Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime

Πήγαινε κάτω 
+11
stavroylaki
titika
arwyn-t
domniki
ariel
tania
TZENHG13
ntalia
libra
nansecrets
ΜΙΜΙ
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 10:10 am

Μια αλλη φράση που με παρηγορεί πάρα πολύ όταν την σκέφτομαι είναι: Οι άνθρωποι πεθαίνουν αλλά η θύμηση τους μένει για πάντα ζωντανή flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 11:09 am

libra έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
domniki έγραψε:
Στο τρενο ενω γυριζει απο την Νεα Υορκη η Καντυ σκεφτεται:
"Τα ονειρα εμειναν μονο ονειρα"

Ειναι κατι που σκεφτομαι συχνα στη ζωη μου.



Πράγματι δυστυχώς και σε μένα τα πιο πολλά όνειρα έχουν μείνει μόνο όνειρα!! Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 310719

γι'αυτό δεν τα λένε όνειρα άλλωστε;
αυτά που έχουν ελπίδες πραγματοποίησης τα αποκαλούμε σχέδια. τα υπόλοιπα είναι γλυκά και τρυφερά και όμορφα όνειρα που μένουν πάντα στη σφαίρα του ονείρου.

Οχι Libra, το ονειρο που εχασε η Καντυ φευγοντας απο την Νεα Υορκη δεν ανηκε στην κατηγορια που αναφερεσαι. Σε τετοια ονειρα αναφερομαι κ'εγω, σαν αυτο που εμεινε απραγματοποιητο για την Καντυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 12:08 pm

domniki έγραψε:
libra έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
domniki έγραψε:
Στο τρενο ενω γυριζει απο την Νεα Υορκη η Καντυ σκεφτεται:
"Τα ονειρα εμειναν μονο ονειρα"

Ειναι κατι που σκεφτομαι συχνα στη ζωη μου.



Πράγματι δυστυχώς και σε μένα τα πιο πολλά όνειρα έχουν μείνει μόνο όνειρα!! Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 310719

γι'αυτό δεν τα λένε όνειρα άλλωστε;
αυτά που έχουν ελπίδες πραγματοποίησης τα αποκαλούμε σχέδια. τα υπόλοιπα είναι γλυκά και τρυφερά και όμορφα όνειρα που μένουν πάντα στη σφαίρα του ονείρου.

Οχι Libra, το ονειρο που εχασε η Καντυ φευγοντας απο την Νεα Υορκη δεν ανηκε στην κατηγορια που αναφερεσαι. Σε τετοια ονειρα αναφερομαι κ'εγω, σαν αυτο που εμεινε απραγματοποιητο για την Καντυ.

Απραγματοποίητο έμεινε στη νουβέλα της Mizouki γιατί σ' αυτό το φόρουμ μια χαρά της το πραγματοποήσαμε το όνειρο...

τι καλές νεράϊδες που είμαστε... lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 12:47 pm

Αλμπερτ: "Π..ποια εισαι;.... Γιατι με φωναζεις συνεχεια μ'αυτο το ονομα;" :pale:

Καντυ: "Μη φευγεις!!!..... Τωρα ειναι η δικη μου σειρα, Αλμπερτ, η δικη μου!... Σε παρακαλω, ασε με, ασε με να σε βοηθησω! Μονο ετσι θα μπορεσω να σου ξεπληρωσω λιγη απο την καλοσυνη που μου εδειξες!" Sad cheers

Αλμπερτ: "Βρηκα τη μνημη μου για να χασω εσενα..." Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145

Αλμπερτ: -δεν θυμαμαι πού, ανιμε ή μανγκα, το διαβασα σε αγγλικη βερζιον- "Find your own path in life / Βρες το δικο σου δρομο στη ζωη."

I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 12:51 pm

arwyn-t έγραψε:

Αλμπερτ: "Βρηκα τη μνημη μου για να χασω εσενα..." Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145


λίγο βάρβαρο αυτό αν το καλοσκεφτείς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 1:00 pm

arwyn-t έγραψε:
Αλμπερτ: "Π..ποια εισαι;.... Γιατι με φωναζεις συνεχεια μ'αυτο το ονομα;" :pale:

Καντυ: "Μη φευγεις!!!..... Τωρα ειναι η δικη μου σειρα, Αλμπερτ, η δικη μου!... Σε παρακαλω, ασε με, ασε με να σε βοηθησω! Μονο ετσι θα μπορεσω να σου ξεπληρωσω λιγη απο την καλοσυνη που μου εδειξες!" Sad cheers

Αλμπερτ: "Βρηκα τη μνημη μου για να χασω εσενα..." Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145

Αλμπερτ: -δεν θυμαμαι πού, ανιμε ή μανγκα, το διαβασα σε αγγλικη βερζιον- "Find your own path in life / Βρες το δικο σου δρομο στη ζωη."

I love you

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 20, 2010 1:20 pm

καλά πολύ μελαγχολια σήμερα!!! Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 21, 2010 12:10 am

libra έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
domniki έγραψε:
Στο τρενο ενω γυριζει απο την Νεα Υορκη η Καντυ σκεφτεται:
"Τα ονειρα εμειναν μονο ονειρα"

Ειναι κατι που σκεφτομαι συχνα στη ζωη μου.



Πράγματι δυστυχώς και σε μένα τα πιο πολλά όνειρα έχουν μείνει μόνο όνειρα!! Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 310719

γι'αυτό δεν τα λένε όνειρα άλλωστε;
αυτά που έχουν ελπίδες πραγματοποίησης τα αποκαλούμε σχέδια. τα υπόλοιπα είναι γλυκά και τρυφερά και όμορφα όνειρα που μένουν πάντα στη σφαίρα του ονείρου.

δυστυχως θα συμφωνησω... Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 21, 2010 12:11 am

TZENHG13 έγραψε:
arwyn-t έγραψε:
Αλμπερτ: "Π..ποια εισαι;.... Γιατι με φωναζεις συνεχεια μ'αυτο το ονομα;" :pale:

Καντυ: "Μη φευγεις!!!..... Τωρα ειναι η δικη μου σειρα, Αλμπερτ, η δικη μου!... Σε παρακαλω, ασε με, ασε με να σε βοηθησω! Μονο ετσι θα μπορεσω να σου ξεπληρωσω λιγη απο την καλοσυνη που μου εδειξες!" Sad cheers

Αλμπερτ: "Βρηκα τη μνημη μου για να χασω εσενα..." Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145

Αλμπερτ: -δεν θυμαμαι πού, ανιμε ή μανγκα, το διαβασα σε αγγλικη βερζιον- "Find your own path in life / Βρες το δικο σου δρομο στη ζωη."

I love you

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 7:29 pm

libra έγραψε:
Για το manga επί του προχείρου θα σου απαντήσω ότι η φράση που με συμάδεψε και που πάντα με κεντρίζει είναι η φράση του παππούλη στο λιμάνι που τη βλέπει να κλαίει βλέποντας το καράβι του Τέρρυ να φεύγει:
Ανατέλει ο ήλιος! Κοίτα πως λάμπουν οι αχτίδες πάνω στη θάλασσα... Κοριτσάκι, στη ζωή υπάρχουν συναντήσεις και αποχωρισμοί... Αν ζήσουμε αρκετά κάποτε ξανασυναντιόμαστε...

Συγκλονιστικη φραση με ανατριχιασε...Εγω θυμαμαι μια απο το anime,που με στοιχειωσε μαζι με ολοκληρη τη σκηνη απο 7 χρονων που το πρωτοειδα.

Οταν ο ΤΕΡΡΥ την ανεβαζει με το ζορι στο αλογο η ΚΑΝΤΥ εχει γατζωθει πανω του εχει κρυψει το προσωπο της κ κλαιει με απογνωση καθως αναμετραται με τη θυμηση του ΑΝΤΟΝΥ.Ο ΤΕΡΡΥ συνεχιζει να καλπαζει με το αλογο κ της λεει με στεντορεια φωνη

"Ανοιξε τα ματια σου,ΚΑΝΤΥ.Κοιτα γυρω σου.Ξεχνα το παρελθον!!!Κοιτα μπροστα!Μονο μπροστα!Η ζωη ειναι δικη μας!Μας ανηκει,ΚΑΝΤΥ!Μας ανηκει!....Ο ΑΝΤΟΝΥ πεθανε -ΕΜΕΙΣ ομως ΖΟΥΜΕ.Πρεπει να ζησουμε ,οπως τα δεντρα κ το γρασιδι αυτου του δασους.Δειξε την αγαπη της καρδιας σου σε αυτο εδω το δασος........


Βαλσαμο αυτα τα λογια-ο,τι πρεπει για οσους επιμενουν να μενουν κολλημενοι στην αρνηση κ στη ματαιοπονια μη αναστρεψιμων καταστασεων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 9:56 pm

titika έγραψε:
libra έγραψε:
Για το manga επί του προχείρου θα σου απαντήσω ότι η φράση που με συμάδεψε και που πάντα με κεντρίζει είναι η φράση του παππούλη στο λιμάνι που τη βλέπει να κλαίει βλέποντας το καράβι του Τέρρυ να φεύγει:
Ανατέλει ο ήλιος! Κοίτα πως λάμπουν οι αχτίδες πάνω στη θάλασσα... Κοριτσάκι, στη ζωή υπάρχουν συναντήσεις και αποχωρισμοί... Αν ζήσουμε αρκετά κάποτε ξανασυναντιόμαστε...

Συγκλονιστικη φραση με ανατριχιασε...Εγω θυμαμαι μια απο το anime,που με στοιχειωσε μαζι με ολοκληρη τη σκηνη απο 7 χρονων που το πρωτοειδα.

Οταν ο ΤΕΡΡΥ την ανεβαζει με το ζορι στο αλογο η ΚΑΝΤΥ εχει γατζωθει πανω του εχει κρυψει το προσωπο της κ κλαιει με απογνωση καθως αναμετραται με τη θυμηση του ΑΝΤΟΝΥ.Ο ΤΕΡΡΥ συνεχιζει να καλπαζει με το αλογο κ της λεει με στεντορεια φωνη

"Ανοιξε τα ματια σου,ΚΑΝΤΥ.Κοιτα γυρω σου.Ξεχνα το παρελθον!!!Κοιτα μπροστα!Μονο μπροστα!Η ζωη ειναι δικη μας!Μας ανηκει,ΚΑΝΤΥ!Μας ανηκει!....Ο ΑΝΤΟΝΥ πεθανε -ΕΜΕΙΣ ομως ΖΟΥΜΕ.Πρεπει να ζησουμε ,οπως τα δεντρα κ το γρασιδι αυτου του δασους.Δειξε την αγαπη της καρδιας σου σε αυτο εδω το δασος........


Βαλσαμο αυτα τα λογια-ο,τι πρεπει για οσους επιμενουν να μενουν κολλημενοι στην αρνηση κ στη ματαιοπονια μη αναστρεψιμων καταστασεων.

ποσο θα συμφωνησω μαζι σου...καθημερινα ακουω παρομοια λογια απ'τον δικο μου...
οπως εχω πει σοβαροτητα στο φουλ... Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 36501
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 13, 2011 10:46 pm

εμενα η φράση που μου εμεινε ειναι αυτη που ελεγε η καντυ ενώ ηταν στην αγκαλια του τερυ

κλαει....ο τερυ κλαιει...αχ θεε μου τι σκληρο που ειναι να αποχωριζεσαι καποιον....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΩ ΔΥΝΑΤΗ ΤΩΡΑ......ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ

αυτα τα λογια οποτε ακουω την λεξη καντυ καντυ μου ερχονται στο νου μαζι με τον σπαραχτικο ΑΝΤΟΝΥΥΥΥ της καντυ οταν βλεπει τον αγαπημενο της να πεθαινει... παλιομιζουκιιιιιιι τι μας εκανεςςςςς Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 385145 candy sad candy sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
sissy vivalle
Newbie
Newbie
sissy vivalle


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Επάγγελμα : φοιτητρια νοσηλευτικης
Αγαπημένος χαρακτήρας : καντυ-στιαρτ
Registration date : 24/08/2011

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25, 2011 3:40 am

titika έγραψε:
libra έγραψε:
Για το manga επί του προχείρου θα σου απαντήσω ότι η φράση που με συμάδεψε και που πάντα με κεντρίζει είναι η φράση του παππούλη στο λιμάνι που τη βλέπει να κλαίει βλέποντας το καράβι του Τέρρυ να φεύγει:
Ανατέλει ο ήλιος! Κοίτα πως λάμπουν οι αχτίδες πάνω στη θάλασσα... Κοριτσάκι, στη ζωή υπάρχουν συναντήσεις και αποχωρισμοί... Αν ζήσουμε αρκετά κάποτε ξανασυναντιόμαστε...

Συγκλονιστικη φραση με ανατριχιασε...Εγω θυμαμαι μια απο το anime,που με στοιχειωσε μαζι με ολοκληρη τη σκηνη απο 7 χρονων που το πρωτοειδα.

Οταν ο ΤΕΡΡΥ την ανεβαζει με το ζορι στο αλογο η ΚΑΝΤΥ εχει γατζωθει πανω του εχει κρυψει το προσωπο της κ κλαιει με απογνωση καθως αναμετραται με τη θυμηση του ΑΝΤΟΝΥ.Ο ΤΕΡΡΥ συνεχιζει να καλπαζει με το αλογο κ της λεει με στεντορεια φωνη

"Ανοιξε τα ματια σου,ΚΑΝΤΥ.Κοιτα γυρω σου.Ξεχνα το παρελθον!!!Κοιτα μπροστα!Μονο μπροστα!Η ζωη ειναι δικη μας!Μας ανηκει,ΚΑΝΤΥ!Μας ανηκει!....Ο ΑΝΤΟΝΥ πεθανε -ΕΜΕΙΣ ομως ΖΟΥΜΕ.Πρεπει να ζησουμε ,οπως τα δεντρα κ το γρασιδι αυτου του δασους.Δειξε την αγαπη της καρδιας σου σε αυτο εδω το δασος........


Βαλσαμο αυτα τα λογια-ο,τι πρεπει για οσους επιμενουν να μενουν κολλημενοι στην αρνηση κ στη ματαιοπονια μη αναστρεψιμων καταστασεων.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26, 2011 12:29 am

Μήπως αυτη την ενοτητα να την ονομασουμε "ΚΛΑΨΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ"....

έχει και αισιοδοξα μηνύματα η Κάντυ !

Για αυτο Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula73
Candy Fan
Candy Fan
voula73


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ηλικία : 50
Τόπος : Σε εναν δικο μου κοσμο!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ!!!!
Registration date : 14/07/2013

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 19, 2013 10:44 am

Η φραση που με σημαδεψε απο την πρωτη φορα που ειδα την Καντυ και με ακολουθουσε συνεχεια ηταν αυτη που της ειχε πει ο πριγκηπας στο λοφο.<Κοριτσακι εισαι πιο ωραια οταν γελας παρα οταν κλαις!>Αυτη η φραση μου εδινε παντα θαρρος οταν αντιμετωπιζα δυσκολιες και ειχε χαραχτει βαθεια μεσα μου.Επισης αυτο που της ειπε πολυ αργοτερα ο Αλμπερτ οτι απο δω και περα θα μοιραζονται τα παντα τις χαρες και τις λυπες!Μεγαλωνοντας αναζητουσα καποιον να μου πει παρομοια λογιαconfused confused Οχι οτι τον βρηκα Sad Sad αλλα λεμε τωρα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime   Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 26, 2018 4:25 pm

Candy, sharing is a good thing... would you also  share your problems with me, Candy? Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 930789  Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 5103

Και αν δεν είναι αυτό απόδειξη έρωτα, τότε τι;  Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 930789  Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime - Σελίδα 2 205570 Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φράσεις που μας έμειναν στο manga η στο anime
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Η πιο αστεια στιγμη σε anime και manga!!!!
» Σκηνές που μας έμειναν
»  Ν. Κορεατικη Σειρα κ μια ομορφη anime ταινια!!!!
» Anime πραγματάκια
» Anime και γενέθλια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: