Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Παραλληλισμοί και παραλήρημα...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παραλληλισμοί και παραλήρημα...   Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΠαρ Φεβ 07, 2014 10:30 pm

Δουλειά δεν είχα, απόκτησα μία...

Έβλεπα στην τιβι μιά νέα διαφήμιση για προϊόντα σταθερής τηλεφωνίας... ξέρετε... εκείνη με τον υπαίθριο γάμο όπου λίγο προτού δοθούν οι όρκοι αγάπης έρχεται ο καβαλάρης όνειρο κάθε γυναίκας και προσπαθεί να διαλύσει το γάμο.

Προτού ξετυλίξω το μικρό κουβάρι της σκέψης μου  rabbit θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας... σας πάει πουθενά το μυαλό;;;   Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλληλισμοί και παραλήρημα...   Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΠαρ Φεβ 07, 2014 11:30 pm

Χαχαχαχα Alde!! Δεν ξέρω τι σκέφτεσαι εσύ, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει ΕΝΑΣ και μόνο άντρας που να αποτελεί το όνειρο κάθε γυναίκας. Ο τέλειος άνδρας είναι διαφορετικός για την κάθε μια μας. 
Προσπαθώ να κάνω ένα συνειρμό που να αφορά την Κάντυ, αλλά δεν μου κάθεται κάτι αυτή τη στιγμή και είμαι πολύ κουρασμένη για να σκεφτώ περισσότερο.
Εν πάσει περιπτώσει, εγώ μόλις είδα την εν λόγω διαφήμιση που λες, θυμήθηκα μια παλιότερη με διαφορετική εξέλιξη (και περισσότερο αναμενόμενη βέβαια). 
Διαφήμιση του Cutty Sark υπό τους ήχους του Follow Your Heart και την συγκλονιστική φωνή της Λίας Βίσση.

Για να είμαι ειλικρινής (αν και δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι ξανθοί άντρες), αυτός.... σε ένα πειρασμό θα με έβαζε.... (Και δύο μπορώ να πω!)
 Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 930789  Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 930789  Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 930789  Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 930789  Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραλληλισμοί και παραλήρημα...   Παραλληλισμοί και παραλήρημα... Icon_minitimeΠαρ Φεβ 14, 2014 7:43 pm

Xα χα χα ...  Laughing να και ένας άντρας για τον οποίο συμφωνούμε...  Smile   (αν και... εδώ που τα γράφουμε, το να διαφωνούμε για το ποιά νερομπογιά είναι ομορφότερη, είναι κομματάκι ανησυχητικό...  jocolor )

Απλά... σκεφτόμουν το τέλος που έδωσε  η Μιζούκι για το οποίο κάποιοι χάρηκαν ιδιαιτέρως...

... και αναρωτιόμουν το εξής: πέρα από νερομπογιές και ανύπαρκτους χαρακτήρες, ποιά γυναίκα δυναμική, όπως η Κάντυ, θα "έκλεινε" την πόρτα στην αγάπη και θα μαράζωνε μόνη της εγκαταλείποντας τα εγκόσμια περιμένοντας πότε και αν ο -κάποτε- καλός της θα την ξαναθυμόταν;;;   Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 35868 

Αλλά, ακόμη και στην περίπτωση που η Κάντυ τελικά παντρευόταν τον Άλμπερτ, όχι από έρωτα όπως υποστηρίζουν οι αλμπερτικές, αλλά σαν επιστέγασμα μια βαθιάς φιλίας, η -δειλή- παρουσία του Τέρρυ (που έχει ταυτιστεί με τον ανολοκλήρωτο έρωτα) μέσα από ένα γράμμα, χρόοοονια μετά, θα ήταν ικανή να την κάνει να αναθεωρήσει τη μέχρι τότε ζωή της, να γκρεμίσει όσα είχε χτίσει στο μεταξύ με τον Άλμπερτ και να ζήσει τελικά τον έρωτα (λέμε τώρα) κοντά στον Τέρρυ ;;;

Τελικά... ποιόν επιλέγουμε στη ζωή μας;;; Αυτόν που μας συμπαραστέκεται σε κάθε δύσκολη αλλά και όμορφη στιγμή, ή εκείνον που χρόοοοονιαα πριν ερωτευτήκαμε και πλέον δε μας συνδέουν παρά μόνο αναμνήσεις;;; Παραλληλισμοί και παραλήρημα... 35868
Τι είναι δλδ ποιό δυνατό;;; ένα μακρινό, σχεδόν ξεχασμένο, συναίσθημα ή η πραγματικότητα που βιώνεις καθημερινά;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παραλληλισμοί και παραλήρημα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Artwork / Merchandise-
Μετάβαση σε: