Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 σχολια για γραμματα απο geo

Πήγαινε κάτω 
+13
arwyn-t
maribu79
akaliakoukou
dolly
nuitetoile21
juliet
ΜΙΜΙ
Aldebaran
nina
geobacter
nansecrets
elpidaki
ariathniM
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 11:05 am

Θα κάνω μια ερώτηση κι ας ντρέπομαι που την κάνω Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Διάβασα τα γράμματα, αλλά έχω μια απορία. Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει παλαιότερες συζητήσεις σας (ως new kid on the block), από που ξεφύτρωσαν αυτά τα γράμματα; Ποια είναι η Ιαπωνέζα και ποια η σχέση τους με την πραγματική ιστορία;
Η όποια εξήγησή σας δεκτή...

Σχόλια: Παλεύει ο κακομοίρης ο Άλμπερτ να την ξυπνήσει, αλλά η Κάντυ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου νομίζω. Μόνο κατάμουτρα δεν της το έχει πει. Τι άλλο να κάνει για να την ξυπνήσει;;;;; σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 238107 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 5036 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 436003608
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 12:22 pm

[quote="libra"]Θα κάνω μια ερώτηση κι ας ντρέπομαι που την κάνω Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Διάβασα τα γράμματα, αλλά έχω μια απορία. Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει παλαιότερες συζητήσεις σας (ως new kid on the block), από που ξεφύτρωσαν αυτά τα γράμματα; Ποια είναι η Ιαπωνέζα και ποια η σχέση τους με την πραγματική ιστορία;
Η όποια εξήγησή σας δεκτή...

Σχόλια: Παλεύει ο κακομοίρης ο Άλμπερτ να την ξυπνήσει, αλλά η Κάντυ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου νομίζω. Μόνο κατάμουτρα δεν της το έχει πει. Τι άλλο να κάνει για να την ξυπνήσει;;;;; σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 238107 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 5036 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 436003608 [/quote

Αν δεν κανω λαθος τα γραμματα τα εγραψε η μιζουκι μετα το τελος της νουβελας και του manga για να δειξει πως συνεχισαν την ζωη τους οι ηρωες της γιατι δεν ειχε δωσει ενα ξεκαθαρο τελος οχι πως και στα γραμματα το καταφερε αλλα τεσπα για την Ιαπωνεζα δεν ξερω και πολλα γιατι και εγω ειμαι καινουρια αλλα νομιζω πως ειναι καποια κοπελα που ξερει η geo και ηθελε να βοηθησει στη μεταφραση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 12:30 pm

ειναι μια φιλη της geo αν δεν απατωμαι.
προσφερθηκε να μας μεταφρασει τα γραμματα απο τα ιαπωνικα στα αγγλικα
(μην μου πειτε! φοβερη κοπελα!) flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 12:54 pm

ευχαριστώ κορίτσια Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
πολύ καλή αυτή η γιαπωνέζα... χάθηκε η μιζούκι να ήταν μια αγγλίδα-ιταλίδα-γαλλίδα για να μην έχουμε τρομερά θέματα μετάφρασης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 12:57 pm

libra έγραψε:
ευχαριστώ κορίτσια Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
πολύ καλή αυτή η γιαπωνέζα... χάθηκε η μιζούκι να ήταν μια αγγλίδα-ιταλίδα-γαλλίδα για να μην έχουμε τρομερά θέματα μετάφρασης;

αν ηταν αγγλιδα-ιταλιδα-γαλλιδα ή οτι αλλο δεν θα ειχαμε τετοιο προβλημα.....
θα εδινε την ιστοριουλα της μια χαρα ολα ωραια και δεν θα τυραννουσε τον κοσμο για ποσα χρονια.....
(και για να προσθεσω δεν θα ειχαμε καν τετοια εξελιξη!!!!! δεν εχουμε τοση μουρλα με το θανατο και τη δυστυχια εμεις οι ευρωπαιοι!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 3:11 pm

elpidaki έγραψε:
libra έγραψε:
ευχαριστώ κορίτσια Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
πολύ καλή αυτή η γιαπωνέζα... χάθηκε η μιζούκι να ήταν μια αγγλίδα-ιταλίδα-γαλλίδα για να μην έχουμε τρομερά θέματα μετάφρασης;

αν ηταν αγγλιδα-ιταλιδα-γαλλιδα ή οτι αλλο δεν θα ειχαμε τετοιο προβλημα.....
θα εδινε την ιστοριουλα της μια χαρα ολα ωραια και δεν θα τυραννουσε τον κοσμο για ποσα χρονια.....
(και για να προσθεσω δεν θα ειχαμε καν τετοια εξελιξη!!!!! δεν εχουμε τοση μουρλα με το θανατο και τη δυστυχια εμεις οι ευρωπαιοι!)

πεστα βρε Ελπιδα μου.. μας ταραξε στο κλαμα η ατιμη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 3:46 pm

nansecrets έγραψε:
elpidaki έγραψε:
libra έγραψε:
ευχαριστώ κορίτσια Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
πολύ καλή αυτή η γιαπωνέζα... χάθηκε η μιζούκι να ήταν μια αγγλίδα-ιταλίδα-γαλλίδα για να μην έχουμε τρομερά θέματα μετάφρασης;

αν ηταν αγγλιδα-ιταλιδα-γαλλιδα ή οτι αλλο δεν θα ειχαμε τετοιο προβλημα.....
θα εδινε την ιστοριουλα της μια χαρα ολα ωραια και δεν θα τυραννουσε τον κοσμο για ποσα χρονια.....
(και για να προσθεσω δεν θα ειχαμε καν τετοια εξελιξη!!!!! δεν εχουμε τοση μουρλα με το θανατο και τη δυστυχια εμεις οι ευρωπαιοι!)

πεστα βρε Ελπιδα μου.. μας ταραξε στο κλαμα η ατιμη!!!

νανσακι μου πολυ συμφωνουμε τωρα τελευταια και δεν μου αρεσει καθολου.....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΒΓΑΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕΣ?????????
ΠΟΥ?????????????
ουτε με τον αλεξ δεν μαλωνω δλδ......
με αφηνετε με το παραπονο.........
μπουχουχου............... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 385145
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:00 pm

elpidaki έγραψε:

νανσακι μου πολυ συμφωνουμε τωρα τελευταια και δεν μου αρεσει καθολου.....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΒΓΑΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕΣ?????????
ΠΟΥ?????????????
ουτε με τον αλεξ δεν μαλωνω δλδ......
με αφηνετε με το παραπονο.........
μπουχουχου............... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 385145

ααα δεν φταιω... δεν με προκαλεις καθολου.. δωσε μου αιτια..
με τον Αλεξ οντως το παρατηρησα οτι ειστε ησυχοι..δεν χαιρεσαι??? εννοω που ειστε καλα? δεν συμπαθω τους καυγαδες... μην κοιτας αμα ειναι για τον Τερρυ.. εκει αλλαζει το πραγμα...ειμαι ετοιμοπολεμη, αλλα θελω και λογο...(το φικ σου ποτε θα ειναι ετοιμο??? θελω να δω τι εχεις γραψει ειμαι περιεργη...)
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:06 pm

[quote="nansecrets"]
elpidaki έγραψε:


ααα δεν φταιω... δεν με προκαλεις καθολου.. δωσε μου αιτια..
με τον Αλεξ οντως το παρατηρησα οτι ειστε ησυχοι..δεν χαιρεσαι??? εννοω που ειστε καλα? δεν συμπαθω τους καυγαδες... μην κοιτας αμα ειναι για τον Τερρυ.. εκει αλλαζει το πραγμα...ειμαι ετοιμοπολεμη, αλλα θελω και λογο...(το φικ σου ποτε θα ειναι ετοιμο??? θελω να δω τι εχεις γραψει ειμαι περιεργη...)
lol!


xaxaxaxax!!!!!!!!!!!!
θα φροντισω!!!!!!! θα βρω κατι να σε τσιτωσει!!!!!!!

χιχιχιχι!!!!! ναι ειμαστε καλα με τον αλεξη!!!!
ουτε εμενα μου αρεσουν οι καβγαδες! οταν ομως προκειται για πλακα τοτε
ειναι διαφορετικα!!!!!

αργοτερα!!! σεπτεμβριο!!!!
δεν εχει ολοκληρωθει και πρεπει να περασει και απο κριτικη επιτροπη!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:13 pm

αντε ντε τοτε τι καθεσαι... βαλε καμμια φωτια να ξυπνησει το φορουμ λιγο... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 125220
ααα καλα αμα ειναι για σεπτεμβριο καλυτερα γιατι τωρα θα εχω διαβασμα και δεν θα προλαβαινα να το διαβασω ετσι κι αλλιως. οποτε ολα τακτοποιηθηκαν. τωρα το κλαμα (αυτα που ξεκιναω να διαβασω ειναι λιγο περιεργα..) και απο σεπτεμβριο το γελιο...
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:17 pm

nansecrets έγραψε:
αντε ντε τοτε τι καθεσαι... βαλε καμμια φωτια να ξυπνησει το φορουμ λιγο... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 125220
ααα καλα αμα ειναι για σεπτεμβριο καλυτερα γιατι τωρα θα εχω διαβασμα και δεν θα προλαβαινα να το διαβασω ετσι κι αλλιως. οποτε ολα τακτοποιηθηκαν. τωρα το κλαμα (αυτα που ξεκιναω να διαβασω ειναι λιγο περιεργα..) και απο σεπτεμβριο το γελιο...
lol!

θα γελασεις με το φικ μου????????????????????????????????
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307
ουαου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οκ τοτε!!!!
το σεπτεμβριο!!!! αφου σε βολευει καλυτερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:26 pm

elpidaki έγραψε:
nansecrets έγραψε:
αντε ντε τοτε τι καθεσαι... βαλε καμμια φωτια να ξυπνησει το φορουμ λιγο... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 125220
ααα καλα αμα ειναι για σεπτεμβριο καλυτερα γιατι τωρα θα εχω διαβασμα και δεν θα προλαβαινα να το διαβασω ετσι κι αλλιως. οποτε ολα τακτοποιηθηκαν. τωρα το κλαμα (αυτα που ξεκιναω να διαβασω ειναι λιγο περιεργα..) και απο σεπτεμβριο το γελιο...
lol!

θα γελασεις με το φικ μου????????????????????????????????
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 679307
ουαου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οκ τοτε!!!!
το σεπτεμβριο!!!! αφου σε βολευει καλυτερα!!!

θα γελασω με οσα γραφεις για μενα και μονο... lol!
με το υπολοιπο φικ απλα θα ξετρελαθω ειμαι σιγουρη!!!
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 951845
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 32
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 5:27 pm

[quote="nansecrets"][quote="elpidaki"]
nansecrets έγραψε:


θα γελασω με οσα γραφεις για μενα και μονο... lol!
με το υπολοιπο φικ απλα θα ξετρελαθω ειμαι σιγουρη!!!
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 951845

μακαρι!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 6:58 pm

Παιδια,

επειδη τα εχω ξαναγραψει και για να μην επαναλαμβανομαι, οποιος ενδιαφερεται να μαθει πως ξεκινησε αυτη η ιστορια με τις μεταφρασεις των γραμματων, ας ριξει μια ματια στα ποστ μου στο θεμα

ΥΠΟΘΕΣΗ-ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ-ΑΛΜΠΕΡΤ-ΠΕΡΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 7:44 pm

Να πω κατι που απο καιρο μου ελεγε η Χιτομι και ολο το ξεχναω να το ανεβασω.

Στο τελος του μανγκα, εκει που η Καντυ συνανταει τον Αλμπερτ στο λοφο, η σωστη μεταφραση του τι της ειπε ειναι:

Albertʼs words at the last scene are actually:

Candy… A smile really suits you... Donʼt ever forget your smile ... Donʼt forget…Candy—

He doesnʼt say he wonʼt forget, but says Candy should not forget her smile. Itʼs an imperative form.

(I wish you) Donʼt forget your smile ever... Donʼt forget (your smile)...

Δεν ξερω αν αυτο αλλαζει τις ερμηνειες και πολυ αλλα τελοσπαντων, για να ειμαστε τυπικοι στη μεταφραση. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 9:17 am

geobacter έγραψε:
Να πω κατι που απο καιρο μου ελεγε η Χιτομι και ολο το ξεχναω να το ανεβασω.

Στο τελος του μανγκα, εκει που η Καντυ συνανταει τον Αλμπερτ στο λοφο, η σωστη μεταφραση του τι της ειπε ειναι:

Albertʼs words at the last scene are actually:

Candy… A smile really suits you... Donʼt ever forget your smile ... Donʼt forget…Candy—

He doesnʼt say he wonʼt forget, but says Candy should not forget her smile. Itʼs an imperative form.

(I wish you) Donʼt forget your smile ever... Donʼt forget (your smile)...

Δεν ξερω αν αυτο αλλαζει τις ερμηνειες και πολυ αλλα τελοσπαντων, για να ειμαστε τυπικοι στη μεταφραση. Smile

Αλλο ενα στοιχειο που καταρριπτει τον μυθο του ερωτα Αλμπερτ-Καντυ!
Προσφατα ημουν ταξιδι και αρα πολυ χαρουμενη (λατρευω τα ταξιδια μακρια απο την Αθηνα). Ενας απο την παρεα μου ειπε κατι παρομοιο μ'αυτο που λεει ο Αλμπερτ στην Καντυ: "Να εισαι παντα ετσι χαρουμενη και χαμογελαστη, και στην Αθηνα να μην ξεχνας να γελας". Ειναι εντελως ανθρωπινο και δεν εχει καμια σχεση με ερωτα σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 391308
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 9:59 am

domniki έγραψε:


Αλλο ενα στοιχειο που καταρριπτει τον μυθο του ερωτα Αλμπερτ-Καντυ!
Προσφατα ημουν ταξιδι και αρα πολυ χαρουμενη (λατρευω τα ταξιδια μακρια απο την Αθηνα). Ενας απο την παρεα μου ειπε κατι παρομοιο μ'αυτο που λεει ο Αλμπερτ στην Καντυ: "Να εισαι παντα ετσι χαρουμενη και χαμογελαστη, και στην Αθηνα να μην ξεχνας να γελας". Ειναι εντελως ανθρωπινο και δεν εχει καμια σχεση με ερωτα σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 391308

Δεν καταλαβαίνω με ποιό τρόπο καταρρίπτεται ο μύθος... scratch Ίσα ίσα που είναι σαν να της λέει πως από εδώ και στο εξής δε θα έχεις λόγους για να μη γελάς... Και αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά από τη μέχρι τώρα γνωστή αγγλο-ιταλο-ελληνική μετάφραση. Ο Άλμπερτ δεν: ήλθε, είδε και απήλθε από τη ζωή της Κάντυ αλλά τώρα πιά που βρήκε τον Πρίγκηπα που έψαχνε τόσα χρόνια θα τον έχει πάντα δίπλα της... flower

_________________
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 7:28 pm

Λοιπον καποτε ερωτευτηκα εναν τυπο και νομιζω πως τα αισθηματα ηταν αμοιβαια, αλλα οι συνθηκες ηταν τετοιες που δε γινοταν να ειμαστε μαζι. Ειμαι σιγουρη πως αυτο ηταν τελικα και το καλυτερο, αλλα οσο ναναι οταν κατι το ποθεις και δεν μπορεις να το εχεις, σε βασανιζει ψυχικα μεχρι να το ξεπερασεις.

Οταν αποχαιρετιστηκαμε και αποχωριστηκαμε το πραγμα που ειπαμε και οι δυο ο ενας στον αλλο ηταν ακριβως αυτο που ειπε και ο Αλμπερτ. Περιπου τελοσπαντων.

Να θυμασαι να χαμογελας. Εχεις ενα τοσο ομορφο χαμογελο που σχεδον οφειλεις να το μοιραζεσαι με τους γυρω σου.

Το οποιο εμμεσα σημαινε τουλαχιστον για μενα - σου ευχομαι να εισαι ευτυχισμενος/η ακομα κι αν δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι. Αυτο βλεπεις δεν μπορουσα να το πω ευθεως. Εκεινος μπορεσε να μου πει "πως μπορεις και με αφηνεις", αλλα εγω δεν ειχα το κουραγιο να φανερωσω τα αισθηματα μου γιατι ποιος ξερει που θα μας εβγαζε η θυελλα που θα επακολουθουσε.

Τωρα τις πολυ σπανιες φορες που βλεπομαστε και ειμαστε πια φιλοι, αυτο που παντα λεμε ο ενας στον αλλο ειναι - αν μου'χει λειψει κατι, ειναι το χαμογελο σου.

Οποτε εγω δε βλεπω τα λογια του Αλμπερτ αντιερωτικα. Ουτε και ερωτικα. Τα νιωθω ομως σαν λογια βαθειας και ειλικρινους αγαπης. Η αγαπη δε χρειαζεται να ειναι ερωτικη για να ειναι αγνη και δυνατη. Νομιζω δηλαδη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariel
Candy Star
Candy Star
ariel


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Ηλικία : 50
Registration date : 19/05/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 1:23 am

Παράθεση :
=geobacter
Candy… A smile really suits you... Donʼt ever forget your smile ... Donʼt forget…Candy—

He doesnʼt say he wonʼt forget, but says Candy should not forget her smile. Itʼs an imperative form.

Εγω δεν βλεπω καμια δραματικη αλλαγη στην εξελιξη, περαν του οτι εχουμε τον πολυποθητο κυκλο! Ξανα μανα, χαμογελα καλη μου, γιατι σου παει πολυ! Να σχολιασω εδω κατι; Οι ιαπωνες δεν ειναι καθολου διαχυτικοι και αποφευγουν τις αγκαλιες, σε σημειο να μην αγκαλιαζονται ουτε ζευγαρια μπροστα σε κοσμο! (Σχετικο αρθρο ειχα διαβασει στον ελληνο-ιαπωνικο συνδεσμο) Διαχυσεις και αγκαλιες εχουν μονο γονεις με τα παιδια τους και αδελφια! Δεν ξερω μεχρι ποιο επιπεδο κρατησε η Μιζουκι το ιαπωνικο και που εφερε το δυτικο προτυπο, αλλα νομιζω γενικα οτι η Καντυ ειναι διαχυτικη με τις μαμαδες της, τα παιδια του ορφανοτροφειου και τον αλμπερτ, κανω λαθος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 11:28 am

Ξεκαθαριζουν πράγματα για την ζωή του Αλμπερτ, ο παππους των Αρντλευ δεν ηταν ευγενης!!
φορτωθηκε βαρος στους ώμους του από μικρό παιδί ! η κακομοιρη η Ροζμαρι πήρε εναν άνδρα που δεν ενέκρινε η Ελρου, ισως μεγαλυτερο της!!

δεν είχε εύκολη ζωή ο Αλμπερτ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 2:51 pm

Παράθεση :
I still love my family and my ancestors. One day when Iʼm able to fulfil the role as an Ardray good enough, I will have more freedom. Then, Iʼll set out on a journey again, taking Pouppe along. When I get to it, Candy, will you come with me?


Αλμπερτουκο μου, αν δεν ερθει η ξανθια ηλιθια (γιατι ειναι και φυσικη ξανθια παναθεμα την), θα ερθω εγω, μαναρι μου! Μην ανησυχεις, μονος σου δεν θα σαι!!!

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 36501 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 930789


Σοβαρα τωρα, ειναι οριστικο, με τη βουλα κλπ κλπ, για μενα ο καλυτερος χαρακτηρας που εβγαλε το μυαλο της Μιζουκι ειναι ο Αλμπερτ! Τελεια και παυλα!

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 41307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 125220 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 41307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 5103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 5:18 pm

arwyn-t έγραψε:
Παράθεση :
I still love my family and my ancestors. One day when Iʼm able to fulfil the role as an Ardray good enough, I will have more freedom. Then, Iʼll set out on a journey again, taking Pouppe along. When I get to it, Candy, will you come with me?





Σοβαρα τωρα, ειναι οριστικο, με τη βουλα κλπ κλπ, για μενα ο καλυτερος χαρακτηρας που εβγαλε το μυαλο της Μιζουκι ειναι ο Αλμπερτ! Τελεια και παυλα!

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 41307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 125220 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 41307 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 5103


Συμφωνω απολυτα!!!


σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 48364 σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 48364
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Αυγ 02, 2010 9:17 pm

μαλιστα! αποφασισε επιτελους να της πει το λογο που κρυβοτανε τοσα χρονια. εχει ενα δικιο ο Αλμπερτ για οσα εγιναν αλλα και παλι πιστευω θα μπορουσε να της το πει νωριτερα! γενικοτερα εγω δεν βλεπω κατι περισσοτερο απο οσα λεμε ως τωρα. η σχεση μεταξυ τους ειναι συναισθηματικη αλλα οχι με ερωτικη εννοια. study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 03, 2010 2:21 pm

Που χάνεται αυτή η Libra όταν τη θέλει ο κόσμος;;;; σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 137270


Αν κατάλαβα καλά, η Ελρόυ σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 352138 προσπαθούσε να κρύψει την αρχοντοχωριατιά της με τη μη αποδοχή (των κατά τη γνώμη της) μπας-κλασαραίων;;;;

Τι θα πέρασε και αυτή η Ρόζμαρυ κοντά της... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 35868

Πίσσα και πούπουλο της χρειαζόταν... σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 803997

_________________
σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σχολια για γραμματα απο geo   σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 03, 2010 2:25 pm

Aldebaran έγραψε:
Που χάνεται αυτή η Libra όταν τη θέλει ο κόσμος;;;; σχολια για γραμματα απο geo - Σελίδα 5 137270

μεταφράζω 11 σελίδες funfic... :\~/: :\~/:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
σχολια για γραμματα απο geo
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Δύο χρόνια μετά-Τα γράμματα
» Μα είναι τόσο φυσικό - σχόλια αναγνωστών
» Εκκαθάριση Τα σχόλια.
» σχολια για το ''το φικ της nuitetoile''
» New York Story, by Mercurio

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: