Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15, 2010 10:27 pm

Λοιπόν έχω να ρωτήσω τις εντυπώσεις για κάτι, που εγώ στην αρχή αλλιώς πίστεψα και αλλιώς μου βγήκε στο τέλος αλλά θα ρωτήσω...

Πιστεύετε οτι η Κάντυ μετά τον χωρισμό της από τον Τέρυ θα τον δεχόταν πίσω αν εκείνος πήγαινε και της έλεγε οτι παράτησε τη Σουζάνα και θέλει να ζήσει μαζί της;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15, 2010 11:00 pm

Εγω πιστεύω οτι δεν θα τον δεχόταν γιατί γενικώς η Κάντυ σε όλο το στόρυ θυσιάζεται για τους άλλους σε βάρος του εαυτού της!!! ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 559993 Κατα τη γνώμη μου θα τον δεχόταν μόνο αν μάθαινε πως η Σουζάννα του έλεγε να γυρίσει σ'αυτην γιατι θα καταλάβαινε πως μόνο την Κάντυ αγαπάει και οτι δεν υπάρχει ελπίδα γι αυτούς!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 1:31 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
Εγω πιστεύω οτι δεν θα τον δεχόταν γιατί γενικώς η Κάντυ σε όλο το στόρυ θυσιάζεται για τους άλλους σε βάρος του εαυτού της!!! ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 559993 Κατα τη γνώμη μου θα τον δεχόταν μόνο αν μάθαινε πως η Σουζάννα του έλεγε να γυρίσει σ'αυτην γιατι θα καταλάβαινε πως μόνο την Κάντυ αγαπάει και οτι δεν υπάρχει ελπίδα γι αυτούς!!!



Συμφωνώ μαζί σου ΜΙΜΙ ή μια ακόμη περίπτωση να τον δεχτεί η Κάντυ πίσω θα ήταν να γνώριζε κάποιον άλλον η Σουζάννα ο οποίος θα νοιαζόταν αληθινά για εκείνη και όχι να την διαλέγει ως θυσία, καθήκον ή από λύπηση και να χώριζε με τον Τέρρυ οικιοθελώς. Κομματάκι απίθανο για τον εγωισμό τηςΣουζάννας, αλλά μου αρέσει να κάνω όνειρα εγώ.... ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 2814691519
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 10:42 am

Άρα πάει το ιταλικό τέλος, πάει, πάει ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 699469
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 12:23 pm

Συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια. Το κλειδι της υποθεσης το κραταει η Σουζανα. Ο χαρακτηρας της ομως εχει μια δυναμικη δλδ θελω να πω οτι δεν ειναι Ελιζα. Μπορει μεχρι τωρα να υπερισχυει το τεραστιο εγω της αλλα καποια ξεσπασματα αυτοκριτικης και τυψεων τα εχει. Ξερει βαθια μεσα της οτι ο Τερρυ δεν προκειται ποτε να την αγαπησει τουλαχιστον οχι με τον τροπο που επιθυμει. Γι' αυτο πιστευω οτι υπαρχει ελπιδα να τον αποδεσμευσει καποια στιμη η ιδια. Μονο ετσι θα μπορουσε η Καντυ και ο Τερρυ να ειναι ευτυχισμενοι. Και νομιζω οτι αυτο το ενδεχομενο το κρατησε ανοικτο η Μιζουκι ακομα και στα γραμματα ωστε αν το θελησει να εχει προετοιμασει το εδαφος γι αυτο. Τωρα αν θα το πραξει κιολας αυτο ειναι αλλη υποθεση.
Το ιταλικο τελος μπορει να μας ευχαριστει αλλα οι χαρακτηρες δεν εχουν καμια συνεχεια με τους αυθεντικους και τους αφηνει ακαλυπτους ηθικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 12:55 pm

Δεν έχει όμως μέσα και ένα παραλογισμό το όλο ζήτημα;
Δηλαδή πρόσφατα έγραφα ένα candy fic και κάπου εκεί ξαφνικά έφαγα ένα κόλλημά.
Δηλαδή η Κάντυ συμφωνώ μαζί σας οτι δεν θα δεχόταν τον Τέρυ πίσω άμα αυτός παράταγε τη Σουζάνα για χάρη της, αλλά άμα το έκανε για τον εαυτό του;
Αν δηλαδή (σενάρια φαντασίας, θα μου πεις δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις; αυτή τι στιμή όχι) αν πχ. η Σουζάνα και ο Τέρυ σαν ζευγάρι δεν τα πηγαίνανε καλά και ερχόταν μία στιγμή όπου αυτή άρχιζε τις πιέσεις για γάμο και αυτός πάθαινε αμόκ στην ιδέα και της έλεγε αυτό ξέχασε το! Είμαι εδώ αλλά αυτό δεν μπορώ, δεν μπορώ! και προκειμένου να την κοροιδεύει με την ιδέα του γάμου, οτι κάποια στιμή θα...(γίατί είναι και έντιμο το παλικάρι), την χώριζε, και δοκίμαζε να δει ποια είναι ακόμα τα συναισθήματα της Κάντυ απέναντι του. Πιστεύετε οτι ακόμα και τότε η Κάντυ θα του έλεγε "όχι γύρνα στη Σουζάνα;"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 1:38 pm

Η ολη κατασταση ειναι παραλογη και τραβηγμενη απο τα μαλλια ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 238107
Ο Τερρυ απο μονους του καποια στιγμη δεν θα αντεχε αυτο τον ψυχολογικο εκβιασμο και ειναι απολυτα ανθρωπινο αυτο, αλλα υπαρχει η Καντυ. Δεν θα αντεχε να δει στα ματια της την αποριψη. Φαινεται καθαρα οταν συναντα την Καντυ στη Νεα Υορκη μετα το ατυχημα οτι παλευει μεσα του γι' αυτο δεν της αποκαλυπτει την κατασταση. Φοβαται οτι θα την χασει οπως και εγινε. Η Καντυ εβαλε τον πηχη ψηλα και ο Τερρυ δεν θελει να περασει απο κατω. Γι αυτο λεω οτι την πρωτοβουλια πρεπει να την παρει η Σουζανα ωστε ο Τερρυ να μην μπορει να κατηγορηθει για τιποτα και απο κανενα. Και ξερεις σε ποιους αναφερομαι , οι Αλμπερτικες τον περιμενουν στη γωνια να τον καταδικασουν για αλλη μια φορα ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 1:58 pm

Ναι αλλά ακόμα και οι Αλμπερτικές πιστεύω οτι κατανοούν οτι ένας άνθρωπος, είναι αυτό που είναι δηλαδή μπορεί να αγαπήσει όσο μπορεί αυτός να αγαπήσει. Αν δεν μπορεί να δώσει παραπάνω, δεν μπορεί...
Εγώ πάλι δεν το θεωρώ έντιμο να καταπιέζει ο Τέρυ τα συναισθήματα και τα όνειρα του, να τα θάψει όλα, για να σταθεί ψηλά στα μάτια της Κάντυ, αυτό είναι λάθος βάση, για αυτό και κάποια στιγμή λογικά θα επαναστατήσει και πάλι ή θα καταλήξει αδειανό κουφάρι. Δηλαδή ακόμα και η θυσία έχει τα όρια της προς όλες τις κατευθύνσεις.
Η Κάντυ αποχώρησε μία, θυσιάστηκε, έκανε το σωστό αλλά αν ο Τέρυ πλέον ήταν αυτός που δεν άντεχε γιατί πολύ απλά κανείς δεν αντέχει για πολύ να ζει και να τρέφει ένα ψέμα, τότε τι παραπάνω θα μπορούσε να κάνει η Κάντυ για αυτούς; Αν ο Τέρυ το τελείωνε για τους δικούς του λόγους (και έχει πολλούς), πιστεύω οτι θα τον δεχόταν. Δεν μπορεί να τον αρνηθεί γιατί πλέον αυτό δεν είναι δική της απόφαση, δεν έχει κανένα λόγο πάνω σε αυτό, δεν την αφορά. Σας ακούγεται λογική αυτή η σκέψη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16, 2010 2:11 pm

Nαι λογικο φαινεται το μονο προβλημα ειναι οτι εκει που σταματα η λογικη αρχιζει η Μιζουκι!
Και σιγουρα δεν ειναι καθολου λογικο να καταδικαζεται ετσι ενας ανθρωπος και μαλιστα χωρις να εχει φταιξει. Στο κατω κατω δεν το θεωρω δικαιο ουτε για τη Σουζανα. Το μηνυμα που περναει ειναι λαθος. Δηλαδη ενας ανθρωπος που εχει καποια αναπηρια δεν αξιζει να αγαπηθει και πρεπει να εκβιαζει για να μεινει καποιος διπλα του;
Και ναι η Καντυ ισως τον δεχοταν αλλωστε και στο γραμμα της ρωταει ρητορικα αν ειναι αργα πλεον γι' αυτους. Εχει ακομα την κρυφη ελπιδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;   ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 9:23 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
Εγω πιστεύω οτι δεν θα τον δεχόταν γιατί γενικώς η Κάντυ σε όλο το στόρυ θυσιάζεται για τους άλλους σε βάρος του εαυτού της!!! ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ; 559993 Κατα τη γνώμη μου θα τον δεχόταν μόνο αν μάθαινε πως η Σουζάννα του έλεγε να γυρίσει σ'αυτην γιατι θα καταλάβαινε πως μόνο την Κάντυ αγαπάει και οτι δεν υπάρχει ελπίδα γι αυτούς!!!

Συμφωνω με την ΜΙΜΙ. Η Καντυ θυσιαστηκε για την Σουζανα, και το ιδιο εκανε και ο Τερρυ. Πώς θα την επειθε ο Τερρυ οτι η Σουζανα δεν τον θελει πια? Αν δεν γινοταν κατι κοσμοϊστορικο, αποκλειεται να δεχοταν η Καντυ να τα ξαναφτιαξει με τον Τερρυ, και να παρατησει αυτος την Σουζανα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: