Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Eurovision 2024
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια

Πήγαινε κάτω 
+7
Sierra
ntalia
dolly
misspepper77
Aldebaran
domniki
akaliakoukou
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤετ Οκτ 15, 2008 12:24 pm

H Παττυ ειναι μια πολυ γλυκια ηρωιδα. Ειναι κ'αυτη απο τους αγαπημενους μου ηρωες.

Στην αρχη φοβαται να ανοιχτει στην Καντυ και να γινει φιλη της, γιατι το δηλητηριο της Ελιζας ειναι πολυ ισχυρο. Μετα ομως αντιλαμβανεται την αληθεια και η ζεστη καρδια της Καντυ την βοηθα να την πλησιασει και να γινουν αχωριστες φιλες.

Για μια ακομη φορα η Μιζουκι μας μαθαινει οτι η αγαπη ειναι πιο δυνατη απο την κακια και οτι μπορει να δωσει δυναμη και κουραγια και στους πιο δειλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3809
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΚυρ Νοε 16, 2008 11:39 pm

Σκέφτηκα να το κάνω μια αντιγραφή και εδώ, γιατί μέσα στην ενότητα "Ποιος είναι ποιος" χάνεται...

Η Πάττυ: (Patricia O'Brian)

Image hosted by servimg.com


Ημερομηνία γέννησης: 19 Ιουνίου 1898
Ζώδιο: Δίδυμοι
Ύψος: 1.56
Βάρος: 42kg
Χρώμα ματιών: καστανό-φουντουκί
Ομάδα αίματος: 0
Αγαπημένο φαγητό: Μπισκότα, ανανάς
Αγαπημένο λουλούδι: κίτρινο τριαντάφυλλο
Αγαπημένο χρώμα: πράσινο
Χόμπι: να φροντίζει ζωάκια

Image hosted by servimg.com

Η Πάττυ είναι ένα κορίτσι ντροπαλό και συνεσταλμένο, μελετάει πολύ, είναι σοβαρή και σέβεται τους κανονισμούς του σχολείου. Γνωρίστηκαν με την Κάντυ στο κολέγιο του Αγ. Παύλου. Μεγάλωσε και ωρίμασε δίπλα στην Κάντυ, η οποία τη βοήθησε πολλές φορές! Δεν φαίνεται να είναι τόσο δυνατή, όσο η Κάντυ, μάλλον μοιάζει στην Άννυ περισσότερο!
Όταν πρωτογνώρισε την Κάντυ, έκανε ένα λάθος, στο οποίο την παρέσυρε η Ελίζα και έφερε την Κάντυ σε πολύ δύσκολη θέση. Το κατάλαβε όμως πολύ σύντομα και ζήτησε συγγνώμη! Από τότε έγιναν αχώριστες με την Κάντυ, όπως και με την Άννυ!!
Image hosted by servimg.com
Στο φεστιβάλ του Μαΐου γνώρισε τον Στήαρ, με τον οποίο και ερωτεύτηκαν.
Image hosted by servimg.com
Όταν ο Στήαρ πέθανε στον πόλεμο, η Πάττυ ήταν απαρηγόρητη. Αποφάσισε να πάει να ζήσει με τους παππούδες της στη Φλόριντα, προκειμένου να ξεχάσει το θάνατό του… (σύμφωνα με το άνιμε)
Στο μάνγκα η Πάττυ αποφασίζει να μείνει μαζί με την Κάντυ για λίγες μέρες στο ορφανοτροφείο...

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3809
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΚυρ Νοε 16, 2008 11:43 pm

domniki έγραψε:
H Παττυ ειναι μια πολυ γλυκια ηρωιδα. Ειναι κ'αυτη απο τους αγαπημενους μου ηρωες.

Στην αρχη φοβαται να ανοιχτει στην Καντυ και να γινει φιλη της, γιατι το δηλητηριο της Ελιζας ειναι πολυ ισχυρο. Μετα ομως αντιλαμβανεται την αληθεια και η ζεστη καρδια της Καντυ την βοηθα να την πλησιασει και να γινουν αχωριστες φιλες.

Για μια ακομη φορα η Μιζουκι μας μαθαινει οτι η αγαπη ειναι πιο δυνατη απο την κακια και οτι μπορει να δωσει δυναμη και κουραγια και στους πιο δειλους

Συμφωνώ!
Όμως γιατί ο Στήαρ να πεθάνει?
Και γιατί η γλυκιά μας Πάττυ να το περάσει αυτό???
Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω τη γκιλοτίνα για τη Μιζούκι, γιατί εκνευρίζομαι!!! Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 625188


Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 803997

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king


Έχει επεξεργασθεί από τον/την akaliakoukou στις Παρ Μάης 23, 2014 12:55 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΔευ Νοε 17, 2008 7:00 am

akaliakoukou έγραψε:

Όμως γιατί ο Στήαρ να πεθάνει?
Και γιατί η γλυκιά μας Πάττυ να το περάσει αυτό???

Ουτε εγω εχω καταλαβει γιατι επρεπε να πεθανει ο Στιαρ Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 137270

Θυμαμαι την σκηνη απο το manga, μετα τον θανατο του Στιαρ, οταν η Παττυ προσπαθει να αυτοκτονησει, και ανατριχιαζω. Ευτυχως η σκηνη δεν υπαρχει στο anime. Noμιζω οτι το anime ηταν πιο απαλο και χαρουμενο, με περισσοτερη αισιοδοξια, ισως γιατι απευθυνοταν σε πιο ευρυ κοινο.

@akaliakoukou, καλη ιδεα να περιλαβεις την περιγραφη του χαρακτηρα της Παττυ και σ'αυτο το σημειο. Γινεται να βαλεις το post σου πρωτο στο θεμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Φεβ 17, 2009 9:00 pm

H Πάτυ είναι από τους πιό ανθρώπινους χαρακτήρες της ιστορίας.
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 509524 Σίγουρα δεν είναι η όμορφη της παρέας αλλά είναι πολύ συναισθηματική, ευαίσθητη και σχετικά ακομπλεξάριστη με το γεγονός ότι και ο Στήαρ της υπήρξε ερωτευμένος με την Κάντυ.

Αν τον είχε αφήσει να ζήσει η Μιζούκι, θα ήταν το τέλειο ζευγάρι. Εκείνος θα καταπιανόταν ολημερίς με τις εφευρέσεις του και αυτή με το νοικοκυριό τα παιδιά και τα ζώα τους. Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 1535215984

Η σκηνή που περιγράφει η Domniki δεν είχε συμπεριληφθεί στο ελληνικό περιοδικό, ίσως επειδή ήταν πολύ σκληρή για τα ελληνικά δεδομένα. Για όσους όμως μπορούσαν να διαβάσουν τα ξένα περιοδικά ήταν πραγματικά συγκλονιστική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤετ Μαρ 18, 2009 11:17 pm

H Πάττυ είναι εξαιρετικά συμπαθής σαν χαρακτήρας.Είναι πιο αποφασιστική απο την Άννυ και αυτό φαίνεται απο τον τρόπο που ξέρει να διαχειρίζεται το ντροπαλό του χαρακτήρα της όταν οι συνθήκες το απαιτούν...Θυμάστε στο "λευκό" πάρτυ της Ελίζας πώς την εβαλε στην θέση της,την ακατανόμαστη;
Αγάπησε τον Στήαρ με ολη της την καρδιά.Φαινόταν σε κάθε της κίνηση,η ανησυχία της για εκείνον.
Η σκηνή δε που θέλει να αυτοκτονήσει για να είναι μαζί του δείχνει σε βάθος την απέλπισία της για το άδικό χαμό του.Αλλά εξίσου δυνατό είναι όταν της λέει η Κάντυ πως θα σε σκότωνα εγώ αν με αυτό ήταν ευτυχισμένος ο Στήαρ...(και ύστερα αναρωτιόμαστε για τα ψυχονευρωτικά μας...)
Εκείνο που πραγματικά όμως μου έχει μείνει είναι στο μάνγκα μια σκηνή που σκέφτεται το ότι ποτέ δεν εκδήλωσε τα αισθήματά του για εκείνη και τα μάτια της είναι καρφωμένα στο κενό.
Η Ιραγκάσι έχει εξαιρετικό ταλέντο να αποτυπώνει τις εκφράσεις στα πρόσωπά των ηρώων...Τι να πω βρε παιδιά,σε αυτό το σημείο είναι μια διαφορετική Πάττυ...Σαν απόκοσμή αλλά και πολύ μα πάρα πολύ ανθρώπινη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 10:59 pm

misspepper77 έγραψε:
Η σκηνή δε που θέλει να αυτοκτονήσει για να είναι μαζί του δείχνει σε βάθος την απέλπισία της για το άδικό χαμό του.Αλλά εξίσου δυνατό είναι όταν της λέει η Κάντυ πως θα σε σκότωνα εγώ αν με αυτό ήταν ευτυχισμένος ο Στήαρ...(και ύστερα αναρωτιόμαστε για τα ψυχονευρωτικά μας...)
Εκείνο που πραγματικά όμως μου έχει μείνει είναι στο μάνγκα μια σκηνή που σκέφτεται το ότι ποτέ δεν εκδήλωσε τα αισθήματά του για εκείνη και τα μάτια της είναι καρφωμένα στο κενό.
Η Ιραγκάσι έχει εξαιρετικό ταλέντο να αποτυπώνει τις εκφράσεις στα πρόσωπά των ηρώων...Τι να πω βρε παιδιά,σε αυτό το σημείο είναι μια διαφορετική Πάττυ...Σαν απόκοσμή αλλά και πολύ μα πάρα πολύ ανθρώπινη.
Misspepper πραγματικά και οι δύο σκηνές που περιγράφεις στo μάγκνα είναι το κάτι άλλο... Άσε που συνήθως δεν μπορώ να κρατηθώ και βάζω και εγώ τα κλάματα...
Πραγματικά η Ιγκάράσι κατορθώνει με τα σκίτσα της, να καταλαβαίνεις τη ψυχική κατάσταση του προσώπου και να γίνεσαι και εσύ ένα με την ιστορία.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΔευ Ιουν 01, 2009 11:17 am

H Πάτυ είναι θησαυρός...

Είναι η φίλη που έχει ανάγκη η Κάντυ στην αφόρητη σκλαβιά του Σαιν Πωλ.
Πραγματική... όχι σαν την Άννυ που σκεφτόταν τον εαυτούλη της και τί θα έλεγε ο Άρτσυ...

Αλλά και η Πάτυ αμέσως ένιωσε πως η Κάντυ είναι ξεχωριστή, θα είχε επιτέλους μιά πραγματική φίλη και ακόμη περισσότερο στα μάτια της μέτρησε το γεγονός πως η Κάντυ δε δίστασε να χάσει τη γιορτή του Μάη για να υπερασπιστεί τη χελώνα της Πάτυ.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η απελευθέρωση της Χιούλι στο φυσικό της περιβάλλον όταν η Πάτυ είχε πλέον φίλες και δε χρειαζόταν ένα ζωάκι α/α.
Η Χιούλι αφέθησε στον κήπο του Λονδίνου και δεν την παράτησαν στο δρόμο όπως κάνουν πολλοί τη σήμερον ημέρα όταν τα ζωάκια που αγοράζουν δεν εκπληρώνουν πλέον το σκοπό τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤετ Αυγ 18, 2010 4:20 pm

οντως η παττυ ηταν πιο αποφασιστικη και σαφως πιο δυναμικη απ'την αννυ...φαινεται αυτο και στο λευκο παρτυ με την καρακαξα την ελιζα...επισης την δικαιολογω και για την αποπειρα αυτοκτονιας στο περιοδικο...εγω στην θεση τησ αν ημουν τις φλεβες μου θα εκοβα και οχι μπροστα σε αλλους... lol! οκ αστειευομαι...αλλα οταν εχεις χασει τετοιο διαμαντι πως να μην απελπιζεσαι..μαλλον θα ξενιτευομουν κι εγω για να ξεχασω...

αδιαμφισβητατα η παττυ ηταν ενα μοναδικος και ξεχωριστος χαρακτηρας...τι αλλο να πω??...α! αυτο που λες συνεχεια...την καταρρα μου να χεις μιζουκι!!!!!!!! Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 7:35 pm

domniki έγραψε:
akaliakoukou έγραψε:

Όμως γιατί ο Στήαρ να πεθάνει?
Και γιατί η γλυκιά μας Πάττυ να το περάσει αυτό???

Ουτε εγω εχω καταλαβει γιατι επρεπε να πεθανει ο Στιαρ Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια 137270

Θυμαμαι την σκηνη απο το manga, μετα τον θανατο του Στιαρ, οταν η Παττυ προσπαθει να αυτοκτονησει, και ανατριχιαζω. Ευτυχως η σκηνη δεν υπαρχει στο anime. Noμιζω οτι το anime ηταν πιο απαλο και χαρουμενο, με περισσοτερη αισιοδοξια, ισως γιατι απευθυνοταν σε πιο ευρυ κοινο.

@akaliakoukou, καλη ιδεα να περιλαβεις την περιγραφη του χαρακτηρα της Παττυ και σ'αυτο το σημειο. Γινεται να βαλεις το post σου πρωτο στο θεμα?
Σωστά παιδιά..Γιατί να πεθάνει ο Στήαρ;;;Τι σύμα;ινε αυτό;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 7:41 pm

Ααααα...Θυμήθηκα κάτι...Όταν ο Στήαρ πέθενε έλεγε τα παρακάτω λόγια....


Άντονυ ...Συγνώμη Άντονυ που δεν μπορώ νακρατήσω τη υπόσχεση μου να φροντίζω και να κάνω την Κάντυ χαρούμενη ....Αντίο Πάττυ...Άντίο Κάντυ...Αντίο Άρτζι...να ξέρετε ότι πάντα α σας φροντίζω...Άντονυ..έρχομαι..

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Καταραμένη Μιζούκι...Τον ξεπέστρεψες και αυτόν...
όμως ...[διαβάστε την υπογραφή μου]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Μάης 26, 2015 10:10 am

Τι γλυκό κορίτσι η Πάτυ. Μου αρέσει που κάθε χαρακτήρα τον παρουσιάζεται με λεπτομέρειες (ύψος, ημερομηνία γέννησης κ.τ.λ.) Το θάνατο στου Στήαρ, τον αφήνω ασχολίαστο. No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΠεμ Μάης 28, 2015 10:19 am

alfaalfa έγραψε:
Τι γλυκό κορίτσι η Πάτυ. Μου αρέσει που κάθε χαρακτήρα  τον παρουσιάζεται με λεπτομέρειες (ύψος, ημερομηνία γέννησης κ.τ.λ.) Το θάνατο στου Στήαρ, τον αφήνω ασχολίαστο. No
μα ακριβως γλυκεια μου γιατι είναι διδυμάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΤρι Μάης 02, 2017 3:15 pm

Γλυκό πολύ γλυκό και καλό κορίτσι. Η Κάντυ ήταν τυχερή που συνάντησε την Πάτυ και η Πάτυ την Κάντυ. Τι κρίμα που άλλος ένας μεγάλος έρωτας χάθηκε άδοξα. Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούσε αυτός ο θάνατος;;; ΓΙΑΤΙ;;;; Δεν προσέφερε κάτι επιπλέον στην ιστορία, μόνο μεγάλη στενοχώρια σε μικρές καρδιές που έβλεπαν τον έναν ήρωα μετά τον άλλον να χάνονται.

Πόσους θανάτους μετρήσαμε; τρεις;;; τέσσερεις;; Δεν προλάβαιναν να στεγνώσουν τα μαντήλια μας και τα ξαναμουσκεύαμε. Γιατί τόσο θανατικο;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΠαρ Μάης 05, 2017 5:58 pm

Ειναι η γιαπωνεζικη κουλτουρα ουρανια θα βρεις υλικό εδώ να λύσεις αποριες εχεις δει ποτέ το σογκουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΠαρ Μάης 12, 2017 3:54 pm

Το είχα δει στα νιάτα μου και υπήρξα μάλιστα ερωτευμένη με τον πρωταγωνιστή.
Δεν το θυμάμαι όπως τόσα άλλα, κάτι χαρακίρια μόνο μου είχαν μείνει

Την ιαπωνική κουλτούρα την "ανακαλύπτεις" σε όλη την ιστορία της Κάντυ.
Ο Στήαρ θυσιάστηκε για έναν ανώτερο σκοπό
Ο Τέρυ επέλεξε στην αρχή να μείνει με τη Σουζάνα γιατί η τιμή του δεν του επέτρεπε άλλη επιλογή
Η Πάτυ θα αυτοκτονούσε αν δεν την προλάβαινε η Κάντυ
Η Σουζάνα θα αυτοκτονούσε και εκείνη αν δεν την προλάβαινε και αυτήν η Κάντυ

Τι στο καλό; τώρα που το ξανασκέφτομαι, πόσα θανατικά ακόμη θα είχαμε αν δεν εμφανιζόταν η από μηχανής θεά Κάντυ;;; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΣαβ Φεβ 02, 2019 2:01 am

Μου αρέσει πολύ η Παττυ.
Μου ήταν πάντα πολύ συμπαθής,ίσως γιατί είναι μοναχοπαίδι όπως κι εγώ.
Η Παττυ σε αντίθεση με την Κάντυ και την Άννυ,γεννήθηκε πλούσια και είναι κοινωνικά αποδεκτή από όλους,όπως και η Ελίζα.
Μπορεί να κάνει παρέα με την Ελίζα ως ίση της και ίσως ανώτερη της οικονομικά και κοινωνικά.
Δεν το ξέρουμε αυτό.
Είναι μια πλούσια κοπέλα ιρλανδικής καταγωγής.Πιθανον,από οικογένεια ευγενών,αλλά η συνεσταλμένη Πάττυ,ποτέ δεν θα μιλήσει για αυτό.
Ακριβώς επειδή γεννήθηκε σε επιφανή οικογένεια ,μπορεί να κάνει παρέα με όποιον θέλει.
Σε αντίθεση με την Άννυ,που κάνει παρέα με όποιον πρέπει και με όποιον της υποδείξουν οι θετοί γονεθς της.
Δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.
Επίσης είναι ένας ελεύθερος άνθρωπος.
Ένας άνθρωπος,που τα πάει καλά με την μοναξιά του και το φυσικό περιβάλλον.
Η Παττυ μοιάζει με τους Αρντλαιη.Τον Στηαρ,τον Άλμπερτ.
Και όπως κι εκείνοι,έτσι και αυτή έχει το θάρρος της γνώμης της και στα πέρα από τα προβλεπόμενα.Ειναι κατά κάποιο τρόπο αγοροκόριτσο και ίσως για αυτό δεν βρίσκει εύκολα παρέα στο σχολείο.
Η Παττυ,οι Αρντλαιη,ο Τέρρυ ως ένα βαθμό είναι οι καινούριοι τύποι ανθρωπων.Οι άνθρωποι του καινούριου αιώνα.
Οι άνθρωποι που βρουν πέρα από όσα ορίζει η κοινωνική τους τάξη χωρίς να την προδίδουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια   Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια Icon_minitimeΣαβ Φεβ 02, 2019 2:03 am

Και ακριβώς για αυτό,όλοι αυτοί οι άνθρωποι,μπορούν να γίνουν φίλοι με την Κάντυ χωρίς να έχουν θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πάτυ, γλυκιά συμμαθήτρια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η γιαγιά της Πάτυ
» ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ Ι
» ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ
» Γλυκιά Κάντυ
» ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ Ι - ΣΧΟΛΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Υπόλοιποι αγαπημένοι χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: