Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 12:13 am

Εντάξει, δεν γινόταν να μην ξεκινήσω με την αγαπημένη όλων μας, το Νο.1 I love you

Όσες φορές και να το δω, δεν το χορταίνω.... δεν θέλεις να τελειώσει!!!!


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 12:27 am

Το μάθημα σολφέζ, που το 1977 είχε πάρει την 5η θέση μου αρέσει πάρα πολύ!!! Την περίοδο που είχα πάει  στο ωδείο και ξεκινήσαμε τα μαθήματα σολφέζ είχε γίνει το αγαπημένο μου!!!!!



Συγκινήθηκα απίστευτα όταν είδα την επανεκτέλεση που έγινε το 2014... ειδικά όπως εμφανίζονται με τον στίχο... "πέρασε καιρός, ήρθανε καημοί άλλοι... μα η μουσική πάντα μια γλυκιά ζάλη...." μου έρχονται κλάματα....

Και τώρα που έχει φύγει η Μαριάννα Τόλη, χαίρομαι τόσο πολύ που πρόλαβαν και το τραγούδησαν αλλά νιώθω ότι έχει και μεγαλύτερη αξία....



_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king


Έχει επεξεργασθεί από τον/την akaliakoukou στις Δευ Ιουν 14, 2021 3:24 pm, 1 φορά

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 2:18 am

Το επόμενο που είχα σκοπό να ανεβάσω ήταν το wild dances της Ρουσλάνα....
Ψάχνοντας λοιπόν στο youtube για να βρω το βίντεο, έπεσα πάνω σε μία εμφάνισή της το 2019 και πραγματικά την παραδέχτηκα....
Εντάξει, η κοπέλα δεν παίζεται.... 46 χρονών και πέραν του ότι έχει αφήσει τον εαυτό της να μεγαλώσει φυσικά, χωρίς μπότοξ και πλαστικές, η φωνή της είναι η ίδια...
Σίγουρα μπορεί να λαχανιάσει λίγο αλλά εντάξει παιδιά τι να λέμε, εμένα στα 10 δευτερόλεπτα να σαρτοπηδάω και να τραγουδώ με τέτοια ένταση και ενέργεια, θα με είχε μαζέψει το ασθενοφόρο και στα επείγοντα για οξυγόνο....
Πραγματικά της έβγαλα το καπέλο.....




Και φυσικά η συμμετοχή της στη Eurovision ηταν το κάτι άλλο....


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 2:40 am

Το 2012 όταν έγινε ο διαγωνισμός ήταν από τις χρονιές που μπόρεσα να κάτσω σπίτι και να τον απολαύσω. Όταν εμφανίστηκε η Loreen, πραγματικά ένιωσα ότι "αυτό είναι'....
Εξαφάνισε όλα τα άλλα, ούτε η Ελλάδα δεν θυμάμαι με ποιο τραγουδι ειχε πάει εκείνη τη χρονιά...
να φανταστείτε, ήταν η μοναδική χρονιά που δεν ψήφισα Κύπρο....

Από τις καλύτερες εμφανίσεις στο διαγωνισμό έβερ




_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 2:54 am

Ήθελα να βάλω τοπ 5 αλλά δεν μου βγαίνει το 5... είναι πολλά που μου αρέσουν μετά από αυτά... δεν μπορώ να αποφασίσω για το 5ο.... confused

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 11:10 am

Εγώ, θα ανεβάσω όλα τα Να 1 μου Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845 Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845 Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845

Είμαι της πολύ παλαιάς σχολής... για μένα, το τραγούδι είναι πρώτ΄απ΄όλα :
μουσική + στίχος + φωνή ενώ η παρουσία συμφωνικής ορχήστρας τα ανέβαζε ακόμη περισσότερο...
Μετά έρχονταν όλα τ΄άλλα, που δεν τα θεωρώ και πολύ απαραίτητα για ένα τραγούδι.
Μου αρέσουν αρκετά από τα πρώτα τραγούδια του διαγωνισμού, κάποια τα πρόλαβα, άλλα τα έμαθα από το ραδιόφωνο και τις διασκευές τους στα ελληνικά ή σε άλλες γλώσσες.
Το σίγουρο είναι ότι πολλά από αυτά δεν ήταν μιάς χρήσης ή μιάς χρονιάς.

Και ξεκινάω με το πρώτο των πρώτωνΑγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103 :
1977,  Marie Myriam :      l' oiseau et l' enfant , France


https://www.youtube.com/watch?v=oqj5P_Wkocc

Marie Myriam:


Lyrics!!! :

Για μένα, είναι ένα από τα ομορφότερα τραγούδια όλων των εποχών, και κάποια στιγμή, όταν καταπιανόμουν με αυτά, είχα σκεφτεί να το κάνω Καντοβιντεάκι... πιο ταιριαστούς στίχους δε θα μπορούσα να βρω...

Το ίδιο τραγούδι από τις φωνές ενός μουσικού γκρουπ με παιδάκια γεννημένα
από το 2004 (  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f636  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f636  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f636  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f636  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f636 ) ως το 2009  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f628  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f628  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f628  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1f628 )

Δείτε το βιντεάκι τους... είναι τόσο, μα τόσο γλυκό!!!  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  509524  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  509524  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  509524

https://www.youtube.com/watch?v=DQH1HlQeHdo

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou και Fay

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 1:02 pm

To 1977 ήταν μιά πολύ αγαπημένη γιουροβιζιονική χρονιά!!! Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845 Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845 Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  951845
Όπως αναφέρει και η Ακάλια παραπάνω, το Μάθημα Σολφέζ, ήταν ένα από τα τραγούδια που ακόμη και σήμερα μιλάει στην καρδιά μου.
Γι αυτό, και θα το ανεβάσω και εγώ!!!  https://www.youtube.com/watch?v=LUSoTCJJuco

Μότο ζωής!!!:

... αν μη τι άλλο, κάποια τραγούδια καθορίζουν και τη ζωή μας!!!


Η άχρηστη παρα_πληροφορία της ημέρας:

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 3:50 pm

Να γι'αυτό μου αρέσουν αυτά τα τόπικ, γιατί μαθαίνουμε πράγματα που δεν τα ξέραμε.... για παράδειγμα, το πρώτο τραγούδι που ανέφερες, το l' oiseau et l' enfant , πρώτη φορά το άκουσα εδώ....
Δεν το ήξερα καθόλου

Τα παιδάκια μου άρεσαν πάρα πολύ!!!! Καμιά μεταφρασούλα παίζει???

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2021 5:04 pm

akaliakoukou έγραψε:
..
Δεν το ήξερα καθόλου

Τα παιδάκια μου άρεσαν πάρα πολύ!!!! Καμιά μεταφρασούλα παίζει???

Αμέ!!! Smile  Σε ελεύθερη, δική μου!!! Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  509524

Το παιδί και το πουλί:

Αν παρατηρήσεις   - το έκανα και κόκκινο Smile - η τελευταία λέξη κάθε στροφής είναι η πρώτη της επόμενης... και φτιάχνεται έτσι μιά πολύ όμορφη ιστορία... Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  198235

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Ιουν 15, 2021 2:05 am

Από τις πρώτες συμμετοχές στο διαγωνισμό, η Ιταλία κέρδισε το 1964 μ' αυτό το πολύ όμορφο και τρυφερό τραγούδι που το ερμηνεύει η μόλις 16 χρονών Gigliola Cinquetti. Non ho l'eta (Δεν είμαι αρκετά μεγάλη).


Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες akaliakoukou, Aldebaran και Έλλη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 12:24 am

Ένα τραγούδι που μου άρεσε πάρα πολύ ήταν αυτό της Σερβίας το 2004, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είχε βγει δεύτερο....
Η εισαγωγή με το φλάουτο και μετά η γλυκιά φωνή του τραγουδιστή (είναι και κούκλος) η μουσική εκπληκτική και η ενορχήστρωση επίσης....
"Όταν σε σκέφτομαι
Φοβάμαι μήπως σε ξαναγαπήσω..."


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king


Έχει επεξεργασθεί από τον/την akaliakoukou στις Πεμ Ιουν 17, 2021 12:27 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 12:26 am

Η Eurovision του 1990 ήταν από εκείνες που έμειναν στην Ιστορία.

Σημαδεύτηκε από ένα μελανό σημείο  bom που κατά την ταπεινή μου γνώμη στέρησε τη νίκη στην Ισπανία η οποία είχε στείλει την πιο δυνατή  - για μένα μέχρι και σήμερα - συμμετοχή της στο διαγωνισμό.

Οι
Azucar Moreno:
θα τραγουδούσαν το Bandido , ένα τραγούδι σε ρυθμό φλαμένγκο που κλείνει μέσα του όλη τη φλόγα και τη δύναμη του ισπανικού τσιγγάνικου ταμπεραμέντου. Το είχαμε ξεχωρίσει από τις παρουσιάσεις των τραγουδιών τις προηγούμενες μέρες και περιμέναμε να το απολαύσουμε και επίσημα. Δεν θα αργούσε καθόλου αφού ήταν η πρώτη είσοδος σε σύνολο εικοσιδύο χωρών. Οι Azucar εμφανίστηκαν στη σκηνή, στην αρένα του Ζάγκρεμπ και ξεκίνησαν δυναμικά. Όμως, λογάριασαν χωρίς τον... τεχνικό,
Σπόιλερ:
 ο οποίος δεν εναρμόνισε το ηχογραφημένο ηχητικό κομμάτι με το “ζωντανό”. Οι τηλεθεατές που περιμέναμε εναγωνίως να δούμε τις Azucar Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1363687423  very very happy  παγώσαμε. brrrrrr  brrrrrr  brrrrrr  Οι αδελφές έφυγαν από τη σκηνή και μετά από λίγο εμφανίστηκαν ξανά για να ξεκινήσει το τραγούδι τους χωρίς προβλήματα αυτή τη φορά.    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1058481448  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  1058481448
Να μη σου τύχει τέτοια ατυχία...
Κατάταξη...:
Κανονίστε την πορεία σας... :

Απολαύστε τις Azucar Morenο



και τον Κλέφτη τους:

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 10:06 am

Εμ.... Embarassed
Πρώτη φορά το άκουσα κι αυτό... Embarassed και τελευτάια νομίζω.... bom
Δε μ'αρέσει!

Αλλά ούτε το ιταλικό μου αρέσει... silent

Τουλάχιστον έχω το θάρρος τη γνώμης μου, εντάξει???? bounce

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 1:45 pm

akaliakoukou έγραψε:
Εμ.... Embarassed
Πρώτη φορά το άκουσα κι αυτό... Embarassed και τελευτάια νομίζω.... bom
Δε μ'αρέσει!

Αλλά ούτε το ιταλικό μου αρέσει... silent

Τουλάχιστον έχω το θάρρος τη γνώμης μου, εντάξει???? bounce


Τί έγραψα παραπάνω, Akaliaaaaa ;;;

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Rulez10
"... Κανονίστε την πορεία σας... "Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Nekrkf10  
Σπόιλερ:

Θα μπορούσα άνετα...:

Κι ακόμη...:

αλλά, επειδή είμαι κατά της βίας  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  735403  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  735403  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  735403
να και εγώ...:

Επόμενος αρνητής / αντιρρησίας...;;; Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  137270

Ysteroplhktron:

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 1:54 pm

Καλέ εγώ δεν είπα ότι μου άρεσε περισσότερο το Ιταλικό! Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  889631
Χάλια μαύρα και τα δύο είναι!!!!!! Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  720684

Άρα, τυπικά, δεν παραβίασα κανένα κανόνα Razz

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 2:29 pm

Νομίζω ότι μετά το φετινό νικητή της Γιουροβίζιον, δε μπορεί κανένα άλλο τραγούδι να διεκδικήσει τον τίτλο του χειρότερου άσματος (κατ' ευφημισμόν άσμα, γιατί μόνο άσμα δεν θύμιζε αυτό το έκτρωμα). Κρίμα για την Ιταλία, την πάλαι ποτέ χώρα του μπελκάντο, να στέλνει κάτι τέτοιο να την εκπροσωπήσει, και ειδικά μετά την εξαιρετική συμμετοχή του Il Volo το 2015. Ντροπή και αίσχος. Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  559993

Εμένα το Bandido μου άρεσε, είχε κάτι από φλαμένκο, και οι ερμηνεύτριες είχαν πολύ καλή φωνή. Και το Insieme μου άρεσε όμως, μόνο που δεν ξέρω αν άξιζε την πρώτη θέση. Αλλά αν το συγκρίνεις με άλλα που έστειλε η Ιταλία, και κυρίως τη φετινή αηδία, σίγουρα είναι σκάλες ανώτερο.

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 7:51 pm

Καλά όντως, το φετινό της Ιταλίας είναι εκτός συναγωνισμού....
Νομίζω ότι όλα είναι καλύτερα από αυτό
Εκέινο που με ανησυχεί είναι ότι υπάρχει κόσμος που το ψήφισε....
εκεί λέω, ώπα....κάτι δεν πάει καλά....

Πολλά τραγούδια μου άρεσαν απο΄τη φετινή γιουροβίζιον, κάποια από αυτά που μου άρεσαν δεν μπήκε κάν στον τελικό, και βγήκε πρώτη η Ιταλία... τι να πω... Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  238107

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 8:01 pm

Σπόιλερ:

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 8:42 pm

Καλά δεν βάζω σπόιλερ διότι δεν το χουμε και κρυφό, εννοείται ότι πλάκα κάνουμε!!!
Όπως λέει και η Άλντε και η Έλλη σε άλλο τόπικ, έχουμε πάρα πολλά προβλήματα στην καθημερινότητά μας, Δεν θα αναλωθούμε να τσακωνόμαστε για μάνγκα και τραγούδια. jocolor

Μία φίλη μου έχει ξετρελαθεί με τους Ιταλούς γιατί της αρέσει ο τραγουδιστής εντάξει της λέω, εμείς δεν θα μαλώσουμε ποτέ για άντρα.... Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  233698

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 8:45 pm

bttcandy2 Και για να γυρίσουμε στο τόπικ, μου βαράω από μόνη μου την κουδούνα, dindon
δεν μου είπατε για την μπαλάντα της Σερβίας... δεν είναι πολύ ωραία????


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 17, 2021 10:49 pm

akaliakoukou έγραψε:
..
δεν μου είπατε για την μπαλάντα της Σερβίας... δεν είναι πολύ ωραία????


Ωραία μόνο;;;;  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  930789  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  930789  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  930789

To 2004 ήταν μιά υπέροχη χρονιά από πολλές απόψεις!

Euro, Ολυμπιακοί... πολλές όμορφες στιγμές να θυμόμαστε!

Η Eurovision διεξάγεται για πρώτη φορά σε διηπειρωτική πρωτεύουσα, στην Κωνσταντινούπολη, χάρη στη νίκη της Sertab το 2003, με το Everway that I can.

Και για πρώτη φορά, έχουμε χρυσή τριπλέτα στον τελικό:
Ουκρανία, Σερβία και Ελλάδα συγκεντρώνουν πάνω από 200 βαθμούς η κάθε χώρα  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  41307  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  41307  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  41307
ενώ την πεντάδα συμπληρώνουν Τουρκία και Κύπρος!
λίγο creepy...:

Οι Ruslana, Zeliko και Σάααααααακηηηηηηηηηηηηηηης
(μου αρέσαν πάρα πολύ και τα τρία τραγούδια  bounce  bounce  bounce )
ξεσηκώνουν τους θεατές του διαγωνισμού που δεν ξέρουν ποιόν να πρωτοψηφίσουν!

Εκπληκτική η συμμετοχή της Σερβίας Μαυροβούνιο  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  205570  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  205570  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  205570
που ήταν και η πρώτη της σε τελικό Eurovision αλλά εγώ θα κάνω μιά στάση στον Σαααααααααααακηηηηηηηηηηης!

Δεν ήμουνα ποτέ φαν του αλλά του βγάζω το καπέλο γιατί και τις δύο φορές που εκπροσώπησε τη χώρα μας στο διαγωνισμός ήταν απλά ΥΠΕΡΟΧΟΣ  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  5103

Sha_sha_sha_shaaake it, mi amooor!!!




.

_________________
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  160_im10

Αρέσει στον χρήστη akaliakoukou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠαρ Ιουν 18, 2021 2:13 pm

Συμφωνώ κι επαυξάνω για το φετινό τραγούδι της Eurovision. Παρόλο που είναι ροκιά και εμένα μ'αρέσουν οι ροκιές, το συγκεκριμένο δεν είχε ξεκάθαρο ρυθμό, ρεφρέν και bridge. Αδικήθηκαν πολύ τα υπόλοιπα τραγούδια, ειδικά της Ελλάδας και της Κύπρου.

Μ'άρεσε το τραγούδι της Σερβίας από του 2004. Λατρεψα τη φλογέρα, ο ήχος της ειναι μαγευτικός, σαν τον ήχο των κινέζικων παραδοσιακών φλογερων Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  930789. Πολύ ωραία η κοπέλα με το βιολί επίσης. Καλή φωνή είχε ο τραγουδιστής, εντάξει δεν ξετρελάθηκα, αλλά ωραία εμφάνιση.

Από το ισπανικό των Azucar, μ'άρεσε ο τρελιάρικος, γνωστός ισπανικός, φλαμένγκο ρυθμός αλλά δε μ'άρεσαν οι φωνές των τραγουδιστριων. Νομίζω ότι μάλλον φώναζαν παρά τραγουδούσαν, αλλά θεωρώ πως ξεσήκωσαν τα πλήθη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΤρι Ιουν 22, 2021 9:27 pm

Ενα Ιταλικό τραγούδι που αγαπώ πάρα πολύ (κι όχι μόνο εγώ) και το γνώρισα από επανεκτέλεση, ήταν αυτό της Ιταλίας το 1958

"Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare)" - Domenico Modugno.



Είχε βγει τρίτο, αλλά νομίζω ότι η επιτυχία που έκανε του δίνει άνετα την πρωτιά

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2346
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24, 2021 2:48 am

Ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ. Αλλά μια και μιλάμε για τη Γιουροβίζιον, βρήκα ένα βίντεο που περιλαμβάνει όλα τα τραγούδια που νίκησαν από το 1956 ως το 2021.




Ενδιαφέρον είναι το γεγονός ότι πολλά από αυτά, τα πρώτα χρόνια κυρίως, ήταν γαλλικά, δηλαδή από γαλλόφωνες χώρες, Γαλλία, Λουξεμβούργο, Βέλγιο, Ελβετία (ανάμεσά τους και το Apres toi με τη δική μας Βίκυ Λέανδρος το 1972), ενώ τα τελευταία χρόνια σχεδόν όλα τα τραγούδια είναι στα αγγλικά. Βλέποντας το παραπάνω βίντεο, διαπίστωσα πόσα έχουν αλλάξει μέσα σ' αυτά τα 66 χρόνια. Και όχι μόνο στα είδη της μουσικής που ασφαλώς εξελίσσονται με το πέρασμα των χρόνων, αλλά και στα κριτήρια βάσει των οποίων επιλέγονται οι νικητές.

Αγαπημένα μου τραγούδια από τα παραπάνω:
Νon ho l'eta το 1964,
Apres toi το 1972,
Hold me now το 1987,
Nocturne το 1995,
The Voice το 1996,
Fairytale το 2009,
Euphoria το 2012.
Και τα worst ever, οι συμμετοχές του 2014 και του 2021.  Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  559993

Επίσης ακόμη δε μπορώ να χωνέψω πώς δε νίκησε αυτό το τραγούδι το 2015 (το οποίο να σημειώσουμε ότι οι τηλεθεατές το είχαν ψηφίσει πρώτο).


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision    Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2021 6:43 pm

Fay έγραψε:
Επίσης ακόμη δε μπορώ να χωνέψω πώς δε νίκησε αυτό το τραγούδι το 2015 (το οποίο να σημειώσουμε ότι οι τηλεθεατές το είχαν ψηφίσει πρώτο).




_________________


@Fay, κι εγώ την ίδια απορία έχω.. Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision  310719 Πολύ αξιόλογο τραγούδι, πανέμορφες οι φωνές τους. Είναι γνωστό ότι σε αυτό το διαγωνισμό εδώ και κάτι χρόνια, κερδίζουν συνήθως αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα (υγείας και μη) ή υφίστανται ρατσισμό ή είναι διαφορετικοί από τους υπόλοιπους. Κανονικά δε θα έπρεπε να αποτελούν κριτήριο αυτά για την ανάδειξη του νικητήριου τραγουδιού αλλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Eurovision 1995 nocturne secret garden
» Χριστούγεννα 2020 Οι συμμετοχές
» Eurovision 2024
» Eurovision 2021
» Eurovision 2022

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ! :: Μουσικής Αναγνώσματα-
Μετάβαση σε: