Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Μεταφρασεις για γελια!

Πήγαινε κάτω 
+3
nansecrets
Aldebaran
geobacter
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
geobacter
Candy Fan
Candy Fan
geobacter


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ηλικία : 50
Τόπος : Scotland
Αγαπημένος χαρακτήρας : Mizuki
Registration date : 15/04/2010

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 9:34 pm

Χρησιμοποιησα το google chrome το οποιο αποφασισε να μεταφρασει αυτοματα το γραμμα 6, μεταξυ Αλμπερτ και Καντυ. Σε γενικες γραμμες βγαινει νοημα, αλλα μερικες φρασεις ειναι για γελια!!

(νομιζω πως το Καραμελα μπορει να αναφερεται και στην Καντυ...)

Δειτε κι εσεις!


Για να Candy


Candy.

Από όλα τα πράγματα που λένε, ο πατέρας είναι πάρα πολύ. Ακόμη και αν, είστε στην πραγματικότητα υιοθέτησε την κόρη μου. Αν γράψετε κάτι τέτοιο και πάλι, εγώ θα σας δώσω ένα ψευδώνυμο "γιαγιά", έχεις αυτό?!

Ναι, όπως Μις Pony έχει μαντέψει, κατάλληλο όνομα μου είναι William Ardray Albert. (Έχετε ήδη λάβει γνώση του, δεν έχετε, καραμέλα

Όταν ήμουν παιδί είχα ονομάζεται "Little Bert". Παρά το γεγονός ότι, Rosemary ήταν ο μόνος που μου τηλεφώνησε έτσι.

Είμαι ευτυχής να ακούσω ότι Καίσαρα και της Κλεοπάτρας είναι τα πάει μια χαρά και κλοτσιές μέχρι τα τακούνια τους. Στην πραγματικότητα, Georges έχει αποκαλύψει η τύχη τους. Είναι πραγματικά ένα αξιόπιστο άτομο.

Και τώρα, Με την παρούσα επιστολή θα ήθελα να απαντήσω στις ερωτήσεις σας, αμέσως Candy.

Όταν μνήμες ερχόντουσαν στο μυαλό μου: ότι ήταν κάποια στιγμή αργότερα, μετά τροχαίο ατύχημα μου. Πήρα ξαφνικά ένα τρομερό πονοκέφαλο; Έχασα τις αισθήσεις μου και κατέρρευσε στο χώρο εργασίας. Όταν ήρθα να ήμουν πρώην εαυτό μου και πάλι.

Ξέρετε, υπάρχει ένα γεγονός στο οποίο ένα λιοντάρι ξέσπασε σε τσίρκο και θα προσελκύσει αυτή, ήταν περίπου εκείνη την εποχή.

Φυσικά, νόμιζα ότι θα σας πω μια φορά --- αλλά δεν μπόρεσα. Ο λόγος: Θα αφήσουμε τη φαντασία, σας Candy. Αλλά είναι αλήθεια ότι εγώ προτίμησε τη ζωή μαζί σας, αντί να επιστρέψει στο μακριά Ardray σωστό.

Πριν από την έχασα τη μνήμη μου ---

Μερικές μνήμες είναι ακόμα είδος θολό, αλλά, ξέρεις, πήγα στην Αφρική, μετά έφυγα από το Blue River ζωολογικό κήπο στην Αγγλία. Επειδή Νόμιζα ότι θα μπορούσε ήδη να φροντίζετε τον εαυτό σας χωρίς τη βοήθεια μου και η επιχείρηση που ξεκινήσαμε στην Αγγλία εκείνη την εποχή ήταν βαθμιαία στροφή έξω καλά.

Θα πρέπει να έχετε σκεφτεί ότι ήμουν απλά κρέμονται γύρω. Θα ήθελα μπορούσα, αλλά έπρεπε να κάνω το ελάχιστο έργο. Πέραν, λοιπόν, εργάστηκα στο ζωολογικό κήπο μου εργάζεται επίσης για τις εργασίες του Ardray του. Στην πραγματικότητα ήμουν πολύ απασχολημένος.

Μιλώντας για την Αγγλία, Candy, Νομίζω ότι αυτά τα κοστούμια του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας που σας απηύθυνα πρέπει σίγουρα να σας βοηθήσει. Νομίζω ότι άξιζε το βραβείο καλή ιδέα. Αυτή η ιδέα μου ήρθε σε μια στιγμή μετά έμαθα ότι είχατε ήδη παραγραφεί από τη συμμετοχή στο φεστιβάλ Μάιο.

Στην Αφρική, πήγα εκεί για να έχουμε μια καλή ανάπαυση μετά τη σκληρή εποχή στην Αγγλία. Ήταν επιθυμία μου να ζήσω στη φύση.

Ένιωσα σαν να επιθυμεί να διατηρήσει ζουν στην Αφρική, αλλά ήταν αδύνατο. Είχα διακόψει επίσης να επικοινωνήσετε με Georges και περιπλανήθηκε γύρω όπως εγώ ικανοποιημένη, και στη συνέχεια, το ατύχημα συνέβη ακριβώς τη στιγμή που πήρα το τραίνο, νομίζοντας πως είναι η ώρα να επιστρέψει στο Σικάγο.

Στην Ιταλία, το τρένο ανατίναξε και τις αναμνήσεις μου και πέταξε μακριά. Αργότερα άκουσα, ήταν πιθανό ότι ένας κατάσκοπος ήταν στο τρένο. Δεν είναι περίεργο λοιπόν ήταν ύποπτος που ήταν άγνωστοι και ήταν βρώμικα ρούχα. Ήταν πραγματικά σαν ένα θαύμα που μου στάλθηκε στο νοσοκομείο στο Σικάγο.

Chi - γα - πάμε --- τι ένα θαύμα, Candy. Είχα πάντα λαχτάρα να είναι ελεύθερη, αλλά αυτό εξακολουθεί να είναι η μόνη λέξη που παρέμεινε στο κεφάλι μου, το όνομα της πόλης που ήταν με σύνδεση κάτω ---.

Θα ήθελα πραγματικά να ευχαριστήσω τον Θεό τώρα.

Αν δεν είχα σταλεί στο Σικάγο και αν δεν θα μπορούσα να σας συναντήσω εκεί --- Δεν θα ήμουν τώρα ζωντανή.

Πάρτε την καλή προσοχή σας. Να δώσετε χαιρετισμούς μου σε όλους.


Albert
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 10:36 pm

΄Μπουαχαχαχαχα...

Είμαι ευτυχής να ακούσω ότι Καίσαρα και της Κλεοπάτρας είναι τα πάει μια χαρά και κλοτσιές μέχρι τα τακούνια τους. Στην πραγματικότητα, Georges έχει αποκαλύψει η τύχη τους. Είναι πραγματικά ένα αξιόπιστο άτομο.

Φοβερή μετάφραση... lol!

_________________
Μεταφρασεις για γελια! 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μεταφρασεις για γελια! 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 10:44 pm

Aldebaran έγραψε:
΄Μπουαχαχαχαχα...

Είμαι ευτυχής να ακούσω ότι Καίσαρα και της Κλεοπάτρας είναι τα πάει μια χαρά και κλοτσιές μέχρι τα τακούνια τους. Στην πραγματικότητα, Georges έχει αποκαλύψει η τύχη τους. Είναι πραγματικά ένα αξιόπιστο άτομο.

Φοβερή μετάφραση... lol!


ελιωσα στο γελιο κι εγω οταν το διαβασα!!!

Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 1:35 am

να σε καλα Geo, με εκανες και γελασα νυχτιατικα!!! Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EYH
Candy Fan
Candy Fan
EYH


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 180
Ηλικία : 48
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy & Antony
Registration date : 09/01/2010

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 1:32 pm

Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 1:34 pm

η μεταφραση του σικαγου....ολα τα λεφτααααα!!!!!!!! Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684 Μεταφρασεις για γελια! 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 19, 2010 3:06 pm

Δεν ήξερα πού αλλού να το αναφέρω και προτίμησα να μην ανοίξω καινούριο θέμα...

Διαβάζω αυτές τις μέρες ένα βιβλίο της Άννα Γκαβαλντά, γαλλίδας συγγραφέα, που μου το πρότειναν στα μαθήματα γαλλικών.
Είναι "νέα" συγγραφέας με πολύ ελεύθερο και διασκεδαστικό τρόπο γραφής και κυρίως γράφει μικρές ιστορίες.

Σε μιά από αυτές, ο νεαρός φαντάρος προσπαθεί να αποδείξει στην κοπέλα του αδερφού του πως τη θυμάται ακόμη... σχεδόν 15 χρόνια μετά την πρώτη τους συνάντηση σε μιά κατασκήνωση. Της αναφέρει λοιπόν όλα όσα είχαν "εξομολογηθεί" τότε ο ένας στον άλλον: πως (η κοπέλα) είχε μιά νεροχελώνα που την έλεγαν Candy Μεταφρασεις για γελια! 679307 ενώ η κολλητή της ένα ινδικό χοιρίδιο που το είχε ονομάσει Antony... Μεταφρασεις για γελια! 175236

Τελικά, όσα χρόνια και να περάσουν (η συγγραφέας είναι συνομήλική μου) τα παιδικά τραύματα που μας έχει αφήσει η Κάντυ δε φεύγουν με τίποτα.... Μεταφρασεις για γελια! 36501

_________________
Μεταφρασεις για γελια! 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Μεταφρασεις για γελια! 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 19, 2010 7:27 pm

Aldebaran έγραψε:
Δεν ήξερα πού αλλού να το αναφέρω και προτίμησα να μην ανοίξω καινούριο θέμα...

Διαβάζω αυτές τις μέρες ένα βιβλίο της Άννα Γκαβαλντά, γαλλίδας συγγραφέα, που μου το πρότειναν στα μαθήματα γαλλικών.
Είναι "νέα" συγγραφέας με πολύ ελεύθερο και διασκεδαστικό τρόπο γραφής και κυρίως γράφει μικρές ιστορίες.

Σε μιά από αυτές, ο νεαρός φαντάρος προσπαθεί να αποδείξει στην κοπέλα του αδερφού του πως τη θυμάται ακόμη... σχεδόν 15 χρόνια μετά την πρώτη τους συνάντηση σε μιά κατασκήνωση. Της αναφέρει λοιπόν όλα όσα είχαν "εξομολογηθεί" τότε ο ένας στον άλλον: πως (η κοπέλα) είχε μιά νεροχελώνα που την έλεγαν Candy Μεταφρασεις για γελια! 679307 ενώ η κολλητή της ένα ινδικό χοιρίδιο που το είχε ονομάσει Antony... Μεταφρασεις για γελια! 175236

Τελικά, όσα χρόνια και να περάσουν (η συγγραφέας είναι συνομήλική μου) τα παιδικά τραύματα που μας έχει αφήσει η Κάντυ δε φεύγουν με τίποτα.... Μεταφρασεις για γελια! 36501


χαχα!!!! ελεος!!!!! νεροχελωνα και ινδικο χοιριδιο!!!!!! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Μεταφρασεις για γελια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταφρασεις για γελια!   Μεταφρασεις για γελια! Icon_minitimeΤετ Μάης 19, 2010 9:11 pm

άκου νεροχελώνα Μεταφρασεις για γελια! 679307 Μεταφρασεις για γελια! 679307 αλλά και ο Άντονυ ινδικό χοιρίδιο Μεταφρασεις για γελια! 735403 Μεταφρασεις για γελια! 735403 Μεταφρασεις για γελια! 735403 Μεταφρασεις για γελια! 735403 τι άλλο θα ακούσω Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913 Μεταφρασεις για γελια! 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεταφρασεις για γελια!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Διαφορετικές Μεταφράσεις

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: