Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η ομορφιά της Κάντυ!!!

Πήγαινε κάτω 
+13
alfaalfa
kiki.lianou
Sierra
titika
ntalia
alia
arwyn-t
libra
Aldebaran
liana
nansecrets
Λορένα
candy.
17 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
candy.
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
candy.


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 33
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 15/03/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 3:17 am

Θέλω να σας ρωτήσω κατα πόσο θεωρείτε όμορφη την Κάντυ..
Εγώ προσωπικά τη θεωρώ την πιο όμορφη ηρωίδα του έργου, άλλα έχω διαβάσει σε πολλά σημεία του φόρουμ άλλους να λένε για την Άννυ, την Ελίζα και άλλες κλπ κλπ
Εμένα πάντως μου αρέσει πολυ εμφανισιακά και ήθελα να δω τι πιστεύετε και οι υπόλοιποι!!
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 11:37 am

Η Καντυ για μενα ήταν ομορφούλα με ένα δικό της πολύ προσωπικό στυλ, ήταν περισσότερο παιδί- γυναίκα και λόγω ηλικιας αλλά και αυθορμητισμού!! queen

Αν περιποιούνταν πιο συχνά τον εαυτο της θα ήταν πραγματικά όμορφη, ας μην ξεχνάμε οτι με βραδυνό φόρεμα και κορδέλες στα μαλλιά είχε σκλαβώσει τον Αντονυ !! μεχρι και τριανταφυλλο της αφιέρωσε!!! flower flower
άρα ήταν εντυπωσιακή όταν φτιαχνόνταν!
και ας μην ξεχνάμε την μοναδική καλοσυνη της που έκανε τα χαρακτηριστικά της πιο γλυκά!!

Για μένα ήταν ο ορισμός της γλυκύτητας και της ανεκτικότητας!! πραγμα που την έκανε πανέμορφη!! όταν ήθελε ήταν και κομψή, όταν ήθελε..

αυτοσχεδιασε στο ρουχισμό και δεν επιμελουνταν τοσο συχνα τα μαλλια της και όλα αυτά που κάνουν κοκεταρια μια γυναικα σαν την Αννυ!
παρ'όλα αυτα ηταν για μένα όμορφη, ειχε κατι το ξεχωριστό, ειτε με σαλοπέτα, ειτε με στολή νοσοκόμας, ειτε Ιουλιετα, ειτε με πανάκριβο φόρεμα!!!!!!!!!! queen
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΔευ Αυγ 02, 2010 12:31 pm

Η καντυ ηταν γλυκεια και ειχε μια παιδικη αφελεια. Ομορφη γι'αυτον τον λογο.

Τα μαλλια της δεν μου αρεσαν. Ειχα προσεξει απο παλια, πως εκαναν τα κοτσιδακια, απο μπρος να δειχνουν λες και τα ειχε κατω (και στολισμα οι φιογκοι), αλλα πισω δεν μου αρεσε καθολου η οψη της (γλομπος το κεφαλι με μια τεραααααστια χωριστρα στην μεση).
Γι'αυτον τον λογο που αρεσαν οι κοντινες ποζες, που εδειχναν πλουσια τα μαλλια της και οχι οι μακρινες που εκαναν μπαμ τα κοτσιδια.

Η φορα που μαγεψε τον Αντονυ, ηταν πανεμορφη. Τις υπολοιπες φορες τα φορεματα δεν μου αρεσαν και χτενισμα την εδειχνε μεγαλη (και μανταμ).


Η Ελιζα ειχε το κλασσικο χτενισμα εποχης των καλων δεσποινιδων. Καποιος να της θυμισει μονο, πως ηταν για μικρες δεσποινιδες, και αρα μετα το κολλεγιο επρεπε να το αλλαξει.

Η Αννυ, αν εξαιρεσεις ενα... πανω (ρολει, ειχε βαλει στα μαλλια?) μαζεμενο με δυο τσουλουφες δεξια αριστερα της κεφαλης στο κολλεγιο οταν πρωτορθε, σε ολη την υπολοιπη ιστορια, κατω τα ειχε, μαζεμενα με εναν φιογκο. Δεν ειναι κοκκεταρια αυτο.

Η Σουζανα μου φανηκε πολυ ομορφη οταν την πρωτογνωρισε η Καντυ. Ηταν ο ορισμος της θυλυκοτητας (οπως ειχε παραδεχθει και η ιδια η καντυ)
μετα δυστυχως το χαλασε, και ειδικα μετα το ατυχημα δεν βλεποταν.

Η Πατυ μια απλη κοπελα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΔευ Αυγ 02, 2010 9:33 pm

για μενα η Καντυ ηταν ομορφη και γλυκια αντιπροσωπευοντας την χαρη της απλοτητας και την αγνοτητα της ψυχης. σιγουρα η Αννυ εδειχνε πιο ομορφη σαν χαρακτηριστικα αλλα για μενα περνουσε απαρατηρητη μπροστα στην ευγενικη και καλοσυνατη εμφανιση της Καντυ!!! ακομα και φακιδες της ηταν απιστευτα ομορφες αφου την εκαναν να δειχνει ακομα πιο γλυκια!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤρι Αυγ 03, 2010 12:40 am

εγω πιστευω πως αυτο που εκανε την Καντυ να δειχνει ομορφη ηταν η καλοσυνη της και αγαπη που ειχε μεσα της για ολους ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤρι Αυγ 03, 2010 2:16 pm

Η καλοσύνη της είναι που την έκανε να αστράφτει ακόμη περισσότερο...

Φαντάζεστε την Ελίζα να είχε δει στο πλοίο τον Τέρρυ να κλαίει;;;; Suspect

Κουδούνια θα του είχε κρεμάσει... Η ομορφιά της Κάντυ!!! 564684 Η ομορφιά της Κάντυ!!! 564684 Η ομορφιά της Κάντυ!!! 564684

Το σίγουρο πάντως είναι πως εμείς δε θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση της αφού με τόση γκαντεμιά που έσπερνε γύρω της όχι να σπάσουμε το ρόδι δε θα μας ήθελαν, ούτε για ρεβεγιόν την Πρωτοχρονιά... Η ομορφιά της Κάντυ!!! 35868 Λέτε να είχε δίκιο τελικά η Ελρόυ που δεν "την πήγαινε";;;;



Σπόιλερ:

_________________
Η ομορφιά της Κάντυ!!! 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Η ομορφιά της Κάντυ!!! 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Αυγ 04, 2010 8:52 am

Η ομορφιά της Κάντυ είναι ξεκάθαρα ψυχική.

Αν εξαιρέσεις τις ξανθιές μπούκλες και τα πράσινα μάτια, η Κάντυ κάθε άλλο παρά ωραία κοπέλα ήταν. Δεν ήταν καν κοπέλα μάλιστα, σε σημείο που να απορείς γιατί όλα τα Αρντλεοπαλικάρια σφάζονταν στην ποδιά της.

Είχε όμως καλοσύνη που καθρεπτιζόταν στο πρόσωπό της και αυτό κέρδιζε τις μάχες της. Και για να απαντήσω στην πιο πάνω ερώτησή μου, νομίζω ότι όλο το Αρντευόσογο έπεφτε στα πόδια της επειδή η Κάντυ αντιπροσώπευε το ελεύθερο πνεύμα και την ελευθερία που οι ίδιοι είχαν στερηθεί στα στενά πλαίσια των δεσμών της οικογένειας Άρντλευ. Σε συνδυασμό με την καλοσύνη, την αγαθοσύνη της αλλά και το διαφορετικό στυλ της σε σχέση με τις κόρες των καλών οικογενειών, ήταν το μαγικό μείγμα για να υποχωρήσουν στην γοητεία της.

Τέλος νομίζω ότι σε όλη τη σειρά η Μιζούκι περνάει και το μήνυμα ότι το παν για να αγαπήσεις και να αγαπηθείς σε αυτή τη ζωή δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση, αλλά η εσωτερική καλλιέργεια και ομορφιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Αυγ 04, 2010 10:08 am

libra έγραψε:
Η ομορφιά της Κάντυ είναι ξεκάθαρα ψυχική.

Αν εξαιρέσεις τις ξανθιές μπούκλες και τα πράσινα μάτια, η Κάντυ κάθε άλλο παρά ωραία κοπέλα ήταν. Δεν ήταν καν κοπέλα μάλιστα, σε σημείο που να απορείς γιατί όλα τα Αρντλεοπαλικάρια σφάζονταν στην ποδιά της.

Είχε όμως καλοσύνη που καθρεπτιζόταν στο πρόσωπό της και αυτό κέρδιζε τις μάχες της. Και για να απαντήσω στην πιο πάνω ερώτησή μου, νομίζω ότι όλο το Αρντευόσογο έπεφτε στα πόδια της επειδή η Κάντυ αντιπροσώπευε το ελεύθερο πνεύμα και την ελευθερία που οι ίδιοι είχαν στερηθεί στα στενά πλαίσια των δεσμών της οικογένειας Άρντλευ. Σε συνδυασμό με την καλοσύνη, την αγαθοσύνη της αλλά και το διαφορετικό στυλ της σε σχέση με τις κόρες των καλών οικογενειών, ήταν το μαγικό μείγμα για να υποχωρήσουν στην γοητεία της.

Τέλος νομίζω ότι σε όλη τη σειρά η Μιζούκι περνάει και το μήνυμα ότι το παν για να αγαπήσεις και να αγαπηθείς σε αυτή τη ζωή δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση, αλλά η εσωτερική καλλιέργεια και ομορφιά.

Και μολις απαντησες αυτο που συζητουσαμε χτες, γιατι δηλαδη και ο Αλμπερτ πεφτει στη φουστα της. Ο Αλμπερτ που με τα προσοντα του θα μπορουσε να εχει ΟΠΟΙΑ γυναικα ηθελε, ξεροσταλιαζει πισω απο την Καντυ. Ειναι η μονο κοπελα που κοιταει την καρδια και την ψυχη, οχι το status.

Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy.
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
candy.


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 33
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy
Registration date : 15/03/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05, 2010 12:35 am

Libra νομίζω πως έδωσες μια πολυ καλή απάντηση και νομίζω πως ήτανε πολύ θετικό που η Μιζούκι ποτέ δεν εστίασε στην εξωτερική εμφάνιση όπως κάνουνε πολλοί άλλοι συγγραφεις για να τονίσουνε τα θετικά του ήρωα τους αλλά κοίταζε πάντα τον χαρακτήρα της Κάντυ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alia
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
alia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Artley
Registration date : 01/09/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠαρ Σεπ 03, 2010 1:56 am

Αναμφισβήτητα η πιο όμορφη ήταν η Σουζάνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠαρ Σεπ 03, 2010 11:20 pm

εγω θα μιλησω για τις τρεις ηρωιδες του εργου που ειναι αναμφισβητητα η καντυ η αννυ και η παττυ!! Wink
ποια σουζαννα και ελιζα????????? Η ομορφιά της Κάντυ!!! 889631 αυτες οι δυο με αφηνουν εντελως αδιαφορη λογω της φρικτης τους συμπερφορας σε ολο το εργο...!εξαιτιας του εγωισμου τους εκαναν ολο τον κοσμο (και κυριως την καντυ )δυστυχισμενο γυρω τους! γι αυτο και δεν αξιζει τον κοπο να μιλησω για αυτες...ουτε καν για την ομορφια τους...(προσωπικα εγω πιστευω πως δεν ειχαν και δεν μιλαω για το εξωτερικο αλλα για το εσωτερικο ! γιατι αυτο ειναι που εχει σημασια!)

λοιπον ασ αρχισω με την καντυ...αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν οι κοτσιδες της! εξαιτιας της αρχισα να κανω κι εγω κοτσιδες που τις ειχα αχτι και ντρεπομουν να της κανω lol! lol! τα υπολοιπα λιγο πολυ γνωστα την θαυμαζα για τον δυναμισμο της το θαρρος της να τα βαλει με ολους οταν επρεπε και την καλοσυνη της! γι αυτο και τραβαγε την προσοχη ολων (και ιδιατερα των αντρων ...σαυτο ομολογω οτι την ζηλευα λιγακι lol! lol! )

για την αννυ...οχι και πολλα πραγματα ...αν εξαιρεσουμε την στιγμη που φερθηκε εγωιστικα επειδη νομιζε πως η αννυ θα της εκλεβε τον αρτσυ...μπορω να πω οτι σε ολο το υπολοιπο εργο σταθηκε σαν πραγματικη κυρια στο πλευρο της αγαπημενης της φιλης.αυτο που μου αρεσε πανω της ηταν οτι ηταν πολυ ντροπαλη και λιγομιλητη και βεβαιως το γεγονος οτι δεν μπορουσε να αμυνθει οταν της το επεβαλλαν οι συνθηκες.γι αυτο και μονο τον λογο μου αρεσει ο χαρακτηρας της...γιατι οπως εχω πει και αλλου ταυτιζομαι πολυ μαζι της!

η παττυ ειναι θα ελεγα κατι σαν την γεφυρα αναμεσα στην καντυ και την αννυ...δηλαδη διαθετει λιγο πολυ και απο τα χαρακτηριστηκα της καντυ και απο τα χαρακτηριστικα της αννυ και αυτο ειναι πιο πολυ που με εντυπωσιαζει πανω της.τι αλλο να προσθεσω εκτος απ'το οτι προκειται για ενα σοβαρο προσεγμενο και καλοπροαιρετο κοριτσι! μου αρεσει πολυ γιατι φοραει και εκεινη γυαλια οπως κι εγω Η ομορφιά της Κάντυ!!! 567966 και ανεκαθεν την ζηλευα πολυ...γιατι καταφερε(οσο της το επετρεψε ο χρονος) να εχει μια υπεροχη σχεση με ενα χαρισματικο παιδι οπως ο στηαρ!

ουφ..! Η ομορφιά της Κάντυ!!! 310719 σας κουρασα για να μην πω σας τρελανα εε?? Η ομορφιά της Κάντυ!!! 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 5:19 pm

arwyn-t έγραψε:
libra έγραψε:
Η ομορφιά της Κάντυ είναι ξεκάθαρα ψυχική.

Αν εξαιρέσεις τις ξανθιές μπούκλες και τα πράσινα μάτια, η Κάντυ κάθε άλλο παρά ωραία κοπέλα ήταν. Δεν ήταν καν κοπέλα μάλιστα, σε σημείο που να απορείς γιατί όλα τα Αρντλεοπαλικάρια σφάζονταν στην ποδιά της.

Είχε όμως καλοσύνη που καθρεπτιζόταν στο πρόσωπό της και αυτό κέρδιζε τις μάχες της. Και για να απαντήσω στην πιο πάνω ερώτησή μου, νομίζω ότι όλο το Αρντευόσογο έπεφτε στα πόδια της επειδή η Κάντυ αντιπροσώπευε το ελεύθερο πνεύμα και την ελευθερία που οι ίδιοι είχαν στερηθεί στα στενά πλαίσια των δεσμών της οικογένειας Άρντλευ. Σε συνδυασμό με την καλοσύνη, την αγαθοσύνη της αλλά και το διαφορετικό στυλ της σε σχέση με τις κόρες των καλών οικογενειών, ήταν το μαγικό μείγμα για να υποχωρήσουν στην γοητεία της.

Τέλος νομίζω ότι σε όλη τη σειρά η Μιζούκι περνάει και το μήνυμα ότι το παν για να αγαπήσεις και να αγαπηθείς σε αυτή τη ζωή δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση, αλλά η εσωτερική καλλιέργεια και ομορφιά.

Και μολις απαντησες αυτο που συζητουσαμε χτες, γιατι δηλαδη και ο Αλμπερτ πεφτει στη φουστα της. Ο Αλμπερτ που με τα προσοντα του θα μπορουσε να εχει ΟΠΟΙΑ γυναικα ηθελε, ξεροσταλιαζει πισω απο την Καντυ. Ειναι η μονο κοπελα που κοιταει την καρδια και την ψυχη, οχι το status.

Wink


Καταπληκτικη απαντηση δε θα ειχα να προσθεσω κατι ως προς την εμφανιση της ΚΑΝΤΥ,η οποια ειχε με τη ...θηλυκοτητα χειροτερη εχθροτητα κι απο αυτην που τη χωριζε με την...ΕΛΙΖΑ!!!

Ομως η ευφυια κι η καλοσυνη που αστραποβολουσαν στο προσωπο της ΚΑΝΤΥ μαγνητιζαν τους παντες και ισχυει πως οχι ιδιαιτερα ομορφοι ανθρωποι οταν εχουν αυτα τα στοιχεια φανταζουν τοσο ερωτικοι!!!Ερωτικος ανθρωπος ειναι ο δοτικος ανθρωπος
κι ο ΚΟΜΦΟΥΚΙΟΣ καπου σημειωνε
Ειναι ωραιο να εισαι ομορφος,αλλα ειναι ομορφοτερο να εισαι ωραιος(απο την λεξη "ωρα"- δηλαδη καιριος ,καταλληλος ωστε να δημιουργησεις ευχαριστο συναισθημα)



ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ ΟΜΟΡΦΗ την εχω δει δυο φορες...

1)Στη γιορτη της υιοθεσιας της με το εντυπωσιακο πρασινο σαν τα ματια της φορεμα κ την πρασινη κορδελα στα μαλλια,που την καμαρωνε κι ο ΑΝΤΟΝΥ κ μεσα του οραματιζοταν τη φωτεινη μερα του γαμου τους....Τι στιγμες δικαιωσης για την ΚΑΝΤΥ-ισως κ οι μονες σε ολοκληρο το σιριαλ...(Σε εκεινο το επεισοδιο θεωρησα χαζο κ ενοχοποιητικο το τελος κ το κηρυγμα της ΝΤΟΡΟΘΥ-δεν τ καλοκαταλαβα κιολας...Μια φορτα χαρηκαμε την ΚΑΝΤΥ ξεγνοιαστη κ μας τ εβγαλαν ξινο...

https://www.youtube.com/watch?v=ys_AuhTrU6E)

2)Θεα ηταν κ τη βραδια που πηγε στην πρεμιερα του ΤΕΡΥ ως προσκεκλημενη του στο Σικαγο.Τι κριμα που εκεινη ακριβως τη βραδια γκρεμιστηκαν ολα της τα ονειρα κ δε χαρηκε το το εξοχο χτενισμα κ το καινουριο της φορεμα στην αγκαλια του ΤΕΡΡΥ...

Η πιο ομορφη κοπελιτσα του anιme κατ εμε ηταν η ΑΝΝΥ κι οχι η ΣΟΥΖΑΝΝΑ που ηταν γλυκια-πιο ωραια απο την ΚΑΝΤΥ,μα κατα τα αλλα,απλως εντυπωσιαζε με τα χρυσα μαλλια της.Η ΑΝΝΥ ειχε βαθια μπλε ματια ,υπεροχα μαλλια κ απιστευτα γλυκια φυσιογνωμια,που εξεπεμπε αγνοτητα κ φινετσα.
Κ Ελιζα δεν ηταν αντικειμενικα ασχημη απλως ειχε διαρκως συνοφρυωμενα χαρακτηριστικα λογω της αλαζονειας κ της κακιας της-αν κ θα ειχα περιεργεια να τη δω με λυτα τα μαλλια της..Κ η φιλη της η ΛΟΥΙΖΑ νοστιμη ηταν.Η καημενουλα η ΠΑΤΤΥ ειναι αυτη που μου αρεσε λιγοτερο σαν κοπελα.

Απο τις ενηλικες η ΣΑΡΑ ΡΑΝΓΚΑΝ ειχε αρκετα ωραια χαρακτηριστικα εν αντιθεσει με την κυρια ΜΠΡΑΙΤΟΝ Η την ΑΔΕΛΦΗ ΜΑΡΙΑ..Εντυπωσιακη η ΕΛΙΝΟΡ,ομως η ομορφια της εξεπεμπε λαγνεια και ειχε μια προκλητικοτητα-ειχε την ψυχροτητα της τελειοτητας κι αυτο την εκανε πλαστικη κουκλα κ καθολου ανθρωπινη.




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sierra
Candy Expert
Candy Expert
Sierra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 25
Τόπος : Σκωτία,Αμερική,Αγ.παύλος
Επάγγελμα : Δημοτικό
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy,Antony,Τerry
Registration date : 04/05/2011

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 8:38 pm

εγώ πιστεύω πως η κάντυ απί μόνη της είναι ένα πανέμορφο κορίτσι.Μα ψυχολογικά μένει πίσω στο χρόνο που έχει ως αποτέλεσμ ανα φέρεται κι έτσι..Για παράδειγμα πριν το φιλί με τον τέρρυ σκαρφάλωνε μπροστάτου και τον έβλεπε περισσότερο σαν φίλο.Αργότερα που κατάλαβε πως τη έβλεπε ο τέρρυ άρχισε και αυτή να τον βλέπει διαφορετικά.Πάντως η γλ΄κα και αυθορμητισμός της δίνουν άλλον αέρα στη εμφάνηση της...


Η ομορφιά της Κάντυ!!! 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://silence-forest.blogspot.gr/
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02, 2011 1:53 am

Εγω θεωρώ ότι η Κάντυ ειναι πάρα πολύ όμορφη και γλυκιά. Τα μακρια ξανθα μαλλια και τα πρασινα μάτια την κανουν πανεμορφη. Δεν πολυφροντιζει τον εαυτο της γιατι δεν είχε ποτε πολύ χρονο αλλα αυτο δεν την κάνει λιγοτερο όμορφη. Εντυπωσιακή γίνεται σε ειδικες περιστάσεις, 'οπως στο χορο με τον άντονυ και στην παράσταστη του τερυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 26, 2015 11:26 am

Εγώ θεωρώ ότι η Κάντυ είναι πολύ όμορφη. 'Εχει μία αθωότητα που σε αιχμαλωτίζει. Δεν είναι τυχαίο που είναι από το πιο πετυχημένα παιδικά. Εκτός από την ιστορία , ήταν και το σχέδιο του παιδικού που τράβηξε τόσους τηλεθεατές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 26, 2015 12:15 pm

αχ, αυτό το θεματακι το΄χε ανοιξει η xruste μας, ευχαριστούμε αλφα που μας το ξαναθυμισες Η ομορφιά της Κάντυ!!! 48364
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magoulou
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
magoulou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 40
Τόπος : Lakewood!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!
Registration date : 14/07/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2015 12:35 am

Εγώ βρίσκω την Κάντυ πανέμορφη, με τύπο και προσωπικότητα και το θεωρούσα πάντα αυτονόητο και δεδομένο. Δηλαδή μου κάνει εντύπωση και που το συζητάμε! Δεν το είχα σκεφτεί ότι θα μπορούσε κάποιος να μην την έβρισκε όμορφη! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2015 11:53 am

magoulou έγραψε:
Εγώ βρίσκω την Κάντυ πανέμορφη, με τύπο και προσωπικότητα και το θεωρούσα πάντα αυτονόητο και δεδομένο. Δηλαδή μου κάνει εντύπωση και που το συζητάμε! Δεν το είχα σκεφτεί ότι θα μπορούσε κάποιος να μην την έβρισκε όμορφη! scratch
magolou, δυστυχως υπάρχουν και άνθρωποι που μπορεί να μην την βρουν όμορφη, κυρίως γιατι η ομορφια της κάντυ είναι άλλου τυπου και αναβλύζει από την ψυχή της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VaggelisV
Candy Genius
Candy Genius
VaggelisV


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 993
Ηλικία : 25
Τόπος : Athens
Επάγγελμα : Γυμνάσιο-Ερασιτέχνης Καραγκιοζοπαίχτης
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy, Terrence
Registration date : 04/01/2013

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΤετ Απρ 15, 2015 1:07 pm

Όντως, η ομορφιά της Κάντυ, βγαίνει πιο πολύ από μέσα της. Από την καλοσύνη της, την χαρά της και την ευγένεια της. Αλλά από εξωτερική εμφάνιση, εγώ πιστεύω ότι δεν μπορούμε να την κρινουμε δίκαια, επειδή ποτέ δεν φρόντιζε ιδιαίτερα να είναι όμορφη. Ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να κόψει το μαλλί της, παρά το 'χε δεμένο στις δυο περίφημες κοτσίδες της. Δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να ανανεώσει την γκαρνταρόμπα της. Πάντα την βλέπαμε με τα ίδια και τα ίδια ρούχα, τα οποία δεν ήταν και τα απίστευτα. Μια σαλοπέτα και κάτι φούστες. Πιστεύω πως πολύ πιο εύκολα και δίκαια θα μπορούσαμε να κρίνουμε την εξωτερική της ομορφιά αν πρώτα περιποιούνταν λίγο τον εαυτό της. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magoulou
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
magoulou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 40
Τόπος : Lakewood!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!
Registration date : 14/07/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 02, 2015 1:39 am

Αυτή είναι η μαγκιά της Κάντυ! Να μην φροντίζει ιδιαίτερα να είναι όμορφη και να την γουστάρουν όλοι οι αρσενικοί! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 02, 2015 10:46 am

magoulou έγραψε:
Αυτή είναι η μαγκιά της Κάντυ! Να μην φροντίζει ιδιαίτερα να είναι όμορφη και να την γουστάρουν όλοι οι αρσενικοί! Razz
σωστη Η ομορφιά της Κάντυ!!! 48364
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 05, 2022 3:37 pm

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Fb_img25
Mονο η Κάντυ θα μπορούσε να κρεμιέται έτσι και να ναι και υπέροχη παραλληλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Η ομορφιά της Κάντυ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ομορφιά της Κάντυ!!!   Η ομορφιά της Κάντυ!!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 05, 2022 4:41 pm

ariathniM έγραψε:
Mονο η Κάντυ θα μπορούσε να κρεμιέται έτσι και να ναι και υπέροχη παραλληλα

ariathni, πραγματικά.. Η ομορφιά της Κάντυ!!! 1f602 lol!

Αρέσει στον χρήστη ariathniM

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ομορφιά της Κάντυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!
» Τι δεν μας αρεσει τοσο στην Καντυ-Καντυ;
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» Candy-Candy comic in english

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Κάντυ-
Μετάβαση σε: