Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.

Πήγαινε κάτω 
+2
na_m_agapas
Λορένα
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΚυρ Οκτ 21, 2007 2:25 am


Γεια χαρά κι από μένα! Χαίρομαι που ήρθα στην παρέα σας!
Με την Κάντυ μεγάλωσα, και ακόμα και τώρα συγκινούμαι και κλαίω με την ιστορία της.
Όταν ήμουν παιδάκι, εκτός από τα επεισόδια που προβάλλονταν τότε στην τηλεόραση, κυκλοφορούσε και το περιοδικό Κάντυ Κάντυ. Θυμάμαι με πόση λαχτάρα πήγαινα στο περίπτερο κάθε βδομάδα για να αγοράσω το καινούριο τεύχος. Εκεί λοιπόν στο περιοδικό, συνεχίστηκε η ιστορία της Κάντυ. Δεν ξέρω όμως αν αυτή η συνέχεια έχει γραφτεί από την δημιουργό της Κάντυ, ή αν την επινόησαν οι εκδότες του ελληνικού περιοδικού. Τα σκίτσα πάντως ήταν απογοητευτικά θα έλεγα…
Η ουσία είναι όμως ότι το φινάλε είναι αυτό που όλοι περιμέναμε και επειδή μου άρεσε αυτό κράτησα στην καρδιά μου και σαν αυθεντικό.
Μετά από πάρα πολλές περιπέτειες η Κάντυ και ο Τέρυ καταλήγουν επιτέλους μαζί.
Αυτό δε θέλαμε όλοι? Αυτό ας κρατήσουμε!!!

Συγκεκριμένα ο επίλογος λέει:

«Σʼένα λόφο ξανά η Κάντυ κι ο Τέρυ.
Ένα βήμα μπροστά, ένα πίσω, δεν έχει σημασία.
Τώρα που κατάλαβαν πόσο ανάγκη έχει ο ένας τον άλλο, η λύση θα βρεθεί.
Φτάνει που θέλουν να είναι κι οι δύο μαζί.
Μαζί για πάντα!»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΔευ Οκτ 22, 2007 2:02 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Ναι, έτσι ειναι το φινάλε του περιοδικού, ακριβώς έτσι τελειώνει. κριμα όμως που δεν είναι το αυθεντικο. Αυτό ειναι το φιναλε που έδωσε η Ιταλια, και που για πολλα χρόνια, πιστευα και εγώ πως είναι το αυθεντικο. Την συνεχεια που έδωσε η Ιταλια την έχω γραψει, εδω, αλλά σε άλλο θεμα, και αν θες ρίξτης μια ματιά.
Δεν ξέρω αν χαρηκα που ανακάλυψα, ότι αυτο το τέλος δεν είναι αυτό. Στην αρχή, στεναχωρήθηκα, που το καταλαβα, γιατί το τέλος της Μιζουκι ειναι απογοητευτικό. Αλλά σκεφτομενη την συνέχεια που έδωσαν οι Ιταλοί, με τα απαισια σκιτσα, και την καπως αμφίβολλη ποιοτικα συνεχεια, προτιμω να περιμενω, την Μιζουκι, αν κατορθώσει να δώσει τελικά συνέχεια και τελος εκεινη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 11:37 am

Λορένα, διάβασα τις δημοσιεύσεις σου και πραγματικά σ’ευχαριστώ γιατί έμαθα πολλά που δεν τα ήξερα!....
Όσο αναφορά τον Άλμπερτ από κοριτσάκι έκανα τα δικά μου σενάρια, ότι δηλαδή έχει πραγματική συγγένεια με την Κάντυ, αφού και εκείνος και ο Άντονι της έλεγαν πως έχει τα ίδια μάτια με τη μητέρα του Άντονι… δεν μπορείς να φανταστείς τι σενάρια έκανα μέσα στο κεφαλάκι μου…
Θα ήθελα να μάθουμε επιτέλους από την ίδια τη σεναριογράφο της Κάντυ, ποια είναι η συνέχεια.
Φυσικά δεν θα είμαι η πρώτη, ούτε η τελευταία που το σκέφτομαι, αλλά θέλω να φτιάξουμε μια σελίδα να μαζευτούν υπογραφές και να ενθαρρύνουμε την Μιζουκι να εκδώσει τη συνέχεια σε βιβλίο, ή ακόμη καλύτερα, να βρει άλλη σκιτσογράφο. Κάτι να κάνει τέλος πάντων! Τουλάχιστον να ξέρει ότι στη χώρα μας υπάρχει ανταπόκριση!!!
Αν δεν ήμουν τόσο άσχετη με το internet και τους υπολογιστές γενικότερα, θα το είχα κάνει. Όμως έχω ελάχιστες γνώσεις.
Πληροφορήθηκα ότι είναι υπό κατασκευή το http://candy-candy.gr/ και ελπίζω σύντομα να είναι έτοιμο!
Δεν ξέρω ποιοι σκέφτηκαν να φτιάξουν το επίσημο sıte της Κάντυ στην Ελλάδα, και με ποιο τρόπο θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους, αλλά να ναι καλά και θέλω να τους προτείνω μέσα στο sıte αυτό να φτιάξουν μία σελίδα στην οποία θα μαζευτούν υπογραφές. Είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρουμε κάτι. Οι πολλοί κάτι μπορούν να κάνουν, ο ένας μόνος του δεν έχει δύναμη!
Ελπίζω ότι συμφωνούν κι άλλοι μαζί μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 1:25 pm

Και εγω, μαντευα κατι αντιστοιχο. Πως η καντυ ήταν χαμενη κορη των Άντλευ, ή έστω μιας άλλης πλουσιας οικογενειας. Και φανταζομουν πως στο τέλος θα το ανακαλυπταμε.
Αλλά άπό ότι έμαθα η Μιζουκι, που ήταν και εκεινη ορφανη, δηλωσε πως δεν θα ασχοληθει με τους γονεις της Καντυ. Η ζωη της θα εξαρτατε μονο από τις πράξεις της (και την φαντασια της Μιζουκι).
Όσο για το τέλος, από αυτά που ανακαλυπτω συνεχως, ειναι αυτό που αφορα την γιαπωνεζικη κουλτουρα. Δηλαδή το καθηκον, που είναι πάνω από όλα. Και γι'αυτό χωρισε η καντυ με τον Τέρρυ. Αλλά και πάλι δεν κολλαει. Και μόνη της να κατεληγε, ειναι πολυ απότομο το τέλος.
Όσο για την συνεχεια που θελει να δωσει η Μιζουκι, ελπιζω με την προτροπή όλων μας, κάποια στιγμη να το κανει (αρκει να προλάβει). Θα συναντησει όμως πρόβλημα με τις φιγουρες. Θα πρεπει να σχεδιασει άλλη Καντυ. Θα το δεχτουμε εμεις; Ας ελπισουμε, να γίνει το καλυτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 1:31 pm

Αλήθεια, η Μιζούκι πόσο χρονών είναι?
Αυτό που πρότεινα με τις υπογραφές υπάρχει δυνατότητα να πραγματοποιηθεί?
Μπορούμε με κάποιο τρόπο να επικοινωνήσουμε μαζί της?
Συγγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις λες και τα ξέρεις όλα!
Απλά βλέπω ότι το έχεις ψάξει πολύ και έχεις ανακαλύψει πολλά πράγματα που δεν τα ξέραμε! Καλό απόγευμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 6:14 pm

Λορένα έγραψε:
Και εγω, μαντευα κατι αντιστοιχο. Πως η καντυ ήταν χαμενη κορη των Άντλευ, ή έστω μιας άλλης πλουσιας οικογενειας. Και φανταζομουν πως στο τέλος θα το ανακαλυπταμε.
Αλλά άπό ότι έμαθα η Μιζουκι, που ήταν και εκεινη ορφανη, δηλωσε πως δεν θα ασχοληθει με τους γονεις της Καντυ. Η ζωη της θα εξαρτατε μονο από τις πράξεις της (και την φαντασια της Μιζουκι).
Όσο για το τέλος, από αυτά που ανακαλυπτω συνεχως, ειναι αυτό που αφορα την γιαπωνεζικη κουλτουρα. Δηλαδή το καθηκον, που είναι πάνω από όλα. Και γι'αυτό χωρισε η καντυ με τον Τέρρυ. Αλλά και πάλι δεν κολλαει. Και μόνη της να κατεληγε, ειναι πολυ απότομο το τέλος.
Όσο για την συνεχεια που θελει να δωσει η Μιζουκι, ελπιζω με την προτροπή όλων μας, κάποια στιγμη να το κανει (αρκει να προλάβει). Θα συναντησει όμως πρόβλημα με τις φιγουρες. Θα πρεπει να σχεδιασει άλλη Καντυ. Θα το δεχτουμε εμεις; Ας ελπισουμε, να γίνει το καλυτερο!
kalimare k apo mena,diskola nomizo tha gini h candy apodexti me ena kenourgio prosopo k oxi mono h candy san xaraxtiras alla k o terry o almpert,akoma k o mikroulis klin.alla apo thn allh ta iaponika anim. exoun pola xaraxtiristika kina ws anafora to sxediasmo,megala matia ,petaxti mitoula k apithana idies h fatsoules otan kanoune kamia gafa 🤡 alla k pali o sxediasmos ths candy htan monadikos(pou alou kseroume na erwtevomaste to sxedio(terry,almpert,antoni,candy gia ta agoria).afou i dio tous den moroun na ta vroun metaksitous to pio logiko ine na dwsi ena telos h mizuki se mithistorima.ws anafora omws thn ekseliksi ths istorias to telos tha gini opos to perimenoume...malon, me thn enia oti tha dwthi ena eftixismeno finale,giati osos diaforetikos k na ine o tropos skepsi enos laou to kathikon epivali ana idos litrosis k afto ine k to kiriotero stixio ton iaponikon anim.oti sto telos o kakos(eliza nil)timorite h metanoi,o protagonistis ,sth prokimeni periptosi h candy gia tous alous den kserw(giati den katalava k pii ine)sto telos dikeonete ,afinoun panta vevea kati anixto opos oti mpori na ine me tous anthropous pou agapai alla i zwh tha exi skmpanevasmata, ta mirazete omos me kapion sinithos enan megalo erwta,sthn candy den egine afto ksekathara pote, alo xaraxtiristiko tous ine o apomixanis theos ,k edw ine o Almpert opos se kathe iaponiko ine simvolo filias h mentora alla spania erwta,voithai otan prepi opos prepi k dixni enw kratai mia apostasi apo ena provlima (k etsi dini k pio antikimenikes lisis) parola afta na dini sinithos simvoules patrikes h mitrikes k telos o terry.den tha pw genika gia ta iaponika tha pw idika giathn mizuki.xaraxtires san ton terry k ton antoni mpori na min ine i kirii protagwnistes alla ine sigoura kiria prosopa k aposo idame h misuki h pou tha tous vgali telios apo to fonto afinontas mia anamnisi (antoni )h pou tha tous fortisi toso poli sinesthimatika pou tha vrethuna se adieksodo me teliko proorismo to kathikon (terry)alla k pali h katastasi pou afini ton terry aneri ton idi ths ton eafto.se ena episodio o terry ixe pi pws diafoni me ton patera tou k tis epiloges tou k sta teleftea ton angazi na zisi mia paromia zwh.na mi ni me kapia giati prepi (to lei o terry afto sto nosokomio) k oxi giati theli.h suzana apo thn allh htan enas xaraxtiras aparetitos gia thn ekseliksi ths istorias k an k poli ligi thn agapisan(nai iparxoun k afti i tipi :?: ) parolafta h apofasi ths candy na xwrisi ton terry eksetias tou provlimatos ths suzanas k thn pathologiki agapi dixni to megalio ths kalosinis th candy alla k thn triferotitourkonoume pio efkoaa ths psixis tou terry.aloste gaifto eroteftike o enas ton allo. parolafta h misuki opos apodixtike den kani tipota tixea, k den anerese pote diakths logia ara diskola tha afisi ton terry k thn suzana mazi. k telos anarotithikate pote giati oxi mono sthn candy alla k se ola ta iaponika tetiou idous vourkonoume pio efkola...isws giati exoun thn aisthisi 1)tou realistikou diladi afta mporoun ontos na ginou 2) thn pikra h th xara tou oristikou( otan pethane o antoni tipota den mporouse na ton feri pisw an omws vlepame se amerikaniko cartoon ton batman(leme twra) na petheni tha kserame pos ws diamagias apo kapou tha ksanaefanizotan swos k avlavis 3) k pio simantiko ta sinesthimata pou mas metaferoun exoun panata thn aisthisi ths apolitis ipervolis(h zilia k h kakia ths elizas,h pathologiki anangi ths suzanas gia ton terry,h kalosini ths candy se vathmo apelpisias k sixwresteme merikes fores) omos ola afta giati?giati sto telos opos k se megalo epos erxete (opos legane k i arxai i mas progoni-an den penepsis to spiti sou... geek )erxete h katharsi k to aisthima ths plirotitas...h misuki den mas to edose pote afto k ws iaponeza malon tha noithi pws exi KATHIKON na to kani giafto isws k na min egatelipse oristika tis prospathies na to kani...elpizw na min sas kourasa alla kero ixa pou ithela na ta pw kaou ola afta...an simfonite peste mou...kalo apogrvma...k kali sinexia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 6:49 pm

akaliakoukou, θα σε μαλώσω δεν τα διαβασες καλα... Πλάκα κανω! Λοιπόν, αν πας στο θεμα που έγραψα την πραγματική συνεχεια της καντυ, θα δεις ότι η Μιζουκι γεννηθηκε τον Νοέμβριο του 1949. Δηλαδη τώρα είναι περίπου στα 58.

Οι υπογραφές, που λες, (που και αυτό το γράφω), έχουν ήδη φτιάξει στην Γαλλια, ένα site, που μπορεις να ψηφισεις για την επιστροφη, και την συνεχεια της Καντυ. Το site μπορεις να το βρεις και από εδω. Ζητανε : ονομα, επωνυμο, e-mail, χωρα, και ένα σχόλιο σου. Αυτό το site, το πρόσεξαν ήδη στην Ιαπωνια, γιατί το έχουν ψηφίσει αρκετοι.
Υπάρχει και mail για την Μιζουκι, αλλά οπως η ιδια έχει δηλωσει δεν ξερει αγγλικα, ή εστω άλλη γλωσσα. Και της ειναι δυσκολο να βρει μεταφραστη.
Τέλος, κατι ευχάριστο : το βιβλιο της Καντυ (αυτό που εβαλα στο θεμα "Η πραγματική συνεχεια") σκοπευουν να το επανεκδωσουν ή έστω να το μεταφρασουν και σε άλλες γλωσσες εκτος των ιαπωνικων. Αυτό γίνεται γιατί στο βιβλιο δεν υπαρχει καμια εικονα της καντυ, απο την Ιγκαρασι, και έτσι δεν μπορει να τους δημιουρησει προβλήματα. Ας ελπίσουμε, με την ζητηση που θα υπαρχει, να την προσέξουν οι εταιριες, και η Μιζουκι φυσικα, για δωσουν μια ωρα αρχητερα αυτην την συνεχεια.
Στο βιβλιο παντως μην περιμενουμε τιποτα άλλο, απο την γνωστη ιστορια που ξερουμε ως τωρα (χωρις εικονες), τη μικρη συνεχεια που έγραψα, και μια μεγαλυτερη ανάλυση στους χαρακτηρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 7:11 pm

nana, συμφωνω σε ΟΛΑ, οσα λες. Αν μπορουσες μόνο να τα γραφεις στα ελληνικα... Ναι το προβλημα των σκιτσων, οχι μονο της καντυ, ειναι πολυ σοβαρο. Το ταλεντο της Ιγκαρασι παλι, σπάνιο. Και στην Lady George εκανε φοβερη δουλεια. Τα σκιτσα της τα ερωτευεσαι. και ειδικα τα σκιτσα της Ιγκαρασι, ξεφευγουν αρκετα, από το υπολοιπα γιαπωνεζικα. Κρατουν μεν τα βασικα χαρακτηριστικα των anime, αλλά ειναι πιο ευρωπαικα.
Ειδικά αυτό με το τέλος, που αναφερεις πως υπαρχουν πολλα κοινα, ειναι ολοσωστο. Λειπει η αισθηση της δικαιωσης. Μα καλα προσεξατε ότι χωρισαν σχεδόν όλα τα ζευγαρια; Ο Στηαρ με την Πατυ, Η καντυ με τον Τέρρυ (και με τον Άντονυ). Ενω άφησε την (ξενερωτη κατα την άποψη μου) Άννυ με τον Άρτσι. Και τον Τερρυ με την Σουζανα. Παλι καλα που δεν ταιριαξε και την Ελιζα. Εδω να βαλω μια παρενθεση. Πιστευω πως η Σουζανα με την Άννυ μοιαζουν. Απλα η Άννυ δεν βρεθηκε στην θεση της Σουζανας. Που ειναι η δικαιωση των πρωταγωνιστων; Αυτοι κατεληξαν δυστυχισμενοι;
Ο Άλμπερτ από την άλλη, (συμφωνω και σε αυτό που ειπες), ο τροπος ζωης του, έχει την ιαπωνικη φιλοσοφια.
Από ότι άκουσα όμως, και άλλες γιαπωνέζικες ιστορίες έχουν κατάληξη έναν άτυχο έρωτα, αλλά δεν ξερω καμια τετοια. Η lady George έχει και εκεινη περιεργη ιστορια, και πιο περιεργο τελος (που δεν καταλαβα ποτε, αληθεια, ξερει κανεις πως τελειωνει η George; Η Μιζουκι με την συγγραφεα της George είναι φιλες. Μηπως κάνουμε καμια σύγκριση)
Η Μιζουκι, όπως ξαναπα, δεν εδειξε προθεση γαμου μεταξυ Σουζανας Τερρυ.
Ολα αυτα καλα. Αλλα δεν λυνουν το κυριο ερωτημα. Γιατι δεν εδωσε συνεχεια η Μιζουκι το '79; και,
Γιατι στο anime δεν εδειξε την ακυρωση του αρραβωνα, που και αυτό ακομα θα ήταν μια μικρη δικαιωση για την καντυ; (τα μουτρα της Ελιζας να έβλεπα, της κας Ράγκαν, της Ερλου). Γιατί δεν το έκαναν, ενω το έβαλαν στο περιοδικό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Οκτ 24, 2007 11:29 pm

Γεια σας και πάλι! Νανά και Λορένα συμφωνώ μαζί σας!
Νανά κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με σένα όσο αναφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες όταν είμαι στο internet, γι’αυτό και γράφω τα κείμενά μου στο word και μετά τα αντιγράφω!

Λορένα, όπως σου έγραψα, έχω μεσάνυχτα από υπολογιστές, ακόμα και στη δική μας σελίδα που συζητάμε, αντιμετωπίζω δυσκολίες… μη με παρεξηγείτε, θα μάθω σιγά σιγά!

Το ξέρω ότι υπάρχει γαλλική σελίδα με υπογραφές, δεν ξέρω που θα την βρω πρώτον και δεύτερον, σκέφτηκα να δημιουργηθεί κάτι Ελληνικό! Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου την γαλλική διεύθυνση!

Όσο αναφορά τους χαρακτήρες… ποτέ δε συμπάθησα την Άννυ και την Σουζάνα. Ειδικά την Άννυ όμως την είχα θεωρήσει σιγανοπαπαδιά και συμφεροντολόγα! Δεν ήταν φίλη! Έβαλε την Κάντυ να αρνηθεί την υιοθεσία και τελικά δέχτηκε εκείνη να την υιοθετήσουν οι ίδιοι θετοί γονείς που αρχικά θέλανε την Κάντυ!!!
Από τότε την είχα αντιπαθήσει τρομερά, μιας και ήμουν και σε μια ευαίσθητη ηλικία (δημοτικό) όταν το είχα δει στην τηλεόραση και αυτή η αντιπάθεια μου έμεινε. Αλλά και τώρα να το έβλεπα, πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα ένιωθα…

Πραγματικά τα σκίτσα της Κάντυ κι εγώ πιστεύω ότι είναι αναντικατάστατα!!!
Αλλά έστω ένα βιβλίο να έγραφε… δεν μπορώ να φανταστώ κι εγώ το λόγο που δεν το έκανε τότε.. ποιος ξέρει!...


:roll:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:12 am

akaliakoukou έγραψε:
Γεια σας και πάλι! Νανά και Λορένα συμφωνώ μαζί σας!
Νανά κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με σένα όσο αναφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες όταν είμαι στο internet, γιʼαυτό και γράφω τα κείμενά μου στο word και μετά τα αντιγράφω!

Λορένα, όπως σου έγραψα, έχω μεσάνυχτα από υπολογιστές, ακόμα και στη δική μας σελίδα που συζητάμε, αντιμετωπίζω δυσκολίες… μη με παρεξηγείτε, θα μάθω σιγά σιγά!

Το ξέρω ότι υπάρχει γαλλική σελίδα με υπογραφές, δεν ξέρω που θα την βρω πρώτον και δεύτερον, σκέφτηκα να δημιουργηθεί κάτι Ελληνικό! Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου την γαλλική διεύθυνση!

Όσο αναφορά τους χαρακτήρες… ποτέ δε συμπάθησα την Άννυ και την Σουζάνα. Ειδικά την Άννυ όμως την είχα θεωρήσει σιγανοπαπαδιά και συμφεροντολόγα! Δεν ήταν φίλη! Έβαλε την Κάντυ να αρνηθεί την υιοθεσία και τελικά δέχτηκε εκείνη να την υιοθετήσουν οι ίδιοι θετοί γονείς που αρχικά θέλανε την Κάντυ!!!
Από τότε την είχα αντιπαθήσει τρομερά, μιας και ήμουν και σε μια ευαίσθητη ηλικία (δημοτικό) όταν το είχα δει στην τηλεόραση και αυτή η αντιπάθεια μου έμεινε. Αλλά και τώρα να το έβλεπα, πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα ένιωθα…

Πραγματικά τα σκίτσα της Κάντυ κι εγώ πιστεύω ότι είναι αναντικατάστατα!!!
Αλλά έστω ένα βιβλίο να έγραφε… δεν μπορώ να φανταστώ κι εγώ το λόγο που δεν το έκανε τότε.. ποιος ξέρει!...


:roll:

Παιδια θα κάνω ό,τι μπορώ για τα Ελληνικά (συγνώμη για την ταλαιπωρία πάντως έχω να γράψω ελληνικά μια 15ετία μετρημένη αλλά θα προσπαθήσω :o Την διεύθυνση θα την βρεις στο foroum εδω μπήκα κ'εγώ...)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Παρ Ιαν 09, 2009 8:45 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : greenglish)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:15 am

Λορένα έγραψε:
nana, συμφωνω σε ΟΛΑ, οσα λες. Αν μπορουσες μόνο να τα γραφεις στα ελληνικα... Ναι το προβλημα των σκιτσων, οχι μονο της καντυ, ειναι πολυ σοβαρο. Το ταλεντο της Ιγκαρασι παλι, σπάνιο. Και στην Lady George εκανε φοβερη δουλεια. Τα σκιτσα της τα ερωτευεσαι. και ειδικα τα σκιτσα της Ιγκαρασι, ξεφευγουν αρκετα, από το υπολοιπα γιαπωνεζικα. Κρατουν μεν τα βασικα χαρακτηριστικα των anime, αλλά ειναι πιο ευρωπαικα.
Ειδικά αυτό με το τέλος, που αναφερεις πως υπαρχουν πολλα κοινα, ειναι ολοσωστο. Λειπει η αισθηση της δικαιωσης. Μα καλα προσεξατε ότι χωρισαν σχεδόν όλα τα ζευγαρια; Ο Στηαρ με την Πατυ, Η καντυ με τον Τέρρυ (και με τον Άντονυ). Ενω άφησε την (ξενερωτη κατα την άποψη μου) Άννυ με τον Άρτσι. Και τον Τερρυ με την Σουζανα. Παλι καλα που δεν ταιριαξε και την Ελιζα. Εδω να βαλω μια παρενθεση. Πιστευω πως η Σουζανα με την Άννυ μοιαζουν. Απλα η Άννυ δεν βρεθηκε στην θεση της Σουζανας. Που ειναι η δικαιωση των πρωταγωνιστων; Αυτοι κατεληξαν δυστυχισμενοι;
Ο Άλμπερτ από την άλλη, (συμφωνω και σε αυτό που ειπες), ο τροπος ζωης του, έχει την ιαπωνικη φιλοσοφια.
Από ότι άκουσα όμως, και άλλες γιαπωνέζικες ιστορίες έχουν κατάληξη έναν άτυχο έρωτα, αλλά δεν ξερω καμια τετοια. Η lady George έχει και εκεινη περιεργη ιστορια, και πιο περιεργο τελος (που δεν καταλαβα ποτε, αληθεια, ξερει κανεις πως τελειωνει η George; Η Μιζουκι με την συγγραφεα της George είναι φιλες. Μηπως κάνουμε καμια σύγκριση)
Η Μιζουκι, όπως ξαναπα, δεν εδειξε προθεση γαμου μεταξυ Σουζανας Τερρυ.
Ολα αυτα καλα. Αλλα δεν λυνουν το κυριο ερωτημα. Γιατι δεν εδωσε συνεχεια η Μιζουκι το '79; και,
Γιατι στο anime δεν εδειξε την ακυρωση του αρραβωνα, που και αυτό ακομα θα ήταν μια μικρη δικαιωση για την καντυ; (τα μουτρα της Ελιζας να έβλεπα, της κας Ράγκαν, της Ερλου). Γιατί δεν το έκαναν, ενω το έβαλαν στο περιοδικό;
ine mia arxh k afto ...ante sintoma k me to telos cheers ise iperoxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 11:43 am

akaliakoukou έγραψε :" Από τότε την είχα αντιπαθήσει τρομερά, μιας και ήμουν και σε μια ευαίσθητη ηλικία (δημοτικό) όταν το είχα δει στην τηλεόραση και αυτή η αντιπάθεια μου έμεινε. Αλλά και τώρα να το έβλεπα, πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα ένιωθα… "
Εδώ έχουμε θέμα! Θες να πεις πως δεν βλέπεις την Καντυ στο youtube, που προβαλλονται τα ελληνικά επεισόδια, καθημερινα; Αν όχι πες μου, να σου δωσω την διευθ. Επισης υπαρχει και διευθ. να κατεβασεις το αρχειο του περιοδικου. Ψαξτο λιγακι, εδω ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 11:54 am

Το ξέρω ότι υπάρχει στο you tube αλλά και να τα δω, δεν μπορώ να τα αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου ή να τα κάνω dvd και θα στεναχωρηθώ οπότε, προτιμώ να μην τα δω καθόλου!. για το περιοδικό δεν ήξερα! Ποιο site είναι? Είναι στα ελληνικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:02 pm

Λάθος κανεις, μπορεις να τα αποθηκευσεις. Σου στελνου ένα μηνυμα με οδηγίες με το πρέπει να κανεις για να τα αποθηκευσεις, για την ώρα τα πρωτα 44, βλέπουμε. Προσωπικα εγω, ειδα και επαθα για να το κανω.
Το site με το manga ειναι ευκολο, και ειναι 2, ένα στα αγγλικα και ένα στα ιταλικα. Mας τα έδωσε η καλη μας maria. Πηγαινε στο θεμα που λεει site (εδω) , ανοιξε τα σχολια, και εκει θα τα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:09 pm

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ? ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ!!!
Ευχαριστώ πολύ! Θα το προσπαθήσω!!!

Α και κάτι άλλο. Ψάχνοντας στο δίκτυο για την Κάντυ μπήκα σε μια σελίδα, δεν ξέρω ποιος άρρωστος είναι αυτός, αλλά πραγματικά με έκανε έξαλλη μ’αυτά που γράφει…

http://alloparmenos.blogspot.com/2007_04_01_archive.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:14 pm

Το έχω δει. Ειναι μια άποψη και αυτη...τι να πει κανεις!
Για να κατεβασεις τα επεισόδια, ειναι ολοκληρη διαδικασια. Σε αυτό δυστυχως δεν θα μπορεσω να σε βοηθησω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
na_m_agapas
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
na_m_agapas


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 46
Τόπος : Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ
Επάγγελμα : ΟΝΕΙΡΟΠΟΛΑ
Registration date : 21/07/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:42 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΛΟΡΕΝΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ ΤΗΣ CANDY ΣΕ DVD???? ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ????
ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE.
ΦΙΛΑΚΙΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2007 12:53 pm

καλέ, δεν μας είχαν στειλει ένα μηνυμα, που έλεγε να παμε σε μια άλλη διευθ. και από εκει να θα δουμε πως θα κατεβάσουμε τα 44 πρωτα; πηγα και εγω και έπαθα σοκ. Τιποτα δεν καταλαβαινα. Ζητησα βοηθεια, και μου έστειλε μια κοπελα μηνυμα, τι να κανω σε geeklish. Δεν καταλαβαινα που δεν καταλάβαινα, είχα και να μεταφραζω. Αλλά τα καταφερα!!!! Αν θελετε να σας στειλω το μηνυμα που μου έστειλαν.
Και τα αποθηκευσα στον υπολογιστη. Σε DVD ενω τα αποθηκευει, και τα βλέπω, οταν πάω να τα παιξω σε άλλον υπολογιστη, δεν....
Άρα μου μενουν μονο στον υπολογιστη, και δυστυχως, ειναι της δουλειας μου, από όπου και σας γραφω. Τι θα γινει αν φυγω...παει η Καντυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iceberg5j
Newbie
Newbie
iceberg5j


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 26/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2007 4:38 pm

Εγώ ξέρω τρόπο να τα πάρεις από το youtube. Εγώ από εκεί τα κατεβάζω και τα κάνω dvd. Είναι λίγο πολύπλοκος ο τρόπος αλλά αξίζει. Δε ξέρω αν επιτρέπετε να δώσω οδηγίες εδώ. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να στείλω pm.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2007 8:40 pm

Στειλε!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΣαβ Οκτ 27, 2007 3:17 am

iceberg5j έγραψε:
Εγώ ξέρω τρόπο να τα πάρεις από το youtube. Εγώ από εκεί τα κατεβάζω και τα κάνω dvd. Είναι λίγο πολύπλοκος ο τρόπος αλλά αξίζει. Δε ξέρω αν επιτρέπετε να δώσω οδηγίες εδώ. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να στείλω pm.
stile,stile...efxaristw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Νοε 13, 2007 5:48 pm

Σήμερα προβληματίστηκα αρκετά.

Μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο της Κάντυ στο youtube.

Το είχα χάσει τότε που το πρόβαλλε η τηλεόραση και είχα μείνει στη συνέχεια του περιοδικού.

Στο περιοδικό, αφότου ο Άλμπερτ ξαναβρήκε τη μνήμη του, ήρθε σε επαφή με ανθρώπους των Άρτλευ προκειμένου να σχεδιάσουν την επιστροφή του και να προετοιμάσουν το έδαφος να παρουσιαστεί ως αρχηγός της οικογένειας.

Οι γείτονες τον είδαν να μιλάει σε κάτι «ύποπτους» και το είπαν στην Κάντυ.

Μέχρι εδώ καλά. Τηλεόραση και περιοδικό λένε τα ίδια.

Όμως στο περιοδικό ο Άλμπερτ άκουσε τυχαία να τον κατηγορούν στην Κάντυ και αποφάσισε ότι είναι καιρός να την αφήσει. (για λίγο)

Της άφησε ένα φάκελο με λεφτά και ένα γράμμα στο οποίο την ευχαριστούσε για ότι έχει κάνει για κείνον και της είπε τέλος ότι ξαναβρήκε τη μνήμη του.

Η Κάντυ περιπλανήθηκε στους δρόμους να ψάχνει τον Άλμπερτ και τυχαία έπεσε πάνω σε ένα άθλιο θέατρο, όπου είδε τον Τέρυ σε άθλια κατάσταση. Ήταν μεθυσμένος και είχε χάσει τον εαυτό του.



Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Ct10



Είχε παρατήσει το θέατρο, και περιπλανιόταν, έπινε, δεν ήξερε τι κάνει και που πάει. Ο Τέρυ αντιλήφθηκε την παρουσία της και συνήλθε. Όλοι κατάλαβαν τη διαφορά, αφού τον είδαν να παίζει στη σκηνή, σαν τον παλιό καλό καιρό. Αποφάσισε να γυρίσει πίσω, στο θέατρο και τη Σουζάννα.

Η ΚΑΝΤΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΕ, ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΤΕΡΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.


Στην τηλεόραση σήμερα, είδα ότι έγινε το ανάποδο.

Ο Άλμπερτ βρήκε τον Τέρυ σε ένα μπαρ να πίνει, τον μάζεψε και τον πήγε να δει την Κάντυ εκεί που δουλεύει. Του εξήγησε ότι η Κάντυ υπέφερε πιο πολύ απ’όλους αλλά δεν το έβαλε κάτω γιατί είναι δυνατή και ξέρει να παλεύει. Ο Τέρυ μόλις είδε την Κάντυ πήρε κουράγιο και αποφάσισε να γυρίσει πίσω στο θέατρο και τη Σουζάννα.

Ο ΤΕΡΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΝΤΥ, ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ.





Και εδώ είναι το κοινό σημείο. Δεν ξέρω ποια από τις δύο εκδοχές είναι αυθεντική. Αν έχει γράψει και τις δύο η Μιζούκι όμως, είναι ξακάθαρο ότι ο Τέρυ και η Κάντυ ένώ υποφέρουν, μένουν πιστοί στην πρώτη απόφαση, δηλαδή να μείνουν χωρισμένοι, και να παλέψουν ο καθένας με τον τρόπο του.

Και με πνίγει το ΓΙΑΤΙ!!!!!?????



Γιατί να τελειώσει έτσι?

Πάντα πίστευα και πιστεύω ότι πάνω απ’όλα είναι η αγάπη και ο έρωτας. Και θεωρώ ότι είναι ιερή η σχέση ανάμεσα σ’ένα ζευγάρι. Όταν δύο άνθρωποι θέλουν να είναι μαζί, είναι μαζί.

Συγγνώμη , δεν ξέρω τι ακριβώς είχε στο μυαλό της η Μιζούκι αλλά πραγματικά δεν μπορώ να την καταλάβω!!!!!!!!!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Νοε 13, 2007 7:31 pm

Αγαπητη μου φίλη akaliakoukou, εχεις μεγαλο δίκιο, αλλά.... που να το βρεις! Είναι πράγματι περιεργο που αλλαζει έτσι το σενάριο, (Οπως και πολλά άλλα πρόσθετα, που έβαλαν στο anime, αλλά αυτό δικαιολογείται κάπως, γιατί μια μεταφορά στην τηλεόραση, παντα κάτι βάζει επιπλέον, και συμπληρώνει κάποια πραγματα που αφηνει το manga).
Αλλά εδω ειναι περιεργο. Μιλάμε για τελείως διαφορετικά πράγματα. Και αν θυμάσαι, και στο περιφημο φιλι στο κολλεγιο, και εκει άλλαξαν τα πράγματα. Στο manga, το φιλι δόθηκε, στο φεστιβαλ του Μαη, και η βολτα με το άλογο έγινε αμεσως μετα. Στην Σκωτία δόθηκε δευτερο φιλι σύμφωνα με το manga παντα. Αλλά στο anime τα λέει τελειωςδιαφορετικά, (και όχι τόσο συγκλονιστικά, κατά την γνώμη μου). Γιατί; Μήπως δεν έκαναν οι ίδιοι που έκαναν και το manga; Φυσικά και οι ίδιοι ήταν, αλλά νομιζω τον λόγο δεν θα τον μαθουμε ποτε. Ικασίες κάνουμε.
Εγω μια γνωμη που εκφράζω ειναι πως στο anime η Μιζουκι, αφηνει πρόσφορο έδαφος για συνεχεια. Ενω στο manga το χωνευεις κάπως το τέλος; Στο anime όχι! που είναι η ακυρωση του αρραβωνα; Τόσος κόπος θα ήταν ένα επεισόδιο παραπάνω; 4 επεισόδια τα φάγαμε στους σιδηροδρόμους (καμια σχεση με manga) και εδω μας τα χαλασαν; Επισης, αποριας άξιο είναι το γεγονος, πως στο anime το ότι επιτελους αναγνωριζει τον πριγκιπα του λοφου, το περναει τελειως στο ντουκου. Ουτε μια αγκαλιά; κατι τέλος πάντων! Ενω στο manga, τρεχει να τον αγκαλιάσει, αφηνει έστω ένα υπονοούμενο!
Το γεγονος παντως είναι πως το manga ειναι αυτό, που προερχεται, κατευθειαν από το αυθεντικό κειμενο που έγραψε η Μιζουκι, και σε αυτό πρεπει να βασιστούμε. Αλλά.... το anime ειναι μεταγενεστερο περιπου 3 χρονια. Μηπως η Μιζουκι ειχε κατι άλλο στο μυαλό της τότε, και το άλλαξε έτσι! Μια πιθανη συνεχεια ίσως; Αλλά γιατί δεν την έγραψε ποτέ; ιδου η απορια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3810
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤρι Νοε 13, 2007 9:59 pm

Ωραία. Αν δεν είχε σκοπό όμως να επανασυνδέσει τον τέρυ με την Κάντυ, γιατί τον εμφανίζει ξανά σε ένα από τα τελευταία επεισόδια?
και γιατί να τον δίχνει τόσο δυστυχισμένο?
Οκ η Κάντυ λέει το ξεπερνάει. Ο Άλμπερτ είναι καλά.
ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. Τον Τέρυ γιατί τον αδίκεί έτσι?
Ξέραμε ότι χωρίσανε, πάπαλα, μας τελείωσε.
Ήταν ανάγκη να τον εμφανίσει ξανά και μάλιστα σ'αυτά τα χάλια,
να έρθουν τόσο κοντά αλλά ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ (ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ) ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ?
Γιατί το έκανε αυτό?
Θυσιάζει την ευτυχία των ηρώων της στο βωμό της δημοσιότητας???

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 5:28 am

Καλησπέρα. Λορενα μου θα διαφωνήσω μαζί σου, δεν μπορούμε να βασιστούμε μονό στο magna.τόσο στην σειρά όσο και στο περιοδικό τα αισθήματα είναι τα ίδια το τι αλλάζει είναι ο χρόνος γραφής τους αλλά όλα είναι αυθεντικά γιατί όλα γράφτηκαν από την ιδία και τίποτα δεν αλλάζει το νόημα της ιστορίας. Αν θέλουμε να βγάλουμε συμπεράσματα θα πρέπει να βρούμε την χρυσή τομή από όλα ακόμα και από τα γράμματα της μιζουκι κ ιγκαρατσι.Το θέμα δεν είναι αν ο τερρυ φίλησε την Καντυ 2 η μια Φορά ούτε ο τόπος έχει σημασία. Το τελικό αποτέλεσμα μετράει…τη φίλησε, ούτε αν ο Τερρυ επέστρεψε στο θέατρο γιατί είδε την Καντυ η γιατί του έδωσε ο Αλμπερτ χαστούκια να συνέλθει… στο τέλος επέστρεψε εξαιτίας της Καντυ γιατί της υποσχέθηκε πως δεν θα αφήσει το θέατρο και η εκείνη με την σειρά της θα είναι ευτυχισμένη. Βλέπεται παιδιά μπορεί να είναι δύσκολο για εμάς να το καταλάβουμε αλλά ο κεντρικός άξονας της ιστορίας δεν είναι ούτε η Καντυ μόνο αλλά ούτε και κανένα άλλο πρόσωπο. Η Μιζουκι δεν έγραφε μια ιστορία αγάπης ξαναέγραφε το πολύ φορεμένο σενάριο της λογοτεχνίας…ότι ένα άτομο μπορεί να φέρει την αλλαγή. Η διαφορά τής Μιζουκι είναι πως αυτή τη αλλαγή την μοιράζονται όλα τα κύρια πρόσωπα της ιστορίας. Τι εννοώ…?? Δεν αλλάζει μόνο η Καντυ τους ανθρώπους αλλά κ οι άνθρωποι αλλάζουν την Καντυ. Για σκεφτείτε λίγο. Ο Αλμπερτ τη έκανε να ξεπεράσει τον θάνατο του Αντονι αλλά ο Τερρυ είναι αυτός που την έκανε να τον ξεχάσει και είτε στο μακγνα είτε στη τηλεόραση είτε πριν είτε μετά το φιλί την ανέβασε με το ζόρι στο άλογο και το άλογο είχε σημασία όχι ο χρόνος. Ύστερα η μιζουκι (που κατά εμένα θεωρείτε μάγος στο είδος της όπως κ η σκίτσο-γραφος) έσπασε τον απαράβατο νόμο των μαγκνα. Ο ηρώας της ιστορίας επηρεάζει το περιβάλλον του. Στην Καντυ δεν γίνετε μονο αυτό. Η κεντρική ηρωηδα λειτουργεί και παίρνει αποφάσεις σύμφωνα με τα άτομα που έχει απέναντι της…με πιο απλα βλογιά αν ο Αντονι ήταν στην θέση του Τερρυ η Καντυ δεν θα χώριζε μαζί του. Αυτό δεν σημαίνει ότι αγαπάει τον έναν περισσότερο από τον άλλο απλά ότι η Μιζουκι ξέρει τι είναι να αγαπάς με διαφορετικούς τρόπους. Και τι σημασία έχει αν έδειξαν η όχι την άκυρος του αρραβώνα σημασία εχει ότι ο αλμπερτ ως κεφαλή της οικογένειας και προστάτης της Καντυ θα τον ακύρωνε .
Όπως είπα ξανά τίποτα δεν είναι τυχαίο στα ιαπωνικά και θα το ξαναπώ τίποτα δεν είναι τυχαίο ούτε στο βιβλίο ούτε στο μάγκνα ούτε στη σειρά γιατί το τελικό νόημα δεν αλλάζει και εκεί τόσο η Μιζουκι όσο και η Ιγκαρατσι έχουν πραγματικά κεντήσει. Τώρα αγαπητή μου Ακαλιακουκου εξέφρασες ένα παράπονο που το έχουμε όλοι «…γιατι…?». Το αν ο Τερρυ θα είναι μαζι με την Καντυ το ξέρει η Μιζουκι, το αν θα δώσει συνεχεία η όχι η αν ήθελε και δεν μπορούσε η αν μπορούσε και δεν ήθελε πάλι μονό αυτή το ξέρει. Το θέμα είναι γιατί εμείς θέλουμε συνέχεια? Γιατί ο Τερρυ δεν είναι με την Καντυ,γιατι δεν ειναι με κανένα η γιατί ο Τερρυ είναι ο μονός που στην ουσία αδικείτε? Ας πάρουμε την τελευταία εκδοχή…είπαμε πως στα ιαπωνικά το αίσθημα της λύτρωσης για όλους. Ο τερρυ μένει στο τέλος με την σουζανα πράγμα που δεν θέλει αλλά πρέπει. Άρα ο Τερρυ είναι ο αδικημένος ιππότης. Είναι όμως? βλέποντας τα επεισόδια στο νετ τώρα μετά από τόσα χρόνια και σήμερα ειδικά μου περασε από το μυαλό μια τραγικοί ιδέα. Στο 112 επεισόδιο ο Τερρυ ξυπνάει από τον λήθαργο και επιστρέφει στο θέατρο. Την 2η του μεγάλη αγάπη μετά την Καντυ. στην τελική όλοι έχουν κάποιον να στηριχτούν…ειτε άνθρωπο είτε μια κατάσταση που ενσαρκώνουν…ο τερρυ όμως κάνει και κάτι ακόμα, δικαιώνει την σουζανα σκέφτεται πως δεν φαιει σε τίποτα. δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόδοση δικαιοσύνης για τον εαυτό σου και τους γύρο σου από το να συχωρέσεις ένα άτομο που σου στέρησε την ευτυχία. Γιαυτο ίσως και η ΜΙζουκι επαναφέρει τον Τερρυ στα τελευταία επεισόδια…
Και έτσι φτάνουμε στο τέλος. Σκέπτομαι αν η συνγραφεας μας έδωσε το φινάλε με όλα τις προϋποθέσεις που επιβάλλει ένα Μαγκνα?…λοιπόν αρχίζουμε…σε μια ιστορία οπουδήποτε στον κόσμο και με οιοδήποτε θέμα υπάρχουν πάντα 2 είδη ανθρώπων. οι καλοί και οι κακοί. Αυτοί χωρίζονται σε 4 κατηγορίες. 1η οι καλοί και οι κακοί που ο ρόλος τους συμπληρώνει τους ηρωες της ιστορίας. Αυτοί μένουν σταθεροί στις άποψης τους αλλά επηρεάζονται η τιμωρούνε ανάλογα από τις πράξεις των πρωταγωνιστών…στην καντυ ειναι η Αδελφή Λεην η κυρια Πονι ,τα παιδια στο ορφανοτροφείο ο Τζορτζ αλλά και χαραχτήρες όπως η θεία ελροι ( που ενώ αγαπάει τον Άντονι τον στιαρτ και τον αρτσι περισσότερο, η μανία της να ακολουθεί το πρωτόκολλο της αριστοκρατίας την κάνει να τους αδικεί και να βρίσκει δίκαιο στην ελιζα και τον νιλ…αποτέλεσμα? Η δικαιοσύνη της αστέρι τα αγαπημένα της πρόσωπα…χάνει τον αντονι τον στιαρτ κτλ). Η μαμά της Λίζας και του νιλ (παρότι την δύναμη της δεν μπορούσε να ελέγξει τα αισθηματία του Νιλ για την καντυ. τι μεγάλοι ντροπή για την οικογένεια ήταν αυτό και μάλιστα από την στιγμή που η καντυ τους απόρριψε…) την ιδία τιμωρία είχαν ο Νιλ και η Ελιζα που ανήκουν στην 2η κατηγορία τους κακούς πρωταγωνιστές που τηρούνται. Δεν υπήρχε τίποτα χειρότερο για αυτούς τους 2 από το να ερωτευτεί ο Νιλ τον άνθρωπο που μισούσαν θανατηφόρα. Άλλη ήταν η ΣΟΥΖΑΝΑ η συγκεκριμένη κυρία είναι μεν απαραίτητη για την εξέλιξη της ιστορίας αλλα στο τελος αναγνωρίζει το λαθος της. Γιαυτο έστειλε και το γραμμα στην καντυ. Ξέρει γιατι έμεινε ο Τερρυ μαζι της, ξερει ότι δεν θα την αγαπήσει όμως ξέρει ότι η καντυ μπορεί να τον επηρεάσει. Το γεγονός ότι δεν της απάντησε η καντυ ηταν η ευχη αλλα και η καταρα της. Ζητούσε στο γραμμα ένα είδος συμπαράστασης και συχώρεσης και δεν την πήρε (αυτή ηταν η τιμωρία της ), δεν ήθελε όμως σε καμιά περίπτωση να ακούσει ότι η καντυ την μίσησε και πως ο τερρυ θα την άφηνε αν η καντυ του το έλεγε ούτε αυτό εγινε ( η λύτρωση και μάλιστα περισσότερο από όλους αφου ο τερρυ γύρισε σε αυτήν πάλι).
Και τωρα τα αγαπημένα μας πρόσωπα 3η κατηγορία …οι καλοί καντυ,αλμπερτ,τερρυ,αρτσι και αννι. Η καντυ δεν απάντησε στον τερρυ δεν υπήρχε λόγος πια ειδικά όταν δεν απάντησε στην σουζανα. Δική της ηταν η απόφαση να φύγει και σαν καλο κοριτσι την κράτησε…γενικά σε ολους αυτούς έδωσε η μιζουκι ένα σταυρό όχι όμως μεγαλύτερο από αυτόν που μπορούν να σηκώσουν τους έδωσε την ίδια τη ζωη ( και είναι μέσα η αννυ και ο Αρτσι, γιατι η αννι εχει να στηρίξει την
Ο αντονι και ο στιαρτ είναι η τελευταία κατηγορία ΟΙ καλοι που φεύγουν…
Ο αντονι ηταν νεος, τρυφερός όμορφος έξυπνος και πλούσιος αλλα δεν ειχε καμια απόλυτος σημασία, πέθανε σε ατύχημα όπως χιλιάδες άνθρωποι κάθε μερα…
Και τέλος ο Στιαρτ και Πατυ…η Μιζουκι εδώ κατά την άποψη μου ζωγράφισε…έδωσε το αποτέλεσμα του πολέμου αλλα και μάθημα ιστορίας.
Η καντυ διαδραματίζετε κατά την διάρκεια του Αʼ π.πολεμου. και νομιζω σκόπιμα δεν έδωσε τον Β π.π
Κατά τους φιλοπόλεμους ο 2ος π.π ειναι η τέχνη του πολεμου. Η τεχνολογία τοτε ο Χίτλερ και ο Στάλιν αλλα και το παρασκήνιο δεν αφήνουν κανένα άπραχτο, ακομα και τους Αμερικανους (γνωστό βέβαια το γιατι) αντίθετα ο αʼ π.π κράτησε μονο 2 χρονια στατιστικά όμως ειχε τους περισσότερους νεκρους και ακομα περισσοτερους τραυματίες μια και η τεχνολογία τοτε ηταν περιορισμένη ο εχθρός δεν εξοντωνόταν ακρωτηριαζόταν, αυτό είναι χειρότερο, δικαιολογεί όμως το γεγονός γιατι χρειαζόντουσαν τοσες εθελόντριες νοσοκομες και γιατι πολλές έχαναν την ζωη τους στην πρώτη γραμμή (όπως η κοπελα από το νοσοκομείο που δούλευε η Καντυ).
Η Καντυ ζούσε στην αμερικη μια χώρα που ιστορικά δεν διαδραματίστηκε ποτε κανενας πολεμος εντος της (εχτος του εμφυλίου ).ολοι όσοι πήγαιναν τοτε ηταν εθελοντές όπως ο στιαρτ. Για να το δείξει το μέγεθος του πολέμου μιζουκι, έπρεπε η καντυ να χάσει κάποιον πολύ δικο της (όπως ολοι οι άνθρωποι καταλαβαίνουμε την απώλεια αν χάσουμε κάποιον δικο μας) και το απίθανο της υπόθεσης (στο μαγκνα το λεει νομίζω) πως μαζι με κάποιο δικο μας άνθρωπο χάνετε και ενας εχθρός που είναι φιλος κάποιου αλου…
Αρκετά σας κούρασα…δικη μου άποψη βλέποντας την συνέχεια τωρα είναι πως η μιζουκι τελικά τοτε έδωσε τελος …αλλα λογοτεχνικό ,αλώστε η καντυ ηταν βιβλίο αρχικά και δεν υπάρχει τιποτα πιο ποιητικό στη λογοτεχνία από ένα άδοξο κατά εμας φινάλε, αλοστε ποιος θα θυμόταν τον Ρομεο και την Ιουλιετα Η ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΡΡΥ αν καταλήγανε μαζι?
Και όπως γράφτηκε σε ένα σεναριο <δεν λέω πως αυτό είναι το σωστό απλα λεω τι έγινε>…και στην καντυ έγινε αυτό που γίνετε στη ζωη όχι στα παραμύθια..
ΝΟΜΙΖΩ Αν θα το συνεχίσει η Μιζουκι είναι λογο δικης μας ανάγκης που συνάμα είναι και δημοσιότητα(για να λεμε και του στραβού το δίκαιο) η ακόμα και δική της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Tο τέλος της ιστορίας
» Το νέο τέλος της ιστορίας
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» Ενα μικρο τελος για την Καντυ.
» Συζητηση διχως τελος για το τελος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: