Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;

Πήγαινε κάτω 
+3
Aldebaran
akaliakoukou
Τερυλία
7 απαντήσεις

Η απόφαση που έπρεπε να ξανασκεφτεί ήταν
- να φύγει από το Λονδίνο
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_lcap40%Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_rcap
 40% [ 4 ]
- να χωρίσει με την Κάντυ για να μείνει με τη Σουζάνα
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_lcap30%Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_rcap
 30% [ 3 ]
- να μην ψάξει για την Κάντυ στο Ρόκστοου
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_lcap20%Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_rcap
 20% [ 2 ]
- κάποια άλλη
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_lcap10%Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Vote_rcap
 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠεμ Απρ 26, 2012 11:27 pm

Φυσικά αναφέρομαι στον Τέρρυ και στις συνέπειες των επιλογών του στο δεσμό του με την Κάντυ.

Ποιά κατά τη γνώμη σας ήταν η απόφαση εκείνη που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην πορεία και έπρεπε

να την είχε σκεφτεί περισσότερο; Διαλέξτε μόνο μία και δικαιολογήστε την flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 4:23 am

Για μένα δεν έπρεπε να φύγει από το Λονδίνο.
Ήξερε βέβαια ότι αν δεν έφευγε έτσι η Κάντυ θα τον ακολουθούσε, όμως έπρεπε να μη φύγει.
Δεν ξέρω, ήταν δύσκολη η θέση του, ήξερε ότι αν η Κάντυ τα παρατούσε όλα και πήγαινε μαζί του, θα την έδιωχναν από την οικογένεια Άρτλευ και θα έμενε στους πέντε δρόμους.
Αυτό ήθελε να αποφύγει γιατί εκείνος έφυγε από την οικογένειά του, πήρε τη μέγάλη απόφαση, και μαγκιά του, να απαρνηθεί το όνομα και τα λεφτά του μπαμπά και να χτίσει το μέλλον μόνος του, στηριζόμενος στο ταλέντο του και στην αγάπη του για το θέατρο.
Έτσι όπως ήταν αδημιούργητος ακόμη, δεν μπορούσε να πάρει τη Κάντυ μαζί του.
Αυτό ήταν που σκεφτόταν έξω από το κελί της απομόνωσης...
Αχ και να ήμουν λίγο πιο μεγάλος, θα έπαιρνα μαζί μου την Κάντυ και δεν θα χωρίζαμε ποτέ!
Πιστεύω ότι έπρεπε να κρατήσει μια πιο ουσιώδη επαφή μαζί της μετά το Λονδίνο, να περιμένει να μιλήσουνε, έστω να έχουν κάποια επικοινωνία και να μην τα αφήσει όλα στην τύχη...

Σίγουρα του βγάζω το καπέλο που έφυγε από το Λονδίνο και αποφάσισε να πατήσει στα πόδια του.
Απλά ήθελα να φύγει από το Λονδίνο με διαφορετικό αποχαιρετισμό από την Κάντυ.

Ένα γράμμα που να έγραφε ότι την αγαπάει, ότι θέλει να κάνει κουράγιο να γίνει μια πραγματική δεσποινίδα όπως επιθυμεί ο θείος Γουίλιαμ και να της πει ότι αποφάσισε να σταθεί στα πόδια του και ότι θα κάνει ότι μπορεί για να την κάνει υπερήφανο και μια μέρα να είναι σε θέση να ζητήσει το χέρι της.
Να κρατούσε επαφή μαζί της και όχι να χάνονταν!
Αυτά!


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 2:36 pm

Απάντησα "κάποια άλλη" και αναφέρομαι σε μιά γενικότερη (για την οποία έχετε βαρεθεί να με διαβάζετε... το ξέρω... Embarassed )
"Να μην επικοινωνήσει με την Κάντυ όταν έφυγε από το Λονδίνο."

Όταν επιστρέφει στη Ν. Υόρκη, είναι αρχές φθινοπώρου ενώ όταν επισκέπτεται το σπίτι της Πόνυ αρχές χειμώνα.
Μεσολαβεί δλδ, ένα τρίμηνο πάνω κάτω κατά τη διάρκεια του οποίου η Κάντυ ψάχνει να βρει τρόπο να γυρίσει στην Αμερική.
Ένα ρημαδόγραμμα στον Άρτσι ή το Στήαρ στο Σαιν Πωλ θα μπορούσε να στείλει για να μάθει νέα της, ειδικότερα μετά την επίσκεψή του στο ορφανοτροφείο όπου ίσως βεβαιώθηκε πως η Κάντυ δεν είχε γυρίσει πίσω. Ή ας το έστελνε αργότερα στην κα Πόνυ. Όταν η Κάντυ μαθαίνει πως είναι ηθοποιός έχει περάσει σχεδόν άλλο ένα εξάμηνο. Δλδ αν δεν κατάφερνε να μπει στο θίασο και να πραγματοποιήσει το όνειρό του να γίνει ηθοποιός, δε θα ξαναβλέπονταν ποτέ;;; Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 310719

@Τέρυ, ωραίο θέμα άνοιξες. Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 4:34 pm

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι με την Άλντε
Όμως το θέμα είναι ότι η Κάντυ θα τον ακολουθούσε...
Ίσως αυτό ήθελε να αποφύγει, δεν ήθελε να αφήσει η Κάντυ το κολλέγιο εξαιτίας του!
Ίσως όμως θα μπορούσε με κάποιον τρόπο να τη στηρίξει, να είναι παρόν με τον τρόπο του και να κάνουν υπομονή μέχρι η Κάντυ να τελειώσει τις σπουδές της εκεί.

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ψηφίσω "κάτι άλλο" αλλά το ίδιο λέμε!

Άλντε παραδόξως εδώ συμφωνούμε! drunken

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 9:04 pm

Εγώ ψήφισα την απόφαση να μην την αναζητήσει στο ροκστουν. Sad Είμαι σίγουρη πως την αντιλήφθηκε όσο απίθανο και αν φαίνεται να έχει συμβεί αυτό στο μισοσκόταδο. Για εκείνη ορθοπόδησε αμέσως, γιατί δεν ήθελε να τον λυπάται αλλά να τον θαυμάζει. Για να έχει πιάσει τόπο η θυσία του έρωτά τους.Από την άλλη η Σουζάνα τον είχε αφήσει ελεύθερο και ο Τέρρυ δεν σκόπευε να ξαναγυρίσει κοντά της. Αφού ανάμεσά τους δεν υπήρχε το εμπόδιο της Σουζάνας ο Τέρρυ έπρεπε να αναζητήσει την Κάντυ, να μιλήσουν όπως έκανε η μητέρα του και για χάρη της αγάπης τους να ξανασμίξουν. Ο Τέρρυ όμως φέρθηκε σα να ήθελε να κλείσει και την μοναδική χαραμάδα που είχε απομείνει ανοιχτή. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 10:54 pm

Εγώ ψήφισα το οτι χώρισε τη Κάντυ για τη Σουζάνα Sad μα είναι δυνατόν? Δεσμεύτηκε μια ζωή με κάποια που δεν αγαπούσε και χώρισε αυτή που αγαπούσε μόνο και μόνο από οίκτο και από υποχρέωση.... έλεος Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 889631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna
Candy Expert
Candy Expert
ioanna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 444
Ηλικία : 43
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 21/05/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 01, 2012 10:43 am

Ψήφισα το να φύγει από το Λονδίνο για τους λόγους που προανέφεραν η Ακάλια και η Άλντε.Επίσης, κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν δεν είχε φύγει και έβρισκε κάποιο τρόπο να στηρίξει την αγάπη τους ή ακόμα και να έφευγε αλλά να μην έκανε και δέκα αιώνες να επικοινωνήσει μαζί της, δεν θα μιλούσαμε για καμία Σουζάνα και κανένα Ροκστόουν. Ακόμα και να τη γνώριζε, όμως, η σχέση του με τη Κάντυ θα ήταν τόσο δυνατή ώστε να μην αφήνει κανένα περιθώριο στη Σουζάνα και όποια Σουζάνα βρισκόταν στο δρόμο του. Και χίλιοι προβολείς να πέφτανε ο Τέρρυ θα ήταν μαζί με την Κάντυ. Αλλλά επειδή το σενάριο είναι μόνο στο μυαλό μου... και ζήσαν αυτοί καλά και μετά εγώ ξύπνησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 49
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 01, 2012 4:15 pm

Εγώ πάλι ψήφισα το οτι χώρισε με την Κάντυ για τη Σουζάνα, για τους ίδιους λόγους που παράθεσε νωρίτερα η Μιμή. Πάντως βρε κορίτσια (και μη πέσετε να με φάτε οι Τερρυκές Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 315913 ) δε νομίζω οτι ο Τέρρυ αγάπησε πραγματικά την Κάντυ. Σίγουρα ήταν ερωτευμένος μαζί της για κάποια περίοδο αλλά μετά το σχολείο του αγ. Παύλου δεν έδειξε να ενδιαφέρεται και πολύ γι'αυτήν, τουλάχιστον όχι στο βαθμό που ενδιαφερόταν η Κάντυ για αυτόν. Έδωσε προτεραιότητα στο θέατρο και η Κάντυ μπήκε σε δεύτερη μοίρα. Ούτε προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί της όσο έπρεπε, ούτε να έρθει σε επαφή μαζί της, ούτε έκανε κάτι τέλος πάντων που να αποδείκνυε οτι αυτός ηταν ο μεγάλος έρωτας που θα έκανε οτιδήποτε για να τον ζήσει. Ακόμα και η στάση του στο Ροκστάουν και στα οσα ακολούθησαν με απογοήτευσε . Για να μην αναφερθώ στα τελευταία κεφάλαια της νουβέλας της Μιζούκι, που ήρθε σε επαφή με την Κάντυ μετά απο 2 χρόνια απο το θανατο της Σουζάνας. Ϊσως να μην την άξιζε τελικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 01, 2012 9:36 pm

natalia έγραψε:
Εγώ πάλι ψήφισα το οτι χώρισε με την Κάντυ για τη Σουζάνα, για τους ίδιους λόγους που παράθεσε νωρίτερα η Μιμή. Πάντως βρε κορίτσια (και μη πέσετε να με φάτε οι Τερρυκές Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 315913 ) δε νομίζω οτι ο Τέρρυ αγάπησε πραγματικά την Κάντυ. ....


Δεν ξέρω τί θα κάνουν οι Τερρυκές, εγώ, πάντως, σκοπεύω να σου κάνω αδριάντα... Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 833201
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 49
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 2:39 pm

Αλντε, δέχομαι ευχαρίστως την προσφορά σου για αδριάντα :lolol:

Για τον Τέρρυ θα μιλήσω και πάλι, αλλά λίγο αργότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 3:45 pm

Ξέρω ότι θα ρίξω βόμβα όμως...
Πιστεύω ότι την αγάπησε την Κάντυ ο Τέρρυ.
Όμως μετά από ώριμη σκέψη...
Ήταν πολύ λίγος για κείνην...

Θα το αναλύσουμε αλλού, προς το παρόν βαράω την κουδούνα να επιστρέψουμε στο τόπικ!

dindon bttcandy2 dindon

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 9:26 pm

[ οφ τόπικ οφ τόπικ οφ τοπικ ]

Όχι Δέσποινα, μη μου τα κάνεις αυτά... Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 790358

Θα λένε πως σας κάνω πλύση εδώ μέσα... Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 238107 Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 238107 [ / οφ τοπικ /οφ τοπικ]


Σπόιλερ:


Σπόιλερ:

Σπόιλερ:


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 9:30 pm

χαχα Άλντε είσαι πολύ αστεία Laughing sunny



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠεμ Μάης 03, 2012 1:27 am

Όχι, δεν φταις εσύ!
Ο Πρίγκηπάς μου φταίει που μεταμορφώθηκε σε Τέρρυ και δεν μου αρέσει καθόλου!!!!

Άλμπερτ και πάλι Άλμπερτ δαγκωτό!!!!!

Ω, ναι, αυτή είναι η δήλωση της χρονιάς!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠεμ Μάης 03, 2012 10:24 pm

Τι έπαθες βρε ακάλια είσαι καλά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 506181 έγινες αλμπερτικιά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Μάης 04, 2012 12:17 am

Τζα! Εδώ είμαι κι εγώ! Αχ! Λοιπόν..... Νομίζω ότι ο τρόπος με τον οποίο έφυγε από το Λονδίνο ήταν απαίσιος. Ένας χαιρετισμός, ένα γράμμα, ένα κάτι ρε αδερφέ..... 'Εφυγε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. Δεν ξέρω τι είχε στο μυαλό του όταν θεωρούσε ότι η Κάντυ θα συνέχιζε μια συμβατική ζωή χωρίς αυτόν. Ποιά; Η Κάντυ! Είναι δυνατόν; confused



Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Μάης 04, 2012 3:38 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
Τι έπαθες βρε ακάλια είσαι καλά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 506181 έγινες αλμπερτικιά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 315913

Ναι!!!

Λατρεύω τον Τέρρυ, δεν αλλάζει αυτό, όμως για την Κάντυ είναι πολύ λίγος...
Σε καμμία απόφασή του δεν έβαλε το "εμείς" πάνω από όλα...

Ενώ ο Άλμπερτ ήταν πάντα δίπλα της, με πράξεις, η αγάπη του ήταν απτή, της ζήτησε να μοιράζονται τα πάντα στη ζωή, από ένα κολατσιό, μέχρι χαρές και λύπες...

Και για να μη φεύγω από το τόπικ τελείως, ποια απόφαση του Τέρρυ περιλαμβάνει και την Κάντυ?
Καμμία!!!
Πού την έβαλε, αν όχι πάνω από όλα, δίπλα του?
Πουθενά!!!

Άλμπερτ και πάλι Άλμπερτ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 49
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΠαρ Μάης 04, 2012 4:35 pm

Aφού άλλαξε γνώμη και η Ακάλια για τον Τέρρυ, πάει χάλασε ο κόσμος! :lolol:
Σοβαρά τώρα, και εγω, αν δεν ήμουν Αντονικιά θα ψήφιζα Αλμπερτ δαγκωτό.
Αυτός ήταν πάντα δίπλα της, να της συμπαραστέκεται στα πάντα, κοντά της όπου την χρειαζόταν. Ενώ ο Τέρρυ, όσο και αν νοιαζόταν για αυτή, έδινε τις περισσότερες φορές προτεραιότητα στα δικά του όνειρα και θέλω.
Ναι σίγουρα ήταν παθιασμένος χαρακτήρας, αλλά το μεγαλύτερο μέρος του πάθους του το διοχέτευσε στο θέατρο και οχι στην Κάντυ και την σχέση τους. Δεν της έδωσε όλα οσα θα μπορούσε.
Αντίθετα ο Αλμπερτ ήταν πάντα κοντά της και αν δεν επέδειξε το απαιτούμενο πάθος, (σύμφωνα με κάποιες Τερρυκές πάντα), επαιζε ρόλο η διαφορά της ηλικίας τους αλλά και οι αντίξοες συνθήκες κάτω απο τις οποίες γνωρίστηκαν.
Όσο για τον Αντονυ, ήταν ακόμη πολύ μικρός όταν συναντήθηκαν. Τίποτα στο χαρακτήρα του και τη συμπεριφορά του δε φανερώνει οτι όταν θα ερχόταν η ώρα αργότερα, δε θα επιδεικνυε το ανάλογο πάθος. Μην ξεχνάμε τον τρόπο που την υπερασπιζόταν απέναντι σε όλους και ολα ,και οτι δε φοβόταν να φανερώσει τον έρωτα του για αυτην αδιαφορώντας για τα πρέπει και τις αντιδράσεις των άλλων.
Σταματώ όμως εδώ τώρα γιατί όντως έχουμε ξεφύγει πολύ απο το θέμα!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voula
Candy Expert
Candy Expert
voula


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 305
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Χαζομαμά
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry!!!
Registration date : 21/01/2011

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 08, 2012 5:31 pm

akaliakoukou έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
Τι έπαθες βρε ακάλια είσαι καλά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 506181 έγινες αλμπερτικιά? Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; 315913

Ναι!!!

Λατρεύω τον Τέρρυ, δεν αλλάζει αυτό, όμως για την Κάντυ είναι πολύ λίγος...
Σε καμμία απόφασή του δεν έβαλε το "εμείς" πάνω από όλα...

Ενώ ο Άλμπερτ ήταν πάντα δίπλα της, με πράξεις, η αγάπη του ήταν απτή, της ζήτησε να μοιράζονται τα πάντα στη ζωή, από ένα κολατσιό, μέχρι χαρές και λύπες...

Και για να μη φεύγω από το τόπικ τελείως, ποια απόφαση του Τέρρυ περιλαμβάνει και την Κάντυ?
Καμμία!!!
Πού την έβαλε, αν όχι πάνω από όλα, δίπλα του?
Πουθενά!!!

Άλμπερτ και πάλι Άλμπερτ!!!


Είσαι λιγο άδικη με τον Τέρρυ Ακάλια. Όταν έφυγε από το Λονδίνο ήταν απλά ένας έφηβος που δεν είχε και πολλά περιθώρια να πάρει τόσο σοβαρές αποφάσεις στην ζωή του. Ξεχνάμε όλες, πως μιλάμε για δυο εφήβους στο ξεκίνημα της ζωής τους και σε καμμία περίπτωση για ώριμους και κατασταλλαγμένους ενήλικες όπως ο Άλμπερτ.
Να σου θυμίσω πως όταν την περίμενε όλη νύχτα έξω απο το νοσοκομείο στο Σικάγο, μονολόγησε μόνος του "Μακάρι να ήμουν πιο μεγάλος, θα έπαιρνα την Κάντυ από το σχολείο. Θα ζούσαμε μαζί για πάντα."
Λίγη επιείκεια λοιπόν σε δύο πολύ νέα παιδιά που αναγκάστηκαν να πάρουν σκληρές αποφάσεις για τον εαυτό τους. Σκεφτείτε λοιπόν πόσο δυσκολότερο ήταν να πάρουν αποφάσεις και για αυτόν/αυτήν που αγαπούσαν.
Αυτά τα λίγα και με συγχωρείτε που βγήκα από το τόπικ.

bttcandy2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 08, 2012 7:40 pm

Δεν αντιλέγω και ξέρετε ότι τον λατρεύω τον Τέρρυ και είναι ο μεγάλος μου έρωτας!
Τους πήγαν όλα ανάποδα, εντάξει. Τα έχω πει κι εγώ αυτά, πολλάκις
Όμως τελευταία έχω ένα θεματάκι με την έκφραση των συναισθημάτων
Ένα, σ'αγαπώ και θέλω να είμαστε μαζί και μια επικοινωνία δεν θα έβλαπτε!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;   Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί; Icon_minitimeΤρι Μάης 08, 2012 11:12 pm

akaliakoukou έγραψε:
Δεν αντιλέγω και ξέρετε ότι τον λατρεύω τον Τέρρυ και είναι ο μεγάλος μου έρωτας!
Τους πήγαν όλα ανάποδα, εντάξει. Τα έχω πει κι εγώ αυτά, πολλάκις
Όμως τελευταία έχω ένα θεματάκι με την έκφραση των συναισθημάτων
Ένα, σ'αγαπώ και θέλω να είμαστε μαζί και μια επικοινωνία δεν θα έβλαπτε!

Δεν τους ήθελε η Μιζούκι μαζί κορίτσια, τι να λέμε τώρα. Sad
Αψογο το ψυχογράφημα του Τέρρυ, ένα παιδί που μεγάλωσε μόνο του χωρίς αγάπη και στοργή δύσκολα εκδηλώνει τα συναισθήματά του. Σιγουρεύτηκε πως και η Κάντυ τον είχε ερωτευτεί όταν παράτησε τη δουλειά της ίσα για να προλάβει να τον δει λίγο στο τρένο, αλλά πέρα από λίγα γράμματα η Μιζούκι δε τους άφησε να χαρούν κάτι παραπάνω. Και τους έριξε από δίπλα τον Άλμπερτ και τη Σουζάνα, τέλειο σχέδιο καταστροφής ενός μεγάλου έρωτα. Από αυτά που διαβάζω τα μάζεψε λίγο στη νουβέλα αλλά τι να το κάνεις όταν πρέπει να διαγράψουμε μονοκοντυλιά το χαρακτήρα της Κάντυ που αγαπήσαμε αν θέλουμε να τη φανταζόμαστε κοντά στον Τέρρυ. μια χαρά τα δούλεψε στο μυαλουδάκι της η συγγραφέας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιά απόφασή του έπρεπε να ξανασκεφτεί;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» η απόφαση του Στήαρ να καταταγεί
» Ποια πλευρα του Αλμπερτ θα θελατε;
» Ποια ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή της Κάντυ?
» (Ψηφοφορία) Ποια ήταν η πιο ρομαντική βόλτα με άλογο για την Κάντυ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: