Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...

Πήγαινε κάτω 
+8
ariathniM
Λορένα
domniki
nuitetoile21
nansecrets
nina
juliet
Aldebaran
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 10:59 am

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Domniki, δεν μπερδεύτηκα εγώ, αλλά εσύ.
Στο συγκεκριμένο γράμμα η Κάντυ αναφέρεται σε μιά πραγματικότητα και όχι στα αισθήματα που τρέφει για τον Άλμπερτ...

Δηλαδη εσυ στο γραμμα προς τον ερωτα σου θα του εγραφες "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη".

Ας μου εξηγησει καποιος πώς ειναι δυνατον να μπερδεψει μια τετοια δηλωση Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804

Ελπιζω συντομα να ανεβασω απο δικια μου πηγη τα γραμματα μεταφρασμενα. Τοτε θα ξεκαθαρισουν ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Αν και για μενα, το συγκεκριμενο γραμμα τα ξεκαθαριζει ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Μα αν ήμουν ερωτευμένη με κάποιον και δεν είχε ξεκαθαρίσει η κατάσταση μεταξύ μας τί θα του έγραφα;;; "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη" αλλά εγώ, αφότου έφυγες κατάλαβα πως είμαι και ερωτευμένη μαζί σου;;;

Ελπίζω να μην έχουμε την ίδια πηγή... drunken

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 11:09 am

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Domniki, δεν μπερδεύτηκα εγώ, αλλά εσύ.
Στο συγκεκριμένο γράμμα η Κάντυ αναφέρεται σε μιά πραγματικότητα και όχι στα αισθήματα που τρέφει για τον Άλμπερτ...

Δηλαδη εσυ στο γραμμα προς τον ερωτα σου θα του εγραφες "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη".

Ας μου εξηγησει καποιος πώς ειναι δυνατον να μπερδεψει μια τετοια δηλωση Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804

Ελπιζω συντομα να ανεβασω απο δικια μου πηγη τα γραμματα μεταφρασμενα. Τοτε θα ξεκαθαρισουν ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Αν και για μενα, το συγκεκριμενο γραμμα τα ξεκαθαριζει ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Μα αν ήμουν ερωτευμένη με κάποιον και δεν είχε ξεκαθαρίσει η κατάσταση μεταξύ μας τί θα του έγραφα;;; "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη" αλλά εγώ, αφότου έφυγες κατάλαβα πως είμαι και ερωτευμένη μαζί σου;;;

Nαι γιατί θα πείραζε; Άντε παιδιά δύο χρόνια πέρασαν από τον χωρισμό της με τον Τέρυ ή κάνω λάθος; πότε θα αναπτυχθεί αυτό το έρμο το ειδύλλιο;
αν δεν αναπτύσσεται ή δεν διαφαίνεται μέσω και των γραμμάτων, πως θα το πάμε κατά φαντασίαν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 11:19 am

juliet έγραψε:


Nαι γιατί θα πείραζε; Άντε παιδιά δύο χρόνια πέρασαν από τον χωρισμό της με τον Τέρυ ή κάνω λάθος; πότε θα αναπτυχθεί αυτό το έρμο το ειδύλλιο;
αν δεν αναπτύσσεται ή δεν διαφαίνεται μέσω και των γραμμάτων, πως θα το πάμε κατά φαντασίαν;

Αργά θα αναπτυχθεί... Τώρα απλά κρατά ο ένας το χεράκι του άλλου... geek

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 11:20 am

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Domniki, δεν μπερδεύτηκα εγώ, αλλά εσύ.
Στο συγκεκριμένο γράμμα η Κάντυ αναφέρεται σε μιά πραγματικότητα και όχι στα αισθήματα που τρέφει για τον Άλμπερτ...

Δηλαδη εσυ στο γραμμα προς τον ερωτα σου θα του εγραφες "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη".

Ας μου εξηγησει καποιος πώς ειναι δυνατον να μπερδεψει μια τετοια δηλωση Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804

Ελπιζω συντομα να ανεβασω απο δικια μου πηγη τα γραμματα μεταφρασμενα. Τοτε θα ξεκαθαρισουν ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Αν και για μενα, το συγκεκριμενο γραμμα τα ξεκαθαριζει ολα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Μα αν ήμουν ερωτευμένη με κάποιον και δεν είχε ξεκαθαρίσει η κατάσταση μεταξύ μας τί θα του έγραφα;;; "Θυμασαι τοτε που συγκατοικουσαμε και μας ειχαν παρεξηγησει ενω ζουσαμε σαν αδερφια? Τελικα καταληξαμε πατερας και κορη" αλλά εγώ, αφότου έφυγες κατάλαβα πως είμαι και ερωτευμένη μαζί σου;;;

Ελπίζω να μην έχουμε την ίδια πηγή... drunken

Μαλλον δεν εχουμε την ιδια πηγη, γιατι η δικια μου δεν λεει πουθενα το "αλλά εγώ, αφότου έφυγες κατάλαβα πως είμαι και ερωτευμένη μαζί σου;;;" Εκτος και αν το προσθεσες εσυ αυτο Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 727288

Η δικια μου πηγη καταληγει με το "πατερας-κορη"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 11:24 am

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:


Nαι γιατί θα πείραζε; Άντε παιδιά δύο χρόνια πέρασαν από τον χωρισμό της με τον Τέρυ ή κάνω λάθος; πότε θα αναπτυχθεί αυτό το έρμο το ειδύλλιο;
αν δεν αναπτύσσεται ή δεν διαφαίνεται μέσω και των γραμμάτων, πως θα το πάμε κατά φαντασίαν;

Αργά θα αναπτυχθεί... Τώρα απλά κρατά ο ένας το χεράκι του άλλου... geek

Και παιδιά του νηπειαγωγείου να ήταν κάτι παραπάνω θα ήταν κάνει -άσχετο αλλά σχετικά- η κόρη μου είναι στο νήπιο και πριν από το Πάσχα είχαμε θέμα γιατί τα αγοράκια κυνηγούσαν τα κοριτσάκια για να τα φιλήσουν.... lol! φυσιολογικά πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 11:49 am

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:


Nαι γιατί θα πείραζε; Άντε παιδιά δύο χρόνια πέρασαν από τον χωρισμό της με τον Τέρυ ή κάνω λάθος; πότε θα αναπτυχθεί αυτό το έρμο το ειδύλλιο;
αν δεν αναπτύσσεται ή δεν διαφαίνεται μέσω και των γραμμάτων, πως θα το πάμε κατά φαντασίαν;

Αργά θα αναπτυχθεί... Τώρα απλά κρατά ο ένας το χεράκι του άλλου... geek

Και παιδιά του νηπειαγωγείου να ήταν κάτι παραπάνω θα ήταν κάνει -άσχετο αλλά σχετικά- η κόρη μου είναι στο νήπιο και πριν από το Πάσχα είχαμε θέμα γιατί τα αγοράκια κυνηγούσαν τα κοριτσάκια για να τα φιλήσουν.... lol! φυσιολογικά πραγματα

Μαλλον ο Αλμπερτ πρεπει να παρει μερικα μαθηματα απο τα παιδια του νηπιαγωγειου Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 180310

Παντως πιστευω οτι οποιος ενδιαφερεται κανει την κινηση. Αν καποιος δεν κανει την κινηση, δεν ενδιαφερεται αρκετα και αρα ειναι χαμενη υποθεση Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631 Δεν υπαρχει λογος να χανει η Καντυ μας τον χρονο της περιμενοντας να κανει την κινηση ο Αλμπερτ...εχει κ'αλλου πορτοκαλιες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804 Εδω υπαρχουν παλικαρια που λιωνουν για χαρη της, και θα καθισει να περιμενει μηπως και θυμηθει ο Αλμπερτ να την ερωτευθει???? Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 175236
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 12:58 pm

Λοιπον.. εδω θα πω (και να ρωτησω) κατι παραπανω..

Ειναι αναγκη να κανει καποιος καποια ξεκαθαρη κινηση?
(Οπως πχ ειδαμε στην περιπτωση του Τερρυ, οτι την φιλησε και γενικα ολο το κλιμα ηταν πολυ ερωτικο.) δεν χωρουσε αμφιβολια, οποτε η ανταποκρινεσαι η φευγεις.

Δεν σας εχει τυχει ομως, καποιος να υποδηλωνει εμμεσα το ενδιαφερον του? Ο Άλμπερτ πχ εκανε παρα πολλα για την καντυ, την προστατευε ολα αυτα τα χρονια κτλ ( ας μην τα ξαναλεμε) αλλα ξεκαθαρη κινηση δεν εκανε ποτε.

Ηταν πραγματι η οποια συγγενεια τον κρατουσε ή ηταν ο χαρακτηρας του αυτος? Δεν ξερω αν αυτο ηταν που κρατησε μακρια του την καντυ, τοσα χρονια, παντως για την συγγενεια ομολογω πως δεν εχω ξεκαθαρισει ακομη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:12 pm

Λορένα έγραψε:
Λοιπον.. εδω θα πω (και να ρωτησω) κατι παραπανω..

Ειναι αναγκη να κανει καποιος καποια ξεκαθαρη κινηση?
(Οπως πχ ειδαμε στην περιπτωση του Τερρυ, οτι την φιλησε και γενικα ολο το κλιμα ηταν πολυ ερωτικο.) δεν χωρουσε αμφιβολια, οποτε η ανταποκρινεσαι η φευγεις.

Δεν σας εχει τυχει ομως, καποιος να υποδηλωνει εμμεσα το ενδιαφερον του? Ο Άλμπερτ πχ εκανε παρα πολλα για την καντυ, την προστατευε ολα αυτα τα χρονια κτλ ( ας μην τα ξαναλεμε) αλλα ξεκαθαρη κινηση δεν εκανε ποτε.

Ηταν πραγματι η οποια συγγενεια τον κρατουσε ή ηταν ο χαρακτηρας του αυτος? Δεν ξερω αν αυτο ηταν που κρατησε μακρια του την καντυ, τοσα χρονια, παντως για την συγγενεια ομολογω πως δεν εχω ξεκαθαρισει ακομη

Μα κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι η σχεση του Τερρυ και της Καντυ ηταν ερωτικη γιατι ακριβως υπαρχει ενα φιλι, ενα εισιτηριο χωρις επιστροφη, και αλλα πολλα.

Δεν υπαρχει εμμεση υποδηλωση Λορενα. Οποιος ενδιαφερεται το δηλωνει ξεκαθαρα, ειδικα αν οι σχεσεις ειναι τοσο στενες οπως αυτες αναμεσα στην Καντυ και στον Αλμπερτ -μη μου πειτε οτι ντρεποταν να της μιλησει Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631 Ολα τ'αλλα ειναι απλα ευσεβεις ποθοι Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Και για να μιλησουμε στο εντελως προσωπικο, τουλαχιστον σε μενα δεν μου εχει τυχει ποτε κατι που να μην ειναι προφανες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 559316 Και η κλασικη κινηση εκδηλωσης ειναι το φιλι..τουλαχιστον οι αντρες που ενδιαφερονταν προτιμησαν την κατα μετωπο επιθεση ...ρε κοριτσια, μιληστε Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804

Και παλι επιμενω οτι αν καποιος ενδιαφερεται κανει την κινηση, και οταν αναφερομαι σε κινηση, εννοω κατι ερωτικης φυσεως! Οχι κατι που θα εκανε και με τον κολλητο του!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Τρι Απρ 13, 2010 1:14 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:12 pm

Πρόσφατα διάβασα σε ένα βιβλίο εποχής πως ο μόνος λόγος που ένας ληξίαρχος ή ένας παπάς δεν έδινε άδεια για να τελεστεί ο γάμος ήταν να έχουν οι νεόνυμφοι συγγένεια εξ αίματος ώστε να μην γεννηθούν παιδιά με πρόβλημα. flower Συγγένεια τέτοια μεταξύ τους δεν υπήρχε, οπότε το νομικό κώλυμμα μπορούσε να λυθεί όπως ακριβώς άρχισε: με δυό υπογραφές.

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:15 pm

Aldebaran έγραψε:
Πρόσφατα διάβασα σε ένα βιβλίο εποχής πως ο μόνος λόγος που ένας ληξίαρχος ή ένας παπάς δεν έδινε άδεια για να τελεστεί ο γάμος ήταν να έχουν οι νεόνυμφοι συγγένεια εξ αίματος ώστε να μην γεννηθούν παιδιά με πρόβλημα. flower Συγγένεια τέτοια μεταξύ τους δεν υπήρχε, οπότε το νομικό κώλυμμα μπορούσε να λυθεί όπως ακριβώς άρχισε: με δυό υπογραφές.

Μα σε ποιο νομικο προβλημα αναφερεσαι? Δεν υπαρχει ερωτας βρε Aldebaran. Η Καντυ τον βλεπει σαν πατερα της Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 137270 Αντε, να μην πω πατερα, να πω μεγαλο αδερφο Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:19 pm

domniki έγραψε:
Λορένα έγραψε:
Λοιπον.. εδω θα πω (και να ρωτησω) κατι παραπανω..

Ειναι αναγκη να κανει καποιος καποια ξεκαθαρη κινηση?
(Οπως πχ ειδαμε στην περιπτωση του Τερρυ, οτι την φιλησε και γενικα ολο το κλιμα ηταν πολυ ερωτικο.) δεν χωρουσε αμφιβολια, οποτε η ανταποκρινεσαι η φευγεις.

Δεν σας εχει τυχει ομως, καποιος να υποδηλωνει εμμεσα το ενδιαφερον του? Ο Άλμπερτ πχ εκανε παρα πολλα για την καντυ, την προστατευε ολα αυτα τα χρονια κτλ ( ας μην τα ξαναλεμε) αλλα ξεκαθαρη κινηση δεν εκανε ποτε.

Ηταν πραγματι η οποια συγγενεια τον κρατουσε ή ηταν ο χαρακτηρας του αυτος? Δεν ξερω αν αυτο ηταν που κρατησε μακρια του την καντυ, τοσα χρονια, παντως για την συγγενεια ομολογω πως δεν εχω ξεκαθαρισει ακομη

Μα κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι η σχεση του Τερρυ και της Καντυ ηταν ερωτικη γιατι ακριβως υπαρχει ενα φιλι, ενα εισιτηριο χωρις επιστροφη, και αλλα πολλα.

Δεν υπαρχει εμμεση υποδηλωση Λορενα. Οποιος ενδιαφερεται το δηλωνει ξεκαθαρα, ειδικα αν οι σχεσεις ειναι τοσο στενες οπως αυτες αναμεσα στην Καντυ και στον Αλμπερτ -μη μου πειτε οτι ντρεποταν να της μιλησει Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631 Ολα τ'αλλα ειναι απλα ευσεβεις ποθοι Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Και για να μιλησουμε στο εντελως προσωπικο, τουλαχιστον σε μενα δεν μου εχει τυχει ποτε κατι που να μην ειναι προφανες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 559316 Και η κλασικη κινηση εκδηλωσης ειναι το φιλι..τουλαχιστον οι αντρες που ενδιαφερονταν προτιμησαν την κατα μετωπο επιθεση ...ρε κοριτσια, μιληστε Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804

Δλδ, Ντομ, όποτε ένα αγόρι ήθελε να είναι μαζί σου ή σε άρπαζε και σε φιλούσε ή σε ρωτούσε: κοριτσάκι θέλεις να τα φτιάξουμε;;; lol!
Ασφαλώς και προηγείται η έμμεση υποδήλωση και στη συγκεκριμένη περίπτωση τα πράγματα ήταν ακόμη πιό δύσκολα αφού οποιαδήποτε κίνηση του ενός προς τον άλλον μπορούσε να παρερμηνευτεί.
Και επειδή δεν περιμένουμε όλοι τους τύπους των ήλων για να δεχτούμε ή να πιστέψουμε σε κάτι, μας καλύπτει (εμάς τις Αλμπερτικιές) και η δήλωση της Κάντυ στο τελευταίο γράμμα της: πως περιμένει να τον δει το πρωί στην πόρτα της για να ξεκινήσουν μαζί την κοινή τους ζωή...

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:21 pm

Αν το παμε βαση τι επιτρεποταν, παλια (αλλα ακομη και σημερα στην καθολικη εκκλησια) επιτρεπεται γαμος μεταξυ συγγενων, ακομη και πρωτων εξαδερφων.

Τωρα.. κατι αλλο. Εκεινη την εποχη, η υιοθεσια καποιου ατομου, ηταν της ιδιας βαρυτητας με την σημερινη?

Μη ξεχνατε ποσες φορες χρησιμοποιειται ο ορος "ψυχοκορη" για πολλα κοριτσια που κατεληξαν υπηρετριες, η εστω κατεληξαν να εχουν μια δευτερη θεση στην οικογενεια.

Οποτε οταν επιτρεπεται ακομη και ο γαμος μεταξυ συγγενων εξ' αιματος κοντινου βαθμου, τι να υποθεσει κανεις για την υιοθεσια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:22 pm

domniki έγραψε:


Μα σε ποιο νομικο προβλημα αναφερεσαι? Δεν υπαρχει ερωτας βρε Aldebaran. Η Καντυ τον βλεπει σαν πατερα της Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 137270 Αντε, να μην πω πατερα, να πω μεγαλο αδερφο Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ναι, βρε Ντομ...

Τον αδερφό της αναζητά σα χαμένη στο Ρόκστοουν
Για τον αδερφό της την έπιασε κατάθλιψη όταν αυτός έφυγε.
Τον αδερφό της δεν ήθελε να αποχωριστεί όταν επέστρεφε στο λόφο.
Αυτόν έβρισκε γοητευτικό και έτσι όπως ακριβώς τον ήθελε τη μέρα του αρραβώνα της με το Νηλ.

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:28 pm

Aldebaran έγραψε:

Δλδ, Ντομ, όποτε ένα αγόρι ήθελε να είναι μαζί σου ή σε άρπαζε και σε φιλούσε ή σε ρωτούσε: κοριτσάκι θέλεις να τα φτιάξουμε;;; lol!

Μα υπαρχει πουθενα τετοια δηλωση/ερωτηση? Εγω το εντελως αντιθετο διαβαζω: τον αποκαλει αδερφο και πατερα της Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Θα μας τρελανετε εσεις οι Αλμπερτικες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ο Τερρυ την φιλησε παντως! Βρηκε την καταλληλη στιγμη και εκανε το βημα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 5103 Τωρα ο Αλμπερτ, ειπαμε: ας παρει μερικα μαθηματα απο τα παιδακια του νηπιαγωγειου Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 180310

Και για να γυρισω στο προσωπικο, εμενα ποτε δεν μου ετυχε να με ρωτησουν "κοριτσακι, θελεις να τα φτιαξουμε"...απλα προσπαθησαν να με φιλησουν Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Φυσικα στην καταλληλη στιγμη...αυτα τα πραγματα θελουν και την αναλογη ατμοσφαιρα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 930789 Ετσι οπως εκανε ο Τερρυ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 833201

Για να μην αναφερθω στον αλλο φοβο των αντρων που ενδιαφερονται για κατι παραπανω ενω εχουν ηδη μια φιλικη σχεση με την κοπελα: φοβος μηπως "παει πολυ στο φιλικο" η σχεση και χασουν την ευκαιρια για το ερωτικο Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804 Αν τους καταταξουμε στην λιστα των "φιλων", φοβουνται οτι εχουν χασει το παιχνιδι Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 727288 Μα πού ειναι οι αντρες του φορουμ να μας πουν την αποψη τους Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 790358
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:35 pm

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Δλδ, Ντομ, όποτε ένα αγόρι ήθελε να είναι μαζί σου ή σε άρπαζε και σε φιλούσε ή σε ρωτούσε: κοριτσάκι θέλεις να τα φτιάξουμε;;; lol!

Μα υπαρχει πουθενα τετοια δηλωση/ερωτηση? Εγω το εντελως αντιθετο διαβαζω: τον αποκαλει αδερφο και πατερα της Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Θα μας τρελανετε εσεις οι Αλμπερτικες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ο Τερρυ την φιλησε παντως! Βρηκε την καταλληλη στιγμη και εκανε το βημα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 5103 Τωρα ο Αλμπερτ, ειπαμε: ας παρει μερικα μαθηματα απο τα παιδακια του νηπιαγωγειου Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 180310

Και για να γυρισω στο προσωπικο, εμενα ποτε δεν μου ετυχε να με ρωτησουν "κοριτσακι, θελεις να τα φτιαξουμε"...απλα προσπαθησαν να με φιλησουν Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Φυσικα στην καταλληλη στιγμη...αυτα τα πραγματα θελουν και την αναλογη ατμοσφαιρα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 930789 Ετσι οπως εκανε ο Τερρυ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 833201

Καλά... ο Τέρρυ ήταν εκτός χρόνου και τόπου γι αυτό και εισέπραξε τα χαστούκια του...3 μήνες πέρασε με τα καταπλάσματα στο πρόσωπο. Μάλλον αυτό προσπαθεί να αποφύγει ο Άλμπερτ αφού όπως δήλωσε η Κάντυ σε προηγούμενο γράμμα έχει και βαρύ χέρι.
Ντομνίκη, δεν σε έχει φιλήσει όμως ένας άγνωστος που νωρίτερα δεν είχε φροντίσει με κάποιο τρόπο να σου εκδηλώσει τα συναισθήματά του για σένα, ούτε κάποιος που -τύποις έστω- τον θεωρείς πατέρα σου.

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:44 pm

Aldebaran έγραψε:

Καλά... ο Τέρρυ ήταν εκτός χρόνου και τόπου γι αυτό και εισέπραξε τα χαστούκια του...3 μήνες πέρασε με τα καταπλάσματα στο πρόσωπο. Μάλλον αυτό προσπαθεί να αποφύγει ο Άλμπερτ αφού όπως δήλωσε η Κάντυ σε προηγούμενο γράμμα έχει και βαρύ χέρι.
Ντομνίκη, δεν σε έχει φιλήσει όμως ένας άγνωστος που νωρίτερα δεν είχε φροντίσει με κάποιο τρόπο να σου εκδηλώσει τα συναισθήματά του για σένα, ούτε κάποιος που -τύποις έστω- τον θεωρείς πατέρα σου.

Μα ο Αλμπερτ δεν ειναι ενας αγνωστος!!! Ημαρτον! Ουτε μου εχει τυχει ενας αγνωστος...Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Οσο για τα χαστουκια...ε, ερωτας διχως πεισματα δεν εχει νοστιμαδα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 5103 Απλα δεν ηταν ετοιμη η Καντυ για κατι τετοιο...μετα ομως το ξανασκεφτηκε και μονο τον Τερρυ σκεφτοταν Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:44 pm

Λορένα έγραψε:
Αν το παμε βαση τι επιτρεποταν, παλια (αλλα ακομη και σημερα στην καθολικη εκκλησια) επιτρεπεται γαμος μεταξυ συγγενων, ακομη και πρωτων εξαδερφων.

Τωρα.. κατι αλλο. Εκεινη την εποχη, η υιοθεσια καποιου ατομου, ηταν της ιδιας βαρυτητας με την σημερινη?

Μη ξεχνατε ποσες φορες χρησιμοποιειται ο ορος "ψυχοκορη" για πολλα κοριτσια που κατεληξαν υπηρετριες, η εστω κατεληξαν να εχουν μια δευτερη θεση στην οικογενεια.

Οποτε οταν επιτρεπεται ακομη και ο γαμος μεταξυ συγγενων εξ' αιματος κοντινου βαθμου, τι να υποθεσει κανεις για την υιοθεσια?

Tα πρώτα ξαδέλφια παντρεύονταν τότε -σήμερα δεν ξέρω- αλλά αυτό είναι κάτι τελείως διαφορετικό από τη συγγένεια πρώτου βαθμού και ειδικά τη σχέση πατέρα-κόρης που ακούγεται και τελείως διαστροφικό. Δεν το λέω για την περίπτωση της Κάντυ γενικά το λέω αλλά ας μην μπερδεύουμαι τις σχέσεις.
Υποθετικά ναι η υιοθεσία πρέπει να εξομοιώνει αυτές τις σχέσεις κηδεμόνα-κηδευομένης σε πατέρα κόρης. Διαφορετικά ποιο το νόημα της αν δεν το κάνει; Ας την πάρουν ψυχοκόρη όπως λες και εσύ δηλαδή άνευ χαρτιών, εγγράφων και εγγυήσεων. Και το γεγονός οτι είναι ο Άλμπερτ και όχι ο κύριος Μπράιτον δεν στέκει λιγότερο στα μάτια του νόμου.
Μετά από δύο χρόνια τώρα και αφού υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον η πρώτη λογική κίνηση θα ήταν να λυθεί η υιοθεσία ώστε πέρα από το νομικό να αρχίσει να υποχωρεί και το ηθικό (για μερικούς κόλλυμα που υπάρχει στη σχέση τους). Αυτό δε γίνεται...συνεχίζει ξένοιαστη η Μιζούκι την αφήγηση της..και μόνο έρωτα δε βλέπουμε με έκδηλα και πασιφανή μέσα που αφηγούνται τον ερωτα και όχι τη συγγένεια, την αδελφικότητα, τη συμπάθεια, το ανθρώπινο ενδιαφέρον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:48 pm

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Δλδ, Ντομ, όποτε ένα αγόρι ήθελε να είναι μαζί σου ή σε άρπαζε και σε φιλούσε ή σε ρωτούσε: κοριτσάκι θέλεις να τα φτιάξουμε;;; lol!

Μα υπαρχει πουθενα τετοια δηλωση/ερωτηση? Εγω το εντελως αντιθετο διαβαζω: τον αποκαλει αδερφο και πατερα της Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Θα μας τρελανετε εσεις οι Αλμπερτικες Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ο Τερρυ την φιλησε παντως! Βρηκε την καταλληλη στιγμη και εκανε το βημα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 5103 Τωρα ο Αλμπερτ, ειπαμε: ας παρει μερικα μαθηματα απο τα παιδακια του νηπιαγωγειου Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 180310

Και για να γυρισω στο προσωπικο, εμενα ποτε δεν μου ετυχε να με ρωτησουν "κοριτσακι, θελεις να τα φτιαξουμε"...απλα προσπαθησαν να με φιλησουν Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 36501 Φυσικα στην καταλληλη στιγμη...αυτα τα πραγματα θελουν και την αναλογη ατμοσφαιρα Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 930789 Ετσι οπως εκανε ο Τερρυ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 833201

Για να μην αναφερθω στον αλλο φοβο των αντρων που ενδιαφερονται για κατι παραπανω ενω εχουν ηδη μια φιλικη σχεση με την κοπελα: φοβος μηπως "παει πολυ στο φιλικο" η σχεση και χασουν την ευκαιρια για το ερωτικο Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 829804 Αν τους καταταξουμε στην λιστα των "φιλων", φοβουνται οτι εχουν χασει το παιχνιδι Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 727288 Μα πού ειναι οι αντρες του φορουμ να μας πουν την αποψη τους Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 790358

Που να τον πουν μπαμπά και αδελφό, πάει η λίμπιντος έχει πέσει στα πατώματα και τρέξε βρες την lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 1:49 pm

juliet έγραψε:
συνεχίζει ξένοιαστη η Μιζούκι την αφήγηση της..και μόνο έρωτα δε βλέπουμε με έκδηλα και πασιφανή μέσα που αφηγούνται τον ερωτα και όχι τη συγγένεια, την αδελφικότητα, τη συμπάθεια, το ανθρώπινο ενδιαφέρον...

Ακριβως! Μα γιατι πρεπει σωνει και καλα το ενδιαφερον για ενα μικροτερο κοριτσι να ειναι ερωτικο? Ειδικα οταν προυπαρχει μια αδερφικη σχεση, για να μην πω πατρικη Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 5036 Και ειδικοτερα οταν δεν υπαρχει καμια ερωτικη νυξη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:01 pm

Δε χρειάζεται κατ΄ανάγκη να είναι ερωτικό το ενδιαφέρον ενός αγοριού για μιά κοπέλα.
Στη συγκεκριμένη ιστοριούλα όμως εκεί θέλει να καταλήξει...
Η Κάντυ αναζητά τον πρίγκηπά της με τον οποίο είναι ερωτευμένη από παιδί και ποτέ δεν ξέχασε (τάδε έφη Κάντυ) και τον βρίσκει μετά από χρόνια ως πατέρα, αδερφό και αγάπη...

Πως το λέει ο Γιαννάκης;;;;
https://www.youtube.com/watch?v=s4-JsxB_xdw

Ετσι ακριβώς!!!

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:29 pm

Aldebaran έγραψε:
Δε χρειάζεται κατ΄ανάγκη να είναι ερωτικό το ενδιαφέρον ενός αγοριού για μιά κοπέλα.
Στη συγκεκριμένη ιστοριούλα όμως εκεί θέλει να καταλήξει...
Η Κάντυ αναζητά τον πρίγκηπά της με τον οποίο είναι ερωτευμένη από παιδί και ποτέ δεν ξέχασε (τάδε έφη Κάντυ) και τον βρίσκει μετά από χρόνια ως πατέρα, αδερφό και αγάπη...

Πως το λέει ο Γιαννάκης;;;;
https://www.youtube.com/watch?v=s4-JsxB_xdw

Ετσι ακριβώς!!!

Καφέ φτιάχνει; όχι αν φτιάχνει να πάρω και εγώ ένα lol! Τι πολυχρηστικό αγόρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:34 pm

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Δε χρειάζεται κατ΄ανάγκη να είναι ερωτικό το ενδιαφέρον ενός αγοριού για μιά κοπέλα.
Στη συγκεκριμένη ιστοριούλα όμως εκεί θέλει να καταλήξει...
Η Κάντυ αναζητά τον πρίγκηπά της με τον οποίο είναι ερωτευμένη από παιδί και ποτέ δεν ξέχασε (τάδε έφη Κάντυ) και τον βρίσκει μετά από χρόνια ως πατέρα, αδερφό και αγάπη...

Πως το λέει ο Γιαννάκης;;;;
https://www.youtube.com/watch?v=s4-JsxB_xdw

Ετσι ακριβώς!!!

Καφέ φτιάχνει; όχι αν φτιάχνει να πάρω και εγώ ένα lol! Τι πολυχρηστικό αγόρι.

Μονο εγω θελω το ετερο ημισυ να ειναι ερωτικος συντροφος??? Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Μηπως τα εχουμε μπερδεψει λιγο? Αν δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον, τοτε καταληγουμε στο "αδερφος-πατερας". Οπως ακριβως δηλαδη στην περιπτωση Καντυ-Αλμπερτ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:36 pm

domniki έγραψε:

Μονο εγω θελω το ετερο ημισυ να ειναι ερωτικος συντροφος??? Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Μηπως τα εχουμε μπερδεψει λιγο? Αν δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον, τοτε καταληγουμε στο "αδερφος-πατερας". Οπως ακριβως δηλαδη στην περιπτωση Καντυ-Αλμπερτ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ποιός πατέρας, ποιός αδερφός;;;
scratch
Εδώ το κορίτσι μας έλιωνε κάθε φορά που τον κοίταζε...
(δες και το άβατάρ μου για επιβεβαίωση... lol! )

_________________
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:39 pm

domniki έγραψε:
juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Δε χρειάζεται κατ΄ανάγκη να είναι ερωτικό το ενδιαφέρον ενός αγοριού για μιά κοπέλα.
Στη συγκεκριμένη ιστοριούλα όμως εκεί θέλει να καταλήξει...
Η Κάντυ αναζητά τον πρίγκηπά της με τον οποίο είναι ερωτευμένη από παιδί και ποτέ δεν ξέχασε (τάδε έφη Κάντυ) και τον βρίσκει μετά από χρόνια ως πατέρα, αδερφό και αγάπη...

Πως το λέει ο Γιαννάκης;;;;
https://www.youtube.com/watch?v=s4-JsxB_xdw

Ετσι ακριβώς!!!

Καφέ φτιάχνει; όχι αν φτιάχνει να πάρω και εγώ ένα lol! Τι πολυχρηστικό αγόρι.

Μονο εγω θελω το ετερο ημισυ να ειναι ερωτικος συντροφος??? Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Μηπως τα εχουμε μπερδεψει λιγο? Αν δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον, τοτε καταληγουμε στο "αδερφος-πατερας". Οπως ακριβως δηλαδη στην περιπτωση Καντυ-Αλμπερτ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Είπαμε ο Άλμπερτ είναι η μελλοντική τρυφερή αγάπη, ο μεγάλος θείος, ο κηδεμόνας, ο Γούλλιαμ Άρντλευ, ο πρίγκιπας του λόφου, ο πατέρας-αδελφός, φίλος, (κάνει δε για καθαρίστρια, μάγειρας, φύλακας και εξομολογήτρα αυτά είναι στις κρυφές του χάρες)....Ε θες και Έρωτα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...   Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 2:40 pm

Aldebaran έγραψε:
domniki έγραψε:

Μονο εγω θελω το ετερο ημισυ να ειναι ερωτικος συντροφος??? Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 625188 Μηπως τα εχουμε μπερδεψει λιγο? Αν δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον, τοτε καταληγουμε στο "αδερφος-πατερας". Οπως ακριβως δηλαδη στην περιπτωση Καντυ-Αλμπερτ Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων... - Σελίδα 2 889631

Ποιός πατέρας, ποιός αδερφός;;;
scratch
Εδώ το κορίτσι μας έλιωνε κάθε φορά που τον κοίταζε...
(δες και το άβατάρ μου για επιβεβαίωση... lol! )

Κάνει και για λιώσιμο μετάλλων και ξανθών κορασίδων....θα τον πάρω και για φούρνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Περί συγγένειας και άλλων... δαιμονίων...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Περί εκδήλωσης συναισθηματων..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: