Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Σιωπηλός Παρατηρητής

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Σιωπηλός Παρατηρητής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σιωπηλός Παρατηρητής   Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΚυρ Μάης 25, 2014 10:48 pm

_ Θέση εργασίας_ Ενότητα 1
Ο 213pilulka κατευθήνθηκε γρήγορα προς το γραφείου του αρχειδιοικητή.Ούτε καν θυμόταν, αλλά και ούτε θα έπρεπε να ξέρει κιόλας ποιό ήταν το όνομα του στο Γ.Μ.Ε.Α.Δηλαδή, για να πάρεις μια εργασία χρειάζονται και θυσίες, σωστά; Ποιός ξέρει τι τιμωρία θα του επιβαλλόταν αν το ξεστόμιζε σε κανέναν;
Πέρασε το γραφείο με τα φρεσκοψημένα χαπάκια. Άρπαξε γρήγορα αυτό με την κουροισταμουλικίνη. Τι ωραία που μύριζε!Το έκρυψε στην τσέπη του και συνέχισε. Δεν είχε καιρό να σταματήσει. Τέτοια πράγματα γίνονται μία φορά.Μπα...
Ο prile κουνήθηκε στην καρέκλα του. Σπάνια έμενε ήσυχος, δηλαδή. Είχε περάσει πολλά.Φαινόταν ότι έχεις να κάνεις με δύσκολο άνθρωπο.Για μια στιγμή. Φαινόταν; Αν αυτό γινόταν, τότε θα είχε μπλεξίματα με τον εαυτό του. ''Νέλ, μάλωσε τον εαυτό του,σοβαρέψου πια ''
Ανακάτεψε το χάπι του στο ποτήρι και πετάρισε μέχρι την γωνία. Με το χέρι του έλεγξε αν είχαν έρθει όλοι οι υπάλληλοι. Μάλιστα. Όλοι ήταν στις θέσεις τους.Όλοι; Ξαφνικά ένιωσε ανησυχία και αναγούλα κάτω από το στήθος του.Πήρε βαθιά ανάσα και ανοιγόκλεισε τα μάτια. Μα που στο καλό ήταν ο fotky124; Πήρε στα χέρια του το πούπουλο και το έκοψε στην μέση.Αμέσως εμφανίστηκε η pismo1398.Τα ξανθά μαλλιά της μέχρι τα αυτιά, έδιναν ένα στοιχείο του χαρακτήρα της.Την απάιτούμενη σοβαρότητα.
-Αρχειδιοικητά, θα σας συναντήσει ο 213pilulka σε ακριβώς 1 λεπτό και 45 δεύτερα.
Αναστέναξε βαριά.
-Πες του να βιαστεί, έχω και συμβούλιο με τους υπόλοιπους pro σήμερα.
Η pismo έπιασε το ακουστικό και χαμογέλασε:
-Όπως επιθυμείτε.
Χτύπησε η πόρτα.
-Μήπως θα μπορούσα να,,,
Ακούστηκε μια φωνή από την άκρη της πόρτας.
-Γρήγορα, αμάν.
Ο διοικητής νευρίαζε που σπαταλούσε τον χρόνο του με τον pil...pilulka?Μα είχε πιο σημαντικά θέματα.
-Που στο καλό είναι ο fotky?Ρώτησε ο διοικητής.
-Εννοείται...τον ελεγχτή;
-Ναι..αυτόν εννοώ...υποτίθεται ξέρεις τα ονόματα( σε αυτό το σημείο σήκωσε το δεξί φρύδι αποδοκιμαστικά, και μετά θυμήθηκε που είχε μείνει),,,τι του συνέβη;
Έξυσε τα καστανά μαλλιά του με αμηχανία.Η αλήθεια είναι ότι είχε προβάρει αυτόν τον λόγο πολλές φορές, αλλά άλλο μονόλογος και άλλο διάλογος, σωστά;
Ο διοικητής χτύπησε με φόρα το φτερό του.
-Ο FOTKY ζήτησε να αντικατασταθεί, είπε με φόρα.
Ο διοικητης στράβωσε....
-Μα ..που θα βρούμε άλλον ελεγκτή;
Ο pilulka γέλασε σιγανά.Ήταν σιγουρος για την επιλογή του, το αγόρι, ο συγκάτοικος, δεν θα τον απογοήτευε.
-Ζητώ να γίνει ελεγκτής:ο poy 3.
Ο αρχιδιοικητής παραλίγο δεν πνίγηκε. Άρχισε να βήχει και ο pilulka χτυπούσε στην πλάτη τον ανώτερο του, σαν να ήταν παλιός φίλος.
Όταν μετά από λίγη ώρα συνήλθε, ο διοικητής ανοιγόκλεισε το μάτι και ξάπλωσε πίσω πιάνοντας το κεφάλι του.
-Όχι το αγόρι με τα γαιδουράγκανθα!
Ο pilulka γελούσε μέσα του με το μπέρδεμα στα λόγια του αρχιδοιηκητή, όμως απλά συνέχισε:
-Πιστεύω ότι είναι κατάλληλος, είναι τρυφερός και σχεδόν 20 χρόνια εδώ.
-Και συ είσαι 40, αναφώνησε αυτός, και άλλοι 50, τι σημασία έχει;
Μετά από μια μικρή σιωπή, ο pilulka πλησίασε το αφεντικό του και ψιθύρισε, σαν να έλεγε παραμύθι στην κόρη του..κάτω...στο σπίτι τους.
-Είναι ότι καλύτερο έχω δει, είναι συνεπής, και τρυφερός. Είχε μια απογοήτευση, ερωτική, κάτω στην γη, και πέθανε πιο άδικα από όλους μας.
Ο διοικητής σκέφτηκε.Ήταν μεγάλη θέση για ένα μικρό ευαίσθητο αγόρι.Ήταν σωστή, δεν είχαν περιθώριο για λάθος.
-Καλά..το αφήνω πάνω σου.
-Ναι! Αναπήδησε το αγόρι και μετά ζήτησε ψιθυριστά ''συγνώμη.
-Αλλά φρόντισε να του πείς τους κανόνες, θα κάνει ένα δοκιμαστικό σε 2 βδομάδες από τώρα.
-Μάλιστα θα του το πω.
Πως θα του το πεις; Δεν τον ρώτησες καν, ηλίθιε,του υπενθύμισε μια φωνή μέσα του.
Δεν πειράζει.Θα το σκεφτόταν.Είχε καιρό.Εξάλλου δεν θα τον εγκατέλειπε.Σιγά δηλαδή...ελεγκτής της γης; Εύκολο επάγγελμα.Ακόμα και η Αγγέλα θα μπορούσε να το κάνει.Γέλασε μέσα του.
Κουτέ, η Αγγέλα δεν μπορεί να βάλει τις πατάτες σε ένα λεκανάκι.Την γη θα μπορούσε να την επιβλέπει;
Τον εαυτό του κορόιδευε...δεν υπάρχει περίπτωση να επιβιώσει ο poy

Τα ονόματα, είναι κάτι ξεχωριστό το καθένα.
Στην ενότητα είδαμε:
♥213pilulka
Συστήσε τον συγκάτοικο του σε μια από τις πιο σημαντικές δουλειές.Δουλεύει 40 χρόνια και του λείπει το σπίτι του.
♥prile
ο αρχιδοιηκητής.δεν υπάρχει ανώτερος από αυτος στο τμήμα του. Ορίζει δουλειές και φροντίζει για όλα.
♥fotky
ο πρωην ελεγκτης του Γ.Μ.Ε.Α
♥pismo
γραμματέας του prile
♥poy3
το αγόρι που συστήνει ο pilulka
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Σιωπηλός Παρατηρητής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιωπηλός Παρατηρητής   Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2014 6:06 pm

------------
ΓΗ- Καλοκαίρι
----------
Τα καλοκαίρι είχε αρχίσει να δίνει ήδη τα σημάδια του. Έβλεπες γύρω σου φουντωτά δέντρα,την χαρά του κόσμου, τα παιδιά έτρεχαν στους δρόμους, Απέμεναν δέκα μέρες για να κλείσει το σχολείο τους. Έξω είχε πολύ ζέστη, όλοι φορούσαν κοντομάνικα φορέματα, ή μικροσκοπικά παντελονάκια. Όλοι εκτός από αυτήν.
Διέσχιζε την γειτονιά των παιδιών με φόρα. Τα παπούτσια της σχίζοταν στο εδαφος. Φορούσε ένα μακρύ παντελόνι και μα καρό ζακέτα, κουμπωμένη μέχρι τον λαιμό. Τα χέρια της ήταν στην τσέπη, ανέκφραστα,δεν τα έβγαζε παρά μόνο για να αλλάξει τσιγάρο.Άναψε τον καπνό και φύσηξε με ευχαρίστηση. Μόνο αυτό ήταν το ευχάριστο στην ζωή της. Το κάπνισμα.
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ Αλεξ, της θύμησε μια φωνή μέσα της, αλλά αυτήν συνέχισε κοιμισμένα. Έφτασε έξω από ένα σπίτι, όμοιο με στάβλο,χτύπησε την πορτα 8 φορές, τις 2 τελευταίες πιο γρήγορα, και μπήκε γρήγορα μέσα.

----------------
ΓΗ- ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑ
-----------------------

-Παντρεύουμε τον κάβουρα…..

Η μικρή Λόγκαν έτρεχε χεράκι χεράκι με την καλύτερη της φίλη. Την μαμά της.Ποτέ δεν την είχε φοβηθεί, ποτέ δεν την ειχε βαρεθεί .Ήταν υπέροχη, μέσα και έξω, τα ξανθά μαλλιά της μέσα από ένα καρό καπελάκι ανέμιζαν ευτυχισμένα με την ζωή της, Και η Λόγκαν μούτρωσε που δεν είχε κληρονομίσει τα μαλλιά της. Μακριές πορτοκαλί τούφες στόλιζαν το κεφαλάκι της, Ολόισιες, να πάρει, ολόισιες. Αλλά αυτό δεν είχε σημασία. Η μαμά της ήταν ότι πολυτιμότερο είχε, μαζί με τον μπαμπά. Η ζωή της ήταν μοναδική, Δεν θα την άλλαζε,
-Μαμά, θα αργήσουμε για το φαγητό, θύμισε στην μικρή Κάντυ.
Εκείνη είπε γκρινιάρικα:
-Έλα βρε, λίγη τσουλήθρα θα κάνουμε,και μετά θα φάμε ένα παγωτό. Τι μπορεί να πάει στραβά;
Η Λόγκαν έριξε ένα χαρωπό χαστούκι στην μαμά της και της ψιθύρισε:
-Θα ξέχασες βέβαια τα γενέθλια του μπαμπά, είναι σε 10 μέρες και είχες πει πως δεν θα αργείς στο φαγητό.
Η Κάντυ αναφώνησε και έπιασε την κόρη της αγκαλιά και έτρεξε χοροπηδώντας μέχρι την λιμουζίνα. Ο σοφέρ άνοιξε την πόρτα και η Κάντυ τον αγκάλιασε.
-Ντρόπ, μπορείς να φύγεις αν θέλεις.
Ο σοφέρ χαμογέλασε και κοκκίνησε,.
-Πώς να αφήσω μια υπέροχη παρουσία σαν την δική σας εδώ;
Μάνα και κόρη επιβιβάστηκαν, και σε λίγο άρχισε η μηχανή. Το αυτοκίνητο απομακρύνθηκε, και αμέσως μετά έτρεξε εκεί ένα μικρό ξανθό αγόρι. Τα μαύρα χέρια του μάζεψαν με ένα πινελάκι το λάδι που είχε μείνει στον δρόμο, και τα έριξε μέσα σε έναν κουβά.Έτρεξε στην γωνία και κοίταξε γύρω του.
-Ηλίθιε Σον, τρέχα κακομαθημένο.
Ο Σον έδωσε τον κουβά στο αφεντικό του, που του ανταπέδωσε με μια σφαλιάρα. Ύστερα του πέταξε ένα κομμάτι ψωμί και απομακρύνθηκε.
Ο Σον φώναξε: - Είχαμε πει 2 για 20αμάξια!
Ο χοντρός κύριος φώναξε; - Αυτά παθαίνουν τα αλλοδαπά μικρά , σαν εσένα.
Γέλασε χαιρέκακα και μπήκε στην λιμουζίνα του καπνίζοντας μια μεγάλη χοντρή πίπα.
-Και μην ξεχάσεις αύριο θα κλέψεις στους Άρντλευ.
-Ναι, φώναξε ο Σον και έκρυψε τα δάκρυα του βιαστικά.
Το αυτοκίνητο έφυγε, και καθώς βράδιαζε, ο Σόν σκαρφάλωσε πάνω στο σκαλοπατάκι. Ανέβηκε στο μπαλκόνι, και παραλίγο να τον δει ο κάτοικος. Σκαρφάλωσε πάνω σε μα γλάστρα και πήδηξε στην ταράτσα. Χώθηκε κάτω από την άδεια κουβέρτα και περίμενε.
5 λεπτά….
Ξαφνικά ακούστηκε ένας ψίθυρος, ένα τραγούδι πουλιού. Το περιστέρι φτερούγισε χαρούμενα και χώθηκε στην αγκαλιά του μικρού του φίλου.
-Νιλς άργησες! Τον μάλωσε το αγόρι, όμως έκοψε το ψωμί στην μέση και τάισε τον τριχωτό Νιλς.
Έπειτα κοιμήθηκαν αγκαλιά, θέλοντας να μείνουν εκεί για πάντα, ή όπως ευχόταν ο Σον, να πήγαιναν σήμερα να συναντήσουν τον μπαμπά τους στον ουρανό.Γιατί η μοναδική ευχή του Σον, ήταν να μπορούσε να πεθάνει,για να βρει τον μπαμπά του.
Γ.Μ.Ε.Α- Ο ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
Χοροπηδώντας ο pilulka έφτασε έξω από την πόρτα του σπιτιού του.Το ήξερε!Θα τα κατάφερνε!
Θετικές σκέψεις, θετικές σκέψεις
Ξεκλείδωσε και μπήκε γρήγορα μέσα. Έκλεισε ή μάλλον κοπάνησε την πόρτα, επίτιδες, για να ξυπνήσει ο poy. Αντίθετα όμως εκείνος κοιμόταν σαν προβατάκι. Ή μάλλον σαν άγγελος. Ήταν το πιο όμορφο αγόρι που είχε δει. Και συνάμα ο πιο όμορφος άγγελος. Σαν να είχε βγει από ένα υπέροχο παραμύθι.Χαμογέλασε από ευτυχία. Ξάπλωσε δίπλα του και ψιθύρισε:
-Καληνύχτα poy
---------------------------
Γ.Μ.Ε.Α- H KOΥΡΤΙΝΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ
----------------------

Ακούστηκαν βήματα απʼέξω ,και μετά το κουδούνι χτύπησε. Η μελωδία της ευτυχίας κουδούνισε και ακούστηκε.
-Υπναρούδια, η spasa είμαι!!!ακούστηκε μια κοριτσίστικη παιχνιδιάρικη φωνή.
Ο poy γέλασε και σκούντησε τον pilulka.
Σηκώθηκε και άνοιξε στην καλλη του φίλη.
-Καλημέρα, της είπε ενώ την αγκάλιαζε.
-Ο plulka? Είπε αυτην μετά.
Ο Pilulka αναστεναξε και γύρισε πλευρό.
Η spasa άνοιξε ένα καλάθι και είπε:
-Τότε θα αναγκαστούμε να φάμε μόνοι μας τα φρεσκοψημένα χάπια βουτύρου.
Ο poy κρυφογέλασε και είπε:
-Μμμ μοσχοβολάνε.
O PILULKA σηκωθηκε πάνω και έτρεξε να αρπάξει το καλάθι.
Οι 3 τους ξέσπασαν σε γέλια.
-spasa, άνοιξε τις κουρτίνες.
Η spasa σταμάτησε να χαμογελά απότομα, και έμεινε ακίνητη.
Ο poy γύρισε και την είδε…
-Συμβαίνει κάτι; Ψέλισσε.
-Φοβάται τις κουρτίνες! Γέλασε ο pilulka.
-Βασικά ναι, ξεθώριασε η spasa, έχουν σχέση με την ιστορία μου..
O pilulka και ο poy κατάλαβαν ότι έπρεπε να σταματήσουν. Η ιστορία ήταν κάτι προσωπικό.
Όμως πολύ θα ήθελαν να το συζητήσουν, αν επιτρεπόταν.......



-----------------------------------
♥spasa =το κορίτσι, φίλη του pilulka , poy....δουλεύει στο Γ.Μ.Ε.Α, αρα εχει πεθάνει
♥Άλεξ= το μυστηριωδες κοριτσι
♥Καντυ
♥Λόγκαν- η κορη της Κάντυ
♥Σον= ο ζητιανος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Σιωπηλός Παρατηρητής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιωπηλός Παρατηρητής   Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13, 2014 6:12 pm

H AΡΧΗ-ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
Κατευθύνθηκα ήρεμος προς το γραφειάκι μου.Δεν είναι τίποτα σημαντικό, μια στοίβα χαρτιών και μια πεντακάθαρη καλογυαλισμένη ασημί μολυβοθήκη,δώρο της spasa. Μέσα υπάρχουν μερικά κακοχρησιμοποιημένα φτερά.Μπορεί να είμαι ενας απλός γραμματέας, όμως διατηρώ μια χαρά την δουλειά μου. Είμαι συνεπής, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, και δεν ξεχνάω ποτέ...εμ καλά όχι και ποτέ τις μεταφορές. Δεν εχω θελήσει ποτέ μου μια αναβάθμιση εργασίας,έτσι και αλλιώς είμαι ευτυχισμένος.
Ποιον κοροιδευεις poy?
Αχ,αυτήν η φωνή μέσα μου. Δηλαδή εκ γεννετής με βασανίζει όλη μου την ζωή. Λέτε όλοι έτσι να έχουν γεννηθεί, ή έχω κάτι λάθος, κάτι βαθιά στο μυαλό μου;Καθε φορά που σκέφτομαι κάτι αυτήν μου απαντάει
Άρχισα να ξετυλίγω το πρώτο τηλεγράφημα.Ουφ, βαρετή αποστολή. Δηλαδή,όχι και τόσο βαρετή.Η δουλειά του ελεγκτή πρέπει να είναι υπέροχη.Είναι μόνο 5, αλλάζουν μόνο αν πεθάνει η παραιτηθεί κάποιος, ή αν ερωτευθεί τον πελάτη του και τα κάνει θάλασσα
Άντε πάλι αυτήν η φωνή. Και που κολλάει;
Α ..ναι..ήταν εκείνη η φορά...
Αλλά αυτά συμβαίνουν μια στο τόσο...σωστά;
Εμ, μάλλον ναι
Ωραία χαίρομαι που συμφωνήσαμε.
Υπέγραψα βιαστικά και έχωσα το χαρτί προσεκτικά
σιγά το προσεκτικά μέσα στο κουτί αποστολής. Ελπίζω να το παραδώσουνγ ρήγορα στον ελεγκτή του.Ξάφνου η χρυσή πόρτα έγινε μαύρη, μετά εμφανίστηκαν πορτοκαλί τελίτσες και χρυσά στέφανα,  και ακούστηκε μια φωνή.
τι μια φωνή..γίνε πιο συγκεκριμένος, επιτέλους...ο pilulka είναι!
Για πρώτη φορά η φωνή είχε δίκιο, ο pilulka είναι στην πόρτα μου!
-poy, πως ανοίγει αυτό το παλιοπράμα;
Εμ, είναι ιδέα μου ή μόλις είπε την ακριβή μου πόρτα παλιοπράμα...τέλος πάντων, εγώ απλά συνέχισα
-Πες τον κωδικό,
Ο pilulka φάνηκε να σκέφτεται λίγο, μα τι επαγγελματίας χεχεχε και μετά φώναξε
-Φτερά λάμψης γεννηθείτε, προδοσίας στέφανα χαθείτε
Η πόρτα έγινε μικρή μικρή και μετά εξαφανίστηκε! Ουάου, ακόμα δεν το έχω συνηθίσει...δηλαδή, γιατί να θέλει κάποιος να μπει στο γραφείο μου;
Ο pilulka μόλις μπήκε, έκρυψε αμέσως το ύφος ανησυχία που είχα προλάβει να δώ..μα καλά, για χαζό με περνάει; Αλλά αποφάσισα να το παίξω άνετος και αδιάφορος
Θα τα πας υπέροχα
Σωστή.Λοιπόν πάμε
-Pilulka, πως και απο τα μέρη μου;
Αουτς, τα πήγα λίγο λάθος..
υπερβολικα αδιαφορος για την ακριβεια

Ο pilulka σκέφτηκε λίγο..τελικά είπε:
-θα σου έλεγα μερικά ψεματάκια, αλλά ας περάσουμε στο ψητό...
Ωχ, το αίμα μου έφτασε στο κεφάλι, τι μπορεί να ήθελε; Συνήθως με μπούκωνε με ψεματάκια στην αρχή.
- Σου έκλεισα οντισιόν για ελεγκτής!
ΤΙ;;;;;;;;;;;;ΕΓΩ ΕΛΕΓΚΤΗΣ;;;;ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ;;
Ανοιγόκλεισα τα μάτια γελώντας στον pilulka...
-Εγώ που κολλάω;Δεν ξέρω καν τι κάνουν οι ελεγκτές
Ο pilulka γέλασε, παίζει με τον πόνο μου ή μου φαίνεται;
Δεν σου φαίνεται, παίζει με τον πόνο σου
Ευχαριστώ πολύ .....
-Θα διαβάσουμε μαζί, θα γίνεις υπέροχος ελεγκτής, θα περάσεις το δοκιμαστικό σίγουρα.
Ναι σίγουρα, υπάρχουν 100 εκατομμύρια υποψήφιοι
Η φωνή έχει δίκιο.
-pil,ατύχησες, δεν θέλω να γίνω ελεγκτής
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ!!ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ; ΠΙΘΑΝΟΝ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΕΛΕΓΚΤΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΣΕ 600 ΧΡΟΝΙΑ!

-poy, σκέψου του, θα είναι μια ευκαιρία παραδείσου, δηλαδή τι μπορεί να πάει στραβά;
Πλάκα κάνεις, αυτός είναι ο κολλητός σου; Δεν ξερει τι μπορει να παει στραβα;
Ας προσπαθήσω να αγνοήσω την φωνή.
Μπορεί να έχει δίκιο.
Και στην καλύτερη περίπτωση δεν θα περάσω, και θα συνεχίσω την ζωούλα μου κανονικά.Μια χαρά θα είμαι.Σιγά μην περάσω..δηλαδή τι μπορεί να πάει στραβά;
ω...δεν έχεις ιδέα


ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Σιωπηλός Παρατηρητής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιωπηλός Παρατηρητής   Σιωπηλός Παρατηρητής Icon_minitimeΣαβ Σεπ 27, 2014 4:52 pm

Αγαπημένο μου ημερολόγιο,

πρέπει κιόλας να έχουν περάσει καμιά 14αριά μέρες από την ανακοίνωση του  pil, για αυτήν την τρομερή οντισιόν.Παλιότερα..πριν....πριν....τελος παντων, αναγκαζόμουνα  συχνά να μην κάνω πράγματα που θέλω..., ή αντίστροφα να κάνω πράγματα που δεν θέλω....
τώρα το έχω ξεσυνηθίσει...
δεν θέλω να πάω...θέλω να κλειστώ στο δωμάτιο και να συνεχίσω την παλιά μου καριέρα.
Μα μια φωνή μέσα μου φωνάζει
''Δεν ήσουν ποτε φυγόπονος, τα αντιμετώπιζες,όλα,ίσως ήρθε καιρώς να κάνεις το ίδιο...''
Ναι όντως.έχω αλλάξει πολύ. Θα πάω.Και ο θεός βοηθός...


--------------------------------------------------------------------------------------------



Η αίθουσα είναι γεμάτη κόσμο.Όλοι ήσυχοι κάθονται στα φτερά τους, και αέρινα λευκά υφάσματα γυναικών που θέλουν να εντυπωσιάσουν ανεμίζουν μπροστά από την μηχανή για ροφήματα.Οι άντρες είναι όλοι σοβαρά ντυμένοι.Εγω τι κάνω εδώ; ήρθα με τα πιο καλά μου ρούχα βέβαια, αλλά δεν μοιάζω με καμία από τις παραμυθένια πλασμένες μορφές που κάθονται δίπλα μου.
Κοιτάζω δεξιά.Πρέπει να έχω γύρω στις 40 κοπέλες δίπλα μου.Θα μπορούσες να με πείς, και τυχερό.
Αισθάνομαι κάτι να με ακουμπάει στον καρπό.Α..είναι ακόμα μια.έρχεται και κάθεται αριστερά μου.Αν και ιδρωμένη και αναμαλλιασμένη, είναι πραγματικός άγγελος...
Τα μελί μαλλιά της είναι πιασμένα σε μια γαλλική πλεξούδα που φτάνει μέχρι την γάμπα,και μέχρι την πατούσα κρέμονται γαλάζιες τρέσες.Έχει ρίξει φύλλα κερασιάς στο ασημί της φόρεμα, και...το πρόσωπο της είναι τόσο όμορφο.
Με κοιτάζει και ρωτά:
-Το όνομα σου;
-poy,απαντώ όσο πιο κανονικά μπορώ, αλλα παραδέχομαι ότι δείχνω λίγο χαζός
-Εμένα με λένε sestra..τι νούμερο έχεις;
Α ναι το νούμερο μου...το κοιτάζω καλά καλά και μετά λέω
-8000000...εσύ;
-4000000..και είμαι εδώ 10 λεπτά,φαντάσου
γελάμε μαζί και για μια στιγμή ξεχνώ το άγχος μου
Για μια στιγμή θυμάμαι το γέλιο της Κάντυ
Το ξανθό, όμορφο κορίτσι, που έτρεχε ανέμελο, χωρίς έγνοιες και σκότος
Μπορούσα να ταξιδέυω στα πράσινα μάτια της,μερικές φορές χρειαζόμουνα και χάρτη
Ναι κάντυ, για σένα μόνο θα τα πάω καλά.Και θα κερδίσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
 
Σιωπηλός Παρατηρητής
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σιωπηλός παρατηρητής

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η δική σας πλοκή :: Ιστορίες των μελών μας-
Μετάβαση σε: