Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ

Πήγαινε κάτω 
+13
geobacter
liana
elpidaki
libra
nansecrets
ariathniM
domniki
nuitetoile21
Aldebaran
ΜΙΜΙ
Λορένα
nina
juliet
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 11:44 am

juliet έγραψε:

Με τα λεφτά των Άρντλευ όμως γυρνά στην Αφρική και στα Λονδίνα και κάνει τα χόμπι του. Τι θα γίνει τώρα; Θα παρομοιάζουμε τον Τέρυ που τα άφησε όλα τα στεγανά στη ζωή του με τον Άλμπερτ που έκανε οτι του κατέβαινε. Σαν να μου λες οτι εγώ ας πούμε που έφυγα από το σπίτι μου στα 17 και πάλεψα μόνη μου για τη ζωή μου είμαι ένα και το αυτό με τον Κασιδόκωστα που έχει πάει στο Θιβέτ επειδή έχει οικολογικές ανησυχίες.

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307
Ειδικα ο παραλληλισμος με τον Κασιδοκωστα ειναι ολα τα λεφτα ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 11:52 am

ναι συμφωνω και εγω με αυτο..δεν βλεπω πουθενα να κανει κ καμια μεγαλη επανασταση ο Αλμπερτ.γιατι δεν θεωρειται επανασταση να κανεις αυτο που θες με την ασφαλεια των χρηματων που σου παρεχει η οικογενεια σου. μπορει η θεια ελρου να μην συμφωνουσε με την ζωη που εκανε αλλα δεν νομιζω οτι ο αλμπερτ σκεφτηκε ποτε να παραιτηθει απο τα πλουτη της οικογενειας.και αναρωτιεμαι: αν δεν ηταν ο μεγαλος θειος, ποσα απο αυτα που εκανε (αφρικη κτλ) θα ειχε κανει????? αν δηλαδη υπηρχε καποιος ανωτερος στην οικογενεια που θα του εβαζε χαλιναρι. θα τα παρατουσε ολα για να κανει αυτο που ηθελε οπως ο τερρυ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:10 pm

Αμ, και ο Τέρρυ τί κερδίζει που είναι η non-stop-revolution όλη την ώρα!
Μόνο κακό κάνει στον ίδιο του τον εαυτό! Πείτε μου γιατί να μπει τότε στην εκκλησία και να προξενήσει ταραχή. Δεν συμπαθούσε το σχολικό κατεστημένο; Ναι και η Κάντυ το ίδιο! Και η Κάντυ δεν είναι πάντα με το σύστημα αλλά στέκεται εκεί και προσπαθεί να τ' αλλάξει ενώ ο Τέρρυ κάνει κατα μέτωπο επίθεση! Χρείαζεται και να χαιδέψεις το σύστημα καμιά φορά για να τ' αλλάξεις προς το καλύτερο αν πας τελείως ενάντια θα σε πάρει το ρεύμα! Θα σε φάει το σκότος!! Και τελικά το σύστημα δεν θ' αλλάξει!

Ο Αλμπερτ για μένα είναι ο ήσυχος επαναστάτης, δεν κομπάζει, δεν επαναστατεί άγαρμπα, σέβεται αρχές και εξουσίες, πηγαίνει στο μέτωπο, στον πόλεμο, αυτός με τα πολλά λεφτά, σκεφτείτε το, γίνεται ένα και με τον τελαυταίο! Μήπως δεν δουλεύει κιόλας( ζωωλογικός κήπος) να βγάλει το ψωμί του, στέκεται στην Ελρου για να τον θρέψει.

Εμένα μ' αρεσουν οι ειρινικοί επαναστάτες σαν τον Γκάντι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:15 pm

ariathniM έγραψε:

Εμένα μ' αρεσουν οι ειρινικοί επαναστάτες σαν τον Γκάντι

στην καντυ παλι αρεσε ο τερρυ lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 12:57 pm

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Η Κάντυ δεν ερωτεύτηκε τον Πρίγκηπά της στη μορφή του Άλμπερτ αλλά τον ίδιο τον Άλμπερτ. Ίσως τον Άντονυ, αλλά όχι τον Άλμπερτ. Οπότε και είναι άστοχο να μιλάμε για παιδικό έρωτα.

Ποιος μιλάει για παιδικό έρωτα; Εσείς! Εσείς διατυμπανίζετε οτι από πάντα η Κάντυ ήταν ερωτευμένη με τον πρίγκιπα της. Από τα 6 της. Το αρνείστε;


Προσωπικά, δε λέω τίποτα παραπάνω από το ό,τι ο Άλμπερτ ήταν το κάρμα στη ζωή της Κάντυ. Από αυτόν ξεκινούσαν όλα και σε αυτόν κατέληγαν.
Τώρα, το κατά πόσο τον ερωτεύτηκε, το αναφέρει η ίδια, σε κάποιο επεισόδιο πως ο πρίγκηπας του λόφου ήταν ο πρώτος της έρωτας.


juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:


Ναι, θεωρώ πως τον Άλμπερτ τον ερωτεύτηκε για αυτό που ήταν και για όσα της πρόσφερε από τη στιγμή της αμνησίας και μετά.
Νομίζεις πως είναι τυχαίο που η Μιζούκι τους φέρνει κοντά με αυτό τον τρόπο;;;

Τίποτα δεν είναι τυχαίο όπως και οτι τους αφήνει συγγενείς στο τέλος. Σμφωνείς;


Συγγένεια αιμομικτική μεταξύ τους δεν υπάρχει.
Κανένας δεν μπορεί να τους εμποδίσει ή να τους απαγορέψει να ερωτευτούν.
Το νομικό εμπόδιο που θεωρείς πως υπάρχει μπορεί άμεσα και εύκολα να καμφθεί από ένα άλλο νομικό έγγραφο. Στο κάτω - κάτω, η ίδια η Κάντυ είχε αναφέρει επανελλειμένως πως δεν την ενδιέφερε να κρατήσει το όνομα των Αρντλεϋ. (κυρίως όταν εκνευριζόταν με τη συμπεριφορά της θείας)

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Ούτε ο Άλμπερτ στηρίχτηκε στα πλούτη του για να κάνει έκλυτη ζωή και να πουλάει μούρη. Ίσα ίσα που φρόντισε όταν θα έστελνε τα παιδιά στο Λονδίνο (και μιλάμε για όλα τα παιδιά) πήγε και εκείνος εκεί για να είναι κοντά τουλάχιστον στην Κάντυ. Ή μήπως δεν υπήρχε απευθείας πλοίο από την Αμερική για την Αφρική;;;

Με τα λεφτά των Άρντλευ όμως γυρνά στην Αφρική και στα Λονδίνα και κάνει τα χόμπι του. Τι θα γίνει τώρα; Θα παρομοιάζουμε τον Τέρυ που τα άφησε όλα τα στεγανά στη ζωή του με τον Άλμπερτ που έκανε οτι του κατέβαινε. Σαν να μου λες οτι εγώ ας πούμε που έφυγα από το σπίτι μου στα 17 και πάλεψα μόνη μου για τη ζωή μου είμαι ένα και το αυτό με τον Κασιδόκωστα που έχει πάει στο Θιβέτ επειδή έχει οικολογικές ανησυχίες.

Ο Άλμπερτ του μάνγκα σου δίνει την εντύπωση Κασιδόκωστα;;;

juliet έγραψε:
Aldebaran έγραψε:

Όσο για την αγάπη του Τέρρυ για το θέατρο εννοείται πως ήταν μεγαλύτερη από αυτή για την Κάντυ. Όπως είπε και η Κάντυ, με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο η ζωή κατάφερε να τους χωρίσει και να τραβήξουν ο καθένας το δρόμο του. Την αγάπη του Τέρρυ για το θέατρο δεν μπορούσε να του τη στερήσει κανείς. Το να φύγει από το Κολέγιο και να γραφτεί στο θέατρο ήταν παρότρυνση της μητέρας του. Γι αυτό και πήγε στην Αμερική. Ή μήπως δεν είχε θέατρα στο Λονδίνο;

Φυσικά και είχε θέατρα στο Λονδίνο αλλά είχε και τον πάτερα του. Εδώ ο Τέρυ αλλάζει το όνομα του ακόμα και στην Αμερική ακόμα, χαίρομαι που δεν πιστεύεις στο τυχαίο γιατί θα καταλάβεις. Αλλά και λοιπόν; τι και αν αγαπούσε το θέατρο (που το θεωρώ ανεδαφικό να συκγρίνεις τα επαγγελματικά όνειρα με τον έρωτα της ζωής σου αλλά nevermind) και αναζητά το δρόμο του; Η Κάντυ τον θαυμάζει για αυτό που είναι και τον αγαπάει. Αυτός ήταν και έτσι της άρεσε!

Ε... καλά τώρα... Δεν θα τον έκανε ντα ο μπαμπάς του αν έμενε στο Λονδίνο... Αλλά στην Αμερική είχε τη μητέρα του.
Επιπλέον, αναφέρεις πως από Γκράντζεστερ το έκανε Γκράχαμ και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αρα, το να αλλάξει κανείς το όνομά του δεν ήταν και τόσο δύσκολο τελικά.
Συμφωνώ πως η Κάντυ τον αγάπησε έτσι όπως ήταν. Και συνεχίζει να τον αγαπά μέχρι τέλους αλλά όχι σαν τον μεγάλο έρωτα. Ένα φιλί που αντάλλαξαν μπροστά σε μιά ζωή που έζησε με τον Άλμπερτ, ε... δε νομίζω πως υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:10 pm

Aldebaran έγραψε:

Συμφωνώ πως η Κάντυ τον αγάπησε έτσι όπως ήταν. Και συνεχίζει να τον αγαπά μέχρι τέλους αλλά όχι σαν τον μεγάλο έρωτα. Ένα φιλί που αντάλλαξαν μπροστά σε μιά ζωή που έζησε με τον Άλμπερτ, ε... δε νομίζω πως υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Πότε εζησε μια ζωη με τον Αλμπερτ??? Επειδη ηθελε να τον περιθαλψει? Επειδη ο Τερρυ ηταν στην Νεα Υορκη? Ας μην ειχε πεσει ο προβολεας και θα βλεπαμε με ποιον θα ζουσε ποια ζωη ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 790358 Ας μην συγχεουμε την καλοσυνη με τον ερωτα ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:11 pm

domniki έγραψε:


Πότε εζησε μια ζωη με τον Αλμπερτ??? Επειδη ηθελε να τον περιθαλψει? Επειδη ο Τερρυ ηταν στην Νεα Υορκη? Ας μην ειχε πεσει ο προβολεας και θα βλεπαμε με ποιον θα ζουσε ποια ζωη ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 790358 Ας μην συγχεουμε την καλοσυνη με τον ερωτα ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 35868

Από καλοσύνη ξεκίνησε... το δέχομαι...

Όταν όμως παρατούσε μάνα και γιό στο Ροκσταουν το έκανε από έρωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:19 pm

Παράθεση :
Από καλοσύνη ξεκίνησε... το δέχομαι...

Όταν όμως παρατούσε μάνα και γιό στο Ροκσταουν το έκανε από έρωτα

Απο καλοσυνη ξεκινησε και εκει ακριβως τελειωνει και η μεχρι τωρα γνωστη ιστορια!

Αν καποιες ''ιαπωνικες πηγες'' ξερουν κατι αλλο ας το πουνε και σε εμας να το μαθουμε.

Οσο για το κατα ποσο παρατησε μανα και γιο για να τρεξει και παλι στον εξαφανισμενο Αλμπερτ για χιλιοστη φορα, παρεπεμπω στο γραμμα της Καντυ προς την Ελινορ που εξηγει πεντακαθαρα τους λογους!
(εχει και μεταφραση για τυχον παρανοησεις!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:23 pm

Aldebaran έγραψε:



Προσωπικά, δε λέω τίποτα παραπάνω από το ό,τι ο Άλμπερτ ήταν το κάρμα στη ζωή της Κάντυ. Από αυτόν ξεκινούσαν όλα και σε αυτόν κατέληγαν.
Τώρα, το κατά πόσο τον ερωτεύτηκε, το αναφέρει η ίδια, σε κάποιο επεισόδιο πως ο πρίγκηπας του λόφου ήταν ο πρώτος της έρωτας.

Στην ηλικία των 6; αν θυμάται τον πρίγκιπα όπως λες, πόσο μάλλον τον Τέρυ και το πρώτο τους φιλί και το δεύτερο (και αν αφήσω και εγώ τη φαντασία μου ελεύθερη όπως εσείς με την λύση της υιοθεσίας, ποιος ξέρει και πόσα ακόμα). Και δεν υπάρχει καρμικός έρωτας η Κάντυ δεν ήξερε ποιος είναι ο πρίγκιπας άρα ποιο κάρμα; Καταλήγεις και τελείωνεις με έναν άνθρωπο όχι με μία εικόνα που δεν την ξαναβλέπεις μπροστά του παρά μόνο 20 χρόνια.


Aldebaran έγραψε:





Συγγένεια αιμομικτική μεταξύ τους δεν υπάρχει.
Κανένας δεν μπορεί να τους εμποδίσει ή να τους απαγορέψει να ερωτευτούν.
Το νομικό εμπόδιο που θεωρείς πως υπάρχει μπορεί άμεσα και εύκολα να καμφθεί από ένα άλλο νομικό έγγραφο. Στο κάτω - κάτω, η ίδια η Κάντυ είχε αναφέρει επανελλειμένως πως δεν την ενδιέφερε να κρατήσει το όνομα των Αρντλεϋ. (κυρίως όταν εκνευριζόταν με τη συμπεριφορά της θείας)

Μα αυτό είναι καθαρά στη φαντασία των φανς, η Μιζούκι βήμα δεν τους πάει παραπέρα, αυτό δεν σας λέει κάτι;



Ο Άλμπερτ του μάνγκα σου δίνει την εντύπωση Κασιδόκωστα;;;

Με τα λεφτά της οικογενείας του έκανε αυτά που έκανε, το έριχνε στους εθελοντισμούς και πήγαινε αν βοηθήσει τα ζωάκια της Αφρικής, αν είχε ανησυχίες και ήταν επαναστάτης θα βοηθούσε τον εαυτό του γιατί πρώτος αυτός θα χρειαζόταν βοήθεια (εκτός και αν κάνεις μαζική και όχι ατομική επανάσταση). Και ο Κασιδόκωστας μας πείραξε; Σημασία έχει η ουσία. Ο Τέρυ στάθηκε στα πόδια του και στο ταλέντο του, ο Άλμπερτ ποτέ δεν έκανε κάτι τέτοιο. Είναι άτοπο να τους συγκρίνεις.




Ε... καλά τώρα... Δεν θα τον έκανε ντα ο μπαμπάς του αν έμενε στο Λονδίνο... Αλλά στην Αμερική είχε τη μητέρα του.
Επιπλέον, αναφέρεις πως από Γκράντζεστερ το έκανε Γκράχαμ και μάλιστα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αρα, το να αλλάξει κανείς το όνομά του δεν ήταν και τόσο δύσκολο τελικά.
Συμφωνώ πως η Κάντυ τον αγάπησε έτσι όπως ήταν. Και συνεχίζει να τον αγαπά μέχρι τέλους αλλά όχι σαν τον μεγάλο έρωτα. Ένα φιλί που αντάλλαξαν μπροστά σε μιά ζωή που έζησε με τον Άλμπερτ, ε... δε νομίζω πως υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Ο Τέρυ προσπάθησε να αποστασιοποιηθεί απόλυτα από την οικογένεια που τον απέρριπτε και να κυνηγήσει τα όνειρα του. Δεν μπορούσε να μείνει πίσω γιατί θα ήταν και πάλι η ντροπή της οικογένειας. Δεν μπορεί να καταδικαστεί κανένας γιατί κυνηγά τα όνειρα του, αλλάζει το όνομα του ακόμα και για αυτόν τον λόγο, προσπαθώντας να κρατήσει τις ισορροπίες που θα έκαναν τον πατέρα του να τον κυνηγήσει και να έχει όπλα εναντίων του και ούτε τις άκρες της μητέρας του χρησιμοποιεί, στέκεται μόνος του στο γύρισμα των καιρών. Ποια ζωή έζησε η Κάντυ με τον Άλμπερτ;
Ποια ζωή; Ούτε καν τον ξέρει.
Το διάστημα της αμνησίας του ο Άλμπερτ δεν ήταν καν ο Άλμπερτ. Και η ζωή της Κάντυ περιστρέφεται από το τεύχος 3 του μάνγκα ως και το 9 στο Ροκστόουν γύρω από τον Τέρυ. Με αυτό κινεί η Μίζούκι την Κάντυ, αυτόν τον έρωτα ζούμε και σε αυτόν πιστεύουμε. Και με τον Κλιν έζησε η Κάντυ στο ανιμέ; μήπως τον ερωτεύτηκε και αυτόν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 1:32 pm

Aldebaran έγραψε:


Προσωπικά, δε λέω τίποτα παραπάνω από το ό,τι ο Άλμπερτ ήταν το κάρμα στη ζωή της Κάντυ. Από αυτόν ξεκινούσαν όλα και σε αυτόν κατέληγαν.
Τώρα, το κατά πόσο τον ερωτεύτηκε, το αναφέρει η ίδια, σε κάποιο επεισόδιο πως ο πρίγκηπας του λόφου ήταν ο πρώτος της έρωτας.

Συγγένεια αιμομικτική μεταξύ τους δεν υπάρχει.
Κανένας δεν μπορεί να τους εμποδίσει ή να τους απαγορέψει να ερωτευτούν.
Το νομικό εμπόδιο που θεωρείς πως υπάρχει μπορεί άμεσα και εύκολα να καμφθεί από ένα άλλο νομικό έγγραφο. Στο κάτω - κάτω, η ίδια η Κάντυ είχε αναφέρει επανελλειμένως πως δεν την ενδιέφερε να κρατήσει το όνομα των Αρντλεϋ. (κυρίως όταν εκνευριζόταν με τη συμπεριφορά της θείας)

συγγνωμη βρε παιδια αλλα η καντυ περα απο το οτι θυμοταν τον πριγκιπα μια στις τοσες δεν νομζιω να τον ερωτευτηκε.ηταν 6 ΧΡΟΝΩΝ οταν τον γνωρισε.επισης αν ηταν ερωτευμενη μαζι του τοτε γιατι δεν τον εψαξε???και ναι ενα νομικο εγγραφο ακυρωνει την υιοθεσια αλλα δεν ο ειδαμε και ποτε.ειπισης η καντυ θελει να αρθει η υιοθεσια για να σταθει στα ποδια της μονης της.και το ζηταει συνεχως και πριν μαθει ποιος ειναι ο αλμπερτ!! μα καλα θα μας τρελλανετε??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:09 pm

Από ότι βλέπω το θεματάκι Τέρρυ ή Άλμπερτ ξαναφούντωσε!!! Ως Τερρυκιά η γνώμη μου είναι προφανής, μα θα ήθελα να αναφέρω και το εξής: Δεν νομίζω ότι η Κάντυ στην ηλικία των 6 ετών ήξερε τι θα πει έρωτας. Πιο πολύ θαυμασμός μου κάνει για τον πρίγκιπα. Έψαχνε πάντα κάτι να πιαστεί ακόμα και στην φαντασία της που να το θεωρεί αποκλειστικά δικό της και να την κάνει να ξεφεύγει από την πραγματικότητα όταν δεν την ικανοποιούσε, π.χ. η εικόνα του πρίγκιπα της , το οικόσημο (των Άρντλευς) που είχε βρει την ημέρα που συνάντησε τον πρίγκιπα και της τον θύμιζε, το φυλαχτό από την κυρία Πόνυ. Όλα αυτά τα αποκαλούσε θησαυρό της και την έκαναν ευτυχισμένη όταν περνούσε δύσκολες στιγμές όπως τα βασανιστήρια της Ελίζας και του Νηλ κ.λ.π. Όπως επίσης της άρεσε κάθε τόσο να ανατρέχει το μυαλό της σε περασμένα γεγονότα, ευχάριστα συνήθως, και αγαπημένα πρόσωπα. Όλα αυτά τα ανέφερα για να καταλήξω στο εξής συμπέρασμα: Είναι ξεκκάθαρο και οφθαλμοφανές πως η Κάντυ υπήρξε αληθινά ερωτευμένη στην αρχή με τον Άντονυ και στην συνέχεια με τον ένα μοναδικό και ασύγκριτο Τέρρυ (σόρρυ δεν κρατήθηκα να μην τον παινεψω λίγο τον λατρεμένο μου!!). Η περίπτωση του Άλμπερτ (και δεν μιλάω για τον πρίγκιπα) στο μυαλό της Κάντυ ήταν πάντα ο καλός της φίλος που την βοηθούσε και στο τέλος ο μεγάλος θείος που την υιοθέτησε. Το ότι τον αναζήτησε όταν έφυγε από το σπίτι που συγκατοικούσαν τον καιρό που τον φρόντιζε με την αμνησία, είναι απόλυτα φυσικό, αφού ήταν φίλος της και ανησυχούσε για κείνον από την στιγμή που η μνήμη του δεν είχε επανέλθει εντελώς. Και τέλος όσο για κάποιες υπόννοιες που υπάρχουν πως και η Κάντυ άρχισε να βλέπει αλλιώς τον Άλμπερτ θα προσθέσω το εξής: μετά από έναν τέτοιο χωρισμό, όπως της Κάντυ με τον Τέρρυ που η καρδιά αιμορραγεί και τα κομμάτια δεν μαζεύονται με τίποτα, είναι πολύ φυσικό να αναζητάς ένα αποκούμπι όχι απαραίτητα σαν σύντροφο μα κάπου να στηριχτείς και να αισθανθείς ασφάλεια και σιγουριά, πως και εσύ ανήκεις κάπου και υπάρχει κάποιος, έστω και φίλος που θα είναι εκεί για σένα όταν γυρνάς κουρασμένος από την δουλειά, να μιλήσεις για τους φόβους σου, για όσα σε απασχολούν. Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:16 pm

nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:27 pm

nansecrets έγραψε:
Από ότι βλέπω το θεματάκι Τέρρυ ή Άλμπερτ ξαναφούντωσε!!! Ως Τερρυκιά η γνώμη μου είναι προφανής, μα θα ήθελα να αναφέρω και το εξής: Δεν νομίζω ότι η Κάντυ στην ηλικία των 6 ετών ήξερε τι θα πει έρωτας. Πιο πολύ θαυμασμός μου κάνει για τον πρίγκιπα. Έψαχνε πάντα κάτι να πιαστεί ακόμα και στην φαντασία της που να το θεωρεί αποκλειστικά δικό της και να την κάνει να ξεφεύγει από την πραγματικότητα όταν δεν την ικανοποιούσε, π.χ. η εικόνα του πρίγκιπα της , το οικόσημο (των Άρντλευς) που είχε βρει την ημέρα που συνάντησε τον πρίγκιπα και της τον θύμιζε, το φυλαχτό από την κυρία Πόνυ. Όλα αυτά τα αποκαλούσε θησαυρό της και την έκαναν ευτυχισμένη όταν περνούσε δύσκολες στιγμές όπως τα βασανιστήρια της Ελίζας και του Νηλ κ.λ.π. Όπως επίσης της άρεσε κάθε τόσο να ανατρέχει το μυαλό της σε περασμένα γεγονότα, ευχάριστα συνήθως, και αγαπημένα πρόσωπα. Όλα αυτά τα ανέφερα για να καταλήξω στο εξής συμπέρασμα: Είναι ξεκκάθαρο και οφθαλμοφανές πως η Κάντυ υπήρξε αληθινά ερωτευμένη στην αρχή με τον Άντονυ και στην συνέχεια με τον ένα μοναδικό και ασύγκριτο Τέρρυ (σόρρυ δεν κρατήθηκα να μην τον παινεψω λίγο τον λατρεμένο μου!!). Η περίπτωση του Άλμπερτ (και δεν μιλάω για τον πρίγκιπα) στο μυαλό της Κάντυ ήταν πάντα ο καλός της φίλος που την βοηθούσε και στο τέλος ο μεγάλος θείος που την υιοθέτησε. Το ότι τον αναζήτησε όταν έφυγε από το σπίτι που συγκατοικούσαν τον καιρό που τον φρόντιζε με την αμνησία, είναι απόλυτα φυσικό, αφού ήταν φίλος της και ανησυχούσε για κείνον από την στιγμή που η μνήμη του δεν είχε επανέλθει εντελώς. Και τέλος όσο για κάποιες υπόννοιες που υπάρχουν πως και η Κάντυ άρχισε να βλέπει αλλιώς τον Άλμπερτ θα προσθέσω το εξής: μετά από έναν τέτοιο χωρισμό, όπως της Κάντυ με τον Τέρρυ που η καρδιά αιμορραγεί και τα κομμάτια δεν μαζεύονται με τίποτα, είναι πολύ φυσικό να αναζητάς ένα αποκούμπι όχι απαραίτητα σαν σύντροφο μα κάπου να στηριχτείς και να αισθανθείς ασφάλεια και σιγουριά, πως και εσύ ανήκεις κάπου και υπάρχει κάποιος, έστω και φίλος που θα είναι εκεί για σένα όταν γυρνάς κουρασμένος από την δουλειά, να μιλήσεις για τους φόβους σου, για όσα σε απασχολούν. Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 41307 ε μα πες τα επιτελους γιατι κοντευουν να μας τρελλαινουν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:30 pm

juliet έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!


Στο τέλος θα μας βγάλεις και παιδεραστές...
Έλεος... lol!

Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;

Σας φάνηκε λογικό ένα κορίτσι 14 ετών που έξι μήνες πριν βίωσε ένα θάνατο και όχι κάποιου ηλικιωμένου αλλά του αγοριού που αγαπούσε, να το ξεπεράσει με μιά βόλτα πάνω στο άλογο και με ένα φιλί.
Και το να ερωτευτεί ξανά, μετά τον Τέρρυ το βρίσκετε απίθανο;;;
Δλδ, προτιμάτε να παραμείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ παρά να ευτυχήσει κοντά σε έναν άλλο άνθρωπο;;;
Κι όλα αυτά επειδή δεν ευτήχησε και ο Τέρρυ;;;

Λίγο άρρωστο μου κάνει αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:35 pm

nansecrets έγραψε:
Είναι ξεκκάθαρο και οφθαλμοφανές πως η Κάντυ υπήρξε αληθινά ερωτευμένη στην αρχή με τον Άντονυ και στην συνέχεια με τον ένα μοναδικό και ασύγκριτο Τέρρυ (σόρρυ δεν κρατήθηκα να μην τον παινεψω λίγο τον λατρεμένο μου!!). Η περίπτωση του Άλμπερτ (και δεν μιλάω για τον πρίγκιπα) στο μυαλό της Κάντυ ήταν πάντα ο καλός της φίλος που την βοηθούσε και στο τέλος ο μεγάλος θείος που την υιοθέτησε.

Ακριβως ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 48364 Μαλλον αυτα τα προφανη, δεν ειναι και τοσο κατανοητα απο τις Αλμπερτικες ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 35868

nansecrets έγραψε:
Το ότι τον αναζήτησε όταν έφυγε από το σπίτι που συγκατοικούσαν τον καιρό που τον φρόντιζε με την αμνησία, είναι απόλυτα φυσικό, αφού ήταν φίλος της και ανησυχούσε για κείνον από την στιγμή που η μνήμη του δεν είχε επανέλθει εντελώς.


Γι'αυτο ακριβως ειπα οτι μερικοι μπερδευουν την καλοσυνη με τον ερωτα, χεχεχεχεχεχε ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 727288

nansecrets έγραψε:
Και τέλος όσο για κάποιες υπόννοιες που υπάρχουν πως και η Κάντυ άρχισε να βλέπει αλλιώς τον Άλμπερτ θα προσθέσω το εξής: μετά από έναν τέτοιο χωρισμό, όπως της Κάντυ με τον Τέρρυ που η καρδιά αιμορραγεί και τα κομμάτια δεν μαζεύονται με τίποτα, είναι πολύ φυσικό να αναζητάς ένα αποκούμπι όχι απαραίτητα σαν σύντροφο μα κάπου να στηριχτείς και να αισθανθείς ασφάλεια και σιγουριά, πως και εσύ ανήκεις κάπου και υπάρχει κάποιος, έστω και φίλος που θα είναι εκεί για σένα όταν γυρνάς κουρασμένος από την δουλειά, να μιλήσεις για τους φόβους σου, για όσα σε απασχολούν. Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.


Η Καντυ ειχε επενδυσει συναισθηματικα στην σχεση της με τον Τερρυ, ονειρευοταν την ζωη της μαζι του, ευτυχισμενοι για παντα. Οταν ενα τετοιο ονειρο καταρρεει, προσπαθεις να πιαστεις απεγνωσμενα απο οπουδηποτε μπορεις. Βασικα η Καντυ το ριχνει στην εργασιοθεραπεια και πηγαινει στα ορυχεια για να ξεχασει. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 625188

Aldebaran έγραψε:
Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;


Δεν μας φαινεται καθολου παραλογο, αλλα αυτο δεν υπαρχει στην ιστορια. Δεν υπαρχει καμια ερωτικη διαθεση απο την πλευρα της Καντυ. Αυτο προσπαθουμε να εξηγησουμε
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 137270
Μακαρι να ερωτευοταν καποιον που θα ανταπεδιδε τα αισθηματα της. Αλλα δεν συμβαινει κατι τετοιο. Αλλο οι ευσεβης ποθοι, και αλλο η ιστορια της Μιζουκι


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Πεμ Ιαν 28, 2010 2:38 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:37 pm

Παράθεση :
Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!

Συμφωνω. Νομιζω οτι ο τροπος που τον παρουσιαζουν περισσοτερο κακο κανει στο προφιλ του. Γιατι αν δεχτουμε οτι απο παλια ειχε αλλα στο μυαλο του τοτε οι προθεσεις του καθε αλλο παρα αγνες και ανιδιοτελεις ηταν!

Αν παλι δεχτουμε το σεναριο οτι την ερωτευτηκε αργοτερα και μετα την συγκατοικηση τους τοτε γιατι δεν της αποκαλυψε ποιος πραγματικα ηταν παρα προτιμησε να την εγκαταλειψει,αφηνοντας την με την αγωνια για το που ειναι και τι κανει; Ωραια συμπεριφορα απεναντι στον ''καρμικο σου ερωτα''!

Αν ειχε συμπεριφερθει ετσι ο Τερρυ, θα επεφτε θυμα δημοσιοιυ λιθοβολισμου τουλαχιστον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:41 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!


Στο τέλος θα μας βγάλεις και παιδεραστές...
Έλεος... lol!

Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;

Σας φάνηκε λογικό ένα κορίτσι 14 ετών που έξι μήνες πριν βίωσε ένα θάνατο και όχι κάποιου ηλικιωμένου αλλά του αγοριού που αγαπούσε, να το ξεπεράσει με μιά βόλτα πάνω στο άλογο και με ένα φιλί.
Και το να ερωτευτεί ξανά, μετά τον Τέρρυ το βρίσκετε απίθανο;;;
Δλδ, προτιμάτε να παραμείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ παρά να ευτυχήσει κοντά σε έναν άλλο άνθρωπο;;;
Κι όλα αυτά επειδή δεν ευτήχησε και ο Τέρρυ;;;

Λίγο άρρωστο μου κάνει αυτό...

Προσωπικά τίποτα δεν μου κάνει απίθανο από πλευράς της Μιζούκι αλλά η ίδια η Μιζούκι δεν υποστηρίζει αυτό το σενάριο με τον πρίγκιπα που ξεκίνησε γιατί τους βγάζει συγγενείς στο τέλος. Τι να κάνω δηλαδή; Ακόμα και αυτό επιλέξει η δημιουργός, ναι θα πάω πάσο, αλλά την άποψη μου θα την πω, ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΕΣΧΑΤΩΝ, να τους βγάζει συγγενείς και να βγάζει για έρωτα της αυτόν που υποτίθεται οτι είναι ο κηδεμόνας της. Άποψη μου, από την άλλη η ίδια πάλι αφήνει την Κάντυ με συναισθήματα για τον Τέρυ ακόμα και στο τέλος. Τι να πω εγώ μετά οτι τελείωσε η σχέση τους; Αφού είναι ακόμα ερωτευμένοι και βγάζει μάτι στα γράμματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:44 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!


Στο τέλος θα μας βγάλεις και παιδεραστές...
Έλεος... lol!

Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;

Σας φάνηκε λογικό ένα κορίτσι 14 ετών που έξι μήνες πριν βίωσε ένα θάνατο και όχι κάποιου ηλικιωμένου αλλά του αγοριού που αγαπούσε, να το ξεπεράσει με μιά βόλτα πάνω στο άλογο και με ένα φιλί.
Και το να ερωτευτεί ξανά, μετά τον Τέρρυ το βρίσκετε απίθανο;;;
Δλδ, προτιμάτε να παραμείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ παρά να ευτυχήσει κοντά σε έναν άλλο άνθρωπο;;;
Κι όλα αυτά επειδή δεν ευτήχησε και ο Τέρρυ;;;

Λίγο άρρωστο μου κάνει αυτό...

εγω δεν πιστευω πως ξεπερασε τον αντονυ,απλα δεχτηκε τον θανατο του. κ μετα ερωτευτηκε τον τερρυ. και επειδη με τον τερρυ ηταν πραγματικη αγαπη και οχι ενας απλος εφηβικος ερωτας, μου φαινεται απιθανο να ερωτευτει η καντυ μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.δεν αμφιβαλω οτι ισως πιο μετα να το εκανε.αλλα ενας χρονος μου φαινεται λιγο.γιατι ειναι ακομα πιο οδυνηρο να χανεις μια σχεση απο την ιδια τη ζωη.αν ηταν επιλογη τους να χωρισουν δεν θα με παραξενευε ακομα και αν ερωτευοταν το επομενο μισαωρο! και οι ενστασεις μου ειναι οτι η καντυ ερωτευτηκε τον αλμπερτ κατι που δεν ειναι καθολου ξεκαθαρο και δεν βασιζεται σε γεγονοτα.γιατι οσα γεγονοτα αναφερετε σαν αποδειξεις ειναι αμφσβητουμενα και διφορουμενα. αν ο αλμπερτ δεν την εβλεπε σαν κορη του και σκοπευε να την παντρευτει τοτε με ποιαλογικη την παρουσιασε σε ολη την οικογενεια σαν κορη του.αν ηθελε απλως να την γλιτωσει απο το γαμο της με τον νηλ υπηρχαν και αλλοι τροποι.ουσιαστικα και μονο να ελεγε οτι ο γαμος δεν θα γινει και οι λογοι δεν σας αφορουν θα εφτανε καθως ηταν ο αρχηγος της οικογενειας.και δεν διαφωνω ας ερωτευτει η καντυ οποιον θελει.αλλα μην πατε να μας πλασαρετε εναν ερωτα που δεν ειναι καθολου προφανης και θελει μικροσκοπιο για να τον δεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:51 pm

Ρε παιδιά τί ζούμε: Τέρρυ ή Αλμπερτ
Βασιλιάς ή Βενιζέλος ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684

Θυμάμαι και το πολιτικό προσκήνιο του 80' τότε που τα αίματα άναβαν και όλοι ήμασταν σε παρατάξεις ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 κάτι τέτοιο ζω ξανά!

Αθάνατη Ελλάδα!!!!Και έξω κάτι τέτοιο γίνεται αλλά εμείς εδώ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 720684 δεν συγκρινόμαστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 4:24 pm

Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!


Στο τέλος θα μας βγάλεις και παιδεραστές...
Έλεος... lol!

Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;

Σας φάνηκε λογικό ένα κορίτσι 14 ετών που έξι μήνες πριν βίωσε ένα θάνατο και όχι κάποιου ηλικιωμένου αλλά του αγοριού που αγαπούσε, να το ξεπεράσει με μιά βόλτα πάνω στο άλογο και με ένα φιλί.
Και το να ερωτευτεί ξανά, μετά τον Τέρρυ το βρίσκετε απίθανο;;;
Δλδ, προτιμάτε να παραμείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ παρά να ευτυχήσει κοντά σε έναν άλλο άνθρωπο;;;
Κι όλα αυτά επειδή δεν ευτήχησε και ο Τέρρυ;;;

Λίγο άρρωστο μου κάνει αυτό...

Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 4:27 pm

nansecrets έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
juliet έγραψε:
nansecrets έγραψε:
Μην ξεχνάμε πως και η Κάντυ όπως και η Άννυ ήθελε εξίσου να έχει μια οικογένεια. Και ο Άλμπερτ αυτό της χάρισε την οικογένεια, την αξία να είσαι μέλος μιας οικογένειας και την προστασία.

Απλώς για τους Αλμπερτικούς τελικά δεν ήταν και τόσο αγνό και ανθρώπιννο το ενδιάφερον, από τα 6 της άλλα είχε στο μυαλό του ο θείος!


Στο τέλος θα μας βγάλεις και παιδεραστές...
Έλεος... lol!

Γιατί σας φαίνεται τόσο τραγικό να ερωτευτεί κάποια στιγμή η Κάντυ τον Τέρρυ (όπως και έγινε) και μετά να τελειώσει η σχέση τους;;;;
Και ένα χρόνο αργότερα να ερωτευτεί κάποιον άλλον;;;;

Σας φάνηκε λογικό ένα κορίτσι 14 ετών που έξι μήνες πριν βίωσε ένα θάνατο και όχι κάποιου ηλικιωμένου αλλά του αγοριού που αγαπούσε, να το ξεπεράσει με μιά βόλτα πάνω στο άλογο και με ένα φιλί.
Και το να ερωτευτεί ξανά, μετά τον Τέρρυ το βρίσκετε απίθανο;;;
Δλδ, προτιμάτε να παραμείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ παρά να ευτυχήσει κοντά σε έναν άλλο άνθρωπο;;;
Κι όλα αυτά επειδή δεν ευτήχησε και ο Τέρρυ;;;

Λίγο άρρωστο μου κάνει αυτό...

Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.

Μπράβο Nan ωραία το έθεσες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 5:47 pm

Παράθεση :
Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.

Μπράβο Nan ωραία το έθεσες!

Κοριτσια θα σας μαλωσω! Οι απαντησεις εχουν ηδη δοθει:

1. Θα ακυρωθει η υιοθεσια
2. Θα αποκαλυψει τον ερωτα του
3. Θα ξαναφορεσει το κιλτ
4. Θα ξαναγινει ο πριγκιπας (μετα τις μεταμφιεσεις σε θειος-κηδεμονας και καλος φιλος Αλμπερτ)
5. Θα ξεπεραστει ο Τερρυ
6. Θα πανε ταξιδι, μπορει και γαμηλιο!
7. Θα γραφτει μια ολοκληρη παραγραφος που θα περιλαμβανει ολα τα παραπανω!

Καμια αλλη απορια; Ρωταω γιατι εμεις οι τερρικιες ειμαστε και λιγο αργοστροφες!ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 6:02 pm

nansecrets έγραψε:

Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.


Ο άνθρωπος ο οποίος την υιοθέτησε δεν εμφανίστηκε πουθενά να της το παίξει μπαμπάς. Η Κάντυ είχε πλήρη άγνοια για το ποιός ήταν και μάλιστα φανταζόταν έναν υπερήλικα με ευγενικά αισθήματα.
Αν η Μιζούκι δεν ήθελε να κάνει τον Άλμπερτ να την ερωτευτεί δεν θα τον επέστρεφε αμνησιακό στο νοσοκομείο της.
Δόξα τω Θεώ, το Σικάγο από τότε ήταν μιά μεγαλούπολη με πολλά νοσοκομεία και θα μπορούσαν να μην είχαν βρεθεί ποτέ.
Όσο για το αν ο Άλμπερτ είχε τους ενδοιασμούς του σχετικά με τη συγκατοίκησή τους το αναφέρει πολλάκις και ο ίδιος όταν ξαναβρίσκει τη μνήμη του, αλλά προκειμένου η Κάντυ να ξαναγίνει η δυνατή Κάντυ που ήξερε μένει δίπλα της για όσο καιρό του το επιτρέπει η κοινωνία.
Και από τη στιγμή που δεν υπάρχει αιμομιξία καμιά κοινωνία δεν τους απαγορεύει το γάμο.
Άλλωστε και όταν ο καλός μας Άντονυ φανταζόταν πως κάποια μέρα θα την παντρευόταν δε σας άκουσα να λέτε πως ήταν πρώτα ξαδέρφια και άρα δε θα μπορούσαν να παντρευτούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 6:06 pm

Aldebaran έγραψε:
nansecrets έγραψε:

Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.


Ο άνθρωπος ο οποίος την υιοθέτησε δεν εμφανίστηκε πουθενά να της το παίξει μπαμπάς. Η Κάντυ είχε πλήρη άγνοια για το ποιός ήταν και μάλιστα φανταζόταν έναν υπερήλικα με ευγενικά αισθήματα.
Αν η Μιζούκι δεν ήθελε να κάνει τον Άλμπερτ να την ερωτευτεί δεν θα τον επέστρεφε αμνησιακό στο νοσοκομείο της.
Δόξα τω Θεώ, το Σικάγο από τότε ήταν μιά μεγαλούπολη με πολλά νοσοκομεία και θα μπορούσαν να μην είχαν βρεθεί ποτέ.
Όσο για το αν ο Άλμπερτ είχε τους ενδοιασμούς του σχετικά με τη συγκατοίκησή τους το αναφέρει πολλάκις και ο ίδιος όταν ξαναβρίσκει τη μνήμη του, αλλά προκειμένου η Κάντυ να ξαναγίνει η δυνατή Κάντυ που ήξερε μένει δίπλα της για όσο καιρό του το επιτρέπει η κοινωνία.
Και από τη στιγμή που δεν υπάρχει αιμομιξία καμιά κοινωνία δεν τους απαγορεύει το γάμο.
Άλλωστε και όταν ο καλός μας Άντονυ φανταζόταν πως κάποια μέρα θα την παντρευόταν δε σας άκουσα να λέτε πως ήταν πρώτα ξαδέρφια και άρα δε θα μπορούσαν να παντρευτούν.

Αν η Μιζούκι σκόπευε να κάνει αυτό που λες δεν θα τους άφηνε συγγενείς στο τέλος όπου μας συμφέρει τη θυμόμαστε τη Μιζούκι. Έλεος πια! Τα ξαδέλφια παντρεύονταν στην Αμερική ανέκαθεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ   ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 7:07 pm

nina έγραψε:
Παράθεση :
Φυσικά και δεν προτιμάμε να μείνει γεροντοκόρη με Αλτσχάιμερ η Κάντυ και ασφαλώς επιθυμούμε να την δούμε να συνεχίζει και να ευτυχεί παρακάτω στη ζωή της αφου δεν φτούρησε της Μιζούκι ο έρωτας της Κάντυ με τον Τέρρυ. Το θέμα είναι πως οκ να δεχτούμε την περίπτωση πως η Μιζούκι είχε εξαρχής στο μυαλό της να καταλήξει η Κάντυ με τον πρίγκιπα του λόφου και Άλμπερτ στην πορεία. Το ερώτημα των Τερρικών είναι το εξής: Πόσο λογικό και ορθό ακούγεται ειδικά για εκείνη την εποχή να υιοθετείται ένα ορφανό κορίτσι από μια οικογένεια και στην συνέχεια ο άνθρωπος που την υιοθέτησε να την ερωτεύεται και να την παντρεύεται; Ποια είναι ακριβώς τα μηνύματα που μας αφήνει; Δεν μιλάμε ούτε για αιμομιξίες ούτε ότι της ταιριάζει της Κάντυ η απόλυτη μοναξιά μετά τον Τέρρυ. Απλώς αυτό το θέμα του έρωτα Άλμπερτ-Κάντυ και της υιοθεσίας της από εκείνον είναι λίγο άστοχο από την συγγραφέα αν ο Άλμπερτ ήταν ο μοναδικός που είχε στο μυαλό της για την Κάντυ από τότε που ξεκίνησε να γράφει την ιστορία.

Μπράβο Nan ωραία το έθεσες!

Κοριτσια θα σας μαλωσω! Οι απαντησεις εχουν ηδη δοθει:

1. Θα ακυρωθει η υιοθεσια
2. Θα αποκαλυψει τον ερωτα του
3. Θα ξαναφορεσει το κιλτ
4. Θα ξαναγινει ο πριγκιπας (μετα τις μεταμφιεσεις σε θειος-κηδεμονας και καλος φιλος Αλμπερτ)
5. Θα ξεπεραστει ο Τερρυ
6. Θα πανε ταξιδι, μπορει και γαμηλιο!
7. Θα γραφτει μια ολοκληρη παραγραφος που θα περιλαμβανει ολα τα παραπανω!

Καμια αλλη απορια; Ρωταω γιατι εμεις οι τερρικιες ειμαστε και λιγο αργοστροφες!ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ - Σελίδα 2 Lol


το θα γραφτει μια ολοκληρη παραγραφος ηταν θεικο!!! προσκυνω!! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Βρισκοντας την Καντυ μετα απο τοσα χρονια!!
» Η ζωή μετά...
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;
» Δύο χρόνια μετά-Τα γράμματα
» Μετά από τον Θάνατο του Άντονυ, by Turrican.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Τέρυ-
Μετάβαση σε: