Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ζωγραφιές

Πήγαινε κάτω 
+4
voula
stavroylaki
ariathniM
Aldebaran
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤετ Οκτ 16, 2013 10:29 pm

http://www.ratemydrawings.com/drawings/manga/312683.html


Δείτε τι κάνει η γυναίκα... Ζωγραφιές  836490  (μάλλον Ζωγραφιές  35868  )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 9:38 am

Τελικά τα μαγκα έχουν ιδιαιτερη τεχνικήSmile και αν ασχοληθούμε μπορει όλοι κάτι να κάνουμεVery Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 3:44 pm

Γενικως στην ζωγραφικη ειναι θεμα του να βρεις ωρες για ωρες να ασχοληθεις, δεν ισχυει το ποιος εχει ταλεντο και ποιος οχι, εγω προσωπικα δεν ηξερα ουτε μια ισια γραμμη να κανω καποτε, απο τοτε που αρχισα να διαβαζω οταν ημουν μικρη ιταλικα κομιξ (Winx Club) αρχισα να κανω τους δικους μου χαρακτηρες κομιξ Razz 

Μετα που ειδα Candy candy και μπηκα στον κοσμο των anime Και των manga, βελτιωθηκα παρα πολυ και ακομα και σημερα παροτι δεν εχω μαθει ακομα να ζωγραφιζω καλα manga 
Μπορω να πω πως ειμαι ικανοποιημενη με τους χαρακτηρες που ζωγραφιζω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 5:00 pm

Ναι σταυρουλάκι όλοι μπορούμε να ζωγραφίσουμε, τεχνική ειναι ακόμα και τα ντισνευ καρτουν( παλια ειχε εκπομπες, σειρα εκπομπών σε τοπικά κανάλια με τετοια σκιτσα), δουλεια θελει πολύ και φαντασία να βρεις τους δικούς σου χαρακτηρες, το κλασσικο μαγκα πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 6:50 pm

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς! Εγώ μόνο κάτι άθλια σπιτάκια φτιάχνω, κάτι κουνέλια rabbit και κάτι αρκουδάκια  Ζωγραφιές  2814691519 που από το χρώμα (καφέ) καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ποντίκια. Ζωγραφιές  36501
Ταλέντο της οικογένειας στη ζωγραφική ήταν ένας εκ των αδερφών μου. Εγώ είχα άλλες καλλιτεχνικές αναζητήσεις. Ήμουν η θεατρίνα της οικογένειας.Razz  Μη τα θέλουμε και όλα!
 
 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 7:07 pm

Αγαπητη Βούλα αυτό ακριβως μπορεις και συ αν δουλέψεις με τις οδηγιες που μας δίνει πάνω η Ιωαννα να κάνεις και την ΚάντυΖωγραφιές  891341!βεβαια δεν θα είναι τέλεια αλλά τι πειραζει θα μπορεσεις να την σκιτσαρεις ,να την προσεγγίσεις και να πάρεις μια ευχαριστηση πως έφτιαξες το αγαπημένο σου άνιμε, λίγο το έχειςΖωγραφιές  1058481448 όλα γίνονται θέληση να υπάρχει και εξασκησηSmile !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 7:47 pm

Tι;;;;Ζωγραφιές  679307  Δίνει και οδηγίες;;;; Ζωγραφιές  175236 Δεν το έχω δει... Ζωγραφιές  35868 

Και πάνω που πήγαινα να γράψω πως η προλαλήσασα με κάλυψε πλήρως...

...κάτι χαζά έκανα μέχρι το γυμνάσιο λύκειο... τώρα ούτε τις ξεπατικοτούρες δεν καταφέρνω... Ζωγραφιές  559993 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 8:39 pm

σταυρο0λα.....οπως παντα μετριοφρων!!!!!:roll: 

για ν κνς κατι καλα εννοειται θελει ν το κατεχεις, ν χεις ταλεντο,κ πανω απ ολα πεισμα κ θεληση...!!!!

το να ζωγραφιζεις ειν πολυ δυσκολο,το να παιζεις καποιο οργανο,να μαθαινεις απ εξω σελιδες ολοκληρες,ν σκεφτεσαι φρασεις π ταιριαζο0ν μεταξυ το0ς,ν εισ καλος στον προφορικο λογο,ν πειθεις το0ς αλλο0ς...ακομα κ για ν πεις ενα ανεκδοτο θελει ταλεντο!!!!....Ζωγραφιές  36501 δν τ χετε προσεξει???ακομα κ κρυαδα να ναι,αν ο αλλος στο πει ωραια μπορεις ν λιωσεις κ στα γελια!!!!....

ο καθενας μας εχει τα δικα τ ταλεντα κ δν πρεπει ν τ αφησει ν παει χαμενο!!!Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 17, 2013 8:57 pm

+1000 στην προαλλαλησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 11:56 am

Aldebaran έγραψε:
Tι;;;;Ζωγραφιές  679307  Δίνει και οδηγίες;;;; Ζωγραφιές  175236 Δεν το έχω δει... Ζωγραφιές  35868 

Και πάνω που πήγαινα να γράψω πως η προλαλήσασα με κάλυψε πλήρως...

...κάτι χαζά έκανα μέχρι το γυμνάσιο λύκειο... τώρα ούτε τις ξεπατικοτούρες δεν καταφέρνω... Ζωγραφιές  559993 
αλντε δεν δίνει οδηγίες γιατι δν είναι σε αργή κίνησηSad αν ηταν ναι θα μπορούσαμε να φτιαξουμε και εμείς την δική μας Κάντυ. Να σου πω το Σταυρουλάκι, ειχε βάλει ενα βιντεακι πως φτιαχνονται τα μαγκα και μαλιστα ήταν σε αργη κινηση με λίγες κινησεις, αν το μελετησει κανείς και εξασκηθεί κάτι κάνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VaggelisV
Candy Genius
Candy Genius
VaggelisV


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 993
Ηλικία : 25
Τόπος : Athens
Επάγγελμα : Γυμνάσιο-Ερασιτέχνης Καραγκιοζοπαίχτης
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy, Terrence
Registration date : 04/01/2013

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 9:22 pm

Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές να ζωγραφίσω manga, αλλά δεν μου βγαίνει. Δεν είναι τέτοια η τεχνοτροπία μου βρε παιδί μου :| Έχει συνηθίσει το χέρι μου στα καραγκιοζέικα κι άντε να το ξεμάθεις. Βέβαια, η τεχνοτροπία μου επηρεάστηκε κάπως (π.χ. γλώσσα έξω σε αμήχανες στιγμές και κάτι τέτοια) αλλά ως εκεί Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 9:28 pm

Elenor Baker έγραψε:
σταυρο0λα.....οπως παντα μετριοφρων!!!!!:roll: 

για ν κνς κατι καλα εννοειται θελει ν το κατεχεις, ν χεις ταλεντο,κ πανω απ ολα πεισμα κ θεληση...!!!!

το να ζωγραφιζεις ειν πολυ δυσκολο,το να παιζεις καποιο οργανο,να μαθαινεις απ εξω σελιδες ολοκληρες,ν σκεφτεσαι φρασεις π ταιριαζο0ν μεταξυ το0ς,ν εισ καλος στον προφορικο λογο,ν πειθεις το0ς αλλο0ς...ακομα κ για ν πεις ενα ανεκδοτο θελει ταλεντο!!!!....Ζωγραφιές  36501 δν τ χετε προσεξει???ακομα κ κρυαδα να ναι,αν ο αλλος στο πει ωραια μπορεις ν λιωσεις κ στα γελια!!!!....

ο καθενας μας εχει τα δικα τ ταλεντα κ δν πρεπει ν τ αφησει ν παει χαμενο!!!Smile
Πιστεψε και να μην εχεις ταλεντο σε κατι (προσωπικα δεν ειχα στην ζωγραφικη αλλα και παλι μετα απο ωρες για ωρες ασχολιας εφτασα σε ενα σχετικα ικανοποιητικο σημειο Very Happy ) , αν εχεις πεισμα και θεληση και πανω απ ολα ΦΑΝΤΑΣΙΑ για να κανεις κατι, θα το καταφερεις... (Βεβαια μιλαω για τις τεχνες, ειναι αλλο θεμα πχ ο αθλητισμος Razz ) 
"Ταλεντο" ειναι κατι που δεν γεννιεσαι με αυτο, το αναπτυσεις απο μικρη ηλικια, η ακομα και καποια στιγμη της ζωης σου, οποιαδηποτε στιγμη, το καλλιεργεις και βγαινει κατι πολυ ομορφο

Εγω πιστευω ειναι αναλογα την θεληση Και την αγαπη π εχει καποιος για αυτο που θελει να κανει Wink 

Οποτε γλυκες μου κυριες που πιστευετε οτι κανετε απλως χαλια σπιτακια, αλλα θελετε πραγματικα να μαθετε να κανετε κατι καλυτερο 
Βαλτε την φαντασια σας να δουλεψει, και ενα αδειο μεσημεροαπογευμα καθηστε και ασχοληθειτε! Ζωγραφιές  48364 Ζωγραφιές  48364 

Ο ανθρωπος το μοναδικο "ταλεντο" που θα μπορουσε να ειχε εκ γενετης πιστευω ειναι ισως αυτο της εμφανισης πχ ομορφα ματια Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 9:32 pm

VaggelisV έγραψε:
Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές να ζωγραφίσω manga, αλλά δεν μου βγαίνει. Δεν είναι τέτοια η τεχνοτροπία μου βρε παιδί μου :| 
Κοιταξε υπαρχουν πολλες τεχνοτροπειες, ειναι αναλογα τον mangaka Razz 

Υπαρχουν καποιοι που ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ λεπτομερεις σε οτι κανουν σε σημειο υπερβολης (αλλα φτιαχνουν αριστουργηματα) 
Υπαρχουν και καποιοι αλλοι που ειναι πιο απλοι 

Τα manga εχουν το χαρακτηριστικο να κανουν μεγαλα ματια και να εχουν τρομερη λεπτομερια σε συγκριση με τα κομιξ και τον Καραγκιοζη οπως ειπες και εσυ 

Και εχουμε και εμεις συνηθισει την ζωγραφικη του δυτικου προτυπου, οποτε το manga Που ειναι κατι ανατολικο προφανως και θα μας φανει δυσκολο 
( Εγω προσωπικα ακομα δεν καταφερα να κανω ενα ΚΑΛΟ Manga character Ζωγραφιές  790358 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 9:50 pm

Εγώ νομίζω είναι να το χεις και λιγο

συμφωνω οτι μπορεις να μαθεις και να βελτιωσεις

αλλα ενταξει, δεν το χω το πραγμα λεμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 9:54 pm

το να το εχεις.... να σου πω την αληθεια δεν ειμαι απολυτα σιγουρη σε αυτο... 
Αλλες φορες πιστευω ισχυει (δεν ειναι ευκολο για ολους να χειριζονται τον λογο καλα)
αλλες δεν ισχυει, οπως αυτο π ειπα με την ζωγραφικη 

ειναι μπερδεμενο θεματακι αυτο lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 10:35 pm

λεπον λεπον......σταυρο0λα,οπως κ στα περισσοτερα ειμ καθετη στα λογια σΖωγραφιές  36501 
βεβαια ο καθενας με τις αποψεις το0 να τις σεβομαστε κλπ κλπ αλλα ενταξει κοιτα.....
το να εχεις ωραια ματια,εμφανιση κ αλλα τετοια λεγεται χαρισμα,οχι ταλεντο.....
κ το ταλεντο το εχεις,γεννιεσαι με αυτο,απλα το θεμα ειν αν θ το ανακαλυψεις καποτε.....
βεβαια,συνηθως τα φερνει ετσι τα πραγματα να το ανακαλυψεις,κ θ ειν δικη σ η επιλογη αν το αγνοησεις κ δν συνεχισεις.....ας πο0με αν εισ καλλιτεχνικος τυπος,οπως εγω,θ πιανο0ν τ χερια σ παντο0....αν εισ πρακτικος,θ τ βλεπεις ολα πολυ τυπικα,σκετες πραξεις ολα,θ πιστευεις μονο σ αυτα π αποδεικνυοπνται με τη λογικη.....δλδ νταξ,πιστευω οτι ο καθενας μας ειν διαφορετικος,γι αυτο δν κνμ ολοι τα ιδια,τα βρμστε,δν ενδιαφερομαστε,αλλα ακομα κ ν παλευεις χρονια πανω απο πχ ενα πιανο,θ παιζεις καλα,αλλα σε σχεση με αυτον π εχει το ταλεντο,μπορει ν εχει μαθει μολις κ ν παιζει κλτρ,με χαρη,ν τον βλεπεις κ ν χαιρεσαι.....!!!
ο0αο0 π τ βρηκα ολα αυτα ν τ πω δν ξερω....απλα ηθελα ν τ πω!!!Ζωγραφιές  315913 

τοσα πολλα π ειπα,θ κανω χρονια ν ξαναμιλησωΖωγραφιές  147157
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 11:02 pm

lol! 

Εγω προσωπικα δεν ειμαι αυτης της γνωμης, δεν θεωρω οτι εχω ενα ταλεντο εκ γενετης, δεν πιστευω οτι ο ανθρωπος γενιεται με αυτο το χαρακτηριστικο... 

Βεβαια εσυ εισαι καθετη με εμενα (οπως παντα Laughing ) 

Τωρα βεβαια ποια ειναι η σωστη απαντηση στο "ερωτημα" δεν ξερω Razz 
Ας ειναι και η δικη σου μωρε! Εκει θα κολλησουμε? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 11:04 pm

ποτε δν υπαρχει σωστο κ λαθος.....!!!!!Wink η καθε γνωμη μετραει διαφορετικα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΠαρ Οκτ 18, 2013 11:09 pm

Οπως τα λες!!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 19, 2013 11:32 pm

Ίσως γλυκές μου η αλήθεια να βρίσκεται κάπου στη μέση. Το ταλέντο να προϋπάρχει σε κάποιους ανθρώπους και να το ανέπτυξαν στην πορεία της ζωής τους. Υπάρχουν όμως και άνθρωποι με λιγότερο ταλέντο, ωστόσο με πολύ δουλειά πέτυχαν σημαντικά πράγματα.
Θα σας δώσω για παράδειγμα τον Μότσαρτ, το οποίο θαυμάζω απεριόριστα. Ήταν ένα παιδί-θαύμα. Το ταλέντο του στην σύνθεση, παροιμιώδης. Είχε όμως και την τύχη να γεννηθεί σε μια καλλιτεχνική οικογένεια με πατέρα έναν αξιόλογο δάσκαλο μουσικής και περιτριγυρισμένος από μουσικά όργανα. Έτσι μπόρεσε να ξετυλιχτεί το ταλέντο του.
Φανταστείτε λοιπόν δυο διαφορετικές περιπτώσεις. Να γεννιόταν ένα τέτοιο ταλέντο σε μια φτωχή αγροτική οικογένεια. Πως  και πότε θα του δινόταν η ευκαιρία να ξεδιπλώσει ή και να ανακαλύψει ακόμα το ταλέντο του; Και η δεύτερη περίπτωση, να γεννιόταν στην οικογένεια Μότσαρτ, ένα παιδί χωρίς το ταλέντο του Βόλφανγκ. Ίσως με δουλειά και προσπάθεια να γινόταν ένας αξιόλογος συνθέτης. Ίσως.
Κατά την γνώμη μου σε καμία από τις δυο περιπτώσεις δεν θα είχαμε το φαινόμενο Βόλφγκανγκ Αμαντέους Μότσαρτ.
Και είμαι πεπεισμένη από εμπειρίες οικείων μου προσώπων, ότι και το ταλέντο ακόμα θέλει δουλειά. Αλλιώς, θα είναι ένα ταλέντο που απλά έμεινε ταλέντο και δεν είχε καμία εξέλιξη.

Αυτά..... Χίλια συγγνώμη αν σας κούρασα.....
Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina
Candy Genius
Candy Genius
katerina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 532
Ηλικία : 41
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 05/09/2010

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 20, 2013 1:05 am

Βλέποντας το βιντεάκι, είπα. Αυτό δεν είναι τίποτα, το κάνω και εγώ καθημερινά.  Laughing 

Συμφωνώ με το ότι είναι συνδυασμός ταλέντου και προσπάθειας.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειτε να καταφέρουμε τίποτα χωρίς προσπάθεια, ακόμα και αν έχουμε ταλέντο. Ή τουλάχιστον δεν θα μπορέσουμε να αποδόσουμε τα μέγιστα.
Επίσης, πάντα υπάρχει και το παραμύθι με το λαγό και τη χελώνα. Ο λαγός είχε το ταλέντο-χάρισμα, αλλά η χελώνα έφτασε πρώτη στο τέρμα.
Βέβαια, το καλύτερο αποτέλεσμα θα το έφερνε ο λαγός (τον καλύτερο χρόνο τερματισμού), αν αξιοποιούσε κατάλληλα το χάρισμα του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 20, 2013 8:14 pm

http://sketchtoy.com/53052340

προσπαθωντας να κανω και εγω ενα sketch μεγαλης αποτυχιας x'D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΔευ Οκτ 21, 2013 6:39 pm

χαχαχα...χωρις παρεξηγηση σταυρο0 αλλα τ επρεπε ν σχεδιασεις????

εμενα μ μοιαζει για μπουκωμενο κοριτσακι....geek 

τωρα οπο0 να ναι ετοιμαζω κ γω κτ...ασχετο με καντυ αλλα αφο0 μιλαμε γενικα θ το ανεβασω κ δω..

απλα θελω ν επεξεργαστω λιγο τις διαστασεις το0;)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΔευ Οκτ 21, 2013 9:28 pm

Δεν ειχα σκοπο να σχεδιασω κατι, εκανα μια χαζαμαρα π μ ηρθε στο μυαλο... 
Ενα νευριασμενο κοριτσι θα μπορουσες να πεις, χοντρο ναι ετσι φαινεται μου βγηκε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Ζωγραφιές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ζωγραφιές    Ζωγραφιές  Icon_minitimeΤετ Οκτ 30, 2013 7:48 pm

επειδη δν εχω τ ν κανω.....θ ανεβασω εκεινη την ζωγραφια-ανιμε π ελεγα οτι ετοιμαζω....
δν ξερω αν πειραζει π ειν ασχετη μ την καντυ,αν ενοχλει σβησε την αναρτηση αλντε.....ειν τ προχειρο στο χαρτι,προσπαθω λιγο ν της φτιαξω ψηφιακα τ χρωματα αλλα θ μ παρει αιωνεςΖωγραφιές  73559 .....
εγω την ανεβαζω γτ θελω ν υποστηριξω τ παραπανω λογια μ
Σπόιλερ:
αλλα κ γ ν ακο0σω τη γνωμη σας...Winkοι καλλιτεχνες βελτιωνονται με τις κριτικες π το0ς ακο0νται....οποιες κ αν ειν αυτεςΖωγραφιές  35868
Ζωγραφιές  M702

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ζωγραφιές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Artwork / Merchandise :: Fan_Artakia - Ζωγραφιές-
Μετάβαση σε: