Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ

Πήγαινε κάτω 
+15
liana
maribu79
elpidaki
arwyn-t
akaliakoukou
Turrican
ΜΙΜΙ
Aldebaran
origdim
nansecrets
Λορένα
nina
nuitetoile21
domniki
juliet
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:56 am

[quote="ariathniM"]Την έσωσε και από το λιοντάρι Νίνα όταν εκείνο πήγε να την κατασπαράξει, δεν σκέφτηκε καθόλου τον εαυτό του, ούτε τα πλούτη του. Μπήκε μπροστά και την κάλυψε.

Ο Αλμπερτ θα την υιοθετούσε του το ζητούσε ή οχι ο Αντονυ, στο μανγκα φαίνεται ξεκάθαρα αυτό, όταν η Κάντυ του στέλνει το γράμμα πως έχει πρόβλημα και την στέλνουν στο Μεξικό και την κατηγορούν για ληστεία, το λαβαίνει το μήνυμα ο Αλμπερτ και λέει θα ενεργήσω όχι τώρα όμως γιατί τον κυνηγά ο φύλακας με το όπλο αλλά θα ενεργήσω αυτό λέει. Ο ίδιος της έλεγε αν έχεις πρόβλημα γράψτο και στείλτο με ένα μπουκάλι, εγώ θα το λάβω!!!
Δεν ξέρω αν είναι ο σημαντικότερος άνδρας στην ζωή της για μένα θα ήταν, η ανιδιοτέλεια του είναι ασύγκριτη.[/quote]

Νομίζω οτι η Καντυ με τα κλάματα και τα σ'αγαπώ της δήώσε πόλύ ξεκάθαρα ποιος είναι ο πιο σημαντικός άντρας στη ζωή της. Ο Τέρυ αναγκάστηκε να φύγει από κοντά της και άν ήταν πιο μεγάλος τόσες φορές είπε οτι θα την έπαιρνε μαζί του. Ο Άλμπερτ τι δικαιολογία είπαμε οτι είχε; Α ναι; ήθελε να δει αν θα του έλειπε (παρόλο που ήξερε αυτός οτι αυτή νόμιζε οτι είχε αμνησία). Κάτσε να το ακούσει ο Γκράντσεστερ lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:56 am

ariathniM έγραψε:
Την έσωσε και από το λιοντάρι Νίνα όταν εκείνο πήγε να την κατασπαράξει, δεν σκέφτηκε καθόλου τον εαυτό του, ούτε τα πλούτη του. Μπήκε μπροστά και την κάλυψε.

Ο Αλμπερτ θα την υιοθετούσε του το ζητούσε ή οχι ο Αντονυ, στο μανγκα φαίνεται ξεκάθαρα αυτό, όταν η Κάντυ του στέλνει το γράμμα πως έχει πρόβλημα και την στέλνουν στο Μεξικό και την κατηγορούν για ληστεία, το λαβαίνει το μήνυμα ο Αλμπερτ και λέει θα ενεργήσω όχι τώρα όμως γιατί τον κυνηγά ο φύλακας με το όπλο αλλά θα ενεργήσω αυτό λέει. Ο ίδιος της έλεγε αν έχεις πρόβλημα γράψτο και στείλτο με ένα μπουκάλι, εγώ θα το λάβω!!!
Δεν ξέρω αν είναι ο σημαντικότερος άνδρας στην ζωή της για μένα θα ήταν, η ανιδιοτέλεια του είναι ασύγκριτη.

Α ναι το ξεχασα εχεις δικιο!
Αλλα δεν νομιζω οτι διακινδυνευσε και πολυ..... καθως μιλουσε απταιστα την γλωσσα των λιονταριων οπως ειδαμεΟ μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 315913 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 180310

Ελα πλακα κανωΟ μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 720684
Δεν τον κατηγορησα εγω για υστεροβουλια ισα ισα που ειπα οτι δεν του ταιριαζει αυτος ο τροπος σκεψης που εσυ ανεφερες. Σιγουρα ηταν ενας πολυ σημαντικος ανθρωπος για την ζωη της Καντυ, αλλα φοβαμαι οτι πεφτουμε στην ιδια παγιδα που ριξατε και τον Τερρυ..... του εσωσε την ζωη η Σουζι αααα πρεπει να την παντρευτει!!! Δεν ειναι ομως ετσι η αγαπηΟ μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:57 am

Η ίδια η Κάντυ θα πει όταν ανακαλύψει οτι είναι ο μεγάλος θείος ' εσύ Αλπερτ έκανες πολύ περισσότερα για μένα απ' ότι εγώ και ποτέ δεν θα στα ξεπληρώσω' Η ίδια το λέει και ο Αλμπερτ είναι και εκείνος ένα κομμάτι της!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:03 am

ariathniM έγραψε:
Η ίδια η Κάντυ θα πει όταν ανακαλύψει οτι είναι ο μεγάλος θείος ' εσύ Αλπερτ έκανες πολύ περισσότερα για μένα απ' ότι εγώ και ποτέ δεν θα στα ξεπληρώσω' Η ίδια το λέει και ο Αλμπερτ είναι και εκείνος ένα κομμάτι της!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341

Ναι και για τον Τέρυ στις νουβέλες θα πει: Τέρυ σ' αγαπώ περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο.

Με αυτή τη λογική λοιπόν πάρτε εσείς τις ευχαριστίες (που ούτως ή άλλως δεν [b]μπορούμε [/b]να τις ανταποδώσουμε

και θα πάρουμε εμείς την αγάπη Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 όπου είναι αμοιβαία τα αισθήματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:08 am

Τζουλιετ αυτό το έχω πει και εγώ πριν 10 χρόνια σ' αγαπώ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλον σ' ένα πρόσωπο τώρα στα 30 συνειδητοποιώ άλλα πράγματα οτι ηταν τελείως ανεδαφικά τα λόγια εκείνα και ούτε έχω πια τα ίδια συναισθήματα!!! Τι μου θύμησες τώρα!!! Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν Τέρρυ( που ήταν υπέροχος, εγώ λέω τα πράγματα με το όνομα τους) αλλά ο Αλμπερτ το ξαναλέω είναι εξαιρετικός και πάνω από όλα ανιδιοτελής, άνθρωπος με Α κεφαλαίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:12 am

ariathniM έγραψε:
Τζουλιετ αυτό το έχω πει και εγώ πριν 10 χρόνια σ' αγαπώ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλον σ' ένα πρόσωπο τώρα στα 30 συνειδητοποιώ άλλα πράγματα οτι ηταν τελείως ανεδαφικά τα λόγια εκείνα και ούτε έχω πια τα ίδια συναισθήματα!!! Τι μου θύμησες τώρα!!! Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν Τέρρυ( που ήταν υπέροχος, εγώ λέω τα πράγματα με το όνομα τους) αλλά ο Αλμπερτ το ξαναλέω είναι εξαιρετικός και πάνω από όλα ανιδιοτελής, άνθρωπος με Α κεφαλαίο.

Ε τοτε λεω να παντρεψουμε την Καντυ με τον Γκαντι (κανει και ομοιοκαταληξια!) ή με τον Δαλαι Λαμα! Τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:18 am

ariathniM έγραψε:
Τζουλιετ αυτό το έχω πει και εγώ πριν 10 χρόνια σ' αγαπώ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλον σ' ένα πρόσωπο τώρα στα 30 συνειδητοποιώ άλλα πράγματα οτι ηταν τελείως ανεδαφικά τα λόγια εκείνα και ούτε έχω πια τα ίδια συναισθήματα!!! Τι μου θύμησες τώρα!!! Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν Τέρρυ( που ήταν υπέροχος, εγώ λέω τα πράγματα με το όνομα τους) αλλά ο Αλμπερτ το ξαναλέω είναι εξαιρετικός και πάνω από όλα ανιδιοτελής, άνθρωπος με Α κεφαλαίο.

ναι αλλα στην περιπτωση της καντυ δεν εχουν περασει 10 χρονια.και ειναι ακομα στα 20.και εγω συμφωνω οτι ο αλμπερτ ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος.αλλα ολα αυτα που της προσφερε ηταν υποχρεωμενος να τα δωσει επειδη την ειχε υιοθετησει. οσο για το οτι της εσωσε την ζωη..και η καντυ ειχε σωσει την ζωη του αρτσι την πρωτη φορα που τον γνωρισε (στο ποταμι αν θυμαστε που του πεταξε το λασο).τι να κανουμε τωρα δηλαδη?? να σκεφτω.. η καντυ εσωσε τον αρτσι και αργοτερα τον νηλ, αρα πρεπει να παντρευτει και τους 2.ο αλμπερτ εσωσε την καντυ αρα πρεπει να την παντρευτει.ο τερρυ εσωσε την ελιζα αρα πρεπει να την παντρευτει.η σουζανα εσωσε τον τερρυ αρα πρεπει να την παντρευτει.και ο τερρυ εσωσε τον αρτσι αρα πρεπει να τον παντρευτει. εχουμε χασει μηπως την μπαλα??? lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:21 am

nuitetoile21 έγραψε:
ariathniM έγραψε:
Τζουλιετ αυτό το έχω πει και εγώ πριν 10 χρόνια σ' αγαπώ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλον σ' ένα πρόσωπο τώρα στα 30 συνειδητοποιώ άλλα πράγματα οτι ηταν τελείως ανεδαφικά τα λόγια εκείνα και ούτε έχω πια τα ίδια συναισθήματα!!! Τι μου θύμησες τώρα!!! Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν Τέρρυ( που ήταν υπέροχος, εγώ λέω τα πράγματα με το όνομα τους) αλλά ο Αλμπερτ το ξαναλέω είναι εξαιρετικός και πάνω από όλα ανιδιοτελής, άνθρωπος με Α κεφαλαίο.

ναι αλλα στην περιπτωση της καντυ δεν εχουν περασει 10 χρονια.και ειναι ακομα στα 20.και εγω συμφωνω οτι ο αλμπερτ ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος.αλλα ολα αυτα που της προσφερε ηταν υποχρεωμενος να τα δωσει επειδη την ειχε υιοθετησει. οσο για το οτι της εσωσε την ζωη..και η καντυ ειχε σωσει την ζωη του αρτσι την πρωτη φορα που τον γνωρισε (στο ποταμι αν θυμαστε που του πεταξε το λασο).τι να κανουμε τωρα δηλαδη?? να σκεφτω.. η καντυ εσωσε τον αρτσι και αργοτερα τον νηλ, αρα πρεπει να παντρευτει και τους 2.ο αλμπερτ εσωσε την καντυ αρα πρεπει να την παντρευτει.ο τερρυ εσωσε την ελιζα αρα πρεπει να την παντρευτει.η σουζανα εσωσε τον τερρυ αρα πρεπει να την παντρευτει.και ο τερρυ εσωσε τον αρτσι αρα πρεπει να τον παντρευτει. εχουμε χασει μηπως την μπαλα??? lol! lol! lol!

επισης η καντυ εσωσε την χελωνα της πατυ..ετσι για να μπερδεψω ακομα πιο πολυ τα πραγματα.. lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:25 am

Τι λέμε βρε κορίτσια ότι κάθε φορά που κάποιος μας δίνει χείρα βοηθείας πρέπει να δίνουμε και υπόσχεση γάμου ή αιώνιας δέσμευσης μαζί του; Δηλαδή η ανιδιοτελής προσφορά τότε αυτή την έννοια είχε; Μην τρελλαθούμε ξαφνικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:44 am

Αγαπητη μου Νανσυ εγώ σε καμιά περίπτωση δεν λέω κατι τέτοιο, απλά αν ένας άνθρωπος τυχάνει να είναι όμορφος, καλός, οικείος και ναι να σου έχει τείνει και ένα χέρι βοηθείας στις δύσκολες στιγμές και αυτός ο ίδιος ο άνθρωπος να έχει και πολύ καλή κοινωνική και οικονομική θέση παράλληλα( το ξαναλέω αυτά δεν είναι τα κύρια προτερήματα του Αλμπερτ, εγώ θα τον ερωτευόμουν και χωρίς αυτά, φτάνει να ήταν ο Αλμπερτ) είναι δύσκολο να τον δεις ερωτικά. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό το τόσο για εσάς απίθανο!

Παράλληλα να μπορείς να νιώσεις ασφάλεια μαζί του, μια αγκαλιά ολόκληρος , είναι και κούκλος ο Αλμπερτ μην το ξεχνάμε τόσο λοιπόν απίθανο είναι. Λέτε ότι ήταν υποχρεωμένος να τα κάνει όλα τούτα τί τον υποχρέωνε;8 χρόνια την περνούσε, δηλ. εγώ μπορώ να νιώσω μητρικά αισθήματα για κάποιον 22χρονο ή για κάποια 22χρονη μην τρελαθούμε!! Την υιοθέτησε μόνο και μόνο για να την βγάλει από την δύσκολη θέση, όχι να γίνει μπαμπάς της!

Μαζί του η Κάντυ συγκατοίκησε, Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103 ούτε με τον Αρτσι έμεινε μαζί, ούτε με τον Νηλ και μοιραστήκανε τόσα! Και τί δεν θα έδινα να περιμένω τον Αλμπερτ να έρθει από την δουλειά Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103να μου πει τα νέα του, να φάμε μαζί και να του εκμυστηρευτώ τα μύχια της ψυχής μου, αποκλείεται η Κάντυ να ένιωσε ποτέ έτσι.

Μετά αυτός ο άνδρας δεν ήξερε τί είχε( από οικονομικής πλευράς εννοώ), μαζί του Η κάντυ θα έκανε ταξίδια, θα γνώριζε τον κόσμο όλο. Τόσο δύσκολο πια είναι να ερωτευτείς έναν τέτοιον άνδρα που να σου δίνει συν τοις άλλοις και οικονομική ασφάλεια( στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε)!!!

Το ξαναλέω και ο Τέρρυ είναι άκρως ερωτεύσιμος και σας καταλαβαίνω απόλυτα. όταν ήμουν μικρή μ' άρεσε να κοιτώ την εικόνα που η Κάντυ μετά το χωρισμό τους στο τρένο στην θέα ενός μωρού φαντάζεται την δική της οικογένεια με τον Τέρρυ, την είχα λιώσει αυτήν την εικόνα, μα και οι εικόνες όπου η Κάντυ τρέχει προς την αγκαλιά του Αλμπερτ σαν να' ναι το πεπρωμένο της δεν μ' άφησαν αδιάφορη, ειδικά όταν καταλαβαίνει ότι είναι ο πριγκηπάς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 3:13 am

ariathniM έγραψε:
Αγαπητη μου Νανσυ εγώ σε καμιά περίπτωση δεν λέω κατι τέτοιο, απλά αν ένας άνθρωπος τυχάνει να είναι όμορφος, καλός, οικείος και ναι να σου έχει τείνει και ένα χέρι βοηθείας στις δύσκολες στιγμές και αυτός ο ίδιος ο άνθρωπος να έχει και πολύ καλή κοινωνική και οικονομική θέση παράλληλα( το ξαναλέω αυτά δεν είναι τα κύρια προτερήματα του Αλμπερτ, εγώ θα τον ερωτευόμουν και χωρίς αυτά, φτάνει να ήταν ο Αλμπερτ) είναι δύσκολο να τον δεις ερωτικά. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό το τόσο για εσάς απίθανο!

Παράλληλα να μπορείς να νιώσεις ασφάλεια μαζί του, μια αγκαλιά ολόκληρος , είναι και κούκλος ο Αλμπερτ μην το ξεχνάμε τόσο λοιπόν απίθανο είναι. Λέτε ότι ήταν υποχρεωμένος να τα κάνει όλα τούτα τί τον υποχρέωνε;8 χρόνια την περνούσε, δηλ. εγώ μπορώ να νιώσω μητρικά αισθήματα για κάποιον 22χρονο ή για κάποια 22χρονη μην τρελαθούμε!! Την υιοθέτησε μόνο και μόνο για να την βγάλει από την δύσκολη θέση, όχι να γίνει μπαμπάς της!

Μαζί του η Κάντυ συγκατοίκησε, Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103 ούτε με τον Αρτσι έμεινε μαζί, ούτε με τον Νηλ και μοιραστήκανε τόσα! Και τί δεν θα έδινα να περιμένω τον Αλμπερτ να έρθει από την δουλειά Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103να μου πει τα νέα του, να φάμε μαζί και να του εκμυστηρευτώ τα μύχια της ψυχής μου, αποκλείεται η Κάντυ να ένιωσε ποτέ έτσι.

Μετά αυτός ο άνδρας δεν ήξερε τί είχε( από οικονομικής πλευράς εννοώ), μαζί του Η κάντυ θα έκανε ταξίδια, θα γνώριζε τον κόσμο όλο
. Τόσο δύσκολο πια είναι να ερωτευτείς έναν τέτοιον άνδρα που να σου δίνει συν τοις άλλοις και οικονομική ασφάλεια( στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε)!!!

Το ξαναλέω και ο Τέρρυ είναι άκρως ερωτεύσιμος και σας καταλαβαίνω απόλυτα. όταν ήμουν μικρή μ' άρεσε να κοιτώ την εικόνα που η Κάντυ μετά το χωρισμό τους στο τρένο στην θέα ενός μωρού φαντάζεται την δική της οικογένεια με τον Τέρρυ, την είχα λιώσει αυτήν την εικόνα, μα και οι εικόνες όπου η Κάντυ τρέχει προς την αγκαλιά του Αλμπερτ σαν να' ναι το πεπρωμένο της δεν μ' άφησαν αδιάφορη, ειδικά όταν καταλαβαίνει ότι είναι ο πριγκηπάς

εχω να πω τα εξης.οτι ναι μπορει ο αλμπερτ να ειναι ολα αυτα και αλλα τοσα.αλλα η καντυ δεν τον ερωτευτηκε.ουτε πριν παθει αμνησια.ουτε οταν εμεινε μαζι του ουτε μετα. για αυτην παντα ηταν ενας καλος φιλος.ειδικα το οικονομικο νομιζω ειναι το τελευταιο πραγμα που ενδιεφερε την καντυ.
απο εκει και περα, νομιζω ariathni (και μην το παρεις προσωπικα, αυτη ειναι η γνωμη μου για ολες τις αλμπερτικες απο αυτα που γραφετε εδω περα), οτι κατα βαση δεν σας ενδιαφερει η ιστορια της καντυ. παντα προβαλετε σαν επιχειρηματα αυτα που θα θελατε εσεις για τις ζωες σας. οπως στο σημειο που λες οτι θα τον ερωτευοσουνα. ναι εσυ μπορει, η καντυ παλι δεν εδειξε καμια τετοια διαθεση. παντα εχετε επιχειρηματα που βασιζονται στα θελω σας. θα θελατε εναν τετοιο αντρα διπλα σας, θα θελατε να εχουν ερωτικο νοημα οι πραξεις του, θα θελατε να παραβλεψουμε την υιοθεσια και την μη αρση της, θα θελατε να εχει ξεπερασει η καντυ τον τερρυ, θα, θα, θα. για αυτο οταν προσπαθουμε να αντιπαραθεσουμε τα επιχειρηματα μας ειναι σαν να μιλαμε λιγο στον τοιχο. γιατι οι τερρυκιες στην πλειοψηφια τους αναφερουν γεγονοτα, πραγματα που δεν αμφισβητουνται, ενω εσεις ειστε με ενα ''μα το εκανε για αυτόν ή για τον αλλο λογο''. δηλαδη δεν εχετε επιχειρηματα, μονο προσωπικες αποψεις και θελω. τα γεγονοτα ομως ειναι αδιαμφισβητητα, δεν υπαγονται σε θελω.εγινε αυτο και τερμα, δεν χρειαζονται ουτε εξηγησεις ουτε προσωπικες αποψεις. και δεν μπορω να καταλαβω πως ειστε ικανοποιημενες με εναν ερωτα που χρειαζεται τοσες πολλες αποδειξεις και συζυτησεις για να κανει απλα και μονο την εμφανιση του. τεσπα, για να καταληξω, απλα μην μπερδευουμε τα προσωπικα μας θελω με το πως ερμηνευουμε την ιστορια. δηλαδη αν και εγω ηθελα καποιον στην ζωη μου σαν τον τζωρτζ πχ θα σου φαινοταν λογικο να σου ελεγα οτι η καντυ πρεπει να καταληξει μαζι του γιατι ας πουμε ηταν παντα κοντα της και την φροντιζε και την εσωσε και απο τον τυπο που ηθελε να την παει στο μεξικο?????ε δεν νομιζω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 11:38 am

nuitetoile21 έγραψε:
ariathniM έγραψε:
Αγαπητη μου Νανσυ εγώ σε καμιά περίπτωση δεν λέω κατι τέτοιο, απλά αν ένας άνθρωπος τυχάνει να είναι όμορφος, καλός, οικείος και ναι να σου έχει τείνει και ένα χέρι βοηθείας στις δύσκολες στιγμές και αυτός ο ίδιος ο άνθρωπος να έχει και πολύ καλή κοινωνική και οικονομική θέση παράλληλα( το ξαναλέω αυτά δεν είναι τα κύρια προτερήματα του Αλμπερτ, εγώ θα τον ερωτευόμουν και χωρίς αυτά, φτάνει να ήταν ο Αλμπερτ) είναι δύσκολο να τον δεις ερωτικά. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό το τόσο για εσάς απίθανο!

Παράλληλα να μπορείς να νιώσεις ασφάλεια μαζί του, μια αγκαλιά ολόκληρος , είναι και κούκλος ο Αλμπερτ μην το ξεχνάμε τόσο λοιπόν απίθανο είναι. Λέτε ότι ήταν υποχρεωμένος να τα κάνει όλα τούτα τί τον υποχρέωνε;8 χρόνια την περνούσε, δηλ. εγώ μπορώ να νιώσω μητρικά αισθήματα για κάποιον 22χρονο ή για κάποια 22χρονη μην τρελαθούμε!! Την υιοθέτησε μόνο και μόνο για να την βγάλει από την δύσκολη θέση, όχι να γίνει μπαμπάς της!

Μαζί του η Κάντυ συγκατοίκησε, Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103 ούτε με τον Αρτσι έμεινε μαζί, ούτε με τον Νηλ και μοιραστήκανε τόσα! Και τί δεν θα έδινα να περιμένω τον Αλμπερτ να έρθει από την δουλειά Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103να μου πει τα νέα του, να φάμε μαζί και να του εκμυστηρευτώ τα μύχια της ψυχής μου, αποκλείεται η Κάντυ να ένιωσε ποτέ έτσι.

Μετά αυτός ο άνδρας δεν ήξερε τί είχε( από οικονομικής πλευράς εννοώ), μαζί του Η κάντυ θα έκανε ταξίδια, θα γνώριζε τον κόσμο όλο
. Τόσο δύσκολο πια είναι να ερωτευτείς έναν τέτοιον άνδρα που να σου δίνει συν τοις άλλοις και οικονομική ασφάλεια( στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε)!!!

Το ξαναλέω και ο Τέρρυ είναι άκρως ερωτεύσιμος και σας καταλαβαίνω απόλυτα. όταν ήμουν μικρή μ' άρεσε να κοιτώ την εικόνα που η Κάντυ μετά το χωρισμό τους στο τρένο στην θέα ενός μωρού φαντάζεται την δική της οικογένεια με τον Τέρρυ, την είχα λιώσει αυτήν την εικόνα, μα και οι εικόνες όπου η Κάντυ τρέχει προς την αγκαλιά του Αλμπερτ σαν να' ναι το πεπρωμένο της δεν μ' άφησαν αδιάφορη, ειδικά όταν καταλαβαίνει ότι είναι ο πριγκηπάς

εχω να πω τα εξης.οτι ναι μπορει ο αλμπερτ να ειναι ολα αυτα και αλλα τοσα.αλλα η καντυ δεν τον ερωτευτηκε.ουτε πριν παθει αμνησια.ουτε οταν εμεινε μαζι του ουτε μετα. για αυτην παντα ηταν ενας καλος φιλος.ειδικα το οικονομικο νομιζω ειναι το τελευταιο πραγμα που ενδιεφερε την καντυ.
απο εκει και περα, νομιζω ariathni (και μην το παρεις προσωπικα, αυτη ειναι η γνωμη μου για ολες τις αλμπερτικες απο αυτα που γραφετε εδω περα), οτι κατα βαση δεν σας ενδιαφερει η ιστορια της καντυ. παντα προβαλετε σαν επιχειρηματα αυτα που θα θελατε εσεις για τις ζωες σας. οπως στο σημειο που λες οτι θα τον ερωτευοσουνα. ναι εσυ μπορει, η καντυ παλι δεν εδειξε καμια τετοια διαθεση. παντα εχετε επιχειρηματα που βασιζονται στα θελω σας. θα θελατε εναν τετοιο αντρα διπλα σας, θα θελατε να εχουν ερωτικο νοημα οι πραξεις του, θα θελατε να παραβλεψουμε την υιοθεσια και την μη αρση της, θα θελατε να εχει ξεπερασει η καντυ τον τερρυ, θα, θα, θα. για αυτο οταν προσπαθουμε να αντιπαραθεσουμε τα επιχειρηματα μας ειναι σαν να μιλαμε λιγο στον τοιχο. γιατι οι τερρυκιες στην πλειοψηφια τους αναφερουν γεγονοτα, πραγματα που δεν αμφισβητουνται, ενω εσεις ειστε με ενα ''μα το εκανε για αυτόν ή για τον αλλο λογο''. δηλαδη δεν εχετε επιχειρηματα, μονο προσωπικες αποψεις και θελω. τα γεγονοτα ομως ειναι αδιαμφισβητητα, δεν υπαγονται σε θελω.εγινε αυτο και τερμα, δεν χρειαζονται ουτε εξηγησεις ουτε προσωπικες αποψεις. και δεν μπορω να καταλαβω πως ειστε ικανοποιημενες με εναν ερωτα που χρειαζεται τοσες πολλες αποδειξεις και συζυτησεις για να κανει απλα και μονο την εμφανιση του. τεσπα, για να καταληξω, απλα μην μπερδευουμε τα προσωπικα μας θελω με το πως ερμηνευουμε την ιστορια. δηλαδη αν και εγω ηθελα καποιον στην ζωη μου σαν τον τζωρτζ πχ θα σου φαινοταν λογικο να σου ελεγα οτι η καντυ πρεπει να καταληξει μαζι του γιατι ας πουμε ηταν παντα κοντα της και την φροντιζε και την εσωσε και απο τον τυπο που ηθελε να την παει στο μεξικο?????ε δεν νομιζω..


Ευγε, ευγε και παλι ευγε Nuit!!!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307

Συμφωνω 1000% μαζι σου!!!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 391308
Νομιζω οτι ο πιο ασφαλης τροπος να κρινουμε και να αναλυσουμε την ιστορια ειναι να μεινουμε πιστοι στους χαρακτηρες των ηρωων και οχι να προβαλλουμε δικες μας επιθυμιες και προτιμησεις (οσο ειναι αυτο δυνατον φυσικα).

Ariathni μου μπορω να καταλαβω πως στα ματια μιας αλλης γυναικας ο Αλμπερτ θα μπορουσε να ειναι ερωτευσιμος. Ομως μιας αλλης και οχι της Καντυ, για τον απλο λογο οτι η Καντυ ειναι ακομα ερωτευμενη με τον Τερρυ! Ισως αν ερωτευοταν πρωτα τον Αλμπερτ να μην εβλεπε ουτε τον Τερρυ ερωτικα.

Για να δωσω ενα παραδειγμα τι εννοω, να θυμησω το επεισοδιο που ο Αλμπερτ φευγει απο το νοσοκομειο οντας αμνησιακος και η Καντυ οταν το ανακαλυπτει τρεχει σαν τρελη σε ολη την πολη ψαχνοντας τον και οταν τον βρισκει πεφτει στην αγκαλια του κλαιγοντας και τον παρακαλαει να μην φυγει! Αυτο ομως δεν ειναι αποδειξη ερωτα αλλα αγαπης, γιατι τοτε ηταν σιγουρα ερωτευμενη με τον Τερρυ ! Αυτη τη θερμη συμπεριφορα της Καντυ ειναι που παρεξηγειτε, ομως ετσι συμπεριφεροταν παντα στον Αλμπερτ και πριν και μετα τον χωρισμο της απο τον Τερρυ! Ετσι ηταν ομως ο χαρακτηρας της διαχυτικος, ενα της εδινες χιλια ηταν προθυμη να σου ανταποδωσει. Ομως εμεις ξερουμε πως ηταν οταν ερωτευοταν:
Δεν ειδε ποτε το προσωπο του στην σουπα της!
Δεν αναρωτηθηκε ποτε ''τι μου συμβαινει, γιατι αισθανομαι ετσι;''
Δεν κοκκινησε ποτε με ενα απλο αγγιγμα του
Δεν του ειπε ποτε σ΄αγαπω
Δεν μοιραστηκε ποτε ενα φιλι μαζι του (2 με τον Τερρυ στο manga)

Τιποτα απο ολα αυτα ουτε πριν, ουτε κατα την διαρκεια, ουτε μετα την συγκατουκηση τους!!!

Μια αλλη γυναικα θα μπορουσε να ξεχασει και να δει ερωτικα τον Αλμπερτ. Προσωπικα πιστευω οτι η Καντυ δεν ανηκει σ΄αυτη την κατηγορια. Ναι ειναι αισιοδοξη και θετικη ομως δεν ξεχνα τοσο ευκολα (το απεδειξε με τον Αντονυ)
Ο Τερρυ ειναι ομως ζωντανος και ξερει οτι την αγαπαει και αυτος ακομα!
Ειναι τοσο ευκολο λοιπον να ξεπερασεις μια τετοια κατασταση, τοσο δυνατα και αμοιβαια αισθηματα βαζοντας την λογικη σου για να οχυρωσεις την καρδια σου;;;; Ειναι τοσο ευκολο να αφησεις την καρδια σου να ερωτευτει καποιον αλλο οσο τελειος και να ειναι;;;

Η διαφωνια μας λοιπον δεν ειναι ποιος ειναι ο καλυτερος, αλλα με ποιον ειναι ερωτευμενη η Καντυ και οχι εμεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:26 pm

Καλημέρα, γνωρίζουμε αν κάποιος από τους δύο, Τέρρυ ή Αλμπερτ είναι αυτοβιογραφικός, αυτό το γνωρίζουμε καθόλου; Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:38 pm

ariathniM έγραψε:
Καλημέρα, γνωρίζουμε αν κάποιος από τους δύο, Τέρρυ ή Αλμπερτ είναι αυτοβιογραφικός, αυτό το γνωρίζουμε καθόλου; Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 891341

Kαλημερα ariathni Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_flower
Δεν καταλαβα την ερωτηση σου!!! Τι εννοεις;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 12:59 pm

Καλημέρα σ' όλα τα κορίτσια, αν δηλ. κάποιος από τους δύο ήταν πραγματικό πρόσωπο στην ζωή της Μιζούκι, η ίδια ήταν ένα διάστημα ηθοποιός αν υπήρχε εκεί κάποιος νεαρούλης με τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του Τέρρυ!!
Η κάποιος σαν τον Αλμπερτ που την προστάτευσε από την ορφάνια της και την λύπη της και της έδωσε χέρι βοήθειας. Αν το μαθαίναμε αυτό ίσως μας βοηθούσε στην υπόθεση μας.

Ισως κορίτσια να βγάζω τα δικά μου τα θέλω και τα όνειρα στην Κάντυ, δεν το κάνω για κακό, έχω και εγώ πληγωθεί πολύ στην αγάπη αλλά ξαναστάθηκα όρθια.
Κορίτσια μου μην με παρεξείγήσετε ο Αλμπερτ δεν μ' αρέσει γιατί είναι ματασωμένος, αυτό είναι το τελευταίο που μ' αρέσει πάνω του και φύλακας να ήταν στο ζωολογικό κήπο εγώ πάλι δεν θα είχα μάτια για άλλον. Εγώ αλλά και εσείς είστε όλες ερωτευμένες με τον ηθοποιό μην μου το αρνηθείτε και για εσάς έχει γίνει το ερωτικό αντικείμενο του πόθου σας

Μετά για μένα ερωτικό είναι αυτή η στγκατοίκηση που είχε η Κάντυ με τον Αλμπερτ όπως και για άλλους στον κόσμο και το αβατάρ της Αλντεραμπάν είναι για μένα ένα πρελούδιο στον έρωτα!!!
, ένας υμνος στην αγάπη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:26 pm

ariathniM έγραψε:
Καλημέρα σ' όλα τα κορίτσια, αν δηλ. κάποιος από τους δύο ήταν πραγματικό πρόσωπο στην ζωή της Μιζούκι, η ίδια ήταν ένα διάστημα ηθοποιός αν υπήρχε εκεί κάποιος νεαρούλης με τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του Τέρρυ!!
Η κάποιος σαν τον Αλμπερτ που την προστάτευσε από την ορφάνια της και την λύπη της και της έδωσε χέρι βοήθειας. Αν το μαθαίναμε αυτό ίσως μας βοηθούσε στην υπόθεση μας.

Ισως κορίτσια να βγάζω τα δικά μου τα θέλω και τα όνειρα στην Κάντυ, δεν το κάνω για κακό, έχω και εγώ πληγωθεί πολύ στην αγάπη αλλά ξαναστάθηκα όρθια.
Κορίτσια μου μην με παρεξείγήσετε ο Αλμπερτ δεν μ' αρέσει γιατί είναι ματασωμένος, αυτό είναι το τελευταίο που μ' αρέσει πάνω του και φύλακας να ήταν στο ζωολογικό κήπο εγώ πάλι δεν θα είχα μάτια για άλλον. Εγώ αλλά και εσείς είστε όλες ερωτευμένες με τον ηθοποιό μην μου το αρνηθείτε και για εσάς έχει γίνει το ερωτικό αντικείμενο του πόθου σας

Μετά για μένα ερωτικό είναι αυτή η στγκατοίκηση που είχε η Κάντυ με τον Αλμπερτ όπως και για άλλους στον κόσμο και το αβατάρ της Αλντεραμπάν είναι για μένα ένα πρελούδιο στον έρωτα!!!
, ένας υμνος στην αγάπη

εμενα παλι αυτη η συγκατοικηση δεν μου βγαζει τιποτε ερωτικο.μου θυμιζει την εποχη που ημουν φοιτητρια και εμενα με μια συμφοιτητρια μου.βεβαια εκεινη ηταν ψυχακι,το δωματιο της το ειχε βαψει ολο μαυρο, ηθελε να κοιμαται σε φερετρο (ευτυχως το αποφυγαμε αυτο) και δεν τρωγαμε αν δεν υπγρχαν μαυρα κερια στο τραπεζι.κατα τα αλλα ηταν συμπαθεστατη και περναγαμε ωρες να μιλαμε για τους γκομενους μου (γιατι εκεινη ειχε πορωση με κατι νεκρους τραγουδιστες και ηθοποιους οποτε δυσκολο να παιχτει κατι).επιπλεον εκανε ολες τις δουλειες του σπιτιου (οσο και αν αυτο ακουγεται αντιφατικο) και μαγειρευε. για να σκεφτω..ναι θα μπορουσες να πεις οτι ηταν σαν τον αλμπερτ, μονο στο πιο παρανοικο και ψυχωτικο..λες να ηταν ο ερωτας της ζωης μου?? ή λες να περασα την πιο ερωτικη μου περιοδο διπλα της και να μην το πηρα χαμπαρι?? α ναι, να μην ξεχασω! με ειχε δει και με πιτζαμες! λετε να μου την επεσε και να μην το πηρα πρεφα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:47 pm

Ένα σας λέω την καλύτερη φίλη ή φίλο δεν γνωρίζω (μάλλον φίλη) της Μιζούκι την λένε Τέρυ...χαχαχχα (δεν κάνω πλάκα)

Αλλά επί του προκειμένου, πρόσφατα με τον Kaname πρόσθεσα ένα ακόμα υποκείμενα στα κρυφά αντικείμενα του πόθου μου..χαίρομαι που είμαι μία manga ερωτοσυλλέκτρια. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα: το θέμα είναι πως η Κάντυ με τον Τέρυ ζήσαν έναν παθιασμένο έρωτα όπως και η Μιζούκι το χαρακτήρισε "ardent love" = having, expressive of, or characterized by intense feeling; passionate. Αυτό τον έρωτα δεν μπορεί να τον ξεπεράσει ο Άλμπερτ, δεν υποστηρίζεται πουθενά αυτό στο σενάριο. Είναι μία "ευγενική", "απαλή", gentle love που λέει η Μιζούκι. Εμείς αυτό κοιτάμε και αυτό βλέπουμε οτι άλλο ο παθιασμένος έρωτας που δεν έχει μέτρο σύγκρισης και άλλο μία απαλή αγάπη, που μάλλον καταλήγει εκεί που την αφήνει και η Μιζούκι στη συγγένεια. Αυτό είναι το destined, γιατί ο Άλμπερτ καθορίζεται από τη Μιζούκι σαν συγγενής της. Όσο για την Κάντυ ακόμα και στα τελευταία γράμματα της νουβέλας δηλώνει καθαρά τα αισθήματα της και πως δν έχει ξεπεράσει τον Τέρυ. Ποιος είναι ο ρόλος του Άλμπερτ σε όλη αυτήν την ιστορία; του προστάτη θα έλεγα, εμένα αυτό μου δίνει η Μιζούκι. Οτι δεν έχει συναισθήματα για αυτόν , φυσικά και έχει αλλά είναι όπως τα όρισε η Μιζούκι "ευγενικά" "απαλά" συναισθήματα. Και μένει εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 1:56 pm

Δεν ξερω αν η Μιζουκι ειχε γνωρισει καποιον απο τους δυο χαρακτηρες στη ζωη της. Νομιζω ομως πως οταν εγραφε την ιστορια ηταν ηδη παντρεμενη.

Ναι εμεις ειμαστε ερωτευμενες με τον Τερρυ οπως εσεις με τον Αλμπερτ, με μια μικρη αλλα ουσιαστικη διαφορα...... οτι και η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Τερρυ!!!!!

Οσο για την συγκατοικηση.... μπορει να ειναι ερωτικη μονο οταν συνοδευεται απο το αντιστοιχο και αμοιβαιο αισθημα!!!
Και η Καντυ δεν το εκανε για να ζησει με τον ερωτα της αλλα για να περιθαλψει και να βοηθησει εναν ανθρωπο σημαντικο γι αυτην, εναν φιλο που ειχε την αναγκη της. Μπορει να μην την ενδιεφερε τι θα πει ο κοσμος για την πραξη της, την ενδιεφερε ομως τι θα σκεφτοταν ο Τερρυ γιατι γι αυτην αυτος ηταν ολος ο κοσμος της!!!! Αυτο δεν σου λεει κατι;;;

Γι αυτο λεω μην συγχεουμε τα αισθηματα θαλπωρης και αγαπης με τον ερωτα!! Ο ερωτας ειναι αλλο πραγμα. Ποσες φορες αγκαλιασε τον Αλμπερτ.... ενιωσε ποτε ριγος ;;;;; Οχι!!!! Αυτο ειναι ερωτας να σε αγγιζει και να νομιζεις οτι σε διαπερνα ηλεκτρικο ρευμα!!!!

Ο Τερρυ οταν πηγε να τον συναντησει στην Νεα Υορκη δεν μπορουσε καν να την αγγιξει.... φοβοταν πως αν την επαιρνε στην αγκαλια του θα του ηταν αδυνατον να την αφησει να φυγει!!!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:03 pm

nina έγραψε:
Δεν ξερω αν η Μιζουκι ειχε γνωρισει καποιον απο τους δυο χαρακτηρες στη ζωη της. Νομιζω ομως πως οταν εγραφε την ιστορια ηταν ηδη παντρεμενη.

Ναι εμεις ειμαστε ερωτευμενες με τον Τερρυ οπως εσεις με τον Αλμπερτ, με μια μικρη αλλα ουσιαστικη διαφορα...... οτι και η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Τερρυ!!!!!

Οσο για την συγκατοικηση.... μπορει να ειναι ερωτικη μονο οταν συνοδευεται απο το αντιστοιχο και αμοιβαιο αισθημα!!!
Και η Καντυ δεν το εκανε για να ζησει με τον ερωτα της αλλα για να περιθαλψει και να βοηθησει εναν ανθρωπο σημαντικο γι αυτην, εναν φιλο που ειχε την αναγκη της. Μπορει να μην την ενδιεφερε τι θα πει ο κοσμος για την πραξη της, την ενδιεφερε ομως τι θα σκεφτοταν ο Τερρυ γιατι γι αυτην αυτος ηταν ολος ο κοσμος της!!!! Αυτο δεν σου λεει κατι;;;

Γι αυτο λεω μην συγχεουμε τα αισθηματα θαλπωρης και αγαπης με τον ερωτα!! Ο ερωτας ειναι αλλο πραγμα. Ποσες φορες αγκαλιασε τον Αλμπερτ.... ενιωσε ποτε ριγος ;;;;; Οχι!!!! Αυτο ειναι ερωτας να σε αγγιζει και να νομιζεις οτι σε διαπερνα ηλεκτρικο ρευμα!!!!

Ο Τερρυ οταν πηγε να τον συναντησει στην Νεα Υορκη δεν μπορουσε καν να την αγγιξει.... φοβοταν πως αν την επαιρνε στην αγκαλια του θα του ηταν αδυνατον να την αφησει να φυγει!!!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789

Αυτο το τελευταιο σου ποστ nina τα λεει ΟΛΑ!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 41307

Η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Τερρυ! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 5103

Στην σκεψη και μονο οτι θα την αγκαλιαζε ο Τερρυ, πετουσε στα ουρανια. Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789

Ο Αλμπερτ ηταν ενας φιλος που ειχε την αναγκη της και αυτη τον βοηθησε οπως μπορουσε. Υπαρχει τεραστια διαφορα αναμεσα στην συμπονια και στον ερωτα. Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:06 pm

nina έγραψε:
Δεν ξερω αν η Μιζουκι ειχε γνωρισει καποιον απο τους δυο χαρακτηρες στη ζωη της. Νομιζω ομως πως οταν εγραφε την ιστορια ηταν ηδη παντρεμενη.

Ναι εμεις ειμαστε ερωτευμενες με τον Τερρυ οπως εσεις με τον Αλμπερτ, με μια μικρη αλλα ουσιαστικη διαφορα...... οτι και η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον Τερρυ!!!!!

Οσο για την συγκατοικηση.... μπορει να ειναι ερωτικη μονο οταν συνοδευεται απο το αντιστοιχο και αμοιβαιο αισθημα!!!
Και η Καντυ δεν το εκανε για να ζησει με τον ερωτα της αλλα για να περιθαλψει και να βοηθησει εναν ανθρωπο σημαντικο γι αυτην, εναν φιλο που ειχε την αναγκη της. Μπορει να μην την ενδιεφερε τι θα πει ο κοσμος για την πραξη της, την ενδιεφερε ομως τι θα σκεφτοταν ο Τερρυ γιατι γι αυτην αυτος ηταν ολος ο κοσμος της!!!! Αυτο δεν σου λεει κατι;;;

Γι αυτο λεω μην συγχεουμε τα αισθηματα θαλπωρης και αγαπης με τον ερωτα!! Ο ερωτας ειναι αλλο πραγμα. Ποσες φορες αγκαλιασε τον Αλμπερτ.... ενιωσε ποτε ριγος ;;;;; Οχι!!!! Αυτο ειναι ερωτας να σε αγγιζει και να νομιζεις οτι σε διαπερνα ηλεκτρικο ρευμα!!!!

Ο Τερρυ οταν πηγε να τον συναντησει στην Νεα Υορκη δεν μπορουσε καν να την αγγιξει.... φοβοταν πως αν την επαιρνε στην αγκαλια του θα του ηταν αδυνατον να την αφησει να φυγει!!!!! Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 930789

Αυτό είναι έρωτας, έρωτας, έρωτας, όχι αγάπη, όχι καλοσύνη, όχι ευχαριστία, έρωτας και εν τέλει δεν έχει καμία σημασία αν κάποτε η Κάντυ είπε για τον Τέρυ Σ' αγαπώ περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο, ούτε έχει σημασία αν καθόταν δίπλα του στο τζάκι (στις νουβέλες) και αναρωτιόταν αν ο Τέρυ την αγαπούσε, σημασία οτι εφόσον παρατηρούμε αυτόν τον τρόπο σκέψης για την Κάντυ απαιτούμε και στην περίπτωση του Άλμπερτ τις αντίστοιχες αποδείξεις. Από πότε οι ευχαριστίες γίναν έρωτας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:12 pm

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 908648 dom.

Ετσι ειναι αν εχεις νιωσει τετοια συναισθηματα πως μπορεις να αρκεστεις μετα σε μια χλιαρη, ηρεμη και ασφαλη αγαπη; Εγω παντως δεν θα μπορουσα!

Εκει ειναι που διαφωνω και με τη Μιζουκι!Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 712898
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:17 pm

nina έγραψε:
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 908648 dom.

Ετσι ειναι αν εχεις νιωσει τετοια συναισθηματα πως μπορεις να αρκεστεις μετα σε μια χλιαρη, ηρεμη και ασφαλη αγαπη; Εγω παντως δεν θα μπορουσα!

Εκει ειναι που διαφωνω και με τη Μιζουκι!Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 712898

Μα πότε ανέπτυξε αυτόν την απαλή αγάπη η Μιζούκι σε έρωτα; συγγενείς τους αφήνει γιατί έτσι τους θέλει, δεν βλέπω κάτι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:17 pm

nina έγραψε:
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 908648 dom.

Ετσι ειναι αν εχεις νιωσει τετοια συναισθηματα πως μπορεις να αρκεστεις μετα σε μια χλιαρη, ηρεμη και ασφαλη αγαπη; Εγω παντως δεν θα μπορουσα!

Εκει ειναι που διαφωνω και με τη Μιζουκι!Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 712898

Ακριβώς έτσι!!!! Απλά δεν γίνεται!!! Αν αρκεστείς στην ήρεμη χλιαρή και απαλή αγάπη απλά συμβιβάζεσαι πως δεν θα ξαναζήσεις....κάτι που να αξίζει το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
origdim
Candy Fan
Candy Fan
origdim


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΤΗΣ ΚΑΝΤΥ
Registration date : 25/01/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:28 pm

-Ποιός ήταν ο πρώτος έρωτας της Κάντυ?Ο πρίγκηπας του λόφου.
-Ποιός είναι ο πρίγκηπας του λόφου?Ο Άλμπερτ
-Σε ποιόν τρέχει στο τέλος η Κάντυ?Στον Άλμπερτ-πριγκηπα του λόφου.

THE END
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ   Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17, 2010 2:32 pm

origdim έγραψε:
-Ποιός ήταν ο πρώτος έρωτας της Κάντυ?Ο πρίγκηπας του λόφου.
-Ποιός είναι ο πρίγκηπας του λόφου?Ο Άλμπερτ
-Σε ποιόν τρέχει στο τέλος η Κάντυ?Στον Άλμπερτ-πριγκηπα του λόφου.

THE END

Έλα, τότε μπορείς να κρατήσεις τα δύο τεύχη (γιατί αυτά είναι) και να πετάξεις τα υπόλοιπα Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 720684 Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ - Σελίδα 3 720684.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Γουίλιαμ Άλμπερτ Άρντλευ
» Αν ο Άλμπερτ..
» Η Κάντυ στη ζωή του Άλμπερτ
» Ενα γράμμα από τον Αλμπερτ
» Άλμπερτ, τι στ' αλήθεια ξέρουμε για αυτόν;...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Άλμπερτ-
Μετάβαση σε: