Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ

Πήγαινε κάτω 
+3
Aldebaran
libra
TZENHG13
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:27 pm

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας γιατί πιστεύω πως η δική μου συμβολή ατομικά, θα είναι ελάχιστη, μπροστά στο μεγάλο πρόβλημα που υπάρχει στους συνανθρώπους μας. Εδώ και χρόνια προσπαθώ αλλά η προσπάθεια μου (σε ατομικό επίπεδο) πέφτει στο κενό.

Γι’ αυτό ζητώ και από εσάς (αλλά και από το περιβάλλον σας), αν έχετε ρούχα, παπούτσια και παιχνίδια που πλέον δεν χρειάζεστε, να τα συγκεντρώσουμε και να τα πάμε στα σημεία που τα μαζεύουν.

Ήδη μίλησα με την υπεύθυνη της εκπομπή του ΑΝΤ1 «ΜΕ ΑΓΑΠΗ», η οποία με ενημέρωσε ότι συγκεντρώνουν τα αντικείμενα και δίνονται στα ιδρύματα, ανάλογα με τις ανάγκες τους. Κάτι που μου επιβεβαίωσαν και οι υπεύθυνοι από 3 τυχαία ορφανοτροφεία που κάλεσα (ως δύσπιστο άτομο, δεν μπορούσα παρά να το τσεκάρω πρώτα).

Στο link που ακολουθεί μπορείτε να δείτε τα ιδρύματα που αποστέλλεται η «βοήθειά» μας.
http://www.antenna.gr/tv/meagapi/contacts

Όπως θα δείτε, δεν είναι μόνο ορφανοτροφεία, αλλά και ιδρύματα με άτομα με ειδικές ανάγκες (ακόμα και φιλοζωικές εταιρείες). Οπότε ακόμα και περιττά ρούχα για μεγαλύτερα σε ηλικία άτομα κι αν έχετε, αυτοί έχουν που να τα στείλουν.

Τα σημεία στα οποία συλλέγουν ρούχα, παπούτσια και παιχνίδια είναι:

1. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 41-45, ΜΑΡΟΥΣΙ
2. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 10-12, ΜΑΡΟΥΣΙ (ΣΤΑ STUDIO ΤΟΥ ΑΝΤ1) και
3. ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ

Αν δεν έχετε τη δυνατότητα να τα μεταφέρετε, προσφέρομαι, είτε με τη βοήθεια της μητέρας μου, είτε με του φίλου μου, (εγώ δεν ξέρω να οδηγάω) να έρθω να τα παραλάβω για να τα παραδώσω εγώ για εσάς.

Είναι κρίμα, ένα ρούχο που δεν μας κάνει να το πετάξουμε στα σκουπίδια, τη στιγμή που μπορεί να χαροποιήσει και να ζεστάνει έναν συνάνθρωπό μας.

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΤΕΡΑ, ΑΠ’ ΟΤΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:32 pm

Βρε ΤΖΕΝάκι δεν ήξερα ότι έχεις οργανωθεί έτσι!!!
Μπράβο κοριτσάκι μου ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307

Εγώ κάθε Χριστούγεννα τα έστελνα σε έναν σπηλαιολογικό σύλλογο που τα έστελνε στο χωριό ΣΟΣ ή δεν ξέρω κι εγώ που αλλού. Αν είναι φέτος να οργανωθούμε κι αν ενδιαφέρονται κι άλλοι από εδώ να οργανωθούμε ακόμα περισσότερο Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:34 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:35 pm

Τζένη μου, μπράβο σου και για τη στάση σου γενικότερα αλλά και για την από εδώ ενημέρωση...
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 Είναι από αυτές τις περιπτώσεις που όλοι θέλουμε να συμμετέχουμε, αλλά κυρίως λόγω έλειψης χρόνου (δε θέλω να πιστεύω πως αδιαφορούμε) το αφήνουμε πάντα για αργότερα...

Αφού έχεις τρόπο να τα πας, θα καθαρίσω ντουλάπια και θα σε αγγαρέψω... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 36501

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:37 pm

libra έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:39 pm

libra έγραψε:
Σπόιλερ:

Προτιμώ να πάω να τα ξανααγοράσω για να έχουν να παίζουν τα παιδάκια, εσύ πάντως δεν θα γλιτώσεις από το πρήξιμο lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:40 pm

μπραβο Τζενη, πολυ καλη πρωτοβουλια!!! Επισης θελω να προσθεσω οτι παλια ρουχα δεχονται και στο Δαφνι κ στο Δρομοκαειτειο. Ειναι κριμα ρουχα που δν φοριουνται να τα τρωει ο σκορος ενω μπορουν να δωσουν λιγη χαρα σε ανθρωπους που ζουν εκει μεσα και πολλες φορες ειναι ξεχασμενοι απ ολους..........

Επισης κ οσες εχετε παιδακια, που πολλες φορες πετατε τα παλια τους παιχνιδια γιατι αγοραζετε καινουργια (κ απο ενα σημειο κ επειτα δν χωρανε στις ντουλαπες lol! ) αντι να τα πεταξετε, καλο ειναι να τα δωσετε σε ενα ορφανοτροφειο.....Ακομα και φτηνα παιχνιδακια αγορασμενα απ τη λαικη πχ, θα πιασουν περισσοτερο τοπο στα χερια μικρων παιδιων που εχουν στερηθει τοσα κ τοσα, παρα στα σκουπιδια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:40 pm

TZENHG13 έγραψε:
libra έγραψε:
Σπόιλερ:

Προτιμώ να πάω να τα ξανααγοράσω για να έχουν να παίζουν τα παιδάκια, εσύ πάντως δεν θα γλιτώσεις από το πρήξιμο lol! lol! lol!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:45 pm

Aldebaran έγραψε:
libra έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

πολύ ευχαρίστως κούκλα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 3:49 pm

αν θέλετε μπορούμε ότι αφορά τα παιδιά να τα πάμε στην εκπομπή και τα ρούχα για μεγαλύτερους να τα πάμε στο Δαφνί και το Δρομοκαείτειο.
Ας τα συγκεντρώσουμε σε πρώτη φάση και θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα σας ενημερώσω.
Έχω μία φίλη που είναι γιατρός στο Δαφνί, οπότε θα με κατατοπήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 9:13 pm

Tζένη μπράβο σου!!!! ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 κοίτα να δεις σύμπτωση σήμερα έδωσα δύο τσάντες τεράστιες με ρούχα στην πεθερά μου και τα έδωσε στο φιλόπτωχο της ενορίας της που τους ξέρει και ξέρει οτι τα δίνουν σε φτωχές οικογένειες. Αλλά μην ανησυχείς εγώ με τα παιδάκια μου που μεγαλώνουν γρήγορα σε 2 με 3 μήνες θα πρεπει να τα ανανεώσω πάλι, για παιχνίδια δεν το συζητώ πανικός στο σπίτι.. θα σε έχω σίγουρα στα υπόψιν μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Οκτ 12, 2010 1:47 pm

και σε σένα μπράαααβο ΜΙΜΙ μου. ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307

Το' ξερα ότι θα βρω ανταπόκριση από σας... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 922907
πετάει το foroum μας.... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307

99% Την Κυριακή 17/10 θα πάω με τη μάνα μου την πρώτη φουρνιά.
οπότε alde στείλε μου μήνυμα, αν έχεις συγκεντρώσει τίποτα να περάσουμε να τα πάρουμε...(μιας που είμαστε και γειτονάκια...)

και όποιος άλλος θέλει ας μου στείλει μήνυμα για να το προγραμματίσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Οκτ 12, 2010 3:22 pm

μπραβο Τζενη!!! να πιανουν τοπο και να δινουν χαρα ρουχα και παιχνιδια που δεν μας ειναι χρησιμα. σιγουρα θα επικοινωνησω μαζι σου μολις κανω ξεκαθαρισμα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤρι Οκτ 12, 2010 3:29 pm

Πως ήταν δυνατόν να μείνετε αμέτοχες, όταν είμαστε όλες FUN μίας ηρωίδας, η οποία ήταν οφρανή???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 10:19 am

Τζενάκο, μάζεψα 3 σακκούλες ρούχα... cheers

Πως θα γίνει να συναντηθούμε να σου τα δώσω;;;; scratch

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 10:21 am

Aldebaran έγραψε:
Τζενάκο, μάζεψα 3 σακκούλες ρούχα... cheers

Πως θα γίνει να συναντηθούμε να σου τα δώσω;;;; scratch

ε, ναι. είναι που μένετε και με 4 τετράγωνα διαφορά και φοβάστε μη χαθείτε lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 10:35 am

Aldebaran έγραψε:
Τζενάκο, μάζεψα 3 σακκούλες ρούχα... cheers

Πως θα γίνει να συναντηθούμε να σου τα δώσω;;;; scratch

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 41307

Θα σου στείλω pm να συνεννοηθούμε...αν τα καταφέρω θα πάω αυτή την Κυριακή. εξαρτάται από τη μητέρα μου, αν θα πάει να κρατήσει το βαφτηστήρι μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 10:46 am

libra έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Τζενάκο, μάζεψα 3 σακκούλες ρούχα... cheers

Πως θα γίνει να συναντηθούμε να σου τα δώσω;;;; scratch

ε, ναι. είναι που μένετε και με 4 τετράγωνα διαφορά και φοβάστε μη χαθείτε lol! lol! lol! lol!

Είναι χαοτική η Αθήνα...ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 559316 μπορεί να περιφέρομαι μέρες και να μην τη βρω τελικά...
Σπόιλερ:

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 11:26 am

Aldebaran έγραψε:
libra έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Τζενάκο, μάζεψα 3 σακκούλες ρούχα... cheers

Πως θα γίνει να συναντηθούμε να σου τα δώσω;;;; scratch

ε, ναι. είναι που μένετε και με 4 τετράγωνα διαφορά και φοβάστε μη χαθείτε lol! lol! lol! lol!

Είναι χαοτική η Αθήνα...ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 559316 μπορεί να περιφέρομαι μέρες και να μην τη βρω τελικά...
Σπόιλερ:

εγώ πάλι είμαι επιφυλακτική...μάλλον θα ακολουθήσει τα χνάρια της αδελφής Μαρίας για να μην τσακωνόμαστε μεταξύ μας... scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 10:21 am

Alde μου, καλημέρα...

αν μπορείς στείλε μου με pm το mail σου για να συνεννοηθούμε για τα ρούχα

μας φάγανε οι εκλογές...πάλι θα τρέχουμε στις κάλπες αυτή την Κυριακή

δεν σου στέλνω εγώ pm για να μην παρεξηγηθεί το μήνυμα και βγω κι εγώ μέλος της συμμορίας που έχω σαν απώτερο σκοπό της ζωής μου να καταστρέψω την παρέα σας...

φιλάκια... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 10:47 am

TZENHG13 έγραψε:


δεν σου στέλνω εγώ pm για να μην παρεξηγηθεί το μήνυμα και βγω κι εγώ μέλος της συμμορίας που έχω σαν απώτερο σκοπό της ζωής μου να καταστρέψω την παρέα σας...

φιλάκια... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 509524

Συμμορίας;;;; ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 679307 Των Παναθηναϊκών;;;; ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 175236 Με βρήκαν και εδώ;;;;

Οκ... Θα σου στείλω πι εμ... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 564279

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 11:05 am

Aldebaran έγραψε:
TZENHG13 έγραψε:


δεν σου στέλνω εγώ pm για να μην παρεξηγηθεί το μήνυμα και βγω κι εγώ μέλος της συμμορίας που έχω σαν απώτερο σκοπό της ζωής μου να καταστρέψω την παρέα σας...

φιλάκια... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 509524

Συμμορίας;;;; ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 679307 Των Παναθηναϊκών;;;; ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 175236 Με βρήκαν και εδώ;;;;

Οκ... Θα σου στείλω πι εμ... ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 564279

ωχ....έλα τυπάρα (τυπάρας=Καραγκούνης) η Τζένη είμαι...δυστυχώς με πήρανε χαμπάρι...οκ...over
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 11:20 am

Δες τα "εμότικον " στη βοήθεια Very Happy

_________________
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3808
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ   ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ Icon_minitimeΔευ Νοε 22, 2010 10:58 pm

Αντιγράφω εδώ ένα mail που έλαβα από τη Χουανίτα!

Πού μπορείτε να δίνετε ότι δεν χρειάζεστε:
ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα. Εάν έχετε ρούχα (παιδικά /γυναικεία/ανδρικά), σεντόνια, παπλώματα που δεν χρειάζεστε πια, το ίδρυμα αστέγων Κ.Υ.Α.Δ.Α. δέχεται καθημερινά προσφορές 8:00-3:00 στην Πειραιώς 35.
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2105239465 και 2105246516, e-mail: kyada@otenet.gr
ηλεκτρονική Διεύθυνση: http://www.kyada.gr/


Το Χατζηκυριάκειο ίδρυμα παιδικής προστασίας χρειάζεται βιβλία όλων των ηλικιών για την ενίσχυση της βιβλιοθήκης του. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο 2104515387 ή επισκεφτείτε το sitehttp://www.xatzikiriakio.gr/


ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΡΑΒΑΝΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
ΠΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 1, Τ.Κ. 105 53 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ. 210 3314334 - 210 3378412 - 2103816886
ΦΑΞ:210 3314334
Mαγαζί μεταχειρισμένων: Φειδίου 14-16 106 78 Αθήνα
Tηλ/Fax: 210 3816886


Habitat for Humanity, Greater Athens , Stratigou Eindou 14, 185 36hfhgr@ath.forthnet.gr Piraeus , Greece ,
Tel: +30 (210) 418-2251 , Email address:


Ομάδα ΡΕΤΟ, πρώην ναρκομανών.
Παίρνουν οτιδήποτε, είτε λειτουργεί, είτε όχι, και απασχολούν άτομα για επισκευές ή κατασκευές.
Έχουν ένα ή δύο μαγαζιά με μεταχειρισμένα αντικείμενα/έπιπλα κτλ.
Παραλαμβάνουν από το σπίτι, μεγάλα και μικρά αντικείμενα (έπιπλα, ηλεκτρικές/ηλεκτρονικές συσκευές, ρούχα, παιχνίδια κ.ά)
210 66 25 096
RETO, an organization of former drug addicts that do work therapy, and they pick up anything from your house, repair it and sell it, or just use the work to occupy people for rehabilitation purposes. They take anything, big or small, furniture, big electric devices, anything electronic, clothes, toys, etc. 210 66 25 096 .


«Πράσινος Γάτος»: ανακύκλωση προιόντωνΟ Πράσινος Γάτος δέχεται τα πράγματα που δεν χρειαζόμαστε πια.
Αντί να τα ανεβάσουμε στο πατάρι ή (πόσω μάλλον) να τα πετάξουμε στα σκουπίδια, μπορούμε να ανηφορίσουμε την οδό Ιπποκράτους και να αφήσουμε τη κ. Σοφία Φιλέρη και το... γάτο της να βρουν γι' αυτά νέο ιδιοκτήτη. Προηγουμένως, η Σοφία θα έχει... ζυγίσει το νέο εμπόρευμα και θα μας έχει δώσει ένα άκρως συμβολικό αντίτιμο.
Στον Πράσινο Γάτο μπορεί κανείς να βρει πληθώρα αντικειμένων, από ρούχα (τα οποία, σημειώνουμε, πλένονται σε επαγγελματικά πλυντήρια με έξοδα της ιδιοκτήτριας και σιδερώνονται από την ίδια!), μέχρι CD, DVD, βιβλία σε όλες τις γλώσσες, παιχνίδια, αλλά και χειροποίητα αντικείμενα, με τιμές από 1,5 ευρώ μέχρι περίπου 50 (τόσο κοστολογήθηκε ένα επώνυμο ταγιέρ).
Ο Γάτος τροφοδοτεί συνεχώς οργανώσεις, όπως π.χ. η "Κλίμακα" η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο των αστέγων, ενώ βρίσκεται σε συνεργασία και με βιοτεχνία στα Καμίνια που φτιάχνει στουπιά από ανακυκλωμένα υφάσματa (από άρθρο της εφημερίδας Καθημερινή). Πράσινος Γάτος, Ιπποκράτους 142, 6979178257

SKOROS
Στο πλαίσιο της προσπάθειάς για μια αλληλέγγυα οικονομία και μια εναλλακτική μορφή οικονομικής ζωής, ο Σkόρος αποφάσισε να πειραματιστεί με έναν διαφορετικό τρόπο «κατανάλωσης».
Ένα πάρε-δώσε χωρίς χρήματα, έναν χώρο ανταλλαγής και αλληλεγγύης.
Στο χαριστικό παζάρι υπάρχουν διάφορα αντικείμενα που για κάποιον δεν είναι χρήσιμα αλλά που κάποιος άλλος μπορεί να τα χρειάζεται. Επειδή δεν είναι όλα για τα σκουπίδια: τα πράγματα χάνουν την αξία τους όταν δεν χρησιμοποιούνται.
Ξαναδίνουμε αξία, προσφέρουμε πράγματα αχρησιμοποίητα αλλά όχι άχρηστα.
Χωρίς τιμή (γιατί άλλο αξία και άλλο τιμή), χωρίς χρήματα.
Χωρίς να χρειάζεται να φέρουμε κάτι για να πάρουμε κάτι άλλο.
Μόνος όρος: να χρησιμοποιήσουμε αυτό που θα πάρουμε.
Η επαναχρησιμοποίηση δεν είναι άμυνα ή μειονέκτημα, είναι πρόταση και στόχος.
Δεν σημαίνει φιλανθρωπία ή άδειασμα της αποθήκης και της ντουλάπας μας αλλά αλληλεγγύη.
Χωρίς αντίτιμο σημαίνει προσφέρω, μοιράζομαι.
Φέρτε αντικείμενα, ρούχα, βιβλία, cd, και ό,τι άλλο δεν χρησιμοποιείτε στο πατάρι του Σπόρου και πάρτε ό,τι σας είναι χρήσιμο!
Για τα προϊόντα που μπορεί να βρει κανείς στον Σκόρο, αλλά και περισσότερες πληροφορίες για τη φιλοσοφία του, επισκεφτείτε τοhttp://skoros.espiv.net/about
O Σκοροχώρος βρίσκεται στην γωνία Ζ. Πηγής & Ερεσού στα Εξάρχεια. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6981076913 (μόνο στις ώρες λειτουργίας του Σκόρου)
Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα - Πέμπτη 17:30 20:30
Παρασκευή 17:30 22:30
Σάββατο 11:30 15:00


xariseto.gr (Reuse, Reduce, Recycle)
Στο πλαίσιο της προσπάθειάς για μια αλληλέγγυα οικονομία και μια εναλλακτική μορφή οικονομικής ζωής, τοxariseto.gr προτείνει ένα διαφορετικό τρόπο «κατανάλωσης».
Ένα πάρε-δώσε χωρίς χρήματα, ένα χώρο αλληλεγγύης.
Στο website μπορεί να βρει κανείς διάφορα αντικείμενα που για κάποιον δεν είναι χρήσιμα αλλά κάποιος άλλος μπορεί να τα χρειάζεται.
Εξάλλου, όπως λένε και οι δημιουργοί του xariseto.gr, "Η επαναχρησιμοποίηση δεν είναι ντροπή ή μειονέκτημα, είναι πρόταση και στόχος , είναι ένας εναλλακτικός τρόπος ανακύκλωσης! www.xariseto.gr

FreeCycle
Το κίνημα freecycle ξεκίνησε το 2003 στην Αριζόνα και από τότε έχει επεκταθει σε 75 χώρες σε όλον τον κόσμο. Ασφαλώς και λειτουργεί και στην Ελλάδα. Αρκεί να ρίξετε μία ματιά και να εγγραφείτε στοhttp://groups.yahoo.com/group/AthensGreeceFreecycle/
Άλλη μια έξυπνη λύση στο πρόβλημα της υπερκατανάλωσης και της ανακύκλωσης. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το επίσημο website του freecycle www.freecycle.org
Απόρριψη ογκωδών αντικειμένων από το Δ. Αθηναίων
Ένα τηλέφωνο στην υπηρεσία καθαριότητας του Δημοτικού Διαμερίσματος που ανήκουμε ή στο 1960 της Δ/νσης Καθαριότητας ή στο 1595 της Γραμμής του Δημότη, αρκεί ώστε να διευκρινιστεί η ώρα που μπορούμε να βγάλουμε το ογκώδες αντικείμενο που επιθυμούμε να απορρίψουμε
.

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
 
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: