Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Candy-Candy comic in english

Πήγαινε κάτω 
+6
Ελένη
maria
marion82
Λορένα
Candy+Antony
nefelh
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ελένη
Admin
Ελένη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Ηλικία : 48
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Ιουν 12, 2007 3:03 pm

Έχω ένα αρχείο με ολόκληρο το κόμικ της Κάντυ, το οποίο είναι ασπρόμαυρο και στα αγγλικά. Έχει την ίδια ακριβως ιστορία με το περιοδικό. Οποιος θέλει μπορεί να μου τη ζητήσει να του τη στείλω Very Happy


Edit: Ο φίλος μας ο Giorgio μου έδωσε χθές ένα λινκ απο το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε το κομικ που αναφέρω πιο πάνω. Εϊναι καλύτερα έτσι γιατί όταν προσπάθησα να το στείλω σε μια φίλη μεσω msn αργούσε πάρα πολύ! Καλό κατέβαασμα και καλή ανάγνωση!

Ευχαριστούμε Γιωργάκη! I love you

http://mariamus.dk/candy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τετ Ιουλ 04, 2007 2:47 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thenailhacker.blogspot.gr
nefelh
Newbie
Newbie
nefelh


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 41
Τόπος : Neverlands...
Επάγγελμα : παιδί
Registration date : 15/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΠαρ Ιουν 22, 2007 4:11 pm

Εγώ το θέλω!!!!! bom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κάντυ-κάντυ, εκδοχές τέλους   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤετ Ιουν 27, 2007 10:05 pm

Μεγάλωσα και εγώ με την κάντυ, έπαιρνα και το περιοδικό και την έβλεπα και στην t.v. Πιστεύω ότι έχει επηρεάσει αρκετά στον χαρακτήρα μου, με έκανε σίγουρα ρομαντική. Όπως και πολλές από σας. Πιστεύω ότι όλες μας περιμέναμε έναν Τέρυ στην ζωή μας. Αυτός όμως που ήταν σταθερή αξία στην ζωή της ήταν ο Άλμπερτ, δεν την άφησε ποτέ. Η επιλογή είναι δύσκολη. Η ιστορία γέρνει με το μέρος του Τέρυ, αλλά της άξιζε πραγματικά; Αν και στο τέλος της T.V. η Καντυ σκέφτεται τους φίλους που έφυγαν για πάντα Άντονυ, Στήαρ, και Τέρυ.... Αλλά και με τον Άλμπερτ δεν είδα φως. "καλέ μου φίλε τον αποκάλεσε". Πιστεύω πως το "πραγματικό τέλος" βρίσκεται στην γιαπωνέζικη, πρώτη έκδοση, του περιοδικού της Κάντυ. Έχω δει κάποια εξώφυλλα στο internet, αλλά δυστυχώς το τέλος κανείς δεν νομίζω να το ξέρει. Η μορφή της Κάντυ εκεί φαίνεται πρώιμη, καθαρά γιαπωνέζικο manga, ενω στην τηλεορ. η μορφή της έγινε πιο ευρωπαική. Όπως και στο περιοδικό που αγοράζαμε κάποτε, που πιστεύω πως είναι μια δεύτερη έκδοση του πρώτου που μάλλον κυκλοφόρησε μόνο στην ιαπωνία. Στο περιοδικό που παίρναμε εμείς έχω επίσης δεί αποσπάσματα και στα γιαπωνέζικα. Τι να πω χαμός γίνεται.... Άρα κυκλοφόρησε εκεί δεύτερη έκδοση, μετά; Κάποιος μου είπε ότι το περιοδικό συνεχίστηκε καθαρά για όφελος των εκδοτών. Όμως η Καντυ στην τηλεορ. είχε 115 επεισόδια. Το περιοδικό είχε 125, και το τέλος της τηλεορ. είναι στο 70 περίπου τεύχος. Αν είναι έτσι θα μπορούσε και το περιοδικό να γραφτει μεχρι το 115 τεύχος, ακριβώς όπως στην τηλεορ. και από εκεί και έπειτα να δώσει την συνέχεια που ήθελε, και να το τραβήξει μέχρι 200 και συν.. Επιπλέον δεν θα έπαιρναν την άδεια της συγραφεύς; Έτσι αυθαίρετα θα δίναν όποια συνέχεια θέλανε; Εδώ η συγραφέας απαγόρεψε την κυκλοφορία οποιασδήποτε μορφής της Κάντυ μετά τα δικαστήρια, και θα ανεχόταν ένα τέλος που δεν έγραψε η ίδια; Ένα άλλο σημείο που με προβληματίζει είναι το ρακούν της Κάντυ, ο Κλίν. Μου φαίνεται υπερβολική η ύπαρξή του, ενώ στο περιοδικό δεν υπάρχει. Θυμάμαι επίσης ότι και σε άλλες παιδικές σειρές, μεταφορές βιβλιών, προστέθηκαν τετοια ζωάκια κοντά στους πρωταγωνιστές, ίσως για πιο χαριτωμένα. Ίσως να έγινε το ίδιο και με την Κάντυ, να υπήρξε δηλαδή, μεταφορά από κάποιο περιοδικό. Το μόνο σημείο που με χαλάει και με κάνει να αμφιβάλλω, ακόμη και για όλα τα παραπάνω που είπα, είναι η συνέχεια που δόθηκε στο περιοδικό και που είναι πολύ ξενέρωτη από ένα σημείο και μετά, κατά την άποψη μου. Επίσης, αυτό που με χάλασε, είναι ότι και οι μορφές αλλιώθηκαν κάπως, ενώ στα πρώτα τεύχη φαινόταν πιο καθαρές, και πιο όμορφες ίσως! Σαν να γινόταν κάποια πρόχειρη δουλειά. Μα και από βιντεάκια που βλέπω στο youtube, που δείχνουν αποσπάσματα, όπως 'Κάντυ-Τέρυ, Κάντυ-Άλμπερτ' ακόμη και αυτά που δείχνουν εικόνες από το περιοδικό, κανένα δεν το προχωρά πιο πέρα από την τηλεόραση, άντε να φτάσει στην αποκάλυψη του Άλμπερτ, ως μεγάλου θείου, στον αρραβώνα της Κάντυ με τον Νηλ, που δεν έδειξε ποτέ η τηλεόρ. Από εκέι και πέρα τίποτα δεν αναφέρεται. Είναι όμως θλιβερό να τελειώνει έτσι μια ιστορία που αγαπήθηκε τόσο πολύ από όλους, χωρίς ένα συγκεκριμένο τέλος, και με αρκετά κενά. Εκτός ,(αν λάβουμε υπόψιν την τηλεορ) η συγγραφέας αποφάσισε η καντυ να μην είναι με κανέναν.. πράγμα πρωτοποριακό, ακόμη και για την δική μας εποχή, τολμώ να πω, μια που όλες οι ιστορίες, τελειώνουν με έναν γάμο ή έστω με μια ευτυχή κατάληξη.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Δευ Ιουλ 02, 2007 4:51 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candy+Antony
Newbie
Newbie
Candy+Antony


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 45
Registration date : 01/07/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 01, 2007 7:51 pm

Γεια σας κι από μενα!
Ονομάζομαι Νίκη και είμαι 29 ετών.

Θυμάμαι που έβλεπα τη σειρά με την αδερφή μου, τις ημέρες που την είχε κατά τις 14.00 και νεκρώναμε τα πάντα.
Είχα στεναχωρεθεί πολύ με το θάνατο του Άντονυ, αλλά ήμουν μικρή και το ξεπέρασα γρήγορα. Θυμάμαι όμως που στην τρυφερή ηλικία των 15 ερωτεύτηκα κι εγώ έναν Άντονυ. Όχι στο όνομα, αλλά στη χάρη. Έτσι, ξανθούλης με γαλανά μάτια. Κάποια περίοδο θυμάμαι το είχε ξαναβάλει από την αρχή και μόλις ξαναείδα το θάνατο του Άντονυ, έκλαιγα με λυγμούς!!! Δεν μπορούσα να σταματήσω! Δεν μπορούσα να αναπνεύσω!
Ήρθα στη θέση της και ένιωσα ακριβώς πώς θα ένιωθα εγώ αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο!

Έχω πολλά να θυμηθώ, αλλά δεν θα ήθελα να σας κουράσω.
Χάρηκα πάρα πολύ που σας ανακάλυψα!

Αν γίνεται το βιβλίο αυτό το θέλω κι εγώ και ειλικρινά μακάρι να βγει σε DVD όλη η ιστορία και να δούμε το πραγματικό τέλος (γιατί δυστυχώς ούτε καν το τέλος της ΕΡΤ δεν είχα δει).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ελένη
Admin
Ελένη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Ηλικία : 48
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2007 8:37 pm

Λορένα είπες πως όλες περιμέναμε έναν Τέρυ στη ζωή μας! Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ! Ψάχνουμε τον αλητάκο που θα δαμάσουμε, γιατί θα μας αγαπήσει, χαχα! Μόλις ανακάλυψα ότι η Κάντυ μου έκανε μεγάλη ζημιά! Με εκπλήσεις βρε κοπέλα μου μεμ τη μνήμη σου! Τι λεπτομέριες είναι αυτές που θυμάσαι!

Νίκη καλωσόρισες! Τι μου θύμισες! Είχα ρίξει κι εξώ το άπειρο κλάμα για το θάνατο του Άντονυ! Τον είχα ερωτευτεί και είχα κολλήσει στο δωμάτιό μου τις αφίσες του από το περιοδικό!

Ρϊξτε μια ματιά στο αρχικό μου πόστ, γιατί έκανα ένα μικρό (αλλά σημαντικό) edit!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thenailhacker.blogspot.gr
Candy+Antony
Newbie
Newbie
Candy+Antony


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 45
Registration date : 01/07/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2007 9:23 pm

Καλώς σας βρήκα Ελένη!
Όντως η Λορένα είναι εκπληκτική!

Και μετά λένε γιατί οι γυναίκες είναι πιο ευαίσθητες από τις γυναίκες! Γιατί εμείς έχουμε μυηθεί από πολύ νωρίς στις έννοιες, βάσανα, δυστυχία, φτώχια, έρωτας, αληθινά αισθήματα.... και δεν αναφέρομαι μόνο για την Κάντυ ή για την Σάντυμπελ αργότερα. Αλλά και στη Χιονάτη, στη Σταχτοπούτα, στη Ραπουνζέλ...
Ενώ τα αγόρια? Στρατιωτάκια, ναυμαχίες, πειρατές, τρία γουρουνάκια κλπ.

Δηλαδή στο τέλος η Κάντυ ξαναγυρίζει στο ορφανοτροφείο? Από το λίγο που είδα στο youtube ίδια και απαράλλαχτη! κι εγώ νόμιζα πώς θα την είχαν μεγαλώσει λιγάκι. Αν μετά τα λεγόμενα της Λορένα είναι αυτό το τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κάντυ - αποψεις για το περιοδικό που είδα!   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2007 12:07 pm

Κατέβασα, και θυμήθηκα με πολλή νοσταλγία το περιοδικό που έπαιρνα κάποτε. Δεν με πειραξε καθόλου που είναι στα αγγλικά. Τα λέει πιο καλά. Θυμάμαι ακριβώς σε ποιά σημεία διαφοροποιούνται τα λόγια, που τελείωνε και άρχιζε το κάθε τεύχος, ακόμη και τα συμπληρωματικά στοιχεία που έδινε και που δεν γράφονται εδώ. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη που μπόρεσε και μου έδωσε επιτέλους το αρχείο. Μπορώ πλεόν να συγχωρήσω κατά το ήμισυ την μαμά μου, που έβαλε τα περιοδικά στην αποθήκη, που ήξερε πως έπαιρνε υγρασία και είχε και ποντίκια με σκοπό να τα ξεφορτωθεί. Ακόμη θυμάμαι τα κλάματα που έριξα όταν τα είδα κατεστραμένα. Και την συγχωρώ κατά το ήμισυ γιατί το περιοδικό συνέχιζε ακόμη πιο πέρα από αυτό που μόλις είδα....! Ναι καλά διαβάσατε....Συνέχιζε. Και γι΄αυτό τώρα είδα μόνο τα μισά. Τώρα αν αυτή η συνέχεια στέκει, ειλικρινα, θα την αναλύσω κάποια άλλη στιγμή, κουράστηκα με τόση ανάλυση τις τελευταίες μέρες. Θα συντάξω όμως, ένα άλλο κείμενο με την συνέχεια της ιστορίας του περιοδικού, που θυμάμαι, με αρκετές λεπτομέρειες, γιατί θα την ξεχάσω όπως πάει και εγώ. Δεν την θυμάμαι όλη (προς το τέλος), όμως περιμένω βοήθεια από κάποιον που γνώρισα στο internet και υποσχέθηκε να μου την πεί. Κάτι ακόμη, εκτός από το συγκεκριμένο άτομο, κανείς δεν θυμάται την υπόλοιπη συνέχεια; Στα 3 χρόνια που κυκλοφόρησε το περιοδικό, αυτή η συνέχεια έπιανε τον 1 χρόνο. Και γιατί αυτό το αρχείο σταματά εκεί, αφου είναι ακριβώς όπως το περιοδικό, γιατί δεν συνεχίζει; Περίεργο! Βέβαια διάβασα, και σας το μεταδίδω ότι η σειρά βασίστηκε σε εννέα τόμους που έγραψε η συγγραφεύς (ξεχνώ το όνομα) και τελείωνει όπως εδώ. Αλλά γιατί συνεχίζει και άλλο το περιοδικό; Οι λόγοι δεν μπορεί να ήταν κερδοσκοπικοί γιατί τους ανέλυσα σε άλλο post. Τέλος πάντων εγώ σας αποκαλύπτω την συνέχεια, για να μείνει στα χρονικά, και να παρηγορήσει αυτές που την θέλουν να τελειώνει με τον ......


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Τρι Ιουλ 03, 2007 6:00 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marion82
Newbie
Newbie
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 42
Τόπος : ο λόφος της Κυρίας Πόνυ
Επάγγελμα : έλα μου ντέ;
Registration date : 12/07/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12, 2007 9:39 pm

γεια σας και από εμένα! Νεφέλη σε βρήκα! Χιχι! Εγώ το έχω και σε έγχρωμο σε ψηφιακή μορφή αλλά στα Ισπανικά. Θέλω να σβήσω τα Ισπανικά και από τα Αγγλικά να το μεταφράσω στα Ελληνικά και να το τυπώσω και τέλος να το βιβλιοδέσω...απλά ψάχνω λίγο χρόνο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maria
Newbie
Newbie
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 05/08/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΔευ Αυγ 06, 2007 12:04 pm

θα ηθελα το κόμιξ στα αγγλικά της κάντυ, πως μπορώ να το κατεβάσω???
Ελένη η σελίδα με το link που αναφέρεις δεν ανοίγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ελένη
Admin
Ελένη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 346
Ηλικία : 48
Επάγγελμα : Hippie
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 11/06/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΔευ Αυγ 06, 2007 4:23 pm

καλωσορίσατε κοριτσια! Μαρία, πράγματι το λινκ δεν δουλευει πια Crying or Very sad Κριμα. Το αρχειο το εχω, αλλα ειναι πολυ μεγαλο και θελει πολυ χρόνο για να στο στειλω μεσω msn πχ. Τώρα το καλοκαιρι είναι σπάνιο να μεινω πολυ ώρα online. Απο το χειμώνα κάτι θα κάνουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.thenailhacker.blogspot.gr
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤρι Απρ 01, 2008 11:25 am

θα το βρείτε σε αυτή τη σελίδα όλο!!!

http://freckles1.narod.ru/manga/manga.htm

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΤετ Νοε 12, 2008 4:05 pm

Μου έρχονται δάκρυα χαράς στα μάτια....Εκτός απο τον Τουρύ,ανακάλυψα και δυό ακόμη Αντωνικές...κλαψ-λυγμ,δεν μπορώ βρε παιδιά να σταματήσω...με βρήκατε απροετοίμαστη...Χμμμ τελικά δεν είμαστε και τόσο λίγοι οι φανς του Άντονυ ε;χεχεχεχε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cerry
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
Cerry


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 48
Registration date : 01/08/2009

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06, 2009 12:06 am

Eδώ βρήκα ένα aggliko site με όλα τα manga της candy candy:

http://www.geocities.com/Tokyo/Harbor/1992/frameindex.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Candy-Candy comic in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Candy-Candy comic in english   Candy-Candy comic in english Icon_minitimeΚυρ Δεκ 27, 2009 9:23 pm

Δυστυχώς τα links μετά απο λίγο καιρό είναι ανενεργά και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε!

Ανακάλυψα τα 9 volumes του manga στα Αγγλικά! Δεν ξέρω για πόσο καιρό θα υπάρχουν και εκεί.... Κατεβάστε απο εδώ!

http://rapidshare.com/files/116494594/Candy_Candy_Manga_Volumes_0-9_Complete_Manga_Series_raiden-rs.blogspot.com_.rar


Προσοχή!!! Το πρόβλημα είναι ότι κατεβαίνουν στο φορμάτ ανάγνωσης των ψηφιακών comic που έχει κατάληξη (.CBZ). Αυτό σημαίνει ότι δε μπορείτε να τα δείτε με τους συνηθισμένους viewers!

Βέβαια αν είσαστε σε απελπισία αυτό διορθώνεται αν κατεβάσατε τον κατάλληλο viewer. Ένας καλός και δωρεάν είναι το ComicRack που μπορείτε να τον κατεβάσετε από εδώ! http://comicrack.cyolito.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Candy-Candy comic in english
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Candy Candy - Ανάλυση εναρκτήριου μουσικού κομματιού!
» 3 Hotty Man in Candy's Life! -Candy in Love with...?
» Σπαμ mail από το Candy Candy Forum
» Candy-Candy boys by Noelisa
» Candy-Candy Paper dolls!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: