Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16, 2024 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Συζητηση διχως τελος για το τελος

Πήγαινε κάτω 
+9
nuitetoile21
Aldebaran
akaliakoukou
ΜΙΜΙ
ariathniM
ntmhx
Turrican
Λορένα
nina
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17, 2010 7:21 pm

Νίνα, αν είχε την ευκαιρία να βρει τον πρίγκηπα της δεν θα το έκανε; Εκείνος όμως εξαφανισμένος! Πάντα δεν κοιτούσε το μενταγιόν του πρίγκηπα και δεν το είχε πάνω της ως πολύτιμο θησαυρό, δεν το αποχωριζόταν ποτέ και όταν είδε τον Άντονυ τί είπε 'ο πριγκηπάς μου δεν είπε;' Ακόμα και στα 17 ονειροπολούσε με αυτό το μενταγιόν στα χέρια και έλεγε 10 χρόνια πέρασαν από τότε που τον είχα δει στο λόφο της Πόνυ, ποιός να ταν άραγε; Στο υποσεινήδητό της υπήρχε και υπήρχε σθεναρά!

Συντετριμμένη ήταν όταν έφυγε και άρχισε να συνηδειτοποιεί πολλά ειδάλλως όταν είδε τον Τέρυ στο θεατράκι εκείνο του τρόμου δεν θα τ' άφηνε όλα και θα πήγαινε εκεί. Εκεί κρίθηκε ποίον διάλεξε και εκείνη διάλεξε τον Αλμπερτ της! Πήρε δρόμους και σοκάκια να τον βρει.

Ανοικτό το τέλος με την άποψη ότι δεν μας ξεκαθαρίζει καλά τα πράγματα και για τους άλλους ήρωες όχι μόνο για την Κάντυ, π.χ. για Άρτσι, άννυ, τομ, παττυ, τι απέγιναν όλοι αυτοί! Λείπει το χάπι εντ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17, 2010 7:34 pm

Ποιά λοιπόν θα ήταν η αντιδρασή της όταν ανακαλύπτει την ταυτότητα του πρίγκηπά της, το ασυνείδητο πλέον γίνεται συνειδητό και το όνειρο πραγματικότητα. Η αγκαλιά του Άλμπερτ δεν γίνεται μόνο η προσωπική της Ιθάκη και η ολοκλήρωση του ταξιδιού της μετά από τόσα που πέρασε αλλά είναι και η επισφράγηση του δώρου που της ετοίμασε η ζωή, τόσα χρόνια όλοι οι δρόμοι σε εκείνον οδηγούσαν και η αυλαία που προσωρινά έκρυβε το μυστικό του επιτέλους σηκώνεται για να γεμίσει από τη δική της παρουσία. Ο ένας αναζητούσε τον άλλον ασυνείδητα ακόμα, ναι δεν είναι ο έρωτας της πρώτης ματιάς, είναι όμως ο έρωτας που σαν το καλό κρασί μεστώνει από εμπειρίες, προσδοκίες και αλληλοσεβασμό, είναι ο έρωτας που θα αντέξει στο χρόνο ότι και αν γίνει από εδώ και πέρα θα παραμείνει ακλόνητος και με το πρώτο μπουρίνι δεν θα ξεθυμάνει. Σε όλες μας εύχομαι να ζήσουμε εναν τέτοιο έρωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 12:05 am

ariathniM έγραψε:
Ποιά λοιπόν θα ήταν η αντιδρασή της όταν ανακαλύπτει την ταυτότητα του πρίγκηπά της, το ασυνείδητο πλέον γίνεται συνειδητό και το όνειρο πραγματικότητα. Η αγκαλιά του Άλμπερτ δεν γίνεται μόνο η προσωπική της Ιθάκη και η ολοκλήρωση του ταξιδιού της μετά από τόσα που πέρασε αλλά είναι και η επισφράγηση του δώρου που της ετοίμασε η ζωή, τόσα χρόνια όλοι οι δρόμοι σε εκείνον οδηγούσαν και η αυλαία που προσωρινά έκρυβε το μυστικό του επιτέλους σηκώνεται για να γεμίσει από τη δική της παρουσία. Ο ένας αναζητούσε τον άλλον ασυνείδητα ακόμα, ναι δεν είναι ο έρωτας της πρώτης ματιάς, είναι όμως ο έρωτας που σαν το καλό κρασί μεστώνει από εμπειρίες, προσδοκίες και αλληλοσεβασμό, είναι ο έρωτας που θα αντέξει στο χρόνο ότι και αν γίνει από εδώ και πέρα θα παραμείνει ακλόνητος και με το πρώτο μπουρίνι δεν θα ξεθυμάνει. Σε όλες μας εύχομαι να ζήσουμε εναν τέτοιο έρωτα.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά όπως λέει η Μιζούκι: "είχα ετοιμάσει 3 μορφές αγαπης για την Κάντυ, την εφήμερη για τον Άντονυ, την παθιασμένη για τον Τέρυ, την προορισμένη τρυφερή για τον ¨Αλμπερτ.
Και θέλω να ρωτήσω εδώ όπως και αλλού οτι τι σας κάνει να ελπίζετε οτι αυτή η τρίτη μορφή αγάπης ήταν ερωτικού και όχι συγγενικού περιεχομένου όπως ή ίδια η συγγραφέας παρουσίασε τις νουβέλες; Μήπως εσείς αμφισβειτείται την συγγραφέα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 8:53 am

Τζούλιετ μου αν την Μιζούκι την αφήσουν οι θαυμαστές του Τέρυ ανηπεράστη τον Αλμπερτ θα διαλέξει, αυτό λέμε ακριβώς την τρυφερή αγάπη, την τελευταία και την πιο κρίσιμη! η μιζούκι μιλάει για όλους τους έρωτες της Κάντυ και μάλιστα χρονολογικά, τον άντονυ, τον Τέρυ, τον Αλμπερτ γιατί δεν βάζει μέσα και τον Άρτσι και τον Στήαρ η τον επιστήθιο φίλο της Κάντυ ΤΟΜ, εκεί μάλιστα θα δεις την φιλική και συγγενική αγάπη που λες;Γιατί εκείνους η συγγραφέας δεν τους έβλεπε σαν μελλοντικούς συντρόφους της Κάντυ!Βάζει αυτούς τους τρεις που η Κάντυ με τον ένα η με τον άλλο τρόπο ερωτεύτηκε και ήταν ερωτικοί σταθμοί στην ζωή της!

Έχουμε λοιπόν την παθιασμένη αγάπη έναντι της τρυφερής, πολύ σωστά τα λες, την τρυφερή, ερωτική αγάπη όμως όχι την συγγενική. Και είναι το θέμα ποιά από τις δύο η Μιζούκι θα διαλέξει! κοντός ψαλμός αλληλούια!

ΑΧ, βρε Τζούλιετ κοίτα τον Αλμπερτ στο αβατάρ, βλέμμα μελανγχολικό, πλασμα θεικό για μένα ο ορισμός του άνδρα! Γίνεται μια γυναίκα να συγκατοικεί για χρόνο με έναν τέτοιον άνδρα και να μην τον δει ερωτικά, πρεπει ή να είναι ταμένη σε αυστηρό ρωμαικό μοναστήρι η να έιναι από ατσάλι η να είναι 16 χρονών και να μην έχει ακόμα την εμπειρία να δει κάποια πράγματα και να έχει νεανικό ενθουσιασμό. Σιγά σιγά τον ερωτεύεται, με την καθημερινή τριβή, με τον Τέρυ βιώσε το πάθος μ'αυτόν την τρυφερότητα! Τώρα εσύ θα μου πεις εμένα κυρία μου μ' αρέσει το πάθος, εντάξει εμένα η τρυφερότητα, το θέμα είναι η Μιζούκι τί θα διαλέξει για την Κάντυ την δεδομένη στιγμή. Πάντως έρωτα Κάντυς- Αλμπερτ υφίσταται εκεί θέλω να καταλήξω flower study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 9:10 am

και κάτι ακόμα Τζούλιετ αν πας και πάρεις την λογική και εαισθησία, εκεί θα καταλάβεις σε τι αναφέρομαι, εκεί θα δεις την παθιασμένη αγάπη έναντι της ρομαντικής και της τρυφερής με την Μάριαν, μια ηρωίδα που μοίαζει στην Κάντυ μας! Και αυτή στην αρχή ζει τον παθιασμένο έρωτα με τον Γουίολομπι, έναν νεαρό καρδιοκατακτητή και δεν βλέπει στην αρχή τουλάχιστον τον τρυφερό Μπράντον και τον έρωτα του για εκείνη! Είναι μόνο 17 χρονών και θέλει να ζήσει τον παθιασμένο έρωτα με έναν συνομιληκό της, ενώ ο Μπράντον είναι μεγαλύτερος και πιο κατασταλαγμένος. όμως οι εμπειρίες, οι απογοητεύσεις και η ίδια η ζωή θα της υποδείξουν ποιός κάνει για εκείνη, ο Γουίλομπι δεν θα είναι εκεί όταν εκείνη από ερωτική απογοήτευση θα φτάσει στα πρόθυρα του θανάτου, ο μπράντον όχι μόνο θα είναι αλλά θα σώσει την ζωή της και εκείνη θα πει 'οτι ο ΆΝΔΡΑς δεν κρίνεται από τα λεγόμενά του η αυτά που θα έκανε αλλά από αυτά που κάνει' Και σιγά, σιγά θα τον ερωτευτεί όπως και τον πρώτο ερωτά της. Αν θες βάλε sense and sensibility bbc y tube και θα δεις την σειρά, πρωταγωνίστρια μιοάζει και εμφανισιακά στην Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 10:29 am

Βλέπω ariathniM μου ήταν να μη πάρεις φόρα με τα αβαταρ Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 41307 όλο και πιο κοντινά στον Άλμπερτ διαλέγεις!!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 930789
Δεν ξέρω τι να πώ με αυτή την ιστορία! Γιατί στον Άντονυ και στον Τέρρυ ήταν τόσο ξεκάθαρος ο έρωτας της Κάντυ μαζί τους και με τον Άλμπερτ κάνουμε απλά εικασίες? Γιατί κατα τη γνώμη μου κάτι χειροπιαστό δεν έχουμε, δεν ξέρω πως και αν θα εξελιχθεί η ιστορία αλλά με τα τωρινά δεδομένα δεν είναι φανερός ο έρωτας Κάντυ-Άλμπερτ τουλάχιστον πρέπει να το ψάξεις αρκετά για να υποψιαστείς κάτι!!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 11:25 am

ariathniM έγραψε:
Τζούλιετ μου αν την Μιζούκι την αφήσουν οι θαυμαστές του Τέρυ ανηπεράστη τον Αλμπερτ θα διαλέξει, αυτό λέμε ακριβώς την τρυφερή αγάπη, την τελευταία και την πιο κρίσιμη! η μιζούκι μιλάει για όλους τους έρωτες της Κάντυ και μάλιστα χρονολογικά, τον άντονυ, τον Τέρυ, τον Αλμπερτ γιατί δεν βάζει μέσα και τον Άρτσι και τον Στήαρ η τον επιστήθιο φίλο της Κάντυ ΤΟΜ, εκεί μάλιστα θα δεις την φιλική και συγγενική αγάπη που λες;Γιατί εκείνους η συγγραφέας δεν τους έβλεπε σαν μελλοντικούς συντρόφους της Κάντυ!Βάζει αυτούς τους τρεις που η Κάντυ με τον ένα η με τον άλλο τρόπο ερωτεύτηκε και ήταν ερωτικοί σταθμοί στην ζωή της!

Έχουμε λοιπόν την παθιασμένη αγάπη έναντι της τρυφερής, πολύ σωστά τα λες, την τρυφερή, ερωτική αγάπη όμως όχι την συγγενική. Και είναι το θέμα ποιά από τις δύο η Μιζούκι θα διαλέξει! κοντός ψαλμός αλληλούια!

ΑΧ, βρε Τζούλιετ κοίτα τον Αλμπερτ στο αβατάρ, βλέμμα μελανγχολικό, πλασμα θεικό για μένα ο ορισμός του άνδρα! Γίνεται μια γυναίκα να συγκατοικεί για χρόνο με έναν τέτοιον άνδρα και να μην τον δει ερωτικά, πρεπει ή να είναι ταμένη σε αυστηρό ρωμαικό μοναστήρι η να έιναι από ατσάλι η να είναι 16 χρονών και να μην έχει ακόμα την εμπειρία να δει κάποια πράγματα και να έχει νεανικό ενθουσιασμό. Σιγά σιγά τον ερωτεύεται, με την καθημερινή τριβή, με τον Τέρυ βιώσε το πάθος μ'αυτόν την τρυφερότητα! Τώρα εσύ θα μου πεις εμένα κυρία μου μ' αρέσει το πάθος, εντάξει εμένα η τρυφερότητα, το θέμα είναι η Μιζούκι τί θα διαλέξει για την Κάντυ την δεδομένη στιγμή. Πάντως έρωτα Κάντυς- Αλμπερτ υφίσταται εκεί θέλω να καταλήξω flower study

Εγώ πάλι να σου πω την αλήθεια, τι έρωτας είναι αυτός που θες μεγεθυντικό φακό στις σελίδες του μάνγκα (γιατί στο ανιμέ δεν υφίσταται καν) για να τον δεις, δεν έχω καταλάβει τι σόι έρωτας είναι. Μπορεί να μπερδευόμαστε με την λέξη έρωτας...μπορεί να είναι καλύτερα αν πούμε αγάπη.
Δεν αμφισβητώ την αγάπη της Κάντυ για τον Άλμπερτ αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι η Μιζούκι τους αφήνει συγγενείς και όταν αναπτύσσει και τα γράμματα ακόμα δεν αναφέρει τίποτα για την υιοθεσία. Δεν υπάρχει ανησυχία προς αυτήν την κατεύθυνση και ενώ για τον Τέρυ αφήνει ερωτικές αναφορές, για τον Άλμπερτ η Μιζούκι δεν λέει τίποτα το ξεκάθαρο, αφήνωντας αυτό τον τομέα στην φαντασία των φανς. Άσχετα λοιπόν με τις προθέσεις της, που μπορεί να ήταν αυτές αλλά επειδή οι χαρακτήρες όπως είπε και η Domniki απέκτησαν δική τους δυναμική και ξέφυγαν των προκαθορισμένων, αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Δηλαδή η αγάπη ¨Κάντυ-Άλμπερτ δίνεται μέσα σε ένα πλαίσιο ασφαλείας που δεν είναι άλλο από την συγγένεια ή αν θες καταλήγει εκεί. Εκεί μας αφήνει η Μιζούκι και αυτό είναι γεγονός. Για αυτό λέω οτι σύμφωνα με τη δική μου άποψη αυτή η μορφή αγάπης είναι αυτού του περιεχομένου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 12:18 pm

Τι να κάνω βρε μιμι, αφού τον βλέπω και λιώνω σαν παγωτό χωνάκι, λίγο να πέντε λεπτά ας ήμουν και εγώ στην θέση της Καντούλας και να ' χω τέτοιον θείο! Θείο με τα όλα του! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 930789 Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 930789 Και γιάπη και χίπη και του αλωνιού και του σαλονιού! Και της ψαροταβέρνας και του εκλεπτυσμένου εστιατορίου! Και της ανέμελης ζωής και των δεξιώσεων! Ειδικά όταν φοράει το μαύρο του το κουστούμι στον αρραβώνα της Κάντυ με τον Νήλ και τα ρίχνει στην Ελρού, άσε παθαίνω 7 εγκεφαλικά απανωτά! Άνδρας παιδί μου, άνδρας με παρελθόν και ιστορία όχι παιδαρέλι! Είπαμε όμως σπίτια δεν χαλάμε! Ας μείνουμε με τις φαντασιώσεις μας!

βρε κορίτσια, βρε κορίτσια θα μας πάρει η άβυσσος! Δείτε λίγο την αλληλογραφία Κάντυς- Αλμπερτ, δεν είναι ερωτική η αλληλογραφία αυτή, θα τρελαθώ αν μου πείτε όχι και η Κάντυ είναι πιο θερμή, όχι ο Αλμπερτ, η Καντιούλα δίνει τα ρέστα της. Αντίθετα στην αλληλογραφία με τον Τέρυ( που δεν έστειλε και ποτέ) μοιάζει να ρχίζει να ξεπερνά τον μεγάλο έρωτα! Είναι και θέμα ερμηνείας όμως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 12:38 pm

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 559316 Έχω να καταγγείλω οτι έχουμε πέσει θύματα απάτης και εξαπάτης, της ιαπωνικής κουλτούρας και έχουμε παραπλανηθεί οικτρά ως προν την αληθοφάνεια αυτών των manga. Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 559316

Καλά και η Μιζούκι αποκαλεί εφήμερη την αγάπη της Κάντυ για τον Άντονυ, δεν σας παραξενεύει αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 3:01 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Βλέπω ariathniM μου ήταν να μη πάρεις φόρα με τα αβαταρ Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 41307 όλο και πιο κοντινά στον Άλμπερτ διαλέγεις!!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 930789
Δεν ξέρω τι να πώ με αυτή την ιστορία! Γιατί στον Άντονυ και στον Τέρρυ ήταν τόσο ξεκάθαρος ο έρωτας της Κάντυ μαζί τους και με τον Άλμπερτ κάνουμε απλά εικασίες?


Γιατί πολύ απλά ΜΙΜΙ μου, η σχέση με τον Τέρρυ ήταν αρκετά δυνατή και με άδικο τέλος ώστε πολλοί να μη θέλουν να δουν πως μετά - αλλά και από πάντα
Σπόιλερ:
- υπήρχε μόνο ο Άλμπερτ.

Για όποιον όμως θέλει να το δει, όλοι οι έρωτες της Κάντυ περνούν από τα ίδια στάδια. Βέβαια, αυτό θέλει μιά ψιλοανάλυση και όποτε έχω χρόνο θα σας το παρουσιάσω σε πινακάκι lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 3:12 pm

Aldebaran έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
Βλέπω ariathniM μου ήταν να μη πάρεις φόρα με τα αβαταρ Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 41307 όλο και πιο κοντινά στον Άλμπερτ διαλέγεις!!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 930789
Δεν ξέρω τι να πώ με αυτή την ιστορία! Γιατί στον Άντονυ και στον Τέρρυ ήταν τόσο ξεκάθαρος ο έρωτας της Κάντυ μαζί τους και με τον Άλμπερτ κάνουμε απλά εικασίες?


Γιατί πολύ απλά ΜΙΜΙ μου, η σχέση με τον Τέρρυ ήταν αρκετά δυνατή και με άδικο τέλος ώστε πολλοί να μη θέλουν να δουν πως μετά - αλλά και από πάντα
Σπόιλερ:
- υπήρχε μόνο ο Άλμπερτ.

Για όποιον όμως θέλει να το δει, όλοι οι έρωτες της Κάντυ περνούν από τα ίδια στάδια. Βέβαια, αυτό θέλει μιά ψιλοανάλυση και όποτε έχω χρόνο θα σας το παρουσιάσω σε πινακάκι lol!

Πάντως στα γιαπωνέζικα Μάνγκα υπάρχει πάντα ο ξανθός και ο μελαχρινός που μάχονται για την αγάπη της κοπελιάς, η συνταγη είναι πετυχημένη και η αγάπη αόριστη και μπορεί να μοιραστεί στα 2, στα 3, στα 4...
Είναι προσυμφωνημένο το έγκλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 4:19 pm

juliet έγραψε:
.... η συνταγη είναι πετυχημένη και η αγάπη αόριστη και μπορεί να μοιραστεί στα 2, στα 3, στα 4...
Είναι προσυμφωνημένο το έγκλημα.

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 679307 Ανησυχητικό αυτό... Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 175236 να μην πω σκέτη διαστροφή Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 4:42 pm

Καλα ολα αυτα που λες ariathniM μου. Περιγραφεις εναν ερωτα ασφαλη και γλυκο χωρις παθη και εντασεις και ειναι θεμα προσωπικων εμπειριων και ιδιοσυγκρασιας. Αλλα ''δυστυχως '' ουτε αυτος ο ερωτας υπαρχει μεταξυ της Καντυ και του Αλμπερτ, προς το παρον τουλαχιστον και θελω να ειμαι αντικειμενικη, γιατι στο μελλον μονο η Μιζουκι ξερει τι θελει να κανει. Κι εγω μπορω να ισχυριστω οτι προτιμω η Καντυ να καταληξει με τον Τομ ή και με τον Αρτσι, αυτο δε σημαινει ομως οτι διαφαινεται κατι τετοιο απο την μεχρι τωρα εξελιξη.
Ολα τα στοιχεια που αναφερεις ειναι τουλαχιστον διφορουμενα. Ακομα και το οτι η Καντυ ευχαριστει τους γονεις της που την εγκατελειψαν γιατι ετσι γνωρισε τον Αλμπερτ, θα μπορουσε να το πει ενα εγκαταλελειμενο παιδι στο θετο γονιο του εαν αυτος του εχει σταθει καλυτερα και απο τους φυσικους γονεις, οπως συμβαινει στην περιπτωση του ''θειου Ουιλιαμ''. Η εγκαταλειψη στιγματισε τη ζωη της Καντυ και ειναι φυσικο να εκφραζεται ετσι για τον Αλμπερτ αφου αποτελεσε μια σταθερα γι' αυτη, χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να τον δει ερωτικα κιολας.
Αυτο που κανει εντυπωση ομως ειναι οτι δεν προβληματιζεστε απο τις αντικειμενικες δυσκολιες που προκυπτουν απο μια ενδεχομενη σχεση Καντυ/Αλμπερτ οπως για παραδειγμα η υιοθεσια, καθως ακομα και η ακυρωση της δημιουργει ηθικα διλημματα. Ηθικα διλημματα που ετεθησαν για την περιπτωση του Τερρυ με τη Σουζανα.
Επισης γιατι αυτος ο ερωτας δεν ειναι εμφανης, οπως λεει και η Juliet χρειαζεται μεγενθυντικος φακος για να τον δεις, τουλαχιστον στη συντριπτικη πλειοψηφια αλλα μονο σε πολυ λιγους; Και μη μου πειτε παλι γιατι εκαψε καρδιες ο Τερρυ, που τις εκαψε, γιατι αυτο ειναι μια απλοικη εξηγηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 5:52 pm

Εγω πάντως Νίνα δεν θα ευχαριστούσα τους γονείς μου αν μ' άφηναν στο ορφανοτροφείο θα τους έβρισα την κάθε μέρα, ειλικρινά εκτός και αν γνώριζα έναν άλμπερτ, τότε και εγώ θα τους ευγνωμονούσα! Ποιός θετός πατέρας, εδώ καν ποτέ δεν είδε το πρόσωπο του ΘΕΊΟΥ ΓΟΥΊΛΙΑΜ, πότε είδε την πατρική του φιγούρα! φιλία βαθειά φιλία είχε με τον Άλμπερτ, όχι συγγενική σχέση, ναι ήταν ο φίλος, ο αδελφός, όχι ο πατέρας όμως, η πατρική φιγούρα που περιγράφεις! Δεν είχε ακόμα ξεκαθαρίσει τα αισθήματά της, τον είδε σαν τον καλύτερο φίλο της, τον είδε και σαν αδελφό σαν έναν πολύ όμως ιδιάίτερο αδελφό, γιατί δεν είδε και τον Τόμ ή τον Τζίμι έτσι ; Γιατί εκεί υπήρχε και το ερωτικό στοιχείο, μπλεγμένο αλλά σε λίγο καιρό θα το ξεκαθάριζε στην σκέψη της

Μετά πόσο θα περίμενε τον Τέρυ, τον είχε βγάλει από το μυαλό της, είπε ' Τέρυ έχουμε πάρει πια ξεχωριστούς δρόμους' και αυτή κοίταζε το μέλλον της από εκει και πέρα! Κοίτα λίγο στο magna στο τέλος ( δεν μπορώ να το ποστάρω) που λέει Δεν πρέπει να του εξομολογηθώ πόσο θα μου λείψει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 6:48 pm

ariathniM έγραψε:
Εγω πάντως Νίνα δεν θα ευχαριστούσα τους γονείς μου αν μ' άφηναν στο ορφανοτροφείο θα τους έβρισα την κάθε μέρα, ειλικρινά εκτός και αν γνώριζα έναν άλμπερτ, τότε και εγώ θα τους ευγνωμονούσα! Ποιός θετός πατέρας, εδώ καν ποτέ δεν είδε το πρόσωπο του ΘΕΊΟΥ ΓΟΥΊΛΙΑΜ, πότε είδε την πατρική του φιγούρα! φιλία βαθειά φιλία είχε με τον Άλμπερτ, όχι συγγενική σχέση, ναι ήταν ο φίλος, ο αδελφός, όχι ο πατέρας όμως, η πατρική φιγούρα που περιγράφεις! Δεν είχε ακόμα ξεκαθαρίσει τα αισθήματά της, τον είδε σαν τον καλύτερο φίλο της, τον είδε και σαν αδελφό σαν έναν πολύ όμως ιδιάίτερο αδελφό, γιατί δεν είδε και τον Τόμ ή τον Τζίμι έτσι ; Γιατί εκεί υπήρχε και το ερωτικό στοιχείο, μπλεγμένο αλλά σε λίγο καιρό θα το ξεκαθάριζε στην σκέψη της

Μετά πόσο θα περίμενε τον Τέρυ, τον είχε βγάλει από το μυαλό της, είπε ' Τέρυ έχουμε πάρει πια ξεχωριστούς δρόμους' και αυτή κοίταζε το μέλλον της από εκει και πέρα! Κοίτα λίγο στο magna στο τέλος ( δεν μπορώ να το ποστάρω) που λέει Δεν πρέπει να του εξομολογηθώ πόσο θα μου λείψει...

Εμένα πάντως πιαδιά μέχρι να μπω στα forums και να δω Albert fans ούτε που μου είχε περάσει η ιδέα. Αν υπήρχε έρωτας το ανιμέ γιατί το κρύβει; Είναι μυστικό και απόρρητο; Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nina
Candy Genius
Candy Genius
nina


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ηλικία : 47
Τόπος : New York!!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρυ!!!
Registration date : 17/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 6:53 pm

Τα ερωτηματα παραμενουν αναπαντητα.Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 147157 Αλλα αυτο ακριβως ηθελα να καταδειξω οτι δεν υπαρχουν ευκολες απαντησεις για καμια περιπτωση και η εξελιξη δεν ειναι καθολου προφανης.Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 8:26 pm

καλησπερα σε ολους! καθησα και το σκεφτηκα λιγο το θεμα και παρολο που ειμαι τερρυκια, ειπα να δω ολο το θεμα εντελως ψυχρα και αντικειμενικα. Δεν ελαβα υποψιν μου τις επιθυμιες της Μιζουκι, ουτε το ανιμε, μοναχα το manga. Λοιπον,συμφωνουμε ολοι πιστευω οτι ο Αντονι ηταν ο πρωτος ερωτας της Καντυ.Επισης συμφωνουμε (φανταζομαι) οτι η Καντυ τον αγαπησε για αυτο που ηταν και οχι επειδη εμοιαζε με τον πριγκιπα του λοφου. Οποτε μονο απο αυτο το γεγονος μπορουμε να πουμε με σιγουρια οτι η Καντυ δεν εψαχνε αναγκαστικα τον πριγκιπα ή μαλλον τον συγκεκριμενο πριγκιπα.Δεν νομιζω να πιστευει κανεις πως αν ο Αντονυ ζουσε και γινοταν γνωστη η ταυτοτητα του θειου, η Καντυ θα ειχε διλημματα. Περα απο αυτο σε μεγαλος μερος της ιστοριας παρακολουθουμε τον Τερρυ και την Καντυ να δενονται με εναν τροπο που δεν ειχαν αφησει σε κανεναν αλλο τα περιθωρια να το κανει. Ακομα και ο Αρτσι και ο Στηαρ πανε ''πασο'' μπροστα στο θεμα με τον Τερρυ, καταλαβαιναν δηλαδη οτι ηταν χαμενο το παιχνιδι. Επισης θελω να πω και κατι ακομα, πολλοι υποστηριζουν οτι ο Αλμπερτ ηταν κοντα στην Καντυ συνεχεια. Ναι, δεν διαφωνω σε αυτο αλλα στο κατω κατω ειχε τα μεσα να το κανει, ηταν ο μεγαλος θειος, υπηρχε και ο Τζωρτζ και μαθαινε νεα της συνεχεια. Αυτο ομως δεν τον εμποδισε να παει στην Αφρικη επειδη ηθελε ετσι? Εννοοω πως ο Τερρυ απομακρυνθηκε για το καλο της, ο Αλμπερτ πηγε στην Αφρικη γιατι το ηθελε. Οποτε δεν νομιζω να τιθεται θεμα ερωτα εκεινη την περιοδο τουλαχιστον. Και κατι τελευταιο γιατι σας ζαλισα. Οταν ο Αλμπερτ στελνει αυτο το γραμμα κ η Καντυ βλεπει τον Τερρυ μεθυσμενο σε μια σκηνη μιας πολης (που ποτε δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα καταλαβατε), συγγνωμη βρε παιδια αλλα εμενα αυτο δεν μου δειχνει καλο χαρακτηρα. Δηλαδη ποιο ηταν το κινητρο του ας πουμε? Να τσεκαρει την Καντυ? Να τους ενωσει παλι? Να την στεναχωρησει? Να τους χωρισει για παντα? Δεν ξερω, εμενα με χαλασε πολυ αυτη η πραξη του. Τεσπα, επειδη εχω παρει φορα και καταλαβαινω πως τα γραφω οπως μου κατεβαινουν στο κεφαλι, θα επανελθω αργοτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιαν 18, 2010 9:48 pm

Παιδιά το ερώτημα που βάζει η nuttel. είναι πολύ κρίσιμο; Γιατί την έστειλε ο Αλμπερτ στο ροκστοουν να πέσει κατευθείαν πάνω στον Τέρυ; Νομίζω ότι αν απαντούσαμε σ' αυτό κάποια πράγματα θα ξεδιαλύνονταν για το τέλος! Την έστειλε γαιτί ήθελε να ξεκαθαρισθούν κάποια πράγματα μεταξύ τους, να δει η Κάντυ τον Τέρυ και να διαλέξει εκείνον ή τον άλμπερτ και πότε πήγε ο Άλμπερτ εκεί και τον είδε τον Τέρυ στα χάλια του. Περιμένω τις γνώμες σας! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 9:33 am

ariathniM έγραψε:
Τί έχει ο τέρυ βρε κορίτσια και όλες κόβετε φλέβα;

Αυτο το ερωτημα νομιζω οτι το εχω απαντησει στην ενοτητα αφιερωμενη στον Τερρυ. Ε, λοιπον, ο Τερρυ ειναι το ομορφο, μελαχροινο, μελαγχολικο αγορι, βασανισμενο και αποδιωγμενο απο ολους, που εχει πληγωθει απο την ζωη και τους ανθρωπους. Ετσι οπως τον βλεπω το μονο που σκεφτομαι ειναι "Γλυκο, μελαγχολικο αγορι, ελα σε μενα, θελω να σε αγκαλιασω και να σε παρηγορησω, να σε κανω ευτυχισμενο και να σου δωσω αγαπη", Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 5103 Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 5103 Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 5103
Δεν υπαρχει πιο ερωτικο και και γοητευτικο χαρακτηριστικο απο αυτο Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 833201 Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 540227589
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 9:46 am

Είναι εύκολο να μου περιγράψετε συνοπτικά τη σκηνη αυτή με το θέατρο και τι έγινε εκεί? Συγνώμη που σας βάζω σε κόπο απλά δε το θυμάμαι καλά και δε θυμάμαι αν έχω το συγκεκριμένο τεύχος, γιατί τα περιοδικά εκει που τα έχω όσα έχω είναι λίγο δύσκολο αυτή τη στιγμή να τα διαβάσω!!! Για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 35868
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 9:59 am

ΜΙΜΙ έγραψε:
Είναι εύκολο να μου περιγράψετε συνοπτικά τη σκηνη αυτή με το θέατρο και τι έγινε εκεί? Συγνώμη που σας βάζω σε κόπο απλά δε το θυμάμαι καλά και δε θυμάμαι αν έχω το συγκεκριμένο τεύχος, γιατί τα περιοδικά εκει που τα έχω όσα έχω είναι λίγο δύσκολο αυτή τη στιγμή να τα διαβάσω!!! Για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 35868


Στο youtube στο καναλι candyingreekproject ψαξε για τα επεισοδια 97-98-99. Εκει ειναι ολα οσα θελεις να μαθεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 10:38 am

Σ'ευχαριστώ πολύ dominiki μου!!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 10:49 am

Μιμι, για την σκηνή στο Ροκστόουν λές; αυτή είναι μόνο στα μάνγκα.

πήγαινε www.maxmanga.com

candy candy volume 9 περίπου στην 20 με 30 σελίδα αν δεν κάνω λάθος, είναι στα αγγλικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 11:03 am

Ναι Juliet αυτό ενοούσα αλλά δε το διευκρίνισα οτι λέω για το manga και δεν κατάλαβε η dominiki αλλά δεν πειράζει είδα τα επεισόδια που μου είπε και τα απόλαυσα ξανά!!! :\~/: Σ ευχαριστώ κι σένα!!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συζητηση διχως τελος για το τελος   Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Ιαν 19, 2010 11:21 am

Τώρα που το διάβασα έχω εκνευριστεί πολύ γιατί όλα αυτά δεν τα έδειξαν και στο anime? Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 137270 δεν έχω χρόνο αλλά κάποια στιγμή θα συνεχίσω να διαβάσω και το υπόλοιπο! Πάντως το συμπέρασμα μετα απο αυτή τη σκηνή είναι οτι για άλλη μια φορά εκνευρίστηκα που ο Τέρρυ με την Κάντυ δεν μπρούν να είναι μαζί εξαιτίας της Σουζάννα!! Συζητηση διχως τελος για το τελος - Σελίδα 8 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συζητηση διχως τελος για το τελος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 16Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Tο τέλος της ιστορίας
» Το νέο τέλος της ιστορίας
» Ενα μικρο τελος για την Καντυ.
» Σχόλια για το "Τέλος
» Τελος χρονου για διορθωση μηνυματων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: