Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.

Πήγαινε κάτω 
+6
ioanna
akaliakoukou
ariathniM
Aldebaran
ntalia
natalia
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 19, 2011 10:04 pm

Εγώ δεν διαφωνώ σε κανένα σημείο με την ιστορία, όλο αυτο το..."θανατικό" ΄μας έχει προκαλέσει δυνατά συναισθήματα και έχει σφυρηλατήσει την αγάπη μας προς την Κάντυ που έχει περάσει τόσο δύσκολα. Η ιστορία χωρίς αυτές τις έντονες συγκινήσεις θα μας είχε αφήσει αδιάφορους/ες. Δε νομίζω ότι θα ασχολιόμασταν καν με ένα κινούμενο σχέδιο μετά από τόσα χρόνια αν όλα πήγαιναν καλά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 20, 2011 9:10 am

ναταλια, να σου πω, υπαρχει ενας συσχετισμός με την ζωη που κανει ενας ανθρωπος και τη πορεια του ! δηλ. η μαυρη η Φλάννυ κινδυνευει πολυ περισσοτερο με τον γιατρό Μισελ στο μετωπο απο οτι η κυρια Ραγκαν στην επαυλη της.. ή οι ανθρωποι που δουλευουν μερα-νυκτα στα ορυχεια που πηγε η Καντυ ως νοσοκόμα απο οτι ο Νηλ..

παντως υπαρχουν και ανθρωποι με εντονες καταχρησεις , βλεπε τσιγαρο, ποτο, ξενυκτι που ζουν παρα πολυ ειλικρινά οταν στην μεση δεν υπαρχουν εγνοιες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 22, 2011 11:30 am

Και να συμπληρωσω πως οχι τα χρήματα δεν φερνουν την ευτυχία, εχεις δίκιο ναταλια! Θα μπορούσε η Φλαννυ να ειναι κάλλιστα πραγματικά ευτυχισμένη και στο μετωπο, αν συναντούσε κιολας τον Μισελ και δουλευανε μαζί ή κάποιον άλλον ασθενη δεν εχει σημασια που θα μπορουσε να ονομάσει δικό της άνθρωπο, οι δυσκολες καταστασεις ενωνουν τους ανθρωπους.Θα μπορούσε να ειναι ευτυχισμένη πολυ περισσότερο απο την Ελίζα!!! όμως και κινδυνευε πρισσοτερο στην υγεια της απο την Ελιζα!

Αλλωστε ο Τομ και ο γιατρος Μαρτιν , η Ντοροθυ δεν ανεδυδαν πάντα αισιοδοξια, καλη διαθεση και ενεργητικότητα αν και δεν ειχαν και την φοβερη περιουσια, ουτε πήγαιναν σε χορους και γλεντια...το χαμογελο το ειχαν για τον άλλον! αλλο πράγμα η ευτυχία όντως!
Αυτο μας εμαθε η Καντυ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 50
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 22, 2011 1:29 pm

Μα αυτό λέω και 'γω βρέ Αριαδνη μου! Σίγουρα η Φλάννυ -μια που την ανάφερες- θα μπορούσε να είναι πιο ευτυχισμένη απο την Ελιζα.
Εδώ στην Τζέιν Ευρ κάποιοι απο τους κακούς πληρώνουν στο τέλος οσα εχουν κάνει. Οχι όλοι- και αυτό είναι το ρεαλιστικό στοιχείο- αλλά τουλάχιστον κάποιο τιμωρούνται! Στην Κάντυ δεν τιμωρείται κανείς! Αντίθετα μόνο στους καλούς συμβαίνουν τα πάνδεινα. Ακόμη και η Σουζάνα που δεν είναι ανάμεσα στους πιο συμπαθητικούς χαρακτήρες, αλλά σίγουρα δεν ανήκει στους κακούς, μετά την αναπηρία της πεθαίνει μόνο και μόνο για να δώσει η Μιζούκι ψίχουλα ελπίδας στις θαυμάστριες του Τέρρυ. Ο Νηλ και η Ελίζα -ή ενας απο τους δυο τουλάχιστον- δεν μπορούσαν να πάθουν κάτι? Σε τόσα βασανιστήρια μας υπέβαλλε η Μιζούκι ολα αυτά τα χρόνια, ας μας ικανοποιούσε τουλάχιστον λιγάκι σε αυτόν τον τομέα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 22, 2011 5:06 pm

Μετα την περιφημη συλλογιστικη μας Ναταλία μου καταλήγω, στο οτι εχεις δικιο...

αλλα επειδη και στην ζωη, εχω δει καλούς να περνανε τα πάνδεινα Sad , δεν μου ερχοτανε τοσο εξωγηινο το σενάριο της Μιζουκι και προσαρμόστηκα σε αυτό!!!

καλα ο Νηλ, αστα αν αναλαμβανε επιχειρησεις θα τις χρεωκοπουσε συντομα αλλα χαρης στην Ελρου και την Σοφια Ραγκαν, πάλι θα ικανοποιούσε τα οποια καπρίτσια του!!!

και με αυτα και με αυτα, ερχονται Χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalia
Candy Fan
Candy Fan
natalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 50
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy-Antony
Registration date : 10/01/2011

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23, 2011 7:34 pm

Mια κοπελα απο το φόρουμ είχε αρχίσει μια ωραία ιστορία που αφορούσε την τιμωρία της Ελίζας αλλά νομίζω οτι δεν τη συνέχισε μετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.   Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01, 2012 1:44 am

Aldebaran έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
Πραγματικά ο θάνατος του ήταν εντελώς ακατανόητος... Γιατί ο θάνατος του Άντονυ όσο και να με πονάει λες οτι τον έβαλε για να γνωρίσει τον Τέρρυ ....

...αλλά επειδή και αυτός της ξύνιζε και την ήθελε να μένει με τον Άλμπερτ τελικά, έριξε τον προβολέα στη Σούζυ...

Πάντως, κορίτσια, δε νομίζω πως ένας σόφρων άνθρωπος θα σκεφτόταν τόσους τρόπους για να εξοντώσει σωματικά και ψυχικά τους ήρωές του... Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας. - Σελίδα 2 803997 Ώρες ώρες αναρωτιέμαι τί τραύματα κουβαλάνε παιδιά που είχαν δει το θάνατο του Άντονυ :affraid: :pale: σε μικρότερη από τη δική μου ηλικία τότε (γιατί τώρα η βία στα παιδικά έχει καταντήσει αναπόσπαστο κομμάτι τους...)


και λιγα λες αλντε..... Sad ηταν το πρωτο επεισοδιο που ειδα...μ αρεσει που κοροιδευα την θεια μου και της ελεγα...γιατι να μην το δω????δεν το καταλαβα??? για ενα καρτουν καθεσε και χαλας την ζαχαρενια σου???...κανενα παιδι αυτων των χρονων δεν θα καθησει να σοκαριστει με ενα θανατο σαν αυτον....εκτος και αν ειναι ευαισθητο..με καλη καρδια..και αγνοτητα....την φιλη μου της ειπα να μην το δει το συγκεκριμενο επεισοδιο....οταν το ειδε...μου λεει οτι εμεινε...δεν περιμενε τετοιο θανατο...με ενα τοσο απλο τροπο.... Crying or Very sad και σοβαρα...οπως λεει και η ΜΙΜΙ ουτε εγω μπορω να καταλαβω αυτους τους θανατους των ιαπωνεζων :x :x :x :x η σιωπη μου προς απαντηση τους silent jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
 
Διαφωνίες στη ροή της ιστορίας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Tο τέλος της ιστορίας
» Το νέο τέλος της ιστορίας
» Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.
» Τα κομβικά σημεία που αλλάζουν το ρουν της ιστορίας
» Τέρρυ - Άλμπερτ: τα κοινά σημεία στην πλοκή της ιστορίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: