Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η δική σας επιλογή

Πήγαινε κάτω 
+10
elpidaki
geobacter
liana
akaliakoukou
nansecrets
ΜΙΜΙ
ariathniM
nuitetoile21
domniki
Aldebaran
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Η δική σας επιλογή
Άντονυ
Η δική σας επιλογή Vote_lcap13%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 13% [ 3 ]
Τέρρυ
Η δική σας επιλογή Vote_lcap29%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 29% [ 7 ]
Άλμπερτ
Η δική σας επιλογή Vote_lcap29%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 29% [ 7 ]
Τομ
Η δική σας επιλογή Vote_lcap0%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Τζωρτζ
Η δική σας επιλογή Vote_lcap4%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 4% [ 1 ]
Κάποιος άλλος (ποιόοοοος ποιόος, ποιός μωρό μου ποιός... )
Η δική σας επιλογή Vote_lcap25%Η δική σας επιλογή Vote_rcap
 25% [ 6 ]
Σύνολο Ψήφων : 24
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 1:25 pm

Χμμμ... είμαι σίγουρη πως θα βγει πανηγυρικά ο Τέρρυ...

... όμως θα ήθελα να το ψάξετε βαθιά στο μυαλουδάκι σας και να μου πείτε με ποιόν από αυτούς τους χαρακτήρες (ή με όποιον άλλον θέλετε) μοιάζει ο τωρινός σας σύντροφος.

Προσοχή: Η δική σας επιλογή 559316 Δε ρωτώ ποιόν θα θέλατε να έχετε αλλά ποιόν έχετε τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 1:54 pm

Aldebaran έγραψε:

Προσοχή: Η δική σας επιλογή 559316 Δε ρωτώ ποιόν θα θέλατε να έχετε αλλά ποιόν έχετε τώρα.

Βρε Ιωαννα, αν ειχα Αντονυ, Τερρυ, Αλμπερτ, ή Τομ θα ζουσα σε παραμυθι!!! Η δική σας επιλογή 679307 Δεν υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι στην πραγματικη ζωη...Η δική σας επιλογή 889631
Δεν ξερω τι να ψηφισω Η δική σας επιλογή 5036
Ψηφισα το "Καποιος αλλος", που σημαινει σε γενικες γραμμες ενας κλασικος Ελληνας αντρας Η δική σας επιλογή 125220 Αυτο τα λεει ολα Η δική σας επιλογή 233698
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 2:37 pm

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Προσοχή: Η δική σας επιλογή 559316 Δε ρωτώ ποιόν θα θέλατε να έχετε αλλά ποιόν έχετε τώρα.

Βρε Ιωαννα, αν ειχα Αντονυ, Τερρυ, Αλμπερτ, ή Τομ θα ζουσα σε παραμυθι!!! Η δική σας επιλογή 679307 Δεν υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι στην πραγματικη ζωη...Η δική σας επιλογή 889631

Εντάξει... δεν εννοώ να είναι 100% ίδιοι...
Για παράδειγμα, ως Άντονυ θα χαρακτήριζα έναν άντρα πολύ ρομαντικό και ευαίσθητο, ως Τέρρυ έναν όργισμένο (ακόμη) νέο (πχ James Dean στο Επαναστάτης χωρίς αιτία) και πολύ παθιασμένο, ως Άλμπερτ έναν κατασταλαγμένο και ήρεμο, ως Τζωρτζ ένα μυστικοπαθή και δύσκολα προσεγγίσιμο, ενώ ως Τομ έναν περιπετειώδη τύπο...


Eγώ πάλι τον δικό μου θα τον παρομοίαζα με τον Τζωρτζ.
Χωρίς (δυστυχώς... Η δική σας επιλογή 310719 ) να μοιάζουν εμφανισιακά είναι από τους ανθρώπους που κρατά πολλά για τον εαυτό του και είναι περισσότερο σοβαρός από όσο θα ήθελα (ή τουλάχιστον συγκριτικά με εμένα... Η δική σας επιλογή 727288 )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Δευ Φεβ 01, 2010 2:44 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 2:41 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Προσοχή: Η δική σας επιλογή 559316 Δε ρωτώ ποιόν θα θέλατε να έχετε αλλά ποιόν έχετε τώρα.

Βρε Ιωαννα, αν ειχα Αντονυ, Τερρυ, Αλμπερτ, ή Τομ θα ζουσα σε παραμυθι!!! Η δική σας επιλογή 679307 Δεν υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι στην πραγματικη ζωη...Η δική σας επιλογή 889631

Εντάξει... δεν εννοώ να είναι 100% ίδιοι...
Για παράδειγμα, ως Άντονυ θα χαρακτήριζα έναν άντρα πολύ ρομαντικό και ευαίσθητο, ως Τέρρυ έναν όργισμένο (ακόμη) νέο (πχ James Dean στο Επαναστάτης χωρίς αιτία) και πολύ παθιασμένο, ως Άλμπερτ έναν κατασταλαγμένο και ήρεμο, ως Τζωρτζ ένα μυστικοπαθή και δύσκολα προσεγγίσιμο, ενώ ως Τομ έναν περιπετειώδη τύπο...

Και παλι σωστα ψηφισα. Δεν ειναι τιποτα απο τα παραπανω. Ειναι ενας κλασικος Ελληνας αντρας Η δική σας επιλογή 829804

Εσυ τι ψηφισες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 2:45 pm

domniki έγραψε:


Εσυ τι ψηφισες?

Με πρόλαβες την ώρα που διόρθωνα το μήνυμά μου...

Προσπάθησα να διορθώσω και τις επιλογές βάζοντας ένα χαρακτηρισμό δίπλα στο όνομα αλλά δεν μπορώ πια... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 3:06 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:


Εσυ τι ψηφισες?

Με πρόλαβες την ώρα που διόρθωνα το μήνυμά μου...

Προσπάθησα να διορθώσω και τις επιλογές βάζοντας ένα χαρακτηρισμό δίπλα στο όνομα αλλά δεν μπορώ πια... No

Ουτε κ'εγω (σαν συντονιστης) μπορω να αλλαξω κατι στην αρχικη λιστα.

Επιμενω οτι δεν υπαρχουν πραγματικοι ανθρωποι που να μοιαζουν, εστω και ελαχιστα με τους αντρες της σειρας. Οι συγκεκριμενοι αντρες της σειρα ειναι "ιδανικοι", εχουν δημιουργηθει απο μια γυναικα για ολες εμας Η δική σας επιλογή 922907
Αν εχετε εστω συναντησει καποιον που να μοιαζει σ'αυτους, πρεπει να θεωρειτε τους εαυτους σας σουπερ-τυχερες! Προσωπικα δεν εχω συναντησει κανεναν απο αυτους.

Δεν νομιζω οτι μπορεις να χαρακτηρισεις ετσι γενικα τους χαρακτηρες της σειρας.

Ο Τερρυ, για παραδειγμα, που ειναι και ο αγαπημενος μου, δεν ειναι ενας επαναστατης χωρις αιτια. Δεν αποτελει αυτο το κυριο χαρακτηριστικο του. Ειναι ενα αγορι που αγαπαει την Καντυ και κανει τα παντα γι'αυτη. Μπορει να ειναι νευρικος και παραξενος, αλλα περνωντας τα χρονια αλλαζει και πλησιαζει ακομα περισσοτερο στη τελειοτητα. Κυνηγαει το ονειρο του, δεν φοβαται να ρισκαρει, αλλα υποτασσεται στο καθηκον. Υποφερει με τον χωρισμο...δεν εχω γνωρισει αντρα που να υποφερει τοσο με χωρισμο!!! Ο Τερρυ ΔΕΝ υπαρχει Η δική σας επιλογή 310719 Κανενας αντρας δεν σκεφτεται τον χωρισμο περισσοτερο απο 1-2 εβδομαδες...ετσι ειναι κοριτσια, λυπαμαι Η δική σας επιλογή 889631

Ο Αλμπερτ δεν ειναι καθολου κατασταλλαγμενος και ηρεμος. Ταξιδευει, περιπλανιεται, αλλαζει, βαριεται τα στερεοτυπα, αλλα ταυτοχρονα τα υπηρετει, ειναι εργατικος, αγαπαει τα ζωα και τους ανθρωπους.

Ο Αντονυ δεν ειναι απλα ρομαντικος και ευαισθητος. Ειναι και δυναμικος (ροντεο, καυγας με Τομ), ανεμελος, αλλα και σοβαρος και καταφερτζης.

Μολις τωρα ειδα οτι καποια ψηφισε "Τερρυ" Η δική σας επιλογή 175236 Κοριτσι μου, να παιξεις κανενα ΛΟΤΤΟ, λαχειο, κτλ... Η δική σας επιλογή 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 3:18 pm

χαχαχχαχαχαχα εγω τον ψηφισα! γιατι ο φιλος μου οντως μου τον θυμιζει σε καποια σημεια.δεν ειναι ιδιος βεβαια, δεν θα μπορουσε να ειναι.αλλα εχειτα περισσοετρα κοινα στοιχεια με τον τερρυ, απο ολους τους αλλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 3:50 pm

Μπορεί να προσβλέπω σε έναν Αλμπερτ στο μέλλον! Αγάπη σ' αγαπώ όλος ο κόσμος είναι δικός μου φτάνει να σε θωρώ! Χάρισε μου χίλια μάτια για να τον θωρώ, χάρισε μου χίλια χείλη για να τον γλυκοφιλώ! Αχ,ΑΛΜΠΕΡΤ... Η δική σας επιλογή 540227589

Εύχομαι σύντομα να γνωρίσω έναν τέτοιον άνδρα.. Η δική σας επιλογή 833201 Ας με βοηθήσει και ο ουρανός! Η δική σας επιλογή 951845 Η δική σας επιλογή 596299312 Η δική σας επιλογή 540227589

Τουλάχιστον λίγο να του μοιάζει! Η δική σας επιλογή 632323
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 5:29 pm

Εμένα δυστυχώς ο δικός μου σε κανέναν δεν μοιάζει Η δική σας επιλογή 385145 Η δική σας επιλογή 385145 και ειδικά στον Άντονυ που του χω και αδυναμία ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι!!! Βέβαια για να μην τον κακοχαρακτηρίσω έχει ορισμένα στοιχεία από τους ήρωες, που μου αρέσουν!!! τέλος πάντων δυστυχώς και σε προηγούμενες σχέσεις τα ίδια!!! Η δική σας επιλογή 790358 Η δική σας επιλογή 790358 Η δική σας επιλογή 790358
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 7:45 pm

Αν και Τερικιά ως το κόκκαλο, η ζωή μου έστειλε στον δρόμο μου έναν άνθρωπο στο στυλ του Άλμπερτ. Όλα μαζί του είναι ήρεμα και σίγουρα. Νιώθω πλήρης και πολύ ευτυχισμένη!! Πάντα όμως οι προηγούμενες επιλογές μου ήταν στον χαρακτήρα του Τέρρυ. Ίσως γι αυτό δεν μου στέριωναν. Γιατί και ο δικός μου χαρακτήρας έχει αρκετά στοιχεία από τον Τέρρυ και είναι γνωστό πως τα ομώνυμα απωθούνται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 7:22 am

Μπραβο βρε κοριτσια, σας θαυμαζω Η δική σας επιλογή 41307

@ nanasecrets, εχεις αντρα-Αλμπερτ??? Απιστευτο! Σε συγχαιρω Η δική σας επιλογή 922907

Απ'ο,τι βλεπω εχετε γνωρισει αρκετους "καντυκους" αντρες! Εντυπωσιαζομαι Η δική σας επιλογή 679307
Μαλλον τους πηρατε ολους εσεις και δεν εμειναν για μενα Η δική σας επιλογή 720684 Η δική σας επιλογή 720684 Η δική σας επιλογή 720684
Οι αντρες που γνωριζω εγω τρεμουν την δεσμευση και καθε ειδους ευθυνη, και για να στειλουν το εισιτηριο χωρις επιστροφη πρεπει να γινει καποιο κοσμοϊστορικο γεγονος Η δική σας επιλογή 889631 Για να μην αναφερθω στο χρονο που θα "πενθησουν" για ενα χωρισμο...3 μερες νομιζω ειναι το maximum Η δική σας επιλογή 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤρι Φεβ 02, 2010 8:40 pm

domniki έγραψε:
Μπραβο βρε κοριτσια, σας θαυμαζω Η δική σας επιλογή 41307

@ nanasecrets, εχεις αντρα-Αλμπερτ??? Απιστευτο! Σε συγχαιρω Η δική σας επιλογή 922907

Απ'ο,τι βλεπω εχετε γνωρισει αρκετους "καντυκους" αντρες! Εντυπωσιαζομαι Η δική σας επιλογή 679307
Μαλλον τους πηρατε ολους εσεις και δεν εμειναν για μενα Η δική σας επιλογή 720684 Η δική σας επιλογή 720684 Η δική σας επιλογή 720684
Οι αντρες που γνωριζω εγω τρεμουν την δεσμευση και καθε ειδους ευθυνη, και για να στειλουν το εισιτηριο χωρις επιστροφη πρεπει να γινει καποιο κοσμοϊστορικο γεγονος Η δική σας επιλογή 889631 Για να μην αναφερθω στο χρονο που θα "πενθησουν" για ενα χωρισμο...3 μερες νομιζω ειναι το maximum Η δική σας επιλογή 310719


Θα ήταν αρκετό να συμπληρώσω πως ο σύζυγος με περνάει στην ηλικία 10 ολόκληρα χρόνια είμαι 33 και είναι 43, με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού χωρίς να αγκομαχάει καθόλου(καθότι έχω και πρόβλημα με τη μέση μου και με τα βαριά δυσκολεύομαι..), τον ξέρω από τα 17 μου και είμαστε μαζί 17 χρόνια από τα οποία τα 8μισι παντρεμένοι και πολύ ευτυχισμένοι; Ξέρω πέτυχα τζακποτ!! Ομολογώ πως σήμερα οι περισσότεροι άντρες είναι όπως τους περιγράφεις, παθαίνουν αναφυλαξία με τις λέξεις, ευθύνη, δέσμευση, γάμος κλπ. Βλέπως τις φίλες μου να τα ζούνε και δεν ξέρω τι τους έπιασε και κλοτσάνε σε όλα αυτά τα φυσιολογικά γεγονότα για την ζωή ενηλικων ανθρωπων...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤετ Φεβ 03, 2010 4:23 pm

nansecrets έγραψε:


Βλέπω τις φίλες μου να τα ζούνε και δεν ξέρω τι τους έπιασε και κλοτσάνε σε όλα αυτά τα φυσιολογικά γεγονότα για την ζωή ενηλικων ανθρωπων...

Αν βρεις την απαντηση σ'αυτο το ερωτημα, σε παρακαλω να μου την πεις κ'εμενα Η δική σας επιλογή 922907

Η δική σας επιλογή 41307 Άξια Η δική σας επιλογή 48364 Τουλαχιστον μερικες ξερουν πως ειναι να σ'αγαπουν Η δική σας επιλογή 829804 Ωχ, νομιζω πως μολις ανακαλυψα την απαντηση στο ερωτημα...απλα nansecrets, ο αντρας σου σε αγαπαει Η δική σας επιλογή 391308
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΤετ Φεβ 24, 2010 12:06 am

Aldebaran έγραψε:
Χμμμ... είμαι σίγουρη πως θα βγει πανηγυρικά ο Τέρρυ...

... όμως θα ήθελα να το ψάξετε βαθιά στο μυαλουδάκι σας και να μου πείτε με ποιόν από αυτούς τους χαρακτήρες (ή με όποιον άλλον θέλετε) μοιάζει ο τωρινός σας σύντροφος.

Προσοχή: Η δική σας επιλογή 559316 Δε ρωτώ ποιόν θα θέλατε να έχετε αλλά ποιόν έχετε τώρα.

Επειδή είμαι μόνη κι έρημη σαν την καλαμιά στον κάμπο, δεν μπορώ παρά να ψηφήσω αυτόν που θέλω!!!!!
Και δε χωρεί αμφιβολίες περί τούτου ποιον θέλω!!!!!! lol! lol! lol!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 2:39 am

Ψηφισα καποιον αλλον γιατι αν και θα το ηθελα πολυ ο αντρας μου δεν μοιαζει καθολου στον χαρακτηρα του Αλμπερτ οπως ειπε και η domniki πιο πανω και ο δικος μου μοιαζει στον κλασικο Ελληνα αντρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 7:27 pm

Χμμ, η εμπειρια μου ειναι πως υπαρχουν πολλοι αντρες που υποφερουν απαισια με το χωρισμο.

Εχω τωρα ενα παλιο φλερτ και φιλο που εχει χωρισει εδω και μηνες και ειναι ακομα στο μαυρο του το χαλι παρα τη συμπαρασταση των φιλων και των γνωστων του. Ειναι ενας σκετος τυπος ο Αλμπερτ ο ανθρωπος. Διδακτορας ζωολογος που ταξιδευει συνεχεια σε ολα τα μηκη και πλατη του πλανητη, κοιμαται στις σκηνες, εχει το καγιακ και κανει ορειβασια, μαγειρευει, μαστορευει, φτιαχνει δερματινες ζωνες, τσαντες, επεξεργαζεται κοσμηματα και εχει χτισει το σπιτι του ουσιαστικα μονος του. Εκατομμυριουχος δεν ειναι βεβαια, αλλα στα υπολοιπα σκετος Αλμπερτ.

Παρολαυτα η σχεση μας δεν κρατησε πανω απο 2 χρονια. Η φιλια ευτυχως εχει κρατησει πανω απο 10. Το ιδανικο ειναι σχετικο με το τι χρειαζεσαι. Εγω που δεν εχω την αναγκη του καθαρου αερα πχ τοσο εντονη ωστε να ανεβαινω στα ορη και τα βουνα καθε Σαββατοκυριακο, προτιμαω εναν αντρα λιγοτερο Αλμπερτικο.

Αληθεια, το ξερετε πως αν πεθανει ο συντροφος σου εχεις στατιστικα πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να πεθανεις κι εσυ συντομα μετα ειδικα αν εισαι αντρας; Το φαινομενο ειναι πιο εντονο στις μεγαλυτερες ηλικιες.

Εμενα ο δικος μου, σα Σκανδιναβος που ειναι δεν εχει καμια σχεση με το μεσο Ελληνα αντρα και μου φαινεται πως μαλλον μοιαζει με τον Αντονυ (χοντρικα). Χαχα, παλια εκανε και ιππασια, το ειχα ξεχασει αυτο! Βρε, βρε... sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 12:46 am

geobacter έγραψε:
Χμμ, η εμπειρια μου ειναι πως υπαρχουν πολλοι αντρες που υποφερουν απαισια με το χωρισμο.

Εχω τωρα ενα παλιο φλερτ και φιλο που εχει χωρισει εδω και μηνες και ειναι ακομα στο μαυρο του το χαλι παρα τη συμπαρασταση των φιλων και των γνωστων του. Ειναι ενας σκετος τυπος ο Αλμπερτ ο ανθρωπος. Διδακτορας ζωολογος που ταξιδευει συνεχεια σε ολα τα μηκη και πλατη του πλανητη, κοιμαται στις σκηνες, εχει το καγιακ και κανει ορειβασια, μαγειρευει, μαστορευει, φτιαχνει δερματινες ζωνες, τσαντες, επεξεργαζεται κοσμηματα και εχει χτισει το σπιτι του ουσιαστικα μονος του. Εκατομμυριουχος δεν ειναι βεβαια, αλλα στα υπολοιπα σκετος Αλμπερτ.

Παρολαυτα η σχεση μας δεν κρατησε πανω απο 2 χρονια. Η φιλια ευτυχως εχει κρατησει πανω απο 10. Το ιδανικο ειναι σχετικο με το τι χρειαζεσαι. Εγω που δεν εχω την αναγκη του καθαρου αερα πχ τοσο εντονη ωστε να ανεβαινω στα ορη και τα βουνα καθε Σαββατοκυριακο, προτιμαω εναν αντρα λιγοτερο Αλμπερτικο.

Αληθεια, το ξερετε πως αν πεθανει ο συντροφος σου εχεις στατιστικα πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να πεθανεις κι εσυ συντομα μετα ειδικα αν εισαι αντρας; Το φαινομενο ειναι πιο εντονο στις μεγαλυτερες ηλικιες.

Εμενα ο δικος μου, σα Σκανδιναβος που ειναι δεν εχει καμια σχεση με το μεσο Ελληνα αντρα και μου φαινεται πως μαλλον μοιαζει με τον Αντονυ (χοντρικα). Χαχα, παλια εκανε και ιππασια, το ειχα ξεχασει αυτο! Βρε, βρε... sunny

Μοιάζει με τον Άντονυ??? Η δική σας επιλογή 679307 Η δική σας επιλογή 679307 διάβασα καλά????
που τον πέτυχες βρε geo? Η δική σας επιλογή 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 10:33 am

Χεχε, εμφανισιακα μοιαζει μαλλον με το Winnie the Pooh και οχι με τον Αντονυ, αλλα αυτα ειναι λεπτομερειες.

Υποψιαζομαι πως ολοι οι ανθρωποι εχουν μεσα τους στοιχεια απο τους ηρωες τις Μιζουκι οποτε στην ουσια ειναι θεμα αναλογιας (5% Αλμπερτ, 15% Τερρυ κλπ). Με αυτη τη βαση λοιπον λεω πως ο καλος μου Βικινγκ ειναι μαλλον πιο πολυ Αντονυ.

Τελικα σημασια εχει τι χρειαζεται στον καθενα ομως. Μπορει αν ειχα εναν ατοφιο Αντονυ να τον βαριομουνα. Τωρα που το λες, ειχα γνωρισει εναν τετοιο νεο (ψηλος, ξανθος, αθλητικος, ευγενεστατος, αλλιεργημενος) - και αν αρχισω να το σκεφτομαι διαπιστωνω ποσο ουφο ηταν το ατομο τελικα. Η τουλαχιστον ετσι μου φανηκε εμενα οσο τον γνωριζα καλυτερα. Πολλες ανασφαλειες ρε παιδι μου... πα...

Με τον τυπο Αλμπερτ παντως που εβγαινα πριν δεν υπηρχε περιπτωση να κρατησει μακροπροθεσμα. Τωρα οταν συναντιομαστε σκεφτομαι τι ωραια που ειχαμε εκεινη την υπεροχη και εντονη σχεση (για να μη σου πω πως ημουνα και 10 κιλα ελαφρυτερη με τοσο σκαρφαλωμα στις ραχουλες) αλλα και τι ωραια που τελειωσε και βρηκα εναν αλλον ανθρωπο που μου ταιριαζει τοσο καλυτερα. Very Happy

Και γιαυτο δε με πολυενδιαφερει με ποιον θα καταληξει η Καντυ. Ο καθενας εχει δικα του κριτηρια και αναγκες να καλυψει οποτε λεω να επιτρεψω και στην Καντυ (μεσω της φωνης που της δινει η Μιζουκι) να κανει οτι νομιζει καλυτερο. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 4:58 pm

Μα geo μου πίστεψε με κι εγώ για το χαρακτήρα ενδιάφερομαι!! Μακάρι ο δικός μου να είχε έστω και λίγα στοιχεία του χαρακτήρα του Άντονυ και τι στον κόσμο!! Η δική σας επιλογή 137270 Η εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει τόσο. Άν δεις τις επιλογές που είχα θα καταλάβεις οτι κανένας δεν έμοιαζε με τον άλλον εξωτερικά! Αλλά ποτέ δυστυχώς δεν γνώρισα έναν Άντονυ Η δική σας επιλογή 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 5:17 pm

Χμμ... τοτε πρεπει να τον εκπαιδευσεις. Διακριτικα.

Θυμασαι τα σκυλια του Παβλοφ που καθε φορα που ηταν να τα ταισουν τους βαραγαν ενα καμπανακι; Μαζι με το καμπανακι ομως τους κανανε και ενα ηλεκτροσοκ οποτε στο τελος τα σκυλια βλεπανε το φιλετο mignon και αρχιζανε να τρεμουνε.

Εσυ ομως θα κανεις το αντιθετο. Δηλαδη θα αμοιβεις τη συμπεριφορα του συστηματικα καθε φορα που κανει κατι Αντονυκο. Πχ θα λες ταχα μου αδιαφορα, αχ ξερεις τι μου μυρισε νωριτερα, τριανταφυλλα. Πωπω καιρο εχω να παρω τριανταφυλλα, μμμ (με ενα βλεμμα καπως παθιασμενο). Αμεσως μετα θα αλλαζεις το θεμα και δε θα το ξανα-αναφερεις αλλιως ο αλλος το εκλαμβανει σαν γκρινια και υπονοουμενο πως δεν σε νοιαζεται.

Αν μετα απο μερικες φορες το παρει ειδηση (γιατι οι αντρες ειναι και λιγο αργοστροφοι σε κατι τετοια) και σου φερει λουλουδια, εσυ πρεπει να αντιδρασεις σαν την τρελλη χαρα, ωστε να του εντυπωθει το μηνυμα πως λουλουδια = αμοιβη.

Δεν εχει σημασια αν αρχικα θα πρεπει να ριχνεις υπονοουμενα τα οποια ειναι προφανεστατα. Με τον καιρο θα παρει μπρος γιατι θα εχει συνηθισει στη θετικη σου αντιδραση.

Το ιδιο θα κανεις καθε φορα που κανει απλα καθημερινα πραγματα, πχ αδειαζει τα σκουπιδια, πλενει τα πιατα η μαστορευει κατι. Δε θα κανεις σαν την παλαβη βεβαια (γιατι μετα δεν ειναι και πιστευτο) αλλα θα του λες ενα ειλικρινες ευχαριστω (ακομα κι αν τον εχεις ηδη γκρινιαξει 50 φορες να αλλαξει τη λαμπα στο χωλ η να διαβασει τα παιδια).

Προσπαθησε επισης να τον κριτικαρεις διακριτικα (αυτο ευκολο να το λες αντε να το κανεις!)

Δηλαδη αντι να του πεις, ρε Μητσο τραβα επιτελους και πλυνε τα βρωποδαρα σου γιατι εζεξε ολο το σπιτι, προσπαθησε να του το ζητησεις πιο διπλωματικα. Πες δηλαδη κατι περιπου ως,

Αγαπη μου, ξερεις μολις αλλαξα τα σεντονια στο κρεββατι και φοβαμαι μηπως τα λερωσουμε. Θα σε πειραζε να κανεις ενα ντουζακι πριν ξαπλωσουμε ωστε να τα φχαριστηθουμε φρεσκοι αποψε;

Αν πει οχι, χαμογελασε και πες του καλα. Αν πει ναι, ευχαριστησε τον που σκεφτεται τις αναγκες σου και προσπαθει να σε ευχαριστησει. Και δωστου και κανα φιλακι.

Δεν ξερω τι ειδους διαλογο εχετε μεταξυ σας, αλλα ξερεις εσυ πως να τον προσεγγισεις.

Λοιπον, αυτη ειναι η αποστολη σου μεχρι το τελος Ιουλιου, αν τη δεχτεις Πρακτορα ΜΙΜΙ. Σκεψου καλα τι μπορεις να δοκιμασεις με αυτη την τακτικη και μετα πες μας αν παρατηρησες καποια διαφορα. Ομως πρεπει να επιμεινεις. Να σκεφτεσαι πως οι περισσοτερες σχεσεις αρχιζουν και βουλιαζουν επειδη λογω συνηθειας παιρνουμε ο ενας τον αλλο για δεδομενο.

Πρεπει ομως να μην του πεις ΠΟΤΕ τι κανεις και γιατι. Αυτο θα ειναι το μυστικο μας εδω στο Καντυ φορουμ.

Εγω θα σου προτινα να το δοκιμαζες - αν μη τι αλλο καντο για την πλακα σου, τι εχεις να χασεις Wink

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 5:30 pm

geo μου είσαι ΦΟΒΕΡΗ Η δική σας επιλογή 41307 Η δική σας επιλογή 41307 έριξα πολύ γέλιο με αυτά που γράφεις γιατί πραγματικά κάπως έτσι είμαστε μεταξύ μας!!! Λοιπόν σαν πράκτορα που με έχρισες μπορώ να σου πω οτι θα προσπαθήσω μέχρι τέλος Ιουλίου και μετά θα σου πω αν έβγαλα κάτι καλό!!! Να σου πω την αλήθεια είναι πολύ δύσκολή περίπτωση και μετά απο 10 χρόνια που είμαστε μαζί το να κάνει κάτι Αντονυκό μου φαίνεται λίγο απίθανο αλλά όχι και αδύνατο τώρα που το σκέφτομαι Η δική σας επιλογή 5036 το Σαββάτο φεύγω για διακοπές και μου ρθε λίγο κουτί για να κάνω έστω και την πλάκα μου όπως είπες!!! Σε ένα μήνα περίπου θα σου πω αποτελέσματα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 5:39 pm

Αν σε παρηγορει, οι αντρες στην πλειοψηφια τους σε κατι τετοια ειναι μπουφοι, οποτε μονο με εκπαιδευση (εξυπνη και πονηρη ταυτοχρονα) μπορει να δεις ασπρη μερα.

Γιαυτο οι ιστοριες τυπου Αρλεκιν πουλανε τοσο καλα και δεν επηρρεαζονται ουτε απο το δραμα της παγκοσμιας οικονομιας - παρουσιαζουν εναν ιδανικο αντρα που δεν υπαρχει στην καθημερινη ζωη (γιαυτο φταει η μητερα φυση αλλα αυτο ειναι αλλο ποστ) αλλα εμεις παντα ελπιζουμε πως υπαρχει και ψυχοπλακωνομαστε πως εμεις απλως ειμασταν ατυχες στη επιλογη του δικου μας και ο Πριγκηπας ειναι καπου εκει εξω και μας περιμενει.

Το ξερεις αυτο που λενε πως πισω απο καθε σπουδαιο αντρα υπαρχει παντα μια γυναικα; Η ολη προταση επρεπε να λεει -

Πισω απο καθε σπουδαιο αντρα υπαρχει παντα μια εξαιρετικα υπομονετικη γυναικα που τον εχει εκπαιδευσει και εξανθρωπισει.

Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη απο τους αρσενικους αναγνωστες, δεν το λεω με καμια διαθεση κακιας η ανωτεροτητας, αλλα νομιζω ειναι αληθεια πως οι γυναικες ασχολουνται πιο πολυ με τα των αισθηματων απο τους αντρες.

Κι εγω θα γυρισω απο διακοπες τελη Ιουλιου οποτε περιμενω με πολυ ενδιαφερον να μας πεις τα αποτελεσματα του πειραματος!!


Η δική σας επιλογή 549970
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 5:42 pm

geo συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!! Η δική σας επιλογή 391308 Λοιπόνα τα λέμε σε ένα μήνα περίπου....... Η δική σας επιλογή 36501
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 12:09 am

τι ωραιες συμβουλες.............
χμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πειραζει να τις χρησιμοποιησω και γω????????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η δική σας επιλογή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δική σας επιλογή   Η δική σας επιλογή Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 10:32 am

Ελεύθερα ελπιδάκι μου αν και νομίζω οτι εσένα δεν σου χρειάζονται ακόμα geek geek geek Ότι σχέση και να κάνεις μες στα μέλια θα είσαι και έχεις και επιλογή μήπως πετύχεις έναν Άλμπερτ που σου αρέσει για να παντρευτείς!!! sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η δική σας επιλογή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΚΑΝΤΥ
» Η επιλογή της Κάντυ από την Origdim - Σχόλια Αναγνωστών
» Η επιλογή του Τέρρυ...
» Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
» Η δική σας ιστορία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: