Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Τι σημαίνει το nickname σας?

Πήγαινε κάτω 
+18
arwyn-t
libra
ariel
zouzou
dolly
elpidaki
Funky_Axel
Cerry
ntmhx
nina
nansecrets
Aldebaran
ariathniM
Λορένα
nuitetoile21
ΜΙΜΙ
juliet
domniki
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 7:50 am

Τι σημαινουν τα nickname σας και απο πού τα εμπνευστηκατε?

Το δικο μου ειναι το δευτερο ονομα μου: Δομνικη Τι σημαίνει το nickname σας? 436003608
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 7:55 am

Ωραίο θέμα το δικό μου είναι λόγω της περιστασης - Juliet - Ιουλιέτα γιατί όπως έλεγε και η Κάντυ αφού δεν μπορώ να είμαι Ιουλιέτα στην πραγματικότητα (εννοώ σε μία σκηνή θεάτρου με τον Τέρυ), ε ας είμαι τουλάχιστον μία εικονική. Αν και στην καρδία του Τέρυ μόνο μία Ιουλιέτα χώραγε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 8:12 am

juliet έγραψε:
Ωραίο θέμα το δικό μου είναι λόγω της περιστασης - Juliet - Ιουλιέτα γιατί όπως έλεγε και η Κάντυ αφού δεν μπορώ να είμαι Ιουλιέτα στην πραγματικότητα (εννοώ σε μία σκηνή θεάτρου με τον Τέρυ), ε ας είμαι τουλάχιστον μία εικονική. Αν και στην καρδία του Τέρυ μόνο μία Ιουλιέτα χώραγε...

Αλλωστε της το γραφει και ο Τερρυ στο γραμμα του: "σε περιμενω Ιουλιετα μου" Τι σημαίνει το nickname σας? 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 9:54 am

Εμένα το όνομα μου είναι Δήμητρα και για να μη γράψω όλο αυτό το έκανα πιο καλλιτεχνικό τρομάρα μου!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 699469 Τι σημαίνει το nickname σας? 699469 Τι σημαίνει το nickname σας? 699469
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 10:10 am

το δικο μου ειναι γαλλικο και σημαινει αστροφεγγια.το 21 ειναι η μερα των γεννεθλιων μου.Διαλεξα γαλλικα γιατι απο την γαλλια ειναι ο φιλος μου και μου αρεσουν πολυ σαν γλωσσα.και το αστροφεγια μου αρεσει πολυ σαν λεξη.μαλιστα αν ποτε δημοσιευσω τα διηγηματα αυτον τον τιτλο θα βαλω: ιστοριες της αστροφεγγιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 10:32 am

Το δικο μου : Λορένα, το πήρα απο την ιστορία της Λούνα, που ηταν η ενθετη ιστορια στο περιοδικο της καντυ.

Απο την πρώτη στιγμή, λάτρεψα την ιστορια της. Ομολογω πως "καντυ" δεν αισθάνθηκα ποτέ (αν και μου αρεσε παρα πολυ η ιστορια της), Λορένα ομως ηθελα να ειμαι. Αλλωστε πολλά χαρακτηριστικά της ήταν ίδια με τα δικα μου : ειχε μακρια καστανα μαλλια, σκαρφάλωνε στα δέντρα, ηταν αγοροκοριτσο και λατρευε το πιανο.

Μου άρεσαν τα φορέματα εποχής, σε σημειο που να γεμισω τα μπλοκ ζωγραφικης μου με σχεδια ειτε απο φορεματα ειτε απο κτιρια (μου αρεσαν και τα σπιτια..). Τα μαλλια μου τα αφηνα μακρια και παρακαλουσα την μαμα μου, να μου φτιαχνει ποτε ποτε την χαρακτηριστικη πλεξιδα στα μαλλια (ουτε μια φορα δεν την πετυχε. Σαν ξεμαλλιασμενη πηγαινα σχολειο).

Δήλωνα ερωτευμενη με την Αυστρια. Τα βαλς και ολο αυτο το σκηνικο εποχης το λατρευα και πριν Λορενα. Αλλα οσο διαβαζα την ιστορια εφτασε στο αποκορυφωμα του.
Το τελος της που τοτε δεν ειχα δει, μου ειχε μεινει στο μυαλο μισοτελειωμενο (ισως και γι'αυτο δεν την ξεχασα).

Χρονια μετα, οταν θελησα Nickname για το ιντερνετ, ηταν το πρωτο ονομα που μου ηρθε στο μυαλο (σκεφτηκα και το "καντυ" αλλα μου φανηκε πολυ κραυγαλεο).

Τελικα αυτο που ηθελα μικρη εγινε : εγινα Λορενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 11:02 am

Μικρή με μάγευε ο μύθος της Αριάδνης, της όμορφης κόρης του βασιλιά της Κρήτης Μίνωα που θα την ερωτευόταν τρελά ο Θησέας αφού πρώτα θα σκότωνε τον Μινωταυρο! Ηθελα πολύ να έχω αυτό το όνομα, μου είχαν πάρει ένα βιβλίο με ήρωες από την μυθολογία και εκεί υπήρχε μια εικόνα της Αριάδνης, ήταν καθιστή και έπλεκε τον μίτο της ενώ ο Θησέας πιο κει τα έβαζε με τον Μινώταυρο! Ε, αυτό ήταν από τότε είχα ερωτευτεί αυτή την εικόνα! Την κοιτούσα συνέχεια την μέρα και ονειρευόμουν με τα μάτια ανοικτά!

Το Μ δεν ισχύει, δεν ήξερα τίποτα από πληροφορική όταν έκανα την εγγραφή, αν θέλετε μην το χρησιμοποιείται και σεις! Εκανα λάθος και στην ημερομηνία γέννησης αλλά το διόρθωσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 11:06 am

Το δικό μου το "έκλεψα" από τον Α' του Ταύρου ή Λαμπαδία.

Όταν διάβαζα το "Μικρό Πρίγκηπα" φανταζόμουν πως ο δικός του αστεροειδής που κοιτούσε περίλυπος και αγωνιούσε πότε θα ξαναβρεθεί κοντά στο τριαντάφυλλό του ήταν ο Αλντεμπαράν.

Και βέβαια, αν δε με έλεγαν έτσι, θα επέλεγα το βαφτιστικό μου... στα ισπανικά όμως... geek




Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 4:27 pm

Το δικό μου nick προέκυψε ως εξής: Το όνομα μου είναι Ναυσικά και στα αγγλικά Nancy. Ήθελα λοιπόν ένα nick που να συνδιάζει το όνομα μου με την λέξη μυστικά και να παραπέμπει στα δικά μου μυστικά. και έτσι προέκυψε: " nansecrets "
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 4:48 pm

Tι ωραιο θεμα! Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_flower Τα περισσοτερα nicknames συμβολιζουν κατι.......το δικο μου παλι μαλλον δεν το σκεφτηκα και πολυ οταν εκανα την εγγραφη και απλως ειναι χαιδευτικο του πραγματικου μου ονοματος! Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 10:22 pm

nina έγραψε:
Tι ωραιο θεμα! Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_flower Τα περισσοτερα nicknames συμβολιζουν κατι.......το δικο μου παλι μαλλον δεν το σκεφτηκα και πολυ οταν εκανα την εγγραφη και απλως ειναι χαιδευτικο του πραγματικου μου ονοματος! Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_geek

Συμφωνώ μαζί σου nina κι εγω το ίδιο!!! Βλέπω οτι πραγματικά οι πιο πολλές στο φόρουμ έχουν πολύ φαντασία και είναι πάρα πολύ ωράιο αυτο!!!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 1058481448
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 10:32 pm

Νομίζω ότι έχω το λιγότερο ρομαντικό nick Τι σημαίνει το nickname σας? 310719 . nt είνα τα αρχικά του ονοματεπωνύμου μου και το mhx προέρχεται από το μηχ μηχ ένα χαζό αστείο που είχαμε ως φοιτητές της σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών. Επειδή το μηχμηχ ήταν κάτι που εύκολα θυμάμαι και που ξυπνούσε αναμνήσεις από φοιτητικά χρόνια το χρησιμοποιούσα αρχικά ως password στα pc της σχολής και στη συνέχεια ως Loginname με διάφορες παραλλαγες σε forum και άλλα site στα οποία χρειάζεσαι εγγραφή. Ε αυτή τη φορά το έκανα ntmhx! Μηδέν φαντασία Τι σημαίνει το nickname σας? 385145
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cerry
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
Cerry


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 48
Registration date : 01/08/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΔευ Φεβ 15, 2010 4:43 pm

Το δικό μου nickname βγαίνει από την ένωση Candy+Terry=Cerry!!!!!!!
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 7:28 pm

Το δικο μου το nick ειναι παρμενο απο τον αναγραμματισμο του
ομοματος μου (Alex) και το Funky το εβαλα λογω του Μπασιστα
των Red Hot Chili Peppers (Flea) και το ειδος μουσικης
που παιζαν στα πρωτα τους Album αλλα και γιατι θεωρω τον εαυτο μου
Funky μουσικο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 4:47 pm

το δικο μου παλι ειναι το υποκοριστικο του ονοματος μου!!! ετσι με φωναζει ο ξαδελφος μου και τελικα το κρατησα! το επελεξα ομως και για ενα αλλο λογο... ποτε κανενας δεν θυμαται πως με λενε και καημο το εχω να βλεπω το ονομα μου εστω και σε αυτες τις συζητησεις Τι σημαίνει το nickname σας? 310719 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 4:54 pm

elpidaki έγραψε:
το δικο μου παλι ειναι το υποκοριστικο του ονοματος μου!!! ετσι με φωναζει ο ξαδελφος μου και τελικα το κρατησα! το επελεξα ομως και για ενα αλλο λογο... ποτε κανενας δεν θυμαται πως με λενε και καημο το εχω να βλεπω το ονομα μου εστω και σε αυτες τις συζητησεις Τι σημαίνει το nickname σας? 310719 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145


Τέτοιο όνομα Ελπίδα και δεν το θυμούνται; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το όνομά σου πάντως και οπωσδήποτε δεν θα το ξεχνούσα!! Είναι από τα πιο όμορφα αν σκεφτείς και τι σημαίνει!!! Χωρίς Ελπίδα δεν θα καταφέρναμε τίποτα!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 1370021294
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 5:03 pm

nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
το δικο μου παλι ειναι το υποκοριστικο του ονοματος μου!!! ετσι με φωναζει ο ξαδελφος μου και τελικα το κρατησα! το επελεξα ομως και για ενα αλλο λογο... ποτε κανενας δεν θυμαται πως με λενε και καημο το εχω να βλεπω το ονομα μου εστω και σε αυτες τις συζητησεις Τι σημαίνει το nickname σας? 310719 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145


Τέτοιο όνομα Ελπίδα και δεν το θυμούνται; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το όνομά σου πάντως και οπωσδήποτε δεν θα το ξεχνούσα!! Είναι από τα πιο όμορφα αν σκεφτείς και τι σημαίνει!!! Χωρίς Ελπίδα δεν θα καταφέρναμε τίποτα!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 1370021294

κι ομως δεν το θυμουνται! τι φωτεινη, τι αφροδιτη, τι ευτυχια, τι ελευθερια, τι ειρηνη.... αστα να πανε!!! χαιρομαι που σου αρεσει!
(ελπιδα για τον τερρυ παντως μην εχεις Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 )δεν υπαρχει!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 (δεν πιστευω να θυμωσες!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 5:06 pm

elpidaki έγραψε:
nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
το δικο μου παλι ειναι το υποκοριστικο του ονοματος μου!!! ετσι με φωναζει ο ξαδελφος μου και τελικα το κρατησα! το επελεξα ομως και για ενα αλλο λογο... ποτε κανενας δεν θυμαται πως με λενε και καημο το εχω να βλεπω το ονομα μου εστω και σε αυτες τις συζητησεις Τι σημαίνει το nickname σας? 310719 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145 Τι σημαίνει το nickname σας? 385145


Τέτοιο όνομα Ελπίδα και δεν το θυμούνται; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το όνομά σου πάντως και οπωσδήποτε δεν θα το ξεχνούσα!! Είναι από τα πιο όμορφα αν σκεφτείς και τι σημαίνει!!! Χωρίς Ελπίδα δεν θα καταφέρναμε τίποτα!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 1370021294

κι ομως δεν το θυμουνται! τι φωτεινη, τι αφροδιτη, τι ευτυχια, τι ελευθερια, τι ειρηνη.... αστα να πανε!!! χαιρομαι που σου αρεσει!
(ελπιδα για τον τερρυ παντως μην εχεις Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 )δεν υπαρχει!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 Τι σημαίνει το nickname σας? 315913 (δεν πιστευω να θυμωσες!)


We 'll see about it!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 727288
(Ασφαλώς και δεν θυμώνω!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 5:14 pm

[quote="nansecrets"]
elpidaki έγραψε:
[quote="nansecrets



We 'll see about it!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 727288
(Ασφαλώς και δεν θυμώνω!!!)

oh yes!!!! we will see!!!!
ας νικησει ο καλυτερος....δηλαδη ο ΑΛΜΠΕΡΤ!!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 5:21 pm

[quote="elpidaki"]
nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
[quote="nansecrets



We 'll see about it!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 727288
(Ασφαλώς και δεν θυμώνω!!!)

oh yes!!!! we will see!!!!
ας νικησει ο καλυτερος....δηλαδη ο ΑΛΜΠΕΡΤ!!!!!! Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403 Τι σημαίνει το nickname σας? 735403


Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684 Τι σημαίνει το nickname σας? 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 11:33 pm

Το δικό μου είναι το υποκοριτσικό που με φωνάζουν ακόμα η οικογενεία μου και όσοι με ξέρουν στον τόπο καταγωγής μου... Μου βγήκε όταν ήμουν μωρό και ο αδελφός μου που ήταν και αυτός επίσης μικρός(έχουμε 18 μήνες διαφορά) δεν μπορούσε να πεί το βαπτιστικό μου όνομα.... Οι γονείς μου λοιπόν για να μην δυσκολέψουν το κανακάρη τους αρχισαν να με φωνάζουν έτσι.... Όποτε με αυτό το όνομα με φώναζαν και όλοι οι υπόλοιποι μέχρι που έγινα 17 χρονών και ήρθα ώς φοιτήτρια πλέον στην Αθήνα να ζήσω μόνη μου.
Τότε ήταν που αποφάσισα ότι πλέον στις νέες γνωριμίες που θα έκανα θα χρησιμοποιούσα το κανονικό μου όνομα ή τουλαχιστον μια παραλλάγη που θα παραπέμπει σε αυτό και όχι στο αλογάκι του Λούκυ Λουκ....Τι σημαίνει το nickname σας? 951845

Τώρα γιατί το χρησιμοποίησα εδώ.... Η Κάντυ είναι απόλυτα συνηφασμένη με τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια οπότε και με το κορίτσι που όλοι φώναζαν Ντόλυ....Συγγνώμη αν σας κούρασα.... Τι σημαίνει το nickname σας? 829804
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzou
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
zouzou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry...!!
Registration date : 28/03/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Μάης 21, 2010 8:16 pm

Απο μικρη με φωναζει ετσι η μητερα μου και το ιδιο και ο αντρας μου,επομενως σκεφτηκα να σας συστηθω με αυτο το παρατσουκλι!δεν απεχει πολυ απο το ονομα μου αλλα θα αφησω να βαλετε τη φαντασια σας!! Τι σημαίνει το nickname σας? 147157 Τι σημαίνει το nickname σας? 727288 Τι σημαίνει το nickname σας? 356870
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Μάης 21, 2010 8:48 pm

zouzou έγραψε:
Απο μικρη με φωναζει ετσι η μητερα μου και το ιδιο και ο αντρας μου,επομενως σκεφτηκα να σας συστηθω με αυτο το παρατσουκλι!δεν απεχει πολυ απο το ονομα μου αλλα θα αφησω να βαλετε τη φαντασια σας!! Τι σημαίνει το nickname σας? 147157 Τι σημαίνει το nickname σας? 727288 Τι σημαίνει το nickname σας? 356870

ζωη να υποθεσω?????
το ζουζου μου αρεσει πολυ!!!! ειναι παιχνιδιαρικο!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zouzou
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
zouzou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry...!!
Registration date : 28/03/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Μάης 21, 2010 9:28 pm

elpidaki έγραψε:
zouzou έγραψε:
Απο μικρη με φωναζει ετσι η μητερα μου και το ιδιο και ο αντρας μου,επομενως σκεφτηκα να σας συστηθω με αυτο το παρατσουκλι!δεν απεχει πολυ απο το ονομα μου αλλα θα αφησω να βαλετε τη φαντασια σας!! Τι σημαίνει το nickname σας? 147157 Τι σημαίνει το nickname σας? 727288 Τι σημαίνει το nickname σας? 356870

ζωη να υποθεσω?????
το ζουζου μου αρεσει πολυ!!!! ειναι παιχνιδιαρικο!!!!!
Οχι elpidaki μου δεν ειναι αυτο αλλα για να σε βοηθησω ξεκιναει απο Ρ. Σε φωτισα τωρα εεεε??????? Τι σημαίνει το nickname σας? 5036 Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Τι σημαίνει το nickname σας? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σημαίνει το nickname σας?   Τι σημαίνει το nickname σας? Icon_minitimeΠαρ Μάης 21, 2010 10:25 pm

zouzou έγραψε:
elpidaki έγραψε:
zouzou έγραψε:
Απο μικρη με φωναζει ετσι η μητερα μου και το ιδιο και ο αντρας μου,επομενως σκεφτηκα να σας συστηθω με αυτο το παρατσουκλι!δεν απεχει πολυ απο το ονομα μου αλλα θα αφησω να βαλετε τη φαντασια σας!! Τι σημαίνει το nickname σας? 147157 Τι σημαίνει το nickname σας? 727288 Τι σημαίνει το nickname σας? 356870

ζωη να υποθεσω?????
το ζουζου μου αρεσει πολυ!!!! ειναι παιχνιδιαρικο!!!!!
Οχι elpidaki μου δεν ειναι αυτο αλλα για να σε βοηθησω ξεκιναει απο Ρ. Σε φωτισα τωρα εεεε??????? Τι σημαίνει το nickname σας? 5036 Wink Wink

απο ρ?????
τι να πω! ροζιτα???? (ντοϊνγκ!)
δεν μου βγαινει καθολου!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι σημαίνει το nickname σας?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΟΣΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΚΑΝΤΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: