Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ

Πήγαινε κάτω 
+2
arwyn-t
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 3:49 pm

Έμπνευση μου έδωσε η Άλντε με την ιδέα της εδώ
https://candy-candy.forumgreek.com/f23-forum

Άλντε και Ακάλια ευχαριστώ!



Αγαπητέ Άντονυ,

Άλλο ένα γράμμα από καρδιάς σου γράφω απόψε.....

Σου είχα πει πως ο Πρίγκιπας του Λόφου ήταν ο Άλμπερτ! Αχ ο Άλπμερτ πήγαμε μαζί στο Λέικγουντ.... του είπα πως εγώ φταίω που εσύ έφυγες .... μα κι εκείνος αισθανόταν το ίδιο με εμένα....
Μοιραστήκαμε για άλλη μια φορά τον κρυφό μας πόνο.... Όλα αυτά τα χρόνια είχε πάντα μια ζεστή αγκαλιά για μένα ... Ήταν δίπλα μου ο φύλακας μου....

Παντρευτήκαμε Άντονυ .Παντρευτήκαμε κάτω από την Πύλη των Ρόδων, εκεί που σε συνάντησα πρώτη φορά. Ήταν επιθυμία και των δύο μας. Φεύγοντας από εκεί πήραμε το πορτραίτο της Ροζμαρυ και του Στηαρ και η έπαυλη πουλήθηκε...

Θυμάσαι τι σου είχα πει για αυτό το πορτραίτο

"Δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου καθώς κοιτούσα την εικόνα της μητέρας σου να κρατάει ευτυχισμένα εσένα νεογέννητο.
Ήσουν τόσο όμορφο μωρό
."


Τα ίδια συναισθήματα με πλημμυρίζουν και σήμερα ....
Σήμερα που κρατάω το δικό μου νεογέννητο στην αγκαλιά.... τι όμορφη και τρυφερή στιγμή που ούτε εγώ, ούτε κι εσύ, ούτε ο Άλμπερτ είχαμε την πολυτέλεια, να μας την περιγράψει η μητέρα μας, καθώς μεγαλώναμε...

Από τη στιγμή που έμαθα πως ήμουν έγκυος ένα ανεξήγητο δέος με κατέλαβε για το μεγαλείο της φύσης. Το πρώτο σκίρτημα του μωρού μέσα μου ήταν μια ανακούφιση πως όλα πάνε καλά και πως ναι μέσα μου υπάρχει ζωή. Ο Άλμπερτ δάκρυζε σε κάθε λάκτισμα του μωρού, καθώς ακουμπούσε το χέρι του στην κοιλιά μου. Οι ημέρες που θα έβγαινε στον κόσμο πλησίαζαν και είχαμε επιλέξει πως αν είναι κορίτσι θα ονομαστεί Ροζμαρυ και αν είναι αγόρι θα έχει το όνομά σου, Άντονυ ναι το όνομά σου.

Θυμάσαι τι είχες πει για τη μητέρα σου
Τα λουλούδια μαραίνονται, αλλά ανθίζουν ξανά, οι άνθρωποι πεθαίνουν αλλά ξαναγεννιούνται ακόμα πιο μεγαλοπρεπείς στις καρδιές μας...¨"
Έτσι αισθανόμαστε με τον Άλμπερτ για εσάς.

Η στιγμή που γνώρισα το μωρό μου έφτασε σήμερα το πρωί. Ακριβώς ένα χρόνο μετά το γάμο μου, την ίδια ημέρα που ξαναγεννήθηκα και ανθίζει η γλυκιά Κάντυ, επέλεξε να έρθει στη ζωή μας .
Κοιτώντας εσένα νεογέννητο στο πορτραίτο, για άλλη μια φορά, συνειδητοποιώ πόσο πολύ σου μοιάζει, η μικρή Ρόζμαρυ.

Σε ευχαριστώ που με προσέχεις

Μέχρι τη μέρα που ανθίζει η Γλυκεία Κάντυ,


Κάντυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 11:26 am

Τι γλυκο γραμμα ητανε αυτο....

Πω πω....

Μπραβο Κατερινα μου! Μεσα στο καντυκο πνευμα και σωστο στους χαρακτηρες! Μου αρεσε πολυ η συμπτωση να γεννηθει η μικρη στην πρωτη επαιτιο γαμου Αλμπερτ-Καντυ!


Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 922907 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 41307 Crying or Very sad Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 12:16 pm

Από τα ωραιότερα γράμματα που έχω διαβάσει ποτέ!!!

Κατερίνα μου, δε βρίσκω λόγια...

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ T8645
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 3:02 pm

Υπέροχο...Και δεν είναι αρκ΄το ούτε αυτό για να το περιγράψει.... Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 1:26 am

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
Είδατε τι κάνει η παρέα μαζί σας?

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 664260
Όταν διάβαζα τι φικ σας αναρωτιώμουν, αν θα έγραφα ποτέ κάτι...και να μετά από 7 μήνες έγραψα κι εγώ μια σταλίτσα, χάρη σε σας .....
Η παρέα σας μου έδωσε πολλά και η συζητήσεις μας την έμπνευση...

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 2:53 am

Κατερινάκι μου πραγματικά έχεις γράψει ένα μικρό αριστούργημα!!!!!cheers
Ένιωσα ότι διάβασα ένα σπόιλερ από τη νέα νουβέλα... σαν να ήταν η γραφή της ίδιας της Μιζούκι!!!
Με συγκίνησε πολύ αυτό το γράμμα!!!!!

(Εννοείται ότι δεν σε πιέζουμε αλλά στον επόμενο διαγωνισμό φαν φικ που θα κάνω, εντελώς δημοκρατικά πάντα, αν δεν λάβεις μέρος θα τον ακυρώσω!!! drunken )

Τι???? Σε πιέζω???? confused
Μα πώς σου πέρασε κάτι τέτοιο από το μυαλό???? jocolor

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 9:15 am

Πιστεύω πως θα αργήσει να ξανασυμβεί!!!
Όταν μου ήρθε η ιδέα για αυτό ττο γράμμα, κάθησα να γράψω και τα δάκτυλά μου απλά πληκτρολογούσαν......




Παράθεση :
Εννοείται ότι δεν σε πιέζουμε αλλά στον επόμενο διαγωνισμό φαν φικ που θα κάνω, εντελώς δημοκρατικά πάντα, αν δεν λάβεις μέρος θα τον ακυρώσω!!! Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 825950 )

Τι???? Σε πιέζω???? Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 678436
Μα πώς σου πέρασε κάτι τέτοιο από το μυαλό????




Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 664260 αρχίζω να σκέφτομαι από τώρα.....
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 66399 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 66399 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 66399
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 3:01 pm

KATEΡΙΝΑ έγραψε:
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
Είδατε τι κάνει η παρέα μαζί σας?

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 664260
Όταν διάβαζα τι φικ σας αναρωτιώμουν, αν θα έγραφα ποτέ κάτι...και να μετά από 7 μήνες έγραψα κι εγώ μια σταλίτσα, χάρη σε σας .....
Η παρέα σας μου έδωσε πολλά και η συζητήσεις μας την έμπνευση...

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 509524

Kατερίνα μου, επειδή τη Ακάλια την έπιασαν οι σπαρίλες της, Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 564279 να σου δώσω εγώ τα στοιχεία για το φικ σου... Twisted Evil
Κάντυ
Άλμπερτ
Μεταξύ τους γάμος Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 833201
παιδιά
σκυλιά
τριαντάφυλλα...

Πως σου φαίνονται;;; st
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 3:47 pm

Aldebaran έγραψε:
KATEΡΙΝΑ έγραψε:
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
Είδατε τι κάνει η παρέα μαζί σας?

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 664260
Όταν διάβαζα τι φικ σας αναρωτιώμουν, αν θα έγραφα ποτέ κάτι...και να μετά από 7 μήνες έγραψα κι εγώ μια σταλίτσα, χάρη σε σας .....
Η παρέα σας μου έδωσε πολλά και η συζητήσεις μας την έμπνευση...

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 509524

Kατερίνα μου, επειδή τη Ακάλια την έπιασαν οι σπαρίλες της, Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 564279 να σου δώσω εγώ τα στοιχεία για το φικ σου... Twisted Evil
Κάντυ
Άλμπερτ
Μεταξύ τους γάμος Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 833201
παιδιά
σκυλιά
τριαντάφυλλα...

Πως σου φαίνονται;;; st

Αααχ.Έχουμε καλλυτέχνες στην παρέα... bttcandy2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ   Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ Icon_minitimeΣαβ Μάης 21, 2011 11:39 pm

Μπραβο Κατερινακι Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 41307 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 41307
Πολυ γλυκο και πολυ συγκινητικο το γραμμα... Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 310719 Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ένα γράμμα από την Κάντυ στον Άντονυ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Καντυ στον πραγματικο κοσμο
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!
» Μιά ζωή μαζί με σένα... Κάντυ Άντονυ
» Σχόλια για το φικ "Μιά ζωή μαζί... Κάντυ Άντονυ"
» Ενα ερωτικο γραμμα απ'τον Αλμπερτ στην Καντυ !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η δική σας πλοκή :: Ιστορίες των μελών μας-
Μετάβαση σε: