Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά

Πήγαινε κάτω 
+2
Έλλη
alfaalfa
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2021 9:15 am

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 1f602
Καλημέρα και από μένα. Θυμάται κανείς κανένα καθαρά καλοκαιρινό επεισόδιο της Κάντυ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2021 10:56 am

Καλημέρες!

alfaalfa έγραψε:
Καλημέρα και από μένα. Θυμάται κανείς κανένα καθαρά καλοκαιρινό επεισόδιο της Κάντυ?

@alfaalfa, τα επεισόδια που είναι τελείως καλοκαιρινά είναι αυτά με τις διακοπές στη Σκωτία. Ξεκινάνε από το επεισόδιο 43 και τελειώνουν στο 46.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2021 2:08 pm

Για την 4η Ιουλίου, εθνική γιορτή της ανεξαρτησίας των Αμερικανών.

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 21184610

Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 30, 2021 12:03 pm

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να έχουμε. Τι ζέστη είναι αυτή. Λίγο περπατάς και ιδρώνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΚυρ Αυγ 08, 2021 11:53 pm

Ένα συγκλονιστικό κείμενο για το μαρτυρικό νησί, την Εύβοια, που φλέγεται για 6η συνεχόμενη μέρα.


"Ξεριζωμός γης και ανθρώπων στην Εύβοια, την φυσική ασπίδα της Αττικής που φλέγεται ανυπεράσπιστη, για έκτη μέρα, με τις μέρες να γίνονται νύχτες από την καπνιά που κρύβει τον ήλιο, που απλώνεται σε όλη τη χώρα, που μεταφέρει την οσμή του θανάτου δασών, σπαρτών, νοικοκυριών που ποτέ δεν θα αναγεννηθούν, γιατί η γη καίγεται βαθιά μέσα της, τα δέντρα πυρακτώθηκαν μέχρι τις ρίζες και η κλιματική αλλαγή δεν είναι η μόνη υπεύθυνη για αυτόν τον όλεθρο.

Η κόλαση προσγειώθηκε στην Γη και από την πρώτη στιγμή φάνηκε ότι αυτό που άρχισε να συμβαίνει στην Εύβοια, δεν θα τελείωνε γρήγορα.

Τη δεύτερη μέρα που τα μέτωπα φούντωναν και στον ουρανό αντί για πυροσβεστικά αεροπλάνα και ελικόπτερα, πέταγαν φλεγόμενα πουλιά που χτυπούσαν στα δέντρα μεταφέροντας τη φωτιά όλο και πιο βαθιά στο δάσος όλο και πιο κοντά στα σπίτια, οι κάτοικοι της βόρειας Εύβοιας κατάλαβαν ότι θα μείνουν αβοήθητοι.

Σε πείσμα του σχεδιασμού για εκκένωση σπιτιών εκείνοι, στην πλειοψηφία τους, έμειναν μέχρι να αντικρίσουν τις φλόγες – βουνά και με λάστιχα να καταβρέξουν τα πάντα, με πριόνια να ανοίξουν αντιπυρικές ζώνες, να φωνάξουν για βοήθεια σε όποια κάμερα έβλεπαν μπροστά τους, στον κόκκινο ουρανό, στο μαύρο μέλλον τους.

Η καταστροφή στην Εύβοια είναι πρωτοφανής, πρωτόγνωρες οι εικόνες ξεριζωμού των ανθρώπων από τα σπίτια τους. Η γη δύσκολα θα ανακάμψει γιατί είναι αδύνατο να αφεθεί η φύση να ασκήσει την επουλωτική της δράση.

Αλλά σήμερα η πυρκαγιά ξεσπά την καταστροφική της μανία πάνω στο παρθένο, αρχέγονο δάσος, φέγγει από άκρη σε άκρη σε όλη την Ελλάδα αυτή η φωτιά, υψώνεται ο καπνός μέχρι τον ουρανό, ο καπνός που πνίγει τα πνευμόνια ανθρώπων, που από χωριό σε χωριό φωνάζουν «καιγόμαστε», φωνάζουν «βοήθεια» όμως η κόκκινη σειρήνα του πυροσβεστικού δεν ηχεί ούτε φαίνεται, και όλοι με κλαδιά να σβήσουν τα δέντρα που λαμπαδιάζουν, με μάνικες που πότε έχουν πότε δεν έχουν νερό.

H φωτιά μπαίνει στους δρόμους, τους άδειους από αυτοκίνητα και ανθρώπους, καταστρέφει, κατοικίες, μαγαζιά, παιδικές χαρές, τα δέντρα, υποδομές, τους στύλους ηλεκτροδότησης, καθρεφτίζονται οι φλόγες στα μάτια εκείνων που μαζεύονται ξανά στους δρόμους και επιτίθενται στη φωτιά με ότι μέσο πυρόσβεσης έχουν.

Είναι πρωτόγνωρες οι εικόνες στη σύγχρονη ιστορία της Ελλάδας ο ουρανός να έχει γίνει κόκκινος, η θάλασσα να καθρεφτίζει το χρώμα της φωτιάς, το λυκόφως και το λυκαυγές να συναντιούνται σαν ο χρόνος να κινείται σε ακατανόητη διάσταση και οι άνθρωποι να τρέχουν στα φεριμπότ να αφήνουν μανάδες, γιαγιάδες παιδιά, να περάσουν απέναντι και εκείνοι να γυρίζουν πίσω για τα σπίτια τους που έμεινε σε αυτούς να τα σώσουν, αν μπορέσουν, και όλη η Εύβοια, εκατοντάδες χιλιάδες άνθρωποι να πνίγονται στην απόγνωση.

Εκτιμούν ότι η φωτιά στην Εύβοια θα κάψει 600.000 στρέμματα δάσους, κάηκαν λένε 70.000 στρέμματα νωρίτερα στην Αττική, κάηκαν 110.000 στρέμματα στην Ηλεία και τη Μεσσηνία, έγιναν στάχτη μέχρι τώρα 1,2 εκατομμύρια στρέμματα στη χώρα που μπορεί να φτάσουν τα 1,5 εκατομμύρια και πλέον τι έχει μείνει στη θέση του σε αυτή τη χώρα.

Δεν φαίνεται η στεριά από τη μπουκαπόρτα των πλοίων όταν οπισθοχωρεί για να φύγει από τη φλεγόμενη Εύβοια, όλα φλέγονται σαν την νεογέννητη Γη που βίαια προσπαθούσε να αποκτήσει το πρόσωπο της, τις φιλόξενες συνθήκες ζωής που επέτρεψαν στον κόσμο να υπάρξει.

Πλέον η κόλαση ήρθε για να μείνει. Η κλιματική αλλαγή συντελείται τις τελευταίες επτά μέρες. Βίαια και απότομα. Πάνω από 700.000 στρέμματα δάσους, φυτών, καλλιεργειών, ενός οικοσυστήματος από την Αττική στην Εύβοια που το χώριζε μόνο η θάλασσα, που ρύθμιζε τον αέρα, την βροχή, τον κύκλο του νερού, διύλιζε τον βοριά από τη Μαύρη Θάλασσα, έστελνε τη δροσιά στις ακτές της Αττικής και βαθιά πιο κάτω στο Αιγαίο.

Σε 10 μέρες πέθαναν εκατομμύρια δέντρα και η ελπίδα χιλιάδων ανθρώπων που οι ζωές τους καταστράφηκαν, οι δουλειές τους χάθηκαν, η κοινωνία τους διαταράχτηκε, η τοπική και υπερτοπική οικονομία κλονίστηκε, χιλιάδες άνθρωποι που κάθε νύχτα δεν έχουν πού να κοιμηθούν πρέπει να ξαναφτιάξουν τις ζωές τους σε μία γη που καπνίζει που δεν έχει τίποτα να προσφέρει.

Και μαζεύονται στα λιμάνια εκατοντάδες άνθρωποι, τα φώτα των αυτοκινήτων και των πλοίων φέγγουν τον τρόμο στα πρόσωπά τους, πυροσβέστες αποβιβάζονται, οχήματα πυρόσβεσης ανηφορίζουν στα μέτωπα. Ολεθρος."


Πηγή: https://www.in.gr/2021/08/08/greece/fotia-stin-eyvoia-staxti-dasi-kai-zoes-anthropon/

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou και Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 12:48 am

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Tumblr10

Καλό μήνα, με μια φράση από την αγαπημένη Άννα των Αγρών.  flower

Αρέσει στους χρήστες alfaalfa και Έλλη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 10:52 am

Καλό μήνα!!!! pumpkin
Και χαίρομαι τόσο πολύ που ανέφερες την Άννα των αγρών διότι ήθελα να σας ρωτήσω κάποια στιγμή και όλο το ξεχνούσα...

Δεν έχω δει τη σειρά, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία...
Από πού να ξεκινήσω???

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 11:42 am

Εγώ δεν έχω διαβάσει τα βιβλία ότι σειρά έχω δει πάντως είναι καλή. Έχω δει αυτή της δεκαετίας του 80 και την άλλη στο νετφλιξ. Εγώ θα ήθελα να δω τους Waltons είναι μία σειρά που παιζόταν την δεκαετία του 70 στις ΗΠΑ και αφορά την ιστορία μιας οικογένειας κατά την διάρκειας της οικονομικής ύφεσης και του Β παγκοσμίου πολέμου.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Waltons
Ωραία θα ήταν να την έβαζε και η ερτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 2:54 pm

Δεν έχω νετφλιξ και ενώ είναι πολύ μεγάλος πειρασμός αποφεύγω να βάλω διότι δεν είμαι άνθρωπος... νομίζω ότι θα κολλήσω και όλη μέρα δεν θα κάνω άλλη δουλειά, θα βλέπω τηλεόραση

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 3:26 pm

Εδώ είναι μια σελίδα στο Wikipedia που έχει όλα τα σχετικά με τα βιβλία της σειράς.


Κι εδώ είναι το επίσημο σάιτ που αφορά την τηλεοπτική σειρά.

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 3:47 pm

Fay έγραψε:
Εδώ είναι μια σελίδα στο Wikipedia που έχει όλα τα σχετικά με τα βιβλία της σειράς.


Κι εδώ είναι το επίσημο σάιτ που αφορά την τηλεοπτική σειρά.


Πώπω Φαίη μου.... τι θησαυρός είναι το δεύτερο λινκ ειδικά...
Έχει και κατάστημα και... τα θέλω όλα όμως.... Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 930789

Αααααααχ τι σας έλεγα σε κάποιο άλλο ποστ??
Να αγοράζουμε ότι μας αρέσει.... χμμμ....

Μαζεύτε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε jocolor

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 4:08 pm

Κορίτσια, στο πλαίσιο του φθινοπωρινού συμμαζέματος Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 359366 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 359366 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 359366

άνοιξα αυτό το θέμα για να γράφουμε :
 -   τα περί ανέμων και υδάτων,  βροχή 2
 -   ό,τι μας φανεί νωρίς το πρωί   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 737737
 -   ό,τι δεν ταιριάζει - προς το παρόν - κάπου αλλού!   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 564279


και μετέφερα όσα δεν κολλούσαν στο "θέμα μας"

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 4:10 pm

... και μόλις κολάστηκα με την παρακάτω σελίδα  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 930789  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 930789  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 930789

Fay έγραψε:
...

Γιατί, Φαίη, γιατί μου το 'κανες αυτό;;; Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 625188 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 625188 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 625188

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 5:36 pm

Τι να κάνω, κορίτσια, να το αποσύρω; Εγώ για καλό το έκανα, για να δώσω στην Ακάλια μας μια γεύση από την Άννα.
Μπορώ να προτείνω κι εγώ κάτι. Αν θέλετε, ν' ανοίξουμε κι ένα τόπικ για την Άννα των Αγρών, όπως κάναμε και για το Μικρό σπίτι στο λιβάδι. Να ανεβάζουμε πληροφορίες για τα βιβλία της σειράς, για τη συγγραφέα Λούσυ Μοντ Μοντγκόμερι, και φυσικά για την τηλεοπτική μεταφορά. Σχετικά άρθρα, βιντεάκια, φωτογραφίες, ο,τιδήποτε. Τι λέτε;


Εντάξει, το παραπάνω λινκ τα έχει σχεδόν όλα. Αλλά μπορούμε να ανεβάζουμε και ό,τι άλλο βρίσκουμε στο διαδίκτυο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 9:05 pm

Fay έγραψε:
Τι να κάνω, κορίτσια, να το αποσύρω; Εγώ για καλό το έκανα, για να δώσω στην Ακάλια μας μια γεύση από την Άννα.
Μπορώ να προτείνω κι εγώ κάτι. Αν θέλετε, ν' ανοίξουμε κι ένα τόπικ για την Άννα των Αγρών, όπως κάναμε και για το Μικρό σπίτι στο λιβάδι. Να ανεβάζουμε πληροφορίες για τα βιβλία της σειράς, για τη συγγραφέα Λούσυ Μοντ Μοντγκόμερι, και φυσικά για την τηλεοπτική μεταφορά. Σχετικά άρθρα, βιντεάκια, φωτογραφίες, ο,τιδήποτε. Τι λέτε;


Εντάξει, το παραπάνω λινκ τα έχει σχεδόν όλα. Αλλά μπορούμε να ανεβάζουμε και ό,τι άλλο βρίσκουμε στο διαδίκτυο.

Να μην αποσύρεις τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!
Εννοείται πολύ καλή ιδέα!!!
Εγώ βέβαια έχω πληρη μεσάνυχτα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα μου αρέσει τρελά και θα κολλήσω!!!!

Δεν βρήκα ακόμη τη σειρά να τη δω αλλά κάπου θα υπάρχει δωρεάν.
Από τα τρέιλερ που είδα πάντως, έχω ξετρελαθεί!!!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2021 11:12 pm

Εριξα μια ματιά στα collectibles του σάιτ.Τσιμπημενα είναι Εγώ βρήκα δύο κούκλες little house με 40 ευρώ και είναι και 40 χρόνων Όταν θα μου έρθουν φαντάζομαι μυρωδιά που θα έχουν. Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 35868

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou και Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΣαβ Οκτ 02, 2021 12:36 pm

alfaalfa έγραψε:
... Εγώ βρήκα δύο κούκλες little house με 40 ευρώ και είναι και 40 χρόνων Όταν θα μου έρθουν φαντάζομαι μυρωδιά που θα έχουν. Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 35868

Όταν με το καλό τις παραλάβεις, να μας ανεβάσεις εικόνες!!! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2021 10:28 am

Δεν ξέρω για εσάς,

αλλά εμένα μου αρέσει ο καιρός σήμερα!!! βροχή

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2021 11:56 am

Aldebaran έγραψε:
Δεν ξέρω για εσάς,

αλλά εμένα μου αρέσει ο καιρός σήμερα!!! βροχή

Βέβαια, αφού πλησιάζουν τα Χριστούγεννα! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 598902

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09, 2021 12:35 pm

Fay έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Δεν ξέρω για εσάς,

αλλά εμένα μου αρέσει ο καιρός σήμερα!!! βροχή

Βέβαια, αφού πλησιάζουν τα Χριστούγεννα! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 598902

Ναι... Crying or Very sad  κρεμάστε μου κουδούνιαΜιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 77426  επειδής μου αρέσουν λιγουλάκι τα Χριστούγεννα Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 625188

Σπόιλερ:

Σαν:

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou και Fay

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09, 2021 12:51 pm

Aldebaran έγραψε:
Fay έγραψε:


Βέβαια, αφού πλησιάζουν τα Χριστούγεννα! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 598902

Ναι... Crying or Very sad  κρεμάστε μου κουδούνιαΜιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 77426  επειδής μου αρέσουν λιγουλάκι τα Χριστούγεννα Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 625188

Σπόιλερ:

Σαν:

Απλώς σε πειράζουμε λίγο. Smile  Άλλωστε, δεν είσαι η μόνη που προετοιμάζεται από τώρα. Περίμενε να δεις μέχρι το τέλος του μήνα στολισμένες βιτρίνες. Η χαρά της αναμονής...  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 126245
Τι, άσχημα είναι; Ίσα ίσα, μας ανεβάζει και το ηθικό. Κυρίως αυτή την περίοδο που διανύουμε.

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09, 2021 8:54 pm

Στο γραφείο έχουμε στολίσει για Halloween, κολοκύθα1 έχοντας προσθέσει και μια χριστουγεννιάτικη, φωτεινή νότα! rendeer

Εφέτος, το προλάβαμε το Τζάμπο jocolor

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΚυρ Οκτ 10, 2021 11:00 am

Aldebaran έγραψε:
Στο γραφείο έχουμε στολίσει για Halloween, κολοκύθα1  έχοντας προσθέσει και μια χριστουγεννιάτικη, φωτεινή νότα!  rendeer

Εφέτος, το προλάβαμε το Τζάμπο   jocolor
Αλήθεια λες στολίσατε για χαλογουιν , τελειαααα. Στο Αιτωλικό παιδιά έχει μια απόκοσμη αραχνοΰφαντη ατμόσφαιρα, κάθε Οκτώβριο δηλ.δειτε φωτό, πω πω . Αχ έχουμε και μια θεματική καφετέρια που έχει στολίσει για χαλογουιν.

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2021 11:33 am

ariathniM έγραψε:
...
Αλήθεια λες στολίσατε για χαλογουιν , τελειαααα.

Αμέ!!!
Στο γραφείο μου είμαστε από Μάρτη καλοκαίρι και από Αύγουστο Χριστούγεννα!!! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 282370  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 598902  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 126245


ariathniM έγραψε:
Στο Αιτωλικό παιδιά έχει μια απόκοσμη αραχνοΰφαντη ατμόσφαιρα, κάθε Οκτώβριο δηλ.δειτε φωτό, πω πω .

Σε ποιά φωτό αναφέρεσαι, Αριάδνη μου;;;

Πάλι δε βλέπω τίποτε;;;   confused

ariathniM έγραψε:
Αχ έχουμε και μια θεματική καφετέρια που έχει στολίσει για χαλογουιν.

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Ζηλεύω!!!

_________________
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά   Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2021 12:47 pm

Aldebaran έγραψε:
ariathniM έγραψε:
...
Αλήθεια λες στολίσατε για χαλογουιν , τελειαααα.

Αμέ!!!
Στο γραφείο μου είμαστε από Μάρτη καλοκαίρι και από Αύγουστο Χριστούγεννα!!! Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 282370  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 598902  Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 951845 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 126245

Laughing


Aldebaran έγραψε:
ariathniM έγραψε:
Στο Αιτωλικό παιδιά έχει μια απόκοσμη αραχνοΰφαντη ατμόσφαιρα, κάθε Οκτώβριο δηλ.δειτε φωτό, πω πω .

Σε ποιά φωτό αναφέρεσαι, Αριάδνη μου;;;

Πάλι δε βλέπω τίποτε;;;   confused

Ούτε εγώ βλέπω τίποτα. Αριάδνη, θα μπορούσες να ξανανεβάσεις τη φωτογραφία να τη δούμε;  Smile

Aldebaran έγραψε:
ariathniM έγραψε:
Αχ έχουμε και μια θεματική καφετέρια που έχει στολίσει για χαλογουιν.

Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά 41307 Ζηλεύω!!!

Και παραπονιόμαστε ότι στην Ελλάδα δεν το τιμούν το Χαλογουήν. Να που άρχισε κι εδώ να γίνεται γνωστό. Και επιπλέον, δεν το λένε Απόκριες, όπως έκαναν παλαιότερα που δεν είχαν καταλάβει τι ακριβώς αντιπροσώπευε. Νομίζω ότι και εδώ έχει αρχίσει ο κόσμος να αντιλαμβάνεται τις παραδόσεις άλλων λαών και να τις αποδέχεται.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλως ορίσατε!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: