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: