Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Μια εικόνα χίλιες λέξεις...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2351
Ηλικία : 53
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤετ Φεβ 14, 2018 6:44 pm

Λόγω της ημέρας. Ό,τι καλύτερο μας έχει δώσει η Ιγκαράσι απ' αυτό το ζευγάρι. Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 930789

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Stroki11
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 15, 2018 12:33 pm

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 930789 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 41307 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103

Και ο Άλμπερτ δεν έχει ξαναβρει τη μνήμη του εκεί. Κατά τη γνώμη μου δε λετιουργεί πατρικά που έχω διαβάσει σε κάτι χαζά μηνύματα αλλά ερωτικά σεβόμενος όμως τον πρόσφατο χωρισμό και την ανάγκη της Κάντυ να πενθήσει τη χαμένη της σ' χέση.

Αχ ρε Ιγκαράζι τι μας έκανες; Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marg
Candy Fan
Candy Fan
marg


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 45
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 27/11/2012

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 15, 2018 9:04 pm

Καλησπέρα κορίτσια μου, καρναβαλικούς χαιρετισμούς από την όμορφη Πάτρα, ευχές για ένα πολύ όμορφο τριήμερο σε όλη την υπέροχη παρέα του φόρουμ.



Ουρανία μου νομίζω πως έχει βρει την μνήμη του ο Άλμπερτ σε αυτή τη φώτο.
fay μου έβαλες μια φώτο που ο τερροκοσμος προσπερνάει πολύ γρήγορα, σαν να μην έχει μεγάλη σημασία, κ όμως έχει τεράστια σημασία γιατί φαίνεται οτι κάποια συναισθήματα άλλαξαν κ φανερώνονται. Άλλωστε τα συναισθήματα δεν φανερώνονται μόνο με λόγια, υπαρχουν κ άλλοι τρόποι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤρι Φεβ 20, 2018 10:11 am

Δεν το θυμάμαι Μάργκυ μου αυτό scratch  μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει επίσημα;  scratch

Είναι φορές που η γλώσσα του σώματος λέει πολλά περισσότερα από εκείνη του στόματος. Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103
και σε αυτή την εικόνα η στάση του Άλμπερτ λέει περισσότερα από χίλια λόγια.

Κορίτσια καλή σαρακοστή σας εύχομαι!

Εχτές ξεχαστήκαμε στα κούλουμα fly a kite η μικρή με τον μπαμπά της ξεσάλωσαν και σήμερα δεν είχε ξυπνημό. ως συνήθως, εμένα με θυμήθηκαν όταν έπρεπε να μαζευτούν όλα. Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 310719
Πως τα περάσατε παιδιά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤρι Φεβ 20, 2018 1:03 pm

Uranya έγραψε:
Δεν το θυμάμαι Μάργκυ μου αυτό scratch  μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει επίσημα;  scratch

Είναι φορές που η γλώσσα του σώματος λέει πολλά περισσότερα από εκείνη του στόματος. Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103
και σε αυτή την εικόνα η στάση του Άλμπερτ λέει περισσότερα από χίλια λόγια.
...  

Ο Άλμπερτ έχει μόλις ξαναβρεί τη μνήμη του... ξέρει ποιός είναι και τί σημαίνει η Κάντυ για εκείνον!

Ίσως και αυτός να είναι ο λόγος που δεν προχωράει παραπάνω... Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 35868  η σχέση κηδεμόνα - θετής κόρης
Σπόιλερ:
λειτουργεί αποτρεπτικά.
Όμως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, αυτός είναι και ο λόγος που  η παραπάνω εικόνα είναι τόσο όμορφη... οι αναγνώστες δε γνωρίζουν ότι ο Άλμπερτ είναι και ο μεγάλος θείος ούτε πως τη δεδομένη στιγμή παλεύουν μέσα του τόσες δυνάμεις : εκείνη του ερωτευμένου απέναντι στο καθήκον ως κηδεμόνας αλλά και ως φίλος του Τέρρυ. Φτάνει μέχρι το "τόσο-όσο" σημείο... Φοβερή σκηνή!  Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 41307


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Τρι Φεβ 20, 2018 3:59 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΤετ Φεβ 21, 2018 2:13 pm

είχε δίκιο η Μάγκυ τελικά και εγώ λάθος αλλά καλύτερα έτσι! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marg
Candy Fan
Candy Fan
marg


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 45
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 27/11/2012

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΚυρ Φεβ 25, 2018 11:19 pm

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Θα ήθελα να γράψω την γνώμη μου πάνω σε αυτή τη φώτο, θα προσπαθήσω να μη γράψω πολλά γιατί το θέμα εδώ είναι χαιρετούρες.
Η συγκεκριμένη φώτο είναι πολύ έντονη κ γεμάτη συναισθήματα, τα συναισθήματα του Άλμπερτ. Γνωρίζουμε οτι όσο είχε αμνησία ο Άλμπερτ λίγο πριν συνέλθει από την αμνησία η ανησυχία του ήταν αν θα μπορούσε να μείνει η καντυ κοντά του όταν αυτός θα είχε πια αναρρώσει, όταν συνέρχεται σκέφτεται ξαπλωμένος στο γρασίδι οτι το πρώτο πράγμα που του ήρθε στο μυαλό όταν βρήκε την μνήμη του είναι η καντυ, κ πριν ξεκινήσει να πάει στο σπίτι κ να βρει την καντυ ράκος, δλδ πριν απο αυτή τη σκηνή, ο Άλμπερτ πάλι σκέφτεται το αν θα μείνει κοντά του η Καντυ δλδ η ανησυχία του όσο δεν είχε τη μνήμη του συνεχίζει να υπάρχει κ μετά την ανάρρωσή του. Ο Άλμπερτ δε σκέφτεται ως θετός γονιός, γιατί τι το πιο φυσιολογικό να μείνουν μαζί ο θετός γονιός με τη θετή κόρη? Δε θα υπήρχε ούτε το πρόβλημα του κουτσομπολιού των γειτόνων τους.  Ούτε ως φίλος το σκέφτεται, γιατί θα μπορούσε ως φίλοι να την βλέπει καθημερινά, να μαγειρεύουν να λένε τα νέα τους, τι το πιο φυσιολογικό να περνάς την ώρα σου με έναν αγαπημένο φίλο, δλδ θα μπορούσαν να κάνουν όλα όσα έκαναν όσο συγκατοικούσαν η μόνη διαφορά θα ήταν μόνο οτι δε θα μπορούσαν να κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο. Αυτό λοιπόν αποδεικνύει οτι τα συναισθήματα του Άλμπερτ είναι τελείως διαφορετικά απο τα συναισθήματα θετού γονιού ή φίλου, είναι ερωτευμένος.

Πρωταρχικός, πιστεύω, αποτρεπτικός παράγοντας να μη προχωρήσει παραπάνω ο Άλμπερτ είναι οτι η Κάντυ κλαίει για τον Τέρρυ, ο Άλμπερτ δε θα εκμεταλλευόταν ποτέ την Καντυ σε μια τόσο ευάλωτη κατάσταση, υπαρχουν πολλά συναισθήματα που παλεύουν μέσα του όπως είπε η Alde, όμως πιστεύω οτι τα ισχυρά αντικίνητρα δεν είναι οτι είναι κηδεμόνας της αλλά οτι η καντυ είναι πολύ πληγωμένη κ σε πολύ ευάλωτη θέση κ αν προχωρούσε παραπάνω ο Άλμπερτ θα την εκμεταλλεύονταν προς ικανοποίηση των συναισθημάτων του κ των πόθων του, κ αυτός δε θα ήταν ο Άλμπερτ μας.
Θα ήθελα να γράψω κ άλλα αλλά δε θέλω να γράψω σεντόνι, ωστόσο alde μου νομίζω το σχόλιό σου θα μπορούσε να ξεκινήσει μια πολύ ωραία συζήτηση ανάλυσης αυτής της εικόνας.

Καλό βράδυ Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΔευ Φεβ 26, 2018 9:38 am

Μάργκη  μου respect! Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 48364 Very Happy Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 509524 Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 951845  Συμφωνώ απολυτα μαζί σου με όσα έγραψες παραπάνω. Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5103  Μέχρι προτινος το θυμόμουν ότι ο Άλμπερτ δεν έχει βρει τη μνήμη του αλλά αντιδράει έτσι (λίγο προτού τη φιλήσει δλδ) φανερά ερωτευμένος και απόλυτα σεβόμενος την ανάγκη της μικρής να πενθήσει τη σχέση της. Όμως το γεγονός πως την έχει ήδη βρει (τη μνήμη του) ενισχύει την παραπάνω point of view. Τι θα τον πείραζε άλλωστε να μείνει μαζί της ακόμη και αν έπρεπε να αναλάβει επίσημα τις επιχειρήσεις των Άρντλεϋ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aldebaran στις Δευ Φεβ 26, 2018 12:40 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2018 10:11 am

Και αναρωτιόμουν πότε απάντησα εγώ σ΄αυτό το θέμα Razz  

Γιατί όμως θυμάμαι πως υπήρχαν και άλλες απαντήσεις;

Άλντε; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια εικόνα χίλιες λέξεις...   Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Icon_minitimeΔευ Μαρ 12, 2018 2:30 pm

Uranya έγραψε:
Και αναρωτιόμουν πότε απάντησα εγώ σ΄αυτό το θέμα Razz  

Γιατί όμως θυμάμαι πως υπήρχαν και άλλες απαντήσεις;

Άλν΄τε; scratch

Νομίζω, τις μετέφερα όλες τις σχετικές απαντήσεις... σε κάθε περίπτωση, θα το ξαναδώ Μια εικόνα χίλιες λέξεις... 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια εικόνα χίλιες λέξεις...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: