Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Όμορφοι ως παρουσίες

Πήγαινε κάτω 
+12
akaliakoukou
titika
domniki
libra
Aldebaran
EYH
ariathniM
ariel
ΜΙΜΙ
liana
arwyn-t
Λορένα
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24, 2010 6:54 pm

Υπαρχει μια διαφωνια, ως προς το που εγιναν τα πιο ομορφα σκιτσα, στο anime ή στο manga. Προσωπικη μου αποψη ειναι στο manga αλλα τεσπα.

Εδω θα ηθελα (αν ειναι δυνατον) να αναφερουμε/περιγραψουμε (και με εικονες αν γινεται), που ο καθενας ηταν ο πιο ομορφος.

Πχ την καντυ, πολυ ομορφη την ειδα, οταν την υιοθετησαν οι Αντλει και δοθηκε το πρωτο τραπεζι με τους Ραγκαν (εκει που εμειναν αφωνοι ολοι και ζηλεψε η Ελιζα το φορεμα της. Και μιλω για το manga.
Αλλες σκηνες με φορεματα δεν θυμαμαι. Ουτε καν εκεινες οταν πηγε να δει την παρασταση του Τερρυ (και τις δυο φορες) δεν φορουσε ουτε ομορφο φορεμα, ουτε και η ιδια ηταν ιδιαιτερα ομορφη.

Γενικα με τα ρουχα ειχα ενα θεμα, δυσκολα μου αρεσε καποιο.

Για τον Αντονυ, Τερρυ και Αλμπερτ, υπαρχουν πολλες στιγμες. Ο Αλμπερτ ειναι πολυ ομορφος και στο anime οταν λαμπουν τα γαλανα του ματια σε μια σκηνη την εποχη που εχει αμνησια (ακριβως δεν θυμαμαι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24, 2010 9:06 pm

Λορένα έγραψε:
Υπαρχει μια διαφωνια, ως προς το που εγιναν τα πιο ομορφα σκιτσα, στο anime ή στο manga. Προσωπικη μου αποψη ειναι στο manga αλλα τεσπα.

Γενικα με τα ρουχα ειχα ενα θεμα, δυσκολα μου αρεσε καποιο.

Ο Αλμπερτ ειναι πολυ ομορφος και στο anime οταν λαμπουν τα γαλανα του ματια σε μια σκηνη την εποχη που εχει αμνησια (ακριβως δεν θυμαμαι).

Πολυ ωραιο θεμα, Λορενα! cheers cheers cheers

Χμ..... Αλλη η πενα της Ιγκαρασι, αλλη της ΤΟΕΙ. Η πρωτη στο αυθεντικο ειναι ασπρομαυρη, η δευτερη εγχρωμη. Αλλα σκιτσα της Ιγκαρασι σκιζουνε, αλλες φορες η ΤΟΕΙ εχει το πλεονεκτημα.

Τα ρουχα ειναι ενα κουλουβαχατο, τα αγνοω τελειως κι εγω.

Οσο για τον Αλμπερτ, η αληθεια ειναι οτι τον ερωτευτηκα απο την ΤΟΕΙ, ναι, εκεινα τα γαλανα ματια στο νοσοκομειο με σημαδεψαν!

Λοιπον...

Αλμπερτ στο νοσοκομειο αλα ΤΟΕΙ > Αλμπερτ στο νοσοκομειο αλα Ιγκαρασι

σε ολες τις σκηνες, μεχρι και που τον βρισκει η Καντυ στο παρκο. Η Ιγκαρασι δεν ξερω, δεν μου αρεσει το πώς εχει δωσει τα μαλλια του και φυσικα με το ασπρομαυρο δεν απολαμβανουμε τα υπεροχα ματακια του!

Αντιθετως... προτιμω περισσοτερο τον Αντονυ της Ιγκαρασι απο τον Αντονυ της ΤΟΕΙ. Η Ιγκαρασι του εδωσε γλύκα, αλλα του εδωσε και εναν δυναμισμό στο βλεμμα που δεν πετυχε η ΤΟΕΙ.

Για να επιστρεψω στον Αλμπερτ, στο μονο σημειο που ειμαι διχασμενη ειναι στο θεμα κοντο ή μακρι μαλλι. Στην ΤΟΕΙ δεν το κουρευει, στην Ιγκαρασι το κουρευει. Και οι δυο βερζιον ειναι ωραιες, με τοσο την ΤΟΕΙ οσο και την Ιγκαρασι να δινουνε τα ρεστα τους. Πιστευω οτι η ΤΟΕΙ δεν τον κουρεψε γιατι θα της εβγαινε παρα πολυ να μοιαζει με τον Αντονυ. Η Ιγκαρασι καταφερε με ωριμες πινελιες να το αποφυγει αυτο.

Η Καντυ... γενικα ειναι πιο γλυκια και εκφραστικη στο μανγκα.

Οσο για τον Τερρυ, βρισκω οτι η ΤΟΕΙ δεν πετυχε τις πινελιες της Ιγκαρασι και μανγκα με ανιμε διαφερουνε σημαντικα. Απο κει και περα, οι τερρυκιες να μας πουνε ποιον προτιμανε, εγω δεν μπορω να εκφρερω γνωμη.




flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24, 2010 10:08 pm

Λοιπον εμενα ο Τερρυ μου αρεσει πιο πολυ στην ΤΟΕΙ παρα στο manga ο Αλμπερτ στην ΤΟΕΙ ειναι ολα τα λεφτα στη σκηνη στο νοσοκομειο που για πρωτη φορα βλεπουμε τα γαλανα του ματια γενικος ομως μου αρεσει πιο πολυ στο manga και ιδιαιτερα οταν του κουρεψαν τα μαλλια η Καντυ μου αρεσει πιο πολυ στο manga και στην σηνη που την εχουν υιοθετησει οι Αντλει και καλουν σε δειπνο τους υπολοιπους συγγενεις για να την γνωρισουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24, 2010 11:51 pm

Εγω γενικά δεν έχω και πολύ καλή σχέση με το manga γιατί δεν έχω και πάρα πολλά τεύχη! Ομολογώ όμως οτι όλοι οι ήρωες έχουν το κάτι διαφορετικό και ωραίο στο manga ειδικά ο Άλμπερτ μου αρέσει πάρα πολύ! Μου θυμίζει τον Άντονυ και πιστεύω πως κάπως έτσι θα ήταν αν ζούσε και μεγάλωνε. Η κάντυ επίσης μου αρέσει πιο πολύ στο manga. Τον Τέρρυ όμως τον προτιμώ στο anime! Γενικώς είμαι λίγο μπερδεμένη γιατί στο anime γνώρισα την κάντυ σαν καρτούν και μου αρέσει πιο πολύ μου φαίνεται πιο οικείο, αλλά αντικειμενικά πιστεύω οτι τα σκίτσα της Ιγκαράσι είναι φοβερά!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 1:21 am

Χωρις αμφιβολια ολοι οι χαρακτηρες στο μανγκα ήταν πολυ καλυτεροι! Γι μενα η πενα της Ιγκαρατσι δεν συγκρινεται. Η Κάντυ ήταν πανέμορφη στο τραπεζι που περιγραφετε, αλλα θυμηθητε την και σαν Ιουλιεττα... το φορεμα καταπληκτικο και μετα με την μαυρη περουκα εδειχνε πολυ δεσποινιδουλα, ολο χαρη και αρχοντια. Οσο για τον Τερρυ τι να πω; Με την Ιγκαρατσι εχουμε γεννηθει την ίδια μερα 25/8 (οχι του ιδιου χρονου ευτυχως lol! ) και θεωρουμε και οι δυο το ωραιοτερο σκιτσο του μανγκα τον Τερρυ. Η ιδια ειχε δηλώσει ποσο την είχε παιδεψει ο σχεδιασμός του και οτι ήταν το καμαρι της. Οταν μιλαει η σκιτσογραφος τι να πουμε εμεις; Απλα να παρατηρήσω οτι ήταν υπεροχος απο την πρωτη σκηνη που τον είδαμε δακρυσμενο στο πλοιο και το σκιτσο κορυφωθηκε στο τελος του Ροκσταουν, με εναν Τερρυ πιωμενο, θλιμενο με τα μαλλια δεμενα και το τσιγαρο στο χερι... Αχχχχχ σ' αυτα τα χαλια και τοσο κουκλος πως γινεται; Όμορφοι ως παρουσίες 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 9:54 am

ariel έγραψε:
θυμηθητε την και σαν Ιουλιεττα... το φορεμα καταπληκτικο και μετα με την μαυρη περουκα εδειχνε πολυ δεσποινιδουλα, ολο χαρη και αρχοντια.

Αν το πιστευεις πως οταν την πρωτοειδα εκει (μικρη που ημουν) δεν την γνωρισα. Ηταν απιστευτα ομορφη με το μαυρο μαλλι σε πλεξιδα, και το φορεμα εδειχνε πολυ ομορφο.

Στην Καντυ επισης,δεν μου αρεσε ενα παλτο που φοραγε την εποχη που χωρισε με τον Τερρυ.

Η Αννυ ηταν πολυ ομορφη και ολα σχεδον τα ρουχα της πηγαιναν.

Η Σουζανα ειναι πολυ ομορφη, πριν το ατυχημα. Μετα.. της κανουν δυο κοτσιδακια στα μαλλια και χανει ολη της θυλυκοτητα και την ομορφια. Την μηδενιζει σχεδον.

Ο Αρτσι ειναι ασυγκριτα ομορφος στο manga, και ειδικα στην σκηνη στο κολλεγιο στην εκρηξη ζηλιας του στην καντυ (και πριν το ξεσπασμα της Αννυ), και καθολου μα καθολου στο anime και ειδικα μετα το κολεγιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 11:09 am

θυμηθητε και τον Στηαρτ στο χορο οταν του επεσαν τα γυαλια δεν ηταν πιο ομορφος χωρις αυτα? φανηναν τα μεγαλα του ματια που τα εκρυβαν κατω απο αυτα τα γυαλια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 8:33 am

[; Απλα να παρατηρήσω οτι ήταν υπεροχος απο την πρωτη σκηνη που τον είδαμε δακρυσμενο στο πλοιο και το σκιτσο κορυφωθηκε στο τελος του Ροκσταουν, με εναν Τερρυ πιωμενο, θλιμενο με τα μαλλια δεμενα και το τσιγαρο στο χερι... Αχχχχχ σ' αυτα τα χαλια και τοσο κουκλος πως γινεται; Όμορφοι ως παρουσίες 930789 [/quote]

ελα ντε βρε Αριελ , πως γινεται να ΄σαι λιώμα και τοσο μα τοσο κουκλος, μονο ο Τερρυ το κατάφερνε!!! του πήγαινε η μελαχγολια στα ματια και η προσμονή, άλλους τους χαλαει αλλα τα χαρακτηριστικα του Τερρυ τα γλυκαινει!! τον φωτιζει ανεξηγητα!

συμφωνω με την Λορενα και για την Σουζαννα απολυτα πριν ηταν πολυ ωραια !!

Οσο για την Καντυ τοτε που εμφανιστηκε με το μαυρο φορεμα και την κορδελα στα μαλλια σαν υιοθετημένη κόρη των Αρντλευ και ο Αντονυ επαθε πλάκα μαζί της, το ειχε αβαταρ νομίζω η Ευη! αλλα και στο τελος ειναι υπεροχη στο magna οταν τρεχει στο λόφο να συναντήσει τον Αλμπερτ της!!

και τον Αλμπερτ, εκει που εγω επαθα πλάκα και τον ερωτευτηκα χωρις δευτερη κουβεντα οταν εμφανιζεται στα αρραβωνιασματα της Καντυ και του Νηλ με το μαυρο κουστουμι επίσημα σαν ο μεγάλος θειος Ουιλιαμ, ποτε δεν τον ειχα δει τόσο όμορφο , τοσο γλυκό! τοσο σίγουρο αλλα και τοτε που ανεβαινει στο δεντρο με την Καντυ, εχει το βλεμμα του ερωτευμενου, πραγμα που τον κανει ακομα πιο γοητευτικο!! Όμορφοι ως παρουσίες 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYH
Candy Fan
Candy Fan
EYH


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 48
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy & Antony
Registration date : 09/01/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 9:34 am

Ναι Αριάδνη μου το είχα βάλει στο άβαταρ μου και θα το ξαναβάλω σύντομα πάλι.
Και συμφωνώ μαζί σου ότι εκεί ήταν πιο όμορφη και φυσικά εκεί που λες για τον Άλμπερτ με το κοστούμι , ναι , ήταν όμορφος εκεί.
Παιδιά εγώ θα προτιμήσω το manga αλλά μέχρι το σημείο που είναι πραγματικά η ιστορία της Κάντυ και όχι όπως την έφτιαξαν μετά οι Ιταλοί γιατί άλλαξαν και το πρόσωπό της. Νομίζω ότι όλοι στο περιοδικό έδειχναν πιο όμορφοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 3:53 pm

Λορενα τωρα που μου θυμισες τον Αρτσι... αυτα τα πουκαμισακια με την δαντελα που του εφτιαχνε η Ιγκαρατσι τα θυμαστε; Ηταν απιστευτα! Χαρα στην υπομονη της δλδ. Και για την Σουζανα εχεις απολυτο δικιο. Οταν την ειχε πρωτοδειξει ήταν "ζωγραφια" μετα εγινε πολυ αχαρη κι αυτες τις κοτσιδες τί τις ήθελε; Ο Αλμπερτ νομιζω οτι ήταν πανεμορφος στο νοσοκομειο. Τα ματια του εβγαζαν κατι ευθραστο και αβεβαιο, ήταν μονος και χαμενος και αυτο το εδινε μια απιστευτη γοητεια.... Όμορφοι ως παρουσίες 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 11:15 am

Ωραίο θέμα Λορένα μου!!! flower

Όταν πρωτοείδα την Κάντυ ήταν σε αυτοκόλλητη μορφή βασισμένη στα σχέδια της ΤΟΕΙ και αργότερα στης Ιγκαράσι. Μέσα από αυτά λάτρεψα την Κάντυ και αργότερα είδα το ανιμέ και διάβασα το μάνγκα...

Σήμερα, έχοντας κάνει διατριβή πλέον στο αντικείμενο μπορώ να πω με σιγουριά πως μου αρέσουν περισσότερο τα σχέδια του μάνγκα. Η στατικότητα των εικόνων βοηθά στη φυλάκιση του συναισθήματος που ούτως ή άλλως είναι διάχυτο σ΄όλη την ιστορία. Οι χαρακτήρες είναι πιό γήινοι με όλα τους τα ελλατώματα και τα προτερήματα, η ταύτιση με τους ήρωες πιό άμεση και το κλάμα κυλάει κορόμηλο...

Τα σέβη μου στην κα Ιγκαράσι!!! cheers

_________________
Όμορφοι ως παρουσίες 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Όμορφοι ως παρουσίες 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 10:58 am

Τώρα πια έχω άποψη κι εγώ Very Happy Very Happy Very Happy

Manga και τα μυαλά στα κάγκελα. Αυτά ήταν σκίτσα!
Όλοι οι χαρακτήρες πολύ-πολύ καλύτεροι. Ακόμα και το στόρυ ήταν καλύτερο! (ΔΕΝ συμπεριλαμβάνω το Ιταλικό φινάλε στα σχόλιά μου).

Ο Τέρρυ, ερωτεύσιμος, θεός (βλ ατάκα Ρένου Χαραλαμπίδη στο "Σειρήνες στο Αιγαίο").

+1 στο περιοδικό παρακαλώ κι από εμένα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 12:04 pm

Το οτι το manga ειναι πολυ καλυτερο, δεν χωρα αμφιβολια.

Ωστοσο εγω θα ηθελα να επιλεξουμε σκηνες που ο καθε ηρωας ηταν πραγματικα πολυ ομορφος.

----------------
Θα μου επιτρεψετε μια παρεκτροπη :

Οι πιο ασχημες εικονες του Τερυ με την καντυ που ειδα ποτε, ηταν στην συνεχεια της ιταλιας, και συγκεκριμενα εκεινες με τον θανατο της Σουζανας.

Ενας Τερυ.. δεν βλεποταν. Μια Καντυ.. με εκεινο το παλτο (το κοντο κοκκινο με τα γουνινα μανικια, που ξαφνικα εγινε πρασινο), που το ειχε και στην αυθεντικη ιστορια.. πραγματικα ειχε λιωσει πανω της. Ειχα βαρεθει να την βλεπω. Τοσο πολυ βαριοντουσαν να σχεδιασουν κανενα αλλο?

Στο τελος πηγε βολτα η καντυ τον Τερυ, για να τον κανει να ξεπερασει την Σουζανα , ενω εδειχνε και μια σκηνη πως ξεπερασε εκεινη τον Αντονυ..

Αθλια αθλια αθλια


Αφου να φανταστειτε, φανατικη Τερρυκια τοτε που ημουν, ετσι οπως ειδα τον Τερρυ, σκεφτηκα : Τι του βρισκει ακομη και επιμενει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 12:19 pm

H ιταλική συνέχεια είχε βασιστεί σε ήδη σχεδιασμένα σκίτσα της Ιγκαράσι τα οποία προσπάθησαν να αντιγράψουν οι Ιταλοί... Το αποτέλεσμα ήταν τρισάθλιο τόσο για τα σχέδια όσο και για την πλοκή... Δεν μπορώ να φανταστώ χειρότερο φικ...

Ο Άλμπερτ μου άρεσε τρελά από τη στιγμή που έκοψε το μαλλί και μετά...
Ίσως η ομορφότερη εικόνα του να είναι αυτή όταν σκύβει να φιλήσει την Κάντυ... Όμορφοι ως παρουσίες 5103

Η Κάντυ μου αρέσει πάρα πολύ ως Ιουλιέτα με την περούκα. Υπέροχη είναι και στο τραπέζι που ακολουθεί την υιοθεσία της όπου η Ελρόυ την παρουσιάζει στους Ράνγκαν, αλλά και στην αντίστοιχη στο τέλος του μάνγκα που παρουσιάζεται στους Αρντλεϋ στο τραπέζι του αρραβώνα.
Μακράν όμως η καλύτερη είναι με την παραδοσιακή στολή των Άρντλεϋ στο κυνήγι της αλεπούς!!! Όμορφοι ως παρουσίες 41307

Ο Τέρρυ μου αρέσει σχεδόν σε όλες στο κολέγιο και στις διακοπές στη Σκωτία όταν χαμογελάει... Όμορφοι ως παρουσίες 930789

_________________
Όμορφοι ως παρουσίες 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Όμορφοι ως παρουσίες 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 9:10 am

Προτιμω το anime.

Τα ματια των ηρωων στο anime ειναι υπεροχα. Ειδικα ο Τερρυ ειναι καταπληκτικος: λαμπουν τ'αστερια στα ματια του Όμορφοι ως παρουσίες 5103

Επισης στο anime χρησιμοποιουνται εντονα τα φιλτρα, που θαμπωνουν την εικονα και της δινουν μια ονειρικη διασταση. Και παλι ο Τερρυ εχει την τιμητικη του, αφου η ερωτευμενη Καντυ τον βλεπει συνεχως μεσα απο ενα πεπλο μυστηριου.

Οι ηρωες στο manga μου φαινονται σκοτεινοι. Σ'αυτο φταιει η οψη των ματιων τους, που ειναι ολα σκουρα. Στην ασπρομαυρη αυθεντικη εκδοση ειναι εντελως μαυρα. Αντιθετα στο anime τα χρωματα δινουν λαμψη στα προσωπα των ηρωων.

Γενικα η χρησιμοποιηση των χρωματων στο anime ζωντανευει τους χαρακτηρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 8:03 pm

Ξερω οτι θα διαφωνησετε καθετα μαζι μου οι περισσοτεροι.Ωστοσο

Προσωπικα θεωρω κα-τα-πλη-κτι-κα τα σκιτσα της ΤΟΕΙ.Εντυπωσιακα χρωματα-εκφραστικα προσωπα.Αν προσεχαν λιγο τα ρουχα θα ηταν τελεια.

ΤΟ ΜΑGNA δε με εμπνεει καθολου-ουτε σα χρωματα,ουτε σα "γραμμες".Ουτε με συγκινουν εικονες του μαγκνα εν αντιθεσει με στιγμιοτυπα του ανιμε.

Γι αυτο παντα οταν κανουμε αναλυσεις μιλαω με κριτηρια του anime.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 8:28 pm

Manga for ever!!!!! Όμορφοι ως παρουσίες 41307

Μία από τις αγαπημένες μου σκηνές, από τα κορεάτικα μάνγκα...
Είναι διαφορετικά τα χρώματα από το ιταλικό, θα τα δεχτώ όμως σαν αυθεντικά, γιατί είναι υπό την εποπτεία της Ιγκαράσι (νομίζω και έκδοση)
Αυτό το χαστούκι πραγματικά το χάρικα, παρόλο που από εδώ και στο εξής άρχισε ο γολγοθάς του Τέρρυ και της Κάντυ και ποτέ αυτός ο Γολγοθάς δεν είδε ανάσταση... Όμορφοι ως παρουσίες 385145
Image hosted by servimg.com

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 8:29 pm

Τελικά δεν θυμάμαι καλά... την χαστούκισε ή την έφτυσε?????
Ότι και να της έκανε, λίγο΄ήτανε!!!!!
Όμορφοι ως παρουσίες 803997

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 8:31 pm

akaliakoukou έγραψε:
Manga for ever!!!!! Όμορφοι ως παρουσίες 41307

Μία από τις αγαπημένες μου σκηνές, από τα κορεάτικα μάνγκα...
Είναι διαφορετικά τα χρώματα από το ιταλικό, θα τα δεχτώ όμως σαν αυθεντικά, γιατί είναι υπό την εποπτεία της Ιγκαράσι (νομίζω και έκδοση)
Αυτό το χαστούκι πραγματικά το χάρικα, παρόλο που από εδώ και στο εξής άρχισε ο γολγοθάς του Τέρρυ και της Κάντυ και ποτέ αυτός ο Γολγοθάς δεν είδε ανάσταση... Όμορφοι ως παρουσίες 385145

Manga for ever!!!!!
cheers cheers cheers

κι εγω για χαστουκι το ειχα μεχρι πριν απο ενα μηνα, αλλα βασει του αγγλικου ειναι φτυσιο.
οντως τα χρωματα πολυ καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 10:28 pm

τι να πω?! καλο και το μανγκα αλλα τεινω περισσοτερο προς το ανιμε... Όμορφοι ως παρουσίες 5103
κατι που μου εχει μεινει απο το ανιμε...ειναι οι εικονες οπου ο αντονυ ειναι στον κηπο της μητερας του...
και απολαυβανει την μυρωδια των λουλουδιων...η εικονα εκει και τα χρωματα ειναι υπεροχα... Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524
ωχ...τι επαθα???...μιμι που εισαι?? μιμι??



Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤετ Νοε 03, 2010 11:07 pm

ntalia έγραψε:
τι να πω?! καλο και το μανγκα αλλα τεινω περισσοτερο προς το ανιμε... Όμορφοι ως παρουσίες 5103
κατι που μου εχει μεινει απο το ανιμε...ειναι οι εικονες οπου ο αντονυ ειναι στον κηπο της μητερας του...
και απολαυβανει την μυρωδια των λουλουδιων...η εικονα εκει και τα χρωματα ειναι υπεροχα... Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524
ωχ...τι επαθα???...μιμι που εισαι?? μιμι??



Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524 Όμορφοι ως παρουσίες 509524


τι γίνεται ντάλια μου Άντονυκιά γίνεσαι??? Όμορφοι ως παρουσίες 930789 Όμορφοι ως παρουσίες 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Νοε 04, 2010 12:25 am

ειλικρινα δεν ξερω τι γινομαι ...το χασει τελειως... Όμορφοι ως παρουσίες 315913 Όμορφοι ως παρουσίες 315913 Όμορφοι ως παρουσίες 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠεμ Νοε 04, 2010 8:04 am

titika έγραψε:
Ξερω οτι θα διαφωνησετε καθετα μαζι μου οι περισσοτεροι.Ωστοσο

Προσωπικα θεωρω κα-τα-πλη-κτι-κα τα σκιτσα της ΤΟΕΙ.Εντυπωσιακα χρωματα-εκφραστικα προσωπα.Αν προσεχαν λιγο τα ρουχα θα ηταν τελεια.

ΤΟ ΜΑGNA δε με εμπνεει καθολου-ουτε σα χρωματα,ουτε σα "γραμμες".Ουτε με συγκινουν εικονες του μαγκνα εν αντιθεσει με στιγμιοτυπα του ανιμε.

Γι αυτο παντα οταν κανουμε αναλυσεις μιλαω με κριτηρια του anime.

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου!!! Το anime ειναι πολυ πιο ομορφο! Ειδικα αν σκεφτεις οτι το αυθεντικο manga ειναι ασπρομαυρο. Στο manga δεν υπαρχουν χρωματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paola
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
paola


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ
Registration date : 01/06/2010

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΠαρ Νοε 12, 2010 11:54 pm

Νομιζω οτι οι ηρωες ειναι πιο ομορφοι στο περιοδικο.Το αυθεντικο manga ειναι ασπρομαυρο (και δεν μου αρεσει καθολου αυτο),αλλα στα χερια μας το ειχαμε εγχρωμο.Η Καντυ ειναι για μενα πιο ομορφη στα σκιτσα του περιοδικου,απ'οτι στο anime.Οπως και ο Αλμπερτ και ειδικα με τα κοντα μαλλια.Τον Τερρυ παλι τον προτιμω στην σειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magoulou
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
magoulou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 40
Τόπος : Lakewood!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!
Registration date : 14/07/2009

Όμορφοι ως παρουσίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όμορφοι ως παρουσίες   Όμορφοι ως παρουσίες Icon_minitimeΤετ Αυγ 20, 2014 4:53 pm

Όλοι είναι πιο όμορφοι στο manga απ' ό,τι στο anime, ειδικά ο Άντονυ!!! Όμορφοι ως παρουσίες 930789 Όμορφοι ως παρουσίες 5103  Όμορφοι ως παρουσίες 930789 Όμορφοι ως παρουσίες 5103 Όμορφοι ως παρουσίες 930789 
Αλλά ειδικά ο Άλμπερτ, απ' ό,ταν κουρεύεται στο manga, είναι όλα τα λεφτά!! Όμορφοι ως παρουσίες 41307 
O Terry μου αρέσει πιο πολύ στο manga, είναι πιο συμπαθής, αλλά είναι λίγο αναποφάσιστοι με το χρώμα των μαλλιών του..είναι ξανθός, καστανός, καστανόξανθος;; Παίζεται!! Όμορφοι ως παρουσίες 315913 
Η Σουζάνα δεν μου αρέσει, όχι ότι είναι άσχημη, απλά δεν κάνει καθόλου εντύπωση, είναι "βαρετή" η εμφάνισή της! Και σαν να έχει μεγάλο κούτελο Razz 
Στο anime μου άρεσε πάρα πολύ η Candy στη σκηνή όπου ο Τέρρυ φεύγει από το κολλέγιο, πηγαίνει
Αμερική με το καράβι και η Κάντυ τρέχει να τον προλάβει, ενώ στο manga η σκηνή όπου παρουσιάζεται στους Ράνγκαν ως κόρη των Άρντλευ!!
Ο Άντονυ πάλι είναι παντού ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!!!!! Όμορφοι ως παρουσίες 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Όμορφοι ως παρουσίες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: