Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 3:02 pm

Θα έγραφα στο "χαίρομαι-γκρινιάζω" αλλά δεν θέλω να βλέπει ο καθένας κάποια πράγματα...
Ο τίτλος πάει στις τελευταίες παρεξηγήσεις που γίνανε, αλλά ουσιαστικά είναι εντελώς οφ τόπικ.
Προτείνω εδώ να λέμε τα πιο προσωπικά χαρουμενα ή δυσάρεστα, να λέμε γενικώς τον πόνο μας πιο ιδιωτικά κάπως

Θα έγραφα λοιπόν στο "χαίρομαι-γκρινιάζω" ότι μόνο γκρινιάζω...
Από το τέλος του μήνα μένω χωρις δουλειά...
Δεν έχει σημασία το γιατί και πώς, σημασία έχει ότι όταν έχεις σοβαρά προβλήματα στην καθημερινότητά σου και μπαίνεις σε ένα φόρουμ να χαλαρώσεις, εγώ προσωπικά δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου. Δεν θα φοβάμαι να μιλήσω μην παρεξηγηθεί ο καθένας ούτε θα σκάσω αν η Κάντυ μείνει με τον Άλμπερτ ή με το Νηλ.
Η Μιζούκι θησαυρίζει, αλί σε μας....

Πείτε μου σας παρακαλώ κάτι ευχάριστο... από το πρωί δεν είμαι καθόλου καλά... Sad Crying or Very sad

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 4:16 pm

Παράθεση :
Από το τέλος του μήνα μένω χωρις δουλειά...

Ακάλια μου είσαι από τις τυχερές άτυχες, γιατι εσύ γνωρίζεις προ πολλού πως η δουλειά τελειώνει... έτσι μπορείς να προετοιμαστείς. Ξέρεις πόσος κόσμος ξεκινάει το πρωί για τη δουλειά του και η πόρτα έχει κλείσει χωρίς να το ξέρει ο ίδιος ή σε μια περίπτωση που έτυχε να είμαι παρούσα, να απολυθείς μέσω μεϊλ?

Έχω δει τις διαφωνίες σας , αλλά δε συμμετέχω, άλλωστε όπου υπάρχει ο διάλογος υπάρχουν και αυτά! Εγώ μπαίνω εδώ , για να ξεχαστώ λίγο από τα δικά μου! Ο μπαμπάς μου παλεύει από τον Αύγουστο με νοσοκομεία και γιατρούς. Έσπαγε πέτρες στην κυριολεξία μέχρι τη μέρα που πήγε για προγραμματισμένη εξέταση.... και η βιοψία έδειξε καρκίνο ...εγχειρίστηκε, έκανε ακτινοβολίες όπου ο γιατρός τον κατέκαψε και τώρα συνεχίζει με χημειοθεραπεία για 6 μήνες ακόμη...
ένας πολυαγαπημένος θείος, 2ος πατέρας για μένα μόλις 5 μέρες πριν εγχειρίστηκε και εκείνος με καρκίνο και έκανε ολική λαρυγγοτομία που σημαίνει πως δε θα ξαναμιλήσει...
επίσης παραμονές πρωτοχρονιάς νοσηλεύτηκε ο πεθερούλης μου με λοίμωξη ευτυχώς....
Όπου ρωτήσεις κάνετε? όλοι λένε για αρρώστιες και γιατρούς!

Δε με παίρνει όμως από κάτω! Συνεχίζω να χαμογελάω και να βλέπω τα πράγματα θετικά! Πρέπει να είμαι δυνατή για τον πρίγκιπα μου και τις κόρες μου! Ξέρεις τι λέω να έρχονται και τα καλά αλλά και τα άσχημα, απλά τα άσχημα να είναι περαστικά και όχι μόνιμα!
Οπότε κοπέλα μου να λέμε ας είμαστε γεροί για να μπορούμε να παλεύουμε όσα θα έρχονται...
Έχει ο Θεός όλο και κάτι θα μας δώσει έτσι δεν είναι?

Και επειδή τα παιδιά είναι η κατάλληλη ψυχοθεραπεία ορίστε ένα μονόλογο της μεγάλης κόρης μου, της Ιωάννας, να γελάσεις
Ο διάλογος της κοκκινοσκουφίτσας με το λύκο ντυμένο γιαγιά

Γιαγιά μα γιατί έχεις μεγάλα μάτια?
Μα για να σε βλέπω καλύτερα.
Γιαγιά γιατί έχεις μεγάλα αυτιά?
Μα για να σε ακούω καλύτερα!
Γιαγιά γιατί έχεις μεγάλη μύτη για να βγάζεις πολλές μύξες?
(εδώ λύθηκα στα γέλια) Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 10:02 am

Ακαλια , εχω κοντευω στα 2 χρονια ανεργη, δηλ. ειχα βρει δουλεια, δοκιμαστικά και λογω της περιπέτειας υγειας που πέρασα δεν κατάφερα να πάω και η μερα μες στο σπίτι δεν βγαινει, ειναι χάλια, ερχεται ωρα που πια δεν ξερεις τι να κάνεις.και επειδη δεν πολυτσακωνομαι κιολας ανεχομαι και τις ιδιοτροπιες του συνταξιουχου πατερα μου Crying or Very sad- άνδρας στο σπίτι, διάβολος πίσω από την πόρτα, λεγαν οι παλιοι- και απο την προηγουμενη δουλεια εφυγα λογω μιας στριγγκλαςπου μου εκανε τον βιο-αβιωτο..αλλα όπως λεει και η Κατερινιω μας( εισαι από Ηρακλειο, πολυ καλά), ειστε πολυ καλοι άνθρωποι εσεις οι Ηρακλιωτες, μιλω εκ πειρας αμα εχεις την υγεια σου , όλα τα άλλα τα βρισκεις, εχεις κάνει ηδη πολλα ακάλια μου και ξέρεις κάτι, εχεις μια υπέροχη τεχνη που υπηρετείς την μουσική και θα ξαναβρεις δουλεια, μην το συζητάς Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 10:30 am

ariathniM έγραψε:
Ακαλια , εχω κοντευω στα 2 χρονια ανεργη, δηλ. ειχα βρει δουλεια, δοκιμαστικά και λογω της περιπέτειας υγειας που πέρασα δεν κατάφερα να πάω και η μερα μες στο σπίτι δεν βγαινει, ειναι χάλια, ερχεται ωρα που πια δεν ξερεις τι να κάνεις.και επειδη δεν πολυτσακωνομαι κιολας ανεχομαι και τις ιδιοτροπιες του συνταξιουχου πατερα μου Crying or Very sad- άνδρας στο σπίτι, διάβολος πίσω από την πόρτα, λεγαν οι παλιοι- και απο την προηγουμενη δουλεια εφυγα λογω μιας στριγγκλαςπου μου εκανε τον βιο-αβιωτο..αλλα όπως λεει και η Κατερινιω μας( εισαι από Ηρακλειο, πολυ καλά), ειστε πολυ καλοι άνθρωποι εσεις οι Ηρακλιωτες, μιλω εκ πειρας αμα εχεις την υγεια σου , όλα τα άλλα τα βρισκεις, εχεις κάνει ηδη πολλα ακάλια μου και ξέρεις κάτι, εχεις μια υπέροχη τεχνη που υπηρετείς την μουσική και θα ξαναβρεις δουλεια, μην το συζητάς Like a Star @ heaven

Κι εγώ είμαι άνεργη 6 χρόνια κατά αναγκαστική επιλογή, γιατί ο άντας μου δεν έχει ούτε αδέρφια, ούτε μητέρα και οι γονείς πέρα από το θέμα υγείας δε μπορούν να με βοηθήσουν με τα παιδιά. Αλλά τωρα τα πράγματα ζορίζουν και του χρόνου πρέπει οπωσδήποτε να μπουν στον παιδικό, μπας και βγάζω και εγώ κανένα συμπλήρωμα!

Όσο για κακές εμπειρίες...στην πρώτη μου δουλειά όπο δουλευ 13 ώρες σε τουριστικό μαγαζί,η αφεντικίνα μου, είχε σηκώσει χέρι πάνω μου την ημέρα των γεννεθλίων μου, επειδή καθυστέρησα μισή ώρα και μου το έκοψε από το δύωρο διάλειμά μου, αλλά δεν έφυγα...
Εκείνη είχε ένα φρικτό θάνατο σε τροχαίο κι εγώ τώρα αντιμετώπιζω πάντα με χαμόγελο αυτά που φέρνει η ζωή!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 15, 2011 9:35 am

Κατερινα μου, μπραβο που την αντιμετώπισες, εγω δεν τα κατάφερα, ηταν αυτό που λέμε νταης και δεν ηταν για τα μετρα μου, τωρα βλέπω πως υπήρξαν ανθρωποι που πέρασαν και χειρότερα , γιατι εγω μονο λεκτικες προσβολες ειχα και οτι πρέπει να ειμαι πιο δυνατή αν θέλω να επιβιωσω στο σκληρό κόσμο της εργασίας..αλλα αν σεβεσαι εναν ανθρωπο γιατι να μην σε σεβεται και αυτός;

και μενα Κατερίνα μου η μητερα μου ειναι καρκινοπαθής και μάλιστα εγω ήμουν 12χρονο παιδάκι, οταν το ανακάλυψε και πιστεψε με ηταν δυσκολα αλλα εβαλε ο Θεος το χερι του και όλα πήγαν καλά, οποτε πάντα υπάρχει ελπίδα για όλα.

Απο την υγεια, δεν υπάρχει μεγαλύτερο αγαθό!! Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 16, 2011 11:42 am

Προβλήματα υπάρχουν σε κάθε σπίτι, είτε πλούσιο είτε φτωχό. Άλλοτε οι άνθρωποι είναι δυνατοί, ή τα προβλήματα είναι μικρά και αντιμετωπίζονται και άλλοτε (οι άνθρωποι) λυγίζουν κάτω από το βάρος τους, νιώθουν ανήμποροι να συνεχίσουν και έχουν ανάγκη τη στήριξη των δικών τους ανθρώπων.
Προσωπικά, δε διαφέρω... μπορεί προς το παρόν το βιοποριστικό μου να είναι λυμένο, αλλά σε θέματα υγείας έχω και εγώ τα δικά μου προβλήματα, άλλοτε ανυπέρβλητα και άλλοτε μικρά καθημερινά...

Θα σταθώ στο δεύτερο σκέλος του τίτλου της Ακάλιας, βγαίνοντας κατά κάποιο τρόπο "όφ τόπικ". Ίσως το έχω ξαναπεί, αλλά θα το επαναλάβω...
Σε κάθε φόρουμ που εγγράφομαι το κάνω ακριβώς επειδή θέλω να ξεφύγω έστω και προσωρινά απ΄όλα τα προβλήματα, να βλέπω τη ζωή από τη φαιδρή της πλευρά, ακόμη και αν είναι "μούφα", και να μοιραστώ με τους "ηλεκτρονικούς" μου φίλους μικρές στιγμές ευτυχίας... Να πάρω τη βαρκούλα μου και να αρμενίσω σεβόμενη πάντα τις βαρκούλες που αρμενίζουν στην ίδια λιμνούλα που βρίσκομαι και εγώ.
Αν δεν μπορώ να συνυπάρξω σε ένα χώρο με τους άλλους και θέλω να τους επιβάλλω την άποψή μου -ακόμη και αν έχω του κόσμου το δίκιο- αδιαφορώντας για τα προσωπικά τους "πιστεύω", "θέλω" ή στην τελική "έτσι γουστάρω ρε φίλε..." τότε κάπου θα πρέπει να "ψαχτώ"...

Δεν είμαι το κέντρο του κόσμου, κανείς δε γυρίζει γύρω από εμένα και ούτε θέλω να το κάνει...

_________________
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...   Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε... Icon_minitimeΣαβ Νοε 05, 2011 2:38 pm

Αντε κοριτσια κατε κουραγιο!!!Εσεις χανετε τις δουλιες σας και γω....που να πρωτοπαω δεν ξερω!!!Αν καποια ξερεις αγγλικα μπορει ανετα να κανει ιδιαιτερα και σε αλλα μαθηματα οπως και γω.Μαθηματικα,γλωσσα κ.τ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
 
Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουνε...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μηνύματα... γιατί χάνονται;;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: