Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ Η ΤΑΙΝΙΑ (Στα Ελληνικά)
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣήμερα στις 10:57 pm από v tz

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της

Πήγαινε κάτω 
+9
nansecrets
ntmhx
ΜΙΜΙ
nuitetoile21
domniki
misspepper77
Λορένα
Ελένη
akaliakoukou
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 18, 2010 5:41 pm

Aldebaran τα γραμματα που αφορουν την Καντυ και τον Αλμπερτ δεν ειναι ερωτικα. Τουλαχιστον αυτα που γνωριζουμε! Οπως εχω ξαναγραψει το γεγονος οτι ευχαριστει τους βιολογικους της γονεις που την παρατησαν στο ορφανοτροφειο γιατι ετσι γνωρισε τον Αλμπερτ μονο ερωτικο δεν μου κανει. Ισα ισα που μου φαινεται σαν εκδηλωση ευγνωμοσυνης προς σε ενα προσωπο δλδ τον Αλμπερτ που αντικατεστησε πολυ καλυτερα δυο βιολογικους γονεις που το μονο που εισεπραξε απο αυτους ηταν η εγκαταλειψη! Η Καντυ ειναι που παραλληλιζει την τρυφεροτητα του Αλμπερτ με την τρυφεροτητα των δυο μαμαδων της και μαλιστα πριν μαθει οτι ειναι ο κηδεμονας της! Η Καντυ ειναι που αποκαλει τον Αλμπερτ αδερφο της και μαλιστα την εποχη της συγκατοικησης τους! Μεσα απο ποια διαδικασια μετατραπηκαν αυτα τα αισθηματα σε ερωτικα;;;;;; Ποτε ακριβως η απεχθεια που αισθανοταν η Καντυ για οσους θεωρουσαν την συγκατοικηση της με τον Αλμπερτ αναρμοστη και την σχεση τους καταπροεκταση μεταλλαχθηκε;;;;; Το γεγονος οτι της λειπει πολυ ειναι απολυτα φυσικο. Αν δεχτουμε οτι (οπως ελεγε η ιδια) εχανε ξαφνικα τον αδερφο της, το μονο προσωπο που αισθανοταν σαν δικο της ανθρωπο δεν θα αισθανοταν θλιψη και μοναξια; Εζησε τοσο καιρο μαζι του και την εγκατελειψε με ενα μικρο ευχαριστηριο γραμμα! Δεν θα ηταν φυσικο να τον ψαξει;;; Ποιο ειναι το σημειο που διαφοροποιει αυτο το ενδιαφερον απο το αδερφικο σε ερωτικο;;; Μπορει κανεις να ισχυριστει οτι εβλεπε τον Αντονυ ή τον Τερρυ αδερφικα;;; Εκανε ποτε τετοιο παραλληλισμο στις προηγουμενες σχεσεις της;;;; Δεν ειμαστε τρελοι λοιπον ουτε εχουμε χαμηλη συναισθηματικη νοημοσυνη!

Οσο αφορα στο θεμα της Ιγκαρασι αλλες φορες υποστηριζετε οτι ηθελε τον Τερρυ, αλλες οτι ηθελε να γινει πιο εμφνης η σχεση της με τον Αλμπερτ και τσατιστηκε η Μιζουκι γιατι δεν ηθελε η ηρωιδα της να φανει σαν πεταλουδιτσα! Αποφασιστε τελικα τι συνεβει!!!!

Εγω για να ειμαι ειλικρινης δεν εμπιστευομαι τιποτα απο ολα αυτα! Τα θεωρω επομενα ολης της διαμαχης που ξεσπασε μεταξυ των δημιουργων και αρνουμαι να παιξω το παιχνιδι οποιασδηποτε μεριας! Και γι αυτον ακριβως το λογο δεν εχω και καμια ''εμπιστοσυνη'' σε οτι προκειται να γραφτει στο μελλον.

Για το Ιαπωνικο κοινο που αναφερεις σου απαντησε ηδη η Juliet και η dom και χωρις να εχω περισσοτερες πληροφοριες για το τι συμβαινει στην Ιαπωνια η λογικη μου μου λεει οτι μαλλον τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως τα παρουσιαζεις γιατι στο προηγουμενο ποστ κατεγραψα αρκετες αντιφασεις οπως πχ για το ανοικτο τελος κλπ κλπ (να μην τα ξαναλεω) και απαντηση δεν ελαβα. Οπως επισης δεν απαντας για την δηλωση περι ''τυψεων'' της Μιζουκι που ανεφερε η Juliet.

Παντως σιγουρα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ''ενοχοποιειται'' το κοινο αν δεν καταλαβε ή χειροτερα αν δεν αισθανθηκε αυτο που ηθελε να περασει η συγγραφεας και οχι η συγγραφεας που δεν πετυχε το στοχο της! Αν και ξαναλεω οτι στους προηγουμενους ερωτες δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα! Τωρα γιατι ξαφνικα εχασε την επαφη με το κοινο στο τελος ....... και σε αυτο δεν εχω βρει απαντηση. Μαλλον για να το θεσω καλυτερα η μονη λογικη απαντηση ειναι αυτη περι ανοικτου τελους! Γι αυτο δεν καιει ολες τις γεφυρες με τον Τερρυ και για αυτο δεν την δεσμευει με εναν νεο ερωτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 19, 2010 10:35 am

nina έγραψε:
Aldebaran τα γραμματα που αφορουν την Καντυ και τον Αλμπερτ δεν ειναι ερωτικα. Τουλαχιστον αυτα που γνωριζουμε! Οπως εχω ξαναγραψει το γεγονος οτι ευχαριστει τους βιολογικους της γονεις που την παρατησαν στο ορφανοτροφειο γιατι ετσι γνωρισε τον Αλμπερτ μονο ερωτικο δεν μου κανει. Ισα ισα που μου φαινεται σαν εκδηλωση ευγνωμοσυνης προς σε ενα προσωπο δλδ τον Αλμπερτ που αντικατεστησε πολυ καλυτερα δυο βιολογικους γονεις που το μονο που εισεπραξε απο αυτους ηταν η εγκαταλειψη! Η Καντυ ειναι που παραλληλιζει την τρυφεροτητα του Αλμπερτ με την τρυφεροτητα των δυο μαμαδων της και μαλιστα πριν μαθει οτι ειναι ο κηδεμονας της! Η Καντυ ειναι που αποκαλει τον Αλμπερτ αδερφο της και μαλιστα την εποχη της συγκατοικησης τους! Μεσα απο ποια διαδικασια μετατραπηκαν αυτα τα αισθηματα σε ερωτικα;;;;;; Ποτε ακριβως η απεχθεια που αισθανοταν η Καντυ για οσους θεωρουσαν την συγκατοικηση της με τον Αλμπερτ αναρμοστη και την σχεση τους καταπροεκταση μεταλλαχθηκε;;;;; Το γεγονος οτι της λειπει πολυ ειναι απολυτα φυσικο. Αν δεχτουμε οτι (οπως ελεγε η ιδια) εχανε ξαφνικα τον αδερφο της, το μονο προσωπο που αισθανοταν σαν δικο της ανθρωπο δεν θα αισθανοταν θλιψη και μοναξια; Εζησε τοσο καιρο μαζι του και την εγκατελειψε με ενα μικρο ευχαριστηριο γραμμα! Δεν θα ηταν φυσικο να τον ψαξει;;; Ποιο ειναι το σημειο που διαφοροποιει αυτο το ενδιαφερον απο το αδερφικο σε ερωτικο;;; Μπορει κανεις να ισχυριστει οτι εβλεπε τον Αντονυ ή τον Τερρυ αδερφικα;;; Εκανε ποτε τετοιο παραλληλισμο στις προηγουμενες σχεσεις της;;;;

Για τους Ιάπωνες, τα γράμματα αυτά δεν ανήκουν στα αμιγώς ερωτικά, αλλά σε εκείνα που ανταλλάζουν δύο νεαρά ερωτευμένα, μέσα στο μέλι άτομα. Τουλάχιστον, αυτό έχουμε εισπράξει από ιαπωνικές πηγές που έχουν ρίξει μιά ματιά στο τέλος της νουβέλας.
Και είναι δυνατόν να ευχαριστείς τους γονείς σου που σε παράτησαν στο ορφανοτροφείο επειδή αυτός που σε υιοθέτησε είναι νέος, ωραίος, γαλάζια μάτια με πλούσια λεπτά αισθήματα και που θέλεις να βρίσκεσαι διαρκώς δίπλα του;;;; Σα να μου λες τώρα πως μιά δεκαεξάχρονη που θα είχε υιοθετήσει ο 25χρονος Ρουβάς, θα τον έβλεπε σαν πατέρα της...
Έλεος... Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107
Η Κάντυ ήξερε από πριν πως ο Άλμπερτ όταν θα έβρισκε και πάλι τη μνήμη του θα την εγκατέλειπε. Μόνο που εκείνος δεν το έκανε τότε, αλλά πολύ αργότερα, όταν η Κάντυ ένιωθε ξανά δυνατή (σύμφωνα με τα δικά της λεγόμενα) και όχι επειδή το ήθελε εκείνος (παρά τις δουλειές του) αλλά για να μην έχει και άλλα προβλήματα η Κάντυ από τη γειτονιά.
Δεν ήταν η πρώτη φορά που ο Άλμπερτ έφευγε μακριά της αλλά η μόνη για την οποία η Κάντυ κλαίει και οδύρεται... Και μη μου πεις πάλι πως έκλαιγε που ο αδερφός της, ο φίλος της τραβούσε το δρόμο του... Την είδες ποτέ να κλαίει που η Άννυ είχε ξεμείνει στο κολέγιο μετά τη φυγή της ή που δεν έμεινε μαζί της στο Σικάγο σαν "αδερφούλες" που ήταν;;;;
Αντίθετα, την είδες να κλαίει όταν ο Τέρρυ έφυγε από το Κολέγιο και αφού δεν τη πήρε μαζί του, πήρε εκείνη των ομματιών της και επέστρεψε στην Αμερική. Εφτασε μέχρι το λόφο απ' όπου νωρίτερα είχε περάσει ο Τέρρυ και μέχρι εκεί. Τον Άλμπερτ όμως τον αναζητά ως στην άκρη του κόσμου. Δεν πτοείται ούτε όταν βλέπει τον Τέρρυ, ούτε όταν μιλά με τη μαμά του. Συνεχίζει την αναζήτηση του Άλμπερτ αφήνοντας ΄-σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά της- τον Τέρρυ στο παρελθόν...
Γιατί, λοιπόν, δε δέχεστε πως αφού αντέδρασε το ίδιο στις δύο περιπτώσεις δεν έτρεφε τα ίδια συναισθήματα και για τον Άλμπερτ;;; Επειδή δεν το έγραψαν στα συννεφάκια;;; Οι εικόνες δεν είναι εξίσου δυνατές για να καταλάβεις τα συναισθήματα κάποιου;;;; Για ποιόν χτυπιέται μήνες ολόκληρους μετά την "άτακτη" -κατ΄εσάς- φυγή από το σπίτι τους;;;;
Γιατί θέλει ντε και καλά να επιστρέψει ο Άλμπερτ κοντά της και δεν αντέχει να ζει μόνη της;;;; Επειδή της έλειπε ο Τέρρυ ή η Άννυ;;;;
Το σημείο που διαφοροποιεί το ενδιαφέρον από αδερφικό σε ερωτικό είναι εκείνο που έλεγε και ο Χάνιμπαλ στη Σιωπή των Αμνών :
Ερωτευόμαστε αυτό που βλέπουμε καθημερινά
ή αν θες και
Έξις δευτέρα φύσις...
Η Κάντυ μετά την παγίδα του Νηλ, όπου και η τελευταία της ελπίδα να συναντήσει τον Τέρρυ, που τόσο καιρό μετά το χωρισμό τους τελεί υπό εξαφάνιση, (όπως και μετά το Κολέγιο και ας γνώριζε πώς μπορούσε να μάθει νέα της αν ήθελε) διαλύεται, αρχίζει να τρέφει άλλα αισθήματα για τον Άλμπερτ.
Αυτόν ξέρει, αυτόν εμπιστεύεται.
Αυτός της συμπαραστέκεται σε όλες τις δύσκολες στιγμές.
Αυτός της παίρνει την υπόσχεση να μοιράζονται τα πάντα στη ζωή τους.
Γι αυτόν τρέχουν τα σάλια της όταν τον ξαναβλέπει στο Λέικγουντ και για χάρη του - όπως και εκείνος για δική της παλαιότερα- αναβάλει την επιστροφή της στο λόφο...
Λυπάμαι πολύ, αλλά όταν βλέπω τέτοιες καταστάσεις δεν μπορώ να σκεφτώ πως η Κάντυ ενδιαφέρεται ακόμη για τον Τέρρυ... Όχι πως δεν τον αγαπά, αλλά ερωτικά, όχι, δε νοιάζεται πλέον για αυτόν...



nina έγραψε:
Δεν ειμαστε τρελοι λοιπον ουτε εχουμε χαμηλη συναισθηματικη νοημοσυνη!

Δεν έχω βάλει ποτέ ταμπέλες σε κάποιον. scratch




nina έγραψε:
Οσο αφορα στο θεμα της Ιγκαρασι αλλες φορες υποστηριζετε οτι ηθελε τον Τερρυ, αλλες οτι ηθελε να γινει πιο εμφνης η σχεση της με τον Αλμπερτ και τσατιστηκε η Μιζουκι γιατι δεν ηθελε η ηρωιδα της να φανει σαν πεταλουδιτσα! Αποφασιστε τελικα τι συνεβει!!!!

Εγω για να ειμαι ειλικρινης δεν εμπιστευομαι τιποτα απο ολα αυτα! Τα θεωρω επομενα ολης της διαμαχης που ξεσπασε μεταξυ των δημιουργων και αρνουμαι να παιξω το παιχνιδι οποιασδηποτε μεριας! Και γι αυτον ακριβως το λογο δεν εχω και καμια ''εμπιστοσυνη'' σε οτι προκειται να γραφτει στο μελλον.

Δεν υποστηρίζω την Ιγκαράσι, απλά μετέφερα όσα η Μιζούκι έχει αναφέρει κατά καιρούς σχετικά με την Κάντυ είτε σε παλαιότερες συνεντεύξεις της, είτε μέσω τρίτων. Η παρέμβαση της Ιγκαράσι στην ιστορία της Κάντυ σε κάποια σημεία άρεσε στη Μιζούκι, σε άλλα την έκανε έξω φρενών...


nina έγραψε:
Για το Ιαπωνικο κοινο που αναφερεις σου απαντησε ηδη η Juliet και η dom και χωρις να εχω περισσοτερες πληροφοριες για το τι συμβαινει στην Ιαπωνια η λογικη μου μου λεει οτι μαλλον τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως τα παρουσιαζεις γιατι στο προηγουμενο ποστ κατεγραψα αρκετες αντιφασεις οπως πχ για το ανοικτο τελος κλπ κλπ (να μην τα ξαναλεω) και απαντηση δεν ελαβα. Οπως επισης δεν απαντας για την δηλωση περι ''τυψεων'' της Μιζουκι που ανεφερε η Juliet.

To να αναφέρεις πως σε ένα φόρουμ όπου το 99,9% είναι Τερρυκιές, υπήρχαν και κάποιες γιαπωνέζες που ήθελαν την Κάντυ με τον Τέρρυ μαζί δε σημαίνει πως η πλειοψηφία των Ιαπώνων είχε τέτοια άποψη.
Μπες στα yahoo μπλοκς και σάιτς που είναι αφιερωμένα στην Κάντυ και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα...
Δεν αμφισβήτησα πως το τέλος είναι ανοιχτό, μόνο που έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, τόσο από το μάνγκα όσο και από το ανιμέ είναι πως
η Κάντυ καταλήγει στο άμεσο μέλλον με τον Πρίγκηπά της αφού όλη η ιστορία γύρω από αυτόν περιπλέκεται...


Όσο για την απάντηση στη Juliet, όταν έγραφα εχτές το μην. δεν είχα προλάβει να διαβάσω και τη δική της... Embarassed
nina έγραψε:
Παντως σιγουρα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ''ενοχοποιειται'' το κοινο αν δεν καταλαβε ή χειροτερα αν δεν αισθανθηκε αυτο που ηθελε να περασει η συγγραφεας και οχι η συγγραφεας που δεν πετυχε το στοχο της! ...

Προσωπικά, δεν ενοχοποιώ κανέναν για το πως επιλέγει να δει την ιστορία... Ίσα - ίσα, που γουστάρω τρελά το φικ της Juliet και αν μπορούσα να πω στη Μιζούκι να γράψει μιά Τερυκιά συνέχεια, αυτήν θα επέλεγα απ΄όσες έχω κατά καιρούς διαβάσει.

_________________
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 19, 2010 12:53 pm

Δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων. Επισης ο ερωτας δεν κρυβεται. Ακριβως επειδη δεν υπαρχουν δειγματα αυτου του ερωτα, δεν μπορω να πεισθω οτι η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Αλμπερτ, ουτε και οτι ο Αλμπερτ ηταν ερωτευμενος με την Καντυ.

Στο τελευταιο επεισοδιο του anime, η Καντυ φαινεται να μενει στο ορφανοτροφειο, οπου εχει ολα τα αγαπημενα της προσωπα. Επειδη ανακαλυπτει οτι γνωριζε τον Αλμπερτ απο παιδι, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του. Δεν λεω οτι ο Αλμπερτ δεν αξιζει τον ερωτα της, απλα δεν φαινεται κατι τετοιο στα τελευταια επεισοδια. Μαλιστα το επεισοδιο 114, η Καντυ αψηφα τους παντες και τα παντα και τρεχει να συναντησει τον Τερρυ, που αποδεικνυεται οτι ειναι ο Νηλ.

Τις λεπτομερειες του manga δεν τις γνωριζω γιατι δεν το εχω διαβασει, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 19, 2010 5:32 pm

Η Aldebaran εγραψε:

Παράθεση :
Για τους Ιάπωνες, τα γράμματα αυτά δεν ανήκουν στα αμιγώς ερωτικά, αλλά σε εκείνα που ανταλλάζουν δύο νεαρά ερωτευμένα, μέσα στο μέλι άτομα.


Δεν ζηταμε γραμματα ακαταλληλα για ανηλικους, ενα απλο σ΄αγαπω (οπως εχει ξαναπει η ηρωιδα) θα εφτανε. Υπαρχει;;;;;; Ο Χ Ι !!!!!!

Παράθεση :
Σα να μου λες τώρα πως μιά δεκαεξάχρονη που θα είχε υιοθετήσει ο 25χρονος Ρουβάς, θα τον έβλεπε σαν πατέρα της...
Έλεος... Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107

Αν με υιοθετουσε ο Ρουβας (μακαρι που τετοια τυχη χτυπησες φλεβα τωρα!) ξαφνικα στα δεκαξι τοτε σιγουρα δεν θα ηταν απλα τα πραγματα. Ομως δεν ειναι αυτη η περιπτωση μας. Θα το γραψω για χιλιοστη φορα μηπως και απαντησεις!!!!!!!

'' Θα επρεπε να ντρεπεστε !!!!! Ο Αλμπερτ με γνωριζει απο παιδι!!!!''

Εκει ειναι η διαφορα απο το παραδειγμα που αναφερεις, οτι την γνωριζει απο παιδι! Και γι αυτο ακριβως η Καντυ παραλληλιζει την τρυφεροτητα του Αλμπερτ με αυτη που εισεπρατε απο τις μαμαδες της!!!!! Οσο τα περι αδερφου δεν τα εβγαλα απο το κεφαλι μου η Καντυ τον αποκαλει αδερφο σε αρκετες περιπτωσεις. Εδω κολλαει το ΕΛΕΟΣ!!!!!

Παράθεση :
Η Κάντυ ήξερε από πριν πως ο Άλμπερτ όταν θα έβρισκε και πάλι τη μνήμη του θα την εγκατέλειπε. Μόνο που εκείνος δεν το έκανε τότε, αλλά πολύ αργότερα, όταν η Κάντυ ένιωθε ξανά δυνατή (σύμφωνα με τα δικά της λεγόμενα) και όχι επειδή το ήθελε εκείνος (παρά τις δουλειές του) αλλά για να μην έχει και άλλα προβλήματα η Κάντυ από τη γειτονιά.
Δεν ήταν η πρώτη φορά που ο Άλμπερτ έφευγε μακριά της αλλά η μόνη για την οποία η Κάντυ κλαίει και οδύρεται... Και μη μου πεις πάλι πως έκλαιγε που ο αδερφός της, ο φίλος της τραβούσε το δρόμο του... Την είδες ποτέ να κλαίει που η Άννυ είχε ξεμείνει στο κολέγιο μετά τη φυγή της ή που δεν έμεινε μαζί της στο Σικάγο σαν "αδερφούλες" που ήταν;;;;
Αντίθετα, την είδες να κλαίει όταν ο Τέρρυ έφυγε από το Κολέγιο και αφού δεν τη πήρε μαζί του, πήρε εκείνη των ομματιών της και επέστρεψε στην Αμερική. Εφτασε μέχρι το λόφο απ' όπου νωρίτερα είχε περάσει ο Τέρρυ και μέχρι εκεί. Τον Άλμπερτ όμως τον αναζητά ως στην άκρη του κόσμου. Δεν πτοείται ούτε όταν βλέπει τον Τέρρυ, ούτε όταν μιλά με τη μαμά του. Συνεχίζει την αναζήτηση του Άλμπερτ αφήνοντας ΄-σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά της- τον Τέρρυ στο παρελθόν...
Γιατί, λοιπόν, δε δέχεστε πως αφού αντέδρασε το ίδιο στις δύο περιπτώσεις δεν έτρεφε τα ίδια συναισθήματα και για τον Άλμπερτ;;; Επειδή δεν το έγραψαν στα συννεφάκια;;; Οι εικόνες δεν είναι εξίσου δυνατές για να καταλάβεις τα συναισθήματα κάποιου;;;; Για ποιόν χτυπιέται μήνες ολόκληρους μετά την "άτακτη" -κατ΄εσάς- φυγή από το σπίτι τους;;;;
Γιατί θέλει ντε και καλά να επιστρέψει ο Άλμπερτ κοντά της και δεν αντέχει να ζει μόνη της;;;; Επειδή της έλειπε ο Τέρρυ ή η Άννυ;;;;

Θα απαντησω παλι μεσα απο τα λογια της Καντυ:

'' Γιατι εφυγες Αλμπερτ; Γιατι; Που πηγες; Αν δεν ειχες κανει τιποτα γιατι εφυγες;;;''

'' Φοβαμαι τοσο μηπως δεν σε ξαναδω..... Κι αλλοτε εφυγες ξαφνικα... Ομως τοτε ηταν διαφορετικα. Ηξερα οτι θα σε ξανασυναντουσα''

Η Αννυ και οι υπολοιποι που αναφερεις δεν εξαφανιστηκαν ποτε με τετοιο τροπο. Ασε που δεν θεωρω οτι η σχεση της με τον Αλμπερτ μπορει να συγκριθει με αυτη που ειχε ειτε με την Αννυ ειτε με τον Αρτσυ κλπ κλπ. μην συγκρινεις ανομοια πραγματα! Η Καντυ οπως καθαρα φαινεται απο τα λεγομενα της ανησυχει, αισθανεται αγωνια για την τυχη του Αλμπερτ, επειδη ειχε ανακαλυψει οτι την ειχε φλομωσει στο ψεμα!!! Πιστευε οτι ο Αλμπερτ ειχε μπλεξει, και οσο κι αν τον εμπιστευοταν ή ηξερε οτι ειναι εντιμος ανθρωπος τα δειγματα που ειχε και τα ψεματα του την ειχαν ανησυχησει! Οταν στο τελος ανακαλυψε τα παντα και ηρεμησε την εκανε με ελαφρα για το σπιτι της Πονυ! Αν ηταν ο Τερρυ στη θεση του δεν υπηρχε περιπτωση να φυγει μακρια του!!!!!Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Lol Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Lol Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Lol

Παράθεση :
Το σημείο που διαφοροποιεί το ενδιαφέρον από αδερφικό σε ερωτικό είναι εκείνο που έλεγε και ο Χάνιμπαλ στη Σιωπή των Αμνών :
Ερωτευόμαστε αυτό που βλέπουμε καθημερινά
ή αν θες και
Έξις δευτέρα φύσις...

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Affraid Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107 Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 238107

Αυτη ειναι η ψυχολογικη διαδικασια μεσα απο την οποια εναν ανθρωπο που τον αισθανομαστε σαν συγγενη μπορουμε να τον δουμε ερωτικα;;;;; Αν ηταν ετσι τοτε δεν θα ειχαμε καμια διαφορα απο τα ζωα!!!! Θα ερωτευομασταν αυτον που βλεπουμε συχνοτερα ....... Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν !!!!!


Παράθεση :
Δεν αμφισβήτησα πως το τέλος είναι ανοιχτό, μόνο που έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, τόσο από το μάνγκα όσο και από το ανιμέ είναι πως
η Κάντυ καταλήγει στο άμεσο μέλλον με τον Πρίγκηπά της αφού όλη η ιστορία γύρω από αυτόν περιπλέκεται...

Επιτελους! Αρα ολα αυτα περι ερωτες, μελια κλπ κλπ ανηκουν στην ζωηρη φαντασια σας και επισης η ιστορια δεν περιπλεκεται γυρω απο τον πριγκιπα αλλα γυρω απο την Καντυ!

Παράθεση :
Όσο για την απάντηση στη Juliet, όταν έγραφα εχτές το μην. δεν είχα προλάβει να διαβάσω και τη δική της... Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_redface


Και παλι ομως δεν απαντας στα περι τυψεων της Μιζουκι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της   Ο Πρίγκηπας της καρδιάς της - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 19, 2010 6:46 pm

Διάβασα όλες τις απαντήσεις και τα επιχειρήματα και κυρίως τα δικά σου Aldebaran και βάζω το δεύτερο μέρος του τελευταίου επεισοδίου όπου από τα 4 λεπτά και μετά οι διάλογοι και κυρίως τα λόγια της Κάντυ είναι σαφή ως προς τα αισθήματα της προς τον Άλμπερτ (έμαθε ποιος είναι τελικά ο πρίγκηπας του λόφου και μέχρι εκεί!! και ο σπαραγμός της φωνής και της καρδιάς της με το που αντικρύζει την φωτογραφία του Τέρρυ πριν καν διαβάσει την εφημερίδα και νέα για εκείνον!!!) απλά δεστε και ακούστε καλά!!!!