Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Το άλλο αγόρι της Κάντυ

Πήγαινε κάτω 
+14
elpidaki
ariel
Λορένα
liana
ΜΙΜΙ
nansecrets
ntmhx
candy+terry
cristi
domniki
akaliakoukou
dolly
misspepper77
Aldebaran
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δεύτεροι χαρακτήρες
Στήαρ : η χαρά της ζωής
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 42% [ 10 ]
Άρτσυ : ο μπον βιβέρ
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 13% [ 3 ]
Μισέλ : ο γιατρός από το μέτωπο
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 17% [ 4 ]
Τομ : ο παιδικός φίλος
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 21% [ 5 ]
Νηλ : αφήστε τις γκιλοτίνες, για να κλείσει η πεντάδα τον έβαλα...
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Κάποιος άλλος: ποιόοος ποιόος ποιός μωρό μου ποιός;;;
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Vote_rcap
 7% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 24
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 1:57 pm

[quote="nansecrets"]
elpidaki έγραψε:
nansecrets έγραψε:

λεπτομερειες αμελητεες!!!!!!
αμεσως εσυ!!!!!
να μου κατηγορησεις το παιδι!!!!!!

δουλεια μου ειναι να υπερασπιζομαι τον Τερρυ και να βρισκω ελαττωματα στον Αλμπερτ. ευτυχως οι συνθηκες και η συγγενεια του με την Καντυ δεν με δυσκολευουν καθολου...he is the dad/uncle... lol! lol!

ok!
και ο τερρυ ειναι παρελθον!!!!!!
ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!!!!! (για την καντυ βεβαιως βεβαιως!!!!! για τη Σουζανα ειναι παρον και μελλον!!!!! Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 735403 Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 315913 Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 180310 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 4:35 pm

[quote="elpidaki"]
nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
nansecrets έγραψε:

λεπτομερειες αμελητεες!!!!!!
αμεσως εσυ!!!!!
να μου κατηγορησεις το παιδι!!!!!!

δουλεια μου ειναι να υπερασπιζομαι τον Τερρυ και να βρισκω ελαττωματα στον Αλμπερτ. ευτυχως οι συνθηκες και η συγγενεια του με την Καντυ δεν με δυσκολευουν καθολου...he is the dad/uncle... lol! lol!

ok!
και ο τερρυ ειναι παρελθον!!!!!!
ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!!!!! (για την καντυ βεβαιως βεβαιως!!!!! για τη Σουζανα ειναι παρον και μελλον!!!!! Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 735403 Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 315913 Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 180310 )

εχεις απολυτο δικιο! ΠΑΡΕΛΘΟΝ Ο ΤΕΡΡΥ......
και το παρελθον ομως γλυκο μου Ελπιδακι ειναι μερος απο την ζωη της Καντυ, που θα πει οτι κατι εζησε με τον Τερρυ και πηρε θεση στην καρδια της.... "για να σβησει ενας ερωτας θα πει πως προλαβε να ζησει...." ο μπαμπας της ομως θα ειναι παντα μπαμπας της και μονο!!!! και ποτε δεν θα συγκρινονται οι δυο αγαπες... αλλο ο ερωτας αλλο η συγγενεια..(μια αρνηση παντα σας χαρακτηριζει στο θεμα της συγγενειας ολες τις αλμπερτφανς...)
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 125220
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 4:43 pm

ναν μου η Καντυ ειναι συγγενης με το Αλμπερτ οσο ειμαι εγω με τον Ρομπεν των Δασων..δηλ. τα ατομα 8 χρονια μικροτερα μας να αρχισουμε να τα βλεπουμε σαν πιθανά παιδιά μας, εγω ουτε το Ελπιδάκι που μας χωριζουν τοσα χρονια δεν μπορω να δω σαν παιδι μου, ηλικιακά και εμπειρικα ετσι, εδω σε πολλα θέματα με συμβουλευει δεν την συμβουλευω!! σαν την μικρουλα μου αδελφη ναι την βλέπω και με το παραπάνω, αλλο να λέγατε σαν αδελφος να το καταλάβω αλλα σαν πατερας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 4:49 pm

ariathniM έγραψε:
ναν μου η Καντυ ειναι συγγενης με το Αλμπερτ οσο ειμαι εγω με τον Ρομπεν των Δασων..δηλ. τα ατομα 8 χρονια μικροτερα μας να αρχισουμε να τα βλεπουμε σαν πιθανά παιδιά μας, εγω ουτε το Ελπιδάκι που μας χωριζουν τοσα χρονια δεν μπορω να δω σαν παιδι μου, ηλικιακά και εμπειρικα ετσι, εδω σε πολλα θέματα με συμβουλευει δεν την συμβουλευω!! σαν την μικρουλα μου αδελφη ναι την βλέπω και με το παραπάνω, αλλο να λέγατε σαν αδελφος να το καταλάβω αλλα σαν πατερας..

αριαδνη μου το θεμα δεν ειναι η ηλικια τους για μενα και το εχω ξαναπει σε αλλο ποστ....οταν ακυρωθει η υιοθεσια πεστε τον οτι θελετε!!!!!!! μεχρι τοτε... οτι ξερουμε απο την ιστορια ειναι η αληθεια... εκει στηριζουμε οσα λεμε... και η υιοθεσια υπαρχει ως το τελος... ετσι δεν ειναι??? διαφορετικα και ο Τερρυ δεν ειναι παρελθον... αυτο μονο λεω εγω... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 5:04 pm

Η υιοθεσια εγινε απο τον αρχηγο της οικογενειας των Αρντλευ απο εναν ρολο του Αλμπερτ σε μια δεδομένη στιγμή για καποιο σκοπο να γλιτωσει ενα κοριτσι απο την κολαση των φυτειων! και οχι απο τον Αλμπερτ που ξερουμε εμεις!

θα μου πεις ειναι το ιδιο και αυτο πρόσωπο ναι αλλα εκει επαιζε εναν ρολο που επρεπε να παιξει για να σωσει το αμοιρο κοριτσι, να το καταλάβω σαν αδελφό ναι, σαν πατερα δεν ειναι φυσιολογικο απο την ιδια του την φυση το θεμα! αν δεν ηταν ο Γουιλιαμ Αρντλευ, ο πανισχυρος άνδρας της γνωστης οικογενειας προφανως ουτε ο νομος θα το επέτρεπε ίσως !δεν γινεται , ο Αλμπερτ κάποτε θα έκανε την δική του οικογενεια, πως θα συστηνε την Καντυ σαν την θετή του κόρη, θα γελαγε η γυναικα και ο περιγυρος του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 5:21 pm

Και για να συνεχισω το σκεπτικο της Αριανδης...

με ποιον αλλον τροπο θα μπορουσε να βοηθησει ο Αλμπερτ την καντυ;

Ειδαμε τα αγορια ποσο μπορεσαν με τα μεσα που ειχαν. Οι Ραγκαν και η Ερλου ηταν πιο δυνατες. Ειδαμε και τον Τερρυ μετα ποσο μπορεσε.
Με ποιον τροπο επισης θα μπορουσε, οχι απλα να την βοηθησει στην συγκεκριμενη δυσκολη στιγμη (το μεξικο) αλλα της δωσει και μια καλυτερη ζωη, μακρια απο τους Ραγκαν, εφοσον ειχε τα μεσα;
Μια αγαθοεργια σε ενα ορφανο κοριτσι, θα ηταν αρκετη; Η υιοθεσια (μιζουκικος τροπος) ηταν μια ευκαιρια να αποκτησει οικογενεια, να μορφωθει και να ξεφυγει απο την μοιρα της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 1:09 am

Πολυ σωστα κοριτσια... αλλα αν ο Αλμπερτ ακυρωσει την υιοθεσια για να παντρευτει την καντυ αυτοματως ακυρωνει ολα τα καλα χαρακτηριστικα που τοσο καιρο του δινει η Μιζουκι. Οχι βεβαια γιατι ο γερομαπαμπαλης εκμεταλευεται το μικρακι... προς θεου κατι τετοιο θα ήταν γελιο και να το πουμε...
Ο Αλμπερτ που αγαπησαμε ομως ειναι σταθερος, εντιμος, και ηθικος, δεν περνει επιπολαιες αποφασεις (και μαλιστα για θεματα τοσο σοβαρα οσο η υιοθεσια ενος παιδιου!!!), δεν τροποποιει τους κανονες κατα τις αναγκες και τις βολες του (παραμενει κεφαλη της οικογενειας αν και το απεχθανεται σωστα; ) και για την ηθικη του; κυριος τοσο καιρο κατα την συγκατοικηση!
Ο Αλμπερτ και ο Γουιλιαμ ειναι ενας ανθρωπος, οχι μια διχασμενη προσωπικοτητα. Τις ευθυνες του Γουιλιαμ θα τις επωμιστει και ο Αλμπερτ οσο κι αν δεν του αρεσει. Κι απ' την αλλη ο Αλμπερτ πάντα θα εχει την αυστηρη οψη του Γουιλιαμ, της κεφαλης των Αρντλευ, που κρινεται για ότι κανει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 3:24 am

αριελ ειτε τα λες ειτε δεν τα λες κι εσυ κι εγω ενα και το αυτο! και μετα εμεις εθελοτυφλουμε και βλεπουμε μονο οσα θελουμε να δουμε και οπως θελουμε να τα δουμε! το οτι ειναι ασχημο πρωτα να κανει και μετα να παρει πισω τις καλες του πραξεις (υιοθεσια) ο Αλμπερτ/Γουιλιαμ(παντα το ιδιο προσωπο ειναι!!!!) μονο σε εμας δεν φανταζει πρεπον... μαλλον εχουμε κρατησει μια πιο τελεια εικονα για τον χαρακτηρα του απο οτι οσες πραγματικα τον υποστηριζουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 1:01 pm

ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ??????
ακομα και αν ακυρωθει η υιοθεσια (παναγια μου βαλε το χερακι σου) υπευθυνη ειναι η καντυ και οχι ο αλμπερτ.
η καντυ συνεχως ζηταει να απαλλαγει απο το ονομα των αρντλευ (ή οπως αλλιως λεγονται....)
οποτε......δεν χαλαει σε καμια περιπτωση το προσωπο του αλμπερτ!
απλα της κανει την επυθυμια πραγματικοτητα!!!!!!
ειναι κακο αυτο??????? ή ειναι αξιο να κατακριθει??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 1:44 pm

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί θεωρείτε κατακριτέο το γάμο μεταξύ Άλμπερτ - Κάντυ.
Οκ, κάποια στιγμή ο Άλμπερτ έκανε μιά αγαθοεργία, πραγματοποιώντας την επιθυμία τόσο των αγοριών όσο και τη δική του.
Αν αργότερα τα συναισθήματά του προς το κορίτσι αυτό αλλάζουν και ακυρώνει την υιοθεσία προκειμένου να την παντρευτεί, πώς της κάνει κακό;;;
- Της στερεί το δικαίωμα να τον κληρονομήσει;;;
- Της κόβει τη μόρφωση;;;
- Της στερεί την παρουσία του πατέρα;;;;
Στ΄αλήθεια δεν καταλαβαίνω που έγκειται το κακό... scratch

_________________
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 2:42 pm

Aldebaran έγραψε:
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί θεωρείτε κατακριτέο το γάμο μεταξύ Άλμπερτ - Κάντυ.
Οκ, κάποια στιγμή ο Άλμπερτ έκανε μιά αγαθοεργία, πραγματοποιώντας την επιθυμία τόσο των αγοριών όσο και τη δική του.
Αν αργότερα τα συναισθήματά του προς το κορίτσι αυτό αλλάζουν και ακυρώνει την υιοθεσία προκειμένου να την παντρευτεί, πώς της κάνει κακό;;;
- Της στερεί το δικαίωμα να τον κληρονομήσει;;;
- Της κόβει τη μόρφωση;;;
- Της στερεί την παρουσία του πατέρα;;;;
Στ΄αλήθεια δεν καταλαβαίνω που έγκειται το κακό... scratch


καλη μου ιωαννα μην κουραζεσαι!!!!!!
προσπαθουν να μας κανουν να αλλαξουμε παραταξη!!!!!
οσο για τις ερωτησεις σου μονο ενα παγμα θα σου πω!
"ψαξε ψαξε δεν θα το βρεις!!!!!!"
δεν μπορεις να βρεις ελαττωματα στην πηγη του καλου!!!!! δεν μπορεις!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 4:14 pm

elpidaki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί θεωρείτε κατακριτέο το γάμο μεταξύ Άλμπερτ - Κάντυ.
Οκ, κάποια στιγμή ο Άλμπερτ έκανε μιά αγαθοεργία, πραγματοποιώντας την επιθυμία τόσο των αγοριών όσο και τη δική του.
Αν αργότερα τα συναισθήματά του προς το κορίτσι αυτό αλλάζουν και ακυρώνει την υιοθεσία προκειμένου να την παντρευτεί, πώς της κάνει κακό;;;
- Της στερεί το δικαίωμα να τον κληρονομήσει;;;
- Της κόβει τη μόρφωση;;;
- Της στερεί την παρουσία του πατέρα;;;;
Στ΄αλήθεια δεν καταλαβαίνω που έγκειται το κακό... scratch


καλη μου ιωαννα μην κουραζεσαι!!!!!!
προσπαθουν να μας κανουν να αλλαξουμε παραταξη!!!!!
οσο για τις ερωτησεις σου μονο ενα παγμα θα σου πω!
"ψαξε ψαξε δεν θα το βρεις!!!!!!"
δεν μπορεις να βρεις ελαττωματα στην πηγη του καλου!!!!! δεν μπορεις!!!!!

ουτε αυτα που λες εσυ alde μου ουτε παραταξη θελουμε να αλλαξετε Ελπιδα μου. το ολο θεμα σε μας ειναι ηθικο και μας ξενιζει να γυρισει αναμεσα τους σε ερωτικο. αυτο ειναι που λεμε. και εγω προσωπικα θα το ελεγα ακομα κι αν στη θεση του Αλμπερτ ηταν ο Τερρυ και ο οποιοσδηποτε. δεν ειναι θεμα εμφανισης ή ηλικιας. ειναι θεμα υιοθεσιας και αρση της για ερωτικα θεματα. απλα δεν συμφωνω καθολου!!! δεν μου ειναι σωστο. ισως εγω να ειμαι πισω σε αντιληψεις. απλα δεν μου ακουγεται καλα... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 4:56 pm

Θα σου πω alde μου τί κακο θα κανει στην καντυ αφου δεν το βλεπετε: θα την παρουσιασει στα ματια του κοσμου σαν μια κοινη προικοθηρα που τυλιξε με καθε κοστος τον πλουσιο γαμπρο! Βαλε κατα νου τι εχει να πει η Ελιζα και το συναφι της! Θα αντεξει τετοιο χτυπημα η ευαισθητη ψυχουλα της καντυ; Θα την αναγκασει να ζησει μια ζωη με τυπους χωρις ουσια, φυλακισμενη σε ενα χρυσο παλατι, κατι ποτε της δεν ήθελε, κατι που για να αποφυγει το εσκασε απ το κολεγιο. Ο ιδιος ο Αλμπερτ εχει δηλωσει οτι αν πορουσε θα τα ειχε αποφυγει ολα αυτα και θα εφευγε μακρια, και τωρα στο ονομα της αγαπης θα ζητησει απο την καντυ τέτοια θυσία; Τα πλουτη δεν είναι το ονειρο καθε κοπελας ξερετε... μερικες θελουν απλα να είναι ελυθερες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 5:03 pm

Και κατι ακομα... η υιοθεσια ενος παιδιου δεν είναι "μια αγαθοεργια", ειναι αποφαση ζωης! Το ειπα - ξειπα σε μια τοσο βαρια ευθυνη, ταιριαζει μονο στον πλεον επιπολεο ανθρωπο, αυτον που πανω απ' ολα βαζει τον εαυτο του και το συμφερον του! Ο Αλμπερτ ποτε και θα το ξαναπω ποτε δεν υπηρξε τετοιος σε ολο το εργο της Μιζουκι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 5:14 pm

ariel..... εχεις απολυτο δικιο!!! και στα δυο ποστς σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 5:17 pm

Λοιπον κοριτσια αφου πιστευετε πως ο Αλμπερτ μονο κακο θα κανει στην Καντυ αν την εκανε γυναικα του γιατι οπως λεει και η ariel θα την κατηγορησουν για προικοθηρα η θα πουν πως ο Αλμπερτ ειναι ανηθικος που θα παρει την πρωην θετη του κορη πειτε μου ποιον κατα την γνωμη σας θα πρεπει να παρει η Καντυ? Θα σας πειραζε αν ας πουμε επαιρνε τον Τομ η καποιον αλλον ? μηπως μονο ο Τερρυ ειναι ο καταλληλος για εσας και μετα απο εκεινον το χαος ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 5:22 pm

αν δεν ειναι ο Τερρυ αφου λετε οτι ανηκει στο παρελθον ας ειναι καποιος αλλος. εγω δεν εχω προβλημα κανενα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 8:18 pm

ariel έγραψε:
Και κατι ακομα... η υιοθεσια ενος παιδιου δεν είναι "μια αγαθοεργια", ειναι αποφαση ζωης! Το ειπα - ξειπα σε μια τοσο βαρια ευθυνη, ταιριαζει μονο στον πλεον επιπολεο ανθρωπο, αυτον που πανω απ' ολα βαζει τον εαυτο του και το συμφερον του! Ο Αλμπερτ ποτε και θα το ξαναπω ποτε δεν υπηρξε τετοιος σε ολο το εργο της Μιζουκι!


nan, ariel την θυμόσαστε αυτην την σειρά όλοι της γεννιας μας την θυμουνται:
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Thethornbirdsshow

δεν στεκω στο γεγονός οτι ήταν αριστουργηματική αλλα στεκομαι στο θεμα: προσφατα την ξαναθυμήθηκα !
Η Μεγκι ήταν 10 ετων και ο πατηρ Ραλφ 27, οταν πρωτοσυναντηθηκαν και ο ιερεας έγινε κάτι σαν πνευματικός της πατερας, οδηγητης και προστάτης της μικρης και όμως αυτο δεν εμπόδισε την Μεγκι να τον ερωτευτει όσο κανεναν στην ζωη της!

Ηταν 17 χρονια η διαφορά τους και όμως κανεναν δεν σόκαρε ο έρωτας αυτος και ας ήμασταν μικρά παιδιά τοτε, το θεμα θα επρεπε να σοκάρει αλλα η ευγενικη φυση του ερωτα μας αφησε γλυκειες αναμνήσεις, γιατι αναρωτιεμαι μετα απο τοσα χρονια! γιατι σημερα με σοκαρουν συγχρονοι ερωτες και ρομάντζα και δεν με σοκαρε εκεινος ο ανεκπλήρωτος, ο απαγορευμενος και ας ημουν μικρο παιδι ισως γιατι απο την φυση του ήταν ευγενικος και γλυκός! πραγμα που πολλες συγχρονες σχεσεις δεν το εχουν, αποκάλυπτε το μεγαλειο της αγάπης στο τελος!! ετσι αν ποτε υπάρξει ερωτας μεταξυ καντυς και αλμπερτ θα μιλάμε για μια γλυκητατη σχέση, και οχι ανήθικη ! τα κινητρα τους ειναι αγνά! αυτα εχω να πω και να τελειωσω πάνω στο θέμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 8:41 pm

ariathniM έγραψε:
ariel έγραψε:
Και κατι ακομα... η υιοθεσια ενος παιδιου δεν είναι "μια αγαθοεργια", ειναι αποφαση ζωης! Το ειπα - ξειπα σε μια τοσο βαρια ευθυνη, ταιριαζει μονο στον πλεον επιπολεο ανθρωπο, αυτον που πανω απ' ολα βαζει τον εαυτο του και το συμφερον του! Ο Αλμπερτ ποτε και θα το ξαναπω ποτε δεν υπηρξε τετοιος σε ολο το εργο της Μιζουκι!


nan, ariel την θυμόσαστε αυτην την σειρά όλοι της γεννιας μας την θυμουνται:
Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Thethornbirdsshow

δεν στεκω στο γεγονός οτι ήταν αριστουργηματική αλλα στεκομαι στο θεμα: προσφατα την ξαναθυμήθηκα !
Η Μεγκι ήταν 10 ετων και ο πατηρ Ραλφ 27, οταν πρωτοσυναντηθηκαν και ο ιερεας έγινε κάτι σαν πνευματικός της πατερας, οδηγητης και προστάτης της μικρης και όμως αυτο δεν εμπόδισε την Μεγκι να τον ερωτευτει όσο κανεναν στην ζωη της!

Ηταν 17 χρονια η διαφορά τους και όμως κανεναν δεν σόκαρε ο έρωτας αυτος και ας ήμασταν μικρά παιδιά τοτε, το θεμα θα επρεπε να σοκάρει αλλα η ευγενικη φυση του ερωτα μας αφησε γλυκειες αναμνήσεις, γιατι αναρωτιεμαι μετα απο τοσα χρονια! γιατι σημερα με σοκαρουν συγχρονοι ερωτες και ρομάντζα και δεν με σοκαρε εκεινος ο ανεκπλήρωτος, ο απαγορευμενος και ας ημουν μικρο παιδι ισως γιατι απο την φυση του ήταν ευγενικος και γλυκός! πραγμα που πολλες συγχρονες σχεσεις δεν το εχουν, αποκάλυπτε το μεγαλειο της αγάπης στο τελος!! ετσι αν ποτε υπάρξει ερωτας μεταξυ καντυς και αλμπερτ θα μιλάμε για μια γλυκητατη σχέση, και οχι ανήθικη ! τα κινητρα τους ειναι αγνά! αυτα εχω να πω και να τελειωσω πάνω στο θέμα!

Αριαδνη μου το εβλεπα αλλα δεν το θυμαμαι και εντελως. συμφωνω για τον ερωτα και την γλυκυτητα αλλα εδω δεν υπαρχει υιοθεσια. εγω σε αυτο κολλαω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 17, 2012 9:46 pm

Ο ΤΟΜ.

ΔΑΓΚΩΤΟ. Very Happy Very Happy

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 23, 2012 12:36 am

Ο Τομ. Ο Τομ έβαλε τις φωνές και βρήκαν Κάντυ και Άννυ αλλιώς θα ξεπάγιαζαν απο το κρύο και το σήριαλ θα ειχε ζωή 5-6 λεπτά!Ως παιδιά έπαιξαν μαζί, αλλα και ως έφηβη, σε όλες τις επιστροφές της στο σπιτι του μικρού αλόγου με τον Τομ βλέπουμε μια ιδιαίτερη σχέση, αδελφική θα μπορουσα να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το άλλο αγόρι της Κάντυ   Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 23, 2012 4:56 pm

Ψήφισα Στήαρ, γιατί απλά τον λατρεύω!!! flower

Είναι τόσο γλυκός, χαρούμενος και αισιόδοξος, έτοιμος να ζήσει την κάθε στιγμή. Πάντα πρόθυμος να κάνει ο,τιδήποτε για την Κάντυ... Το άλλο αγόρι της Κάντυ - Σελίδα 2 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το άλλο αγόρι της Κάντυ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Αδυναμία, βολή, κάτι άλλο ;;; Διαλέξτε λλιέμε...
» ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΕΜΑΤΑ
» Sites
» Πρόβλημα υπερφόρτωσης, ή τι άλλο????
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: